Σελίδες:
  • #1 από jacksonas στις 06 Mar 2006
  • Eμένα μου τη δίνει:
    1)που πετάγονται διάφοροι και μας τη λένε που κάνουμε post στις αγγελίες και ανανεώσεις των αγγελιών,
    2)που γενικά μας @#%$@# τα θέματα! Ρωτάς π.χ. ποια κιθάρα μέχρι 300 ευρώ να πάρεις και σου λένε πάρε καμμια les paul γιατί κάτω από 2000 δε λέει!  :o
    3)που Βάζεις ένα θέμα μουσικής συζήτησης και γίνεται πόλεμος!!(φταίω κι εγώ σ' αυτό  ::))
    4)που δε μου λέει κανείς πως βάζω φωτογραφία στο Background του μηνύματος!!  >:(
    5)Που τα περισσότερα μέλη προτιμούν να δώσουν τα διπλά για καινούργιο αντί να τσεκάρουν αν το προιόν στις αγγελίες είναι όντως καινούργιο...

    ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ...
    Είμαι καιρό στο site ενεργό μέλος γιατί μου παρέχει πολλές πληροφορίες από φιλικότατα ορισμένες φορές μέλη και ειλικρινά από τα φόρουμ που έχω δει είναι το πιο άρτιο.ΕΥΓΕ παίδες  :D

    Εδώ μέσα έμαθα πάρα πολλές πληροφορίες για τις κιθάρες και τα εφέ και ακόμα δεν ξέρω τίποτα... :P
  • #2 από djkostas στις 06 Mar 2006
  • 1) Και μένα μου την δίνει να βλέπω 500 αγγελίες για τα ίδια ακριβώς πράγματα!
    2) Αυτό λέγεται ελευθερία έκφρασης!
    3) Εεε μάλλον το ίδιο!
    4) Τι φώτο θες να βάλεις ρε?
    5) Σιγά μην μας βάλεις με το ζόρι να πάρουμε την LTD! ;D ;D

    ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ...
    Αυτοί που σου την λένε είναι οι περισσότεροι συντονιστές, άρα εφόσον σέβεσαι έστω και λίγο το forum οφείλεις να τους ακούσεις!
    Όσο για την LTD (σε αυτήν αναφέρεσαι έτσι?) δεν λέω καλή κιθάρα και σε καλή τιμή, αλλά είναι κυρίως για αρχάριους. Και δεν ξέρω πόσοι υπάρχουν εδώ.
  • #3 από Arg0 στις 06 Mar 2006
  • Eμένα μου τη δίνει:
    1)που πετάγονται διάφοροι και μας τη λένε που κάνουμε post στις αγγελίες και ανανεώσεις των αγγελιών,

    Μην ανησυχεις θα το σταματησουμε... μολις αρχισουμε να χρεωνουμε για τις αγγελιες!  :P

    2)που γενικά μας @#%$@# τα θέματα! Ρωτάς π.χ. ποια κιθάρα μέχρι 300 ευρώ να πάρεις και σου λένε πάρε καμμια les paul γιατί κάτω από 2000 δε λέει!  :o

    Aυτο εχει σταματησει εδω και καιρο... Τωρα πια εφοσον πεις τιμη παρα πολυ λιγοι ειναι που θα σου προτεινουν κιθαρες διπλασιας τιμης...

    3)που Βάζεις ένα θέμα μουσικής συζήτησης και γίνεται πόλεμος!!(φταίω κι εγώ σ' αυτό  ::))

    Αυτο το ξερεις οτι δεν προκειται ποτε να σταματησει... ;)

    4)που δε μου λέει κανείς πως βάζω φωτογραφία στο Background του μηνύματος!!  >:(

    Δεν ειναι οτι δεν σου το λεμε... Δεν γινεται σου λεμε...

    5)Που τα περισσότερα μέλη προτιμούν να δώσουν τα διπλά για καινούργιο αντί να τσεκάρουν αν το προιόν στις αγγελίες είναι όντως καινούργιο...

    Αυτο ειναι γενικο μειονεκτημα του Ελληνα... Δυσκολα αγοραζουμε μεταχειρισμενα...

  • #4 από fenderiarhs στις 07 Mar 2006
  • oπως και στη ζωη ενα πραγμα μου τη δινει μονο...........η βλακεια...........
  • #5 από jacksonas στις 07 Mar 2006
  • Πουλήθηκε η Ltd!Γιατί δεν παίρνουν τη jackson δεν καταλαβαίνω...
    θέλω να βάζω διάφορες φωτογραφίες στο background όπως πολλοί ξέρουν από εδώ μέσα αλλά είναι μυστικό απ ότι φαίνεται...
    μου τη λέτε ή νομίζω??? :-
    Εγώ απλά στο βιβλίο εντυπώσεων έβαλα ως ερώτημα το τι μας τη δίνει...
    Και δε μου την έχει πει ποτέ συντονιστής αφού σέβομαι απόλυτα τους κανόνες του site. ;)
  • #6 από Arg0 στις 07 Mar 2006
  • θέλω να βάζω διάφορες φωτογραφίες στο background όπως πολλοί ξέρουν από εδώ μέσα αλλά είναι μυστικό απ ότι φαίνεται...


