Αποστολέας Θέμα: Κυνηγι-Ψαρεμα Το χειροτερο "σπορ" που εφευρεθηκε  (Αναγνώστηκε 27571 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Eγώ δεν καταλαβαίνω και το άλλο.
Υπάρχουν κυνηγοί που είναι ταυτόχρονα και οικολόγοι.
Πως τα συνδυάζουν?
Νομίζω υπάρχει και λέσχη ή κάτι τέτοιο που μαζεύονται και κάνουν αναδάσωση.
Δηλαδή αγαπούν την χλωρίδα και σκοτώνουν την πανίδα??  ::) :P

old_lion

  • Επισκέπτης
"...Δηλαδή αγαπούν την χλωρίδα και σκοτώνουν την πανίδα ?..."

Έτσι ακριβώς με αυτούς τους καραγκιόζηδες που νομίζουν ότι γίνονται άντρες ,
και μαχητές σπουδαίοι ,
επειδή τα γελοία αυτά άτομα σκοτώνουν αθώα κι άοπλα πουλάκια .

Κάποτε στους Δελφούς είδα κάτι γελοίους βλάχους που είχαν κρεμάσει
στο Datsun τους το σώμα ένος λύκου και το περιέφεραν
ωσάν να είχαν κάνει κάποιο σπουδαίο κατόρθωμα
που σκότωσαν ένα άοπλο ζώο ,
αυτοί όλοι οι καραγκιόζηδες που σε ομάδες και με δίκανα
κυνηγούν και σκοτώνουν ό,τι κινείται ,
σκοτώνονται και μεταξύ τους πολλές φορές .

Τόσο γελοίοι και καραγκιόζηδες είναι όλοι αυτοί οι δήθεν "κυνηγοί" .
Στο σούπερ-μάρκετ άμα πάνε θα βρούν όλα αυτά που κυνηγάνε και σκοτώνουν .
Οπότε ... σιγά και την όποια αντρειωσύνη τους !

Αντρειωσύνη ενάντια στα πουλάκια και σε ό,τι άοπλο ζει και κινείται ?

Μη χέ.ω .







Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
κατι που δεν το εχεις κανει δεν μπορεις να εχεις καλη εικονα και ολοκληρωμενη αποψη.Αυτο και μονο ::)

Μιλάς σοβαρά τώρα;

Πρώτον, εγώ δυστυχώς έχω πάει για κυνήγι  :-[ :-[ :-[ και ξέρω και δεύτερον και κυριότερον δε χρειάζεται να διαπράξεις κάτι για να το κατακρίνεις και να το καταδικάσεις (όπως είπε κι η fsl).


...κανενα προβλημα,αλλα δεν ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ :-*


Και τότε ποιο είναι εγκλημα; Να σκοτώσεις έναν άνθρωπο; Δεν έχουν ψυχή και τα δύο;  Αλλά εμείς είμαστε καλύτεροι,ε;... Άρα τα σκοτώνουμε και έχουμε και καθαρή τη συνείδησή μας γιατί κανείς δε θα μας τιμωρήσει όπως θα γινόταν άμα σκοτώναμε κάποιον συνάνθρωπο. Δεν είναι κρίμα να σκοτώνεις το πουλάκι το οποίο σου κάνει παρέα κελαηδώντας ακόμα και τα πιο μοναχικά πρωινά και ξέρεις πως ποτέ δε θα σε προδώσει όπως οι άνθρωποι; Πρέπει ορισμένοι άνθρωποι να καταλάβουν πως ο κόσμος δεν είναι μόνο για εμάς, τα αυτοκίνητά μας και τα σπίτια μας. Αλλιώς δε θα υπήρχε λόγος να είχε φτιάξει ο θεός και τα υπόλοιπα όντα.   
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος Mithradir White Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • ελάτε μια βόλτα www.xroupista.gr
    • Προφίλ
κατι που δεν το εχεις κανει δεν μπορεις να εχεις καλη εικονα και ολοκληρωμενη αποψη.Αυτο και μονο ::)

Μιλάς σοβαρά τώρα;

Πρώτον, εγώ δυστυχώς έχω πάει για κυνήγι  :-[ :-[ :-[ και ξέρω και δεύτερον και κυριότερον δε χρειάζεται να διαπράξεις κάτι για να το κατακρίνεις και να το καταδικάσεις (όπως είπε κι η fsl).


...κανενα προβλημα,αλλα δεν ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ :-*


Και τότε ποιο είναι εγκλημα; Να σκοτώσεις έναν άνθρωπο; Δεν έχουν ψυχή και τα δύο;  Αλλά εμείς είμαστε καλύτεροι,ε;... Άρα τα σκοτώνουμε και έχουμε και καθαρή τη συνείδησή μας γιατί κανείς δε θα μας τιμωρήσει όπως θα γινόταν άμα σκοτώναμε κάποιον συνάνθρωπο. Δεν είναι κρίμα να σκοτώνεις το πουλάκι το οποίο σου κάνει παρέα κελαηδώντας ακόμα και τα πιο μοναχικά πρωινά και ξέρεις πως ποτέ δε θα σε προδώσει όπως οι άνθρωποι; Πρέπει ορισμένοι άνθρωποι να καταλάβουν πως ο κόσμος δεν είναι μόνο για εμάς, τα αυτοκίνητά μας και τα σπίτια μας. Αλλιώς δε θα υπήρχε λόγος να είχε φτιάξει ο θεός και τα υπόλοιπα όντα.   
;D :D :D ; ;D :'( :-*

1)Απο που κι ως που το κυνηγι ειναι εγκλημα ξαναρωτω...Σεβομαι την αποψη του καθενος αλλα κανεις δεν απανταει επι της ουσιας. :-*

