Αποστολέας Θέμα: System of a down - Mesmerize (2005) New Album  (Αναγνώστηκε 24686 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #50 στις: 03/09/05, 13:48 »
Σορρυ δλδ ρε παιδια αλλα δεν βρισκω κατι φοβερο στους SOAD.Μονο το Toxicity κατι λεει.Κατα τ'αλλα με αφηνουν αδιαφορο.Δεν ειμαι αυτου του ειδους μαλλον.
επιτέλους,άλλο ένα άτομο που δεν θεωρεί τους soad θεούς,φοβερούς κτλ........... :o 8)
και το toxicity εμένα δεν μου λέει κάτι...εκτός από κανα δυο τραγούδια...  :P :P

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #51 στις: 04/09/05, 00:08 »
1) ωραια ημιθεοι
2)paparoach!?!?!?!?ΟΧΙ!

1) Εστω...γιατι εισαι εσυ.
2)ΝΑΙ! στην αρχη ηταν ενα κραμα νιου σκουλ πανκ με νιου μεταλ....+ συνεχιζουν ειδικα με το "she loves me not" ειναι ξεκαθαρες οι επιρροες τους.

Παιδια λυπουμαι, φάουλ και στους δυο. Με βάση όχι την άποψη μου, αλλα των κριτικών μουσικής, οι "πατερες" του Nu Metal είναι οι καταπληκτικοί Tool. Διαβάστε κάπου τις επιρροές που δηλώνουν οι Munkey kai Head. και papa roach??? PLEEEEASE!!!! Tool, Helmet, Korn με χρονολογική σειρά.
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #52 στις: 04/09/05, 00:23 »
1) ωραια ημιθεοι
2)paparoach!?!?!?!?ΟΧΙ!

1) Εστω...γιατι εισαι εσυ.
2)ΝΑΙ! στην αρχη ηταν ενα κραμα νιου σκουλ πανκ με νιου μεταλ....+ συνεχιζουν ειδικα με το "she loves me not" ειναι ξεκαθαρες οι επιρροες τους.

Παιδια λυπουμαι, φάουλ και στους δυο. Με βάση όχι την άποψη μου, αλλα των κριτικών μουσικής, οι "πατερες" του Nu Metal είναι οι καταπληκτικοί Tool. Διαβάστε κάπου τις επιρροές που δηλώνουν οι Munkey kai Head. και papa roach??? PLEEEEASE!!!! Tool, Helmet, Korn με χρονολογική σειρά.

Εεεεεεε οχι διαφωνο. Αν θες μπορεις να πεις οτι ενα πρωιμο σταδιο του nu ειναι οι sepultura. Αλλα οι τουλ (το ξερω οτι ειναι επιρροη των κορν γιατι ειμια μεγας φαν των κορν) δεν ειναι nu απλα ειναι μια επιρροη τους
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #53 στις: 04/09/05, 00:37 »
re magkes elate twra siga to pragma pou katheste kai psaxnete poia einai h prwth nu band....oi TOOL exoun nu stoixeia,exoun epireasei kosmo kai kosmakh alla den einai nu...h band pou gia mena to ksekinhse olo to nu einai rage against the machine.
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος preazakaz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #54 στις: 04/09/05, 04:45 »
Gia des pou katadisame....
Kapote (oxi polu palia) oi orgismenoi 15arhdes akougan Malevolent Creation kai twra SOAD! ..kai telospadwn as akousoun oti 8eloun omws otan akouw na milane gia auth th mousikh kai na lene le3eis opws "metal","thrash","sepultura" ktl kati mou klonizei to neuriko mou susthma....

Αποσυνδεδεμένος tzamrock

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
  • Φύλο: Άντρας
  • rock is a way of life
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #55 στις: 04/09/05, 12:18 »
μην τα εισοπεδωνετε ολα..οι tool αλλα επηρεασαν πολλα νεα συγκροτηματα.Οι SOD δεν ειναι τπτ θεοι αλλα αρκετα καλοι...το mesmerize εχει 3-4 πολυ καλα κομματια αλλα φοβαμαι οτι τους επιασε η εμπορικη ταση και αυτους...παντως ο τραγουδιστης ειναι κορυφη...μπορει με την ιδια ευκολια να τραγουδα μελωδικα κομματια οσο και καφριλες....
αμαν...ολες all star φορανε...

