Ψηφοφορία

Πιστεύετε ότι ο ΟΣΦΠ πήρε με την αξία του το φετινό πρωτάθλημα;

ΝΑΙ
38 (39.2%)
ΟΧΙ
37 (38.1%)
ΔΕΝ ΞΕΡΩ\ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΩ
2 (2.1%)
ΔΕΝ ΜΈΝΔΙΑΦΕΡΕΙ
20 (20.6%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 97

Αποστολέας Θέμα: Ολυμπιακος  (Αναγνώστηκε 272486 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #125 στις: 25/10/07, 10:21 »
Και να υπαρχει νομιζεις θα γινει κατι? Εδω ολοκληρος Ρομπερτο Καρλος παριστανε τον Κασιγιας παλαιοτερα και ο διαιτητης μια χαρα. Ουτε γατα ουτε ζημια. Ετσι θα την βγαλει κ χθεσινος
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #126 στις: 25/10/07, 10:48 »
Παντως για να λεμε και του στραβου το δικιο,και η αποβολη σωστη ηταν.και το πεναλτι ηταν καραμπινατο και χαριστηκε και στο Γκαλεττι και στον Αντζα...καποια φαουλ θα τα παρει η μεγαλη ομαδα στην εδρα της...
Μην ακουτε τους πανηλιθιους εκφωνητες...αυτοι φορανε τα πιο χρωματιστα γυαλια και ειναι "υπαλληλοι"...τους ξερω πιστεψτε με...                 

Αποσυνδεδεμένος Jose

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Άντρας
  • ..you'll reap the harvest you have sown...
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #127 στις: 25/10/07, 11:24 »
Για την αποβολη συμφωνω, για το πεναλτυ καθολου. Αλλα δεν ειναι αυτα μονο. Μας επαιζε κοντρα ολες τις αμφισβητουμενες φασεις.
:> 4  8  15  16  23  42

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #128 στις: 25/10/07, 13:35 »
Ο ΟΣΦΠ για πρώτη φορά στα χρονικά του στην Ευρώπη έπαιξε σοβαρά και απελευθερωμένα (τουλάχιστον για μεγάλο χρονικό διάστημα)

Από κει και μετά:

1) Η αποβολή ήταν ολόσωστη γιατί ο Βαν Νιστελροι ήταν τελευταίος παίκτης, βλέπουμε συχνά τέτοιες κόκκινες κάρτες.
2) Το πέναλτυ ήταν επίσης σωστό, απορώ γιατί το αμφισβητείτε. Το έδειξε από 100 διαφορετικές κάμερες και φαίνεται καθαρά ότι ο
    Πατσατζόγλου του πήρε τα πόδια και μάλιστα ο ίδιος δεν διαμαρτυρήθηκε. Ας είμαστε λίγο αντικειμενικοί.
3) Ο διαιτητής ήταν αυστηρός αλλά φυσικό ήταν να σφυρίξει περισσότερο την έδρα και μάλιστα με γηπεδούχο την Ρεάλ μαδρίτης.
4) Ο ΟΣΦΠ αυτοκτόνησε μέσα στο γήπεδο από δικά του λάθη, ο διαιτητής αν και έκανε λάθη δεν επηρέασε την έκβαση του αγώνα.

Η ανικανότητα στο τελείωμα των φάσεων, η ικανότητα του Κασίγιας να πιάνει τα άπιαστα όπως επίσης και η φοβερή ικανότητα των παικτών της Ρεάλ (βλέπε Ρομπίνιο), να μετατρέπει σε γκολ ανύπαρκτες φάσεις, είναι οι λόγοι που έχασε χτες ο ΟΣΦΠ.

Αν συνεχίσουν όμως να παίζουν έτσι νομίζω ότι έχουν καλές προοπτικές να συνεχίσουν στη διοργάνωση.

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #129 στις: 25/10/07, 13:45 »
Παιδιά ποιο πέναλτι;;; :o Μην διαβάζω τρελά!! Δεν υπήρξε επαφή απλά το έπαιξε ωραίο ο επιθετικός και ο διαιτητής δεν ήθελε και πολύ. Πάντως κι εγώ ικανοποιήθηκα πάρα πολύ από το χθεσικό παιχνίδι. Πραγματικά, αυτός δεν είναι ο ολυμπιακός που ξέρουμε. Να μην συζητήσουμε για την διαιτησία. Σίγουρα κάποια φάουλ θα πάρει η μεγάλη ομάδα στην έδρα της αλλά όχι και έτσι. Ο χθεσινός έσφαζε κανονικά και χωρίς τύψεις. Έσπρωχνε, έσπρωχνε.. Το παιχνίδι φάνηκε ότι θα γύριζε ειδικά μετά το πέναλτι. Αφού η ρεάλ έπαιζε με 12 μέχρι τη ισοφάριση! Τέλος πάντων! Εδώ θα είμαστε στον επαναληπτικό, θα τους πατήσουμε στο λαιμό!! Εντάξει η ρεάλ δεν παύει να είναι ρεάλ αλλά χθες έδειξε ότι είναι πλέον πολύ τρωτή ομάδα. Όλα είναι τελείως ανοιχτά πλέον!
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #130 στις: 25/10/07, 14:11 »
Επειδή πρώτα (πρέπει να) είμαστε φίλαθλοι και μετά οπαδοί:

1) Η φάση του πέναλτι ήταν καθαρή ανατροπή.. Ο διαιτητής δεν είχε διάθεση να δώσει "ανύπαρκτο" πέναλτι διότι τότε δεν θα είχε δώσει κίτρινη στον Robinho για θέατρο σε προηγούμενη φάση αλλά θα είχε δείξει την άσπρη βούλα.. Μετά από 3 επαναλήψεις φάνηκε αντικανονική επαφή ποδιών.. Όχι βέβαια ότι και ο Robinho δεν έπεσε "θεατρικά"..

2) Δεν είδα κάποιον άδικο καταλογισμό στα fouls.. Τσεκάρετε τα στατιστικά του αγώνα από το επίσημο site της UEFA http://www.uefa.com/competitions/ucl/fixturesresults/round=15105/match=301196/report=st.html.. Τα fouls που δώθηκαν ήταν 17 κατά του Ολυμπιακού και 16 κατά της Ρεάλ.. Ισορροπία;

3) Όλες οι μεγάλες ομάδες της Ελλάδος δεν δικαιούνται να μιλάνε για διαιτησία.. Αυτά που ίσως (?) νομίζουν ότι παθαίνουν στην Ευρώπη, οι ίδιες τα προκαλούν στις μικρότερες ομάδες στην Ελλάδα..

Συμπέρασμα: Ήταν η μεγαλύτερη εμφάνιση ελληνικής ομάδας εκτός έδρας απέναντι στη Ρεαλ (μεγαλύτερης και της ΑΕΚ δίοτι χθες ο Ολυμπιακός έπαιζε για 80 λεπτά με 10 παίχτες) αλλά με αυτά που ακούγονται περί διαιτησίας την υποβαθμίζουν.. Οι οπαδοί του Ολυμπιακού έχουν δίκιο να τα "βάζουν" με τον Casillas αλλά όχι με τον διαιτητή..


Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #131 στις: 25/10/07, 15:44 »
Ο διαιτητής έκανε σοφά την "δουλειά" του και όποιος έχει δει και έχει πάιξει λίγο μπάλα το καταλαβαίνει... δεν είναι το πέναλτυ ή η αποβολή. Το θέμα είναι ότι άφηνε ηθελημένα το παιχνίδι να εξελίσσεται και συχνά άφηνε και σκληρά μαρκαρίσματα. Αυτό όταν το κάνεις σε μία ομάδα που παίζει με 10 παίκτες είναι σαν να την τελειώνεις. Ο Ολυμπιακός προσπαθούσε να σπάσει τον ρυθμό του παιχνιδιού που σε σημεία ήταν φρενήρης και ο διαιτητής σφύραγε μόνο όταν έβγαινε αίμα. Η κόπωση ήταν αναμενόμενη με τέτοια διαιτησία και η κόπωση φέρνει τα λάθη. Και τα λάθη έφεραν την ήττα. Ο Ολυμπιακός άξιζε τουλάχιστον την ισοπαλία, απέναντι σε μία ρεάλ που αποδίδει κακό ποδόσφαιρο. Αν δεν υπήρχε η αποβολή ο Ολυμπιακός θα κέρδιζε αυτό το ματς... Ας ελπίσουμε να είναι το ίδιο και σε 2 βδομάδες.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #132 στις: 26/10/07, 07:27 »
Χτυπηματακια κατω απο τη ζωνη στον Τζορτζεβιτς, μια κιτρινη στον ιδιο παικτη για "θεατρο" τη στιγμη που ο αντιπαλος αμυντικος ειχε οντως κανει το φαουλ ( και βεβαια ο σκηνοθετης απεφυγε να δειξει σε επαναληψη...οχι τοσες φορες τουλαχιστον οσο το πεναλντι,ε? ), τραβηγματα στον Λουα Λουα και συνεχομενα σφυριγματα εκτος περιοχης του ΟΣΦΠ...ειναι δικαιη διαιτησια;..Να θυμισω τον αγωνα Αγγλια-Ελλαδα δηλαδη, που ο διαιτητης εκανε 4-5 "στραβα" σφυριγματα και χασαμε απο την ( αχρηστη ) Αγγλια;

Οχι, ισσοροπια ειναι οταν τα φαουν μεσα στον αγωνιστικο χωρο δινονται ξεκαθαρα...Οχι τι λενε οι αριθμοι..τι λεει ο αγωνας!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #133 στις: 26/10/07, 09:32 »
Freemind σε συμπαθώ ιδιαίτερα (δεν ξέρω γιατί βέβαια :D) αλλά λυπάμαι που θα διαφωνήσω.. Για τη φάση που μιλάμε, ο Djole δέχεται την κίτρινη κάρτα όχι για θέατρο (γιατί προφανώς ήταν foul του Ισπανού) απλά γιατί ο Σέρβος επέδειξε με άσχημο ύφος στο διαιτητή να δείξει κίτρινη κάρτα στον αντίπαλο, κάτι για το οποίο υπάρχει σαφής ντιρεκτίβα της UEFA να τιμωρείται με κίτρινη.. Και αν θες τη γνώμη μου καλά έκανε (fair play πάνω από όλα) αν και είμαι Έλληνας και ήθελα ο Ολυμπιακός να κερδίσει.. Και όσο για τα fouls κοντά στη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού, μπορώ να φέρω στο νου μου 2 τέτοια αλλά δυστυχώς και τα 2 ήταν αντικανονικά..

Για τα fouls στον Κονγκολέζο, δεν μπορώ να θυμηθώ πόσα έγιναν και τελικά δεν δώθηκαν.. Μην ξεχνάς όμως ότι υπάρχουν διαιτητές οι οποίοι σφυρίζουν 50 fouls μέσα σε ένα παιχνίδι και άλλοι που αφήνουν το παιχνίδι για χάρη του ρυθμού.. Έδρα σφύριξε ο διαιτητής, δεν το αρνούμαι.. Αλλά ήταν τέτοια η επίδραση του έτσι ώστε να επηρέασε το score του αγώνα; Και αν θέλουμε να θυμηθούμε μια διαιτησία που διαμόρφωσε αποτέλεσμα αρκεί να ανατρέξουμε ένα μήνα πριν περίπου, στον αγώνα Νορβηγία - Ελλάδα.. Εκεί ήταν "σπρώξιμο" ολκής όντως..

Όσο για το σχόλιο του Blackie περί εκφωνητών, δυστυχώς ή ευτυχώς ζούμε σε μια χώρα όπου ο αθλητικός πατριωτισμός είναι πάνω από όλα.. Δεν νομίζω ότι τίθεται θέμα περί υπαλλήλων και χρωματιστών γυαλιών.. Απλά όταν αγωνίζεται ελληνική ομάδα θέλουμε να κερδίζει (και καλά κάνουμε :D).. Έχω παρακολουθήσει αρκετά παιχνίδια του SKY TV με αγγλικές ομάδες και οι εκφωνητές ήταν αντικειμενικότατοι και ήπιοι.. Μερικοί προτιμούν αυτό το στυλ μετάδοσης, άλλοι προτιμούν το εθνικό-οπαδικό..

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #134 στις: 26/10/07, 09:36 »
Λοιπόν...σειρά μου τώρα!!!

Κατ' αρχάς....αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός από τα λάθη του; Ποια λάθη του; Μιλάμε για την κόκκινη του Τοροσίδη, την οποία την ξεπέρασε με την απόδοση των υπολοίπων παικτών; Ή για το πέναλτυ (που ήταν πέναλτυ) και το έχασε ο Van Nistelrooy; Μην τρελαθούμε...

Από εκεί και πέρα...είναι αναμενόμενο ένας διαιτητής σε παιχνίδι Ρεάλ-Χ....όπου Χ οποιαδήποτε άλλη ομάδα, να παίξει έδρα. Το πρόβλημα μου σαν φίλαθλος του Ολυμπιακού είναι ότι στα παιχνίδια Ρεάλ - Ολυμπιακού η Ρεάλ σπρώχνεται ασύστολα, ενώ στα παιχνίδια Ολυμπιακού - Ρεάλ, ο εκάστοτε διαιτητής δεν παίζει "έδρα", αλλά 50-50...νομίζω οτι αυτό συγκαταλέγεται στις αδικίες....

@parlats: Είσαι σίγουρος φίλε ότι δεν επηρρέασε την έκβαση του αγώνα; Αν είσαι σίγορους σου έχω δύο ερωτήσεις:
1. Έπρεπε ή δεν έπρεπε να έχει πάρει και 2η κίτρινη κάρτα ο Salgado?
2. Πόσα φάουλ έγιναν στο Λούα Λούα στον αγώνα από τους 2 κεντρικούς αμυντικούς της Ρεάλ και δεν δόθηκαν;

Αυτά...


Ά, και κάτι άλλο...το οποίο δεν πάει ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ για τους οπαδούς του Παναθηναϊκού του forum...είδε κανείς το χτεσινό εξώφυλλο της Derby???
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #135 στις: 26/10/07, 09:53 »


Δηλαδή πόσο κομπλεξικός και πόσο κολλημένος πρέπει να 'σαι; Ντροπή δηλαδή..
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #136 στις: 26/10/07, 11:52 »


Δηλαδή πόσο κομπλεξικός και πόσο κολλημένος πρέπει να 'σαι; Ντροπή δηλαδή..

Πες τα ρε πες τα.
Δεν νομίζω οτι ο Πρωταθλητής που είναι η πιο... φανατική εφημερίδα του Ολυμπιακού είπε κάτι για την ήττα του ΠΑΟ από τον Αστέρα Τρίπολης... (?) Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Πάντως ακόμα πιο εκνευριστικό είναι το εξώφυλλο της "ΠΡΑΣΙΝΗΣ" που λεει με μικρά γραμματάκια (μην εκτεθεί για την κοτσάνα που πετάει) "Συγκλονιστικός ο Ολυμπιακός έφαγε από τη Ρεάλ μόνο... τέσσερα."
Τι να πει κανείς...

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #137 στις: 26/10/07, 20:15 »
Χτυπηματακια κατω απο τη ζωνη στον Τζορτζεβιτς, μια κιτρινη στον ιδιο παικτη για "θεατρο" τη στιγμη που ο αντιπαλος αμυντικος ειχε οντως κανει το φαουλ ( και βεβαια ο σκηνοθετης απεφυγε να δειξει σε επαναληψη...οχι τοσες φορες τουλαχιστον οσο το πεναλντι,ε? )

Τη φάση του πέναλτι θανάση την έδειξε 5-6 φορές, πόσες περισσότερες έπρεπε να το δείξει?
Επίσης όσο για την κίτρινη του Τζόλε, έχει δίκιο ο faser είναι καθαρή εντολή να δίδεται κάρτα για διαμαρτυρίες άσχετα αν κάποτε εφαρμόζεται και κάποτε όχι. Επίσης πολλές φορές κάρτες παίρνουν πολλοί πάικτες γιατί βρίζουν κάτι που σίγουρα δε μπορούμε να το ακούσουμε από την τηλεόραση (χωρίς να λέω ότι έκανε κάτι τέτοιο ο Τζόλε)

Κατ' αρχάς....αυτοκτόνησε ο Ολυμπιακός από τα λάθη του; Ποια λάθη του;

Τα λάθη του Ολυμπιακού φίλε Μάρκο είναι ότι είχε 4-5 καλές ευκαιρίες να διαλύσει την Ρεάλ και να κάνει την Ευρώπη να παραμιλά αλλά δυστυχώς οι φάσεις είτε λόγω ανικανότητας είτε λόγω ατυχίας δεν γίναν γκολ.
Η διαφορά με τη Ρεάλ και πολλές άλλες μεγάλες ομάδες είναι ότι το μηδενικό το κάνουν φάση και τη φάση την κάνουν γκολ όπερ και εγένετω με τον Ρομπίνιο. Κατά τα άλλα ο ΟΣΦΠ έπαιξε πολύ καλά και σίγουρα δεν του άξιζε να χάσει όμως το σκορ γράφτηκε πια.

@parlats: Είσαι σίγουρος φίλε ότι δεν επηρρέασε την έκβαση του αγώνα; Αν είσαι σίγορους σου έχω δύο ερωτήσεις:
1. Έπρεπε ή δεν έπρεπε να έχει πάρει και 2η κίτρινη κάρτα ο Salgado?
2. Πόσα φάουλ έγιναν στο Λούα Λούα στον αγώνα από τους 2 κεντρικούς αμυντικούς της Ρεάλ και δεν δόθηκαν;

Επρεπε όσο έπρεπε να πάρει και ο τζόλε 2η κίτρινη όπως και ο Αντζας για το φάουλ που έκανε (που δεν ήταν) αλλά θα μπορούσε να τον αποβάλει.
Επίσης ο διαιτητής μπορούσε να δώσει πέναλτι στη φάση του Ρομπίνιο αλλά του έδωσε κάρτα για θέατρο, προσωπικά στην επανάληψη είδα ότι δεν τον ακούμπησαν καν.
Πολλά φάουλ έκανε και ο Λούα Λούα επιθετικά είτε σπρώχνοντας είτε με το σώμα, γενικά αν είδες ο διαιτητής άφησε πολλά φάουλ εκατέρωθεν όχι μόνο εναντίον του Λούα Λούα, φάουλ που στην Ελλάδα θα τα σφύραγαν όλα και το ματς θα γινόταν σούπα αφού οι παίκτες δεν θα έπαιζαν αλλά θα διέκοπταν συνέχεια για να εκτελέσουν φάουλ  ;)
Ισως αυτός να είναι ένας λόγος που στην Αγγλία είναι πιο θεαματικό το παιχνίδι γιατί δεν σφυρίζονται πολλά φάουλ.

Ά, και κάτι άλλο...το οποίο δεν πάει ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ για τους οπαδούς του Παναθηναϊκού του forum...είδε κανείς το χτεσινό εξώφυλλο της Derby???

Η Derby, ο Πρωταθλητής καθώς και κάποιες άλλες εφημερίδες έχουν αποδείξει εδώ και χρόνια πόσο τελειωμένοι είναι και πόσο γελοίοι είναι οι δημοσιογράφοι τους, μία απ'τα ίδια και αυτό το εξώφυλλο δυστυχώς.

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #138 στις: 30/10/07, 23:33 »
Ο ΟΣΦΠ για πρώτη φορά στα χρονικά του στην Ευρώπη έπαιξε σοβαρά και απελευθερωμένα (τουλάχιστον για μεγάλο χρονικό διάστημα)


parlats θα διαφωνησω
ο ολυμπιακος τα τελευταια 4 χρονια παιζει παθιασμενα και καλη μπαλα στα εκτος εδρας του τσ λιγκ απλως του λειπουν τα αποτελεσματα,κατι π εκανε στην βρεμη πχ,που στο πρωτο μερος η βερντερ μπορει να το χε τελειωσει το ματς.

για να σου αποδειξω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα σου παραθετω μερικους αγωνες
     17/09/2003     ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 0
    21/10/2003     ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 0
        15/09/2004     ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      0 - 0
    19/10/2004     ΜΟΝΑΚΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 1
    28/09/2005     ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 1
         19/10/2005     ΛΙΟΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 1
        23/11/2005     ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 1
         27/09/2006     ΣΑΧΤΑΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 2
        31/10/2006     ΡΟΜΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 1
μπορεις σε ενα απο τα παραπανω να μ πεις οτι δεν επαιξε αξιοπρεπως ο ολυμπιακος η οτι δεν αξιζε την νικη στα περισσοτερα?οι εμφανισεις ειναι καλες απο το 2003,απλως ελειπε η νικη π ηρθε και αυτη.για μενα το 4-2 απο τη ρεαλ μπαινει στον παραπανω πινακα οπου ο ολυμπιακος μπορουσε κατι παραπανω και δεν το πηρε,αλλα οχι και η πρωτη φορα......
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #139 στις: 31/10/07, 11:18 »
Ο ΟΣΦΠ για πρώτη φορά στα χρονικά του στην Ευρώπη έπαιξε σοβαρά και απελευθερωμένα (τουλάχιστον για μεγάλο χρονικό διάστημα)


parlats θα διαφωνησω
ο ολυμπιακος τα τελευταια 4 χρονια παιζει παθιασμενα και καλη μπαλα στα εκτος εδρας του τσ λιγκ απλως του λειπουν τα αποτελεσματα,κατι π εκανε στην βρεμη πχ,που στο πρωτο μερος η βερντερ μπορει να το χε τελειωσει το ματς.

για να σου αποδειξω οτι δεν ειναι η πρωτη φορα σου παραθετω μερικους αγωνες
     17/09/2003     ΡΕΑΛ ΣΟΣΙΕΔΑΔ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 0
    21/10/2003     ΓΑΛΑΤΑΣΑΡΑΪ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 0
        15/09/2004     ΝΤΕΠΟΡΤΙΒΟ ΛΑ ΚΟΡΟΥΝΙΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      0 - 0
    19/10/2004     ΜΟΝΑΚΟ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 1
    28/09/2005     ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 1
         19/10/2005     ΛΙΟΝ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 1
        23/11/2005     ΡΟΖΕΝΜΠΟΡΓΚ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 1
         27/09/2006     ΣΑΧΤΑΡ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      2 - 2
        31/10/2006     ΡΟΜΑ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ      1 - 1
μπορεις σε ενα απο τα παραπανω να μ πεις οτι δεν επαιξε αξιοπρεπως ο ολυμπιακος η οτι δεν αξιζε την νικη στα περισσοτερα?οι εμφανισεις ειναι καλες απο το 2003,απλως ελειπε η νικη π ηρθε και αυτη.για μενα το 4-2 απο τη ρεαλ μπαινει στον παραπανω πινακα οπου ο ολυμπιακος μπορουσε κατι παραπανω και δεν το πηρε,αλλα οχι και η πρωτη φορα......

Δεν ξέρω για όλα τα παιχνίδια που αναφέρεις, αλλά στο Σαχτάρ - Ολυμπιακός ήταν απελπιστικός και πραγματικά απέδρασε με την ισοπαλία.. Πολύ καλή εμφάνιση έκανε σε ένα παιχνίδι που δεν βλέπω στον πάνω πίνακα (με Λα Κορούνια: 2-2 Ελευθερόπουλος- Μπερμούντες®.. Γενικά πάντως αυτή η ομάδα όταν έβγαινε εκτός συνόρων πάθαινε black out.. Δεν νομίζω να μπορεί να εξηγηθεί αλλιώς.. Πάντως τέλος καλό όλα καλά.. Με τη φετινή χρονιά απέδειξε ότι έχει βρει το δρόμο του και οδεύει για καλή πορεία έτσι όπως φαίνεται (αρκεί να μην πέσει πάνω στην Αρσεναλ :( )

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #140 στις: 31/10/07, 12:31 »
leytonstone το θέμα είναι ότι ο ΟΣΦΠ ξεχνάει ότι ο αγώνας κρατάει 90 λεπτά. Στο 80ό λεπτό τα παράταγε και δεχόταν αβέρτα γκολ, οπότε φέτος άλλαξε αυτό  ;)

Αποσυνδεδεμένος pa...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 705
  • Φύλο: Άντρας
  • ...παίζει να είμαι εγώ το μαύρο πρόβατο εδω μέσα..
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #141 στις: 31/10/07, 12:33 »
+1
Recordings!! Make your demo..
Contact: artacrobat1@yahoo.gr

Αποσυνδεδεμένος Aλχημιστής

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Άντρας
  • Μια μερα ολα αυτα θα μοιαζουν με χρωματιστες ευχες
    • Προφίλ
    • το myspace μας....
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #142 στις: 31/10/07, 13:01 »
leytonstone το θέμα είναι ότι ο ΟΣΦΠ ξεχνάει ότι ο αγώνας κρατάει 90 λεπτά. Στο 80ό λεπτό τα παράταγε και δεχόταν αβέρτα γκολ, οπότε φέτος άλλαξε αυτό  ;)
Tωρα εχει αρχισει κ τα παραταει μετα το 80 στο ελληνικο πρωταθλημα.Βλεπε παιχνιδια με Αρη και Εργοτελη.
Κ συ που καποτε να κοιμηθεις φοβοσουνα...
Τωρα φοβασαι να ξυπνησεις...

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #143 στις: 01/11/07, 16:52 »
το παιχνιδι παντως την τριτη ειναι πολυ δυσκολο,5 εριξε η ρεαλ χθες.παντως δεν θα κριθει η προκριση απο αυτο σιγουρα.

αλχημιστη το οτι εφαγε δυο γκολ απο στημενες φασεις δεν σημαινει οτι παρατησε τα παιχνιδια.απλως και στα δυο συγκεκριμενα ματς με εργοτελη και αρη υπηργε μια συνολικα κακη εικονα λογω κουρασης,ασχημης μερας παικτων κ.ά.

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #144 στις: 01/11/07, 18:45 »
Tωρα εχει αρχισει κ τα παραταει μετα το 80 στο ελληνικο πρωταθλημα.Βλεπε παιχνιδια με Αρη και Εργοτελη.

Καλά αυτό δεν έχει να κάνει με την Ευρώπη. Ο ΟΣΦΠ ξεκίνησε φουριόζος αλλά δεν το βλέπω να συνεχίζει έτσι...

Αποσυνδεδεμένος bairn of mosul

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 634
  • Φύλο: Άντρας
  • pisteveis afto p theleis na pisteveis
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #145 στις: 04/11/07, 15:14 »
Tωρα εχει αρχισει κ τα παραταει μετα το 80 στο ελληνικο πρωταθλημα.Βλεπε παιχνιδια με Αρη και Εργοτελη.

Καλά αυτό δεν έχει να κάνει με την Ευρώπη. Ο ΟΣΦΠ ξεκίνησε φουριόζος αλλά δεν το βλέπω να συνεχίζει έτσι...
προσεξε μην διαψευστεις,τριτη κοντη γιορτη ;D ;D ;D ;D ;D ;D

βασικα μακαρι να διαψευστεις!
otan oi alloi prospathoysan na paiksoyn mousikh oi P!nk Floyd aplws to ekanan

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #146 στις: 07/11/07, 11:30 »
Τελικά χτες ο Ολυμπιακός στάθηκε ψιλοαξιοπρεπώς στο γήπεδο. Είχε και λίγο την τύχη με το μέρος του, αλλά δεν κατάφερε να κάνει το μπαμ που χρειαζόταν. Ειδικά στην τελευταία φάση του αγών στο 93, ο Τζόρτζεβιτς φάνηκε να μην μπορεί να σταματήσει το σπριντ λόγω κούρασης. Γιατί αν κατάφερνε να σταματήσει εκεί, θα μιλάγαμε σε άλλη βάση τώρα.
Πάντως, σε γενικές γραμμές ο Ολυμπιακός έπαιξε καλύτερα στο Μπερναμπέου σε σχέση με χτες.

Πρόσωπικα, επιβεβαιώθηκα σε αυτά που έλεγα περί διαιτησίας...ο διαιτητής χτες έπαιξε πεντακάθαρα 50-50.

Να σταθώ στην πολύ καλή απόδοση του Πάντου, ο οποίος δυσκόλεψε πάρα πολύ την ζωή του Robinho. Όποτε έπαιρνε την μπάλα ο Βραζιλιάνος, κόλλαγε απάνω του ο Πάντος χωρίς να παίζει "βρώμικη" άμυνα.


Κι ένα λίγο άσχετο σχόλιο: ο γελοίος (προσωπική άποψη) δημοσιογράφος του Supersport που έκανε την μετάδοση, είχε διαπιστώσει ότι μετέδιδε αγώνα ελληνικής ομάδας; Τέτοια αρνητικότητα δεν έχω ξανακούσει...ένιωσα πολύ μαλ**ας, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι είμαι συνδρομητής του Filmnet και τον πληρώνω τον γελοίο κιόλας....έλεος!!!
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #147 στις: 07/11/07, 11:51 »
Τι σε ενόχλησε ακριβώς P.D.L.?

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #148 στις: 07/11/07, 12:10 »
Το οτι δε θεοποιησε την εμφανιση του Παντου(και του καθε Παντου)...
Αντι να χαιρεστε για το Χ που ηταν οτι καλυτερο μπορουσε να παρει ο Ολυμπιακος,κλαιγεστε για τους "κακους" και αντι-ολυμπιακους δημοσιογραφους...
Που 'σαι Βερνικο θεε...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Ολυμπιακος
« Απάντηση #149 στις: 07/11/07, 12:47 »

Κι ένα λίγο άσχετο σχόλιο: ο γελοίος (προσωπική άποψη) δημοσιογράφος του Supersport που έκανε την μετάδοση, είχε διαπιστώσει ότι μετέδιδε αγώνα ελληνικής ομάδας; Τέτοια αρνητικότητα δεν έχω ξανακούσει...ένιωσα πολύ μαλ**ας, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι είμαι συνδρομητής του Filmnet και τον πληρώνω τον γελοίο κιόλας....έλεος!!!
μαλλον δεν ξερεις τι εστι μανωλης δρακος.διαβασε παρασκηνια στα αθλητικα της ελευθεροτυπιας (δρακ. λεγεται) και θα καταλαβεις.πολυ κομπλεξ.

blackie με ποιον επαιζε χτες παναθηναικος???

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
42 Απαντήσεις
22590 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/09, 09:37
από faser
46 Απαντήσεις
18604 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/05/09, 13:12
από ΧΩΡΙΑΤΗΣ