Αποστολέας Θέμα: Ο Blackmore στους Rainbow...  (Αναγνώστηκε 3890 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος philip the great

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 447
  • Φύλο: Άντρας
  • ---KEEP ON ROCKING---
    • Προφίλ
Ο Blackmore στους Rainbow...
« στις: 18/11/08, 22:55 »
Εντάξει, μην τρελαίνεστε. Μιλάμε για τον υιό Blackmore, Juergen "J.R." Blackmore, ο οποίος παρέα με τέσσερα πρώην μέλη των ιστορικών Rainbow θα περιοδεύσει ως Over The Rainbow, το 2009

Το νέο tribute σχήμα θα αποτελείται από τους: Joe Lynn Turner πίσω από το μικρόφωνο, Tony Carey στα πλήκτρα, Bobby Rondinelli στα τύμπανα, Greg Smith στο μπάσο και J.R. Blackmore στις κιθάρες.

Όχι και άσχημα, έτσι;

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #1 στις: 18/11/08, 23:00 »
Υποψιν, ο μπαμπας Βλackmore δεν ειναι πεθαμενος. Ισα ισα που εχει συστησει τους Blackmore's night ( καταλοιπο αο το BLackmore's Rainbow ) και παιζει το ειδος που ανεκαθεν "γουσταρε". Αναγεννησιακο rock ( και πιστεψτε με..διαπρεπει οπως παντα! ).
Παντως τo line up ειναι εξαιρετικο!!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #2 στις: 19/11/08, 00:35 »
Iσως ελαφρως off topic, αλλα στους blackmores night τραγουδαει η γυναικα του blackmore που την λενε Candice Night.
Οποτε Blackmores Night, το πιασατε? :P

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #3 στις: 19/11/08, 00:45 »
Εγω παλι γιατι ακουω "ΑΡΠΑΧΤΗ"; Mαζευουμε οποια -καποτε- μελη των rainbow βρουμε και βουρ για τα μπικικινια...
Ασε που η περιοδος Turner θυμιζει εποχες που προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου ακουγωντας τους δισκους οτι το αγαπημενο μου (τοτε) συγκροτημα δεν μου προσφερε ποπ-ροκ πατατα... :( :((κομματια οπως τα spotlight kid,death alley driver,can't happen here κ.α. εξαιρουνται).
Απο την αλλη,με λογικη τιμη εισητηριου,αν περνουσαν απο τα μερη μας δεν λεω οτι δεν θα πηγαινα αν δεν ειχα κατι καλυτερο να κανω. Με τοση εμπειρια στην πλατη τους, αυτοι οι μουσικοι ολο και κατι θα εχουν να δωσουν σε ενα live. ;)

Και κατι αλλο:
Μην τους πετατε ετσι αυτους τους τιτλους νυχτιατικα...
« Τελευταία τροποποίηση: 19/11/08, 00:47 από onfire »
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #4 στις: 19/11/08, 00:59 »
Εγω παλι γιατι ακουω "ΑΡΠΑΧΤΗ";

Διαφωνώ με τη λέξη "αρπαχτή". Ο καθένας από αυτούς στην ηλικία που βρίσκεται και με τη σημερινή κατάσταση στη μουσική βιομηχανία ακόμα και το Rising #2 να έβγαζε ούτε που θα το άκουγε κανένας εκτός απ'τον ίδιο και τη μαμά του. Ενώ τους βάζεις μαζί, βάζεις κ λιγο blackmorικό DNA μέσα, κοτσάρεις και τη λέξη Rainbow στην αφίσα και είναι ό,τι πρέπει για nostalgia act. Σίγουρα θα βγάλουν και χρήματα, αλλά στο κάτω κάτω επαγγελματίες δεν είναι? Εδώ εγώ είχα πάει να δω τους Hughes Turner Project στο Ρόδον που ουσιαστικά ήταν "παίζουμε τα τραγούδια που έγραψε ο Blackmore πριν 30 χρόνια που μας ταϊζουν ακόμα.."

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #5 στις: 19/11/08, 01:22 »
Όλα για τα φράγκα γίνονται ρε, ακομα και οι καλογεροι στο βατοπεδι το πηραν χαμπαρι και εσεις ακομα αναρωτιεστε;
 ;D

Αφηστε τους μπαρμπάδες γιατι αυτοι οτι ειχαν να δωσουν το εδωσαν και στερεψε το πηγαδι πια. Πιστευω οτι πρεπει να κοιταμε μπροστα στο νεο αιμα πλεον....
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Ogun-Sotis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Άντρας
  • Πωτς γκένεν αυτό?
    • Προφίλ
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #6 στις: 19/11/08, 01:22 »
Ασε που η περιοδος Turner θυμιζει εποχες που προσπαθουσα να πεισω τον εαυτο μου ακουγωντας τους δισκους οτι το αγαπημενο μου (τοτε) συγκροτημα δεν μου προσφερε ποπ-ροκ πατατα... Sad Sad
+1

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #7 στις: 19/11/08, 01:30 »
Aρα συμφωνουμε...
Το nostalgia act  μου φαινεται σαν arpaxti αλλα πιο politically correct.
Τι σχεση μπορει να εχει πχ ο Rondinelli με τον Smith και τον blackmore jr. και νοσταλγησαν να παιζουν τα κομματια των Rainbow μαζι...
 Καθαρα οικονομικα τα κινητρα λοιπον αλλα εμεις jimmy 1916 συμφωνουμε γιατι οπως ειπα, αν ερχοντουσαν δεν τους απαξιωνα κιολας...
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος jimmy 1916

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 261
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • spicy rice
Απ: Ο Blackmore στους Rainbow...
« Απάντηση #8 στις: 19/11/08, 01:48 »
Aρα συμφωνουμε...
Το nostalgia act  μου φαινεται σαν arpaxti αλλα πιο politically correct.
Τι σχεση μπορει να εχει πχ ο Rondinelli με τον Smith και τον blackmore jr. και νοσταλγησαν να παιζουν τα κομματια των Rainbow μαζι...
 Καθαρα οικονομικα τα κινητρα λοιπον αλλα εμεις jimmy 1916 συμφωνουμε γιατι οπως ειπα, αν ερχοντουσαν δεν τους απαξιωνα κιολας...

Συμφωνώ με την ουσία, διαφωνώ με τη διατύπωση. Φυσικά το κάνουν (και) για τα φράγκα (και την προβολή), αλλά υπάρχουν και πολλοί οπαδοί που θα πάνε και θα ακούσουν τραγούδια που υπό άλλες συνθήκες δε θα άκουγαν ποτέ ζωντανά, και θα περάσουν μια ωραία βραδιά, τίποτα παραπάνω, τίποτα λιγότερο, οπότε είναι win-win. Εδώ είχα πάει σ'ένα τριμπιουτ συγκρότημα των ΛΕντ Ζεπελιν στο Ροντεο και παρατηρούσα άτομα που βρίσκονταν σε έκσταση, λες και έβλεπαν τους αυθεντικού στο Ερλς Κορτ το 70τόσο. Τέτοιες φάσεις φαίνονται γελοίες αλλά δείχνουν ότι υπάρχει κόσμος π διψάει για κάποια γκρουπ που δεν υπάρχουν πλέον.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2571 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/07, 23:43
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
6 Απαντήσεις
4815 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/10/09, 14:40
από indie-anos laternative
23 Απαντήσεις
6346 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/04/10, 11:05
από blackmorefan
7 Απαντήσεις
3012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/04/10, 15:00
από Mike Moss
38 Απαντήσεις
13778 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/10, 20:11
από blackmorefan
0 Απαντήσεις
1452 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/10, 02:42
από davemurrayaris
12 Απαντήσεις
4092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/10, 00:06
από ed_hunter
10 Απαντήσεις
4895 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/04/11, 11:14
από RORY GALLAGHER
17 Απαντήσεις
11425 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/12, 15:49
από Snake_
2 Απαντήσεις
4324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/19, 11:09
από phdiam