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #56 στις: 04/09/05, 16:18 »
Gia des pou katadisame....
Kapote (oxi polu palia) oi orgismenoi 15arhdes akougan Malevolent Creation kai twra SOAD! ..kai telospadwn as akousoun oti 8eloun omws otan akouw na milane gia auth th mousikh kai na lene le3eis opws "metal","thrash","sepultura" ktl kati mou klonizei to neuriko mou susthma....


nai asta xathikan oi palies kales metallikes epoxes...ase mas re file.

φανταζομαι οταν τοτε οι δεκαπενταρηδες ακουγαν αυτα τα συγκροτηματα ελεγαν παλι οι παλιοτεροι"ας τα φιλε μου πανε οι παλιες καλες μεταλλικες εποχες..." απλα τοτε αυτα τα συγκροτηματα ηταν στο απογειο τους ενω τωρα ειναι κυριως τα nu metal....τι να κανουμε ετσι ειναι η ζωη :-\ :-\ 8)
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος preazakaz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #57 στις: 04/09/05, 18:22 »
..Εγώ δεν είπα ότι πάνε οι παλιές καλές εποχές ούτε ότι τώρα δεν υπάρχει METAL..και μην νομίζετε μερικοί ότι επειδή ένα είδος μουσικής δεν το παίζει στο MTV και δεν το ακούν πολλοί φίλοι σας στο σχολείο είναι παλιατζούρα που αντικαταστάθηκε..(lol) Απλώς να μην μπερδεύετε την μουσική που ακούω απο πιτσιρικάς μέχρι και τώρα που "ωρίμασα" με την νέα MTV-μοδα σας..Έχει τύχει να ακούσω μέχρι και οτι οι slipknot είναι ένα απο τα κορυφαία death metal συγκροτήματα...Το METAL είναι μια μουσική που κρατάει 35 χρόνια, λέτε τώρα να αντικατασταθεί από 10 trendy καραγκιοζάκια? Όσο για τον τσάκαλο που νομίζει οτι όταν είμασταν εμείς πιτσιρικάδες μας "έκραζαν" οι μεγαλύτεροι κάνει μεγάλο λάθος γιατί ακούγαμε - και ακούμε - τα ίδια πράγματα με αυτούς, και τα συγκροτήματα που λες πως ήταν στο υπόγειο τότε μάλλον σε κάνα fame story θα ήταν και θα έψαχναν τρόπο να γίνουν rockstars..

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #58 στις: 04/09/05, 18:38 »
Αθάνατοι Ελληνάρες...αθάνατοι ξερόλες και TRUE μεταλλάδες... κρίμα και πάλι κρίμα... Ο καθένας διαλέγει τι ακούει και έχει το δικαίωμα να μη του αρέσει κάτι, αλλά αυτή η αντιμετώπιση είναι για κλάμματα και αν προέρχεται από μουσικούς είναι διπλό κρίμα. Ένας από τους λόγους που δεν βγάζουμε σαν χώρα ποτέ ένα διεθνές group είναι κι αυτός...ότι χάρη σε τέτοιες απόψεις και τέτοια μυαλά θάβουμε τα πάντα με το που γεννιούνται...

Δεν με νοιάζει τελικά αν οι system of a down ειναι μεταλ ή οχι και δε θα ασχοληθώ. Δε με ενδιαφέρει να χαρακτηρίζομαι ή να αυτοχαρακτηρίζομαι μεταλλάς. Λατρεύω αυτή την μουσική και είναι το κύριο μου άκουσμα, αλλά δεν κλείνω τα αυτιά μου σε τίποτα μόνο και μόνο επειδή είναι έξω από το μαγαζάκι του metal. Οι soad έχουν ήδη δείξει ποιοι είναι σαν καλλιτέχνες και σαν άνθρωποι και προσωπικά τους σέβομαι απόλυτα και χαίρομαι κάθε δευτερόλεπτο και κάθε νότα τους. Τώρα το τι ταμπελίτσα πρέπει να τους κρεμάσω δε με αφορά...

