Σελίδες:
  • #76 από nefelh στις 26 Aug 2006
  • Λιονταρι μου, απο οσο μπορω να θυμηθω κι εσυ εχεις μιλησει σε καποια θεματα για παρα πολυ προσωπικα πραγματα, και μαλιστα μαζι συζητουσαμε...Και δεν αναφερομαι σε κατι που αφορα τον ερωτα, αλλα σε ενα πολυ δυσκολο θεμα...πολυ πιο προσωπικο...Εγω νομιζω πως υπαρχουν φορες που νιωθουμε ανετα να ανοιχτουμε περισσοτερο εδω μεσα για τον απλο λογο οτι ειτε γνωριζουμε οτι υπαρχουν ανθρωποι που θα μας καταλαβουν και ας μην εχουμε δει ποτε το προσωπο τους, ειτε ελπιζουμε πως μπορει μεσα απο αυτο να γινει μια πολυ ομορφη κουβεντα...
    αν κ απευθύνεσαι σε άλλον, θα ήθελα να σημειώσω το εξής:
    ειτε ελπιζουμε πως μπορει μεσα απο αυτο να γινει μια πολυ ομορφη κουβεντα...
    αυτό! έτσι ναι! με την ελπίδα να βγει κ κάτι τελικά.
    όχι ημερολόγιο των ραντεβού μας και το τι κάναμε σε αυτά
    ξέρω ότι φαίνεται σκληρή η έκφρασή μου. πίστεψέ με, δεν γίνεται να εκφράσω ακριβώς τον τόνο της φωνής μου εδώ δυστυχώς! :-\
  • #77 από Transformer στις 26 Aug 2006
  • Συμφωνω Νεφελη μου, απλα επειδη 1-2 φορες το εχω κανει αυτο για το οποιο παραπονιεσαι, ενιωσα υποχρεωμενη κατα καποιον τροπο να απαντησω :)
  • #78 από old_lion στις 26 Aug 2006
  • "... Ίσως να είναι αυτά καθ’ αυτά γράφεις , ίσως ο τρόπος που τα γράφεις .
         Ίσως πάλι να κάνω και σε όλα λάθος  :-\
         Αλλά να… 
         Έχω αυτή την αίσθηση πολύ καιρό και είπα να σου το πω ..."

    Πάρα πολύ καλά έκανες Βάγια , και αλλοίμονο εάν δε μπορούμε να εκφραστούμε
    ελεύθερα κι αβίαστα κι αυθόρμητα μήτε καν σε έναν εικονικό χώρο .

    Ωστόσο , περιμένεις στ' αλήθεια να σού πω την αλήθεια ?
    Ναι το περιμένεις .
    Και πάλι καλά κάνεις .  :)

    Θα σού απαντήσω με Π.Μ .

  • #79 από nefelh στις 26 Aug 2006
  • Συμφωνω Νεφελη μου, απλα επειδη 1-2 φορες το εχω κανει αυτο για το οποιο παραπονιεσαι, ενιωσα υποχρεωμενη κατα καποιον τροπο να απαντησω :)
    έλα ρε συ, για 1-2 φορές θα κάναμε θέμα; κι εγώ από ό,τι θυμάμαι έχω γράψει όταν πνιγόμουν κ ηθελα καπου να τα πω έστω και στο νετ. τέσπα. κατάλαβες τι ήθελα να πω. και δεν το είπα να κατα-κρίνω κάποιον. το παράπονό μου ήθελα να πω.
     :-*
  • #80 από old_lion στις 26 Aug 2006
  • "...εχω μια περίεργη αίσθηση πως πάντα έχεις κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σου..."

    Ώπα όμως , κι επειδή υπάρχει κίνδυνος να παρεξηθώ από πρόσωπα άλλα .
    Θα σού απαντήσω πιο συγκεκριμένα με προσωπικό μήνυμα .
    αλλά όμως δημόσια εδώ σού λέγω πως ναι ,
    έχω και κάτι συγκεκριμένο στον νού μου
    αλλά έχω πάντοτε και όλα τα άλλα , τα γενικά , τα κοινά ,
    αυτά που αφορούν πολλά άλλα πρόσωπα κι όχι μονάχα εμένα .

    Με αυτή την έννοια πάντοτε γράφω ,
    για να εκφράσω τα δικά μου και εμένα
    χωρίς όμως ποτέ να ξεχνώ ότι τα δικά μου οφείλουν να έχουν αντίκρυσμα
    και σε πρόσωπα άλλα ,
    διαφορετικά είναι πολύ στενά , πολύ μικρούλια ,
    άμα είναι μονάχα δικά μου .

  • #81 από Twix στις 10 Sep 2006
  • Το ότι υπάρχουν άτομα στο site που με αφορμή κάποιο flame θέμα, μπαίνουνε και κατακρίνουν ενέργειες των οποίων οι ίδιοι πρωτοστατούν και κατά κάποιον περίεργο τρόπο..... κανένας δεν τους την λέει .......

    επίσης το ότι υπάρχουν κάποια διαταραγμένα ψυχικά άτομα που αλωνίζουν εδώ μέσα κι ενώ επανειλημμένα έχουν δημιουργήσει "προβλήματα" εμμένουν και παραμένουν και δρουν ανενόχλητα.....
  • #82 από stavros75 στις 10 Sep 2006
  • Εγώ δε πιστεύω οτι υπάρχουν τέτοια άτομα που αναφέρει η προλαλίσασσα. Όσο για το πρώτο συμφωνώ.
  • #83 από parlats στις 10 Sep 2006
  • Εγώ δε πιστεύω οτι υπάρχουν τέτοια άτομα που αναφέρει η προλαλίσασσα. Όσο για το πρώτο συμφωνώ.

    Μην το λες!

    Είσαι πολύ λίγο καιρό στο σάιτ για να το γνωρίζεις αυτό!  ;)
  • #84 από stavros75 στις 10 Sep 2006
  • Μην το λες!

    Είσαι πολύ λίγο καιρό στο σάιτ για να το γνωρίζεις αυτό!  ;)
    Μυστήρια άτομα, ναι. "Διαταραγμένα ψυχολογικά άτομα", που σημαίνει οτι φτάνουν στα όρια του παραλόγου, δεν έχω διαπιστώσει....
  • #85 από parlats στις 10 Sep 2006
  • Ναι, δεν έχεις διαπιστώσει δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν. Κάποιοι από μας το ξέρουμε αφού το έχουμε διαπιστώσει και εξακριβώσει προ πολλού και μετά από πολύ καιρό  ;)
  • #86 από Santa στις 11 Sep 2006
  • Όχι ρε γ**ώτο! με κατάλαβαν!! :-[ :-[
  • #87 από parlats στις 11 Sep 2006
  • Όχι ρε γ**ώτο! με κατάλαβαν!! :-[ :-[

    Μιλάμε σοβαρά μικρέ, αν θες πλακίτσα, κουβαδάκι και σε άλλο θέμα!!
  • #88 από Santa στις 11 Sep 2006
  • Όχι ρε γ**ώτο! με κατάλαβαν!! :-[ :-[

    Μιλάμε σοβαρά μικρέ, αν θες πλακίτσα, κουβαδάκι και σε άλλο θέμα!!

    Κατ αρχάς μην με λες μικρό. Τώρα κατάλαβα σε ποιες ίσως περιπτώσεις να αναφέρεσαι.... Δεν μου πέρασε από το μυαλό πριν... σίγουρα δεν είναι για πλάκα.. σόρρυ!! 
  • #89 από Arg0 στις 12 Sep 2006
  • Αλλωστε οπως ειναι γνωστο το κιθαρα πρωωθει τον ερωτα και ολα του τα συνεπακολουθα(με promotion προφυλακτικων με το λογοτυπο κλπ) αλλα αυτο εχει παραγινει...

    Να με συγχωρεις αλλα αναμνηστικα προφυλακτικα με λογοτυπο μοιρασαμε οι One Night Stand περσυ στο Live μας... 

    Kαπου πρεπει να μου 'χουν μεινει κανα δυο...  ;D
  • #90 από Santa στις 21 Sep 2006
  • Ίσως να μην είναι σωστό αυτό που θα πω, αλλά μου τι δίνει πολύ και ήθελα να το γράψω από καιρό. Υπάρχουν πολλά θέματα στο ''μουσικά όργανα και εξοπλισμός'' που πολλοί χρήστες ανοίγουν για να ζητήσουν απόψεις, συμβουλές κλπ. Υπάρχουν όμως κάποιοι που λένε π.χ. ''Έχω μια κιθάρα 3.000 ευρώ αλλά δεν ξέρω δεν με βολεύει, λέω να την πετάξω και να πάρω καλύτερη ή δεν μου αρέσουν τα κλειδιά της θα πάρω άλλη''. Δεν με πειράζει που διαθέτουν τόσα λεφτά για τα μουσικά τους όργανα, αλλά ο τρόπος που εκφράζονται, δηλαδή ''α δεν μου αρέσει αυτή η λεπτομέρεια, θα πετάξω την κιθάρα και τον ενισχυτή μου και θα πάρω άλλα, ε έτσι να περάσει και η ώρα μου μωρέ''. :P Χαρακτηριστικά, θα αναφέρω μια περίπτωση που μου έκανε εντύπωση. Ήταν ένας που πουλούσε ένα 6χορδο μπάσο signature (δεν θυμάμαι άλλες πληροφορίες) και όταν τον ρώτησαν γιατί το πουλάει αφού είναι πολύ καλό μπάσο κλπ, αυτός απαντάει: ''Εντάξει φίλε μου, την έκανα την πλάκα μου με το μπασάκι, καιρός να σοβαρευτούμε τώρα γιατί αρχίζω ηχογράφηση....''  :o :o Αναρωτιέμαι τι μπάσο πήρε ύστερα ο φίλος..... 24χορδο? Ξαναλέω πως δεν με πειράζει πόσα λεφτά διαθέτει ο καθένας, αλλά όταν γράφεις τέτοια για να καυχηθείς, είναι εμφανέστατο και άκρως σπαστικό! 
  • #91 από parlats στις 22 Sep 2006
  • Μου τη δίνει που το φόρουμ βυθίζεται στο βόθρο με μαθηματική πρόοδο. Μου τη δίνει που μικροί και μεγάλοι δεν είναι ποτέ σοβαροί. Μου τη δίνει που πολλοί εδώ μέσα δεν τηρούνε κανένα κανόνα έτσι για τη μαγκιά, βλέπε: greekenglish, βρισιές κλπ
  • #92 από djkostas στις 22 Sep 2006
  • Μου τη δίνει που το φόρουμ βυθίζεται στο βόθρο με μαθηματική πρόοδο. Μου τη δίνει που μικροί και μεγάλοι δεν είναι ποτέ σοβαροί. Μου τη δίνει που πολλοί εδώ μέσα δεν τηρούνε κανένα κανόνα έτσι για τη μαγκιά, βλέπε: greekenglish, βρισιές κλπ

    Δηλαδή με λίγα λόγια, σου την δίνει που οι συντονιστές δεν κάνουν την δουλειά τους!
  • #93 από porky στις 22 Sep 2006
  • Δηλαδή με λίγα λόγια, σου την δίνει που οι συντονιστές δεν κάνουν την δουλειά τους!

    γιατι δε το μεταφραζεις κι αλλιως? 

    ή που μελη του φορουμ δεν ειναι σε θεση να βοηθησουν στη διατηρηση του φορουμ σε υψηλά επιπεδα εχοντας σωστη συμπεριφορα και βοηθωντας με οποιοδηποτε τροπο ωστε να επιτευχθει αυτό.
  • #94 από parlats στις 22 Sep 2006
  • Δηλαδή με λίγα λόγια, σου την δίνει που οι συντονιστές δεν κάνουν την δουλειά τους!

    Οχι Κώστα η δουλειά των συντονιστών δεν είναι να μαζεύουν τα σκουπίδια που πετάει ο καθένας εδώ μέσα. Δεν το έχεις καταλάβει, θες εμένα να στο εξηγήσω??  ;)

    γιατι δε το μεταφραζεις κι αλλιως?
    ή που μελη του φορουμ δεν ειναι σε θεση να βοηθησουν στη διατηρηση του φορουμ σε υψηλά επιπεδα εχοντας σωστη συμπεριφορα και βοηθωντας με οποιοδηποτε τροπο ωστε να επιτευχθει αυτό.

    Αυτό ακριβώς εννοώ  ;)
  • #95 από Iroukos στις 22 Sep 2006
  • που μπαινει το καθε μικρο τσουτσεκι (συγνωμη αλλα δεν αντεξα), που βριζει, που ανοιγουν ηλιθεια θεματα, που την εχουν δει "μαστερ" εδω μεσα κ δε μπορουμε να τους μαζεψουμε!!! >:(

    κ μιας κ αναφερετε η δουλεια των συντονιστων...για να μην παρεξηγηθω... ειμαι συγουρη πως κανουν πολη καλη δουλεια οι συντονιστες αλλα πολοι απο το φορουμ δεν συναρμονιζονται με τιποτα κ εχουν γινει τόσοι πολοι που δε τους προλαβαινει κανεις!!! >:(

    κ καποτε θα πρεπει να το καταλαβουν αυτο!!!! >:(
  • #96 από djkostas στις 22 Sep 2006
  • Είμουν σίγουρος οτι θα παρεξηγηθώ! ;D

    Λοιπόν να εξηγήσω την θέση μου!
    Ο συνετισμός των χρηστών είναι καθαρά δουλειά των συντονιστών, αυτό βέβαια στην περίπτωση που τα μέλη δεν έχουν το μυαλό να συνετιστούν από μόνα τους.
    Βέβαια από την άλλη αν το προσπαθήσουν αυτό οι συντονιστές, κατά 99% θα βγεί κάποιος και θα τους πει φασίστες κ.α. (αποδεδειγμένο γεγονός)
    Αλλά στην περίπτωση που το κάνει κάποιο μέλος, τα πράγματα είναι ακόμα χειρότερα.
    Για παράδειγμα ο parlats προσπάθησε απλώς να υπενθυμίσει κάποιους ΚΑΝΟΝΕΣ του φόρουμ, με φιλικό ύφος και μόνο μπινελίκια δεν άκουσε!

    Ξέρω δεν βοηθάω στην λύση του προβλήματος, αλλά μια καλή αρχή είναι να το επισημάνουμε!
  • #97 από parlats στις 22 Sep 2006
  • Μα αυτό το έχουμε επισημάνει όλοι μας εδώ και καιρό. Δυστυχώς και να διαγραφούν κάποιοι χρήστες θα ξανακάνουν εγγραφή με άλλο όνομα και ξανά μανά τα ίδια.  ::)
  • #98 από djkostas στις 22 Sep 2006
  • Μα αυτό το έχουμε επισημάνει όλοι μας εδώ και καιρό. Δυστυχώς και να διαγραφούν κάποιοι χρήστες θα ξανακάνουν εγγραφή με άλλο όνομα και ξανά μανά τα ίδια.  ::)

    Τι καλά που θα 'ταν να είχες άδικο! ::)
  • #99 από stavros75 στις 23 Sep 2006
  • Εμένα αυτό που μου τι δίνει (εκτός κάποιων άλλων) είναι οτι συζητάμε για εξοπλισμούς εκατομμυρίων του στύλ "μέσα μπούγκι" και "φέντερ στρατοκάστερ αμερικαν"...και αυτοί που τα συζητάνε είναι αμφίβολο αν ξέρουν να παίξουν ένα σόλο της προκοπής...ούτε έχουν κάνει κανένα ποστ στη κατηγορία Δικές μας Συνθέσεις. Δηλαδή δίνεται περισσότερο βάση στο τι έχει ο καθένας, και όχι τι μπορεί να παίξει, λες κι αν εχει κάποιος πχ λαμπάτο ενισχυτή είναι και καλύτερος από έναν άλλον κιθαρίστα.
  • #100 από Jimi Pap στις 24 Sep 2006
  • Eμενα μου τη δινει στο σαιτ ο εθισμος που μου προκαλει!Αντι να μπαινω μια ωριτσα τη μερα και να χαζευω γνωμες κριτικες αγγελιες κλπ θα μπορουσα να μελεταω κιθαρα... ;D
Σελίδες: