Αποστολέας Θέμα: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (Αναγνώστηκε 40351 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« στις: 01/06/05, 02:03 »
Exei dei kanenas apo esas auto to fobero (kai monadiko authentiko) ellhniko blues group?Exete diskous tous? O Hlias Zaikos einai enas apo tous ligous Ellhnes kitharistes (isws kai o Spathas????)pou mporoun na ka8hsoun xwris aisthimata katwterothtas apenanati se megalous amerikanous kai eurwpaious kitharistes...........
     

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #1 στις: 01/06/05, 02:12 »
όχι και θέλω πολύ να τους ακούσω από κοντά αλλά δεν έχει κάτσει... συμφωνώ... δεν έχουν να ζηλέψουν τπτ και κάνεναν...

ο Ζαϊκος κάνει σεμινάρια κιθάρας από πόλη σε πόλη (είχε έρθει και στα Γιάννενα γμτ και πείγε ο guitar master μου και μου είπε άπεχτος). από χαζομάρα μου αλλά θα το επιδιόξω να πάω την επόμενη φορά.αν μάθω σε ποιές πόλης συνεχίζει τα σεμινάρια του θα κάνω post.πάντως αν μάθεται ότι είναι σε κάποιο barακι της πόλης σας για ένα βράδυ να πάτε οπως και δήποτε!  :)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/06/05, 03:50 από SAMSONIC »
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος manitou

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • Ω μεγαλε Μανιτού!!!!
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #2 στις: 01/06/05, 03:45 »
τους εχω δει δυο φορες στα χανια. γαματοι!!!!!!!!!!και παιζουν πολυ καλα και εχουν καταπληκτικη σκηνικη παρουσια.τα ατομα ξερουν να παιζουν τα μπλουζ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος drikoudis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε γ...που δε γ..., δεν πάμε για ψάρεμα?
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #3 στις: 01/06/05, 04:36 »
Τους έχω δει 5 φορές και με την παλιά σύνθεση αλλά και με την καινούρια και η κάθε φορά είναι μοναδική!!!  ::) ::)

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #4 στις: 01/06/05, 11:05 »
Πραγματικά οι τύποι δεν έχουν καμμία σχέση με κάτι ελληνικό. Τους έχω δει και έχω και έναν δίσκο τους το Fence (2001) και ήχος έχει ξεφύγει προ πολλού από τα ελληνικά δεδομένα σίγουρα...
Ο Ζάικος είναι κορυφαίος και θα συμφωνήσω απόλυτα στο ότι αυτός και σίγουρα και ο Σπάθας μπορούν να σταθούν άνετα δίπλα σε οποιονδήποτε ξένο κιθαρίστα, κατά τη δική μου πάντα άποψη.

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #5 στις: 01/06/05, 11:35 »
Τους ειχα δει περσυ το καλοκαιρι κανα μια δωρεαν συναυλια στους Νεους Επιβατες στην Πλαζ...Ηταν φανταστικοι....
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος jon

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποιος θα στρίψει ??
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #6 στις: 01/06/05, 15:52 »
Τους έχω δει στον Αέρα στην Πετρούπολη και πραγματικά ο Ζάικος ζωγράφιζε... Παρεπιπτώντως ένα μέτριο δισκάκι δεν έχουν βγάλει και μάλιστα το τελευταίο "Fence" είναι γ**άουα...
Stay Hungry. Stay Foolish.


Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #7 στις: 01/06/05, 16:24 »
Είναι πάρα πολύ καλοί! 8)

Τους είχα δεί Live στο Ηράκλειο Κρήτης και μου έκαναν τρομερή εντύπωση (που γενικά δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα).

Είχαν μαζί και έναν μαύρο κιθαρίστα (παππού) και έναν ακόμα (νεαρό θα έλεγα) που έπαιζε μόνο σλάϊντ κιθάρα (μια telecaster) και το άτομο ζωγράφιζε !!! 8) 8) 8)
Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος drikoudis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε γ...που δε γ..., δεν πάμε για ψάρεμα?
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #8 στις: 01/06/05, 19:16 »
Είναι πάρα πολύ καλοί! 8)

Τους είχα δεί Live στο Ηράκλειο Κρήτης και μου έκαναν τρομερή εντύπωση (που γενικά δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα).

