Αποστολέας Θέμα: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!  (Αναγνώστηκε 65698 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #100 στις: 14/01/11, 23:46 »
Καλά συγνώμη, τώρα σοβαρά υπάρχουν άνθρωποι που συμφωνούν στο να πληρώνουμε διόδια σε δημόσιους δρόμους και μάλιστα θεωρούν ΠΑΡΑΝΟΜΟ αυτό που γίνεται από τους πολίτες. ΠΡαγματικά δεν καταλαβαίνω όσοι υπερασπίζονται τα διόδια και καταδικάζουν τους πολίτες σε τί κόσμο ζουν.

Χρειάζεται και να εξηγήσουμε γιατί είναι παράνομα τα διόδια? Και φυσικά όχι παράνομα με την καθαρά νομική έννοια του όρου διότι τότε νόμιμη σε κάποιες χώρες είναι και η θανατική ποινή. Ας αφήσουμε τον νομικό κώδικα κατά μέρος γιατί εύκολα νομιμοποιούν ότι μπούρδα θέλουν, δεν σημαίνει ότι πρέπει να την ανεχόμαστε ασυζητητί. Και στην προκειμένη περίπτωση που κανένας δεν μπήκε στον κόπο να συζητήσει με τους πολίτες, αναντίδραστα.

Είναι δρόμοι δημόσιοι που έχουν πληρωθεί ούτως ή άλλως από φόρους και δώθηκαν παρανόμος σε μεγάλες ιδιωτικές εταιρίες για να τους ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΝΤΑΙ. Για να βγάζουν δηλαδή κέρδος από κάτι που έχουμε πληρώσει εμείς. Και γιατί? Για να τους συντηρούνε και καλά, ωραία συντήρηση.

Άρα λοιπόν γιατί το συζητάμε καν ακόμα? Για να αποδείξουμε το προφανές? Ότι κάποιοι μας κλέβουν, ότι κάποιοι μπήκαν με το έτσι θέλω νταβάδες των δρόμων και εμείς τους χαζεύουμε?

Τί σου φαίνεται θολό από αυτά ρε Kamelot? Ο κόσμος βλέπει ότι πληρώνει, δεν καταλαβαίνει γιατί χρειάζεται να πληρώνει συνεχώς πράγματα τα οποία έχει ήδη πληρώσει, αντιλαμβάνεται ότι κάποιος τον κλέβει. Τί άλλο θα κάνει από το να σταματήσει να πληρώσει? Πόση ακόμα συνειδητοποίησει χρειάζεται για να πειστείς για το προφανές.

Απλα εχετε κολλησει σε κατι...εγω δεν εξεταζω αν ειναι σωστο ή οχι να περναμε χωρις να πληρωσουμε διοδια, εξεταζω το αν μπορει κανεις να το κανει ΝΟΜΙΜΑ, δηλαδη ΧΩΡΙΣ ΠΟΙΝΙΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ. Τοσο δυσκολο ειναι να το βαλετε στο μυαλουδακι σας μερικοι?

Χαιρω πολυ, ουτε εμενα μου αρεσει να πληρωνω διοδια, βενζινη στο 1,60+, κρατησεις για συνταξη και ασφαλιση που ποτε δε θα παρω πισω, οχι μονο σε χρημα, αλλα ουτε καν σε υπηρεσιες και ενα καρο αλλα πραγματα.

Και που ειδες οτι υπερασπιζομαι τα διοδια, επειδη απλα δε συμφωνω σε οσα λενε καποιοι αλλοι και επειδη κραζω την πλειοψηφια αυτων που το κανουν, διοτι ο,τι κανουν δεν το εχουν ψαξει στο ελαχιστο? Ειναι κατι που δεν αποδεικνυεται αυτο, αλλα κακα τα ψεμματα, ειναι ενα ενδεχομενο (και για μενα το πιο πιθανο).

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #101 στις: 16/01/11, 16:26 »
Παππουλη,

Καλό αυτό!!! Τουτέστιν  σ' ένα μπουρδέλο δεν μπορείς να αποδείξεις ότι  εκπορνεύονται, σ' έναν  τεκέ δεν μπορείς να αποδείξεις ότι μαστουρώνουν,  και σ' ένα  καπνιστήριο δεν μπορείς ν' αποδείξεις ότι καπνίζουν. Η  λογική του  μπιντέ!!!

Αν εχεις για λαδωμα ναι. Welcome to Greece!!!

Αυτήν την υπερβατική λογική χρησιμοποιείτε στο γραφείο σου?

Μεγαλο θεμα εχεις με το γραφειο μου! Ζηλευεις? Αληθεια, εσυ τι επαγγελμα κανεις? Φορουμιστας?

  Το "άρα" από που προκύπτει?

Δημοσιοι  λειτουργοι δεν ειναι μονο οι πολιτικοι, ειναι και οι δικαστες και οι  εφοριακοι. Αν δεν βλεπεις πως προκυπτει το "αρα", εχεις μεγαλη ελλειψη  συνδυαστικης δυνατοτητας  ;) .

