Αποστολέας Θέμα: ta provlimata sto group pou paizete...  (Αναγνώστηκε 45081 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
ta provlimata sto group pou paizete...
« στις: 14/05/04, 02:52 »
poio (i poia) einai to megalitero provlima pou sinantate sti sinergasia sas me ta meli tou sigrotimatos pou paizete (stis proves alla kai genika) kai pws to adimetwpizete?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος wolf spirit

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • και, με τά μάτια στον ουρανό, πέφτω σε γκρεμούς!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #1 στις: 14/05/04, 04:17 »
oi ores kai oi meres sinantisis!
Μικρό κορίτσι με τα βήματα χαμένα
τυχαία γόνατα ξεκούρασαν τα οστά μου
μα πάντα θα'ρχομαι απ'το άπειρο σε σένα
με το χαμόγελο σου στη ματιά μου

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #2 στις: 14/05/04, 09:25 »
  • Ότι δεν έχουμε καλό μπασίστα. Πρέπει να του δείχνω εγώ τι να παίζει. Όχι απλά να του λέω νότες αλλά και το πάτημα ακριβώς που πρέπει να κάνει.
  • Ότι όταν αποφασίζουμε να βγάλουμε ένα κομμάτι πρέπει να κάτσω να βγάλω τους στίχους, τα μέτρα τις κιθάρας, τα μέτρα του μπάσου και να δώσω στον ντράμμερ να καταλάβει που και τι να παίζει.
  • Ότι έχουμε καλό ντράμμερ μεν αλλά με μηδέν ακούσματα και πρέπει να περιμένουμε να του έρθει η Θεία Φώτιση για να παίξει κάτι "ζόρικο".
  • Ότι πρέπει να τρέχει πάντας ένας (ποιος? ::)) για όλους.
  • Ότι γενικά οι πρωτοβουλίες από τους άλλους είναι 0 και μετά μου λένε ότι ώρες ώρες είμαι άδικος και εγωϊστής!!!! Εγωϊστής, εγώ??? Εγώ??? ΕΓΩ????
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #3 στις: 14/05/04, 13:17 »
ethixes ena magalo thema.......To basikotero problhma einai auto pou prokuptei otan  4 atoma pou den einai pleon foithtes kai kata synepeia exoun tis douleies tous,prepei na sunnenoithoun gia th mera pou tha kanoun proba.Oi pithanothtes kai oi tesseris na mporoun mia suggekrimenh mera kai wra einai ek twn pragmatwn liges.Meta mpainoun ta klassika problhmata pou oloi tha exete sunanthsei: oti den einai oloi oi mousikoi ths idias dunamikothtas.O mpasistas mas einai epaggelmatias me aristh gnwsh tou antikeimenou...enw o drummer mas apexei kapws apo ta protupa tou virtuozou.Ena allo problhma kuriws gia osous menoun eparxia einai h elleipsh live alla kai pali otan auta yparxoun mpainei to problhma oti auta prepei na sumbadizoun me ton eleu8ero mas xrono....de mporw na paixw live mexri tis 3 to brady kai thn allh mera na exw efhmeria.Pantws genika an ta melh tou group ta pane kala metaxy tous kai yparxei mia stoixeiwdhs diathesh gia auto pou kanoun kati ginetai.......

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #4 στις: 14/05/04, 14:23 »
ένα άλλο πρόβλημα που είχαμε εμείς εχτός απο τα πιο πάνω είναι το εξής...

είμαστε τρία άτομα.. κιθάρα, keyboards και drums και κάποτε και κανένας μπασίστας...
το θέμα είναι ότι ο καθένας άκουγε και διαφορετική μουσική!! και πάντα είχαμε πρόβλημα με το τι θα παίξουμε ή για τη μουσική που γράφαμε(μιλούμε για ώρες συζητησης... από τις 5-6 ώρες που παίζαμε κάθε τετάρτι συνήθως τις 3-4 προσπαθούσαμε να συμβιβαστούμε! :-\) αλλά το αποτέλεσμα ήταν πάρα πολύ καλό στο τέλος γιατί ο καθένας έβαζε κάτι δικό του που αντιπροσώπευε το ίδος τις μουσικής που ακούει...
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #5 στις: 14/05/04, 14:33 »
Ότι δεν έχουμε καλό μπασίστα. Πρέπει να του δείχνω εγώ τι να παίζει. Όχι απλά να του λέω νότες αλλά και το πάτημα ακριβώς που πρέπει να κάνει.
Σε βλεπω με τα κρεμμυδακια , αν το διαβασει αυτο ο μπασιστας.. :P :D

