Αποστολέας Θέμα: Αναβαθμιση του μηχανοκινητου αθλητισμου στην Ελλαδα?  (Αναγνώστηκε 17684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Βασικα εγω δεν ασχολουμαι με το αθλημα. Ομως γιατι να μην γινει σε εναν τοπο, οπου θα μπορουσε να μαζευτει κοσμος για να κανει και τουρισμο??? π.χ. Κρητη. Θα πει ο ξενος: (Παμε να δουμε τον αγωνα και καθομαστε και 2-3 μερες για τουρισμο).

 

Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι ενταξει δεν ειναι κακη σαν ιδεα...αλλα περισσοτερο για εμας τη θελουμε κ οχι για τουριστες τοσα χρονια αυτο δε λεμε,δε μας νοιαζει κ τοσο ο ξενος που ηδη μπορει να εχει στη χωρα του οχι μονο F1 αλλα ενα σορο αλλα..!!Εξ αλλου δεν ξερουμε κ ποια εποχη θα πεφτει....!Καλο θα ειναι αν γινει να ειναι σε "κομβικο" σημειο να υπαρχει προσβαση καπως "ευκολη" απο παντου.....

stavros75

  • Επισκέπτης
Εγώ πιστεύω οτι πρέπει να το σκεφτούν καλά. Αν οικονομικά είναι προσοδοφόρο, τότε ναι, να προχωρήσουμε στη κατασκευή πίστας. Αν όχι, εγώ είμαι κατά, γτ η οικονομία μας πάει κατά διαόλου.

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κοιτα δεν εχεις αδικο..!Αλλα αν, λεμε τωρα γινει κ το βαλουν εισιτηριο 200 ευρω ενταξει συγνωμη εγω δε παω,γιατι υπαρχουν ατομα που δουλευουν το μηνα για 500 ευρω....

stavros75

  • Επισκέπτης
Στην Αυστραλία που ανοίγει φέτος η αυλαία, η τιμή είναι €75,00 για Κυριακή μόνο, και στο Μονακό το αντίστοιχο €96,00, οπότε δε νομίζω να το βάλουν ποτέ € 200  ..

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι..ετσι ειναι...τι να πω ξερω κ γω Ελλαδα ειναι εδω...!

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Κοιταξε, θα μπορουσαν να την ειχαν τοοοοοοσα χρονια πριν.
Ειμαστε απο τους τελευταιους. Ακομα και στην κωσταντινουπλη εχει πιστα
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

paran0id

  • Επισκέπτης
ενταξει, εγω εχω παψει να πιστευω οτι αυτη η χωρα θα προχωρησει σε οποιονδηποτε τομεα, θα το εκανε στο μηχανοκινητο αθλητισμο? και το ακροπολις ειναι στο παγκοσμιο οχι για την οργανωση, αλλα για το οτι ειναι ζορικο και εχει καλες χωματινες διαδρομες. η υπερειδικη ισως να ηταν και καλη αλλα δε ταιριαζε στο χαρακτηρα του

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Και αυτο δεν το αναπτιξαμε εμεις. Ας μην ειχαμε την αποκρυμνες κορυφες τους χωματοδρομους και τα βουνα και σου λεγα εγω τι ραλλυ θα βλεπαμε ;D
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και αυτο δεν το αναπτιξαμε εμεις. Ας μην ειχαμε την αποκρυμνες κορυφες τους χωματοδρομους και τα βουνα και σου λεγα εγω τι ραλλυ θα βλεπαμε ;D

Σε αυτο εχεις ενα δικιο..... :-\ :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
E ναι σιγουρα το κρατος δεν το νοιαζει αλλα παντα η οργανωση του Ακροπολις ηταν πολυ καλη για αυτο και παρεμεινε τοσα χρονια στο παγκοσμιο προγραμμα.Και αλλες χωρες ειχαν φοβερες ειδικες διαδρομες(Κυπρος Τουρκια Σαφαρι) αλλα εχουν δεν εχουν πια αγωνα..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

paran0id

  • Επισκέπτης
E ναι σιγουρα το κρατος δεν το νοιαζει αλλα παντα η οργανωση του Ακροπολις ηταν πολυ καλη για αυτο και παρεμεινε τοσα χρονια στο παγκοσμιο προγραμμα.Και αλλες χωρες ειχαν φοβερες ειδικες διαδρομες(Κυπρος Τουρκια Σαφαρι) αλλα εχουν δεν εχουν πια αγωνα..
ειδες ομως με τι χωρες συγκρινεις κα ο ιδιος?

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Μα αυτο δεν εχει σχεση στο wrc..δεν ειναι f1.Τουλαχιστον μεχρι προσφατα.Θελω  να πω οτι δεν ειμαστε μεσα επειδη εχουμε βουνα και ωραιες ειδικες.Απο τετοια αλλο τιποτα οι χωρες που προανεφερα.Και ομως αντιθεται υπαρχουν μεσα χωρες οπως το Μεξικο και η Γερμανια που δεν εχουν τιποτα να δειξουν..Κρινεται και απο αλλους παραγοντες.

Οσο για το εισητηριο κανα 50αρι θα ειναι το φτηνο.Δηλαδη απομακρυμενο σημειο απο την εκκινηση και οχι κερκιδες..
Αλλα ειπαμε ρε παιδια ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΙΣΤΑ Φ1.Απλα πιστα προδιαγραφων f1.Για αγωνα δεν εχει ακουστει τιποτα.Ο εκλιστον ειχε πει οτι θα γινει αγωνας στην περιπτωση που η πιστα γινοταν στο Ελληνικο.Δεν γινεται ομως με αυτα τα δεδομενα γιατι υπαρχουν σπιτια εκει κοντα(γλυφαδα ελληνικο).Θα μου πειτε οτι ειναι μια φορα το χρονο.Ναι ομως με μια φορα το χρονο πιστα δεν συνητρειται και τελικα δεν εχει κερδος.Πρεπει να γινει και να φιλοξενει δοκιμες(ελαστικων κλπ) και αλλους αγωνες.Αλλα τοτε εχουμε φασαρια.
Το μονο λογικο ηταν να γινει παρακο και να γινει μεσα η πιστα.
Ομως δεν ειμαστε χωρα που τα κανει αυτα.Προτιμουμε να κανουμε το αερδρομιο πολυκατοικιες να ταισουμε μερικους εργολαβους κιολας και δευτερον δεν ξερω κατα ποσο φτανει ο χορος για κατι τετοιο.

BLACK SHEEP εχεις δικιο.Και εγω ετσι θα το βλεπα αν δεν ημουν φαν.Αλλα κερδος απο μια πιστα μην περιμενεις για το κρατος.κερδος μπορει να εχει μονο η ιδια η πιστα και να αυτοσυντηρειται.
Αλλα συγνμωμη ειχαμε κερδος απο ολα αυτα τα κτισματα που καναμε για τους ολυμπιακους?Εννοω γηπεδα μπαμπνγκτον και αλλες αηδιες.Λογικα πρεπει να κανουμε και μια πιστα.
Και βεβαια να ειναι κρατικη.Και να γινονται εκει και μαθηματα ασφαλους οδηγησης του ΚΡΑΤΟΥΣ να μαθει και ο ελληνας να οδηγαει.. αντε τα ειπα και ξαλαφρωσα 8)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Και να γινονται εκει και μαθηματα ασφαλους οδηγησης του ΚΡΑΤΟΥΣ να μαθει και ο ελληνας να οδηγαει.....

Τί λες ρε....  :P Δεν ξέρει να οδηγάει ο Έλληνας ;;  :P :P :P :P :P :P




ειρωνικά speaking

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
kiratzoharris εχεις δικιο σε αυτα που λες...δεν ειμαστε σε θεση σα κρατος να συντηρουμαι πιστα F1 απαιτησεων!Αλλα "αν" γινοταν ισως να ειχαμε κ αλλους αγωνες εκτος απο f1 (π.χ moto gp,wtcc κ αλλα) τοτε ισως να υπηρχε κερδος αλλα ολα αυτα ειναι "φανταστικα"....

stavros75

  • Επισκέπτης
BLACK SHEEP εχεις δικιο.Και εγω ετσι θα το βλεπα αν δεν ημουν φαν.Αλλα κερδος απο μια πιστα μην περιμενεις για το κρατος.κερδος μπορει να εχει μονο η ιδια η πιστα και να αυτοσυντηρειται.
Αλλα συγνμωμη ειχαμε κερδος απο ολα αυτα τα κτισματα που καναμε για τους ολυμπιακους?Εννοω γηπεδα μπαμπνγκτον και αλλες αηδιες.Λογικα πρεπει να κανουμε και μια πιστα.
Και βεβαια να ειναι κρατικη.Και να γινονται εκει και μαθηματα ασφαλους οδηγησης του ΚΡΑΤΟΥΣ να μαθει και ο ελληνας να οδηγαει.. αντε τα ειπα και ξαλαφρωσα 8)
Φαν του μηχ/του αθλητισμού είμαι. Δεν είμαι φαν σκορπίσματος λεφτών. Αν τα είχαμε, θα έλεγα οκ. Ξέρεις πως την βλέπω την πίστα F1? Σαν ένα χαμώσπιτο, και κάποιος από τους γονείς να θέλει να βάλει πισίνα στο κήπο. Αν κάνουν μελέτη οικονομική που να λέει οτι δε θα πληρώνουν και τα δισέγγονά μας για αυτή τη πίστα, τότε εγώ δεν έχω πρόβλημα να γίνει. Αλλά επειδή ολα γίνονται πρόχειρα σ' αυτή τη χώρα, μάλλον είμαι λίγο απαισιόδοξος.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
kiratzoharris εχεις δικιο σε αυτα που λες...δεν ειμαστε σε θεση σα κρατος να συντηρουμαι πιστα F1 απαιτησεων!Αλλα "αν" γινοταν ισως να ειχαμε κ αλλους αγωνες εκτος απο f1 (π.χ moto gp,wtcc κ αλλα) τοτε ισως να υπηρχε κερδος αλλα ολα αυτα ειναι "φανταστικα"....
χμμ ναι..Και ποιος θα παρακολουθει αυτους ολους τους αγωνες?Τρεις και ο κουκος οπως παντα.Δεν θα εχουμε κερδος ετσι.Αφου δεν υπαρχει παιδεια στην ελλαδα και κατ επεκταση(μεγαλη) δεν υπαρχει και ενδιαφερον για κατι που βοηθαει σε πολλλους τομεις.

black sheep συμφωνω μαζι σου.Αλλα ξερεις τι?Βλεπω ολα αυτα τα αλλα που εχουν γινει και εχουν εξυπηρετηθει τοσοι και τοσοι και λεω η πιστα θα μας βλαψει?αλλα αυτη η σκεψη ειναι αλαζονικη..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Η ΣΩΣΤΗ παιδεια ετσι και αλλιως δεν θα υοαρξει ποτε... οποτε ας κανουν κανενα αυτοκινητοδρομια για να τρεχει εκει οποιος θελει, και να μην σκοτωνεται στους ελληνικους κολοδρομους
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Καλα σιγουρα..Τουλαχιστον ας βαλουν εκει μια ασφαλτο να τρεχουν ολοι αυτοι οι ηλιθιοι με τις κοντρες και τις βλακειες τους...Θα μου πεις σε αυτους εδωσαν το αερδρομιο να πηγαινουν να κανουν τους αγωνες τους και παλι τους κακοπεφτε...τι να πει κανεις..Περιεργα πραγματα..ειμαστε ανατολιτες ακομα και στην οδηγηση :P...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Η ΣΩΣΤΗ παιδεια ετσι και αλλιως δεν θα υοαρξει ποτε... οποτε ας κανουν κανενα αυτοκινητοδρομια για να τρεχει εκει οποιος θελει, και να μην σκοτωνεται στους ελληνικους κολοδρομους

Το προβλημα ειναι οτι "εμεις" οτι κ αν μας φτιαξουν δε θα το απολαυσουμε σαν οδηγηση...αλλα θα το κανουμαι κοντρα κ επιδειξη ανωτεροτητας....

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Καλα σιγουρα..Τουλαχιστον ας βαλουν εκει μια ασφαλτο να τρεχουν ολοι αυτοι οι ηλιθιοι με τις κοντρες και τις βλακειες τους...Θα μου πεις σε αυτους εδωσαν το αερδρομιο να πηγαινουν να κανουν τους αγωνες τους και παλι τους κακοπεφτε...τι να πει κανεις..Περιεργα πραγματα..ειμαστε ανατολιτες ακομα και στην οδηγηση :P...

+1.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000.000

Διστυχως ....


slumming angel σωστο θα ηταν να εκαναν ενα αυτοκινητοδρομια για να μην λενε αυτοι οι κοντρατζηδες σαν δικαιολογια οτι "δεν εχουμε που να παμε και βγαινουμε στους δρομους για κοντρες"
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι το καταλαβαινω αυτο....αλλα εγω γενικα ειμαι κατα της κοντρας οποτε αν ειναι να φτιαχτει κατι για κοντρες...δε συμφωνω....!!!Με αυτο τον τροπο ομως θα μου πεις οτι θα φυγουν οι κοντρατζηδες απο τους δρομους...σωστα καλο για τους υπολοιπους... ::)αλλα αυτη δεν ειναι κ η τελεια λυση....

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Εχει πλακα το θεμα..Και γω ειμαι κατα της κοντρας.Και κατα να φτιαχτει μια "πιστα" για αυτους.Το καλυτερο θα ηταν να φτιαχτει αυτη η πιστα που λενε αλλα να εξυπηρετουνται και αυτοι.Το θεμα ειναι οτι αυτοι θελουν αυτην την ελευθερια και την επικυνδυνοτητα και καλα ??? οπως επισης δεν θελουν να πληρωσουν φραγκο για να τρεξουν.
Μα θυμαμαι σε μια αυτοκιτιστικη εκπομπη(του φωτεινελη-μορφη!!!) που τους ρωταγε γτ κανουν κοντρες στα λιμανακια κλπ και απαντουσαν
-"Δεν εχουμε πιστα
-Μα υπαρχει πιστα στα Μεγαρα
-Δεν ειναι κοντα για εμας.... ??? ???Τι να πω...ελεος..
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος dodgevibe

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 154
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλα ε...εγραψες με αυτο.... ;) ;) ;)αυτα λεω κ εγω.....ρεεεεεεε....

Αποσυνδεδεμένος Staggάρης

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 185
  • Φύλο: Άντρας
  • και όχι Tsaggάρης
    • Προφίλ
    • Karting
Ρε παιδιά.... ::)  Ρέ παιδιά... ::).............

Μα ποιός θα τους δεί στην πίστα ; Πώς θα κάνουν τη μαγκιά τους στην πίστα, που δέν τους παίρνει ; >:(

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
37 Απαντήσεις
13175 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/11/03, 08:18
από Βραζίλης
12 Απαντήσεις
17428 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 15:14
από get down
61 Απαντήσεις
42287 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 14:55
από PapaRoach
10 Απαντήσεις
11946 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/09/06, 18:51
από andy I
6 Απαντήσεις
4499 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/06, 15:16
από BigBabol
13 Απαντήσεις
5257 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/07, 23:20
από ilianthos-Kanlis
111 Απαντήσεις
45198 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/06/08, 23:41
από Mrs Brightside
7 Απαντήσεις
4685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/02/08, 22:35
από profsokin
7 Απαντήσεις
11496 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/04/13, 12:51
από SlowYourselfDown
28 Απαντήσεις
11224 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/10/14, 02:43
από roussos