Αποστολέας Θέμα: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ  (Αναγνώστηκε 31858 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος danost

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« στις: 28/10/12, 11:41 »
οι τιμες σε ωδεια ειναι πλέον πολυ πιο φθηνα απ οτι σε δασκαλο σε σπιτι και σιγουτα βοηθουν περισσοτερο απο εναν δασκαλο στο σπιτι!!!! και φυσικα με αποδειξεις γιατι σπανια κοβουν παροχης υπερησισιων οι εν εν λογο δασκαλοι!
ανεπιφυλακα λοιπον προτεινω ωδειο!συγνωμη αν σας στενεχωρω αλλα ειναι η αληθεια. ασε που "τρεναρουν τα μαθηματα" για ευνόητους λόγους...
φιλικα Δάνος Τ.
« Τελευταία τροποποίηση: 28/10/12, 11:51 από Απόλλων »

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #1 στις: 28/10/12, 11:57 »
οι τιμες σε ωδεια ειναι πλέον πολυ πιο φθηνα απ οτι σε δασκαλο σε σπιτι και σιγουτα βοηθουν περισσοτερο απο εναν δασκαλο στο σπιτι!!!! και φυσικα με αποδειξεις γιατι σπανια κοβουν παροχης υπερησισιων οι εν εν λογο δασκαλοι!
ανεπιφυλακα λοιπον προτεινω ωδειο!συγνωμη αν σας στενεχωρω αλλα ειναι η αληθεια. ασε που "τρεναρουν τα μαθηματα" για ευνόητους λόγους...
φιλικα Δάνος Τ.

Επίσης φιλικά, ξαναδιάβασε το μήνυμα που έγραψες να δεις αν βγαίνει νόημα (και δεν μιλάω για τα ορθογραφικά λάθη). Μήπως ήθελες να το ποστάρεις ως απάντηση σε κάποια υπάρχουσα συζήτηση...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #2 στις: 28/10/12, 12:24 »
άρτζι μπούρτζι και λουλάς...στου κουφού την πόρτα...

Αποσυνδεδεμένος rodort1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 253
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #3 στις: 28/10/12, 13:42 »
Πιστεύω ότι το kithara.gr θα πρέπει να κλειδώνεται κάθε Κυριακή τουλάχιστον μέχρι το μεσημέρι. ;D

Αρκετά με τα μέλη που βγαίνουν το Σάββατο  :beer :beer :beer και μόλις γυρνάνε  σπίτι κάνουν log in στο kithara.





Αποσυνδεδεμένος Eddie~Maiden

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 383
  • Φύλο: Άντρας
  • blah blah blah
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #4 στις: 28/10/12, 16:42 »
Dave who? Murray? Mustaine? Gilmour?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #5 στις: 28/10/12, 16:48 »
Ναι, μάλλον απάντηση σε κάποιο θέμα είναι, αλλά σε ποιό; χμμμ :-\

Αποσυνδεδεμένος danost

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #6 στις: 28/10/12, 22:08 »
απλα εδω μεσα προωθητε μαθηματα κατ οικων και απαξιωνετεται τα ωδεια.η μεθοδικότητα που προσφέρουν τα ωδεία δεν συγκρίνεται .
Όσο για την ειρωνεια που εξεφρασαν μερικοι εδω μεσα στο προσωπο μου είναι δείγμα του επιπεδου σας ... [ευτυχως δεν εισαστε ολοι....υπαρχουν και σοβαροι μουσικοι]

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #7 στις: 28/10/12, 22:29 »
Ευτυχως που ο μουσικος κρινεται απο την απαντηση κι οχι απο την αρχικη τοποθετηση. Αληλουϊα!


Ναι, τα ωδεια κανουν καλη δουλεια, οπως κανουν και οι ιδιωτικοι καθηγητες. Ο καθενας εχει το ελευθερο να επιλεξει και σε πολλες συζητησεις αναφερονται και οι 2 αποψεις. Ως ωδειακος μουσικος θεωρω πως πρεπει να ακουγεται και η αλλη πλευρα.

Ομως μην κρυβομαστε πισω απο το δακτυλο μας...Υπαρχουν πολλοι καθηγητες ωδειων που κανουν ιδιαιτερα μαθηματα χωρις αποδειξη, οπως και πολλοι καθηγητες που οταν φευγουν απο ενα ωδειο, παιρνουν και τους μαθητες μαζι τους!


Δεν ειναι θεμα χωρου εκμαθησης, ειναι θεμα ανθρωπου που διδασκει!



Και υπαρχουν παρα πολλα ωδεια που "τραιναρουν" τα μαθηματα τους ή κανουν extra ωρες με χρεωση ( χωρις να ειναι υποχρεωτικο ) ή ακομα χειροτερα, σε αναγκαζουν να δινεις ενα ποσο επιπλεον στα μουλωχτα για τις εξετασεις τους!

Σε παρακαλω, καποιοι περασαμε πανω απο 13 χρονια της ζωης μας μεσα στα ωδεια ( κι ακομα περναμε ) και με προσβολες δεν προκειται να πεισεις κανεναν. Ο μαθητης επιλεγει τι θελει! Οτιδηποτε αλλο ειναι προσβολη της παιδαγωγικης διαδικασιας!
« Τελευταία τροποποίηση: 28/10/12, 22:31 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΣΥΓΧΡΟΝΟ ΩΔΕΙΟ
« Απάντηση #8 στις: 29/10/12, 09:00 »
απλα εδω μεσα προωθητε μαθηματα κατ οικων και απαξιωνετεται τα ωδεια.η μεθοδικότητα που προσφέρουν τα ωδεία δεν συγκρίνεται .
Όσο για την ειρωνεια που εξεφρασαν μερικοι εδω μεσα στο προσωπο μου είναι δείγμα του επιπεδου σας ... [ευτυχως δεν εισαστε ολοι....υπαρχουν και σοβαροι μουσικοι]

θα σου φερθούν όπως φέρεσαι....μπήκες εδώ και χωρίς καμία προφανή πρόκληση (όχι κάποια που εξήγησες τουλάχιστον) άρχισες να μαίνεσαι κατά των ιδιαίτερων μαθημάτων και να εξυμνείς τα καλά του ωδείου...
αν εσύ διάβαζες το πρώτο μήνυμά σου θα καταλάβαινες τίποτα?