Χαχαχαχα! Λες? Αποκλείετε! Του λέω και κατάμουτρα αυτά! Που να δεις τι γίνετε στις "καλές" πρόβες... Τι μπινελίκι και Χριστοπαναγίες πέφτουν! Αυτό αποδεικνύει πόσο θρησκόληπτοι είμαστε βέβαια!
Στο τελευταίο μάλωμα "κατέβασα" την εξώπορτα του από το στούντιο... διπλή, σιδερένια, με ηχομόνωση... Αφού όλοι απορούσαν πως το κατέφερα έχοντας σταματήσει τα corn flakes ποια!

Κατα τα άλλα είμαστε μια αγαπημένη μπάντα, δεμένοι όλοι μεταξύ μας!!!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #6 στις: 14/05/04, 14:56 »
Θα 'λεγα οτι το μεγαλύτερο πρόβλημα έιναι η συννενόηση...

Πάντα στις μπάντες που έπαιζα έβρισκα 'κλίκες'... η τελευταία ηταν ο τραγουδιστής με τον lead κιθαρίστα...

Πρέπει όλοι να έχουν την ίδια ιδέα για το που θέλει να πάει η μπάντα και το αν μπόρει να πάει. Δεν γίνεται να νομίζει ο ένας οτι μπορούμε να κάνουμε live με τρείς πρόβες αλλά ο άλλος να μην μαθαίνει τα κομμάτια διότι όπως λέει "όταν έρθει η ώρα θα είμαι έτοιμος"...

Πάντως το χειρότερο είναι να μην καταλαβαίνουν τα μέλη οτι για να παίξεις ένα κομμάτι καλά πρέπει να το προβάρεις μόνος σου εκτός απο τις πρόβες όλης της μπάντας...

Είναι τελικά θέμα dedication (sorry, αλλά δεν μου έρχεται στα ελληνικά  :D )
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #7 στις: 14/05/04, 15:01 »
θέμα dedication

Αφιέρωσης του χρόνου σου στην μπάντα. Δλδ να το νιώθεις αυτό που κάνεις.
Αν δεν κάνω λάθος.

Κατα τ'άλλα Arg0 με αυτά που είπες με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο!!!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος sweet_V

  • Μονίμως στον κόσμο της
  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #8 στις: 14/05/04, 15:25 »
Ότι δεν έχουμε καλό μπασίστα. Πρέπει να του δείχνω εγώ τι να παίζει. Όχι απλά να του λέω νότες αλλά και το πάτημα ακριβώς που πρέπει να κάνει.
Σε βλεπω με τα κρεμμυδακια , αν το διαβασει αυτο ο μπασιστας.. :P :D
Αφού όλοι απορούσαν πως το κατέφερα έχοντας σταματήσει τα corn flakes ποια!

Κατα τα άλλα είμαστε μια αγαπημένη μπάντα, δεμένοι όλοι μεταξύ μας!!!

Φανταζομαι εννοεις τα frosties που "ξυπνανε τον τιγρη μεσα σου" ή εστω τα coco cοps που σε κανουν να νικας σε καθε αγωνα μπασκετ... :P :P ;D ::) :)
Say it now because you never know...

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #9 στις: 14/05/04, 15:30 »
Φανταζομαι εννοεις τα frosties που "ξυπνανε τον τιγρη μεσα σου"

Ναι!!!

