Αποστολέας Θέμα: Το LIMEWIRE μας τελείωσε. Ας καλοσορίσουμε το FROSTWIRE!!!  (Αναγνώστηκε 17322 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Για όσους είναι ακόμα κολλημένοι στην ISDN και δεν τους βολεύει η φάση με το DC++ και άλλα τέτοια προγράμματα που εγκαθίστανται δύσκολα και σε κάνουν Τούρκο στην αναμονή για το πότε θα αξιωθεί ο μ@@λακας να σε αφήσει να τραβήξεις το αρχείο, όπως επίσης και για όσους χρησιμοποιούσαν το Limewire και το έβρισκαν ευκολόχρηστο, πλην όμως άρχισε να κάνει νερά, υπάρχει η λύση

FROSTWIRE

Στηρίζεται πάνω στην ίδια φιλοσοφία και τεχνολογία της GNUTELLA και δεν έχει τα σκουπίδια που έχει το Limewire (τουλάχιστον προς το παρόν). Το περιβάλλον είναι ακριβώς το ίδιο και οι ιδιότητες (το με πόσους ταυτόχρονα θα κατεβάσεις, το My Shared Folder, κτλ) είναι ακριβώς οι ίδιες.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Αν πάω να το εγκαταστήσω, θα γραφτεί πάνω στο Limewire?
Επίσης, θα κατεβάζω μόνο απο τους κάτοχους, ή και απο τους χρήστες που έχουν αρχεία μέσω Limewire?
« Τελευταία τροποποίηση: 27/02/07, 00:13 από Μεταβαρόνος Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Αν πάω να το εγκαταστήσω, θα γραφτεί πάνω στο Limewire?
Επίσης, θα κατεβάζω μόνο απο τους κάτοχους, ή και απο τους χρήστες που έχουν αρχεία μέσω Limewire?

Είναι εντελώς διαφορετικό πρόγραμμα, οπότε και πρέπει να απεγκαταστησες το Limewire. Αυτό για να σου λύσω την απορία είναι πρόγραμμα ανοιχτού κώδικα (open source) σε αντίθεση με το παλιό.

Όσον αφορά για τους χρήστες δεν έχει καμμία σχέση με το τι πρόγραμμα θα χρησιμοποιήσεις μιας και η τεχνολογία GNUTELLA κάνει ακριβώς αυτήν την δουλειά. Άρα όσοι έχουν το πρόγραμμα μέσω του Limewire θα μπορείς να τους δεισ και μέσω του Frostwire αλλά δεν θα δεις αυτά τα ενοχλητικά αρχειάκια που είναι κατά 99,99999% ιοί.

Ελπίζω να σου έλυσα την απορία.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Ωρατιοτατα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Δεν είχε χρειαστεί να απεγκταστήσω τελικα το Limewire.

Αλλα αυτό που έχω να πώ, είναι οτι δεν έχει σχέση με το Limewire. Κατέβαζα ένα αρχείο με το frostwire με 15KB/s.Το έκλεισα και στο καπάκι έβαλα το Limewire, το οποίο είναι τώρα στα 80KB/s.....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Δεν είχε χρειαστεί να απεγκταστήσω τελικα το Limewire.

Αλλα αυτό που έχω να πώ, είναι οτι δεν έχει σχέση με το Limewire. Κατέβαζα ένα αρχείο με το frostwire με 15KB/s.Το έκλεισα και στο καπάκι έβαλα το Limewire, το οποίο είναι τώρα στα 80KB/s.....

Εγώ πιστεύω πως έχεις άδικο, μιας και δεν έχει καμμία σχέση το πρόγραμμα , αφού η πλατφόρμα που δουλεύουν και τα δύο είναι η GNUTELLA. Τώρα αυτό που πιστεύω ότι έγινε, είναι ότι όταν έβαλες το Limewire απλώς εκείνη τη στιγμή βρέθηκε και ένας χρήστης που είχε το αρχείο που ήθελες που να είχε σύνδεση T3 ή ταχύτερη και μπόρεσε να σου δώσει το bandwidth που είδες. Μπορεί να συμβεί και το ακριβώς αντίθετο κάποιες στιγμές. Γνώμη μου!!
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Μου φαίνεται υπερβολική η σύμπτωση την ώρα που το έκλεισα να μπήκε ο άλλος.Όλο το βράδυ το είχα με το φροστ, και τη στιγμή που άλλαξα μπήκε και ο άλλος?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Οι ταχυτητες ειναι πανω κατω οι ιδιες! Το προγραμμα εχει ακριβως την ιδια εμφανιση και λειτουργεια με το limewire και κατα παραξενο τροπο βγαζει ακριβως τα ιδια αποτελεσματα!
Χμ..μπας και το limewire παει για "κλεισιμο" και τωρα ετοιμαζονται με την ιδια βαση να λανσαρουν ενα νεο προγραμμα?
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Οι ταχυτητες ειναι πανω κατω οι ιδιες! Το προγραμμα εχει ακριβως την ιδια εμφανιση και λειτουργεια με το limewire και κατα παραξενο τροπο βγαζει ακριβως τα ιδια αποτελεσματα!
Χμ..μπας και το limewire παει για "κλεισιμο" και τωρα ετοιμαζονται με την ιδια βαση να λανσαρουν ενα νεο προγραμμα?

Συμφωνώ και εγώ μαζί σου. Αυτό που παρατήρησα και εγώ είναι μεν ότι βγάζει τα ίδια αποτελέσματα, αλλά δεν βγάζει αυτά τα αρχεία με την ένδειξη του trash (κάδου) από δίπλα και επίσης δεν σου πετάει όλα εκείνα τα ενοχλητικά αρχειάκια .exe με τους 1200 χρήστες (όχι απόλυτο αυτό που λέω).

Δεν ξέρω, θα δείξει αν τελικά αξίζει. Πάντως όλα τα reviews που διάβασα έλεγαν καλά λόγια σε σχέση πάντα με το limewire.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Μεταξύ μας, τα αρχεία με την ένδειξη trash είναι απολύτος μια χαρα... Ο καθένας μπορει να τα χαρακτηρήσει trash ή μη...

Και τα αρχεία *.exe....Έλεος! Είχαν όλα το ίδιο μέγεθος... Και τίτλο φτιαγμένο με τις ίδιες λέξεις που είχες τοποθετήσει στην αναζήτηση!!!Πως να τη πατήσεις δλδ?????? Και επίτηδες, δεν μπορείς να τη πατήσεις...

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ 2!! Έκανα το λάθος να χρησιμοιποιήσω τους ίδιους φακέλους και στα 2 (Downloads - Incomplete) Αν το κάνετε αυτό και ανοίξετε το limewire, κινδυνεύετε να χάσετε τα αρχεία του frost.....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Ειναι πααααρα πολυ παρομοια. Λες και αλλαξαν οι τιτλοι. Τπτ παραπανω
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Παρόλα αυτά βρήκα ένα καλό...Το Φροστ, μπορεί και κατεβάζει με ικανοποιητικές ταχύτητες τα torrent!!!!
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Παρόλα αυτά βρήκα ένα καλό...Το Φροστ, μπορεί και κατεβάζει με ικανοποιητικές ταχύτητες τα torrent!!!!

Ναι έχεις δίκιο. Το είδα σαν επιλογή ότι μπορείς να κατεβαζεις και torrent, αλλά έγω λόγω της ISDN δεν τα πολυχρησιμοποιώ. Μόνο όταν πάω στα πεθερικά μου που το κουμπώνω (το λαπτοπ εννοώ) και κατεβάζω διαρκώς και αδιαλλείπτως. Θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Joef - Über Alles

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 501
  • Φύλο: Άντρας
  • Φυλακισμενος στην πραγματικοτητα των ξενων κοσμων
    • Προφίλ
αρκετα καλο ειναι
αν και πιστευω ειναι ακριβως το ιδιο προγραμα
με πιο ωραιο ονομα!
(μα καλα λεμονοκαλωδιο?? μεθυσμένοι το σκεφτηκαν?)
επισης εχει πιο πολλα αποτελεσματα!!
κανω εκπομπη στο activeradio.gr καθε τεταρτη 12-2"fragile dreams" θα την ακουσετε χοντρα :D
ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΙ...ΠΟΝΑΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ!!!!
Life's a B!tch 'till You Die, So Fuck The World and Let's Get High!

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Να 'σε καλά ρε παιδί!
Αν δεν είχα δει το Frost Wire θα είχα ακόμα το Lime.

Και ας το είχα, αλλά να μου κατεβαίνουν τρία-τρία... :-\

Anyway, ευχαριστώ πολύ! :D

Αποσυνδεδεμένος The-ggc-ke3p3r.

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
  • Everybody TO the 313
    • Προφίλ
    • -
Ρε παιδιά δωστε ομως κανα site για το FrostWire
Πμ....:)

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Ρε παιδιά δωστε ομως κανα site για το FrostWire


Για δες εδώ είναι η τελευταία free έκδοση.
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Εχμ...
Μπορείτε να μου πείτε πως γίνεται το κόλπο με τα torrents;

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Κάνεις το torrent save στην επιφάνεια εργασίας, ή όπου εσύ θες, και μετα απο το πρόγραμμα πάς στο file, open torrent, αν θυμάμαι καλά....
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Ευχαριστώ. :)

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Βασικά το βρήκα αλλά δε μου τα κατεβάζει...  :-\

Αποσυνδεδεμένος thomas420

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
βοηθεια για την ενεργοποιηση του frostwire;;;

Αποσυνδεδεμένος pegasus

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 117
  • Φύλο: Άντρας
  • It all seems greek to me
    • Προφίλ
Ρε παιδιά, γιατί παιδεύεστε με τα torrent και το frostwire, αφού υπάρχουν καλύτερα και δοκιμασμένα προγράμματα από αυτό (βλ. utorrent). Και μάλιστα να προσθέσω ότι πλέον ο greek-tracker δέχεται μόνο ορισμένες εκδόσεις από utorrent και azureus. Άρα γιατί να χολοσκάτε?
ΚΑΚΟΠΟΙΗΣΗ,ΟΙΚΟΠΕΔΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΣΙΜΕΝΤΟΠΟΙΗΣΗ,ΤΟΣΗ ΠΟΛΥ ΠΟΙΗΣΗ ΣΕ ΜΙΑ ΤΟΣΟ ΠΕΖΗ ΖΩΗ

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3067 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/07, 17:15
από potis21
0 Απαντήσεις
2311 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/14, 16:06
από ΠΟΙΟΣ