2)Σε αυτους που δεν τους αρεσει επειδη δεν το εχουν κανει και μιλανε μονο με τη σκεψη οτι οποιος το κανει διαπρατει εγκλημα,κανεις δεν τους παροτρυνει να το κανουν,αλλα οταν μιλανε γι αυτο χωρις να ξερουν απλα δεν εχουν και την καλυτρεη εικονα(αυτο εννοω)και οχι αν δεν σκοτωσεις δεν θα μαθεις.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ! :-*

3)Οποιος εχει κυνηγησει και για τους δικους του λογους το θεωρησε...αμαρτια,καταστροφη της φυσης και της αλυσιδας,εγκλημα η οτιδηποτε αλλο....σεβαστο,αλλα μην κρινεται ακτι το οποιο δεν σας αρεσε και ξαναλεω<<ΣΕΒΑΣΤΟ>> μονο και μονο για να το πειτε. :-*

4)Οποιος ειναι κυνηγος η ψαρας,δεν ειναι συναμα ουτε εγκληματιας,ουτε διαπρατει φονο εκ προ μελετης. :-*

5)Κανεις δε σκοτωνει τα καναρινια...αυατ που σου κανουν παρεα οταν εισαι μονος και σου κεηλαδανε απ εξω απο το παραθυρο,καμια παντοφλα θα του πεταξω το πολυ πολυ αν μου σπασει τα νευρα :-*
www.xroupista.gr Απανταχού Αργίτες το e-στεκι σας είναι εδώ...ελάτε

Αποσυνδεδεμένος spio

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Οι D.J.s δεν είναι μουσικοί
    • Προφίλ
Παράθεση
1)Απο που κι ως που το κυνηγι ειναι εγκλημα ξαναρωτω...Σεβομαι την αποψη του καθενος αλλα κανεις δεν απανταει επι της ουσιας.

Μήπως ,λέω μήπως, επειδή αφαιρείς μία ψυχή;

Παράθεση
2)Σε αυτους που δεν τους αρεσει επειδη δεν το εχουν κανει και μιλανε μονο με τη σκεψη οτι οποιος το κανει διαπρατει εγκλημα,κανεις δεν τους παροτρυνει να το κανουν,αλλα οταν μιλανε γι αυτο χωρις να ξερουν απλα δεν εχουν και την καλυτρεη εικονα(αυτο εννοω)και οχι αν δεν σκοτωσεις δεν θα μαθεις.ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!


Δε ξέρουν; Δηλαδή τι πρέπει να μάθουν για να ξέρουν; Να μάθουν πόσο ωραίο είναι και κλείσουν το στομα τους γιατί θα έχουν μπει σε αυτή την άθλια ομάδα ανθρώπων/δολοφώνων;

Παράθεση
3)Οποιος εχει κυνηγησει και για τους δικους του λογους το θεωρησε...αμαρτια,καταστροφη της φυσης και της αλυσιδας,εγκλημα η οτιδηποτε αλλο....σεβαστο,αλλα μην κρινεται ακτι το οποιο δεν σας αρεσε και ξαναλεω<<ΣΕΒΑΣΤΟ>> μονο και μονο για να το πειτε.

Α... Δηλαδή αυτοί που φωνάζουν δεν το κάνουν για την πανίδα αλλά επειδή δε τους άρεσε και κρύβονται πίσω από το δάχτυλό τους.

Παράθεση
4)Οποιος ειναι κυνηγος η ψαρας,δεν ειναι συναμα ουτε εγκληματιας,ουτε διαπρατει φονο εκ προ μελετης.

Τον ψαρά άστον γιατί ούτε επιλέγει τι θα πιάσει ούτε πόσο θα πιάσει.
Ο κυνηγός όμως δε σκοτώνει εκ προ μελέτης;;;;  ??? ??? ??? ??? ???  :o :o :o :o :o :o :o Δε παίρνει μαζί του όπλο; Δε το προγραμματίζει; Δε ξέρει πού θα πάει;

Παράθεση
5)Κανεις δε σκοτωνει τα καναρινια...αυατ που σου κανουν παρεα οταν εισαι μονος και σου κεηλαδανε απ εξω απο το παραθυρο,καμια παντοφλα θα του πεταξω το πολυ πολυ αν μου σπασει τα νευρα

Το καναρίνι όχι, αλλά το κοτσύφι ίσως;

Και να σου πω και κάτι άλλο; Όποιος είναι μάγκας να πάει να σκοτώσει με τη δύναμή του, όχι με το όπλο.
Πώς από τόσο ξεχωριστά παιδιά βγαίνουν τόσο συνηθισμένοι μεγάλοι ;
http://www.knightfight.co.uk/?ac=vid&vid=63069818

Αποσυνδεδεμένος Neobek

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Βαρέθηκα να τα ακούω τόσα χρόνια αυτά!
Είστε όλοι τόσο ευαίσθητοι μετην απώλεια της ζωής των συγκεκριμένων ζώων?
Γιατί απ'ότι διάβασα όλοι γουστάρετε το κρέας!
Δεν έχω καταλάβει ακόμα ποια είναι τα πιστευω σας! :-\
«Ο κόσμος που έχουμε δημιουργήσει είναι το προϊόν της δικής μας σκέψης. Δεν μπορεί να αλλάξει, χωρίς να αλλάξει ο τρόπος που σκεφτόμαστε».-Άλμπερτ Άϊνστάιν.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Επειδη δεν εχω κανει ναρκωτικα δεν μπορω να πω αν ειναι "κακα" η οχι?
Οτι δεν μας αρεσει να μην το κρινουμε?Επιχειρημα ειναι αυτο?
Οτι δεν βγαζει ωραιο ηχο και δεν μου κανει παρεα το σκοτωνω.Αλλο αν δεν μ ενοχλει.Φαντασου τους σκυλους που μπορει να με δαγκωσουν τι τους κανω :P
Βασικα αν θελετε να ειναι δικαιο το σπορ σας αφηστε οπλα και ψαροντουφεκα.Πηγαιντε με τα χερια.Και μετα να δουμε την μαγκια..
 :-* πολυ κοκκινο κραγιον πεφτει και θα μας κραξουν..

Το δικο μου πιστευω ειναι οχι στον θανατο αλλων οντων χωρις να υπαρχει καμια αναγκη αλλα απλα για να ικανοποιηθουν οι ορεξεις ορισμενων ατομων..Οκ?
« Τελευταία τροποποίηση: 10/08/06, 13:51 από Kiratzoharris(Διχως λεφτα ο κακομοιρης...!) »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Neobek

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Βασικα αν θελετε να ειναι δικαιο το σπορ σας αφηστε οπλα και ψαροντουφεκα.Πηγαιντε με τα χερια.Και μετα να δουμε την μαγκια..
 
Συγνώμη! Το λες συνέχεια Αυτό!Δηλαδή αν βάζω θηλιές και πιάνω λαγούς δεν θα έχεις προβλημα?
Το προβλημά σου είναι οι ίσες δυνατότητες?
«Ο κόσμος που έχουμε δημιουργήσει είναι το προϊόν της δικής μας σκέψης. Δεν μπορεί να αλλάξει, χωρίς να αλλάξει ο τρόπος που σκεφτόμαστε».-Άλμπερτ Άϊνστάιν.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ποτε το ξαναειπα???Οχι δεν θα ειμαι ικανοποιημενος.Ικανοποιημενος θα ειμαι αν ανοιξουν το μυαλο τους λιγο αυτοι οι ανθρωποι και καταλαβουν τι κανουν..Δλδ ποτε.
Αυτο με τα ισα το ειπα γιατι οι κυνηγοι αισθανονται πολυ περηφανοι και μαγκες που επιασαν 2 λαγουδια 3 τσιχλες,ζωα  με πολυ μικροτερες δυνατοτητες απο τον ανθρωπο φυσικα, με το τουφεκι.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mithradir White Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • ελάτε μια βόλτα www.xroupista.gr
    • Προφίλ
Ποτε το ξαναειπα???Οχι δεν θα ειμαι ικανοποιημενος.Ικανοποιημενος θα ειμαι αν ανοιξουν το μυαλο τους λιγο αυτοι οι ανθρωποι και καταλαβουν τι κανουν..Δλδ ποτε.
Αυτο με τα ισα το ειπα γιατι οι κυνηγοι αισθανονται πολυ περηφανοι και μαγκες που επιασαν 2 λαγουδια 3 τσιχλες,ζωα  με πολυ μικροτερες δυνατοτητες απο τον ανθρωπο φυσικα, με το τουφεκι.

απλα διαφωνουμε ρε φιλε....αλλα επιμενεις να το παιζεις ιστορια.Δεν νομιζω οτι καταλαβαινεις αυτα που θελω να σου πω και οχι να στα περασω...οποτε ακυρο,αμα δε σαρεσει καλα κανεις και δε σαρεσει.
www.xroupista.gr Απανταχού Αργίτες το e-στεκι σας είναι εδώ...ελάτε

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Eιδες?Απλα δεν θελετε να καταλαβετε ουτε να παραδεχτειτε τπτ.Αυτο ειναι και το κακο του Ελληνα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Μου φαίνεται λέτε ότι θέλετε...

Δεν μπήκα στον κόπο να τα διαβάσω όλα, μου φάνηκαν πάρα πολλά και από ένα σημείο και πέρα επαναλαμβάνεστε χωρίς λόγο.

Λοιπόν, το λάθος της κουβέντας είναι ότι το κυνήγι αναφέρετε σαν έγκλημα. Μα είστε σοβαροί? Κάποιος είπε ποιο πάνω "τα ζώα που εκτρέφονται προορίζονται για τροφή, τα υπόλοιπα είναι έγκλημα να τα σκοτώσεις". Μα.. μιλάτε σοβαρά? Το έγκλημα γίνετε στα εκτροφεία, εκεί γεννιούνται και μεγαλώνουν ζώα (ψυχές) οι οποίες είναι περιορισμένες σε ένα χώρο 2x2, είναι αναγκασμένα να τρώνε (τροφή + δυναμωτικά) για να μεγαλώσουν γρήγορα και να τα σφάξουν. Έγκλημα είναι να πετιούνται εκατομμύρια τόνοι κρέας επειδή δεν πουλήθηκαν.

Δεν είναι έγκλημα να βγω με το καλάμι μου/καραμπίνα/ψαροτούφεκο και να σκοτώσω ένα, δυο ή και δέκα θηράματα τα οποία θα τα φάω! Μη λέτε ότι σας έρθει στο κεφάλι, αν δεν σας αρέσει το χόμπι, σπορ ή ανάγκη, όπως θέλετε το λέτε, μην ασχολείστε. Δεν σας κατηγόρησε κανένας για το δέντρο που κόπηκε ώστε να πάρετε την κιθάρα σας εσείς. Αλλά το δέντρο δεν έχει ψυχή, ενώ το καημένο το πουλάκι έχει.....,ε?

Αν θέλετε να μάθετε για την εξαφάνιση ζώων, ανατρέξτε καλύτερα σε βιολογικές καταστροφές και όχι σε κυνηγούς (όχι ότι δεν έχουν ευθύνη και οι κυνηγοί). Αν αναρωτιέστε γιατί στην Αθήνα δεν βλέπετε πουλάκια (κοιτάξτε μέσα στο παντελόνι σας... :P), αγοράστε ένα διαμέρισμα λιγότερο, δεν είναι ανάγκη να κάνουμε όλη την Αττική οικοδομήσιμη!

Έλεος με την καραμέλα "εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν νόμοι....". Αμάν ποια, φτάνετε στα άκρα. Γιατί νομίζετε ότι εκτός Ελλάδας τα πράγματα είναι καλύτερα? Νομίζετε ότι οι Γερμανοί, Ιταλοί, Γάλλοι κτλ επειδή έχουν καλύτερους νόμους τους εφαρμόζουν κιόλας? Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου είναι παντού. Υπάρχουν φυλασώμενες περιοχές που ισχύουν οι νόμοι, αλλά υπάρχουν και περιοχές που σφύζουν από λαθροθηρία.

Αν σκοτώσω 2 λαγούς, 4 τσίχλες και 5 ροδάκινα, μπορεί και να αισθανθώ μάγκας εκείνη την στιγμή, αλλά δεν θα το κάνω από μαγκιά. Θα το κάνω για να τα φάω. Και αν νομίζετε ότι πουλάνε λαγούς και τσίχλες στα Σούπερ Μάρκετ τότε καλή σας όρεξη. Επίσης ακόμα μια απάντηση σε μια απορία που θα σας γεννηθεί "όχι, δεν μπορώ να ζήσω χωρίς λαγό και χταπόδι (φρέσκα όλα, κυνήγι) στο πιάτο μου. Είναι σαν το οξυγόνο, τα θέλω για να ζήσω. Αν εσείς μάθατε να τρώτε μοσχάρι και γουρούνι από το σούπερ μάρκετ ή το κρεοπωλείο της γειτονιάς, πρόβλημα σας. Εγώ θέλω να τα κυνηγάω και να γεμίζω το στομάχι μου με τον τρόπο αυτό".

Τέλος, σχετικά με την θάλασσα, για να δείτε πόσο ανημέρωτοι είστε, την μεγαλύτερη καταστροφή την κάνουν οι τράτες και όχι οι ψαράδες από χόμπι. Ενημερωθείτε λίγο....
... οκ, άντε και σκότωσα ένα πουλάκι, ψαράκι καταλάθος. Τι θα αλλάξει? Και με το αμάξι έχω σκοτώσει γατιά, σκυλιά, πουλιά, αλεπού, όλα καταλάθος. Τι να κάνω δλδ? Να παραδοθώ στο κοντινότερο Αστυνομικό Τμήμα? Κάποιος ποιο πάνω είπε ότι "τον Ιανουάριο πηγαίνω με την τράτα και εγώ για ψάρεμα" (ενώ δηλώνει αρνητικός στο κυνήγι).. Συγνώμη ρε φίλε τα δύχτια που μαζεύουν ότι βρουν δεν τα είδες? Ξέρεις τι καταστροφή προκαλεί το ψάρεμα με δύχτια?

ΥΓ) το ελάφι που θα σκοτωθεί δεν αφήνει πίσω του ελαφάκια απροστάτευτα. Καταρχήν αν το ελάφι σκοτωθεί στην περίοδο που επιτρέπεται το κυνήγι, θα έχει φροντίσει να μεγαλώσει τους απογόνους του.

Οπότε όταν μιλάμε για κυνήγι αναφερόμαστε στο "σπορ" που εκτελείτε μαζί με κάποιους κανόνες που έχουν οριστεί! Δεν αναφερόμαστε στο παίρνω το όπλο μου και όποιον πάρει ο Χάρος. Αυτό δεν είναι κυνήγι, είναι πόλεμος.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος juliad

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 390
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μωρά μου είστε τα θαύματα που μου χουνε προσφέρει
    • Προφίλ
Καρχαρία..

Παράθεση
Το έγκλημα γίνετε στα εκτροφεία, εκεί γεννιούνται και μεγαλώνουν ζώα (ψυχές) οι οποίες είναι περιορισμένες σε ένα χώρο 2x2, είναι αναγκασμένα να τρώνε (τροφή + δυναμωτικά) για να μεγαλώσουν γρήγορα και να τα σφάξουν. Έγκλημα είναι να πετιούνται εκατομμύρια τόνοι κρέας επειδή δεν πουλήθηκαν.
 
Συμφωνώ μαζί σου
Παράθεση
Τέλος, σχετικά με την θάλασσα, για να δείτε πόσο ανημέρωτοι είστε, την μεγαλύτερη καταστροφή την κάνουν οι τράτες και όχι οι ψαράδες από χόμπι. Ενημερωθείτε λίγο....

Και επαυξάνω
Παράθεση
Αν σκοτώσω 2 λαγούς, 4 τσίχλες και 5 ροδάκινα, μπορεί και να αισθανθώ μάγκας εκείνη την στιγμή, αλλά δεν θα το κάνω από μαγκιά. Θα το κάνω για να τα φάω.
Το πρόβλημα μου εμένα είναι οτι διχάζομαι ως προς αυτό.
Μου φαίνεται πολύ βάρβαρο σπορ το κυνήγι ,ούτε το έχω επιχειρήσει ούτε θα το κάνω.
Καταλαβαίνω όμως τα συναισθήματα που μπορεί να σου δώσει.Ετσι είναι ο άνθρωπος.Δεν μπορούμε να εξαφανίσουμε όλα τα ενστικτά μας.
  Αυτό που με διχάζει είναι το ότι δεν ξέρω αν αξίζει να σκοτώσω κάτι για την ολοκληρωσή μου.
Ή την διασκέδαση μου –όπως θες πες το.
Παράθεση
οκ, άντε και σκότωσα ένα πουλάκι, ψαράκι καταλάθος. Τι θα αλλάξει? Και με το αμάξι έχω σκοτώσει γατιά, σκυλιά, πουλιά, αλεπού, όλα καταλάθος. Τι να κάνω δλδ?
 
Ωχ ¨μα στ¨αλήθεια ΠΟΣΑ ζωντανά έχεις σκοτώσει??
Και δεν σε έχει πάρει η greenpeace στο κυνήγι?
Απο περιέργεια υπάρχω
και απο καραγκιοζλίκι

Αποσυνδεδεμένος Neobek

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 62
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μου φαίνεται λέτε ότι θέλετε...

Δεν μπήκα στον κόπο να τα διαβάσω όλα, μου φάνηκαν πάρα πολλά και από ένα σημείο και πέρα επαναλαμβάνεστε χωρίς λόγο.

Λοιπόν, το λάθος της κουβέντας είναι ότι το κυνήγι αναφέρετε σαν έγκλημα. Μα είστε σοβαροί? Κάποιος είπε ποιο πάνω "τα ζώα που εκτρέφονται προορίζονται για τροφή, τα υπόλοιπα είναι έγκλημα να τα σκοτώσεις". Μα.. μιλάτε σοβαρά? Το έγκλημα γίνετε στα εκτροφεία, εκεί γεννιούνται και μεγαλώνουν ζώα (ψυχές) οι οποίες είναι περιορισμένες σε ένα χώρο 2x2, είναι αναγκασμένα να τρώνε (τροφή + δυναμωτικά) για να μεγαλώσουν γρήγορα και να τα σφάξουν. Έγκλημα είναι να πετιούνται εκατομμύρια τόνοι κρέας επειδή δεν πουλήθηκαν.

Δεν είναι έγκλημα να βγω με το καλάμι μου/καραμπίνα/ψαροτούφεκο και να σκοτώσω ένα, δυο ή και δέκα θηράματα τα οποία θα τα φάω! Μη λέτε ότι σας έρθει στο κεφάλι, αν δεν σας αρέσει το χόμπι, σπορ ή ανάγκη, όπως θέλετε το λέτε, μην ασχολείστε. Δεν σας κατηγόρησε κανένας για το δέντρο που κόπηκε ώστε να πάρετε την κιθάρα σας εσείς. Αλλά το δέντρο δεν έχει ψυχή, ενώ το καημένο το πουλάκι έχει.....,ε?

Αν θέλετε να μάθετε για την εξαφάνιση ζώων, ανατρέξτε καλύτερα σε βιολογικές καταστροφές και όχι σε κυνηγούς (όχι ότι δεν έχουν ευθύνη και οι κυνηγοί). Αν αναρωτιέστε γιατί στην Αθήνα δεν βλέπετε πουλάκια (κοιτάξτε μέσα στο παντελόνι σας... :P), αγοράστε ένα διαμέρισμα λιγότερο, δεν είναι ανάγκη να κάνουμε όλη την Αττική οικοδομήσιμη!

Έλεος με την καραμέλα "εδώ στην Ελλάδα δεν υπάρχουν νόμοι....". Αμάν ποια, φτάνετε στα άκρα. Γιατί νομίζετε ότι εκτός Ελλάδας τα πράγματα είναι καλύτερα? Νομίζετε ότι οι Γερμανοί, Ιταλοί, Γάλλοι κτλ επειδή έχουν καλύτερους νόμους τους εφαρμόζουν κιόλας? Τα ίδια Παντελάκη μου, τα ίδια Παντελή μου είναι παντού. Υπάρχουν φυλασώμενες περιοχές που ισχύουν οι νόμοι, αλλά υπάρχουν και περιοχές που σφύζουν από λαθροθηρία.

Αν σκοτώσω 2 λαγούς, 4 τσίχλες και 5 ροδάκινα, μπορεί και να αισθανθώ μάγκας εκείνη την στιγμή, αλλά δεν θα το κάνω από μαγκιά. Θα το κάνω για να τα φάω. Και αν νομίζετε ότι πουλάνε λαγούς και τσίχλες στα Σούπερ Μάρκετ τότε καλή σας όρεξη. Επίσης ακόμα μια απάντηση σε μια απορία που θα σας γεννηθεί "όχι, δεν μπορώ να ζήσω χωρίς λαγό και χταπόδι (φρέσκα όλα, κυνήγι) στο πιάτο μου. Είναι σαν το οξυγόνο, τα θέλω για να ζήσω. Αν εσείς μάθατε να τρώτε μοσχάρι και γουρούνι από το σούπερ μάρκετ ή το κρεοπωλείο της γειτονιάς, πρόβλημα σας. Εγώ θέλω να τα κυνηγάω και να γεμίζω το στομάχι μου με τον τρόπο αυτό".

Τέλος, σχετικά με την θάλασσα, για να δείτε πόσο ανημέρωτοι είστε, την μεγαλύτερη καταστροφή την κάνουν οι τράτες και όχι οι ψαράδες από χόμπι. Ενημερωθείτε λίγο....
... οκ, άντε και σκότωσα ένα πουλάκι, ψαράκι καταλάθος. Τι θα αλλάξει? Και με το αμάξι έχω σκοτώσει γατιά, σκυλιά, πουλιά, αλεπού, όλα καταλάθος. Τι να κάνω δλδ? Να παραδοθώ στο κοντινότερο Αστυνομικό Τμήμα? Κάποιος ποιο πάνω είπε ότι "τον Ιανουάριο πηγαίνω με την τράτα και εγώ για ψάρεμα" (ενώ δηλώνει αρνητικός στο κυνήγι).. Συγνώμη ρε φίλε τα δύχτια που μαζεύουν ότι βρουν δεν τα είδες? Ξέρεις τι καταστροφή προκαλεί το ψάρεμα με δύχτια?

ΥΓ) το ελάφι που θα σκοτωθεί δεν αφήνει πίσω του ελαφάκια απροστάτευτα. Καταρχήν αν το ελάφι σκοτωθεί στην περίοδο που επιτρέπεται το κυνήγι, θα έχει φροντίσει να μεγαλώσει τους απογόνους του.

Οπότε όταν μιλάμε για κυνήγι αναφερόμαστε στο "σπορ" που εκτελείτε μαζί με κάποιους κανόνες που έχουν οριστεί! Δεν αναφερόμαστε στο παίρνω το όπλο μου και όποιον πάρει ο Χάρος. Αυτό δεν είναι κυνήγι, είναι πόλεμος.
Πεστα ρε μεγάλε γιατί σαν πολύ "ευαίσθητοι" χωρίς ουσία έχουμε γίνει!!!!!!
«Ο κόσμος που έχουμε δημιουργήσει είναι το προϊόν της δικής μας σκέψης. Δεν μπορεί να αλλάξει, χωρίς να αλλάξει ο τρόπος που σκεφτόμαστε».-Άλμπερτ Άϊνστάιν.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Για να μην φαινομαι εντελως μαλακας και αιρετικος να πω οτι στο πρωτο που λεει ο Καρχαριlicius συμφωνω και γω.Στα υπολοιπα ομως οχι.Ειδικα στη 2η και 3η παραγραφο.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος jacksonas

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 578
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Mια φορά κι έναν καιρό ζούσαν στο δάσος η μαμά λαγουδίνα με τα οχτάδημα λαγουδάκια της.
Ο μπαμπάς λαγούδος τους είχε εγκαταλείψει για κάποια άλλη λαγουδίνα.
Η μαμά λαγουδίνα και τα λαγουδάκια της κάνανε ανέμελες βόλτες στο σπίτι τους το δάσος και όλη μέρα ήταν ευτυχισμένοι τρώγοντας και μην έχοντας καμμιά σκοτούρα.

Μια μέρα και χωρίς κανένα λόγο κάποιοι άνθρωποι παρέα με σκύλους πυροβόλησαν και σκότωσαν το ένα μικρό!
τα λαγουδάκια μαζί με τη μαμά τους έτρεξαν να δουν τι έγινε και οι άνθρωποι τους σκότωσαν όλους.
Μια οικογένεια ξεκληρίστικε!  :'(


κι έζησαν οι κυνηγοί καλά κι εμείς καλύτερα.



Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Θα φας χοντρο βρισιδι,το βλεπω ;D..Η φωτο δειχνει την αληθεια.Αλλα τι να λεμε τωρα εμεις παρα ειμαστε συναισθηματικοι..Ποιος χεστηκε για τα λαγουδια κλπ? 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος fatses asteies

  • μια εξ αυτών κι εγώ ο Αντώνης
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 528
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ρε παιδιά μισό λεπτό γιατί με βγάζετε έξω από τα ρούχα μου δηλαδή. Δεν είναι κακό να αφαιρείς τη ζωή ενός πλάσματος για οποιοδήποτε λόγο; ΜΑ για οποιοδήποτε, ακόμα και για να τα φας. Θα καταλάβαινα αν μου λέγατε όσοι το υποστηρίζετε ότι ναι , είναι κακό τελικά που σκοτώνουμε (και μόνο το ρήμα "σκοτώνω" είναι αρνητικό από μόνο του) αλλά έτσι τη βρίσκουμε ρε αδερφέ και αφού ο  νόμος (δίκαιος ή άδικος ας μην το εξετάσουμε) μας το επιτρέπει εμείς θα το κάνουμε γιατί μας αρέσει για χ, ψ, ζ λόγους. Αλλά να θέλετε να μας πείσετε ότι δεν είναι κακό τελικά που τα σκοτώνετε γιατί τα τρώτε ή γιατί δε ξέρω κι εγώ τι άλλο , ε, αυτό δεν το χωράει το μυαλό μου , λυπάμαι.
"....Μιλούν με τις ώρες για κρύες ανάγκες και μετά με το φόβο παλεύουν. Κι είναι τόσο καλοί όταν λένε βλακείες που καμιά φορά ...ΞΕΓΕΛΟΥΝ."   -    fatses asteies

Αποσυνδεδεμένος Mithradir White Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • ελάτε μια βόλτα www.xroupista.gr
    • Προφίλ
εγω λεω να κανουμε μια συναντηση για κηνυγι και να τα φαμε αυτα τα νοστιμα ζωακια...εσεις τι λετε? :P ;) :-*
www.xroupista.gr Απανταχού Αργίτες το e-στεκι σας είναι εδώ...ελάτε

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Καρχαρία..
Παράθεση
οκ, άντε και σκότωσα ένα πουλάκι, ψαράκι καταλάθος. Τι θα αλλάξει? Και με το αμάξι έχω σκοτώσει γατιά, σκυλιά, πουλιά, αλεπού, όλα καταλάθος. Τι να κάνω δλδ?
Ωχ ¨μα στ¨αλήθεια ΠΟΣΑ ζωντανά έχεις σκοτώσει??
Και δεν σε έχει πάρει η greenpeace στο κυνήγι?
Η αλήθεια είναι ότι μόνο πουλιά, σπουργίφτια, έχω σκοτώσει με αμάξι. Ευτυχώς τίποτα άλλο.. όχι τίποτα, ξέρεις τι ζημιά μπορεί να σου κάνει ο σκύλος αν τον χτυπήσεις? ;D ;D ;D :P


Για να μην φαινομαι εντελως μαλ**ας και αιρετικος να πω οτι στο πρωτο που λεει ο Καρχαριlicius συμφωνω και γω.Στα υπολοιπα ομως οχι.Ειδικα στη 2η και 3η παραγραφο.
To Καρχαlicius είναι παλιό ρε συ, που το θυμήθηκες? Προτιμώ το Rasta Κάρχα :P
Δε με λε.. ποια είναι η 1η, η 2η και η 3η παράγραφό? ???


jacksonas, λοιπόν, δεν ξέρω αν στο είπανε στο δημοτικό (:P) αλλά τα ζώα δεν παίρνουν διαζύγιο, επίσης δεν κάνουν σχέσεις και δεσμούς από αγάπη όπως οι άνθρωποι. Λειτουργούν με το ένστικτο. Δλδ το να ξεκληριστεί μια οικογένεια, όπως πολύ χαριτωμένα το λες, δεν θα τα βάψουν μαύρα στο σόι τους, ούτε θα τους δείξει το Δάσος TV.
Την φωτογραφία που παραθέτεις, δεν ξέρω που την βρήκες αλλά είναι λίγο άστοχη. Αν είναι να παραθέσουμε Νεκρή Φύση και καταστροφές αυτής τότε εντάξει, έχετε δίκιο, τι να πω περισσότερο. Κρίμα για σας που είστε ενάντια στο κυνήγι, και από ότι βλέπω μερικοί είστε φανατικά ενάντια, και δεν έχετε φάει κρέας ποτέ στην ζωή σας.....
Αλήθεια, στη φώτο τα κουνελάκια τι κάνουμε? Κοιμούνται? :P


Fatses Asteis, λοιπόν φίλε Αντώνη, σε βλέπω πολύ αρνητικό στο κυνήγι. Όχι, δεν είναι κακό να αφαιρείς την ζωή κάποιου για να τραφείς εσύ. Δλδ το λιοντάρι στην ζούγκλα, που αφαιρεί ζωές για τραφεί δεν πράττει έγκλημα???? Εγώ γιατί είμαι εγκληματίας? Το ίδιο πράγμα είναι ακριβώς. Τα πτηνοτροφεία, ιχθυοτροφεία κτλ κτλ κτλ δεν δημιουργήθηκαν για να μην κυνηγάμε. Αυτά υπάρχουν για να καλύψουν τις υπερανάγκες μας στο φαγητό, να είμαστε όλοι χορτάτοι από τα πάντα. Αλλά ξέχασα.. τα ζωάκια εκεί μέσα δεν έχουν δικαίωμα επιλογής, ούτε ψυχή έχουν. Γεννήθηκαν για τον λόγο αυτό....


Λοιπόν, παιδία, για να ξεκαθαρίσουμε κάτι: και εγώ είμαι ενάντια στο κυνήγι της αλεπούς, που γίνετε καθαρά για το γόητρο, στο κυνήγι ελέφαντα καθαρά για το ελεφαντόδοντο, στο σαφάρι για λιοντάρια και τίγρης, στο ψάρεμα με δυναμίτη κτλ κτλ, αλλά στο να κυνηγήσω εγώ για 2 λαγούς και 1 φασιανό δεν είμαι. Το μεν είναι χόμπι το δε είναι τροφή.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Rasta Καρχα εστω :P
Δεν συμφωνω(βασικα με νευριαζει) εκει που λες για το δεντρο που κοπηκε και εκει που λες για τα διαμερισματα που θα παρουμε :P Ειναι γελοια επιχειρηματα.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Γελοία?? Όχι φίλε μου, λάθος κάνεις. Δεν είναι καθόλου γελοία, σκέψου τα λίγο και θα δεις τι είναι, πάντως γελοία δεν είναι. Ούτε επιχειρήματα είναι, είναι απαντήσεις πάνω σε κάποια ερωτήματα που ειπώθηκαν ποιο πάνω.

Γελοίος είναι ο τίτλος που θέματος που λέει ότι το κυνήγι "εφευρέθηκε"... Εφεύρεση είναι μια κατασκευή, όχι μια πράξη. Παρεπιπτώντος το κυνήγι ήταν η δεύτερη μέθοδος του ανθρώπου για να τραφεί, η πρώτη ήταν το σκάψιμο για τις ρίζες. ;)
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

stavros75

  • Επισκέπτης
Σίγουρα πρέπει να σεβόμαστε τα ζώα, και τη φύση γενικά... Θα συμφωνήσω με τον Καρχαρία οτι υπάρχει υπερβολική ευαισθησία γύρω από το ζήτημα. Το βασικό ερώτημα στο θέμα είναι κατά πόσο το νόμιμο ψάρεμα και το νόμιμο κυνήγι επηρρεάζουν την φυσική ισορροπία.
Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν νόμοι, οι οποίοι έχουν βγεί ύστερα από μελέτη ειδικών επιστημόνων, και οι οποίοι προστατεύουν την φύση. Εκτός αν είμαστε υπεράνω νόμων, και μπορούμε να διαβλέπουμε οικολογικές καταστροφές , που επιστήμονες δεν μπορούν να φανταστούν...
Τέλος να θέσω ένα ερώτημα: Τι διαφορά έχει το κοτόπουλο που έχει σφαχτεί στο εκτρωφείο, που το αφήνουν για ένα μήνα με ανοιχτά φώτα να τρώει καλαμπόκι, για να μεγαλώσει, με τη κότα που θα σφάξω από την αυλή μου?
Τι διαφορά έχει αν φάω ένα ψάρι είτε το έχω αγοράσει από το ψαροπωλείο, είτε το έχω ψαρέψει ο ίδιος?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Γελοία?? Όχι φίλε μου, λάθος κάνεις. Δεν είναι καθόλου γελοία, σκέψου τα λίγο και θα δεις τι είναι, πάντως γελοία δεν είναι. Ούτε επιχειρήματα είναι, είναι απαντήσεις πάνω σε κάποια ερωτήματα που ειπώθηκαν ποιο πάνω.