Επίσης δεν είσαι και σε νοσοκομείο. Αυτό όμως δεν αποδεικνύει ότι δεν είσαι άρρωστος...

Τυπικο σοφισμα παππουλη...






« Τελευταία τροποποίηση: 16/01/11, 16:36 από Jimi Pap »

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #102 στις: 16/01/11, 16:45 »
Jimi Pap, ειδες να πηγαινει κανενας φυλακη σε αυτη τη χωρα? Θυμησου χρηματιστηριο κλπ. Το "αρα" σου ειναι οντως ακυρο...το πολλοι ή λιγοι, γνωστοι ή αγνωστοι, δε σημαινει οτι θα πανε φυλακη.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #103 στις: 16/01/11, 20:54 »
Πωπω τι ωραια συζητησουλα..Γουσταρω..
Τις προαλλες που πηγα προς τα πατρια εδαφη δεν πληρωσα..Αλλοι υπαλληλοι απλα μου ανοιξαν απο μονοι τους αλλοι μου ζητησαν το λογο..Η πινακιδα μου φωτογραφηθηκε..Και αν τα λενε σωστα συντομα θα μου ρθει ειδοποιητηριο..

Btw το κοστος για να πας Αθηνα-Τριπολη ειναι 2,90+2,40+2,20=7,50e + 7,50 αν εισαι τοσο λαιμαργος και θες να γυρισεις και πισω 15 ευρώ...Εν τω μεταξυ τα τελευταια 2,20 τα πληρωνεις για να κανεις διαδρομη 7km μεχρι την Τριπολη..Και μιλαμε για ενα δρομο που τον εχουμε χιλιοπληρωσει τοσο οταν ανηκε στο δημοσιο οσο και οταν η ιδιωτικη εταιρια τον σουλουπωνε..Βεβαια σε σχεση με εκτρωματα Κορινθου-Πατρας,Τεμπη κλπ είναι χιλιομετρα ανωτερος αλλα το κοστος είναι εξωφρενικό.

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι προσπαθουμε να αποδειξουμε αν ειναι παρανομο η νομιμο αυτο που γινεται και βαση ποιας σταθερας δηλαδη..Ωραια το πιο σιγουρο ειναι οτι θα δικαιωθουν οι εταιριες.Αυτο με κανει παρανομο?Οχι οπως δεν κριθηκαν παρανομες οι κυβερνησεις που ξεπουλησαν δημοσια περιουσια για μια σειρα απο λογους προσωπικου τους συμφεροντος..Στην τελικη με τετοια κριτηρια ας ειμαστε παρανομοι..Πρεπει να μου λεει κατι αυτο?

Περιμενετε γιατι τωρα ερχονται και τα μετρα με τις αυξησεις των ΜΜΜ.Και θα υπαρξει και εκει κινημα που βεβαια θα ειναι πιο δυσκολο να εφαρμοσει την αντιδραση στη πραξη γιατι θα εχουμε μια μαχη ιδιωτη-δημοσιου και οχι ιδιωτη-ιδιωτη..Αλλα για να μας δω και τοτε..Οταν οι κυβερνησεις αφηναν τις δημοσιες επιχειρησεις να μαραζωνουν,οταν ετρωγαν τα λεφτα τους ωστε μετα απο μερικα χρονια να βγαλουν το πορισμα οτι ειναι ελλειμματικες---> δεν μπορουν να τις διαχειριστουν ---> ξεπουλημα ---> δημιουργια ορων κερδοφοριας(και καλα) --->αυξηση ολων των κομιστρων και ελαττωση των παρεχομενων υπηρεσιων..Παλι θα μαστε παρανομοι..Παλη βαση νομου θα πηγαινουμε..

Παπου για πες μας εναν υγιη τροπο αντιδρασης..
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 11:32 από Kiratzoharris »
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #104 στις: 17/01/11, 16:16 »
Σε ενα τοπο που απεχει πολυ απο το να ειναι τελειος, ο καθενας μπορει να βρει μια δικαιολογια/προφαση για οτιδηποτε και να μη πληρωσει. Εγω να μην πληρωνω τον Δημο, Δημοτικα τελη και την Δημοτικη αστυνομια αφου καποιος διπλοπαρκαρει.... εσυ να μην πληρωνεις διοδια γιατι δεν σου εχουν εναλλακτικη διαδρομη.... ο ΔΥ να αρνειται να πληρωνει φορο αφου δε του πηραν μισθους η δε του δινουν το εφαπαξ του ... ο εμπορος  να μην αποδιδει ΦΠΑ αφου κανουν ολο πορειες μπροστα απο το μαγαζι του ... ο ξενοδοχος  να μην κοβει αποδειξεις αφου το εργοστασιο μολυνει την θαλασσα που κανουν μπανιο οι τουριστες .... ο αλλος να μη πληρωνει μερος του λογαριασμου ρευματος γιατι δεν βλεπει (συχνα) ΕΡΤ κλπ... ο ιατρος να μη χειρουργει γιατι του μειωσαν αδικως καποιο επιδομα χωρις να του προσφερουν μια εναλλακτικη λυση