    Eννοεις αυτο:



    Αν ναι μονο μυστικο δεν ειναι... Αφου υπαρχει και κουμπι πανω απο το παραθυρο απαντησης...  ::)
  • #7 από Kiratzoharris στις 15 Mar 2006
  • Εμενα δεν μου τη σπαει κατι στο φορουμ αλλα καποιοι αλλα δεν ειναι της παρουσης ;D
     :P
  • #8 από Transformer στις 26 Mar 2006
  • Εμενα με τη δινιει που μερικες φορες οταν καποιος βαζει ενα χαζοχαρουμενο θεματακι που μπορει να ειναι μονο αστειο, υπάρχουν ΠΑΝΤΑ καποια ατομα που το παιρνουν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ στα σοβαρα και δημιουργουν θεμα απο κει που δεν υπαρχει...
  • #9 από kwstas75 στις 17 Apr 2006
  • Εχοντας παρακολουθησει το site σαν επισκεπτης τοσο καιρο ( ηθελα να εγγραφω ακριβως τοτε που επεσε το site ), μπορω να πω οτι με ενοχλει οτι σε καποια θεματα, οι αντιδρασεις των μελων ειναι "φιλικες" και δεν λενε ποτε αυτο που πραγματικα θελουν να πουν. Ιδιαιτερα στις συνθεσεις και στα ποιηματα, καποιοι "φοβουνται" ή δεν τολμουν να πουν την πραγματικη τους γνωμη..
    Παρολαυτα..παιδια...JUST ROCK.
  • #10 από Kiratzoharris στις 18 Apr 2006
  • Λογικο(δεν λεω οτι ειναι και καλο) ειναι μαλλον..Οι περισσοτεροι ειναι φιλοι εδω.
  • #11 από stavros75 στις 19 Apr 2006
  • Δεν μου αρέσει που πας να ρωτήσεις κάτι και σου απαντάνε άσχετοι. Αν δεν ξέρεις, μην απαντάς ρε μεγάλε. Και ουσιαστικά είναι σα να περνάς απο ψυχογράφημα. Γιατί είσαι έτσι και γιατί είσαι κοκορέτσι.. Άντί να συζητείται το περιεχόμενο της ερώτησης συζητούνται άλλα άσχετα θέματα.
    Και επίσης μερικές φορές δεν υπάρχει σεβασμός στους συνομιλητές.
    Ή ακόμα και ρατσιστικά φαινόμενα όπως η ηλικία του άλλου (του μικρού). Ή επειδή ο άλλος είναι μεγάλος ηλικιακά νομίζει οτι έχει το δικαίωμα να κρίνει τους άλλους.
    Επίσης μου τη δίνει όταν πάμε να κατακρίνουμε ένα ποιήμα ή ένα τραγούδι, και παρουσιάζουμε την άποψη μας ως αντικειμενική. Αν το ποίημα σου φάινεται πατάτα, γράψε τη γνώμη σου, πες οτι δε σ άρεσε ή δε το καταλαβα και τελείωνε είναι ανάγκη να προκαλέσεις ολόκληρη ιστορία για ένα ποίημα? Τότε να μην γράφονται ποιήματα. Αν είναι να μαλώνουμε, δεν έχει νόημα.. Οι απόψεις, είναι καθαρά υποκειμενικές και ποτέ αντικειμενικές (εκτός τρανταχτών περιπτώσεων). Κι ο Σαββόπουλος να μπει στο site και να γράψει για ένα τραγούδι μου ή κάποιου άλλου, η άποψη του θα είναι υποκειμενική. Βέβαια ο Σαββόπουλος είναι γνώστης της μουσικής και η άποψη του θα έχει βαρύνουσα σημασία...Αυτά.
  • #12 από fatses asteies στις 21 Apr 2006
  • Αυτό....
    oπως και στη ζωη ενα πραγμα μου τη δινει μονο...........η βλακεια...........

    Κι αυτό....
    Εμενα δεν μου τη σπαει κατι στο φορουμ αλλα καποιοι αλλα δεν ειναι της παρουσης ;D
     :P


    Ειδικά κι αυτό παρα πολύ...
    Εμενα με τη δινιει που μερικες φορες οταν καποιος βαζει ενα χαζοχαρουμενο θεματακι που μπορει να ειναι μονο αστειο, υπάρχουν ΠΑΝΤΑ καποια ατομα που το παιρνουν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ στα σοβαρα και δημιουργουν θεμα απο κει που δεν υπαρχει...


    Μα κι αυτό;;; .......
    Εχοντας παρακολουθησει το site σαν επισκεπτης τοσο καιρο ( ηθελα να εγγραφω ακριβως τοτε που επεσε το site ), μπορω να πω οτι με ενοχλει οτι σε καποια θεματα, οι αντιδρασεις των μελων ειναι "φιλικες" και δεν λενε ποτε αυτο που πραγματικα θελουν να πουν. Ιδιαιτερα στις συνθεσεις και στα ποιηματα, καποιοι "φοβουνται" ή δεν τολμουν να πουν την πραγματικη τους γνωμη..

    Τι;;;;; Κι αυτό;;;;;......
    Δεν μου αρέσει που πας να ρωτήσεις κάτι και σου απαντάνε άσχετοι. Αν δεν ξέρεις, μην απαντάς ρε μεγάλε. Και ουσιαστικά είναι σα να περνάς απο ψυχογράφημα. Γιατί είσαι έτσι και γιατί είσαι κοκορέτσι.. Άντί να συζητείται το περιεχόμενο της ερώτησης συζητούνται άλλα άσχετα θέματα.


