Σελίδες:
  • #51 από pascal. στις 03 Jun 2006
  • Στο θέμα της αναζήτησης τραγουδιών να μην έχετε παράπονα. Εσείς φταίτε που σκίζεστε να τα βρείτε, να τα ανεβάσετε και να τα δώσετε με λινκ, λες και φοβάστε μην τους χάσετε από πελάτες. Και ιδίως σε άτομα που βλέπετε ότι δεν έχουν κανένα ποστ σε άλλο θέμα.

    Εφόσον θέλετε να μαζοχίζεστε, να το κάνετε αδιαμαρτύρητα.

    Ο άλλος ο πρόσφατα διεγραμμένος από το φόρουμ, μπήκε με άλλο nick και έβαλε μια λίστα 80 τραγουδιών που -και καλά- ψάχνει, έτσι για να πουλήσει εξυπνάδα και ακόμα και εκεί βρέθηκαν άτομα που άρχιζαν να ανεβάζουν λινκ.

    Δηλαδή πόσο θύμα μπορεί να είναι κάποιος;
  • #52 από marfy στις 16 Jun 2006
  •  ::)

    εγώ ξέρω πως σε όλα σάιτς που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο υπάρχουν δημόσιες και ιδιωτικές κόντρες εν γραπτό λόγο πάντα...

    είναι σίγουρα κάτι αναπόφευκτο οπότε το μοναδικό πράγμα που χρειάζεται σε τέτοιες καταστάσεις είναι ψυχραιμία και ίσως αδιαφορία...

  • #53 από parlats στις 16 Jun 2006
  • Στο θέμα της αναζήτησης τραγουδιών να μην έχετε παράπονα. Εσείς φταίτε που σκίζεστε να τα βρείτε, να τα ανεβάσετε και να τα δώσετε με λινκ, λες και φοβάστε μην τους χάσετε από πελάτες. Και ιδίως σε άτομα που βλέπετε ότι δεν έχουν κανένα ποστ σε άλλο θέμα.
    Εφόσον θέλετε να μαζοχίζεστε, να το κάνετε αδιαμαρτύρητα.
    Δηλαδή πόσο θύμα μπορεί να είναι κάποιος;

    Μη το βλέπεις τόσο ωμά βρε Μαρία. Δλδ αν σου ζήταγα ένα κομμάτι που έχεις και το ψάχνω δεν θα μου το έστελνες και ας μη με ήξερες? Ειδικά αν έχεις γρήγορη σύνδεση δεν κοστίζει τπτ. Τέσπα το θέμα νομίζω έχει εξαντληθεί!
  • #54 από Boogieman (του Kithara.gr!!!) στις 17 Jun 2006
  • Εμένα μου την δίνει ο Parlats-ίδης όταν είναι ήρεμος και δεν την λέει σε κανέναν... :-*
  • #55 από stavros75 στις 17 Jun 2006
  • Κάποιος αναφέρθηκε σε κόντρες που γίνονται διαδικτυακά, και που πρέπει να είναι προς αποφυγείν. Εγώ διαφωνώ κάθετα. Συμφωνώ με αυτές τις κόντρες αρκεί να είναι σε πολιτισμένα επίπεδα, και με επιχειρήματα. Μέσα από το διάλογο μπορούν να κερδίσουν πολλά πράγματα αυτοί που "διαξιφίζονται". Το να μη συμμετέχουμε σε διάλογο, πάει να πει οτι δεν έχουμε καθαρές αντιληψεις, γι' αυτό φοβόμαστε μήπως και κλωνιστούν, γεγονός που θα χαμηλώσει τον εγωισμό μας.
  • #56 από parlats στις 18 Jun 2006
  • Εμένα μου την δίνει ο Parlats-ίδης όταν είναι ήρεμος και δεν την λέει σε κανέναν... :-*


    χαχαχαχαχαχαχαχχα

    χαχαχαχαχαχαχαχαχ

    Εγραψες Νικόλα  ;D ;D ;D
  • #57 από marfy στις 19 Jun 2006
  • Κάποιος αναφέρθηκε σε κόντρες που γίνονται διαδικτυακά, και που πρέπει να είναι προς αποφυγείν. Εγώ διαφωνώ κάθετα. Συμφωνώ με αυτές τις κόντρες αρκεί να είναι σε πολιτισμένα επίπεδα, και με επιχειρήματα. Μέσα από το διάλογο μπορούν να κερδίσουν πολλά πράγματα αυτοί που "διαξιφίζονται". Το να μη συμμετέχουμε σε διάλογο, πάει να πει οτι δεν έχουμε καθαρές αντιληψεις, γι' αυτό φοβόμαστε μήπως και κλωνιστούν, γεγονός που θα χαμηλώσει τον εγωισμό μας.


    σίγουρα αναφέρεσαι σε μένα...το όνομα μου είναι μαρφάγκ....ναι,εγώ ανέφερα για τις διαδικτυακές κόντρες αλλά δεν ανέφερα ότι πρέπει να είναι προς αποφυγείν..σίγουρα με τον διάλογο  λύνονται προβλήματα, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν μπορείς να βγάλεις άκρη, όσα επιχειρήματα και εάν χρησιμοποιήσεις...ίσως σε αυτή την περίπτωση βοηθήσει μια live συζήτηση ή απλά ένα τέλος...διότι όταν χρησιμοποιήσεις επιχειρήματα και δώσεις λύσεις με ευνοική διάθεση κι ο άλλος δεν....τότε νομίζω ότι είναι πιο υγειές να δοθεί ένα τέλος με ένα "ευχαριστώ για την συζήτηση" παρά να αρχίσει να κουράζεται το θέμα περισσότερο...
    όταν δεν έχεις να πεις κάτι με κάποιον δεν χρειάζεται να τον κουράζεις ούτε να κουράζεσαι κι εσύ ο ίδιος...

     :) :) φιλικά...μαρφάγκ...
  • #58 από stavros75 στις 19 Jun 2006
  • σίγουρα αναφέρεσαι σε μένα...το όνομα μου είναι μαρφάγκ....ναι,εγώ ανέφερα για τις διαδικτυακές κόντρες αλλά δεν ανέφερα ότι πρέπει να είναι προς αποφυγείν..σίγουρα με τον διάλογο  λύνονται προβλήματα, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν μπορείς να βγάλεις άκρη, όσα επιχειρήματα και εάν χρησιμοποιήσεις...ίσως σε αυτή την περίπτωση βοηθήσει μια live συζήτηση ή απλά ένα τέλος...διότι όταν χρησιμοποιήσεις επιχειρήματα και δώσεις λύσεις με ευνοική διάθεση κι ο άλλος δεν....τότε νομίζω ότι είναι πιο υγειές να δοθεί ένα τέλος με ένα "ευχαριστώ για την συζήτηση" παρά να αρχίσει να κουράζεται το θέμα περισσότερο...
    όταν δεν έχεις να πεις κάτι με κάποιον δεν χρειάζεται να τον κουράζεις ούτε να κουράζεσαι κι εσύ ο ίδιος...