Και όσο για το αν θα έχει πεθάνει αυτή η μουσική σε 2 χρονάκια, εδώ θα είμαστε και θα το δούμε...εγώ πιστεύω ακριβώς το αντίθετο. Και να πεθάνει πάντως τι έγινε?? Σημαίνει οτι δεν άξιζε? Και το ρεμπέτικο πέθανε...και η όπερα... και το rock...και το nwobhm...όλα πεθαίνουν και όλα ξαναγεννιούνται. Αυτά που αξίζουν μένουν στα αυτιά του καθενός απο εμάς που δεν ασχολείται με τα trends αλλά με αυτό που ο ίδιος θεωρεί ποιότητα και τον ψυχαγωγεί. Και για πάρα πολλούς οι soad θα μείνουν (μεταξύ αυτών κι εγώ). Τα υπόλοιπα είναι φούσκες...

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #59 στις: 04/09/05, 18:47 »
11 χρόνια korn σε μια metal ιστορία 35 σας φτάνουν τουλάχιστον?

Αποσυνδεδεμένος preazakaz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #60 στις: 04/09/05, 19:08 »
Λοιπον
1.Δεν μισώ τους numetalades αν αυτό νομίζετε ούτε είμαι κλειστόμυαλος - (ακούω απο psytrance μέχρι δημοτικά)
2.Ενημερoτηκά δεν είναι μόνο "οι ελληνάρες μεταλλάδες" που βρίζουν τους nu
3.Φίλε Baphomet έχουμε αρκετά διεθνή συγκροτήματα για τα οποία με ρωτάνε όλοι στα filesharing προγράμματα και ψάχνουν demo και παλιές δουλειές τους που δεν μπορούν να βρούν εύκολα έξω. Μάλλον εσύ είσαι "ελληναράς" και σνομπάρεις να ασχοληθείς με την μουσική σκηνή της χώρας σου.
4.Έξυπνε perfect tool ξέρω ότι αυτή η μουσική (όχι με την σημερινή μορφή) υπάρχει με τον όρο crossover εδώ και καιρό αλλά ποτέ δεν είχε σχέση με το metal... και αυτό είναι το μόνο που θέλω.. να μην τα μπερδεύουνε ας ακούνε ότι θέλουν.Δηλαδή αν έκανα εγώ θέμα για την J-LO(L) και μέσα γράφαμε ότι παίζει nu metal δεν θα νευρίαζαν οι numetalers?(αν και δεν ορκίζομαι κιόλας ;D)
Και για να λέμε και του στραβού το δίκιο οι Biohazard πχ είναι ακόμα παλιότεροι από τους korn...αυτοί όμως εκείνα τα χρόνια δεν ήταν τίποτα άλλο από ένα πειραματικό συγκρότημα όπως και οι korn..και είναι πάντα καλό να υπάρχουν πειραματικά συγκροτήματα όχι όμως και να πούμε και ότι η ιστορία του numetal αρχίζει το 88 ή το 94 έτσι?
« Τελευταία τροποποίηση: 04/09/05, 19:23 από palianthrwpos »

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #61 στις: 04/09/05, 23:26 »
Λοιπον, κανονικα δε θα γραφα, αλλα δεν κρατιεμαι.. Οι system of a down town, οπως και λοιποι nu metal σωτηρες της μουσικης που χαρακτηριζεται ετοιμοθανατη ταχα μου δε, ειναι πραγματικα για τον πεουλα.. Κανονικα δε θα πρεπε να υπαρχει καν η λεξη metal σ'ολες αυτες τις μπαρουφες.. Τωρα η νεα γενια ψαχνει το ειδωλο της γι αυτο δε με εκπλησει η επιτυχια τους. Νυ και π**αρια μεντολες. Και μονο απο την ονομασια καταλαβαινει κανεις οτι σε λιγα χρονια θα χει περασει η μοδα του και θα χει γινει old αποτυχημενη αποπειρα. Φταιει και το Hammer ομως που κανει ηρωες καθε μηνα κατι αχαρακτηριστους η το πολυ πολυ μετριοτατους, για να κραταει το ηθικο ψηλα οπως Rhapsody, Mastodon, Biomechanical και τρεχα γυρευε και μετα απο 2 χρονια δεν τους θυμαται κανεις. Ε ρε m***kian που τους δερνει..
Esy an den evrizes den adexes etsi?
Aman akoma den gyrises kai mas ta kanes daoulia


Egw paidia den eimai nu metaler kai eimai kata tou emporikou autou kinhmatos me typous san limp bizkit kai linkin park.
Alla pragmata pou a3izoun opws oi korn kai oi SOAD giati na mhn ta akousw? Oute death akouw alla goustarw in flames.
Alla den lew oti akouw death. Oute lew oti akouw nu. Omws oti a3izei 8a to akousw.