    Καλά γιατί είμαι ακόμα εδώ;;; Μπα... Μάλλον πυροβολημένος θα είμαι κι εγώ.......
  • #13 από ερεβος στις 22 Apr 2006
  • Ο Ικαρος.
  • #14 από aristomenis_a στις 22 Apr 2006
  • Εμπαινα ως επισκεπτης,εγινα μελος γιατι μου αρεσει τοσαιτ. Σε λιγο καιρο που θα εχω δικο μου υπολογιστη θα σας επισκεπτομαι συχνα. Σαφως το σαιτ ειναι μακρανανωτερο απο αλλα παρεμφερη. συγχαιρω τους υπευθυνους.
  • #15 από Witchking στις 25 Apr 2006
  • Εχοντας παρακολουθησει το site σαν επισκεπτης τοσο καιρο ( ηθελα να εγγραφω ακριβως τοτε που επεσε το site ), μπορω να πω οτι με ενοχλει οτι σε καποια θεματα, οι αντιδρασεις των μελων ειναι "φιλικες" και δεν λενε ποτε αυτο που πραγματικα θελουν να πουν. Ιδιαιτερα στις συνθεσεις και στα ποιηματα, καποιοι "φοβουνται" ή δεν τολμουν να πουν την πραγματικη τους γνωμη..
    Παρολαυτα..παιδια...JUST ROCK.

    Και εσένα γιατι σε χαλάει? Μήπως υπάρχει κανένα έπαθλο στην συγκεκριμένη κατηγορία ανάλογα με το πόσες καλές κριτικές έχει λάβει κάποιος? Αποκτά άραγε κανένας εδώ μέσα , κάποιο επιπλέον προνόμιο ακόμη και στην περίπτωση που φαίνεται "υπερεκτιμημένος" σε κάτι?
    ..και από πότε αλήθεια ανέλαβες την ερμηνεία των προθέσεων των μελών , ώστε να εκτιμάς ότι οι αντιδράσεις τους είναι "φιλικές" και ότι άλλα θα ήθελαν να γράψουν , αλλά τους αρέσει να χαιδεύουν αυτιά?
    ...και γιατί είναι "φιλικές" ? Επειδή εσύ μπορεί να κρίνεις κάτι ως μπάζο , πρέπει να είναι μπάζο και για όλους τους άλλους?
    Κάποιοι φτιάχνονται με Φοίβο , κάποιοι φτιάχνονται με Καββαδία...
  • #16 από fatses asteies στις 26 Apr 2006
  • Εχοντας παρακολουθησει το site σαν επισκεπτης τοσο καιρο ( ηθελα να εγγραφω ακριβως τοτε που επεσε το site ), μπορω να πω οτι με ενοχλει οτι σε καποια θεματα, οι αντιδρασεις των μελων ειναι "φιλικες" και δεν λενε ποτε αυτο που πραγματικα θελουν να πουν. Ιδιαιτερα στις συνθεσεις και στα ποιηματα, καποιοι "φοβουνται" ή δεν τολμουν να πουν την πραγματικη τους γνωμη..
    Παρολαυτα..παιδια...JUST ROCK.


    Και εσένα γιατι σε χαλάει? Μήπως υπάρχει κανένα έπαθλο στην συγκεκριμένη κατηγορία ανάλογα με το πόσες καλές κριτικές έχει λάβει κάποιος? Αποκτά άραγε κανένας εδώ μέσα , κάποιο επιπλέον προνόμιο ακόμη και στην περίπτωση που φαίνεται "υπερεκτιμημένος" σε κάτι?
    ..και από πότε αλήθεια ανέλαβες την ερμηνεία των προθέσεων των μελών , ώστε να εκτιμάς ότι οι αντιδράσεις τους είναι "φιλικές" και ότι άλλα θα ήθελαν να γράψουν , αλλά τους αρέσει να χαιδεύουν αυτιά?
    ...και γιατί είναι "φιλικές" ? Επειδή εσύ μπορεί να κρίνεις κάτι ως μπάζο , πρέπει να είναι μπάζο και για όλους τους άλλους?
    Κάποιοι φτιάχνονται με Φοίβο , κάποιοι φτιάχνονται με Καββαδία...




    Θυμάμαι είχα βάλει ένα αντίστοιχο θέμα  Είστε αντικειμενικοί με αυτά που διαβάζετε εδώ;  και θέλω εδώ να πω 2-3 πραγματάκια.
    Πρώτον και για να είναι ξεκάθαρη η θέση μου, εμένα προσωπικά δε μου αρέσει το "κανάκεμα" έστω και αν είναι φίλοι μου αυτοί που γράφουν. Ούτε εδώ αλλά ούτε και στην πραγματική μας ζωή. Οπότε και είμαι αντίθετος με αυτό που συμβαίνει - αν συμβαίνει - εδώ στους στίχους σε μεγαλύτερο βαθμό αλλά και στα τραγούδια μας σε μικρότερο (προσωπική μου άποψη είναι ότι συμβαίνει και μάλιστα σε τέτοιο βαθμό που είναι - για μένα - ενοχλητικό πολλές φορές). Συμφωνώ λοιπόν με την άποψη του kwstas75.
    Τώρα διαβάζοντας το τι έγραψες αγαπητέ Witchking οφείλω να πω ότι ναι, έχεις κι εσύ δίκιο.
    ...Μήπως υπάρχει κανένα έπαθλο στην συγκεκριμένη κατηγορία ανάλογα με το πόσες καλές κριτικές έχει λάβει κάποιος? Αποκτά άραγε κανένας εδώ μέσα , κάποιο επιπλέον προνόμιο ακόμη και στην περίπτωση που φαίνεται "υπερεκτιμημένος" σε κάτι?