     :) :) φιλικά...μαρφάγκ...
    Λοιπόν μαρφάγκ,
    προυπόθεση σωστού διαλόγου είναι:
    * οι συνομιλητές να μην διακατέχονται από προκατάληψη
    * να λέγεται η αλήθεια και όχι ψεύτικα επιχειρήματα
    * να υπάρχει σεβασμός στους άλλους συνομιλητές
    * να υπάρχει κάποια επαφή με το αντικείμενο
    * να υπάρχει αντοχή το διάλογο
    Αν υπάρχουν όλα αυτά, τότε μπορεί να γίνει υγιείς διάλογος. Έχεις δίκιο όμως οτι πολλές φορές, εδώ μέσα, δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Με αποτέλεσμα η γεύση που αφήνεται στον αναγνώστη να μην είναι ό,τι καλύτερο.
    Άρα ουσιαστικά δε διαφωνούμε, απλά εγώ μίλησα γενικά για τον διάλογο (θεωρητικά), ενώ εσύ ειδικά στο συγκεκριμένο φόρουμ (πρακτικά).
  • #59 από marfy στις 19 Jun 2006
  • σίγουρα αναφέρεσαι σε μένα...το όνομα μου είναι μαρφάγκ....ναι,εγώ ανέφερα για τις διαδικτυακές κόντρες αλλά δεν ανέφερα ότι πρέπει να είναι προς αποφυγείν..σίγουρα με τον διάλογο  λύνονται προβλήματα, αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που δεν μπορείς να βγάλεις άκρη, όσα επιχειρήματα και εάν χρησιμοποιήσεις...ίσως σε αυτή την περίπτωση βοηθήσει μια live συζήτηση ή απλά ένα τέλος...διότι όταν χρησιμοποιήσεις επιχειρήματα και δώσεις λύσεις με ευνοική διάθεση κι ο άλλος δεν....τότε νομίζω ότι είναι πιο υγειές να δοθεί ένα τέλος με ένα "ευχαριστώ για την συζήτηση" παρά να αρχίσει να κουράζεται το θέμα περισσότερο...
    όταν δεν έχεις να πεις κάτι με κάποιον δεν χρειάζεται να τον κουράζεις ούτε να κουράζεσαι κι εσύ ο ίδιος...

     :) :) φιλικά...μαρφάγκ...
    Λοιπόν μαρφάγκ,
    προυπόθεση σωστού διαλόγου είναι:
    * οι συνομιλητές να μην διακατέχονται από προκατάληψη
    * να λέγεται η αλήθεια και όχι ψεύτικα επιχειρήματα
    * να υπάρχει σεβασμός στους άλλους συνομιλητές
    * να υπάρχει κάποια επαφή με το αντικείμενο
    * να υπάρχει αντοχή το διάλογο
    Αν υπάρχουν όλα αυτά, τότε μπορεί να γίνει υγιείς διάλογος. Έχεις δίκιο όμως οτι πολλές φορές, εδώ μέσα, δεν υφίσταται κάτι τέτοιο. Με αποτέλεσμα η γεύση που αφήνεται στον αναγνώστη να μην είναι ό,τι καλύτερο.
    Άρα ουσιαστικά δε διαφωνούμε, απλά εγώ μίλησα γενικά για τον διάλογο (θεωρητικά), ενώ εσύ ειδικά στο συγκεκριμένο φόρουμ (πρακτικά).

      ;) ;)
  • #60 από jacksonas στις 01 Jul 2006
  • Επίσης μου τη δίνει που κάποια μέλη θεωρούν το σάιτ ιδιοκτησία τους.  ???
    Γουστάρουν να σου πουν τι να κάνεις γιατί έτσι κάνουν αυτοί. ???
    Και που οι συντονιστές θεοποιούνται από μερικούς που φοβούνται ότι αν δεν τους γλύψουν θα υποστούν κυρώσεις ίσως.  ???
    Εγώ θεωρώ πως έχουμε μία σχέση αλληλοσεβασμού και αλληλοβοήθειας-ανταλλαγής απόψεων ο ένας στον άλλο...
  • #61 από Son of the sun στις 02 Jul 2006
  • Ο ελεγχος για greeklish γιατι δεν μπορω να γραψω τπτ στα αγγλικα...
  • #62 από Μένια.. στις 02 Jul 2006
  •         Εκείνο που πραγματικά με ενοχλεί, είναι η δύσκολη θέση που έρχομαι κάθε φορά που κάποιος θρασύτατα επιβάλλει τη γνώμη του χλευάζοντας τις υπόλοιπες. Συνεπώς, με ενοχλεί η αγένεια και η προκατάληψη με την οποία έρχομαι αντιμέτωπη αρκετές φορές. Δεν ονειρεύομαι κόσμους αγγελικά πλασμένους, αλλα είναι στιγμές που θέλω να σπάσω τον υπολογιστή μου. Δεν είναι κρίμα;
  • #63 από Unknown Artist στις 20 Jul 2006
  • Μου τη δίνει που κάποιοι γνωρίζονται μεταξύ τους και δημιουργούν μέσα στο σάιτ κλίκες και λένε τα δικά τους αντί να τα πούνε με πμ ή από κοντά ή από το τηλέφωνο ή από msn βρε αδερφέ!  >:(
  • #64 από Santa στις 17 Aug 2006
  • Μου τη δίνει που κάποιοι γνωρίζονται μεταξύ τους και δημιουργούν μέσα στο σάιτ κλίκες και λένε τα δικά τους αντί να τα πούνε με πμ ή από κοντά ή από το τηλέφωνο ή από msn βρε αδερφέ!  >:(

    +1. Άργησα αλλά το είδα ;D
  • #65 από parlats στις 17 Aug 2006
  • Καθίστε ρε παιδιά δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα. Κάποιοι βρισκόμαστε σε συναντήσεις και αναπτύσσονται φιλίες. Δεν είναι σώνει και καλά κλίκα αυτό. Βέβαια και γω διαφωνώ να γράφουν κάτι άσχετο απλά επειδή γνωρίζονται αλλά αυτά είναι χιλιοειπωμένα και κάποιοι δε βάζουν μυαλό. Από κει και ύστερα η κλίκα είναι λίγο βαριά λέξη  ;)
  • #66 από alex68 στις 17 Aug 2006
  • μου τη δινει που δεν προκειται να μαθω ποτε κιθαρα :-\ ;D

    επισης θεωρω κακο να δημιουργειται η εντυπωση της κλικας ,εφοσον αυθορμητα
    η επαφη (σε συναντησεις) ειναι λογικο να επηρεαζει καποια μελη που ερχοντε πιο κοντα εστω και αν αυτο σημαινει οτι ο διαλογος, σε σχεση με το θεμα  και τις απαντησεις των υπολοιπων μελων φαινοντε φιλικοτερες
    εδω σε πολλες συζητησεις εχει τεθει θεμα μονιμου στεκιου για να γινοντε συναντησεις
    κλπ κλπ (ονειρο θερινης νυκτος)

    τελος μου τη δινει η ενοτητα περι παντος (αν και εχει ξαναειπωθει) 8)

  • #67 από maurogatos στις 26 Aug 2006
  • ντροπη και αισχος. ακομα ενα σιτε αχρηστο και αντιεπαγγελματικο.. τουλαχιστον βαλτε μια συνδρομη ετσι ωστε οσοι θελουν να βλεπουν ολοκληρους τους στιχους να μπορουν να το κανουν.. αλλιως κλειστε το και πατε για κανα ψαρεμα ρε παιδια.. και αφηστε την μουσικη στουσ επαγγελματιεσ...
  • #68 από Transformer στις 26 Aug 2006
  • ντροπη και αισχος. ακομα ενα σιτε αχρηστο και αντιεπαγγελματικο.. τουλαχιστον βαλτε μια συνδρομη ετσι ωστε οσοι θελουν να βλεπουν ολοκληρους τους στιχους να μπορουν να το κανουν.. αλλιως κλειστε το και πατε για κανα ψαρεμα ρε παιδια.. και αφηστε την μουσικη στουσ επαγγελματιεσ...

