Αποστολέας Θέμα: Απ: Διαγωνισμός kithara.gr με δώρο αξίας έως 300€!  (Αναγνώστηκε 9671 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
noe13,
Καθόλου δεν επιτίθεμαι, εξηγώ πως έχουν τα πράγματα.
Φυσικά θέλουμε οποιαδήποτε ενέργεια γίνεται να είναι όσο το δυνατόν πιο κοντά στο ύφος του site. Άλλες φορές είναι περισσότερο, άλλες λιγότερο. Κάποτε ικανοποιούνται τα περισσότερα μέλη, άλλοτε λίγο λιγότερα (αλλά ποτέ όλα, και είναι λογικό). Το site δεν θα αλλάξει λόγω ενός διαγωνισμού.
Να υπερασπιστώ τα μέλη, λες; Μα, φυσικά κατανοώ ότι θα προτιμούσαν ο διαγωνισμός να ήταν με αυστηρότερους όρους, γιατί κάτι τέτοιο θα προτιμούσα κι εγώ. Στην ουσία, δεν υπάρχει καμία διαφωνία. Αλλά ο διαγωνισμός ξεκίνησε και είναι σε εξέλιξη. Ας τον αφήσουμε να λήξει και ας πάμε παρακάτω. Μέχρι τον επόμενο θα έχουμε αρκετό χρόνο να τα λέμε.

Για μενα οπως προειπα θα επρεπε να υπαρχουν εστω και καποιοι τυπικοι κανονες ας μην ειναι ο αλλος 10 χρονια αλλα ας εχει 10 ποστ ομως.'Η ας μην βαζει ο καθενας 70+ δημοσιευσεις αλλα 5-10!

Ναι, θα μπορούσε να γίνει αυτό (αν και δεν είναι αντικειμενικό κριτήριο για την ποιότητα των μηνυμάτων ή την ενεργητικότητα του μέλους από την ημέρα που εγγράφηκε μέχρι σήμερα), αλλά αυτομάτως θα αποκλειόντουσαν χιλιάδες μέλη πιθανοί συμμετέχοντες. 'Κι αυτό είναι ένα πρόβλημα όταν ο χορηγός ΔΕΝ είναι το ίδιο το kithara.gr και θα πρέπει να ληφθούν υπόψη και οι επιθυμίες του για την εκάστοτε προωθητική ενέργεια.

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Από την στιγμή που διευκρινήστηκε οτι τους κανόνες του διαγωνισμού ΔΕΝ τους καθόρισε το kithara, γιατί συνεχίζει αυτή η συζήτηση ? Δεν μπορω να καταλάβω...


Προφανώς και όλοι θα προτιμούσαμε ο νικητής του διαγωνισμού να είναι κάποιο ενεργό μέλος, κάποιος φίλος μας. Όποιος όμως είναι "παλίος" και νοιώθει οτι το kithara του "χρωστάει" κάτι για την συμμετοχή του και την δράση του, ας αναρωτηθεί μήπως τα πράγματα είναι λιγο ανάποδα. Μήπως εμεις σαν μέλη χρωστάμε στο forum που μας φιλοξενεί τόσο καιρό, και θα έπρεπε να υποστηρίζουμε τις κινήσεις του?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
το θέμα πάει εντελώς ΑΛΛΟΎ!

από τη στιγμή που διευκρινίστηκε πως ο διαγωνισμός ΔΕΝ είναι του kithara δεν ξαναπόσταρε κανένας επ'αυτού....
η μόνη ένσταση ήταν πως σε διαγωνισμό που θεωρήθηκε "της κοινότητάς μας" έμπαινε ο κάθε άσχετος με πρώτο μήνυμα να ποστάρει το κινητό του ή οτιδήποτε άλλο.....αφού ξεκαθαρίστηκε πως παίζουν κι άλλα από πίσω και δεν ήταν αυτή η φύση του διαγωνισμού το θέμα έχει λήξει....

δεν είπε κανείς πως το δώρο ΠΡΈΠΕΙ να το πάρει ενεργό μέλος για να αποζημιωθεί για τις εργατοώρες που χει δαπανήσει εδώ ούτε τίποτα παρόμοιο.......... (?!?!)

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
το θέμα πάει εντελώς ΑΛΛΟΎ!

από τη στιγμή που διευκρινίστηκε πως ο διαγωνισμός ΔΕΝ είναι του kithara δεν ξαναπόσταρε κανένας επ'αυτού....
η μόνη ένσταση ήταν πως σε διαγωνισμό που θεωρήθηκε "της κοινότητάς μας" έμπαινε ο κάθε άσχετος με πρώτο μήνυμα να ποστάρει το κινητό του ή οτιδήποτε άλλο.....αφού ξεκαθαρίστηκε πως παίζουν κι άλλα από πίσω και δεν ήταν αυτή η φύση του διαγωνισμού το θέμα έχει λήξει....

δεν είπε κανείς πως το δώρο ΠΡΈΠΕΙ να το πάρει ενεργό μέλος για να αποζημιωθεί για τις εργατοώρες που χει δαπανήσει εδώ ούτε τίποτα παρόμοιο.......... (?!?!)

+1
Άααακριβώς η σκέψη μου.

Αποσυνδεδεμένος noe13

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1055
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow must go on....!!!!
    • Skype - miflitaXD
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Free connections, find your partner without obligations
το θέμα πάει εντελώς ΑΛΛΟΎ!

από τη στιγμή που διευκρινίστηκε πως ο διαγωνισμός ΔΕΝ είναι του kithara δεν ξαναπόσταρε κανένας επ'αυτού....
η μόνη ένσταση ήταν πως σε διαγωνισμό που θεωρήθηκε "της κοινότητάς μας" έμπαινε ο κάθε άσχετος με πρώτο μήνυμα να ποστάρει το κινητό του ή οτιδήποτε άλλο.....αφού ξεκαθαρίστηκε πως παίζουν κι άλλα από πίσω και δεν ήταν αυτή η φύση του διαγωνισμού το θέμα έχει λήξει....

δεν είπε κανείς πως το δώρο ΠΡΈΠΕΙ να το πάρει ενεργό μέλος για να αποζημιωθεί για τις εργατοώρες που χει δαπανήσει εδώ ούτε τίποτα παρόμοιο.......... (?!?!)

+1
Άααακριβώς η σκέψη μου.
καλα οντως αυτο που λεει ο κοπανιαμεντο ειναι ασχετο κ δεν νομιζω να σκεφτηκε κανεις κατι τετοιο!

Αποσυνδεδεμένος Nicholson

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 32
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός kithara.gr με δώρο αξίας έως 300€!
« Απάντηση #30 στις: 19/03/12, 18:46 »
Δίκαιο έχετε, απλά προσωπικά μου φάνηκε λίγο περίεργο σε διαγωνισμό που λαμβάνει χώρα στο kithara.gr να συμμετέχει ένας που δεν τον ενδιαφέρει π.χ. καθόλου η μουσική και απλώς ενδιαφέρεται να πουλήσει μία καφετιέρα και το βλέπει σαν μια ευκαιρία για να κερδίσει και 300 Ευρώ. Ακόμα χειρότερα, υπάρχουν πολλοί στο ricardo που το έχουν κάνει σχεδόν επάγγελμα και κάθε μέρα βάζουν πολλά για πούλημα, ήδη κάποιος μπήκε με 76 αντικέιμενα στην κλήρωση. Αυτό λίγο με χάλασε.


Γενικά πιστεύω ότι όσοι ενδιαφέρονταν για τη μουσική και για να πουλήσουν κάτι, θα έμπαιναν έτσι και αλλιώς στο διαγωνισμό. Και θα ήταν ίσως περισσότεροι αν δεν έβλεπαν να μπαίνουν τόσες πολλές άσχετες συμμετοχές περιορίζοντας τις δικές τους πιθανότητες.
Τους υπόλοιπους, που δεν τους ενδιαφέρουν τα μουσικά και γράφτηκαν απλά και μόνο μήπως πάρουν τα λεφτά, τους θέλετε πραγματικά στο φόρουμ σας;


Αυτά λοιπόν...Προσοχή, φυσικά και έχετε κάθε δικαίωμα να κάνετε τον διαγωνισμό με ότι όρους θέλετε, δεν τίθεται θέμα.
Απλά ήθελα να διευκρινήσω γιατί σε εμένα δεν άρεσε αυτός ο διαγωνισμός και γιατί θεωρώ ότι και για το φόρουμ θα μπορούσε να αποβεί πιο ωφέλιμος.
« Τελευταία τροποποίηση: 19/03/12, 18:48 από Nicholson »

Αποσυνδεδεμένος kopaniamento

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός kithara.gr με δώρο αξίας έως 300€!
« Απάντηση #31 στις: 20/03/12, 21:54 »
To να σχολιάζουμε αρνητικά έναν διαγωνισμό, μέσα στο ίδιο το thread που εξελίσεται δεν είναι και η καλύτερη διαφήμηση. Το να χρειάζεται να επεμβαίνει ένας admin  για εξηγήσει τα αυτονόητα, δεν νομίζω ότι είναι καλό.

Όχι οτι έγινε και κάτι κακό -και παραδέχομαι οτι δραματικοποίηησα και εγώ τα πράγματα με την προηγούμενη μου απάντηση, αλλά πραγματικα, έιχε κάποιο νόημα η αντίδραση που κρατησε 1+ σελίδες ? Μπορούσαν να αλλάξουν οι κανονισμοί ενός διαγωνισμού ενώ είχε ξενκινήσει ? Η θα πτοούταν ο καταστηματάρχης που θα βάλει ένα ράφι με 127 αντικείμενα ? Αυτό ακριβώς εννοούσα, δεν το πήγαινα πουθενά -αλλού-.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
134 Απαντήσεις
58012 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6324 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
76 Απαντήσεις
27643 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
20 Απαντήσεις
6973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 19:14
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
4661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
17 Απαντήσεις
12135 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/11/09, 18:54
από nead
0 Απαντήσεις
2824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:58
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
3864 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 14:45
από diji grampsas
47 Απαντήσεις
68787 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/03/12, 20:31
από Nicholson
75 Απαντήσεις
75382 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/12, 22:17
από hot_sauce (φλουτσ)