3EKOLLATE REEEEEEeeee

An  mas evlepe kai kanas 3enos ti leme 8a pe8aine sta geloia. Mh leme ahdies twra. Diavaste thn kouvaeda apo thn arxh kai 8a gelasete kai seis
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #62 στις: 05/09/05, 00:09 »
Omws oti a3izei 8a to akousw.
αυτό που για σένα αξίζει εμένα μου είναι παντελώς αδιάφορο...ή ακόμα και "ενοχλητικό"...όπως η μουσική των soad για μένα...
και δεν σημαίνει ότι επειδή δεν μ'αρέσουν οι "θεοί" soad και επειδή βρίσκω το "ανεπανάληπτο" και "θεικό"( :P :P :P ) Toxicity τουλάχιστον αδιάφορο,ότι είμαι κλειστόμυαλος,κολλημένος κτλ........

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #63 στις: 05/09/05, 00:18 »
Omws oti a3izei 8a to akousw.
αυτό που για σένα αξίζει εμένα μου είναι παντελώς αδιάφορο...ή ακόμα και "ενοχλητικό"...όπως η μουσική των soad για μένα...
και δεν σημαίνει ότι επειδή δεν μ'αρέσουν οι "θεοί" soad και επειδή βρίσκω το "ανεπανάληπτο" και "θεικό"( :P :P :P ) Toxicity τουλάχιστον αδιάφορο,ότι είμαι κλειστόμυαλος,κολλημένος κτλ........


Den diafwnw se auto pou les. Afou gia sena den a3izoun mhn tous akous. Egw diafwnw sto "eimai nu metalas, eimai true metalas kai eimai kai poly magas" kai allous tetoious xarakthrismous
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος inthewoods

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 395
  • ελευθερία στην έκφραση, ζωή δίχως τάξεις
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #64 στις: 05/09/05, 11:31 »
Αθάνατοι Ελληνάρες...αθάνατοι ξερόλες και TRUE μεταλλάδες... κρίμα και πάλι κρίμα... Ο καθένας διαλέγει τι ακούει και έχει το δικαίωμα να μη του αρέσει κάτι, αλλά αυτή η αντιμετώπιση είναι για κλάμματα και αν προέρχεται από μουσικούς είναι διπλό κρίμα. Ένας από τους λόγους που δεν βγάζουμε σαν χώρα ποτέ ένα διεθνές group είναι κι αυτός...ότι χάρη σε τέτοιες απόψεις και τέτοια μυαλά θάβουμε τα πάντα με το που γεννιούνται...



bapho egw auto to lew kairo kai simfwnoume 100 %...eilikrina auto ftaiei....pou na paei na paiksei mia band me tetoies epirroes sthn ellada?

Omws oti a3izei 8a to akousw.
αυτό που για σένα αξίζει εμένα μου είναι παντελώς αδιάφορο...ή ακόμα και "ενοχλητικό"...όπως η μουσική των soad για μένα...
και δεν σημαίνει ότι επειδή δεν μ'αρέσουν οι "θεοί" soad και επειδή βρίσκω το "ανεπανάληπτο" και "θεικό"( :P :P :P ) Toxicity τουλάχιστον αδιάφορο,ότι είμαι κλειστόμυαλος,κολλημένος κτλ........


ma pige kaneis na sou allaksei apopsi?  ??? ??? ??? ??? ??? eipes eugenika den mou aresoun,den einai tou goustou mou...den arxises tis gnwstes m***kies pou akouw xronia twra se opoio metal cafe kia an mpw ( gia auto ta exw kopsei xronia twra)
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο Στόχος, το νου σου ε;

Αποσυνδεδεμένος Necromayhem

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι Θεός.. Και γουστάρω τρελά..
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #65 στις: 05/09/05, 14:12 »
Λοιπον αφου το θελει ο Jester σας χε ολους, απο κει και περα, μπορει ο καθενας να ακουει οτι γουσταρει, δεν ειναι κακο, αλλα να βλεπω πρωτη μουρη Syndrom of a Down ως μεταλ μπαντα, και τα ελληνοπουλα να τρεχουν απο πισω πορωμενα ως μεταλλαδες, ε, χεσε ψηλα κι αγναντευε. Η προβολη αυτη κανει ηρωα τον καθενα αταλαντο. Ρε, τον τραγουδιστη τους αν δεν κανω λαθος, δεν τον λενε Μαλακιαν? Κι ασχετα αν τα νταουλια του Roufa ειναι σαν κερασια, το ελληνικο κοινο εχει την κακη συνηθεια να ακολουθει οτιδηποτε ειναι in και να πειθει τον εαυτο του οτι του αρεσει.. Αυτο ειναι το ανησυχητικο. Ας κανουν επιτυχια οι teamsystem η πως διαολο τους λεν, λιγο με ενδιαφερει, αλλα οχι με metal φοντα γιατι υπαρχουν πολλα ανιδεα οντα που τους πιστευουν..
When Death releases you from me, just let my corpse decay, unburied,
I do NOT deserve the luxury of a Grave..

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #66 στις: 05/09/05, 18:10 »
Ας κανουν επιτυχια οι teamsystem η πως διαολο τους λεν,
Ma8e na diavazeis kai kana titlo prin mpeis se ena 8ema. To leei. SYSTEM OF A DOWN. Mhn to paizeis kai kala anideos kai poly magas ama den diavazes kai ton titlo den 8a mpaines ston 8ema. Ti eisai magas kai den 3ereis pws tous lene? Ma to leei!

Kai epishs esy mporei na pisteueis oti to metal einai mono gia six feet under kai my dying bride kai cannibal corpse (leme twra) egw pisteuw oti autoi einai ektos tou metal klimatos kai auto pou paizoun einai vavoura kai oxi mousikh alla den vghka na kathgorhsw osous to akoune kai legodai metalades. Epeidh esy exeis mia kapoia aposph gia to ti einai metal prepei olh na exoume thn idia apopsh me sena?
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #67 στις: 06/09/05, 18:54 »
Τελευταίο post στο θέμα εκ μέρους μου. Υπόσχομαι. Φιλε Necromayhem λυπάμαι πολύ αλλά το Nu Metal, το Rap Metal και τα υπόλοιπα μπάσταρδα υβρίδια, δυστυχώς ανήκουν στην ευρύτερη υπερ-κατηγορία του ΜΕΤΑΛ, όσο και αν αυτό σας λυπεί αφάνταστα. Και γω το θεωρω παράλογο να θεωρούνται ροκ οι Creed, που ροκ για μενα ειναι οι Led Zeppelin, αλλά είναι. Alternative οι μεν, Hard Rock oι δε.

Με τα βαθύτατα μου συλληπητήρια,
Jester
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #68 στις: 06/09/05, 22:17 »
λυπάμαι πολύ αλλά το Nu Metal, το Rap Metal και τα υπόλοιπα μπάσταρδα υβρίδια, δυστυχώς ανήκουν στην ευρύτερη υπερ-κατηγορία του ΜΕΤΑΛ, όσο και αν αυτό σας λυπεί αφάνταστα. Και γω το θεωρω παράλογο να θεωρούνται ροκ οι Creed, που ροκ για μενα ειναι οι Led Zeppelin, αλλά είναι. Alternative οι μεν, Hard Rock oι δε.

Με τα βαθύτατα μου συλληπητήρια,
Jester

Loipn kati tetoio pisteuw kai egw. Vevaia den mporoume na tous valoume olous se ena sakouli kai na tous peta3oume. Alla epeidh h pleiopshfia twn nu-rap-ktl-metal einai skata dystyxws exei xasei pleon to nohma ths. Parolauta ypraxoun kai kapoioi oi opoioi a3izoun kai denprepei na tous xaramizoume. Oute egw anexomai na vlepw na leme nu flame of rock kai na vazoune mesa tous killers kai tous maroon5. Eleos dld. Oute na vazoune heavy metal vradia kai na paizoun limp bizkit kai linkin park. Alla epeidh den mporoume na kanoume tpt kalytera na to anextoume kai na vroume ta 8etika tou
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Avril

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν ακουω avril lavigne!!!!!!! >:(
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #69 στις: 06/09/05, 22:29 »
ε γι αυτο εχει κατηγοριες η μεταλ. εγω ειμαι nu metalου, εσεις heavy metalαδες απλα τα πραγματα. εμενα δε μ αρεσουν οι metallica(λεμε τωρα :o) εσας οι soad, απο κει και περα πιο το προβλημα? σε καθε ειδος μουσικης θα υπαρχουν και τα γκρουπακια που θα ξεφτιλιζουν τη μουσικη που παιζουν αλλα αυτο ειναι τελειως υποκειμενικο. οπως για σας -soad suck, για μενα -ozzy sucks :-X :-X και πολυ μαλιστα........... :P :P
I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hair are your aerials. They pick up signals from the cosmos and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #70 στις: 07/09/05, 15:13 »
Να πω κατι αλλο εκτος απο αυτα που εχουν ειπωθει μεχρι τωρα.
Γιατι χρησιμοποιειται τον ορο nu metal  που κατα τη γνωμη μου ειναι ασχετος και ηλιθιος;
Εγω τη πλειοψηφεια αυτης της μουσικης και ιδιως τον soad την ονομαζω alternative metal,που εχει αρχισει απο τους rage against the machine ή ισως και πιο παλια.Αυτος ο ορος εχει νοημα,μιας και εκφραζει αυτο το διαφορετικο στις ταξεις του μεταλ.
Τωρα τις μπαντουλες που βγαινουν καθε χρονο και κανουν μια επιτυχια και τις ακολουθουν αλλες τοσες που κανουν το ιδιο,οπως και να της πεις δεν εχει διαφορα ;D
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #71 στις: 15/09/05, 18:22 »
Τωρα που επεσε και εμενα στα χερια μου ο εν λογω δισκος πρεπει να πω οτι ψιλοαπογοητευτηκα.Οχι οτι δεν ειναι ωραιος,αλλα λειπουν τα μεγαλα τραγουδια.Εκτος απο b.y.o.b. και radio/video που ειναι ΥΠΕΡΤΑΤΕΣ :o τραγουδαρες,τα αλλα τραγουδια υπολειπονται.Ωραια ειναι και το cigaro,question,lost in hollywood αλλα νομιζω οτι θα πρεπε να βγαζαν τους 2 δισκους ταυτοχρονα.Τελοσπαντων τοσα εχουν κανει,αντε να παραπονεθεις ουσιαστικα μετα.

Οσο για την φωνη του m***kian που διαβασα κατι αρνητικα σχολια πιο πανω δεν εχω λογια.Τι λετε ρε παιδια;Ο ανθρωπος κανει πραγματα με τη φωνη του που αλλοι φοβουνται να κανουν και στο μπανιο τους.Τα φωνητικα στους system ειναι κατι σαν distorted beatles αυτου του αιωνα.

Συμπερασμα:αν εισαι φαν των soad τον παιρνεις χωρις δευτερη σκεψη.Αν δεν τους γουσταρεις πολυ,παλι τον παιρνεις μετα απο πιο πολυ σκεψη και ακροαση των 2-3 αριστουργηματων που περιεχει. ;D
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος The JeSTeR

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 363
  • Φύλο: Άντρας
  • "I demand that you shoot me now" : Daffy Duck
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #72 στις: 15/09/05, 20:29 »
επιτέλους καθάρισε το thread. Βασίλη απολογούμαι εκ μέρους εμού και των άλλων για την τροπή της συζήτησης..... Προφανώς κάποιοι εδωμέσα χρειάζονται μπάτσο να τους συγκρατά άμα τους πιάνει ο οίστρος (μπορεί να είμαι ένας απ 'αυτούς).....

ρε συ gon, οχι αι το radio/video αριστούργημα ρε γμτ! οκ, άποψη, αλλά είναι από τα λίγα του δίσκου που δε γουστάρω.....
Ωραια ειναι και το cigaro,question,lost in hollywood αλλα νομιζω οτι θα πρεπε να βγαζαν τους 2 δισκους ταυτοχρονα.

+1  8)
« Τελευταία τροποποίηση: 15/09/05, 20:32 από The JeSTeR »
I know the pieces fit, cause I watched them tumble down
no fault, none to blame it doesn't mean I don't desire to
point the finger, blame the other, watch the temple topple over.
To bring the pieces back together, rediscover communication.
Schism :Tool

Αποσυνδεδεμένος gon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
  • goodbye cruel world
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #73 στις: 15/09/05, 20:45 »
ρε συ gon, οχι αι το radio/video αριστούργημα ρε γμτ! οκ, άποψη, αλλά είναι από τα λίγα του δίσκου που δε γουστάρω.....

Σεβαστη η γνωμη σου jester αλλα εγω το θεωρω απιστευτο.Κατι τετοια τραγουδια ξεχωριζουν τους soad απο ολη τη heavy σαβουρα των ημερων μας.Πολυ απλα οι ανθρωποι κανουν οτι θελουν...Εχουν ξεφυγει...
Predestined or punished
By man or god?

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: System of a down - Mesmerize (2005) New Album
« Απάντηση #74 στις: 16/09/05, 02:05 »
Τωρα που επεσε και εμενα στα χερια μου ο εν λογω δισκος πρεπει να πω οτι ψιλοαπογοητευτηκα.Οχι οτι δεν ειναι ωραιος,αλλα λειπουν τα μεγαλα τραγουδια.Εκτος απο b.y.o.b. και radio/video που ειναι ΥΠΕΡΤΑΤΕΣ :o τραγουδαρες,τα αλλα τραγουδια υπολειπονται.Ωραια ειναι και το cigaro,question,lost in hollywood αλλα νομιζω οτι θα πρεπε να βγαζαν τους 2 δισκους ταυτοχρονα.Τελοσπαντων τοσα εχουν κανει,αντε να παραπονεθεις ουσιαστικα μετα.

Οσο για την φωνη του m***kian που διαβασα κατι αρνητικα σχολια πιο πανω δεν εχω λογια.Τι λετε ρε παιδια;Ο ανθρωπος κανει πραγματα με τη φωνη του που αλλοι φοβουνται να κανουν και στο μπανιο τους.Τα φωνητικα στους system ειναι κατι σαν distorted beatles αυτου του αιωνα.

Συμπερασμα:αν εισαι φαν των soad τον παιρνεις χωρις δευτερη σκεψη.Αν δεν τους γουσταρεις πολυ,παλι τον παιρνεις μετα απο πιο πολυ σκεψη και ακροαση των 2-3 αριστουργηματων που περιεχει. ;D

m***kian λένε τον κιθαρίστα...tankian ειναι ο τραγουδιστης και όντως είναι απίστευτος τραγουδιστής. Προσωπικά διαφωνώ οτι δεν περιέχει διαμάντια...κάθε τραγούδι ειναι κι ένα ταξίδι. Το φοβερό με τους δισκους των soad ειναι οτι τους ακους σαν να είναι 1 κομμάτι απο την αρχή μέχρι το τέλος. Το Question και το Lost in Hollywood ειναι για μένα οι κορυφαίες στιγμές του αλμπουμ χωρίς όμως να υπάρχει κομμάτι που να κατώτερου επιπέδου. Ελπίζω και το επερχόμενο άλμπουμ να είναι εξίσου καλό...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
2176 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/05, 00:29
από inthewoods
7 Απαντήσεις
3687 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/08, 14:08
από Paganini
6 Απαντήσεις
3085 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/09, 01:17
από hot_sauce (φλουτσ)
Wireless System for Guitar

Ξεκίνησε από Garvin Εφέ

5 Απαντήσεις
3060 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/02/10, 11:26
από mace
1 Απαντήσεις
2035 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/11, 12:03
από Υπνοβάτης...
0 Απαντήσεις
6995 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/11, 17:43
από System_Decay
7 Απαντήσεις
5136 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/06/20, 14:16
από bathan
1 Απαντήσεις
1884 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/11, 09:23
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
3675 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/11, 13:23
από Eagle Of Kamelot
1 Απαντήσεις
3780 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/12, 19:03
από Μητσάκος