Αποστολέας Θέμα: τι fender να παρω  (Αναγνώστηκε 8915 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
τι fender να παρω
« στις: 16/12/09, 18:23 »
λοιπον δεν θελω να εχει flοyd rose . ;D ;D η παλια μου κιθαρα ειχε κ μου πριζε οταν ηθελα να κανω  drop κτλ

μου αρεσουν η poseries 80's ο ηχος του malmsteen ,ton europe, bon jovi και παιζω και τετοια τραγουδακια ..
ασχολουμε επισης με ελληνικα ροκ εχω ενα σχημα κ παιζουμε σε μαγαζακια και ειναι καιρος να αναβαθμιστω γιατι εχω μια epiphone les paul gothic και δεν βγαζει για κανενα λογο τον επιθυμιτο ηχο που θελω πολυ βρομια δεν εχει καλη ταστιερα και ταλαιπορουμε ..700-1000 ευρω μπορω να δωσω  ;) ;) ;) ;) ;)

καμια καλη προταση απο τους fenderakides της παρεας ..  8) 8)ευχαριστω

γιωργος


Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #1 στις: 16/12/09, 18:48 »
Φτιάξτη μόνος σου....
Αλήθεια τι ενισχυτή έχεις???

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #2 στις: 16/12/09, 18:53 »
δεν σ αρέσει κάποιο σχήμα? tele.....strato.....
θές μόνο τη μάρκα?

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #3 στις: 16/12/09, 19:04 »
τι εννωεις να την φτιαξω μονος μου ? :P

strato θελω ... ! ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #4 στις: 16/12/09, 19:06 »
ενισχυτη εναν line6 75 watt ..εξοπλισμο ενα ds-1 της βοςς ενα dd-3 της βοςς και ενα chorus της βοςς ..

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #5 στις: 16/12/09, 19:18 »
Πριν λιγες μερες εδινα μια Jeff Beck στα λεφτα σου ;) Αλλα αργησες ;D
Τωρα δινω μια ακομα ηχητικα μπαμ αυτο που ζητας, αλλα σε ξεπερναει.
Κοιτα στις αγγελιες, παιζουν ωραια οργανακια. Θα βρεις κατι να σου κανει πιστευω.
Κηνυγα καμια με διπλο στη γεφυρα η διπλο σε μεγεθος μονου, για να σε μεσα στον ηχο που θες.

Εdit. Για ποζεριες το floyd rose ειναι μονοδρομος. Αν βρεις καμια με καλο τοτε εισαι κυριος. Πολυ δυσκολα θα χανει.
« Τελευταία τροποποίηση: 16/12/09, 19:19 από Stinky »

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #6 στις: 16/12/09, 19:35 »
εχεις δηλαδη να προτεινεις κατι συγκεκριμενο μονττελο?δεν ξερω τιποτα απο μοντελα δυστυχως .. :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #7 στις: 16/12/09, 19:39 »
Δεν μπορω να προτεινω κατι συγκεκριμενο. Τα λεφτα που δινεις ειναι αρκετα καλα, και θα βρεις πολλα οργανα να σε καλυψουν.
Μετα παιζει ρολο το η ταστιερα που προτιμας, τα ξυλα, οι μαγνητες, τι μπρατσο σε βολευει...
Ειναι περιεργη ερωτηση. Δεν ζητας να προτινουμε ενα αναμεσα σε 2-3 μοντελα, αλλα ενα αναμεσα σε ολη την γκαμα της φεντερ ;D

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #8 στις: 16/12/09, 19:45 »
πω πω ξενερωνω τωρα .. ναι δεν εχω ιδεα απο αυτα ...ξυλα μαγνητες ..απλα το αποτελεσμα που ακουω απο τους καλλιτεχνες που ακουω ειναι ομορφα ..την γ@@σα ε? πω ειμαι ηρακλειο κρητης κ πρεπει να ανεβω αθηνα να δοκιμαζω μοντελα μου φαινεται στον αερα ..γμτ :-\ :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #9 στις: 16/12/09, 20:23 »
Eλα ρε πατριδα!
Κοιτα μην σκας, αλλα πριν δωσεις 1000Ε καλο ειναι να δοκιμασεις, γιατι μπορει να παρεις ενα οργανο και να ανακαλυψεις οτι δεν σου κανει.
http://www.thomann.de/gr/fender_american_standardstrat_hssmnsb.htm

http://www.thomann.de/gr/fender_american_standardstrat_hssmnbk.htm

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #10 στις: 16/12/09, 22:45 »
Πρεπει ντε και καλα να ειναι Fender?
Αν δεν εισαι κoλλημενος και σου αρεσει η ευελιξια στα γκαζια τοτε τσεκαρε τη Framus Diablo.

Αν σε παιρνει, λογω και των γιορτων, να ανεβεις λιγο πιο πανω παιρνεις αυτο...

 http://www.dv247.com/guitars/esp-guitars-horizon-nt-ii-electric-guitar-see-thru-black--47130

η οποια γα τη χρηση που θες παταει ΧΑΛΑΡΑ ολες τις κιθαρες στην κατηγορια της (1200-1300 ευρω) αλλα και πιο πανω...

Αλλιως (αν θες ντε και καλα να γραφει Fender) χτυπα μια American Standard 2008 που ειναι στα 1000 ευρω ακριβως (και λιγοτερο κατα καιρους).
« Τελευταία τροποποίηση: 17/12/09, 01:44 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #11 στις: 16/12/09, 23:15 »
Στην ερώτηση "Τι Fender να πάρω", θα απαντούσα πολύ σοβαρά Levinson Blade RH2 Classic. Xαλαρά ανώτερη από οτιδήποτε προσφέρει η Fender κάτω από χιλιάρικο.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #12 στις: 16/12/09, 23:46 »
Απολωνα δεν εχω καμια επαφη με τις blade. Θα σου ηταν ευκολο να γραψεις 2 λογια? Απο ηλετρικα, μαγνητες, hardware τι ποιοτητα ειναι?

Αποσυνδεδεμένος studio54

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 640
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • SeatNet
τι fender να παρω
« Απάντηση #13 στις: 17/12/09, 00:20 »
Οι Custom λένε... οι άλλες να πέσεις σε καλό κομμάτι (βρίσκεις όμως ευκολότερα από strat)

Υπάρχουν και μανίσιες αρκεί να ψάξεις (Japan made):


Και φυσικά στο 1000ρικο Fender Deluxe Player.


Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #14 στις: 17/12/09, 01:05 »
Στην ερώτηση "Τι Fender να πάρω", θα απαντούσα πολύ σοβαρά Levinson Blade RH2 Classic. Xαλαρά ανώτερη από οτιδήποτε προσφέρει η Fender κάτω από χιλιάρικο.


Χμμ... παιζει και η RH-4
Δες ομως τιμη στον Thomann: http://www.thomann.de/gr/blade_rh4_classic_mv.htm

Και τωρα... δες τιμη στον Νακα (!!!!)
http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=243&Product=380


Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #15 στις: 17/12/09, 01:13 »
Απολωνα δεν εχω καμια επαφη με τις blade. Θα σου ηταν ευκολο να γραψεις 2 λογια? Απο ηλετρικα, μαγνητες, hardware τι ποιοτητα ειναι?

Εγώ βασικά γνώρισα τις Blade γιατί έψαχνα (και ακόμα ψάχνω) για μια καλή telecaster και έπεσα πάνω στην Blade Delta Standard. Xωρίς αμφιβολία η καλύτερη tele που έχω παίξει σε αυτα τα λεφτά, εφάμιλλη κατά τη γνώμη μου με μοντέλα διπλάσιας αξίας. Κατ' αρχήν η ποιότητα κατασκευής είναι εξαιρετική και το κυριότερο σταθερή. Έχω δοκιμάσει 3-4 Delta και διάφορα άλλα μοντέλα κατά καιρούς και όλες ήταν κατασκευαστικά και αισθητικά άψογες. Η Delta έχει σώμα 1-piece alder και μπράτσο από hard rock maple με rosewood ταστιέρα και position-determined profile (για να δίνει ομοιόμορφη αίσθηση καθ' όλο το μήκος του μπράτσου). Επίσης έχει Gotoh κλειδιά, πολύ καλό self-lubricating nut, πρόσβαση στο truss rod από το κάτω μέρος της ταστιέρας, string tree με ελατήριο για ρυθμιζόμενη τάση (δεν το έχω δει σε καμία άλλη κιθάρα). Το πιο σημαντικό ίσως είναι το κύκλωμα VSC (Variable Spectrum Control) το οποίο αποτελείται από τρία active band equalizers στο πίσω μέρος του σώματος και ένα διακόπτη τριών θέσεων ανάμεσα στο volume και το tone της κιθάρας. Ο διακόπτης προσφέρει (εκτός από τον κανονικό ήχο της tele στη μεσαία θέση) Treble/Bass Boost και Mid Boost στις άλλες δύο θέσεις, οι ακριβείς παράμετροι των οποίων μπορούν να ρυθμιστούν από τα EQ στο πίσω μέρος της κιθάρας. Αυτό το σύστημα το έχουν αρκετά μοντέλα της Blade, συμπεριλαμβανομένης και της RH2, και προσφέρει πραγματικά μεγάλη ευελιξία, είτε για να πετύχεις μια εντελώς διαφορετική χροιά στον ήχο είτε για να δώσεις ένταση για ένα σόλο. Οι δε μαγνήτες μού φάνηκαν αρκετά vintage (το πιο ακριβό μοντέλο έχει μαγνήτες με πιο high output) αλλά στην τελε δεν νομίζω ότι αυτό είναι ιδιαίτερο πρόβλημα, ειδικά με κατάλληλη χρήση του κυκλώματος VSC.

Στις strat νομίζω ότι ισχύει κάτι παρόμοιο (η ισχύς των μαγνητών αλλάζει από μοντέλο σε μοντέλο). Στην RH2 οι μονοπήνιοι μαγνήτες είναι κι αυτοί πιο vintage, αλλά έχεις και τον humbucker ο οποίος σπλιτάρεται, οπότε μπορείς να καλύψεις ένα αρκετά μεγάλο μουσικό φάσμα. Κατά τα άλλα η συγκεκριμένη κιθάρα έχει παρόμοια χαρακτηριστικά με την tele, με τη διαφορά ότι το σώμα είναι από swamp ash αντί για alder. Έχει επίσης ένα πολύ καλής ποιότητας vintage style τρέμολο με roller saddles και locking κλειδιά για σταθερότητα στο κούρδισμα. Νομίζω ότι αν τη βρεις κάπου, αξίζει οπωσδήποτε να τη δοκιμάσεις πριν αγοράσεις μια Fender. Όσο για την RH4, είναι από τα πιο high end μοντέλα της Blade, αλλά αν προσέξεις τα χαρακτηριστικά της (καλύτερης ποιότητας μαγνήτες, τρέμολο και ξύλα, ταστιέρα από έβενο, Sperzel locking κλειδιά, επίχρυσα μεταλλικά μερη) μάλλον δικαιολογείται η τιμή της. Η τιμή του Νάκα πάντως μάλλον δεν ισχύει, αφού αναγράφεται ότι η κιθάρα δεν είναι διαθέσιμη. Πιθανόν όμως να τη βρεις πιο φτηνά από τον Thomann σε κάποια Βρετανικά καταστήματα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #16 στις: 17/12/09, 01:14 »
WTF??? Τι υπουλη συνομοσια εχει παιχτει εδω???

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #17 στις: 17/12/09, 01:19 »
Η τιμή του Νάκα πάντως μάλλον δεν ισχύει, αφού αναγράφεται ότι η κιθάρα δεν είναι διαθέσιμη. Πιθανόν όμως να τη βρεις πιο φτηνά από τον Thomann σε κάποια Βρετανικά καταστήματα.

... θα τους ειχε μεινει μια και μαλλον εφυγε.
Κριμα... θα ηταν deal της δεκαετιας ;)

Ειχα δοκιμασει μια Texas Classic στον Δημου και μου εκανε παρα πολυ καλη εντυπωση.
Το μονο που δεν μου αρεσε (καθαρα απο αισθητικης αποψης) ειναι το logo στο headstock.
Αλλα αυτος δεν νομιζω οτι ειναι σοβαρος λογος για να μην την παρει καποιος.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/12/09, 01:21 από (.)(.) »

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #18 στις: 17/12/09, 01:29 »
Aπολλωνα σευχαριστω για το χρονο σου. Τις ειχα ακουστα, αλλα οχι σε υπολειψη. Τωρα τις βλεπω με αλλο ματι.
Θα ψαχτω να δοκιμασω συντομα. Αυτα τα λινκ που ποσταρε ο (.)(.) ειναι κουκλαρα... Δειχνη κλαση!

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #19 στις: 17/12/09, 07:06 »
παιδια σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη βοηθεια σας !!! εχω να κανω σχολεια ..

η εσπ http://www.dv247.com/guitars/esp-guitars-horizon-nt-ii-electric-guitar-see-thru-black--47130
μου φαινεται αρκετα καφρικη στυλιστικα μονο :-X ;D ;D ..που μπορω να παιξω με μια τετοια?πιο μαγαζι? ???

οσο για της βλαδε εχω παιξει με κανα δυο κ μου αρεσαν αρκετα
η BLADE RH-2 CLASSIC HN σε σχεση με την BLADE RH-4 CLASSIC MV
τι τρομερες διαφορες εχουν?και γιατι ο νακας ειναι ΦΤΗΝΟΤΕΡΟς απο το ΤΟΜΑΝ????????ΤΡΕΛΑΘΗΚΑΑ!!!
επισης που μπορω να δοκιμασω βλαδε? ???

φενδερ που εχει να δοκιμασω κανα μοντελακι?? ??? ???

παιδια πολλες αποριες πριζω αλλα δεν εχο ψαξει κ πολυ τον ηχο λογω οχι καλης οικονομικης δυνατοτητας ως τωρα .. :-X :-X :-X

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #20 στις: 17/12/09, 10:21 »
Οπως καταλαβαινεις, τις Blade μπορεις να τις δοκιμασεις στον Νακα.
Μαγαζια εχει παντου -- αλλα η γενικη αντιληψη ειναι οτι ειναι ακριβος και το προσωπικο του οχι και τοσο εξυπηρετικο.
Η διαφορα τιμης στην συγκεκριμενη Blade RH-4 πρεπει να ηταν one-off deal, οποτε μην κρινεις απο εκει.
Η RH-2 φαινεται παντως πολυ καλη για τα λεφτα της, αλλα εχε υπ οψη σου οτι οι μαγνητες της ειναι active, που σημαινει (αν δεν κανω λαθος) οτι οταν μεινεις απο μπαταρια μενεις και απο κιθαρα. Θελει προσοχη ειδικα στα live.

Λιστα καταστηματων Νακα: http://nireas.nakas.gr/ecomnakas/nakas2006/Default.asp?Static=219

Fender εχουν σχεδον ολα τα μαγαζια στο κεντρο, ο Καγμακης π.χ.
Επισης εχει πολλες και στο Μαρουσι ο Κοσμας

Δες και αυτες τις δυο απο τις αγγελιες του φορουμ:

American Strat
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=12635

Blade
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=12665
« Τελευταία τροποποίηση: 17/12/09, 10:28 από (.)(.) »

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #21 στις: 17/12/09, 11:39 »
η εσπ http://www.dv247.com/guitars/esp-guitars-horizon-nt-ii-electric-guitar-see-thru-black--47130
μου φαινεται αρκετα καφρικη στυλιστικα μονο :-X ;D ;D ..που μπορω να παιξω με μια τετοια?πιο μαγαζι? ???


Στο ξαναλεω, αν εχεις τη δυνατοτητα να φτασεις στα 1300 ευρω στη θεση σου δε θα το συζηταγα.
Ημουν κατοχος του μοντελου με Floyd Rose. Ειχα ξεχασει πως ειναι να κουρδιζεις. Παναλαφρη, εργονομικη, βολικη, κουκλα και με sustain. Σιγουρα απο τις καλυτερες κιθαρες που εχω παιξει για αυτο που ζητας, ανεξαρτητως χρηματων.

Μπορεις να τη δοκιμασεις ειτε στο Διαμαντοπουλο στη Σολωνος, ειτε στο Art Music (αν το λεω καλα) στην Ακαδημιας. Δεν ξερω αν τις φερνει και κανενα αλλο μαγαζι...


Αποσυνδεδεμένος groovymood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1252
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #22 στις: 17/12/09, 12:13 »
παιδια σας ευχαριστω ολους για την πολυτιμη βοηθεια σας !!! εχω να κανω σχολεια ..

η εσπ http://www.dv247.com/guitars/esp-guitars-horizon-nt-ii-electric-guitar-see-thru-black--47130
μου φαινεται αρκετα καφρικη στυλιστικα μονο :-X ;D ;D ..που μπορω να παιξω με μια τετοια?πιο μαγαζι? ???



Αυτό δεν έχει καμμία σχέση με stratocaster πάντως...(το λέω επειδή στον τίτλο αναφέρεται η λέξη fender)
Ούτε στυλιστικά αλλά ούτε και ηχητικά...

Οι blade αν και προσωπικά δεν μου έκαναν ποτέ κλικ (απο τότε που τις είχα πρωτοδεί στον Λογοθέτη στα μέσα της δεκαετίας του '90) είναι πιο κοντά σε αυτό που λέμε strat...(not exactly, but close)

Καλοκατασκευασμένες κιθάρες αλλά something is not right for my taste, κλινικά αποστειρωμένες θα τις χαρακτήριζα...

Δεν ξέρω τί λένε αυτές οι καινούριες affortable σειρές που βγάζει τώρα, εγω μιλάω για τις κιθάρες που έβγαζε τότε (υπήρχαν μόνο ακριβά μοντέλα).
Ήταν θα έλεγα περισσότερο session όργανα του στύλ... "θα παίξω όλα τα styles αξιοπρεπώς, παίζω και με ένα χάδι, δεν βγάζω ανεπιθήμητους θορύβους κλπ, αλλά μην ζητήσεις κάτι παραπάνω απο μένα κακομεταχειρίζοντας με!... μέχρι εκεί!"

Αν δεν κόλλαγες σε τέτοιες λεπτομέρειες (εγω κολλάω δυστυχώς σε τέτοιες) αγόραζες ένα trouble free, αξιόπιστο όργανο.

Just play the damn thing!!

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #23 στις: 17/12/09, 16:05 »
ρε παιδια οταν πατε να δοκιμασετε σε εναν οικο κιθαρες τι διαδικασια κανετε για να δειτε για τα γκαζια της κιθαρας τι ουτπυτ θα βγαλουν?οκ τα καθαρα ..αλλα φερνετε μαζι σας κανενα πεταλι παραμορφωσης κ βλεπετε πως ανταποκρινεται η κιθαρα ή :P :P την βαζετε καρφι σε εναν ενισχυτη(λαμπατο,αμα εχει) κ βλεπετε τι ηχο θα βγαλει.. ???

Αποσυνδεδεμένος Μαρμελακι

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • ο καλος ο Μαρμελακης ολα τα αλεθει
    • Προφίλ
Απ: τι fender να παρω
« Απάντηση #24 στις: 17/12/09, 16:40 »
Και τα δυο παιζουν.
Αν χρησιμοποιεις καποια συγκεκριμενα πεταλια παρτα μαζι σου και δοκιμασε την κιθαρα σ' εναν ενισχυτη σαν αυτο που εχεις σπιτι σου (ή με τις ιδιες προδιαγραφες πανω κατω).
Αν δεν χρησιμοποιεις πεταλια, τοτε επελεξε εναν ενισχυτη που νομιζεις θα βγαλει καρφι τον ηχο που θελεις.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
3 Απαντήσεις
2375 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/01/05, 12:40
από Riverson
28 Απαντήσεις
10650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/08, 00:38
από JeffLoomis
8 Απαντήσεις
5977 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/09, 17:24
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
4 Απαντήσεις
5333 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/01/10, 15:56
από Μαρμελακι
2 Απαντήσεις
2578 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/09, 03:32
από jim.ni
4 Απαντήσεις
2974 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/11, 13:44
από JP.M
42 Απαντήσεις
17318 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/03/11, 03:34
από Gabriel6th
5 Απαντήσεις
3861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/11/12, 23:54
από Απόλλων
0 Απαντήσεις
2908 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/01/15, 12:11
από AnimaPura
5 Απαντήσεις
2459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/12/22, 20:36
από Απόλλων