Παράθεση
ή εστω τα coco cοps που σε κανουν να νικας σε καθε αγωνα μπασκετ... :P :P ;D ::) :)


Στον τελικό της Ζούγκλας, χάναμε συνεχώς, ως που γέμισα το κύπελο με Kellongs Coco Cops!! Κοιτάξτε τι κερδίζετε! Όταν το γάλα έγινε σοκολατένιο.... δεν θυμάμε παρακάτω....  :-[
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος flea

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 132
  • FLEA your bass!!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #10 στις: 14/05/04, 16:38 »
Basika re paidia ti na pw!Problimata aksioshmeiota mexri stigmhs den yparxoun!Mhpws na anhsyxw?Ante na mh sumfwnisoume kamia fora poio kommati na bgaloume kai poio oxi, alla panta akouei o enas ta epixeirhmata tou allou kai sto telos symfwnoume!That's it!

Αποσυνδεδεμένος Σπύρος

  • Συνήγορος του Διαβόλου
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1576
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #11 στις: 14/05/04, 16:45 »
Το μεγαλύτερο πρόβλημα μας είναι "Η ΚΑΤΑΡΑ"
Πρώτα τράκαρε ο ντράμμερ (λίγο δεν έπαθε τίποτα) μετά τράκαρε ο τραγουδιστής (ένα μήνα στο γύψο χέρι και πόδι). Μετά από 2 εβδομάδες τράκαρε ο μπασίστας (Διέλυσε το αμάξι δεν έπαθε τίποτα) αλλά στη συνέχεια παίζοντας μπάλα και χωρίς να τον ακουμπήσει κανείς ή να στραβοπατήσει έπαθε ρήξη αχίλλειου τένοντα και θα είναι σχεδόν 2 μήνες ξάπλα.
Εγώ ευτυχώς δεν οδηγάω ούτε παίζω μπάλα (άντε κάνα FIFA 2002)
Forgive me if I'm out of order this NU METAL has no soul.
It may be good for making money sadly that is not my goal.

Αποσυνδεδεμένος Sound of Rock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 450
  • Φύλο: Άντρας
  • Den Exoume Ipothesi
    • Προφίλ
    • Formula 1 Review
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #12 στις: 14/05/04, 17:01 »
η κατάρα για την οποία μιλά ο σπύρος... είχαμε και εμείς μια παρόμοια με το συγκρότημα που είχαμε πέρσι με κάτι φίλους.. από την πρώτη κιόλας μέρα!!!

ήταν η κατάρα των amplifier!!!!!

πρώτη μέρα πάμε να παίξουμε κάηκε η ασφάλεια του amp για το μπάσσο... μετά αγόρασα εγώ ένα ενισχυτή από ένα φίλο και μου είχε πει ότι είναι για 110βολτς.. και πίσω έτσι έγραφε.. αλλά κάτι δεν πήγαινε καλά και ο ενισχυτής δεν τραβούσε... μετά από δυο τρις πρόβες ανακαλύψαμε πως τελικά ο ενίσχυτης ήταν τελικά αλλαγμένος σε 220!!!! τότε λέμε επιτέλους τι θα πάει στραβά τωρα? επόμενη πρόβα άργησα λίγο να πάω.. μπαίνω στο σπίτι και τι μου λενε τα παιδια??? έβαλαν τον marshall του άλλου του κιθαρίστα στα 220 ενώ ήταν για 110!!! μας πήρε και ένα μήνα μέχρι να επιδιορθωθει! και συνεχώς είχαμε έτσι προβλήματα.. αλλά είμαστε πολυ καλοί φίλοι και οι 4... και από όλα αυτά βγήκε και το όνομα μας The Fuse Brothers (fuse από τις ασφάλειες που κάψαμε!!)
Formula 1 Review
Lyrics. Wasted Time Between Solos.

