Αποστολέας Θέμα: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)  (Αναγνώστηκε 3718 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
εσβηνα καποια παλια project σημερα απο το pc και επεσα πανω σε τουτο που το ειχαμε αφησει στην μεση
με την gkou  πριν απο καιρο.

το εκανα ενα γρηγορο export λοιπον χωρις πολλα-πολλα.

για ακουστε το και ριχτε καμια γνωμη αν σας αρεσει!

thanks!!!  8) (α! η διασκευη εγινε για χαβαλε και οχι για να βγαλουμε λεφτα  ;D ;D ;D )


http://www.box.net/shared/5vb4ezj3tk
« Τελευταία τροποποίηση: 13/11/10, 15:27 από let me know 796 »

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #1 στις: 13/11/10, 17:59 »
Αρκετά καλή προσέγγιση.....η αλήθεια είναι ότι η ακουστική διασκεύη γενικά του ταιριάζει του συγκεκριμένου κομματιού....και σαν ενορχήστρωση ήταν αρκετά καλό....το μόνο σημείο στο οποία φρίκαρα ήταν όταν πρωτομπήκε το "βιολί"....ενώ το κομμάτι το άκουγα ευχάριστα....σε εκείνο το σημείο έσφιξα λίγο τα δόντια... :P 


Κατά η gkou είναι μέσα στο κομμάτι....αλλά σκεπτόμενος και ότι ειχε γίνει στο nothing else matters (δεν συμμετείχα καν στην τότε συζήτηση απλά παρακολουθούσα)....δεν της ταιριάζει τόσο ο hetfield.......την προτιμώ σε κομμάτια όπως των portishead που είχε διασκευάσει.....

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #2 στις: 14/11/10, 14:31 »
thanks master!  :)

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #3 στις: 17/12/10, 12:47 »
Προσωπικά το ευχαριστήθηκα το κομμάτι, πιστεύω ότι τα πήγα λίιιιγο καλύτερα από το "nothing else matters" ;)

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #4 στις: 17/12/10, 13:23 »
gkou συγνωμη αλλα δε μ αρεσε. Προσωπικη γνωμη παντα
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #5 στις: 17/12/10, 13:29 »
Τη συγνώμη δεν κατάλαβα ::)
Δηλαδή αν κάποιον τον σχολιάζουμε αρνητικά θα του ζητάμε και συγνώμη;
Εγώ το ευχαριστήθηκα, δε σημαίνει ότι το είπα και καλά :) Απλά δε το κατέστρεψα κιόλας όπως το άλλο...

Αποσυνδεδεμένος bassman(4 String Suicide!)

  • O Πολεμιστής του Φωτός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1255
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπασο ΔΕΝ ειναι μονο συνοδευτικο οργανο...
    • Προφίλ
    • Ο Πολεμιστης του Φωτος
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #6 στις: 17/12/10, 13:57 »
Θα συμφωνησω και γω με τον Kirk hammett.Τα κομματια αυτα ειναι λιγο ιδιαιτερα.Ειναι σαν να βαζεις αντρα να λεει κλασσικα πετυχημενα κομματια που τα λεει γυναικα.Οχι οτι δεν γινεται...αλλα απαιτει ιδιαιτερο χειρισμο για να βγει κατι καλο.Αντικειμενικα το κομματι ειναι μια χαρα,και εχει τραγουδηθει σωστα απο οσο μπορεσα να καταλαβω απο την μια ακροαση του κομματιου.Υποκειμενικα ομως σαν φανατικος οπαδος των μεταλλικα θα πω οτι δεν μου αρεσε.

Υ.Γ.:Το βιολι στην αρχη οντως το χαλαει.Γενικα ορχηστρικα ωραια εκδοση..μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα.
Υ.Γ.2:Γεωργια μου..οι ερμηνειες σου κατα καιρους μου αρεσουν...αλλα θεωρω οτι ζοριζεσαι αδικα.Δλδ αφου σου αρεσει πολυ..και υπαρχει οντως κατι στην φωνη σου που μπορεις να δουλεψεις εγω θα σου προτεινα να κανεις κανα μαθημα.Γιατι παλευεις να τραγουδησεις χωρις βοηθεια...ενω με μερικα μαθηματα θεωρω οτι απο το "καλη" που σε εχω εγω στο μυαλο μου οτι μπορεις να γινεις εξαιρετικη.

Αυτα απο μενα... :)
It's all about the Groove!

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #7 στις: 17/12/10, 14:10 »
o λογος που δν εγραφα κατι σαυτη την διασκευη ηταν επειδη δεν ειχαν γραψει κ τα 2 παιδια την γνωμη τους ωστε να υποστριξουν την δουλεια τους.....

λοιπον.....κ μενα το βιολι στην αρχη δεν μαρεσε ενω οι κιθαρες μαρεσαν παρα πολυ....νομιζω οτι η φωνη ειναι λιγο πισω....κ νομιζω οτι φλαντζεριζει αρκετα κ δεν μαρεσε....τραγουδηστικα μαρεσε καθως κ γενικα το ολο κλιμα του κομματιου....