    Και μετα απο αυτο εφυγε και πηγε για το ψαρεμα που λεγαμε.......
  • #69 από nefelh στις 26 Aug 2006
  • να βλέπω συνέχεια απαντήσεις του στιλ πόσο μου λείπει, πότε θα τον δω κλπ. στην αρχή με κούραζε, τώρα με εκνευρίζει αφάνταστα. κι άλλοι ερωτευτήκαμε, αλλά "ξεδίνουμε" αλλού. άποψή μου. προτιμώ τα προσωπικά μου να τα κρατώ για μένα κ να τα συζητώ με δικούς μου ανθρώπους που θα μου συμπαρασταθούν αν χρειάζεται και όχι να εκφράζομαι απλως επειδή πνίγομαι από έντονα συναισθήματα.
    πριν πέσετε να με φάτε, όπως είναι δικαίωμά σας να εκφράζεστε ελεύθερα, υπενθυμίζω ότι το ίδιο δικαίωμα έχω κ εγώ. γι αυτό άλλωστε γράφω στο "τι μου τη δίνει στο site"
  • #70 από Transformer στις 26 Aug 2006
  • να βλέπω συνέχεια απαντήσεις του στιλ πόσο μου λείπει, πότε θα τον δω κλπ. στην αρχή με κούραζε, τώρα με εκνευρίζει αφάνταστα. κι άλλοι ερωτευτήκαμε, αλλά "ξεδίνουμε" αλλού. άποψή μου. προτιμώ τα προσωπικά μου να τα κρατώ για μένα κ να τα συζητώ με δικούς μου ανθρώπους που θα μου συμπαρασταθούν αν χρειάζεται και όχι να εκφράζομαι απλως επειδή πνίγομαι από έντονα συναισθήματα.
    πριν πέσετε να με φάτε, όπως είναι δικαίωμά σας να εκφράζεστε ελεύθερα, υπενθυμίζω ότι το ίδιο δικαίωμα έχω κ εγώ. γι αυτό άλλωστε γράφω στο "τι μου τη δίνει στο site"

    Υπαρχουν ομως και τα αντιστοιχα θεματα για τις συγκεκριμενες απαντησεις, αρα απλα μην τα ανοιγεις αν σε ενοχλει τοσο...Υπαρχει ενα θεμα "αφιερωσεις σε παλιες αγαπες",το οποιο ευκολα απο τον τιτλο και μονο ξερεις οτι δεν ειναι για σενα οποτε προσπερασε το, και ενα αλλο, "τι μου λειπει", οπου αν αυτο που μου λειπει ειναι ενας ανθρωπος δεν νομιζω οτι ειναι κακο να το πω...(απλα τα φερνω σαν παραδειγμα τα θεματακια...)
  • #71 από Kiratzoharris στις 26 Aug 2006
  • να βλέπω συνέχεια απαντήσεις του στιλ πόσο μου λείπει, πότε θα τον δω κλπ. στην αρχή με κούραζε, τώρα με εκνευρίζει αφάνταστα. κι άλλοι ερωτευτήκαμε, αλλά "ξεδίνουμε" αλλού. άποψή μου. προτιμώ τα προσωπικά μου να τα κρατώ για μένα κ να τα συζητώ με δικούς μου ανθρώπους που θα μου συμπαρασταθούν αν χρειάζεται και όχι να εκφράζομαι απλως επειδή πνίγομαι από έντονα συναισθήματα.
    πριν πέσετε να με φάτε, όπως είναι δικαίωμά σας να εκφράζεστε ελεύθερα, υπενθυμίζω ότι το ίδιο δικαίωμα έχω κ εγώ. γι αυτό άλλωστε γράφω στο "τι μου τη δίνει στο site"