Αποσυνδεδεμένος Τραμπάκουλας

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Φύλο: Άντρας
  • δεν ξερω τι μ' αρεσει αλλα ξερω τι δεν μ' αρεσει
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #13 στις: 14/05/04, 20:55 »
Αυτα δεν ειναι τιποτα. Ακουστε αυτο: εγω ντραμς να παιζω blast beats οποτε μου κατεβει αναμεσα στα τραγουδια(θα καταλαβετε...), μια γκομενα φωνη να τραγουδαει "να 'χα χιλια ματια τα ματια σου να βλεπω..." και να εχουμε κανονισει να παιζουμε τραγουδια που μονο αυτη ηθελε(παιζαμε τα παντα), ενας lead με ζουμ πεταλιερα που να μην ξερει τι να παιξει και να μπερδευεται στα πιο απλα σολο, ενας με ηλεκτρακουστικη που να παιζει το λα μπαμπα παλι οποτε θελει(και γω ακολουθουσα με δικαση) και ενας τελειωμενος "ροκας" που το μονο που ηθελε να παιζει ηταν το sweet child o' mine kaiτιποτα αλλο(δεν ηταν κακο, δεν κρινω το γουστο) και ολοι αυτοι να παιζουνε πυξ-λαξ και φιλαρακια και και και... επειδη μου σπασαν τα νευρα γιατι δεν γινοταν δουλεια το διαλσαμε μετα απο 1 χρονο προβες και αυτο γιατι οι αλλοι βαριοντουσαν. (φευγαν απο το στουντιο στο τεταρτο και ειχαμε αλλες 2 ωρες και δεν πληρωναν και πεφτανε ΧΟΝΤΡΑ ΓΑΜΟΣΤΑΥΡΙΔΙΑ-συγνωμη για αυτους που πιστευουν- και νευριαζα Αρκετα. Πως σας φαινεται αυτο? μην ξαναμιλησει κανενας για προβληματα εκτος αν εχει κατι χειροτερο αλλα και παλι θα σας πω και την υπολοιπη ιστορια....
τι κοιτας ρε? πηγαινε να κανεις κατι καλυτερο. ολο αυτο το πραγμα μας επηρρεαζει ψυχολογικα χωρις να αντιδρουμε στο περιβαλλον μας. εγω λεω "τραβα την πριζα".πληρωνεις αδικα.

GnR

  • Επισκέπτης
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #14 στις: 14/05/04, 22:59 »
Χμμ, ωραίο θέμα! ;)

Τα κυριως προβληματα που εχω συναντησει μεχρι τωρα ηταν:

1.Καποιος/οι απο το γκρουπ δεν μπορουν να ανταπεξελθουν "τεχνικα" στις δυνατοτητες των υπολοιπων.Αποτελεσμα,να καθυστερει η όλη φαση και να βαριουνται οι υπολοιποι.Σε τετοιες περιπτωσεις καποιος θα πρεπει να αποχωρησει ;D
Μια φορα θυμαμαι,πριν απο 2-3 χρονια,ειχαμε παρει δοκιμαστικα εναν τυπο,ο οποιος δε φτανει που ηταν "κουλος" και καθυστερουσε ολη τη μπαντα,η πλακα ηταν οτι αυτος δεν το εβλεπε και ηθελε να "την πει" στους αλλους!!Εννοειται πως εφαγε ποδι! ;D

2.Το κλασσικο προβλημα των ωρών... >:(Ευτυχώς πλεον εχει σχεδον εκλειψει αυτο το θεμα και ειμαι πολυ ευχαριστημένος :)

Αυτα.



GnR

  • Επισκέπτης
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #15 στις: 14/05/04, 23:16 »

Πρέπει όλοι να έχουν την ίδια ιδέα για το που θέλει να πάει η μπάντα και το αν μπόρει να πάει. Δεν γίνεται να νομίζει ο ένας οτι μπορούμε να κάνουμε live με τρείς πρόβες αλλά ο άλλος να μην μαθαίνει τα κομμάτια διότι όπως λέει "όταν έρθει η ώρα θα είμαι έτοιμος"...



Φιλε Argo, παλιοτερα ειχα κι εγω παρομοιο προβλημα και μαλιστα με ειχε απασχολησει αρκετα :-\
Βεβαια, όλα γινονται. Και live με τρεις προβες βγαινει,και καποιος μπορει "οταν ερθει η ωρα να ειναι ετοιμος".Eιναι θεμα μουσικων πιστευω.
Δηλαδη ενταξει,δεν περιμενεις με τιποτα απο τον ασχετο να βγαλει live με 3 προβες, αλλα ουτε και μπορεις να πεισεις τον πιο καλο οτι για ενα live θα χρειαστει να κάνει 150 πρόβες :D
Απλως,κρινεις απο τους μουσικους που εχεις και διαλεγεις τον καταλληλο δρομο...

Οπως εγραψα και στο προηγουμενο post αν υπαρχει "σημαντικη" διαφορα ικανοτητας αναμεσα στα μελη,ειναι καπως δυσκολο να "περπατήσει" το πραγμα,καθως ο καλος θα βαριεται και θα λεει "κοιτα με τι καθομαι και ασχολουμαι τώρα"(και με το δικιο του εδω που τα λεμε) και ο "κακος" (ή  ο άσχημος ;D) θα γκρινιαζει συνεχεια.

Anyway,αυτα ήταν απο προσωπικες εμπειριες μου, άλλος μπορει να τα εχει βιωσει διαφορετικα.Σημασια εχει να περναμε και καλα.

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #16 στις: 15/05/04, 00:13 »
Εμείς έχουμε μεγάλο πρόβλημα με την φωνή. Παίζουμε ωραία αλλά είμαστε όλοι τρισφάλτσοι. Αναγκαζόμαστε λοιπόν και μπλέκουμε με τραγουδιστές άσχετους, βεντέτες, παράφωνους πολλές φορές.
Το άλλο πρόβλημα είναι η μουσική διαφορά. Όταν θέλεις να κάνεις ταξίμι (αυτοσχεδιασμό Solo) και ο άλλος που σε συνοδεύει δεν θέλει να αλλάξει συγχορδία γιατί δεν καταλαβαίνει που και πώς τότε τρελαινεσαι! Η όταν σε δυο λεπτά βγάζεις πάνω στο δικό του όργανο του ένα τραγούδι και αυτός σου λέει δεν μπορεί να το μάθει σε δυο μέρες...
Το τελευταίο πρόβλημα είναι οτι συνήθως κάποιος πρέπει να τρέχει...να τυπώνει συγχορδίες να τις δίνει έτοιμες στον κιθαρίστα, να κάνει μόνος του πρόβες με την φωνή, να κανονίζει για την μικροφωνική, να βγάζει όλα τα κομάτια τέλεια επειδή είναι ο βασικός σολίστας...ασε γ**ησέ τα

α....και το οικονομικό...θέλεις να πάρεις ενισχυτές και ο ένας δεν έχει χρήματα να πάρει και περιμένει απο εσένα να πάρεις δικάναλο για να παίζετε μαζί...στο τέλος τα παίρνεις και ούτε εσύ δεν παίρνεις.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #17 στις: 15/05/04, 00:31 »
Εγω ενα πραγμα εμαθα στο σχολειο ;D
Τα εν οικω, μην εν δημω ( τωρα αν το σκοτωσα, φταιει το γεγονος στο οτι στο σχολειο εμαθα μονο το ρητο, και οχι την ορθογραφια  ;D )
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Mandrugada

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #18 στις: 15/05/04, 01:14 »
Είμαι τρελά ερωτευμένος με την τραγουδίστρια μας. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις τα έφτιαξε με τον μπασίστα. Ο οποίος μπασίστας είναι φίλος μου. Μύλος η υπόθεση.

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #19 στις: 15/05/04, 01:47 »
Είμαι τρελά ερωτευμένος με την τραγουδίστρια μας. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις τα έφτιαξε με τον μπασίστα. Ο οποίος μπασίστας είναι φίλος μου. Μύλος η υπόθεση.


nomizw oti to megalitero provlima to exei o Mandrugada! kalo kouragio!

diavasa ola ta parapanw kai pistevw pws prepei na ta deixw sta melh tou sigrotimatos pou tragoudaw na doun oti den eimaste oi monoi me provlimata!
egw thelw na prosthesw ws provlima to fadariliki!ekei pou paei na ginei kati kapoios-oi prepei na figei-oun...
« Τελευταία τροποποίηση: 15/05/04, 02:42 από eleni21 »
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος mafiozos

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 86
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #20 στις: 15/05/04, 02:27 »
Είμαι τρελά ερωτευμένος με την τραγουδίστρια μας. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις τα έφτιαξε με τον μπασίστα. Ο οποίος μπασίστας είναι φίλος μου. Μύλος η υπόθεση.

φίλε μου καλό κουράγιο.........