μια πολυ καλη δουλεια!!! :)


Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #8 στις: 17/12/10, 14:11 »
Το ότι μου αρέσει να τραγουδάω δε σημαίνει ότι έχω και ιδιαίτερες βλέψεις Μάνο. Αν είχα βέβαια το χρόνο, θα έκανα κάποια μαθήματα αλλά, ως μητέρα , ο ελεύθερος χρόνος μου είναι πολύ περιορισμένος .Προσωπικά δε θεωρώ ότι ζορίζομαι άδικα, απλά κάνω αυτό που μου αρέσει, εντελώς ερασιτεχνικά. Δεν νομίζω ότι όλα όσα ανεβαίνουν στη στήλη είναι τόσο τέλεια, ώστε να μην μπορώ καν να συμμετέχω  ;)

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: The Day That Never Comes- Acoustic cover (vocal gkou)
« Απάντηση #9 στις: 17/12/10, 16:29 »
ω! ξεθαφτηκε το τραγουδακι. ;D

θα εχετε διαπιστωσει σε πολλα τραγουδια μου την αδυναμια που εχω στο βιολι,οποτε ηταν δικια μου επιλογη. ;)
θα μου αρεσε να επαιζα το σολο με ακουστικη κιθαρα ή καλυτερα με κλασικη αλλα αφου δεν ειχα προτιμησα να το κανω ετσι
και να μην βαλω την ηλεκτρικη.

Θα συμφωνησω και γω με τον Kirk hammett.Τα κομματια αυτα ειναι λιγο ιδιαιτερα.Ειναι σαν να βαζεις αντρα να λεει κλασσικα πετυχημενα κομματια που τα λεει γυναικα.Οχι οτι δεν γινεται...αλλα απαιτει ιδιαιτερο χειρισμο για να βγει κατι καλο.Αντικειμενικα το κομματι ειναι μια χαρα,και εχει τραγουδηθει σωστα απο οσο μπορεσα να καταλαβω απο την μια ακροαση του κομματιου.Υποκειμενικα ομως σαν φανατικος οπαδος των μεταλλικα θα πω οτι δεν μου αρεσε.

Υ.Γ.:Το βιολι στην αρχη οντως το χαλαει.Γενικα ορχηστρικα ωραια εκδοση..μπορω να πω οτι μου αρεσε αρκετα.
Υ.Γ.2:Γεωργια μου..οι ερμηνειες σου κατα καιρους μου αρεσουν...αλλα θεωρω οτι ζοριζεσαι αδικα.Δλδ αφου σου αρεσει πολυ..και υπαρχει οντως κατι στην φωνη σου που μπορεις να δουλεψεις εγω θα σου προτεινα να κανεις κανα μαθημα.Γιατι παλευεις να τραγουδησεις χωρις βοηθεια...ενω με μερικα μαθηματα θεωρω οτι απο το "καλη" που σε εχω εγω στο μυαλο μου οτι μπορεις να γινεις εξαιρετικη.

Αυτα απο μενα... :)


αυτο ξερεις οτι κανει παταγο στα φλωρομαγαζα? :D

στο μονο που διαφωνω με εσενα ειναι η αποψη οτι εαν καποιο original το λεει ανδρας δεν πρεπει να το πει γυναικα.
στα αλλα δεν εχω λογω να διαφωνησω γιατι ειναι η γνωμη σου πως σου φανηκε το τραγουδι. ;)

αν το κρινω και εγω που ειμαι πιοοοοοο φαν των metallica θα σου πω και εγω οτι δεν μου αρεσε  ;D ;D ;D

o λογος που δν εγραφα κατι σαυτη την διασκευη ηταν επειδη δεν ειχαν γραψει κ τα 2 παιδια την γνωμη τους ωστε να υποστριξουν την δουλεια τους.....

λοιπον.....κ μενα το βιολι στην αρχη δεν μαρεσε ενω οι κιθαρες μαρεσαν παρα πολυ....νομιζω οτι η φωνη ειναι λιγο πισω....κ νομιζω οτι φλαντζεριζει αρκετα κ δεν μαρεσε....τραγουδηστικα μαρεσε καθως κ γενικα το ολο κλιμα του κομματιου....

μια πολυ καλη δουλεια!!! :)



γραφε βρε Διονυση σιγα τις δουλειες που κανουμε.
φιλαρακια ειμαστε με την gkou και κανουμε χαβαλε.


Τhanks !!!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
15 Απαντήσεις
6075 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/08, 17:50
από Γεννημενος Κιθαρίστας!!!
49 Απαντήσεις
13582 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/09/09, 12:57
από let me know 796
29 Απαντήσεις
8577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/07/09, 18:40
από let me know 796
26 Απαντήσεις
7125 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/10, 14:25
από Moonchild_
23 Απαντήσεις
5973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/04/10, 10:37
από gkou
3 Απαντήσεις
2385 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/05/10, 15:52
από let me know 796
16 Απαντήσεις
4366 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/10, 16:23
από Θοδωρής
76 Απαντήσεις
16955 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/10, 23:34
από gkou
3 Απαντήσεις
3783 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/10/15, 18:00
από kkmspm (φλουτσ)
0 Απαντήσεις
2242 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/18, 15:16
από Spyros Delta