Είχαν μαζί και έναν μαύρο κιθαρίστα (παππού) και έναν ακόμα (νεαρό θα έλεγα) που έπαιζε μόνο σλάϊντ κιθάρα (μια telecaster) και το άτομο ζωγράφιζε !!! 8) 8) 8)

Ρε Κωλόφαρδε του είδες με τον Louisiana Red   :o :o, γ@μ.. το επόμενο  εξάμηνο ήρθα Ηράκειο  :( :(

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #9 στις: 02/06/05, 00:51 »
Ειναι πραγματικα τρομεροι. Χτυπαω το κεφαλι μου γιατι τους εχω χασει 8 (οχτω) φορες!!παντα κατι τυχαινει την τελευταια στιγμη συνηθως. Ειναι παρα παρα παρα πολυ καλοι. Νομιζω οτι εχουν ψηφιστει σαν το καλυτερο blues συγκροτημα της Ευρωπης.
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #10 στις: 02/06/05, 19:16 »
Τους ειδα το χειμωνα που μας περασε στα Χανια κ επαθα την πλακα μου! Με το που βγηκα απο το μαγαζι που επαιζαν πηρα το Blueswire live

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #11 στις: 02/06/05, 20:03 »
Μπορει να ανεβασει κανενας κανένα μπ3 για εμάς που δεν τους έχουμε ακούσει;;; :)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #12 στις: 02/06/05, 20:21 »
Μπορει να ανεβασει κανενας κανένα μπ3 για εμάς που δεν τους έχουμε ακούσει;;; :)
Πρεπει να τους δεις ζωντανα για να καταλαβεις τι vibe μεταδιδουν. Κατα τα αλλα ενα πολυ καλο μπλουζ συγκροτημα ειναι... Παντως απο live γινεται χαμος, στανταρ θα κανουν καποιο συντομα

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #13 στις: 02/06/05, 20:33 »
Μπορει να ανεβασει κανενας κανένα μπ3 για εμάς που δεν τους έχουμε ακούσει;;; :)
Πρεπει να τους δεις ζωντανα για να καταλαβεις τι vibe μεταδιδουν. Κατα τα αλλα ενα πολυ καλο μπλουζ συγκροτημα ειναι... Παντως απο live γινεται χαμος, στανταρ θα κανουν καποιο συντομα

Από αγγλία δεν νομίζω να περάσουν σύντομα.. από κύπρο;;; αντε να κάτσει να περάσουν όταν είμαι κύπρο! αλλα κατα τα άλλα λίγο δύσκολο! γιαυτό ρωτάω για κανενα μπ3
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος drikoudis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε γ...που δε γ..., δεν πάμε για ψάρεμα?
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #14 στις: 02/06/05, 20:51 »
Μπορει να ανεβασει κανενας κανένα μπ3 για εμάς που δεν τους έχουμε ακούσει;;; :)
Πρεπει να τους δεις ζωντανα για να καταλαβεις τι vibe μεταδιδουν. Κατα τα αλλα ενα πολυ καλο μπλουζ συγκροτημα ειναι... Παντως απο live γινεται χαμος, στανταρ θα κανουν καποιο συντομα

Από αγγλία δεν νομίζω να περάσουν σύντομα.. από κύπρο;;; αντε να κάτσει να περάσουν όταν είμαι κύπρο! αλλα κατα τα άλλα λίγο δύσκολο! γιαυτό ρωτάω για κανενα μπ3

Έχω 3 δισκάκια τους, θα τα κάνω mp3 και θα τα ανεβάσω αύριο. Θα στείλω μήνυμα για το πού θα τα βρεις  ;)

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #15 στις: 03/06/05, 04:34 »

Έχω 3 δισκάκια τους, θα τα κάνω mp3 και θα τα ανεβάσω αύριο. Θα στείλω μήνυμα για το πού θα τα βρεις  ;)

Ευχαριστω :)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος SAMSONIC

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Άντρας
  • SavaGods Rule
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #16 στις: 03/06/05, 14:25 »
Είναι πάρα πολύ καλοί! 8)

Τους είχα δεί Live στο Ηράκλειο Κρήτης και μου έκαναν τρομερή εντύπωση (που γενικά δεν εντυπωσιάζομαι εύκολα).

Είχαν μαζί και έναν μαύρο κιθαρίστα (παππού) και έναν ακόμα (νεαρό θα έλεγα) που έπαιζε μόνο σλάϊντ κιθάρα (μια telecaster) και το άτομο ζωγράφιζε !!! 8) 8) 8)


Ρε Κωλόφαρδε του είδες με τον Louisiana Red   :o :o, γ@μ.. το επόμενο  εξάμηνο ήρθα Ηράκειο  :( :(


ΕΕΕΕ χαχα τι μου θύμησες! ο Ζαϊκος είναι πελάτης (και φίλος νομίζω του καταστηματάρχα) σε ένα μαγαζί στα Γιάννενα... και στο ίδιο μαγαζί είχε πάει ο Louisiana Red! άρχισε ο Red να δοκιμάζει κιθάρες!αρπάζει μια Huber (με ίδια νομίζω παίζει και ο Ζαϊκος) και μετά από κάτι ώρες η γυναίκα του φρίκαρε και άρχισε να τον τραβάει να φύγουν...   ;D
(βρίσκετε και στο site του μαγαζιού αυτό αλλά δεν το παραθέτο μη πείτε ότι κάνουμε και διαφήμηση  ;D)
Got A Complaint In The System

Αποσυνδεδεμένος drikoudis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε γ...που δε γ..., δεν πάμε για ψάρεμα?
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #17 στις: 03/06/05, 14:28 »

Έχω 3 δισκάκια τους, θα τα κάνω mp3 και θα τα ανεβάσω αύριο. Θα στείλω μήνυμα για το πού θα τα βρεις ;)


Ευχαριστω :)

Το Fence είναι  εδώ. Τα άλλα 2 θα τα βάλω το Σαβ/ριακο...