    Έτσι όπως το θέτεις ναι, συμφωνώ. Όχι , δεν υπάρχει έπαθλο, ούτε αποκτά κανείς περισσότερα προνόμια. Ούτε και στην τελική με νοιάζει αν έτσι ικανοποιείται και ο γράφων τα κολακευτικά σχόλια και ο εισπράττων τις κολακείες (αν και όταν γίνονται). Πραγματικά δε με νοιάζει ούτε και μου πέφτει λόγος.
    Διαφωνώ όμως (και ας μου πει πάλι ο έρεβος για εμπάθεια, δε με νοιάζει καθόλου, εξήγησα ότι όταν διαφωνώ θα το λέω) στο εξής:
    Ο kwstas75 δεν έβαλε θέμα για να κατηγορήσει κανέναν (όπως είχα βάλει εγώ) αλλά απλά απάντησε σε ένα θέμα με τίτλο "τι μας χαλάει" και δικαίωμά του ήταν να πει τι πραγματικά τον χαλάει, η απάντηση σου νομίζω ότι ήταν υπερβολική και επικριτικότατη (που μάλλον δε θα ήταν αν δεν είχε προηγηθεί το θέμα του Σπήλιου "ΕΛΠΙΣ" που ο kwstas75 ήταν εκ των πρώτων επικριτών του Σπήλιου - αλήθεια γιατί το θέμα αυτό διαγράφτηκε από το κάδο άμεσα και ενώ συνεχιζόταν η συζήτηση ενώ άλλα θέματα παραμένουν εκεί για μήνες χωρίς να απαντά κανείς; Και μετά μου λέτε για εμπάθεια, αυτό από μόνο του προκαλεί τον οποιονδήποτε σε συνειρμούς που -και άδικο να έχει - παραπέμπουν σε παρέες , κλίκες και όλα τα άλλα "ωραία" που έχουν ακουστεί κατά καιρούς).
  • #17 από Witchking στις 27 Apr 2006
  • αλήθεια γιατί το θέμα αυτό διαγράφτηκε από το κάδο άμεσα και ενώ συνεχιζόταν η συζήτηση ενώ άλλα θέματα παραμένουν εκεί για μήνες χωρίς να απαντά κανείς; Και μετά μου λέτε για εμπάθεια, αυτό από μόνο του προκαλεί τον οποιονδήποτε σε συνειρμούς που -και άδικο να έχει - παραπέμπουν σε παρέες , κλίκες και όλα τα άλλα "ωραία" που έχουν ακουστεί κατά καιρούς).


    Όπως φαίνεται θαυμάσια από αυτό σου το post , σκοπός σου είναι για μια ακόμη φορά η δημιουργία εντυπώσεων εις βάρος των διαχειριστών-συντονιστών αυτού του site και εν γένη απέναντι στο ίδιο το site.
    Φαίνεται θαυμάσια ,διότι όταν κάποιος εξάγει συμπεράσματα , δίχως να γνωρίζει τα αίτια , τότε δείχνει να διακατέχεται είτε από μωρία  είτε από κακοβουλία. Διάλεξε ότι από τα δύο προτιμάς , ίσως και τα δύο.
    Εγώ δεν θα σου απαντήσω ποιός και γιατί διέγραψε το θέμα. Ας το κάνει ο ίδιος του , ή αν πραγματικά σε ενδιαφέρει βρες τρόπο να το μάθεις , όπως άλλωστε έκανα και εγώ όταν το διαπίστωσα. 2-3 προσωπικά μηνύματα ήταν αρκετά...
  • #18 από Witchking στις 27 Apr 2006
  • [Ο kwstas75 δεν έβαλε θέμα για να κατηγορήσει κανέναν (όπως είχα βάλει εγώ) αλλά απλά απάντησε σε ένα θέμα με τίτλο "τι μας χαλάει" και δικαίωμά του ήταν να πει τι πραγματικά τον χαλάει, η απάντηση σου νομίζω ότι ήταν υπερβολική και επικριτικότατη (που μάλλον δε θα ήταν αν δεν είχε προηγηθεί το θέμα του Σπήλιου "ΕΛΠΙΣ" που ο kwstas75 ήταν εκ των πρώτων επικριτών του Σπήλιου.

    Ο Kwstas 75 λοιπόν , όπως εξηγεί και σε εκείνο το μηνυμα του , αλλά και σε αυτό , γράφτηκε στο site για να....

    παράθεση από το 1ο του μήνυμα σε αυτό το forum
    Παράθεση
    Υστερα απο αρκετο καιρο που μπαινω σαν επισκεπτης στο kithara.gr αποφασισα να εγγραφω και να εκφρασω μερικες αποψεις για μερικα ποιηματα που εχω δει να "κυκλοφορουν" σε αυτο το forum.
    ..δηλαδή τα ποιήματα του Σπήλιου , εφόσον πουθενά αλλού δεν έκανε τέτοιου είδους "κριτική".

    παράθεση από το 4ο του μήνυμα
    Παράθεση
    Σε ενα μουσικο forum, μαζευτηκαν αρκετοι "ποιητες", αλλα λιγοι εκπληρωνουν το σκοπο του ιδιου του στιχου
    σε ποιόν να αναφέρεται άραγε?

    παράθεση από το 6ο του μύνημα
    Παράθεση
    Τρομερη δουλεια παιδια...Ειχα ετοιμαστει να γραφτω πριν πεσει το site, μονο και μονο για να πω οτι ειστε τρομεροι!
    Τελικά για ποιον ακριβώς λόγο ετοιμαζόταν να γραφτεί από όλους?

    παράθεση από το 9ο του μήνυμα..
    Παράθεση
    Μικρε rolander, εισαι πολυ μεγαλος γι'αυτο το site!

    Μεσολαβεί και μια αρνητικότατη "κριτική" στον Freemind και 2-3 ακόμη σε κάποια άλλα.

    ..και μετά από 9 Post σε διάστημα 1 ώρας περίπου , έρχεται να γράψει στο βιβλίο εντυπώσεων , ότι τάχα εδώ είναι κάποιοι ιδιαίτερα φιλικοί με κάποιους άλλους και ότι άλλα θα ήθελαν να πουν και άλλα λένε , σάμπως και του έχουν εξομολογηθεί , ότι αμάν ρε μεγάλε κάνω πως μου αρέσουν αλλά στην ουσία είναι μπάζα , οπότε τελικά έκανε εγγραφή για να γράψει αυτός την πραγματικότητα.

    Βέβαια το εκπληκτικό
    Παράθεση
    Μικρε rolander, εισαι πολυ μεγαλος γι'αυτο το site!
      , δηλαδή το site μας είναι πολύ μικρό ( ρε λες να μας απαξιώνει? , μπα δεν νομίζω... ) δεν είναι καθόλου υπερβολικό , αντιθέτως αποδίδει επιτέλους δικαιοσύνη και αντικειμενικότητα προσέγγισης εν αντιθέσει με τις φίλιες τοποθετήσεις άλλων σε άλλους.

    Τι να κάνουμε αγαπητέ fatses , είμαι από αυτούς που κάποιες περίεργες συμπεριφορές τις παρακολουθώ , εαν μου δώσουν αφορμή...τι σόι ασφαλίτης θα ήμουν άλλωστε...
  • #19 από fatses asteies στις 27 Apr 2006
  • ....Όπως φαίνεται θαυμάσια από αυτό σου το post , σκοπός σου είναι για μια ακόμη φορά η δημιουργία εντυπώσεων εις βάρος των διαχειριστών-συντονιστών αυτού του site και εν γένη απέναντι στο ίδιο το site.....

    Ε όχι.... Αυτό παραπάει, δε νομίζεις;;;
    Θα αφήσω τελευταία τα σοβαρότερα που έχω να πω και θα αρχίσω από το εξής. Αυτό σημαίνει ότι όποιος διαφωνεί με την πρακτική και τις θέσεις ενός (συντονιστή στην προκειμένη περίπτωση) έχει κακούς σκοπούς; Βρίσκεται εδώ και γράφει για να δυναμιτίσει το site;;; Και τι είναι αυτό τώρα; Γκεμπελική προπαγάνδα; Όποιος λέει τις διαφωνίες του στα ίσα και δυναμικά ή πρέπει να πάψει ή το κάνει για να βλάψει; Δηλαδή ή να συμφωνούμε ή να φύγουμε. Ή να αποδεχόμαστε σιωπηλά ότι μας φαίνεται άσχημο ή να τα μαζέψουμε και να την κάνουμε; Γιατί σε όποια άλλη περίπτωση κάνουμε κακό από πρόθεση. Ωραία. Καλά τα λες. Έτσι θα πάψει να υφίσταται οποιαδήποτε διαφορετική άποψη. Ή μαζί μας ή εναντίον μας. Τι ωραία δημοκρατική άποψη ρε συ. Μπράβο σου. Ποτέ καμία "χούντα", καμία "ιερά εξέταση" δεν είπε κάτι τέτοιο έτσι; Μόνο σε δημοκρατικούς πολυσυνθετικούς χώρους ακούγεται αυτή ή άποψη. Τι να πω τώρα... Χάνω τα λόγια μου.
    Το σοβαρότερο είναι όμως (όσον αφορά εμένα) ότι μου λες ευθέως πως ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ εδώ είναι να δημιουργώ εντυπώσεις εναντίον ΤΩΝ (δηλαδή όλων) συντονιστών και διαχειριστών αλλά και λειτουργώ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ (και άρα από πρόθεση) του forum του kithara. Το θεωρώ ιδιαίτερα προσβλητικό και περιμένω από κάποιον άλλο συντονιστή ή διαχειριστή να πει αν συμφωνεί με αυτό. Και αν υπάρχει και άλλος που με θεωρεί κακόβουλο και επιζήμιο για το site τότε θα σου κάνω τη χάρη (και στο forum φυσικα το οποίο φέρεσαι να εκπροσωπείς με τα λεγόμενά σου, αν και μάλλον χωρίς εξουσιοδότηση) και θα σε (σας) απαλλάξω από τα ενοχλητικά μου ποστ. Γιατί είναι πολύ διαφορετικό να με πεις βλάκα, ηλίθιο ή κάτι τέτοιο πάνω σε μια κόντρα (που το συγχωρώ αμέσως) και πολύ διαφορετικό να λες ότι από πρόθεση (και με αυτοσκοπό) είμαι εδώ για να προκαλώ βλάβη στην εικόνα του forum.