Γελοίος είναι ο τίτλος που θέματος που λέει ότι το κυνήγι "εφευρέθηκε"... Εφεύρεση είναι μια κατασκευή, όχι μια πράξη. Παρεπιπτώντος το κυνήγι ήταν η δεύτερη μέθοδος του ανθρώπου για να τραφεί, η πρώτη ήταν το σκάψιμο για τις ρίζες. ;)
Βασικα ο τιλος ειναι γελοιος αλλα τον εβαλα για να κανω εντυπωση ;)
Οι απαντησεις συνεχιζουν και μου φαινονται αν οχι γελοιες εκτος τοπου.Ποιος σου ειπε οτι συγκεκριμενα εμεις που μιλαμε εχουμε κανει ολη την Αττικη οικοδομησιμη και ευθυνομαστε για την καταστροφη του λεκανοπεδιου?Το σερνεις εντελως αλλου το θεμα ενω μιλαμε για τον συγκεκριμενο παραγοντα(κυνηγι) και  οχι τοσο στην παραμαετρο της καταστροφης του περιβαλλοντος οσο στη σηναισθηματικη πλευρα και αν πρεπει να θεωρειται εγκλημα η οχι.

Οσο για το κοψιμο των δεντρων.Ειναι οπως το σφαξιμο των γουρουνιων.Ειναι κατι που θα γινει οπωςδηποτε.Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να κανω κατι.Και παλι σερνεις αλλου το θεμα ομως.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mithradir White Wizard

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Άντρας
  • ελάτε μια βόλτα www.xroupista.gr
    • Προφίλ
Σίγουρα πρέπει να σεβόμαστε τα ζώα, και τη φύση γενικά... Θα συμφωνήσω με τον Καρχαρία οτι υπάρχει υπερβολική ευαισθησία γύρω από το ζήτημα. Το βασικό ερώτημα στο θέμα είναι κατά πόσο το νόμιμο ψάρεμα και το νόμιμο κυνήγι επηρρεάζουν την φυσική ισορροπία.
Εγώ πιστεύω οτι υπάρχουν νόμοι, οι οποίοι έχουν βγεί ύστερα από μελέτη ειδικών επιστημόνων, και οι οποίοι προστατεύουν την φύση. Εκτός αν είμαστε υπεράνω νόμων, και μπορούμε να διαβλέπουμε οικολογικές καταστροφές , που επιστήμονες δεν μπορούν να φανταστούν...
Τέλος να θέσω ένα ερώτημα: Τι διαφορά έχει το κοτόπουλο που έχει σφαχτεί στο εκτρωφείο, που το αφήνουν για ένα μήνα με ανοιχτά φώτα να τρώει καλαμπόκι, για να μεγαλώσει, με τη κότα που θα σφάξω από την αυλή μου?
Τι διαφορά έχει αν φάω ένα ψάρι είτε το έχω αγοράσει από το ψαροπωλείο, είτε το έχω ψαρέψει ο ίδιος?


Συμφωνω μαζι σου και με τον Καρχαρια το θεμα ειναι οτι η λεξη <<Εγκλημα>> ειναι παρατραβηγμενη.Νομιζω οτι κανεις δεν σερνει το θεμα,απλα οπως ειπα και παραπανω,διαφωνουμε και αυτο ειναι καλο,γιατι κανουμε κουβεντα....και σιγουρα διαφωνουμε στο ηθικο και δε συμαζευεται κομματι.Τελος παντων,η απαντηση ειναι μια,οποιος το θεωρει εγκλημα και καταντια δεν το κανει και οποιος οχι το κανει αλλα παντα στα πλαισια που οριζει ο νομος και ο τοπικος κυνηγετικος συλλογος οπου ανηκει(Σεβασμος στο ειδος και στο προγραμμα περιοδων συγκεριμενων ζωων κατα περιοδους).Οι πιο πολλοι εδω μεσα ειμαστε κρεατοφαγοι,οποτε να ειμαστε λιγο παραπανω ειλικρινεις απεναντι στους αλλους εκτος απο την ατυπη Διαφωνια μας που φενεται οτι υπαρχει και ειναι φυσικα σεβαστη.Καλα τα ψαρια,καλοι οι λαγοι,καλα τα αγριογουρουνα αλλα οχι μονο οτι αποτελουν κομματι της φυσης αλλα και απ τις βασικες τροφες της καθημερινοτητας μας.Αν η τροφη ειναι εγκλημα,τοτε τι να πω...ε ναι εγω το εκανα....ειμαι εγκληματιας :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-*
www.xroupista.gr Απανταχού Αργίτες το e-στεκι σας είναι εδώ...ελάτε

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
30 Απαντήσεις
17274 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
11709 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
34 Απαντήσεις
13644 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/05, 17:17
από schizm
1 Απαντήσεις
4174 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
2 Απαντήσεις
6967 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/06, 12:38
από ship_me_out!!!
12 Απαντήσεις
12849 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/05, 06:48
από Petrucci
16 Απαντήσεις
16823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/06/06, 23:19
από Ρηνιώ-kouzoulotetia
3 Απαντήσεις
3155 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/06, 16:36
από parlats
13 Απαντήσεις
4197 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/03/06, 14:48
από pascal.
7 Απαντήσεις
8070 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/06, 18:49
από analogia