Αποστολέας Θέμα: Το Χειρότερο Solo Κιθάρας που έχετε ακούσει!!!  (Αναγνώστηκε 39677 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Πάντως Joevaicci, θα περίμενε κάποιος τέτοια άναρχα σόλο (που στην ουσία είναι ανούσια ανεβοκατεβάσματα μιας κλίμακας χωρίς μελωδία, τα σόλο της στιγμής εγώ τα ονομάζω) να μην μπορεί να τα παίξει πανομοιότυπα αλλά ο άτιμος κάθε φορά τα αναπαράγει σχεδόν ίδια. Θέλει και κάποιο ταλέντο αυτό, έτσι δεν είναι; ;)
Θέλει  ;) Ο Kerry είναι ταλαντούχος στο να μην παίζει ωραία!  :P
;D
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Πάντως Joevaicci, θα περίμενε κάποιος τέτοια άναρχα σόλο (που στην ουσία είναι ανούσια ανεβοκατεβάσματα μιας κλίμακας χωρίς μελωδία, τα σόλο της στιγμής εγώ τα ονομάζω) να μην μπορεί να τα παίξει πανομοιότυπα αλλά ο άτιμος κάθε φορά τα αναπαράγει σχεδόν ίδια. Θέλει και κάποιο ταλέντο αυτό, έτσι δεν είναι; ;)
Θέλει  ;) Ο Kerry είναι ταλαντούχος στο να μην παίζει ωραία!  :P

Κάδε, υποκλίνομαι στην ατάκα σου :)

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Στην λίστα που αναφέρθηκε νωρίτερα...πόσοι κιθαρίστες ψήφισαν;;; Γιατί έχω την αίσθηση ότι μόνο κιθαρίστες δεν ψήφισαν....
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Στην λίστα που αναφέρθηκε νωρίτερα...πόσοι κιθαρίστες ψήφισαν;;; Γιατί έχω την αίσθηση ότι μόνο κιθαρίστες δεν ψήφισαν....

Καλα αυτο δε λεει κατι...συνηθως η μη κιθαριστες ειναι το κριτηριο για το αν ενα σολο ειναι καλο.Προσωπικα θα ημουν πιο περηφανος αν ενα σολο μου αρεσε σε μερικους μη κιθαριστες παρα σε κιθαριστες.Ο κιθαριστας κρινει και με βαση την τεχνικη,ενω ο μη κιθαριστας εχει σαν κριτηριο τη μουσικοτητα και απλα αν ενα σολο του "λεει" κατι,αν τον αγγιζει.Προσωπικη γνωμη παντα. :)

Αποσυνδεδεμένος TexasFlood

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 13
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Στο Ball and Chain live της Janis Joplin ο κιθαριστας πεταει ΑΙΣΧΡΟ σολο αλλα η Janis οπως παντα ΣΠΕΡΝΕΙ
Jack Lives Here ...

Αποσυνδεδεμένος Δαμιανός

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 545
  • Φύλο: Άντρας
  • Quality Never Goes Out Of Style...
    • Προφίλ
Στο one night in vienna ο Schenker σκοτωνει εν ψυχρο το σόλο του still loving you(και των υπολοιπων κομματιων φυσικα)...

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Αυτό του Frusciante στο Californication... Δεν κράταγαν τον Navaro καλύτερα? Και δεν διώχνουν τον Rubin?...

O Frusciante είναι Θεός κ απο τους αγαπημενους μου κιθαριστες ever... O Navaro εχει κανει μια χαρα δουλεια στο One Hot Minute μερικα τραγουδια ειναι τρομερα! Απλα δεν θα γινοταν ποτε ο κιθαριστας των RHCP!

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Στο one night in vienna ο Schenker σκοτωνει εν ψυχρο το σόλο του still loving you(και των υπολοιπων κομματιων φυσικα)...

Συμφωνώ απολύτως...
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Son of the sun

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 172
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Therion Official Website
Παρολο που ο κιθαριστας ειναι κορυφη...Προσφατα ακουσα ενα τραγουδι τ zak wylde το in this river...Στ οποιο τ σολο ειναι αθλιο,δν κολλαει καθολου μ τ κομματι...
The burden is mine...
The burden is mine....Alone....

Αποσυνδεδεμένος Bachante

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 100
  • Φύλο: Άντρας
  • Don't look too far..
    • Προφίλ
Ξέρω οτι μάλλον θα διαφωνείτε αλλα όσο έχω ακουσει Malmstein δ μ λέει τπτ όταν σολάρει. Οκ γ@μώ τις τεχνικές αλλα νομίζω οτι είναι πολύ φλύαρα τα σόλο τ (δεν έβρισκα καλύτερη λέξη)

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Τα παλιά του Michael Weikath, όπως το A Little Time. Τώρα έχει βελτιωθεί αρκετά, αλλά τα παλιά του, ειδικά σε σύγκριση με του Hansen, είναι απαράδεκτα!

Επίσης το σόλο του Janick Gers στο Holy Smoke, την ίδια στιγμή που το σόλο του Murray είναι από τα καλύτερά του κατά τη γνώμη μου.
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Mίκα

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1036
  • Φύλο: Γυναίκα
  • We are the facilitators of our own creative evolut
    • Προφίλ
Στο one night in vienna ο Schenker σκοτωνει εν ψυχρο το σόλο του still loving you(και των υπολοιπων κομματιων φυσικα)...

+1000000000000
Απλώς Απαίσιο!!!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το δικό μου με 1000(χίλια) !!! :P

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Το Europa του Σαντάνα από τη studio version... Δεν έχει τη δυναμική που έχει το ζωντανό με τίποτα και είναι πολύ αργό... Κατά τα άλλα είναι πολύ ωραίο κομμάτι...

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
του παλικαριου απο πανω που μαθαινει κιθαρα ;D
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομίζω αυτό κερδίζει την 1η θέση

  :P ;D
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
καλά τα λέτε αλλά το χειρότερο σόλο είναι αυτό,φανταστήτε ντροπή να το παίζει και live!!!

http://www.youtube.com/watch?v=YD2wixuPFY0


απλα δεν αντεχεται....

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχαχα, τρομερός ο τύπος!! 8) Πάρτε κι άλλο ένα από αυτόν:


Κάτι τέτοια βιντεάκια βλέπω ώρες ώρες και παρηγοριέμαι για το παίξιμό μου!! ;D

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χαχαχα, τρομερός ο τύπος!! 8) Πάρτε κι άλλο ένα από αυτόν: http://www.youtube.com/watch?v=UP-MxSdHGCg&NR=1

Κάτι τέτοια βιντεάκια βλέπω ώρες ώρες και παρηγοριέμαι για το παίξιμό μου!! ;D

Καλά μιλάμε, ο τύπος είναι απίστευτος! Την 1η φορά νόμιζα πως δεν έπαιζε αυτος(edit δηλαδή), γιατί δεν φαντάστηκα ότι κάποιος θα νόμιζε με τέτοιο παίξιμο πως αξίζει να το δούνε κι άλλοι...! :P
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του
τύπου
.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!

Αποσυνδεδεμένος malmsteen1

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Malmsteen - Black Star...
Δε μου "καθεται" με τιποτα...
Τι να πω..

Πες οτι ειμαι λιιιγο αλλοπροσαλος...
Δεν αρεσκομαι καθολου στο ακουσμα του Black Star,αλλα τρελενομαι με το Rising Force... ::) ::) ::) ::)

Φιλε μου,τα θεματα γουστου τα καταλαβαινω απολυτα..Για ολους υπαρχει καποιος που θεωρειται μεγαλος κιθαριστας,αλλα απλα δεν μας αρεσει η δεν μας καθεται για καποιο λογο...Και σε αυτη την περιπτωση ομως ειναι λιγο ευκολο να καταλαβουμε πως υπαρχουν απειροι κιθαριστες με χειροτερα δειγματα μουσικης απο τους "τοσο γνωστους"...Οπως και να το κανεις υπαρχει καποιος λογος που αποκτανε καποιοι αυτου του ειδους τη δημοσιοτητα..Μερικες φορες μπορει καποιος να ειναι υπερεκτιμημενος,ναι,αυτο παλι εχει να κανει με το γουστο και την αποψη του καθενος..Η περιπτωση του Malmsteen ομως ειναι λιγο αστεια..Αν πραγματικα το black star ειναι το χειροτερο solo που εχεις ακουσει ποτε,γιατι αυτο ειναι το θεμα μας εδω,τοτε χωρις να ειμαι εριστικος η κακοβουλος θα σου συνιστουσα να ακουσεις περισσοτερη μουσικη..
Φιλικα,
Αlex
+1111111111111111111111 ;D
Aν δεν αρέσει και το black star που είναι από τα καλύτερα guitar instrumentals τότε η απάντηση είναι αυτή που έδωσε ο flouros

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
χαχαχα, τρομερός ο τύπος!! 8) Πάρτε κι άλλο ένα από αυτόν: http://www.youtube.com/watch?v=UP-MxSdHGCg&NR=1

Κάτι τέτοια βιντεάκια βλέπω ώρες ώρες και παρηγοριέμαι για το παίξιμό μου!! ;D

Καλα με τρελανε οπως κραταει την πενα..........

Αποσυνδεδεμένος GreekDudeCovers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1677
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • GreekDudeCovers on YouTube
Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του τύπου.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!


Πρώτον, ο ήχος μου έσπασε τα νεύρα! Δεύτερον, πραγματικά... ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ?!?!?! Αν είναι δυνατόν... Τραγικός.

Αποσυνδεδεμένος Mithrandir

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 166
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του τύπου.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!


Πρώτον, ο ήχος μου έσπασε τα νεύρα! Δεύτερον, πραγματικά... ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ?!?!?! Αν είναι δυνατόν... Τραγικός.

- Το κομμάτι το σιχαίνομαι, αλλά αυτοι το ξέσκισαν
- Είναι ξεκούρδιστοι
- Πονάω!!!! :P
You have to know the truth and the truth will set you free

Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Αν θέλετε να γελάσετε μέχρι δακρύων με solo ακούστε όλα τα videos αυτού του τύπου.. Στο συγκεκριμένο video παίζει το sweet child 'o mine των Roses και αν στην αρχή φαίνεται ότι το κατέχει, κάντε υπομονή μέχρι το 1:32 onwards.. Θα ανταμειφθείτε!!


Είμαστε σίγουροι ότι οι τύποι δεν κάνουν πλάκα? Γιατί αν παίζουν στα σοβαρά τότε ήμαρτον!!
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2442 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/02/05, 17:38
από Χάρης(DJ Ha)
291 Απαντήσεις
110447 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/12, 13:20
από fenderakias23
21 Απαντήσεις
7467 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/10/06, 14:51
από Symeon
19 Απαντήσεις
7689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/06, 21:39
από Spell@lchemist!
10 Απαντήσεις
6937 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/02/08, 16:25
από les-makis
17 Απαντήσεις
6160 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/08, 12:23
από morpheas
0 Απαντήσεις
2120 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/09, 14:04
από names
14 Απαντήσεις
5231 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/12/10, 15:11
από groovymood
13 Απαντήσεις
12407 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/12/17, 22:30
από johnjohn
8 Απαντήσεις
16040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/08/18, 20:55
από saved