    ΥΓ. Πραγματικά περιμένω να διαβάσω την άποψη των υπολοίπων γιατί αισθάνομαι μειωμένος με αυτή την κατηγορία. Βλέπεις υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που έχουν ευθιξία και αξιοπρέπεια. Τελεία και παύλα.
  • #20 από actr στις 27 Apr 2006
  • Χωρίς να θέλω να παρέμβω/ανακατευτώ στη συζήτηση...
    αλλά fatses νομίζω γίνεσαι υπερβολικός.. :-\
    Σου θίγουν την αξιοπρέπεια μόνο οταν εσύ εχεις δώσει το δικαίωμα να στο κάνουν..

    Φιλικά
  • #21 από Ο Νέος Κιθαρωδός στις 27 Apr 2006
  • Και αν υπάρχει και άλλος που με θεωρεί κακόβουλο και επιζήμιο για το site... ...

    ΥΓ. Πραγματικά περιμένω να διαβάσω την άποψη των υπολοίπων γιατί αισθάνομαι μειωμένος με αυτή την κατηγορία. Βλέπεις υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που έχουν ευθιξία και αξιοπρέπεια. Τελεία και παύλα.

    Όχι, εγώ προσωπικά δεν σε θεωρώ κακόβουλο και επιζήμιο για το site, μάλλον το αντίθετο θα έλεγα...

    αλήθεια γιατί το θέμα αυτό διαγράφτηκε από το κάδο άμεσα και ενώ συνεχιζόταν η συζήτηση ενώ άλλα θέματα παραμένουν εκεί για μήνες χωρίς να απαντά κανείς; Και μετά μου λέτε για εμπάθεια, αυτό από μόνο του προκαλεί τον οποιονδήποτε σε συνειρμούς που -και άδικο να έχει - παραπέμπουν σε παρέες , κλίκες και όλα τα άλλα "ωραία" που έχουν ακουστεί κατά καιρούς).

    Απ' όσο ξέρω, το εν λόγω θέμα δεν διαγράφηκε ούτε από συντονιστή ούτε από καμιά κλίκα. Το διέγραψε κάποιος από τους συμμετέχοντες, που (δυστυχώς από δική μας παράβλεψη) απέκτησε κατά λάθος το δικαίωμα διαγραφής στο συγκεκριμένο θέμα.

    Κατά τα άλλα, πιστεύω ότι κακώς διαφωνείτε, και δεν βλέπω το λόγο για τόσο ηλεκτρισμένη ατμόσφαιρα... Τώρα που ανθίζουν τα κλαριά και βγάζει η γης χορτάρι... :D :D
  • #22 από Witchking στις 27 Apr 2006

  • Ε όχι.... Αυτό παραπάει, δε νομίζεις;;;
    Θα αφήσω τελευταία τα σοβαρότερα που έχω να πω και θα αρχίσω από το εξής. Αυτό σημαίνει ότι όποιος διαφωνεί με την πρακτική και τις θέσεις ενός (συντονιστή στην προκειμένη περίπτωση) έχει κακούς σκοπούς; Βρίσκεται εδώ και γράφει για να δυναμιτίσει το site;;; Και τι είναι αυτό τώρα; Γκεμπελική προπαγάνδα; Όποιος λέει τις διαφωνίες του στα ίσα και δυναμικά ή πρέπει να πάψει ή το κάνει για να βλάψει; Δηλαδή ή να συμφωνούμε ή να φύγουμε. Ή να αποδεχόμαστε σιωπηλά ότι μας φαίνεται άσχημο ή να τα μαζέψουμε και να την κάνουμε; Γιατί σε όποια άλλη περίπτωση κάνουμε κακό από πρόθεση. Ωραία. Καλά τα λες. Έτσι θα πάψει να υφίσταται οποιαδήποτε διαφορετική άποψη. Ή μαζί μας ή εναντίον μας. Τι ωραία δημοκρατική άποψη ρε συ. Μπράβο σου. Ποτέ καμία "χούντα", καμία "ιερά εξέταση" δεν είπε κάτι τέτοιο έτσι; Μόνο σε δημοκρατικούς πολυσυνθετικούς χώρους ακούγεται αυτή ή άποψη. Τι να πω τώρα... Χάνω τα λόγια μου.
    Το σοβαρότερο είναι όμως (όσον αφορά εμένα) ότι μου λες ευθέως πως ο ΣΚΟΠΟΣ ΜΟΥ εδώ είναι να δημιουργώ εντυπώσεις εναντίον ΤΩΝ (δηλαδή όλων) συντονιστών και διαχειριστών αλλά και λειτουργώ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ (και άρα από πρόθεση) του forum του kithara. Το θεωρώ ιδιαίτερα προσβλητικό και περιμένω από κάποιον άλλο συντονιστή ή διαχειριστή να πει αν συμφωνεί με αυτό. Και αν υπάρχει και άλλος που με θεωρεί κακόβουλο και επιζήμιο για το site τότε θα σου κάνω τη χάρη (και στο forum φυσικα το οποίο φέρεσαι να εκπροσωπείς με τα λεγόμενά σου, αν και μάλλον χωρίς εξουσιοδότηση) και θα σε (σας) απαλλάξω από τα ενοχλητικά μου ποστ. Γιατί είναι πολύ διαφορετικό να με πεις βλάκα, ηλίθιο ή κάτι τέτοιο πάνω σε μια κόντρα (που το συγχωρώ αμέσως) και πολύ διαφορετικό να λες ότι από πρόθεση (και με αυτοσκοπό) είμαι εδώ για να προκαλώ βλάβη στην εικόνα του forum.