Αν αυτη ειναι η επιθυμητη συμπεριφορα και ειμαστε περηφανοι για αυτην, τοτε ευχομαι ολοψυχα το ιδιο να κανει και ο εργοδοτης μας για τους μισθους μας επειδη σερφαραμε στο kithara.gr εν ωρα εργασιας, ο πατερας στο χαρτζηλικι του παιδιου επειδη πηρε 19 αντι για 20 που θα ηταν το σωστο, ο οδηγος ΕΚΑΒ να μη μας μεταφερει αν δεν ειπαμε παρακαλω στην κληση οπως υπαγορευουν οι καλοι τροποι, ο εφοριακος να ταραξει στο προστιμο τον ελεγχομενο επειδη δεν τον απεκαλεσε στον πληθυντικο με τον κυριε και τον πληρη βαθμο του κλπ.


Δεν εχω προβλημα με το να μην πληρωνονται τα διοδια. Εχω προβλημα με το να θες μεσα στο χαος να πληρωνεται ο μισθος σου τακτικα no matter what, αλλα επειδη ειναι χαος εσυ να μη πληρωνεις τα διοδια.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 16:18 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #105 στις: 17/01/11, 16:38 »
Μάλιστα, τώρα εξισόνουμε και το κατωχηρωμένο δικαίωμα μας στην έμμισθη εργασία με την απαράδεκτη αισχροκέρδια κράτους και εταιριών σε βάρος πολιτών. Σε καλό δρόμο είμαστε, μπράβο... Και αναρωτιόμαστε γιατί δεν γίνεται τίποτα. Ε γιατί με λογικές σαν και την από πάνω, δεχόμαστε τα πάντα ασυζητητί και αδιαμαρτύρητα. Και πάλι μπράβο στον φίλο που πιστεύει ότι την ίδια αξία έχει ο μισθός που βγαίνει από τον κόπο του εργάτη με τις τσατσιές των εταιριών να βγάζουν λεφτά στις πλάτες πολιτών για πράγματα που έχουν ήδη πληρώσει.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #106 στις: 17/01/11, 17:21 »
Ξέρεις κάτι monoxeiras? Η άποψή σου είναι φάουλ από την πρώτη σου κι όλας φράση...

"Σε έναν κόσμο που απέχει πολύ από το να είναι τέλειος..."

Εσύ αν θες συμβιβάσου με αυτό, κάποιοι απλά δεν το κάνουν, και ειδικά όταν η ατέλεια τείνει συνεχώς να είναι μονομερής και να βλάπτει τον απλό μεροκαματιάρη/χαμηλόμισθο πολίτη...

Για ποια δικαιολογία/πρόφαση μιλάς? Γιατί βλέπεις μόνο τη δικαιολογία του να μην πληρώσεις διόδια και δε βλέπεις τη δικιολογία του κράτους? Τη δικιολογία τύπου "σου βάζουμε διόδια γιατί πρέπει να συντηρηθεί/κατασκευαστεί ο δρόμος"? Από εκεί ξεκινάν τα πράγματα... Απλά για κάποιο λόγο προσπαθείς να βγάλεις "λάθος" αυτούς που δε δέχονται τη δικαιολογία του κράτους και με τη σειρά τους κατασκευάζουν -σύμφωνα με σένα- προφάσεις για να μην κάνουν το "πρέπον"...


Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #107 στις: 17/01/11, 17:49 »
Ξέρεις κάτι monoxeiras? Η άποψή σου είναι φάουλ από την πρώτη σου κι όλας φράση...

"Σε έναν κόσμο που απέχει πολύ από το να είναι τέλειος..."

Εσύ αν θες συμβιβάσου με αυτό, κάποιοι απλά δεν το κάνουν, και ειδικά όταν η ατέλεια τείνει συνεχώς να είναι μονομερής και να βλάπτει τον απλό μεροκαματιάρη/χαμηλόμισθο πολίτη...

Για ποια δικαιολογία/πρόφαση μιλάς? Γιατί βλέπεις μόνο τη δικαιολογία του να μην πληρώσεις διόδια και δε βλέπεις τη δικιολογία του κράτους? Τη δικιολογία τύπου "σου βάζουμε διόδια γιατί πρέπει να συντηρηθεί/κατασκευαστεί ο δρόμος"? Από εκεί ξεκινάν τα πράγματα... Απλά για κάποιο λόγο προσπαθείς να βγάλεις "λάθος" αυτούς που δε δέχονται τη δικαιολογία του κράτους και με τη σειρά τους κατασκευάζουν -σύμφωνα με σένα- προφάσεις για να μην κάνουν το "πρέπον"...

Το να μη πληρωσω π.χ. το (ακριβο) εισητηριο στις συγκοινωνιες επειδη  το λεωφορειο ειναι παλιο (αλλα να συνεχισω να το χρησιμοποιω ως τζαμπατζης) για μενα ειναι προφαση.

Δε κανω αντισταση ετσι σε κανεναν.

Απλα, αν μεχρι τωρα το λεωφορειο ηταν παλιο γιατι φαγαν τα λεφτα που πληρωνα  τωρα θα ειναι παλιο γιατι τωρα πια αποφασισα να μην πληρωνω καν τα λεφτα.

Και εγω θελω να συνεχισω να χρησιμοποιω το συστημα υγειας οταν αρρωσταινω, αλλα δε γουσταρω να πληρωνω κρατησεις υγειας. Ειναι προφανες οτι ουσιαστικα αυτο που ζητω ειναι να παρασιτω εις βαρος των αλλων που τελικα θα κληθουν να δωσουν τα λεφτα γιατι οπως και να το κανουμε, ενα λεωφορειο, ενας δρομος, ενα νοσοκομειο χρειαζονται λεφτα για να υπαρχουν ωστε να τα χρησιμοποιω εγω ως επαναστατης-τζαμπατζης. Ας ελπισουμε οτι θα υπαρχουν παντα αρκετοι τετοιοι, να πληρωνουν τα διοδια και τις κρατησεις περιθαλψης μας για να διατηρειται (δωρεαν) η υγιεια μας και να εχουμε την πολυτελεια μας να κανουμε τα ηρωικα μας .
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 18:03 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #108 στις: 17/01/11, 18:11 »
Δηλαδη monoxeira εσυ θα εμπιστευτεις τα χρηματα σου σε αυτους που τις προηγουμενες φορες τα "εφαγαν" κι ετσι τωρα εσυ κινεισαι με παλαια λεωφορεια;


Με λιγα λογια, πιστευεις πως τωρα η διαχειριση των χρηματων θα ειναι σωστη απο τους ιδιους που τοσα χρονια δεν μπορεσαν να τα διαχειριστουν σωστα!


Ορθη λογικη, δε λεω....Ιδιαιτερα για ατομα που ψηφιζουν με βαση το χρωμα και τη βολεψη...ναι, ειναι σωστη λογικη! :o
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Germ1984

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 271
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #109 στις: 17/01/11, 18:12 »
Χαχαχα, στο τέλος θα σας έρθουν πρόστιμα που θα πέσει το σαγόνι σας στο πάτωμα....Μην πληρώνετε εξυπνάκηδες και θα δείτε!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #110 στις: 17/01/11, 18:12 »
Τελικα αρχιζω να πιστευω πως το να ταϊζουμε τα Troll κανει κακο στην πολιτικοκοινωνικη υγεια μας...
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος monoxeiras

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Αγαπα με αληθινα και θα σε δανειζω
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #111 στις: 17/01/11, 18:17 »
Δηλαδη monoxeira εσυ θα εμπιστευτεις τα χρηματα σου σε αυτους που τις προηγουμενες φορες τα "εφαγαν" κι ετσι τωρα εσυ κινεισαι με παλαια λεωφορεια;

Σου φαινεται δλδ περιεργο να θελω να συνεχισω να πληρωνω τις κρατησεις υγειας, διοδιων, φορους μου ?  ΟΚ. Μαλλον δεν ειχα καταλαβει τι ακριβως  συζηταγατε εδω... Μου ειναι εντελως ξενη και επικινδυνη αυτη η συλλογιστικη. Ζητω συγνωμη, δε μπορω να συμμετεχω αλλο με βαση τετοιες λογικες.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 18:21 από monoxeiras »
Αλλαζουμε τον κοσμο, παιζουμε μονο με Gibson.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #112 στις: 17/01/11, 18:24 »
Δε μου απαντησες ομως....


Εμπιστευεσαι τους ιδιους ανθρωπους που τοσα χρονια με πλαγιους τροπους ( και πολλες φορες μπροστα στα ματια μας ) "ετρωγαν" τα λεφτα του κρατους για προσωπικο οφελος;



Αυτους που τωρα κοβουν τις συνταξεις, περιοριζουν τη δημοσια υγεια, μειωνουν τους μισθους κι ακυρωνουν τις συμβασεις εργασιας;

Αυτους που σε αναγκαζουν να περνας απο δρομους καρμανιολες και ανα 10Km να πληρωνεις το αντιτιμο ενος δρομου που επρεπε να ηταν φτιαγμενος αλλα δεν ειναι διοτι καποιος τα εφαγε στο ενδιαμεσο?




Αν με ολα αυτα εισαι ευχαριστημενος, την επομενη φορα που θα ριξεις το ψηφοδελτιο σου, βαλε και τους μισθους 4 χρονων, ωστε ο καθε Γιωργακης να μιλαει για τον πολιτη που στο δρομο του φωναζε "Εαν ειναι να σωθει η Ελλαδα, να σας δωσω και τον 13ο μισθο"!!!
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 18:28 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος draned

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 222
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #113 στις: 17/01/11, 18:27 »
Σου φαινεται δλδ περιεργο να θελω να συνεχισω να πληρωνω τις κρατησεις υγειας, διοδιων, φορους μου ?  ΟΚ. Μαλλον δεν ειχα καταλαβει τι ακριβως  συζηταγατε εδω... Μου ειναι εντελως ξενη και επικινδυνη αυτη η συλλογιστικη. Ζητω συγνωμη, δε μπορω να συμμετεχω αλλο με βαση τετοιες λογικες.

Πυροτεχνηματα φιλτατε. Γεμισαμε πυροτεχνουργους.
Κλειστον λογω κρισης.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #114 στις: 17/01/11, 18:28 »
Δηλαδη monoxeira εσυ θα εμπιστευτεις τα χρηματα σου σε αυτους που τις προηγουμενες φορες τα "εφαγαν" κι ετσι τωρα εσυ κινεισαι με παλαια λεωφορεια;

Σου φαινεται δλδ περιεργο να θελω να συνεχισω να πληρωνω τις κρατησεις υγειας, διοδιων, φορους μου ?  ΟΚ. Μαλλον δεν ειχα καταλαβει τι ακριβως  συζηταγατε εδω... Μου ειναι εντελως ξενη και επικινδυνη αυτη η συλλογιστικη. Ζητω συγνωμη, δε μπορω να συμμετεχω αλλο με βαση τετοιες λογικες.
Εσύ δηλαδή monoxeiras πιστεύεις ότι είναι καλό να συνεχίζουμε να ταίζουμε τους κλέφτες? Το καλύτεορ δηλαδή που έχει να κάνεις σε κάποιον που σου τρώει τα λεφτα, σύφμωνα με αυτά που προτείνεις, είναι ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ.

Μετά βρίσκεις επικίνδυνη την δική μας συλλογιστική? Αυτά σας πιπιλίζουν οι κομματικοί καθοδηγήτες? Έχεις πληρώσει δηλαδή για έναν δρόμο, ο δρόμος είναι δημόσιος και ήδη συντηρείται από τους φόρους σου. Και έρχεται κάποιος ο οποίος χωρίς λόγο και αιτία αναλαμβάνει να εισπράτει (για τον εαυτό του όχι για το κράτος) χρήματα από όσους κινούνται σε αυτό τον δρόμο ο οποίος ΔΕΝ του ανήκει!!!! Πραγματικά πρέπει να είσαι ηλίθιος για να μην μπορείς να καταλάβεις το προφανές δηλαδη...

« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 23:09 από YmiRLinG »
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #115 στις: 17/01/11, 18:42 »
Εσύ δηλαδή monoxeiras πιστεύεις ότι είναι καλό να συνεχίζουμε να ταίζουμε τους κλέφτες? Το καλύτεορ δηλαδή που έχει να κάνεις σε κάποιον που σου τρώει τα λεφτα, σύφμωνα με αυτά που προτείνεις, είναι ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙΣ.
 
Μετά βρίσκεις επικίνδυνη την δική μας συλλογιστική? Αυτά σας πιπιλίζουν οι κομματικοί καθοδηγήτες? Έχεις πληρώσει δηλαδή για έναν δρόμο, ο δρόμος είναι δημόσιος και ήδη συντηρείται από τους φόρους σου. Και έρχεται κάποιος ο οποίος χωρίς λόγο και αιτία αναλαμβάνει να εισπράτει (για τον εαυτό του όχι για το κράτος) χρήματα από όσους κινούνται σε αυτό τον δρόμο ο οποίος ΔΕΝ του ανήκει!!!! Πραγματικά πρέπει να είσαι ηλίθιος για να μην μπορείς να καταλάβεις το προφανές δηλαδη...


Aυτο το συμπερασμα απο που βγηκε?

Αποσυνδεδεμένος Jimi Pap

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 429
  • Make music,not priests!!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #116 στις: 17/01/11, 19:19 »
Jimi Pap, ειδες να πηγαινει κανενας φυλακη σε αυτη τη χωρα? Θυμησου χρηματιστηριο κλπ. Το "αρα" σου ειναι οντως ακυρο...το πολλοι ή λιγοι, γνωστοι ή αγνωστοι, δε σημαινει οτι θα πανε φυλακη.

Αντε παμε παλι για να καταλαβει και ο καθε πενταχρονος...
 
Συμφωνα με τα λεγομενα του παππουλη, οι διεφθαρμενοι δημοσιοι λειτουργοι ειναι λιγοι και τους ξερουμε...(ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ)
 
Αρα, συμφωνα παντα με τη λογικη του παππουλη (ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ), ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ, ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ, ΔΙΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΙΣΕΙ, Η ΑΠΛΩΣ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΙΣ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΩΞΗ, ΤΩΝ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ, ΔΙΕΝΕΡΓΟΥΝ ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΕΝΟΧΟΙ.
 
ΓΚΕΓΚΕ ΤΩΡΑ 'Η ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ BOLD ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΑ ΜΑΖΙ??

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #117 στις: 17/01/11, 20:30 »
Jimi Pap, ειδες να πηγαινει κανενας φυλακη σε αυτη τη χωρα? Θυμησου χρηματιστηριο κλπ. Το "αρα" σου ειναι οντως ακυρο...το πολλοι ή λιγοι, γνωστοι ή αγνωστοι, δε σημαινει οτι θα πανε φυλακη.

Αντε παμε παλι για να καταλαβει και ο καθε πενταχρονος...
 
Συμφωνα με τα λεγομενα του παππουλη, οι διεφθαρμενοι δημοσιοι λειτουργοι ειναι λιγοι και τους ξερουμε...(ΕΓΩ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΙΣΧΥΡΙΖΟΜΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ, ΟΤΙ ΔΗΛΑΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΥ)
 
Αρα, συμφωνα παντα με τη λογικη του παππουλη (ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ), ΟΛΟΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΗΜΟΣΙΟΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΟΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ, ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΙ, ΕΧΟΥΝ ΗΔΗ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ, ΔΙΚΑΣΕΙ ΚΑΙ ΦΥΛΑΚΙΣΕΙ, Η ΑΠΛΩΣ ΔΡΟΜΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΙΣ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΑ ΔΙΩΞΗ, ΤΩΝ ΔΙΕΦΘΑΡΜΕΝΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΟΥΜΕ. ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ, ΟΠΩΣ ΟΡΙΖΕΙ Ο ΝΟΜΟΣ, ΔΙΕΝΕΡΓΟΥΝ ΣΥΓΚΑΛΥΨΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΕΞΙΣΟΥ ΕΝΟΧΟΙ.
 
ΓΚΕΓΚΕ ΤΩΡΑ 'Η ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΚΕΦΑΛΑΙΑ ΚΑΙ BOLD ΚΑΙ ΠΛΑΓΙΑ ΜΑΖΙ??

Ανετρεξα στα ποστ του papou, αλλα τα μισα απο οσα λες οτι ισχυριζεται δν ειναι πουθενα γραμμενα. Αλλα ασχετα με το τι λεει ο papous κι ο καθε παπους, δεν εχει καμια σχεση με αυτο που λεω εγω.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #118 στις: 17/01/11, 21:25 »
Το επομενο post που θα περιεχει προσωπικη επιθεση, ασχημες εκφρασεις και βωμολοχιες θα διαγραφει και το μελος αυτοματα θα banαρεται για 5 μερες. Μην πειτε πως δεν προειδοποιησα!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #119 στις: 17/01/11, 21:26 »
Ο monoxeiras, μια χαρά τα λέει...Διότι ακόμη και αν είναι παράνομες αυτές οι εταιρείες, όταν δεν πληρώνουμε διόδια, θα αρχίσουνε να επιβαρύνονται, όχι οι επιχειρηματίες, αλλά οι απλοί υπάλληλοι. Το θέμα είναι, όταν πυροβολάτε, ένα λεωφορείο με ανθρώπους, να βρίσκεται και το σωστό στόχο, δηλαδή τους ένοχους. Είναι πολλά χρόνια, που ο κόσμος πυροβολάει τους αθώους, ενώ μάλιστα ισχυρίζεται ότι γνωρίζει τους ένοχους.
« Τελευταία τροποποίηση: 17/01/11, 21:28 από XoLiDoXoS »
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #120 στις: 17/01/11, 22:31 »
Ασκοπα posts διαγραφονται επιτοπου! Κι ας ενοχλει οσους ενοχλει!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #121 στις: 17/01/11, 22:57 »
Ο monoxeiras, μια χαρά τα λέει...Διότι ακόμη και αν είναι παράνομες αυτές οι εταιρείες, όταν δεν πληρώνουμε διόδια, θα αρχίσουνε να επιβαρύνονται, όχι οι επιχειρηματίες, αλλά οι απλοί υπάλληλοι. Το θέμα είναι, όταν πυροβολάτε, ένα λεωφορείο με ανθρώπους, να βρίσκεται και το σωστό στόχο, δηλαδή τους ένοχους. Είναι πολλά χρόνια, που ο κόσμος πυροβολάει τους αθώους, ενώ μάλιστα ισχυρίζεται ότι γνωρίζει τους ένοχους.
Ειναι ασκοπο ποστ η οχι?
Τουλαχιστον απο αποψη περιεχομενου θεωρω οτι ειναι ασκοπο.
Με την ιδια λογικη που για ενα περιεργο λογο αρχισες να υποστηριζεις αυτες τις μερες να μας βαλουν διοδια η κατι τετοιο και σε αλλες φαινομενικα δωρεαν υπηρεσιες οπως ξερω γω κατα την εισοδο μας στην Αεροπαγιτου για βολτα η στον Λυκαβητο ωστε να απασχοληθει κοσμος.Ακομα και αν ειναι παρανομη η καταβολη διοδιου σε αυτες τις περιπτωσεις εμεις θα πρεπει να πληρωνουμε για να μην χασει ο κοσμος τη δουλεια του..Ε τοτε με την ιδια λογικη να μην πιασουν ποτε τους σωματεμπορους για να μην χασουν οι κοπελες τη δουλεια τους και παει λεγοντας..Δεν θα το επεκτεινω γιατι θα γινει περισσοτερο γελειο απο οτι ειναι..

Χαχαχα, στο τέλος θα σας έρθουν πρόστιμα που θα πέσει το σαγόνι σας στο πάτωμα....Μην πληρώνετε εξυπνάκηδες και θα δείτε!

Και εσυ θα χαρεις Τζερμ?Θα χαρεις που καποιοι αντισταθηκαν επιτελους σε κατι αλλα ''την πατησαν''..
Σκατανθρωπους εχει αυτη η κοινωνια τελικα.

Μου κανει μεγαλη εντυπωση ομως που ακομα και σε ενα καθ'ολα δικαιο αιτημα οπως αυτο να βρισκει τοση γκρινια και αντιδραση.Και δεν εννοω αυτους που φοβουνται τις συνεπειες..

Α ξεχασα να σας πω οτι ετοιμαζονται και αλλα διοδια πριν απο το Λουτρακι..Οπως ειπε και ενας καθηγητης μου(σοφο μυαλο και ιδεαλιστης) είναι ενας τρόπος να μειωνεται η κινηση και να μην υπαρχει τοση φθορα στους δρομους.(υπαρχει  και επισημα τετοια δικαιολογια..)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #122 στις: 17/01/11, 23:11 »
Οταν λεω ασκοπο, εννοω γεματο προσωπικες επιθεσεις που δεν εχουν καμια σχεση με το θεμα! ;) Οι αποψεις ( οποιες κι αν ειναι αυτες ) προφανως και δεν ειναι ασκοπες μεσα στο θεμα!


Xolidoxos εσυ δηλαδη, οπως και ο monoxoiras, δινεις ψηφο εμπιστοσυνης σε αυτους που εκλεβαν τοσα χρονια απο το κρατικο προϋπολογισμο των δημοσιων εργων; Και ψηφος εμπιστοσυνης σε αυτη την περιπτωση ειναι η πληρωμη των διοδιων, σε εταιριες που δεν εχουν παραδωσει κανενα εργο ( και πολλες απο αυτες δεν εκτελουν καν εργο ) υστερα απο την ευλογια του ιδιου του κρατους!
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #123 στις: 17/01/11, 23:49 »
Δεν με έχεις καταλάβει τόσο καιρό τι γράφω Κιράτζο.
 
Πρώτα από όλα είπα, να αποδειχτεί τι είναι νόμιμο και τι όχι με απόφαση δικαστηρίου.
Δεύτερον, όσοι καταπολεμούν κάτι, να το καταπολεμούν νόμιμα.
Τρίτον, όσοι καταπολεμούν κάτι και γνωρίζουν τους ένοχους, να καταπολεμούν πρώτα από όλα τους ένοχους.
Τέταρτον, όσοι τελικά καταπολεμούν την παρανομία με παρανομία, ιδιαίτερα όσοι υποστηρίζουν ότι δεν ζούμε σε ένα δίκαιο κράτος, να έχουν τα κότσια να το πράξουν, ιδιαίτερα όταν γνωρίζουν τους ένοχους. Με αυτό το τελευταίο εννοώ, ότι τα αυγά με πορδές δεν βάφονται.
Πέμπτον, όταν αποκεφαλίζεις όλα τα χλωρά και αφήνεις τα ξερά ανέγγιχτα. Αύριο μεθαύριο, θα χρειαστεί να αποκεφαλίσεις και άλλα χλωρά, για το φταίξιμο των ίδιων ξερών που αλλάξανε μέρος και τρόπους αλλά όχι συνήθειες. Προς τιμή της ψευτοεπαναστατικότητας.
 
Στο πρώτο παράδειγμα, αναφέρεις, "ακόμη κι αν είναι παράνομη". Όχι, αν είναι παράνομη, να μην βάλουν στην Αεροπαγίτου.
Ποιος θα αποφασίσει αν είναι παράνομη ή όχι ? ο Κούκος ? Το δικαστήριο βεβαίως, βεβαίως.
 
Η σωματεμπορία είναι παράνομη. Βέβαια το επάγγελμα της κοπέλας, έχει γίνει νόμιμο με κάποιες διαδικασίες. Άνετα μπορούν να διωχθούν οι σωματέμποροι, αλλά καμμία από αυτές τις κοπέλες, να μη χάσει τη δουλειά της. Λες να χρειάζονται κάποιον πάνω από το κεφάλι τους, να βλέπει αν γίνεται σωστά η υπόθεση?
 
Οι εταιρείες Freemind, απαρτίζονται από πολλούς ανθρώπους. Κάποια από τα χρήματα που δίνω θεωρώ ότι πάνε για καλό σκοπό. Δεν είναι τυχαίο που κάποιοι θέλουν να μειωθεί η τιμή του εισητηρίου. Διόδια άλλωστε, αν θέλουμε καλύτερους δρόμους, θα ξαναυπάρξουν με ανάλογο αντίτιμο. Ας βρούνε τρόπο οι επαναστάτες, να διώξουνε τη βρωμιά από τις εταιρείες, δίχως να διώξουνε τους απλούς και τίμιους υπαλλήλους.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Δεν πληρώνουμε διόδια και εισιτήρια ΜΜΜ!
« Απάντηση #124 στις: 18/01/11, 00:12 »
Δηλαδη

2)Καταπολεμησε ττο παρανομο νομιμα ειτε αν δεν ειναι σαφες αν ειναι παρανομο καποιο δικαστηριο να δικαιωσει την μεγαλοεπιχειρηση(μην δουλευομαστε) και μην το καταπολεμας.
3)Υπαρχουν πολλων ειδων ενοχοι.Ενας απο αυτους ειναι οι εταιριες που μας κλεβουν με τη βοηθεια του 2ου ενοχου που ειναι το κρατος.Πιστεψε με τους ξερουμε και τους 2.
4)Δεν καταλαβαινω τι ακριβως θες να πεις..Θελω να ελπιζω οτι εσυ καταλαβες..Το πραττουν αν καταλαβαινω καλα.. :P
5)Ε συγνωμη που δεν καταλαβαινω τις σοφιστειες..Θελω ξεκαθαρα λογια..Αποσαφηνισε τους ορους χλωρα και ξερα ωστε να συνεννοηθουμε.Και ασε ψευτοεπαναστατικοτητες κατα μερους.

Παράθεση
Η σωματεμπορία είναι παράνομη. Βέβαια το επάγγελμα της κοπέλας, έχει   γίνει νόμιμο με κάποιες διαδικασίες. Άνετα μπορούν να διωχθούν οι   σωματέμποροι, αλλά καμμία από αυτές τις κοπέλες, να μη χάσει τη δουλειά   της. Λες να χρειάζονται κάποιον πάνω από το κεφάλι τους, να βλέπει αν   γίνεται σωστά η υπόθεση?

Σε βρισκω υπερ του δεοντος επαναστατικο  εδω..Οχι αφεντικα πανω απο τα κεφαλια μας κλπ..

Παράθεση
Διόδια άλλωστε, αν   θέλουμε καλύτερους δρόμους, θα ξαναυπάρξουν με ανάλογο αντίτιμο. Ας   βρούνε τρόπο οι επαναστάτες, να διώξουνε τη βρωμιά από τις εταιρείες,   δίχως να διώξουνε τους απλούς και τίμιους υπαλλήλους.

Το πλαγιαστο ειναι μεγιστο ψεμα.Αν εφτιαχνε τους δρομους το δημοσιο θα επαιρνε τα λεφτα απο τους ηδη υπερογκους φορους και απο τα προγραμματα δημοσιων επενδυσεων.Μετα θα εβαζε 10 οικονομολογους και θα υπολογιζαν το ελαχιστο ποσο που θα χρειαζοταν σαν διοδιο γωστε να υπαρχει εσοδο για την συντηρηση του δρομου.Μέχρι την Τριπολη δεν βγαινε 7,50 ευρω ανα αυτοκινητο που να χτυπιεσαι.Αν το παιρνε ιδιωτικη εταιρια και το εκανε νομιμα θα εβαζε σιγουρα υψηλοτερο αντιτιμο αλλα και παλι αφου ειχε παραδωσει το εργο με ολες προυποθεσεις ασφαλειας για τη κοινωνια.ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΓΑΘΟ ειναι οι δρομοι.

Το μαυρισμενο ειναι αισχρη προπαγανδα που διατυμπανιζεις εδω και πολλα ποστς..Κανεις δεν αναγορευθηκε επαναστατης και κανεις δεν ειναι ουτε θεωρητικα αλλα ουτε και με τη πραξη εναντια στους απλους υπαλληλους των εταιριων.
Διαβασε και αυτη τη καταγγελια εισπρακτορα διοδιων
http://kostasanagnostopoulos.blogspot.com/2011/01/blog-post_07.html#ixzz..


I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
8 Απαντήσεις
4414 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/08/10, 21:31
από Μαρμελακι
7 Απαντήσεις
2942 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/10, 04:16
από draned
0 Απαντήσεις
3255 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/08/17, 22:53
από MARIOS F
0 Απαντήσεις
5889 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/07/18, 15:17
από Βραζίλης