Σελίδες:
  • #1 από taxfreesax στις 25 Apr 2008
  • τοσο καιρο σε αυτο το σαιτ,σιγουρα εχουμε δημιουργησει συμπαθειες σε ονοματα,συμπεριφορες,e-βοηθειες και e-συμβουλες,ακομα και ''υγιεις''(ή ''αναιμακτες'' αν προτιματε) αγοραπωλησιες με αποτελεσμα καποιους απο τους συμφορουμιτες να τους συμπαθουμε περισσοτερο.επειδη θεωρω οτι το να πεις κατι καλο ειναι ''τζαμπα'' και θα επρεπε να γινεται πιο συχνα,χαιρομαι να ανεβαζω (οπως μπορω)τα ατομα που με ανεβαζουν.αυτο βεβαια δε σημαινει οτι τους αλλους δεν τους γουσταρουμε,απλα λεμε ποιους προτιμουμε!απλα (και λογω εορτων) σκεφτηκα με αυτον τον τροπο να στειλω ενα ''γεια'' σε ολους εκεινους.ΟΣΟΙ διαβασουν αυτο το κειμενο και ΘΕΛΟΥΝ μπορουν να κανουν το ιδιο.


    Απολλων
    Ε!ΜΑ
    Gothic
    faser
    zeppelin
    Progducts
    gers
    zoltan
    gpolic
    jmone
    tpapakyr
    MACMISIAS
    :°:.™ Gus°GR
    MakisSRV
    Sehaliah
    Vampovorator
    qrustics
    alex_vic
    juggernot breaker*
    Fretwork
    Alex Flouros
    buckethead RULES!!
    mace
    Minotaur
    Heatseeker
    treloagori
    Costa Ex@rho
    bluezlick
    giannis70
    frameupstory
    parlats
    gda
    Ikaros
    drketikios
    Σταυροφόρος
    Gabriel6th
    modeerf
    RoyBatty
    teo.gp
    + ο Αγγελος (lazy boy)


    να στε καλα! 8)





  • #2 από Amylo στις 25 Apr 2008
  • πφ πολλοι που να τους θυμηθω και να τους γραψω ολους...
    οσους εκτιμω το εχουν καταλαβει ;) ;D
  • #3 από taxfreesax στις 25 Apr 2008
  • ΠΟΛΥ σωστη αποψη Amylo!  :D

    το θεμα ειναι : οσοι δεν το καταλαβαινουν οτι τους εκτιμας....σε πληγωνει ?  :) φυσικα και μιλαω σοβαρα..θεωρω οτι στις μερες μας οι σχεσεις λογω καθημερινων προ-βληματων εχουν χαθει.καλο δε θα ηταν να στειλουμε μια καρτα η να παρουμε μερικα τηλεφωνα ?

     ::)

    λεω εγω τωρα..


    εμενα παντως ηταν χαρα μου να στιψω το κεφαλι μου να θυμηθω αρκετους απο αυτους (ολους δε γινοταν) ;)
  • #4 από Amylo στις 25 Apr 2008
  • ΠΟΛΥ σωστη αποψη Amylo!  :D

    το θεμα ειναι : οσοι δεν το καταλαβαινουν οτι τους εκτιμας....σε πληγωνει ?  :) φυσικα και μιλαω σοβαρα..θεωρω οτι στις μερες μας οι σχεσεις λογω καθημερινων προ-βληματων εχουν χαθει.καλο δε θα ηταν να στειλουμε μια καρτα η να παρουμε μερικα τηλεφωνα ?

     ::)

    λεω εγω τωρα..


    εμενα παντως ηταν χαρα μου να στιψω το κεφαλι μου να θυμηθω αρκετους απο αυτους (ολους δε γινοταν) ;)

    ???
    σορυ για το τσατ αλλα δεν το καταλαβα.. :-\
    ε οσοι δεν το καταλαβαινουν τι να πω..παντως ειναι πολυ βρε συ ταξ..ειναι δυσκολο να τους γραψω ολους... :-\
    τεσπα το θεματακι ειναι καλο..αλλα λιγο αποτομο το βρισκω...τεσπα... :)
  • #5 από Μένια.. στις 25 Apr 2008
  •     Μπορεί να είναι καλή η πρόθεσή σου, αλλά θεωρώ πως είναι λάθος. Δεν γίνεται κάποιος διαγωνισμός εδώ μέσα, προτιμώ την κάρτα ή το τηλέφωνο.
  • #6 από taxfreesax στις 25 Apr 2008
  • παιδια,στο βιβλιο εντυπωσεων ανηκει το θεμα..και προς θεου διαβαστε το θεμα σωστα,τι λεει ξεκαθαρα και με bold μαυρα γραμματα..
    αλλωστε ΟΥΤΕ ψιλοδελτιο ανερτησα,ΟΥΤΕ ειχα σκοπο να σας βγαλω τα ματια γραφοντας τα ονοματα αυτα σε μια σειρα,το ενα διπλα στο αλλο.

    οποτε η κριτικη του θεματος ειναι αστοχη,νομιζω..λεει ΟΠΟΙΟΣ θελει ας γραψει...αλλιως ας προσπερασει...

    φιλικα παντα  :)
  • #7 από Gabriel6th στις 25 Apr 2008
  • Ψηφίστε Μαυρογιαλούρο!!!!
  • #8 από Μένια.. στις 25 Apr 2008
  • Οκ, πάω πάσο. Φιλικά - δεν εχω άλλη πρόθεση - την γνώμη μου είπα και έτυχε να είναι αντίθετη,
  • #9 από Kiratzoharris στις 25 Apr 2008
  • O necromayhem..
    ..Ολοι οι αλλοι που τους παω το εχουν καταλαβει..αν ζητανε επιβεβαιωση να τη δωσω :P..
    Παντως σε ενα αντιστοιχο θεμα πολυ παλια(Τα χρυσα παιδια του φορουμ νομιζω λεγοταν) ειχε πεσει πολυ ξυλο..
  • #10 από taxfreesax στις 25 Apr 2008
  • δε το λεω βρε για να σε φερω σε δυσκολη θεση...αν θες να πεις τη αντιθετη γνωμη σου,κανε το,αλλα μιας που ετυχε ετσι προσπαθησε να το κανεις με καποιο επιχειρημα,ωστε να καταλαβουν και οι επομενοι για πιο λογο δε θα ηταν κατι τετοιο σωστο..

    σχετικα με το ''αποτομο'' του θεματος μου που προανεφερε η Amylo,η αληθεια ειναι οτι καθε φορα που κανω κατι αυθορμητα (και δεν ειναι λιγες αυτες οι φορες πιστεψτε με  :))  θεωρουμαι ισως αποτομος...  :D

    μια αυθορμητη προτοβουλια ηταν κι αυτη...  :-[
  • #11 από Mrs Brightside στις 26 Apr 2008
  • Ωραίο θέμα αυτό. Αν σκεφτεί κανείς ότι στο φόρουμ μονίμως δημιουργούνται flames και καβγάδες, νομίζω ότι ειναι ευχάριστο που κάποιος πήρε πρωτοβουλία να πει κ κανα καλό λόγο για τους συμφορουμίτες του.
    Εγώ από τη μεριά μου έχω αρκετά μέλη που συμπαθώ, με κάποιους μάλιστα έχω δημιουργήσει πάρα πολύ καλές σχέσεις ίσως και καλύτερες από αυτές που έχω με τους φίλους μου που ξέρω χρόνια(δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό, αλλά έτσι είναι). Δεν νομίζω ότι υπαρχει λόγος να αναφέρω ονόματα, αυτοί που είναι το ξέρουν πολύ καλά. Επίσης ήθελα να πω ότι υπάρχουν κ 1-2 άτομα που παλια δεν χώνευα, αλλα έχω αρχίσει να αναθεωρώ τελευταία. Μπορώ να πω ότι έχω κ τύψεις για την προηγούμενη συμπεριφορά απέναντί τους. Φυσικά και πάλι δεν έχει νόημα να αναφέρω τα ονόματά τους. Ίσως κάποια στιγμή μπορέσω να τους εξηγήσω κατ' ιδίαν... Αυτά...
  • #12 από m@ster k@frer στις 26 Apr 2008
  • Αν και ειμαι αρκετα καινουριος στο φορουμ θα βαλω μερικα ονοματα αυτων που γνωρισα απο κοντα και βγαλαμε γελιο:

    Gothic Οτι και να πω εισαι απεριγραπτα καφρος.....(Γι' αυτο σε παω... ;D ;D)
    German Rock Εσυ τα ξερεις στα εχω πει και απο κοντα
    Dee Kaye Κι εσυ μια απ'τα ιδια
    Joevaicci Καλα μαζι εχουμε ριξει και καψιμο αλλα και μπυρες....
    Master Of PuppetsΣυμμαθητες βλεπετε....
    CuencaΟ γιατρος της παρεας. Δεν ειναι και λιγο την πρωτη φορα που γνωριζεις καποιον να ειναι κομματια απο την προηγουμενη μερα....
    qrusticksαν και λιγο μιλησαμε πολυ γελιο....
    Και φυσικα δεν θα μπορουσε να λειπει TassosK δεν λεω τιποτα, σε βριζω απο κοντα
    Α, ειχα ξεχασει KOYPEAS .................. ::) ::) ::) ::)
  • #13 από Amylo στις 26 Apr 2008
  • συμφωνω με Perdida Alma και εγω σκεφτομουν οτι ελειπε ενα τετοιο θεμα απο το φορουμ
  • #14 από gers στις 26 Apr 2008
  • Ρε γμτ είναι πολλοί!!
    Θα φτιάξω μια λίστα αλλά επειδή ΣΙΓΟΥΡΑ θα ξεχάσω αρκετούς, θα την ανανεώνω όταν θυμάμαι κάποιον...

    Με τελείως τυχαία σειρά (όπως μου 'ρχονται), οι παρακάτω συμφορουμίτες είναι αυτοί που είτε με διασκέδασαν με διάφορα ποστ τους, είτε με βοήθησαν -πολύ σημαντικό- σε θέματα σχετικά με την κιθάρα και τη μουσική γενικότερα...


    Λοιπόν, αρχίζουμε...

    Φυσικά οι καδίτες που είναι αρκετοί (ακόμα περιμένουμε την 3η - ή 4η? έχασα τον λογαριασμό - παρουσία του necromayhem)!!! 8)
    Tώρα από άτομα που συμμετέχουν (και) στα άλλα μέρη του forum:
     
    taxfreesax
    faser
    Jimmy Pap
    Raz
    Fteo
    Jesus
    Fretwork
    The common cunning linguist
    JohnRageOn
    zeromancer
    Gothic
    Spell@Alchemist
    Johnie Darko
    Βαγγέλης
    Drakumel
    PlusYear
    Enema
    NewGuitarMan
    if_it_is?
    7
    Isnogood



     :o
    τελικά ξεχνάω πολλούς περισσότερους από όσους πίστευα...!!

     
  • #15 από Spell@lchemist! στις 26 Apr 2008
  • Jim Pap(απ τις μεγαλυτερες αγαπες μου στο φορουμ  8)  :-*)
    Kirratzoharris
    scurlet fairy
    gers
    ΒΑΣΙΛΙΗΣ
    Βαγγελης(διαβαζω παντα τα κιθαριστικα του ποστ,σε διαφορα θεματα)
    Parlats
    freemind
    Μικα(και ολα τα επακολουθα που αλλαζει :P )
    amylo
    Slayerman_GR
    buckethead RULES!!(σου μενει στη μνημη γιατι ποσταρει καλα και εχει απιστευτο ονοματακι  ;))
    Fretwork(και αυτος τα λεει καλα)
    zeppelin
    Apollon
    Joevaicci
    Αυταρεσκο Καθικι Iznogood

    και πολλοι αλλοι που δεν θυμαμαι τωρα,αλλα θα προσθετω..:P
  • #16 από faser στις 26 Apr 2008
  • Θα ήθελα να συμμετάσχω και εγώ σε αυτό το post (καλή ιδέα ένα internetικό standing ovation σε όσους συμπαθούμε) παραθέτωντας εκείνους τους συμφορουμίτες που νιώθω ότι είμαι πιο κοντά ή έχω διαγνώσει ότι σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο με εμένα..

    Γενικά εύχομαι Καλό Πάσχα σε όλους και ειδικά στους:

    Jezus (γιατί με έχει βοηθήσει απίστευτα στην ανακάλυψη του holy-grail tone με τις συμβουλές του, συν του ότι είναι πολύ ήρεμο παιδί και απύθμενος γνώστης των ενισχυτών και όχι μόνο --- ότι και να πει κανείς για τον Jezus λίγο θα είναι --- γιατί να μένεις Κορινθία βρε Jezus και να μην μπορώ να σε κεράσω μπύρες στου Ψυρρή; ;D)

    Taxfreesax (γιατί από τις λίγες κουβέντες που έχουμε ανταλλάξει νιώθω ότι είναι ένα πάρα πολύ καλό παιδί :))

    mace (γιατί έχουμε γνωριστεί από κοντά και είναι και γ**ώ-τα-παιδία κυριολεκτικά -- πραγματικά έπαθα πλάκα στο σπίτι του όταν μου έβγαζε από τις ντουλάπες του rack και κιθάρες απίστευτες)

    Salinas (γιατί είναι ευγενικός και κύριος με Κ κεφαλαίο)

    xaris (πρώην Jizm) (γιατί κάναμε ορισμένες όμορφες συζητήσεις κιθαριστικού set-up-- ξέρει αυτός ;D)

    G o t h i c (γιατί μέσα από τα posts του διακρίνω ένα παιδί που θέλει να κάνει χαβαλέ και δεν κρατά κακίες)

    drakumel (γιατί όταν τον ρώτησα κάποια πράγματα περί ήχου ήταν εκεί και με βοήθησε)

    zeppelin (γιατί είναι οπαδός των Queen  ;D και ευγενικότατος στις συζητήσεις του)
     
    neikos (γιατί καταρχάς του άρεσε το Oblivion και κατά δεύτερον του άρεσε ο Willian Blake)

    freemind (γιατί με παρότρυνε να τελειώσω το άρθρο μου για τα watts, τα decibels αλλά ακόμα αυτό μένει ανεκπλήρωτο)

    gers (γιατί μου θυμίζει τον ανέμελο εαυτό μου αρκετά χρόνια πριν με το πηγαίο humor του -- keep it up mate :D)

    qrusticks   (γιατί όταν διαβάζω τα posts του κρατάω την κοιλιά μου από τα γέλια)

    raz (γιατί έχει σαν avatar τα worms και γιατί νιώθω ότι είναι πολύ αγνό παιδί και θα πάει μπροστά)

    plusyear (γιατί είναι racker και γουστάρει!!)

    joevaicci (γιατί μας ενημερώνει για τους θεούς Dream Theater)

    The Common Cunning Linguist (γιατί όπως και να το κάνουμε είναι ο δάσκαλος του forum)

    Απόλλων (γιατί μένει στην πάλαι πότε αγαπημένη μου Γηραιά Αλβιόνα και δίνει μεστές και ώριμες απαντήσεις)

    και πολλούς άλλους που ξεχνάω και ζητώ συγγνώμη (άνθρωπος είμαι και επιπλέον αυτή τη στιγμή έχω κατεβάσει και 2 Balantines με μια παρέα οπότε :()..

    Καλή Ανάσταση σε όλους.. Είσαστε καλοί φίλοι, έστω και interneτικοί ;)..
  • #17 από MACMISIAS στις 26 Apr 2008
  • Λοιπόν εγώ θα το μπλέξω το πράγμα ,γιατί δεν θα αναφέρω μόνο αυτούς που πάω ,αλλά και αυτούς που παρ'ότι διαφωνώ,σέβομαι τον τρόπο που γράφουνε και χαίρομαι να τους διαβάζω.Ποιοί είναι ποιοί,πιστεύω θα το καταλάβουνε...

    x-versus,Neikos,giorgos_z,Bραζίλης,blackie,Όλγα,Pinelopi,eleos(Valia pia),alexandra,freemind,faser, kiratzoharris,papous,schizm,bairn of mosul,Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood,taxfreesax,master of puppets,Μικα-Ragged Robin,parlats,pa...

    Τέλος το μόνο βέβαιο είναι ότι θα κάνω τροποποιήσεις στη πορεία ,γιατί δεν τους θυμάμαι με τη μία και όλους.Επίσης υπάρχουν πάρα πολλά παιδιά που δεν έτυχε να "συναντηθούμε" σε θέμα οπότε δεν τους ξέρω καλά ακόμα.Τώρα αυτοί που δεν χωνεύω είναι μια άλλη ιστορία... :P
  • #18 από taxfreesax στις 26 Apr 2008

  • mace (γιατί έχουμε γνωριστεί από κοντά και είναι και γ**ώ-τα-παιδία κυριολεκτικά -- πραγματικά έπαθα πλάκα στο σπίτι του όταν μου έβγαζε από τις ντουλάπες του rack και κιθάρες απίστευτες)


    συμφωνω με τα παραπανω,αλλα εσενα δε σε πηγε για jam-αρισμα 4 η ωρα το πρωι στο στουντιο μετα απο ποτα και live ? εκει ! να ζηλεψεις!  ;D

    αμ εκεινη η κοκκινη gibson βρε faser ?(ναι,εχει κι απ αυτη)

    ε gabriel ?
    ωραια βραδυα......
  • #19 από Gabriel6th στις 26 Apr 2008
  • Ναι ναι... Να σημειώσω ότι τα έβερεστ του πειραιά είναι τα πιο αργά στην παρασκευή σάντουιτς...
  • #20 από faser στις 26 Apr 2008

  • mace (γιατί έχουμε γνωριστεί από κοντά και είναι και γ**ώ-τα-παιδία κυριολεκτικά -- πραγματικά έπαθα πλάκα στο σπίτι του όταν μου έβγαζε από τις ντουλάπες του rack και κιθάρες απίστευτες)


    συμφωνω με τα παραπανω,αλλα εσενα δε σε πηγε για jam-αρισμα 4 η ωρα το πρωι στο στουντιο μετα απο ποτα και live ? εκει ! να ζηλεψεις!  ;D

    αμ εκεινη η κοκκινη gibson βρε faser ?(ναι,εχει κι απ αυτη)

    ε gabriel ?
    ωραια βραδυα......


    Ναι όντως.. Απόγευμα συναντηθήκαμε και τη θυμάμαι αυτή τη Gibson (που μόνο για Gibson δεν μοιάζει βέβαια -- για στύλ Ibanez την κάνεις άνετα :D).. Ο mace είναι απίστευτος συλλέκτης!!
  • #21 από taxfreesax στις 26 Apr 2008
  • Να σημειώσω ότι τα έβερεστ του πειραιά είναι τα πιο αργά στην παρασκευή σάντουιτς...


    και παρασκευη,και Σαββατο ....συναγωνιζονται την πυροσβεστικη σε ταχυτητα..πφφφ

    (σ.σ.φωτια στα στομαχια μας δηλαδη με τοσο ξυδι!)
  • #22 από Angel~Archo στις 26 Apr 2008
  • συμφωνω με Perdida Alma και εγω σκεφτομουν οτι ελειπε ενα τετοιο θεμα απο το φορουμ
    Ελειπε αλλα εσυ δε μιλας μικρη..Πλακα κανω..
    Εγω παντως μπορω να τους απαριθμισω..
    Λοιπον....
    amylo (πρωτη ως κολλητη)
    Cuenca(Ο Κατερινιωτης..)
    Βραζιλης(κουρκουμπινι.. ???)
    Perdida Alma(ακους εκει δεν ξερει τον slash)
    Allougiallou(ζητω τα κιτρινα starακια)
    csd(το ντοσιε..ακομα περιμενω)
    mitsos666(Heavy Head κυριολεκτικα)
    pa...(ο Dj μας)
    Arg0(.......)
    parlats(αμαν αυτος ο καφες..σιριαλ εχει γινει)
    Bassman(τελειωνω!)
    freemind(τρελος για παντα)
    phil(ο,τι ασκηση θες εδω ειμαι  :P)
    Yngwie(παναγια με και χριστε με)
    Αυταρεσκο Καθικι Isnogood( Just no comments)

    Οι περισσοτεροι ειναι απο το Chat γιατι δε μιλαω πολυ στο forum  και η σειρα δεν παιζει καποιο ρολο..
    Υ.Γ. Συγνωμη αν ξεχασα καποιον..
  • #23 από bassman(4 String Suicide!) στις 26 Apr 2008
  • Εγω σας μισω ολους..σορρυ ε? ;D
  • #24 από Joevaicci στις 26 Apr 2008
  • Χμμμμ......,

    Gear (Aφασία is the word!)
    Salinas (Τί λέει η Ιταλία?)
    qrusticks (Εμπνέεις άσχημα.)
    Gothic (Χαλαρός, ορεξάτος και με 647646546 ποστ για μαγνήτες και 343646466 ποστ για πεταλιέρες)
    crissoliva (τυπάς ωραίος και respect για τις κιθαριές του)
    Dee Kaye (Ήσυχη, αλλά φιλική και ευδιάθετη όσο δεν πάει)
    Zeppelin (Κι άλλος ήσυχος, αλλά μέσα σ' όλα. Σε πάμε)
    kostas vretos (Μεγάλη μούρη, παιχταράς και (με προφορά αλά Α.Μ.Α.Ν.) ''πολύ καλό παιδί'')
    Alex Flouros (Πέρα από παίχτουρας, ότι ποστ του έχω διαβάσει με έχει βρει απείρως σύμφωνο. Επίσης το σόλο ''13,5'' κόντεψε να γίνει αφορμή να σπάσω την κιθάρα μου)
    taxfreesax (Κάποια στιγμή θα ρθω από Γιάννενα να τα πούμε κι από κοντά)
    KOUPEAS (Τί μορφή είναι αυτή??)
    German Rock (Το πλέον σκληροπυρηνικό μέλος του κιθάρα στο Βορρά)
    m@ster k@frer (Άντε ξεμπέρδευε με πανελλαδικές και π@π@ριές να πηγαίνουμε του χρόνου κάθε μέρα Τσέχο)
    Tassos K (Μια απ΄τα ίδια. Α και κάποια μέρα θα περάσω να δω το σπίτι. Καλορίζικο!)
    faser (Καλά που μου θύμισες το πόστο μου! Α και το χριστουγεννιάτικο cd του Rudess που ψάχνεις είμαι κοντά στο να το βρώ!)
    Slayerman_GR (Παιχταράς και μέλος του petrucciforum.com. Και άσσος και στις brutalιές)
    John Goulos (Που χάθηκε αυτό το παιχτρόνι? Ελπίζω να μελετάς το Suspended Animation)
    Έλεος (Βάλια πια!) (Aπ' τις ελάχιστες κοπέλες στις συναντήσεις εδώ βόρεια και δεν είναι τυχαίο που όλοι την πάνε)
    paolo guitar (Παίχτης μεγάλος, κάτοχος ΕΒΜΜJP6 και ακόμη δε ξεχνάω που άρπαξες στον Παπαγάλο την μπύρα ενός φίλου μου για να κάνεις slide με το λαιμό του μπουκαλιού κι εκείνος την έψαχνε!)

    Κι άμα ξεχνάω κάποιον κλάιν μάιν δε χανόμαστε. Καλές γιορτές!







    EDIT: Και ο ''The Boss'' :P
  • #25 από Mίκα στις 26 Apr 2008
  • Μιας που ανοίχτηκε το θέμα, αν και διαφωνώ σχετικά με το σκεπτικό, θα πω ότι συμπαθώ  και σέβομαι σχεδόν όλα τα μέλη ακόμα και αυτα που διαφωνώ μαζί τους και ιδεολογικά και μουσικά και δεν ξέρω εγω τι....
     Οπότε νομίζω περίπου ότι αυτούς που συμπαθώ το ξέρουν και αυτούς που δεν συμπαθώ και τόσο επίσης το ξέρουν.. ;D
Σελίδες: