Αποστολέας Θέμα: laney lc 30  (Αναγνώστηκε 8303 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panos470dxqm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
laney lc 30
« στις: 14/02/08, 00:40 »
παρακολουθω τις συζητησεις σας εδο και μισο χρονο περιπου και μπορω να πω οτι εχω αποκτησει σχεδον ολες μου τις γνωσεις σχετικα με κιθαρα και εξοπλισμο.προκειται σε λιγες μερες να αγορασω εναν ενισχυτη.διαθετω 800 ευρω το παρα πολυ και εχω καταληξει στον εν λογω LANEY.παιζω μεταλ και χαρντ ροκ καταστασεις.ο ενισχυτης θα ειναι για χρηση σε σπιτι αλλα θελω να εχει και προοπτικες για λαιβ. εχω διαβασει οτι οι λαμπες φθειρονται και χρειαζονται αλλαγη.ποσο κοστιζουν πανω κατω? πιστευεται οτι αυτος ο ενισχητης θα καλυψει τις μουσικες μου αναζητησεις.σας ευχαριστω  ;) argo τα φωτα σου μιας και ξερεις απο laney...

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #1 στις: 14/02/08, 01:20 »
...εχω διαβασει οτι οι λαμπες φθειρονται και χρειαζονται αλλαγη.ποσο κοστιζουν πανω κατω? πιστευεται οτι αυτος ο ενισχητης θα καλυψει τις μουσικες μου αναζητησεις.σας ευχαριστω  ;) argo τα φωτα σου μιας και ξερεις απο laney...

Μ' έχετε πάρει χαμπάρι τελικά...  ;D

Λοιπόν, το αν θα σε καλύψει το γνωρίζεις μονό εσύ. Δυστυχώς ο LC-30 είναι out of stock στον Νακα, που είναι και ο επίσημος εισαγωγέας και άρα θα πρέπει να περιμένεις μέχρι να τον ακούσεις.

Όσο αφορά τις λάμπες, η ζωή τους εξαρτάται από την χρήση που κάνεις στον ενισχυτή, αλλά και με συχνή χρήση δεν  πιστεύω οτι θα αντέξουν λιγότερο από χρόνο. Επίσης να ξέρεις οτι οι τελικές είναι αυτές που εξασθενούν γρηγορότερα ενώ οι λάμπες προενίσχυσης έχουν πολύ περισσότερη ζωή.

Το κόστος ενός ζεύγους EL84 κυμαίνεται από 14 εως 55€ ανάλογα τον κατασκευαστή. Για τις προενισχύτριες η τιμή κυμαίνεται από 7,30 εως 35€.

If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος panos470dxqm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #2 στις: 14/02/08, 02:01 »
για να ειμαι και πιο συγκεκριμενος μιλαω για τον laney lc 30_2. ψαχνομαι εδω και πολυ καιρο για ενισχυτη και επιτελους εφτασε η ωρα{τα χρηματα δηλαδη} ο συγκεκριμενος ειναι δικαναλος εαν δεν κανω λαθος.ενα ειναι το καθαρο καναλι και το αλλο το βρωμικο.ειναι drive h distortion? απο ποιοτητα λεει τιποτα η παραμορφωση του ενισχυτη? εχω κατι πεταλακια της boss βεβαια αλλα ετσι για να ξερω.συγχωρεστε την αγνοια μου,ξερω οτι αυτα εχουν σηζητηθει πολλες φορες απλα ειμαι λιγο χαμενος.με την πρωτη ευκαιρια βεβαια θα τον ακουσω στον νακα απλα αν μπορειται να μου δωσετε μια πρωτη εικονα!!!!

 ;)

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #3 στις: 14/02/08, 09:32 »
Ναι είναι δικάναλος.

Ως κάτοχος του εν λόγω ενισχυτή έχω να πω ότι αποδίδει πάρα πολύ καλά με κάθε πετάλι που του έχω βάλει.
Ύστερα από 1 χρόνο περίπου αποφάσισα να του αλλάξω τις λάμπες με JJ και είδα το φως μου!
Τεράστια διαφορά στον ήχο. Έγινε πιο "ζεστός", πιο δυνατός και τα γκάζια του έγιναν πολύ καλύτερα από πριν όπου έχαναν αρκετά με τις TAD που φορούσε.

Μην περιμένεις με κανέναν ενισχυτή αυτής της κατηγορίας να βγάλεις καλό μέταλ ήχο μόνο από το βρώμικο κανάλι του, γιατί πολύ απλά για να γίνει κάτι τέτοιο πρέπει να τον τσιτώσεις αρκετά όπως και τους περισσότερους βέβαια.
Όμως αν χρησιμοποιείς πετάλια τον θεωρώ ιδανικό ενισχυτή, αφού δε "χρωματίζει" την κιθάρα σου και κρατάει το βασικό της χαρακτήρα.
Ένα tip σε περίπτωση που τον πάρεις είναι να παίζεις στο βρώμικο κανάλι μόνιμα με ανεβασμένο το Master Volume και χαμηλωμένο το Gain 2.5-3. Μ'αυτό τον τρόπο έχω πολύ καλό punch στα καθαρά μου και τα πετάλια ακούγονται ΠΟΛΥ γεμάτα σε τόνο.

Από τότε που το έκανα αυτό δεν έχω ξαναχρησιμοποιήσει το καθαρό του κανάλι για κανένα λόγο. (υπόψιν ότι παίζω funk και ο καθαρός ήχος είναι για μένα η βάση)

Πιστεύω ότι και ο Peavey Classic 30 είναι τέτοιος ενισχυτής στην κατηγορία αυτή και πολύ οικονομικός.

Καλή αναζήτηση!

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #4 στις: 14/02/08, 10:37 »
Metal και hard rock ε;
Χμμμ

Δεν κοιτάς και προς engl μεριά;
Μια δοκιμή σίγουρα πρέπει να την κάνεις, άσχετα με το αν έχεις "ψηθεί" για τον laney.

Θα σου έλεγα για τον studiotone της koch, αλλά έχει αρκετά ιδιαίτερο χαρακτήρα, δε νομίζω θα κάνει για metal.
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος panos470dxqm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #5 στις: 14/02/08, 22:17 »
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τις προτασεις σας. σημερα τον ακουσα στον νακα και εμεινα αφωνος μιας και τοσο καιρο παιζω με μια μουφα τρανζιστορατη. ενιωσα καποιος οταν ακουγα να παραγω τετοιο ηχο.ενθουσιαστηκα δηλαδη. μαλλον αυριο θα παω να τον τσιμπησω κιολας

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #6 στις: 15/02/08, 11:15 »
παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας και τις προτασεις σας. σημερα τον ακουσα στον νακα και εμεινα αφωνος μιας και τοσο καιρο παιζω με μια μουφα τρανζιστορατη. ενιωσα καποιος οταν ακουγα να παραγω τετοιο ηχο.ενθουσιαστηκα δηλαδη. μαλλον αυριο θα παω να τον τσιμπησω κιολας

Καταλαβαίνω τον ενθουσιασμό σου, και μην παρεξηγήσεις αυτά που θα πω. Να βοηθήσω θέλω, όσο και αν μπορώ.
Είναι λογικό, αν έπαιζες με "μούφα" -όπως λες- ενισχυτή, ο laney να σου φάνηκε θεϊκός.
Και είναι θαυμάσιος ενισχυτής.
Αλλά, βάσει αυτών που είπες ότι θες να παίξεις, ίσως υπάρχουν καλύτερες επιλογές.

Περίμενες τόσο καιρό, δε νομίζω θα βλάψει σε κάτι να ακούσεις μια μέρα 3-4 ενισχυτές ακόμη πριν πάρεις την τελική σου απόφαση, έτσι δεν είναι;
Τον laney θα τον πάρεις, θα τον λατρέψεις, αλλά μετά από 3 μήνες, όταν θα έχεις πια συνηθίσει στα νέα ηχητικά standards του νέου σου λαμπάτου, ίσως βρεθείς ξαφνικά με ένα θαυμάσιο ενισχυτή που όμως ..... δε σου κάνει...

Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #7 στις: 15/02/08, 11:53 »
Έτσι κι αλλιώς και να πάει σε engl ή σε κάτι που να κάνει περισσότερο για το είδος που θέλει να παίξει, θα πρέπει να τον τσιτώνει σε ένταση κι αυτό είναι πολλές φορές απαγορευτικό...
Δεν πιστεύω ότι θα γλυτώσει από τα πετάλια πάντως...

Το καλό με το Laney (και με μερικούς αντίστοιχους) είναι ότι αποτελούν μια πολύ καλή βάση για πεταλιέρα ή ακόμα καλύτερα πετάλια για όλα τα είδη της μουσικής.

Αποσυνδεδεμένος ag313

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 203
  • Φύλο: Άντρας
  • Earthbound Misfit
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #8 στις: 15/02/08, 13:24 »
Για τον engl δηλωνω κατηγορηματικα οτι δεν χρειαζεται να τον τσιτωσεις για να εχεις αποδεκτο ηχο στο δωματιο σου!Εννοειται οσο δυναμωνεις καλυτερευει ο ηχος, γινεται πιο πλουσιος, αλλα σε καμια περιπτωση δεν υστερει σε μικρη ενταση. Δεν χανει το sustain ειναι το μυστικο. Οπως κ ο laney αν θυμαμαι καλα τι ειχα ακουσει! Και αν σ αρεσει η παραμορφωση του, νομιζω θα γλιτωσεις ακομα και στο σπιτι απο πεταλια παραμορφωσης. Και δεν εχει τοσο νοημα να παει κανεις σε λαμπατο hi-gain ενισχυτη για να εχει πεταλιερα, εκτος και αν ειναι τοσο γνωστης που θεωρει οτι τα καθαρα hi-gain και οχι του vintage-style ενισχυτη ταιριαζουν καλυτερα με την πεταλιερα του, και αλλα τετοια, για τα οποια θελει χρονια πειρας και ακουσματων για να ακουσεις κατι που παραβαινει τον γενικο κανονα.
Κοινως, συμφωνω με τον heatseeker, ειναι πολυ λογικο να σου φαινεται "καμια σχεση" με αυτο που εχεις, οπως θα σου φανουν και αλλοι πολλοι. Αλλα με πρωτο και καλυτερο τον engl ψαξτο λιγο ακομα.. Δεν ξερω ακριβως γι αυτο που λεει ο acanthor, αλλα με τον engl με τα 4 καναλια (4 gain stages καλυτερα αλλα ποιον νοιαζεται), μπορει να βγαλει απο μονος του metal και heavy καταστασεις, και μεσα στο δωματιο ικανοποιητικοτατα! Εννοειται παντα οτι αν θες κ αλλο ακομα παραμορφωση μπορει να μη βρεις τιποτα που να σου κανει απο μονο του, αλλα αν κρινω με το γεγονος οτι δεν παιζεις μονο metal αλλα κ κατι πιο ησυχο, θεωρω οτι ο engl σε καλυπτει 100% απο πλευρας δυνατοτητων.

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #9 στις: 15/02/08, 13:38 »
Έτσι κι αλλιώς και να πάει σε engl ή σε κάτι που να κάνει περισσότερο για το είδος που θέλει να παίξει, θα πρέπει να τον τσιτώνει σε ένταση κι αυτό είναι πολλές φορές απαγορευτικό...
Δεν πιστεύω ότι θα γλυτώσει από τα πετάλια πάντως...

Το καλό με το Laney (και με μερικούς αντίστοιχους) είναι ότι αποτελούν μια πολύ καλή βάση για πεταλιέρα ή ακόμα καλύτερα πετάλια για όλα τα είδη της μουσικής.

Τους engl τους ανέφερα απλά ενδεικτικά. Αυτό που ήθελα να πω ότι δε θεωρώ σωστό το να προχωρήσει σε αγορά ενισχυτή 800 ευρώ χωρίς να ακούσει και κάτι άλλο.
Και όσο για την ένταση των λαμπάτων, προσωπικά, αν ήθελα high gain από τον ενισχυτή θα προτιμούσα έναν που μου το δίνει -έστω και δυνατά- από έναν που δε μου το δίνει καθόλου.
Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και τα attenuators
Παρεπιπτόντως, παρήγγειλα ένα weber από Αμερική, το περιμένω να έρθει, θα αναφέρω εντυπώσεις.
Από τιμή σκίζει, να δούμε τί λέει κι από ήχο...
Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #10 στις: 15/02/08, 13:45 »
Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και τα attenuators
Παρεπιπτόντως, παρήγγειλα ένα weber από Αμερική, το περιμένω να έρθει, θα αναφέρω εντυπώσεις.
Από τιμή σκίζει, να δούμε τί λέει κι από ήχο...

Speaker Motor ή Resistor?
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Acanthor

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 212
  • Φύλο: Άντρας
  • ...there's too much panic in this town...
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #11 στις: 15/02/08, 13:54 »
Τους engl τους ανέφερα απλά ενδεικτικά. Αυτό που ήθελα να πω ότι δε θεωρώ σωστό το να προχωρήσει σε αγορά ενισχυτή 800 ευρώ χωρίς να ακούσει και κάτι άλλο.
Και όσο για την ένταση των λαμπάτων, προσωπικά, αν ήθελα high gain από τον ενισχυτή θα προτιμούσα έναν που μου το δίνει -έστω και δυνατά- από έναν που δε μου το δίνει καθόλου.
Συν τοις άλλοις, υπάρχουν και τα attenuators
Παρεπιπτόντως, παρήγγειλα ένα weber από Αμερική, το περιμένω να έρθει, θα αναφέρω εντυπώσεις.
Από τιμή σκίζει, να δούμε τί λέει κι από ήχο...

Εννοείται ότι ΠΡΕΠΕΙ να ακούσει όσους μπορεί περισσότερους. Ευτυχώς το μπάτζετ του είναι αρκετό ώστε να έχει πολλές επιλογές τις οποίες και πρέπει να εξαντλήσει πιστεύω.

Και σίγουρα οι περισσότεροι ενισχυτές με master volume αποδίδουν ικανοποιητικά και σε εντάσεις δωματίου. Αλλά αν τον ανοίξεις και τσιτώσεις τις λάμπες, μετά δε θες να ξανακατεβάσεις ένταση.

Όσο για τα attenuators είναι ίσως η μόνη λύση σ'αυτό, αλλά και πάλι ανεβάζει το συνολικό κόστος κατά πολύ.

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #12 στις: 15/02/08, 14:34 »
Όσο για τα attenuators είναι ίσως η μόνη λύση σ'αυτό, αλλά και πάλι ανεβάζει το συνολικό κόστος κατά πολύ.

Δεν έχουν όλα τα attenuators 300 ευρώ  ;D
Δε λέω περισσότερα, κρατάω μια "πισινή", μέχρι να ακούσω το weber με τα αυτάκια μου.
Θα ενημερώσω, ίσως ενδιαφέρει αρκετό κόσμο

Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #13 στις: 15/02/08, 15:06 »
To weber attenuator είναι??

Αποσυνδεδεμένος Heatseeker

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Ακούμπα Κούλα Τα Μπαούλα Αλλού
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #14 στις: 15/02/08, 15:21 »
To weber attenuator είναι??


Ένα attenuator της εταιρίας Weber :)
http://www.tedweber.com/atten.htm

Αν δεν ξέρεις τί κάνει ακριβώς ένα attenuator, κάνε ένα search, νομίζω θα βρεις ακόμη κι εδώ στο kithara αρκετό info

Believe nothing of what you hear, and only half of what you see
1845 E.A. Poe

Αποσυνδεδεμένος panos470dxqm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #15 στις: 15/02/08, 15:57 »
παιδια ηθελα να ρωτησω σχετικα με αυτα τα hotplate η κατι τετοιο τελος παντων που τσιτωνουν τις λαμπες και εχεις καλη αποδωση σε χαμηλες εντασεις.Δεν σκεφτομαι ακομη για κατι τετοιο ετσι και αλλιως γιατι δεν παιζουν αλλα χρηματα.Απλα ηθελα να γνωριζω εαν ειναι επικυνδυνο για τον ενισχυτη.Η λογικη μου μου λεει οτι θα φθειρει περισσοτερο τις λαμπες που σημαινει και συχνοτερη αλλαγη αυτων.Ενταξει αυτο δεν αποτελει προβλημα.Υπαρχει ομως περιπτωση να δημιουργησει αλλα προβληματα? οπως το να καψει το τροφοδοτικο του ενισχυτη???

το απογευμα παω νακα να παρω τον λανευ τελικα.

Αποσυνδεδεμένος Gabriel6th

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 981
  • Φύλο: Άντρας
  • Are you talking to me?
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #16 στις: 15/02/08, 20:03 »
Επιβαρύνει περισσότερο τις λάμπες και τον μετασχηματιστή εξόδου. Όχι περισσότερο όμως από το να έπαιζες με τον ενισχυτή σου στις αντίστοιχες εντάσεις χωρίς attenuator...
Όχι άλλο Κάρβουνο.
Torrents:
19 Βιβλία για Κιθάρα

Αποσυνδεδεμένος Baroness

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1321
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #17 στις: 15/02/08, 22:10 »
Ναι με πεταλι κανει για μεταλ


Αποσυνδεδεμένος panos470dxqm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #18 στις: 18/02/08, 18:11 »
Τον πηρα τελικα!!!! μια απορια! το fx loop που χρησιμευει για τα πολυεφε και τα πεταλια αξιζει να το χρησιμοποιει κανεις θελω να πω υπαρχει οντως διαφορα απο το να βαζεις πχ το distortion πεταλι μπροστα στο καθαρο καναλι του ενισχυτη? δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι προσ το παρων μου λειπει ενα καλωδιο και ετσι δεν εκανα τη συνδεση στο fx loop

Αποσυνδεδεμένος Raz

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1051
  • Φύλο: Άντρας
  • I dont give a fuck if you hate me
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #19 στις: 18/02/08, 18:22 »
Καλορίζικος!! ΓΙα τα άλλα ας αφήσω καλύτερα να σου πουν κάποιοι πιο έμπειροι μην τα θαλασσώσω.. :P
Κάνει τελικά για rock και metal? Πόσο καλά αποδίδει σε χαμηλές εντάσεις??

Αποσυνδεδεμένος panos470dxqm

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #20 στις: 18/02/08, 19:05 »
προσωπικα  τον βρισκω μια χαρα και στα χαμηλα. τωρα μαλιστα μελεταω το nightrain{guns n roses}
εχει μπολικο γκαζι και ανετα μπορει να παιξει ροκ και χαρντ ροκ. τωρα για μεταλ θελει το πεταλι του δεν γινεται αλιως
« Τελευταία τροποποίηση: 18/02/08, 19:11 από panos470dxqm »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #21 στις: 19/02/08, 00:33 »
Τον πηρα τελικα!!!! μια απορια! το fx loop που χρησιμευει για τα πολυεφε και τα πεταλια αξιζει να το χρησιμοποιει κανεις θελω να πω υπαρχει οντως διαφορα απο το να βαζεις πχ το distortion πεταλι μπροστα στο καθαρο καναλι του ενισχυτη? δεν το εχω δοκιμασει ακομα γιατι προσ το παρων μου λειπει ενα καλωδιο και ετσι δεν εκανα τη συνδεση στο fx loop

To FX Loop είναι για time based effects, δλδ delay, echo, reverb, flanger και σε περιπτώσεις και για chorus. Αυτό εφ'  όσων θέλεις να χρησιμοποιήσεις το distortion του ενισχυτή σου.

 
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος ax1ss

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 85
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Free The WeB
Απ: laney lc 30
« Απάντηση #22 στις: 06/03/08, 12:59 »
εχω laney lc15r ολα τα εφε τα πεταω στην λοουπα εκτος απο wah και μεταλ πεταλι που πανε καρφι απο μπροστα..το λεει και στο manual..δοκιμασα να βαλω το pre amp πεταλι απο μπροστα και δεν εχει καμια σχεση με την λοουπα..fx loop OWNS!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
20 Απαντήσεις
7317 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/06/06, 11:14
από Arg0
4 Απαντήσεις
3596 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/08, 11:55
από themos
11 Απαντήσεις
4597 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/04/08, 10:05
από Heatseeker
13 Απαντήσεις
4729 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/08, 17:39
από let me know 796
34 Απαντήσεις
13666 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/09/08, 17:55
από Ibanezακιας
15 Απαντήσεις
6809 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/08/08, 20:58
από Ibanezακιας
0 Απαντήσεις
2105 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 16:43
από Lightstringer
4 Απαντήσεις
3698 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/09, 11:41
από zebric
10 Απαντήσεις
4591 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/09/09, 00:10
από themos
7 Απαντήσεις
6697 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/02/16, 13:49
από kkmspm (φλουτσ)