Αποσυνδεδεμένος Christof

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Άντρας
  • See Emily Play
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #21 στις: 15/05/04, 03:53 »
Εμείς είμαστε όλοι κουλοί κ φάλτσοι, κ έτσι δεν υπάρχει πρόβλημα...  ;D (Εντάξει κουλοί ίσως οχι κ τόσο, αλλά φάλτσοι στάνταρ...) Γι αυτό κ τώρα ψάχνουμε κάννα καθηγητή ορθοφωνίας μπας κ μάθουμε τίποτα, τίποτα απλά... π.χ κάννα Φραγκούλη  ;D
I've got new Wings to fly,
But I dont know where to fly to...

Αποσυνδεδεμένος wolf spirit

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 19
  • Φύλο: Άντρας
  • και, με τά μάτια στον ουρανό, πέφτω σε γκρεμούς!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #22 στις: 15/05/04, 05:40 »
Nα και μερικά άλλα προβλήματα που έχω συναντήσει:
1. Επειδή τυχαίνει να κάνουμε πρόβες σε δικό μας studio στο σπίτι του ντραμερ σε ανύποπτους χρόνους μπαίνει μέσα η μάνα  του και απαιτεί να σταματήσουμε την πρόβα για να τον ρωτήσει αν θα πάει αύριο στην γιαγιά του
2. τα κινητά τηλέφωνα που δεν λένε να σταματήσουν να χτυπάνε
3. όλα τα μέλη βιάζονται να τελειώσουν γιατί έχουν ραντεβού με κάποια γκόμενα
4. να φέρνουν  φίλους τους και κάποια γυναίκα που έτυχε να γνωρίσουν την προηγούμενη μέρα με αποτέλεσμα αντί για πρόβα να γίνετε επίδειξη και φιγούρα.

ΤΙ ΝΑ ΠΩ???????
Μικρό κορίτσι με τα βήματα χαμένα
τυχαία γόνατα ξεκούρασαν τα οστά μου
μα πάντα θα'ρχομαι απ'το άπειρο σε σένα
με το χαμόγελο σου στη ματιά μου

Αποσυνδεδεμένος Mandrugada

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω το Το Στέκι των Κιθαρωδών!
    • Προφίλ
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #23 στις: 15/05/04, 11:48 »
Σας ευχαριστώ παιδιά αλλά δεν γίνεται να συνεχίσει έτσι το θέμα.Κάτι πρέπει να κάνω.Την βλέπω κάθε φορά στην πρόβα πανέμορφη και καταπληκτική και είναι δύσκολο να σταματήσω να την σκέφτομαι.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ta provlimata sto group pou paizete...
« Απάντηση #24 στις: 15/05/04, 13:41 »
Είμαι τρελά ερωτευμένος με την τραγουδίστρια μας. Το πρόβλημα είναι ότι μόλις τα έφτιαξε με τον μπασίστα. Ο οποίος μπασίστας είναι φίλος μου. Μύλος η υπόθεση.

Γι'αυτό το έχω σαν κανόνα "Απογορεύονται οι γυναίκες στην μπάντα!!!!"

Σας ευχαριστώ παιδιά αλλά δεν γίνεται να συνεχίσει έτσι το θέμα.Κάτι πρέπει να κάνω.Την βλέπω κάθε φορά στην πρόβα πανέμορφη και καταπληκτική και είναι δύσκολο να σταματήσω να την σκέφτομαι.

Φτιάξτα με τον ντράμμερ ή τον κιθαρίστα για να κάνεις σπάσιμο στους άλλους. Πες την και ένα βράδυ στον μπασίστα να στραβώσει αυτή!!!
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3190 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/09/04, 20:27
από idols
0 Απαντήσεις
1871 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/01/07, 15:41
από rouxlas
4 Απαντήσεις
3202 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/07, 17:16
από ogyon21
0 Απαντήσεις
1919 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/01/08, 13:26
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2772 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 19:45
από gers
6 Απαντήσεις
4241 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/04/09, 19:47
από Μαργαρίτα Π.
2 Απαντήσεις
2897 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 13:17
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
1 Απαντήσεις
2419 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/10, 09:23
από elrich
7 Απαντήσεις
3740 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/12, 22:15
από agrammatos
0 Απαντήσεις
2141 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/01/13, 00:51
από guitarfan