    ΥΓ. Πραγματικά περιμένω να διαβάσω την άποψη των υπολοίπων γιατί αισθάνομαι μειωμένος με αυτή την κατηγορία. Βλέπεις υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που έχουν ευθιξία και αξιοπρέπεια. Τελεία και παύλα.

    Όταν κάποιος , έχει πρόβλημα ή διαφωνεί με κάποιον , τότε αναφέρεται μόνο σε αυτόν , είτε είναι απλό μέλος είτε είναι συντονιστής. Κάποιος από μόνος του , δεν μπορεί να αποτελεί ούτε κλίκα , ούτε παρέα , ούτε τίποτε σχετικό ή παρόμοιο.
    Μια κλίκα ή μια παρέα χρειάζεται τουλάχιστον δύο για να έχει νόημα. Αυτό είναι σαφές και το καταλαβαίνει οποιοσδήποτε.

    Ένας συντονιστής , είναι ένας συντονιστής και εκπροσωπεί τον εαυτό του , όταν προβάλει κάποια θέση ή άποψη που αυτή δεν άπτεται θέματα συντονισμού του Forum. Αυτό άλλωστε διατυπώνεται σαφώς και στους όρους χρήσης.
    Το να έχεις εσύ , οποιαδήποτε διαμάχη με το οποιοδήποτε ψ μέλος , ακόμη και αν αυτό είναι συντονιστής , δεν μπορεί να οδηγεί στην δημιουργία εντυπώσεων για ολόκληρο το Forum.
    Οι κλίκες και οι παρέες , οι εμπαθείς προς κάποιους και φιλικές προς κάποιους άλλους , όπως ρητά και ξεκάθαρα διατυπώνεις , δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να έχουν να κάνουν με τον ένα συντονιστή , αλλά με τον τρόπο λειτουργίας της κοινότητας η οποία έχει επιτρέψει την ανάπτυξη κλικών και παρεών οι οποίες μπορεί να λύνουν και να δένουν εδώ μέσα. Αυτό δεν έχει να κάνει με τον έναν συντονιστή , αλλά με την λειτουργία του Forum.

    Κάτι τέτοιο βέβαια , είναι πολύ παλιά καραμέλα , η οποία γλύφεται κατά το δοκούν , όταν κάποιοι έρχονται σε δυσχερή θέση , αποδίδοντας σε θεωρίες συνωμοσίας μια τέτοια κατάληξη και όχι φυσικά στην δική τους συμπεριφορά .

    Σε ότι με αφορά στο τελευταίο μου post , για το μόνο στο οποίο θα σταθώ , είναι η διατύπωσή μου σκοπός σου είναι για μια ακόμη φορά η δημιουργία εντυπώσεων η οποία όντως είναι αδόκιμη ως προς ένα και μόνο. Διορθώνω λοιπόν σκοπός σου είναι για μια ακόμη φορά η δημιουργία εντυπώσεων απέναντί μου και στην προσπάθεια σου αυτή εμπλέκεις μερικές φορές και ολόκληρο το κιθάρα.

    Σε όλα τα υπόλοιπα , που γράφεις , δεν έχω λόγο να τα σχολιάσω. Από που και πως προκύπτουν , μόνο εσύ ξέρεις. Φίμωτρο δεν είχα , αλλά ούτε και έχω τεχνικά την δυνατότητα να βάλω σε κανέναν.Το μόνο που έχω είναι η γραφή μου , όπως και εσύ , όπως και ο καθένας άλλωστε.Δεν ξέρω αλήθεια πως μπορεί αυτή να σε υποχρεώνει να μην μιλήσεις , να μην διαφωνήσεις , να μην γράψεις ότι θέλεις. Αν δεν κάνω λάθος όλα αυτά τα συμπαθή συγκριτικά που ανέφερες (Χούντα,Ιερά εξέταση,Γκέμπελς κλπ) από όσο ξέρω το μόνο μέσο που δεν χρησιμοποιούσαν ήταν ο λόγος και η γραφή. Εαν κάνω λάθος , τότε αδίκως τους κατηγορούμε , μάλλον.