Petrucci

  • Επισκέπτης
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #18 στις: 04/06/05, 02:57 »
Που Μπορουμε να βρουμε Mp3 ρε παιδια να τον Ακουσουμε???

Αποσυνδεδεμένος drikoudis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Δε γ...που δε γ..., δεν πάμε για ψάρεμα?
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #19 στις: 04/06/05, 04:36 »
Που Μπορουμε να βρουμε Mp3 ρε παιδια να τον Ακουσουμε???

Mp3 απο Blues Wire?? Πάνω απο το post σου πάρα το εδώ... για το Fence...

Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #20 στις: 05/06/05, 12:17 »
Τους έχω δεί μια φορά, πολύ καλή σκηνική παρουσία, παίξανε Μπλουζιές, ροκιές, ακόμα κ τραγούδια άλλων καλλιτεχνών. Όλο το κοινό είχε ενθουσιαστεί...
Ψάχνω ένα τραγούδι, νομίζω πως είναι το Wishbone..., είχε μεγάλη διάρκεια και πολλές εναλλαγές...
Ο Ζάικος ...κορυφαίος!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 05/06/05, 12:50 από Sandman1_1 »

Αποσυνδεδεμένος Yngwie who?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Born 2 lose, Live 2 win...
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #21 στις: 24/10/05, 14:34 »
Σκίζουν με μεγάλη διαφορά!!!Τους βλέπω εδώ και έντεκα χρόνια.Έχω κάνει μέχρι και Χριστούγεννα σε συναυλία τους.Έχω χάσει το λογαριασμό πόσες φορές τους έχω δει.Μου άρεσαν πολύ και όταν ήταν ο Νίκος Ντουνούσης στην κιθάρα (μετά έφτιαξε τους Nick and the Backbone - άψογος!) , αλλά και με τον Μπαντούκ που κάνει τα πάντα!(φυσαρμόνικα,Slide,σκηνική παρουσία...τι να πω , απίστευτος!). Ο Ζάικος έχει ξεφύγει ο άνθρωπος από τα ελληνικά δεδομένα...Απλά ΑΥΘΕΝΤΙΚΟ BLUES ΜΕΓΑΛΕΙΟ...
Time,time,time again ,I'm just looking for a friend
but noone seems to be around just this monkey that I found
Still he is my only friend...and tonight he grins again!

Αποσυνδεδεμένος S.R.Vaughan

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #22 στις: 28/10/05, 00:53 »
γεια χαρα!
μολις ειδα απο σποντα τα μηνυματα για το κορυφαιο blues συγκροτημα της ευρωπης και μπαινω στην παρεα...τα παληκαρια τα γνωρισα ιουλιο του ΄83 σε live στο καστρο του Πλαταμωνα κι απο τοτε τους παρακολουθω σ΄ολη την πορεια τους.Απο το Νωντα στη φυσαρμόνικα, τον Πανο Τολιο στα τυμπανα, τις βραδιες στη Σεληνη (για οσους ηταν τοτε στη σαλονικη) και φυσικα τα θρυλικα live στο Παραρλαμα με τα ατελειωτα τζαμαρισματα ως το πρωι...Ευτυχως ο Ζαικος μ΄αφησε να ηχογραφησω ενα βραδι σ ΄ενα δημοσιογραφικο κασετοφωνακι μια φοβερη κατασταση στο Παραρλαμα ( ειχα μεσον, ως ο πρωτος οπαδος των-τοτε- Blues gang).Θα μπορουσα να μιλω ωρες για το θεμα και περιμενω επικοινωνια με φιλους - απ΄τα παλια κι οχι μονο...
40 8) 

Αποσυνδεδεμένος loukas1984

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #23 στις: 28/10/05, 15:02 »
Οταν τους ακουσα πρωτη φορα φετος το καλοκαιρι αναψα τσιγαρο πρωτη φορα και προσοχη!!! δεν αναψα στους Dream Theater! Ο Ζαικος και οι αλλοι εχουν το αισθημα του μπλουζ ειναι η ζωη τους το μπλουζ.Επισης θα συμφωνησω οτι ειναι απιστευτος εκτελεστης. Μπραβο ρε παιδια...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: BLUESWIRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
« Απάντηση #24 στις: 17/11/05, 03:36 »
Πραγματικά πολύ καλοί από τα mp3 που άκουσα. Από τα λεγόμενά σας θα ήθελα πολύ να τους ακούσω live.  :-\