    Υπαρχουν ομως και τα αντιστοιχα θεματα για τις συγκεκριμενες απαντησεις, αρα απλα μην τα ανοιγεις αν σε ενοχλει τοσο...Υπαρχει ενα θεμα "αφιερωσεις σε παλιες αγαπες",το οποιο ευκολα απο τον τιτλο και μονο ξερεις οτι δεν ειναι για σενα οποτε προσπερασε το, και ενα αλλο, "τι μου λειπει", οπου αν αυτο που μου λειπει ειναι ενας ανθρωπος δεν νομιζω οτι ειναι κακο να το πω...(απλα τα φερνω σαν παραδειγμα τα θεματακια...)
    Εχει δικιο η νεφελη διοτι αυτα μνμ δεν περιοριζοντα στα 2 θεματα που λες αλλα εχουν μια εκταση 5-6 θεματων.Και μενα στην κατασταση που ειμαι με κουραζουν ;D.Αλλωστε οπως ειναι γνωστο το κιθαρα πρωωθει τον ερωτα και ολα του τα συνεπακολουθα(με promotion προφυλακτικων με το λογοτυπο κλπ) αλλα αυτο εχει παραγινει.Με ολο το σεβασμο σε ολες τις ερωτευμενες(που τις συμπαθω ιδιαιτερα) δεν αντεχουμε αλλο. ;D
  • #72 από old_lion στις 26 Aug 2006
  • "... και όχι να εκφράζομαι απλως και μόνο
         επειδή πνίγομαι από έντονα συναισθήματα..."

    Συμφωνώντας πλήρως μαζί σου θα συμπληρώσω :
    και γιατί όταν < και εάν > κάποια πρόσωπα πνίγονται από έντονα συναισθήματα
    δεν πάνε να τα εκφράσουν στο πρόσωπο προς το οποίο τα τρέφουν ?

    Εάν πράγματι τα τρέφουν εκεί θα πρέπει να τα εκφράσουν
    και όχι σε διαρκή στιχάκια και ποιηματάκια δημοσιευμένα στο Κιθάρα .
    Το Κιθάρα στα σίγουρα προστατεύει και υιοθετεί την αγάπη και τον έρωτα ,
    όμως τα πρόσωπα αυτά είναι πάρα πολύ αμφίβολο ότι κάνουν το ίδιο .

    Το Άσμα Ασμάτων γράφτηκε , αλλά πολύ πριν να μπει στη Βίβλο
    δόθηκε , χαρίστηκε , σε αυτήν για την οποία γράφτηκε .
    Και μαζί της βιώθηκε όλος ο ερωτικός λυρισμός που αυτό εκφράζει .

    Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε βρε παιδιά .

    Ο αληθινός έρωτας κι η αληθινή αγάπη βιώνεται ,
    τη ζούμε με το αντικείμενό τους ,
    δεν την κάνουμε διαρκή στιχάκια και ποιηματάκια .
    Αυτά δεν είναι μήτε έρωτας μήτε αγάπη .
    Κάτι άλλο άσχετο εντελώς είναι .
    Αλλά αυτά τα έχω ξαναπεί και ξαναγράψει ...

    Επαναλαμβάνομαι όμως επειδή κι εσείς επαναλαμβάνεστε .   ;D

  • #73 από Transformer στις 26 Aug 2006
  • Λιονταρι μου, απο οσο μπορω να θυμηθω κι εσυ εχεις μιλησει σε καποια θεματα για παρα πολυ προσωπικα πραγματα, και μαλιστα μαζι συζητουσαμε...Και δεν αναφερομαι σε κατι που αφορα τον ερωτα, αλλα σε ενα πολυ δυσκολο θεμα...πολυ πιο προσωπικο...Εγω νομιζω πως υπαρχουν φορες που νιωθουμε ανετα να ανοιχτουμε περισσοτερο εδω μεσα για τον απλο λογο οτι ειτε γνωριζουμε οτι υπαρχουν ανθρωποι που θα μας καταλαβουν και ας μην εχουμε δει ποτε το προσωπο τους, ειτε ελπιζουμε πως μπορει μεσα απο αυτο να γινει μια πολυ ομορφη κουβεντα...
  • #74 από old_lion στις 26 Aug 2006
  • "...Λιονταρι μου , απο οσο μπορω να θυμηθω κι εσυ εχεις μιλησει σε καποια θεματα ..."

    Ναι έχω μιλήσει , φυσικά , και πότε το αρνήθηκα ?
    Ξέρεις όμως πολύ καλά το τι αρνούμαι .
    Αρνιέμαι αυτή τη διαρκή επανάληψη που όλα τα κάνει σκουπίδια τελικά .
    Το είπα , το έγραψα τόσες φόρες ,
    το είπαν και το έγραψαν άλλοι χιλιάδες φορές καλλίτεροί μου ,
    χιλιάδες φορές πριν από εμένα , από χρόνους αρχαίους .

    Γιατί δε μπορείς να δεις αυτή τη διαρκή επανάληψη
    που όλα τα κάνει σκουπίδια ?

    Εάν περάσει το ασθενοφόρο μία φορά το μήνα σού θυμίζει
    την τραγωδία τής ζωής .
    Εάν περνάει κάθε δέκα λεπτά επειδή ζεις στην Πατησίων ,
    τότε σού θυμίζει το άσκοπο , το ανώφελο , το ασήμαντο .

    Ένας θάνατος είναι μία τραγωδία .
    Δέκα εκατομμύρια θάνατοι είναι θέμα στατιστικό .

    Κατάλαβέ με , σε παρακαλώ .


  • #75 από nefelh στις 26 Aug 2006
  • Υπαρχουν ομως και τα αντιστοιχα θεματα για τις συγκεκριμενες απαντησεις, αρα απλα μην τα ανοιγεις αν σε ενοχλει τοσο...Υπαρχει ενα θεμα "αφιερωσεις σε παλιες αγαπες",το οποιο ευκολα απο τον τιτλο και μονο ξερεις οτι δεν ειναι για σενα οποτε προσπερασε το, και ενα αλλο, "τι μου λειπει", οπου αν αυτο που μου λειπει ειναι ενας ανθρωπος δεν νομιζω οτι ειναι κακο να το πω...(απλα τα φερνω σαν παραδειγμα τα θεματακια...)
    ναι. αυτό κάνω. όταν ο τίτλος με προϊδεάζει, τα προσπερνώ. υπάρχουν όμως χείμαρροι απαντήσεων σε άλλα θέματα, που δεν σχετίζονται άμεσα. εκεί με κουράζει. και δεν με πειράζει να αναφερθεί κάποιος/α σε αυτά που αισθάνεται για κάποιον/α κάποια στιγμή. με πειράζει όταν τις τελευταίες μέρες πέφτει το μάτι μου συνέχεια σε αυτά από τα ίδια πάντα άτομα. και δεν νομίζω ότι ηθελημένα πάω και πέφτω σε αυτά! τόσο σύμπτωση πια; ο έρωτας είναι από τα ομορφότερα συναισθήματα, αλλά πρέπει να υπάρχει και κάποια φειδώ!
    συγκεκριμένα για το "τι μου λείπει", λογικό το βρίσκω να υπάρχουν μια-δυο, τρεις απαντήσεις στο πόσο μας λείπει κάποιο πρόσωπο. όχι όμως τα ίδια άτομα να μας λένε κάθε μέρα αν τον είδαν κ αν όχι και σε κάθε περίπτωση τι νιώθουν. εντάξει, αυτό δεν έγινε ακόμα σε αυτό το θέμα :P. σε άλλα γίνεται και κουράζει. βασικά με μια κουβέντα να πω το πρόβλημά μου: "η συχνότητα είναι αυτή που με πειράζει. όχι η έκφραση των συναισθημάτων". και όλα αυτά τα λέω χωρίς να έχω κανένα πρόβλημα με κανέναν από εδώ μέσα. το λέω, με τη σκέψη ότι μερικοί μπορεί να μην έχουν καταλάβει ότι σε όλα πρέπει να υπάρχει κάποιο μέτρο και το έχουν ΙΣΩΣ ξεπεράσει.
    όπως θέλω να μου το λέει κπ ότι έχω γίνει κουραστική όταν η ίδια δεν το καταλαβαίνω. άνθρωποι είμαστε! ;)
    φιλικά πάντα
    Νεφέλη
Σελίδες: