Αποστολέας Θέμα: Aντιγραφη DVD  (Αναγνώστηκε 2673 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zoltan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Scofield δεν πιανεται.
    • Προφίλ
Aντιγραφη DVD
« στις: 14/12/06, 20:18 »
Ρε παιδια ξερετε κανενα καλο και δοκιμασμενο προγραμα για αντιγραφη dvd??? Εγω χρησιμοποιω το DVD Shrink 3.2 και ειναι πολυ καλο αλλα σε μερικες ταινιες μου βγαζει ενα μνμ "dvd navigation structure invalid" η κατι παρομοιο και δν ανοιγει καθολου την ταινια.Η ταινια παιζει κανονικα απλα δν την ανοιγει το προγραμα για να την αντιγραψει.

Αποσυνδεδεμένος FSL

  • Αδιόρθωτη Xιονάτη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2327
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όλα είναι στο μυαλό,πόνος και γιατρειά...
    • Προφίλ
Απ: Aντιγραφη DVD
« Απάντηση #1 στις: 14/12/06, 20:39 »
Απ ότι μου πε κάποιος που ασχολείται με το άθλημα το dvd shrink είναι παλιό απ την άποψη πως δε μπορεί να σπάσει κάποιες ταινίες και πως έχουν βγει καινούργια προγραμματάκια γι αυτή τη δουλειά...
www.ektakta.gr
μάθε άμεσα ό,τι επηρεάζει την καθημερινότητά σου...απεργίες, εφημερίες νοσοκομείων, τηλέφωνα δημοσίων υπηρεσιών, έκτακτη επικαιρότητα...

Αποσυνδεδεμένος actr

  • Ο μικρός Βελζεβούλης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 567
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • www.ektakta.gr
Απ: Aντιγραφη DVD
« Απάντηση #2 στις: 14/12/06, 20:45 »
Ρε παιδια ξερετε κανενα καλο και δοκιμασμενο προγραμα για αντιγραφη dvd??? Εγω χρησιμοποιω το DVD Shrink 3.2 και ειναι πολυ καλο αλλα σε μερικες ταινιες μου βγαζει ενα μνμ "dvd navigation structure invalid" η κατι παρομοιο και δν ανοιγει καθολου την ταινια.Η ταινια παιζει κανονικα απλα δν την ανοιγει το προγραμα για να την αντιγραψει.
Βασικά το DVD shrink μια χαρά πρόγραμμα είναι απλώς πρέπει ταυτόχρονα να έχεις εγκατεστημένο και το DVD region killer καθώς το μήνυμα που σου εμφανίζει φαντάζομαι οφείλεται στο ότι το DVD ROM σου δεν είναι σπασμένο, δηλαδή μάλλον παίζει μόνο της 2 περιοχής...
Το βρίσκεις εύκολα στο internet με μια πρόχειρη έρευνα...
MasterNet - ανάπτυξη web εφαρμογών - δημιουργία διαδικτυακής εταιρικής ταυτότητας

Αποσυνδεδεμένος Symeon

  • Έκπτωτος Άγιος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1474
  • Φύλο: Άντρας
  • Elen sila lumenn omentielvo
    • Προφίλ
Απ: Aντιγραφη DVD
« Απάντηση #3 στις: 14/12/06, 20:48 »
εγω το clone dvd μαζι με το any dvd για τις ασφαλειες...απο ταινιες ακομα δεν ειχα προβλημα...
My spirit is crying for love so tired of being alone
I Remember He came here to steal, and You are his stealer of souls

http://img74.imageshack.us/img74/4245/53408797vz8.jpg

Αποσυνδεδεμένος zoltan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 125
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο Scofield δεν πιανεται.
    • Προφίλ
Απ: Aντιγραφη DVD
« Απάντηση #4 στις: 14/12/06, 21:02 »
Βασικά το DVD shrink μια χαρά πρόγραμμα είναι απλώς πρέπει ταυτόχρονα να έχεις εγκατεστημένο και το DVD region killer καθώς το μήνυμα που σου εμφανίζει φαντάζομαι οφείλεται στο ότι το DVD ROM σου δεν είναι σπασμένο, δηλαδή μάλλον παίζει μόνο της 2 περιοχής...
Το βρίσκεις εύκολα στο internet με μια πρόχειρη έρευνα...

To dvd shrink εχει συγκεκριμενη επιλογη για να αφαιρεις την προστασια περιοχης, οποτε μαλλον δν φταιει αυτο.Θα το κοιταξω βεβαια μηπως κανω λαθος γιατι ποτε δν ξερεις......

Κατεβαζω και το anyDVD και βλεπουμε.....ευχαριστω πολυ παιδια  ;D.

Αποσυνδεδεμένος Mistral

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 861
  • 7 se pairnei aristera, mhn to zorizeis...
    • Προφίλ
Απ: Aντιγραφη DVD
« Απάντηση #5 στις: 15/12/06, 00:40 »
το any dvd κατέβασε να σπας τον περιορισμό της ταινίας...
Απο κει κ πέρα μέχρι και το Nero καλό είναι...
Εγώ χρησιμοποιώ το clone dvd ή το DVD X copy Platinum αν θέλω να περάσω την ταινία στο σκληρό και μετά την γράφω σε DVD μέσω μέχρι και Nero...
Απ'τους τυφώνες κι αν γλυτώσεις, στην στενομυαλιά των στεριανών, θε να πελαγώσεις

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Aντιγραφη DVD
« Απάντηση #6 στις: 15/12/06, 00:46 »
εχουν βγει καποια καινουρια κλειδωματα που ξεκινουν απο την Sony...
Το μονο προγραμμα που ενημερωνεται σε καθε φουρνια νεων ταινιων επειδη αλλαζει συνεχως αυτο το κλειδωμα ονοματι puppetlock ειναι το anydvd..βρες το αυτο και το clonedvd της ιδιας εταιριας και καθαρισες..
Απλα δεν ξερω αν τα σπασμενα θα σου κανουν τις ανανεωσεις γιατι τις χρειαζεσαι καθε 2-3 εβδομαδες..
Θα σου προτεινα να τα αγορασεις κανονικα..Ειναι σχετικα φτηνο (40-50 ευρω πακετο με το clonedvd) και προσφερει lifetime upgrades και updates κλειδωματων..
Alex