Αποστολέας Θέμα: Οι Επιδημιες στον....Κινηματογραφο!  (Αναγνώστηκε 2344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Παιδια, τωρα τελευταια εχω παρατηρησει οτι εχει "ξεσπασει επιδημια" στον χωρο του κινηματογραφου , με τα σεναρια που εχουν να κανουν με επιδημιες που προσβαλουν την ανθρωποτητα και εξαφανιζουν ολοκληρες πολεις και χωρες μεσα σε μερικες μολις μερες! Βλεπε 28days later και 28weeks later, i am legend, Η εισβολη, το doomsday που θα βγει, και πολλα ακομα που δεν μου ερχονται αλλα εχουν παρ' ομοια σεναρια..... Ξερουμε πολυ καλα οτι τετοιο σεναριο σιγουρα εχει πιθανοτητες να συμβει και στην πραγματικοτητα! Με το να μας το σερβιρουν συνεχεια τωρα τελευταια,μηπως μας προετοιμαζουν για κατι που θα γινει ή ετοιμαζουν σε μικρο διαστημα απο τωρα??? ??? Δεν θελω να κινδυνολογω, αλλα ξερουμε , οσοι τουλαχιστον θελουν να το πιστεψουν αυτο, οτι ο παγκοσμιος κινηματογραφος υποκινηται απο διαφορους παραγονες......

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Οι Επιδημιες στον....Κινηματογραφο!
« Απάντηση #1 στις: 28/01/08, 19:22 »
Μη κλειδαμπαρωθείς σε κανά πυρηνικό καταφύγιο για τις ταινίες του Χόλυγουντ ;D Δηλαδή όταν ήταν μόδα οι ταινίες όπου ένας καθαρίζει χίλιους (οκ αυτές βγαίνουνε και σήμερα, αλλά δεν είναι μόδα) μας προτοιμάζανε για την έλευση του Εξολοθρευτή? ;D

Μόδα είναι, θα περάσει. Απλά πούλησε μια ταινία μ αυτό το θέμα και ακολούθησαν κι άλλοι παραγωγοί να βγάλουν κανά φράγκο...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Οι Επιδημιες στον....Κινηματογραφο!
« Απάντηση #2 στις: 28/01/08, 21:28 »
Οχια απλα στο Holywood κυριαρχουν καποιες τασεις κατα καιρους. Θυμαμαι παλια ηταν οι ταινιες με δικες, που για 120 λεπτα εβλεπες ανθρωπους να ψαχνουν να να βρουν χαρτια κ να βγαζουν λογους. Μετα οι τριλογιες (Matrix, Lotr Κλπ. Αυτο συνεχιζεται βεβαια μεχρι σημερα με eragon, Nightwatch, Pirates of the caribbean κλπ). Μετα οι ταινιες καταστροφης (The day after tommorrow, 28 days later κλπ που συνεχιζει μεχρι σημερα). Α ειναι και οι ταινιες με ηρωες απο κομικς, με αποτελεσμα σχεδον ολα τα κομικς να εχουν γινει ταινιες. Απο το Hellboy και τον Dare Devil μεχρι το V for Vendetta και το Sin City

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Οι Επιδημιες στον....Κινηματογραφο!
« Απάντηση #3 στις: 28/01/08, 21:36 »
μας προτοιμάζανε για την έλευση του Εξολοθρευτή? ;D

ελα καλησπερα,
πες το..εδω ειμαι..
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος TASOSGR

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 151
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Επιδημιες στον....Κινηματογραφο!
« Απάντηση #4 στις: 21/07/09, 23:12 »
.......και μετα απο 1,5 περιπου χρονο επανερχεται, ΜΑΛΛΟΝ επικαιρο, το συγκεκριμενο θεμα!!! θα μου πειτε ετυχε.....αλλα.....ας ελπισουμε οτι θα αποφευχθουν τα χειροτερα! σιγουρα οι ταινιες υπερβαλουν, αλλα στο χερι αυτων που ελεγχουν τον πλανητη ειναι το πως θα εξελιχθει το θεμα.......

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
4301 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/03/05, 10:01
από porky
49 Απαντήσεις
20424 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/09/07, 18:07
από Anaximandros
9 Απαντήσεις
4376 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/06/05, 04:25
από manitou
6 Απαντήσεις
3308 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/03/06, 16:11
από Twix
4 Απαντήσεις
2777 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/07, 19:15
από founio
7 Απαντήσεις
3076 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/07, 08:20
από Gregori
8 Απαντήσεις
3694 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/08, 14:12
από hot_sauce (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
1467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/08, 16:49
από UNPLAGGED
2 Απαντήσεις
2598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/09/08, 17:02
από hot_sauce (φλουτσ)
11 Απαντήσεις
38922 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/11/12, 20:38
από Egorg7