  • #23 από parlats στις 27 Apr 2006
  • Παίδες ηρεμήστε λιγάκι!! Αντώνη το θέμα το διέγραψα εγώ! Δεν ξέρω πώς είχα αυτή την επιλογή αλλά την χρησιμοποίησα, γιατί το κακό είχε παραγίνει και δεν χρειαζόταν να συνεχιστεί. Βέβαια ο Witching μου εξήγησε ότι εφόσον εμπλέκονται και άλλα άτομα δεν έπρεπε να διαγραφεί, κάτι στο οποίο συμφώνησα, αλλά πλέον άπτεται μόνο στους αντμινς αν θα την επαναφέρουν!! Από κει και ύστερα ούτε εγώ πιστεύω ότι είσαι επιζήμιος στο σάιτ  ;D

    Ειρήνη ημίν και υμίν αδέλφια!!  :)
  • #24 από fatses asteies στις 28 Apr 2006
  • Αντώνη το θέμα το διέγραψα εγώ! Δεν ξέρω πώς είχα αυτή την επιλογή αλλά την χρησιμοποίησα

    Το έχω παρατηρήσει αυτό, όταν στο κάδο το θέμα ξεκινάει από κάποιον (στο συγκεκριμένο αναφερόσουν εσύ ως πρώτος) τότε αυτός έχει την επιλογή της διαγραφής. Τώρα που αναφέρθηκε θυμήθηκα ότι είχε ξαναγίνει.

    Προς Witchking.
    Κοίταξε Πάρη, όλα όσα λες ξεφεύγουν από το βαρύ "λειτουργείς σε βάρος του site". Και όλα αυτά μπορώ να τα δεχτώ αλλά εκείνο όχι. Σε εκείνο απάντησες

    Διορθώνω λοιπόν σκοπός σου είναι για μια ακόμη φορά η δημιουργία εντυπώσεων απέναντί μου και στην προσπάθεια σου αυτή εμπλέκεις μερικές φορές και ολόκληρο το κιθάρα.

    Οκ λοιπόν, ναι, με σένα τα είχα, αυτό δε σημαίνει ότι έτσι συμπεριφέρομαι κατά του κιθάρα γενικότερα. Για να λήξει αυτό.

    Με σένα (και όχι μόνο αλλά μια και μιλάμε εμείς ας αφήσουμε τους άλλους απ' έξω) δεν τα έχω γιατί έτσι ξύπνησα ένα πρωί, ούτε γιατί είδα τη φωτογραφία σου και δε μου άρεσες, ούτε γιατί είμαι τρελλός και ψάχνω να βρω κάποιον να τσακώνομαι, για συγκερκιμένες συμπεριφορές και απόψεις τα έχω μαζί σου με τις οποίες δε διαφωνώ απλώς φιλολογικά αλλά ριζικά. Και έχεις καταλάβει ότι κάποιες από αυτές με εξοργίζουν τόσο, ώστε να φτάσω στο σημείο να στήσω δημόσιο καυγά μαζί σου (γιατί ότι κι αν λες δεν πιστεύω ότι με θεωρείς και παρανοικό να τα παίρνω στα καλά καθούμενα χωρίς σοβαρό λόγο). Πέραν αυτού, πράγματι, πρέπει να σταματήσουμε εδώ, ο καθένας είπε ότι είχε να πει (σε όποιο ύφος), τα περισσότερα λόγια πράγματι μόνο κακό κάνουν και δεν ωφελούν στην ουσία του πράγματος (αυτό δεν είναι προτροπή να μην απαντήσεις, πες ότι άλλο θέλεις, εγώ εκτιμώ ότι δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο και σταματώ εδώ).

    ΥΓ. Αν σε κάποιο άλλο θέμα κάποτε εναντιωθώ (με καλό ή άσχημο τρόπο) στα γραφόμενά σου, πίστεψέ το ότι δεν προέρχεται από καμία εμπάθεια και ούτε ψάχνω αφορμές για να δημιουργήσω εντυπώσεις, να είσαι σίγουρος, αλλά επειδή θα έχω μια άποψη που θα νομίζω ότι πρέπει να ακουστεί ή γιατί θα έχω θεωρήσει παράλογο αυτό που θα έχεις πει, ότι δηλαδή έκανα και θα κάνω και για οποιοδήποτε άλλο μέλος, δεν έχω καμία μανία εναντίον σου όπως ίσως νομίζεις ή αφήνεις πάνω κάτω να εννοηθεί. Καλή συνέχεια και συγγνώμη σε όσους κουράστηκαν από τους καυγάδες μας.
  • #25 από Witchking στις 28 Apr 2006
  • Ωραία , αφού λοιπόν τα έχεις με εμένα ( και αφήνουμε τους πιθανούς άλλους απέξω ) και εφόσον πλέον το ξεκαθαρίζεις , με την προϋπόθεση ότι υπάρχει αναίρεση (έτσι τουλάχιστον υποθέτω εγώ ) , της γενικής σου διατύπωσης περί κλικών κλπ , μπορούμε να συνεχίσουμε ιδιωτικά , ώστε να μάθω και εγώ ποιές είναι αυτές οι συμπεριφορές μου που σου είναι τόσο εξοργιστικές και εν ονόματί τους , πήρε η μπάλα (χωρίς τουλάχιστον πρόθεση από μέρους σου , όπως επίσης ξεκαθάρισες ότι δεν είχες) ολόκληρο το site.
    Σε δημόσια βάση τέλος και από μένα. Περιμένω εισερχόμενο....
Σελίδες: