Αποστολέας Θέμα: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )  (Αναγνώστηκε 95522 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος davoudi_rk

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #100 στις: 05/12/07, 03:56 »
Ευχαριστώ παιδιά. ;D

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #101 στις: 05/12/07, 22:39 »
Καλησπέρα παιδιά!
Θέλω να κάνω μια παραγγελία απο thomman και να πληρώσω με bank transfer{μιας και δεν έχω πιστωτική}
Ξέρει κανείς  με ποιές τράπεζες από Ελλάδα είναι συμβεβλημένος ο thomann?

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #102 στις: 05/12/07, 23:53 »
Μολις ολοκληρώσεις την παραγγελία σου θα σου στηλουν ένα e-mail με τον αριθμό λογαριασμού στον οποίο πρεπει να βάλεις τα χρηματα... Νομίζω ότι μπορείς να τα βάλεις σε οποιαδήποτε τραπεζα απλώς ψαξε να βρεις ποια παιρνει την μικρότερη προμήθεια....
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος CENTRAL

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #103 στις: 10/12/07, 12:46 »
Παιδιά πολύ καλές εντυπώσεις!!!

Αφού γύρισα τα απαράδεκτα στην πλειοψηφία γνωστά μαγαζιά στο κέντρο της Αθήνας (σε συμπεριφορά και ποιότητα ενημέρωσης, λιγότερο στις τιμές) αποφάσισα πως δεν άξιζαν την εμπιστοσύνη μου και στράφηκα στο Thomann...

Πολύ καλή η επικοινωνία με τον Αγγελόπουλο, αλλά προσοχή!!! φροντίστε τα email σας να είναι στα Αγγλικά ώστε ΑΝ ΤΥΧΟΝ ΕΚΕΙΝΟΣ ΛΕΙΨΕΙ να τα διαβάσει κανένας άλλος. Εγώ την πάτησα με αλλαγή που αποφάσισα να κάνω στην παραγγελία η οποία τελικά δεν έγινε γιατί δεν μπορούσε κανείς άλλος να διαβάσει τα Ελληνικά...

Ταχύτητα αποστολής 1 εβδομάδα ακριβώς από την επόμενη της παραγγελίας (έγινε απόγευμα)

Συσκευασία εκπληκτική...διπλά κουτιά με προστατευτικά ακόμα και ανάμεσα στις δυο συσκευασίες!!! καμία περίπτωση χτυπήματος ακόμα κι αν προσπαθήσει κάποιος!

Εγγύηση 3 χρόνια και δυνατότητα αλλαγής στις πρώτες 30 μέρες χωρίς αιτιολόγηση...

Τιμές εξαιρετικές!

Ας μάθουν και οι δικοί μας πως γίνονται οι δουλειές και πως φέρονται στον πελάτη...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #104 στις: 11/12/07, 16:36 »
    Eγω παντως την cort που θελω θα την παρω απο τον λογοθετη, γιατι με €70 παραπανω
εχω τους EMG Hz που στον Θωμα κοστιζουν €80 ο ένας, αρα δεν με συμφερει!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος harisz

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 110
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #105 στις: 14/12/07, 19:03 »
Ρε σεις παιδιά έκανα μια παραγγελία από thomann,τη δευτερα κατέ8εσα τα λεφτα,την τριτη τα έλαβαν και έστειλαν τα πράγματα-στην παραγγελία γράφει parcel shipped γυρω στις 11 το βραδυ της τρίτης-μετά από πόσο καιρό σου φέρνουν συνή8ως τα πράγματα το courrier? την παραγγελία την έκανα την πέμπτη 7/12

Αποσυνδεδεμένος sakman

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • SEX, NO DRUGS AND ROCK N ROLL!!!
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #106 στις: 14/12/07, 22:00 »
Δεν σου έχουν δώσει κωδικό από την ups για να μπεις και να δεις που βρισκεται?
Συνήθως φτανουν σε μια εβδομαδα από τότε που παίρνουν τα λεφτά αλλά τώρα λόγο χριστουγέννων λογικα γίνεται πανικός...
BE SOMEBODY NOT EVERYBODY...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #107 στις: 22/12/07, 19:31 »
    Eγω παντως την cort που θελω θα την παρω απο τον λογοθετη, γιατι με €70 παραπανω
εχω τους EMG Hz που στον Θωμα κοστιζουν €80 ο ένας, αρα δεν με συμφερει!


   Πηρα την cort m600 απο τον Λογοθετη μαζι με ζωνη, λοκ για την ζωνη και θηκουλα €460!!! πολυ πιο φθηνα απο τον Θωμα!!! Αξιζει τον κοπο! Η λιθαρουλα σκοτωνει! Χτες της εκανα και ενα σετ απ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #108 στις: 02/01/08, 04:32 »
να ζητισω και γω λιγη βοηθεια;
Λοιπον, ετοιμαζω μεγαλη παραγκελια απο τον θωμα (κιθαρα, θηκες, μαγνητη, πενες και οτι αλλο προκειψει). Καταρχην για της αποριες που εχω πως να στειλω το e-mail; Υπαρχει τροπος να το γραψω στα Ελληνικα, να παει σιγουρα στον Ελληνα και να συνενοηθουμε μια ωρα αρχητερα;
Επισης με συμφερει να πληρωσω με εμβασμα η με πιστωτικη;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος Χάρης(DJ Ha)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #109 στις: 02/01/08, 06:29 »
να ζητισω και γω λιγη βοηθεια;
Λοιπον, ετοιμαζω μεγαλη παραγκελια απο τον θωμα (κιθαρα, θηκες, μαγνητη, πενες και οτι αλλο προκειψει). Καταρχην για της αποριες που εχω πως να στειλω το e-mail; Υπαρχει τροπος να το γραψω στα Ελληνικα, να παει σιγουρα στον Ελληνα και να συνενοηθουμε μια ωρα αρχητερα;
Επισης με συμφερει να πληρωσω με εμβασμα η με πιστωτικη;

Θα γραψεις με greeklish. K απλα γραψε στο θεμα του εμαιλ :  " To George Angelopoulos "
Αν τωρα διαθετεις web-banking και τη συσκευη με τους κωδικους,
 το εμβασμα ειναι μηδαμινο(πχ  0,30 E Alpha web banking )

Eπισης αν πληρωσεις μεσω τραπεζης, ο Αγγελοπουλος
ισως μπορει να σου κανει εκπτωση 2% στο τελικο ποσο.
Αλλιως με χρεωστικη/πιστωτικη για να μην τρεχεις σε τραπεζες κλπ.(χωρις ομως το 2%)

Στειλτου εμαιλ και θα λαβεις ολες τις απαντησεις που ζητας... ;)
http://www.myspace.com/operationmix
MUSIC IS MY WIFE! (Harris Copyright 2001)

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #110 στις: 02/01/08, 09:14 »
Eγω παντως την cort που θελω θα την παρω απο τον λογοθετη, γιατι με €70 παραπανω
εχω τους EMG Hz που στον Θωμα κοστιζουν €80 ο ένας, αρα δεν με συμφερει!


Πηρα την cort m600 απο τον Λογοθετη μαζι με ζωνη, λοκ για την ζωνη και θηκουλα €460!!! πολυ πιο φθηνα απο τον Θωμα!!! Αξιζει τον κοπο! Η λιθαρουλα σκοτωνει! Χτες της εκανα και ενα σετ απ και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!


Sotriani, με γειά και καλόπαιχτη η κιθάρα, αλλά κάνε μια διευκρίνιση αν θέλεις. Είχα την εντύπωση ότι η Cort M600 βγαίνει με τους EMG-HZ, βλέπω όμως ότι το σχετικό link στον Τhomann τη δείχνει με Mighty Might μαγνήτες. Τι ακριβώς ισχύει; Ιδού και η ιστοσελίδα της Μ600 στο site της Cort όπου η κιθάρα εμφανίζεται με τους EMG-HZ, καθώς και ένα link από το Playback, με τους ίδιους μαγνήτες και τιμή μόνο 356 Ευρώ. Επίσης θα με ενδιέφερε, αν δεν σού κάνει κόπο, και ένα σύντομο review της κιθάρας και ειδικά μια σύγκριση με την KX1Q για την οποία μιλούσαμε σε άλλο thread. Ευχαριστώ.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #111 στις: 03/01/08, 12:54 »
   ...θα κανω και πιο εκτενες review στη κιθαρα, αλλα εν ολιγοις το μοντελο που εχει ο Θωμας και ολα
τα καταστημα με τους mighty-might και τo antique-violin χρωμα, ειναι απο το προηγουμε μοντελο! Το
καινουριο ερχεται με EMG-Hz και σε honey ή cherry sunburst!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Dark_kronos

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο παραδεισος...
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #112 στις: 03/01/08, 18:07 »
να ζητισω και γω λιγη βοηθεια;
Λοιπον, ετοιμαζω μεγαλη παραγκελια απο τον θωμα (κιθαρα, θηκες, μαγνητη, πενες και οτι αλλο προκειψει). Καταρχην για της αποριες που εχω πως να στειλω το e-mail; Υπαρχει τροπος να το γραψω στα Ελληνικα, να παει σιγουρα στον Ελληνα και να συνενοηθουμε μια ωρα αρχητερα;
Επισης με συμφερει να πληρωσω με εμβασμα η με πιστωτικη;

Θα γραψεις με greeklish. K απλα γραψε στο θεμα του εμαιλ :  " To George Angelopoulos "
Αν τωρα διαθετεις web-banking και τη συσκευη με τους κωδικους,
 το εμβασμα ειναι μηδαμινο(πχ  0,30 E Alpha web banking )

Eπισης αν πληρωσεις μεσω τραπεζης, ο Αγγελοπουλος
ισως μπορει να σου κανει εκπτωση 2% στο τελικο ποσο.
Αλλιως με χρεωστικη/πιστωτικη για να μην τρεχεις σε τραπεζες κλπ.(χωρις ομως το 2%)

Στειλτου εμαιλ και θα λαβεις ολες τις απαντησεις που ζητας... ;)

Web banking λεγοντας; Δεν εχω ιδεα απο τραπεζικα...
Και οταν λες μεσο τραπεζεις ενοεις με μεταφορα του ποσου απο τον λογαριασμο μου στον λογαριασμο του thomann η με απλη καταθεση στον λογαριασμο του thomann;  Εχει καμια διαφορα (περα απο το 2%) με το αν θα πληρωσω με πιστωτικη;
Pure f**k**g Metal From Texas

Αποσυνδεδεμένος chamav

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #113 στις: 26/02/08, 09:56 »
Καλημέρα,

γνωρίζετε τι ακριβώς ισχύει για τις εγγυήσεις που δίνουν όλα τα Online μαγαζιά; Για παράδειγμα όλα τα γερμανικά site, όπως τα

https://www.thomann.de
http://www.musikhaus-korn.de
http://www.musicstore.de
http://www.rockshop.de

προσφέρουν 3 χρόνια δική τους εγγύηση. Αν κάτι συμβεί μέσα σε αυτό το διάστημα, αναλαμβάνουν και τα έξοδα αποστολής από και προς Ελλάδα; με την εγγύηση αυτή μπορείς να κάνεις χρήση στον αντιπρόσωπο του προϊόντος στην Ελλάδα;

Αποσυνδεδεμένος Kostas Laiho

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
  • Child of Bodom
    • Προφίλ
    • myspace
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #114 στις: 27/02/08, 22:03 »
Θέλω τη βοήθειά σας!Σήμερα παράγγειλα απο thomann και επέλεξα να πληρώσω μέσο τραπεζικού λογαριασμού.Μου έστειλαν τώρα ενα e-mail με πληροφορίες σχετικά με την παραγγελία..Τώρα ρωτάω:Μπορώ να κάνω την κατάθεση απο οποιαδήποτε τράπεζα? Τι στοιχεία θα πρέπει να δώσω στην τράπεζα για να τα στείλουν? Ξέρεται περίπου πόσο θα δώσω στην τράπεζα για ένα ποσο των 200 ευρώ? Sorry που είμαι εντελός άσχετος αλλα είναι πρώτη φορά..
Alexi: And you f**k**g cocksucker who throw the f**k**g bottle on the stage ... FUCK YOU!

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #115 στις: 29/02/08, 14:44 »
το πρωί στις 12 εκανα την παραγγελία, το βράδυ στις 8 έφυγαν ;D ;D ;D να δούμε πότε θα φτάσουν 8)

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #116 στις: 03/03/08, 11:54 »
το πρωί στις 12 εκανα την παραγγελία, το βράδυ στις 8 έφυγαν ;D ;D ;D να δούμε πότε θα φτάσουν 8)

έφτασαν...απίστευτο... :o :o :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #117 στις: 03/03/08, 12:12 »
το πρωί στις 12 εκανα την παραγγελία, το βράδυ στις 8 έφυγαν ;D ;D ;D να δούμε πότε θα φτάσουν 8)

έφτασαν...απίστευτο... :o :o :o :o :o
:o :o :o :o :o
Βρε, μήπως μένεις Γερμανία; Έχω αγοράσει αρκετά πράγματα από Θωμά (για εμένα και φίλους) και τόσο νωρίς ποτέ δεν έχουν φτάσει.. Το ρεκόρ μου είναι 4 μέρες (χωρίς να συμπεριλαμβάνω τη μέρα που γίνονται shipped)..

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #118 στις: 03/03/08, 12:13 »
κι εγώ δε το πιστεύω... τι να πω... και ήρθαν και με courier ελτά όχι dhl ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #119 στις: 03/03/08, 12:20 »
κι εγώ δε το πιστεύω... τι να πω... και ήρθαν και με courier ελτά όχι dhl ;D ;D ;D ;D
Ναι, στα μικρά δέματα συνεργάζεται η DHL (η οποία στην ουσία είναι τα Γερμανικά Ταχυδρομεία) με τις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.. Κάνουν σαφώς λιγότερο χρόνο από την βραδυκίνητη UPS, αλλά έχουν το μειονέκτημα της έλλειψης του tracking number που σου προσφέρει η τελευταία..

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #120 στις: 03/03/08, 12:25 »
κι εγώ δε το πιστεύω... τι να πω... και ήρθαν και με courier ελτά όχι dhl ;D ;D ;D ;D
Ναι, στα μικρά δέματα συνεργάζεται η DHL (η οποία στην ουσία είναι τα Γερμανικά Ταχυδρομεία) με τις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.. Κάνουν σαφώς λιγότερο χρόνο από την βραδυκίνητη UPS, αλλά έχουν το μειονέκτημα της έλλειψης του tracking number που σου προσφέρει η τελευταία..

tracking number είχα και από courier ελτά και από dhl!! και τα δέματα δεν ήταν και τόσο μίκρα, ήταν 2 κούτες από 15 κιλά ή κάθε μια.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #121 στις: 03/03/08, 12:29 »
κι εγώ δε το πιστεύω... τι να πω... και ήρθαν και με courier ελτά όχι dhl ;D ;D ;D ;D
Ναι, στα μικρά δέματα συνεργάζεται η DHL (η οποία στην ουσία είναι τα Γερμανικά Ταχυδρομεία) με τις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.. Κάνουν σαφώς λιγότερο χρόνο από την βραδυκίνητη UPS, αλλά έχουν το μειονέκτημα της έλλειψης του tracking number που σου προσφέρει η τελευταία..

tracking number είχα και από courier ελτά και από dhl!! και τα δέματα δεν ήταν και τόσο μίκρα, ήταν 2 κούτες από 15 κιλά ή κάθε μια.
Α ωραία!! Τώρα που σε βρήκα!! :D

Δεν μου λες, και εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κάνεις παραγγελία στο Θωμά και εν τέλει σου στέλνει τα προϊόντα με DHL, σου γράφει και ένα tracking number (12ψηφιο αριθμό) στη closed παραγγελία σου, αλλά δυστυχώς ποτέ δεν έχω καταφέρει να βάλω αυτό τον αριθμό στο site της DHL και να μου κάνει ανίχνευση.. Εσύ το έχεις δοκιμάσει;

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #122 στις: 03/03/08, 12:31 »
κι εγώ δε το πιστεύω... τι να πω... και ήρθαν και με courier ελτά όχι dhl ;D ;D ;D ;D
Ναι, στα μικρά δέματα συνεργάζεται η DHL (η οποία στην ουσία είναι τα Γερμανικά Ταχυδρομεία) με τις ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ.. Κάνουν σαφώς λιγότερο χρόνο από την βραδυκίνητη UPS, αλλά έχουν το μειονέκτημα της έλλειψης του tracking number που σου προσφέρει η τελευταία..

tracking number είχα και από courier ελτά και από dhl!! και τα δέματα δεν ήταν και τόσο μίκρα, ήταν 2 κούτες από 15 κιλά ή κάθε μια.
Α ωραία!! Τώρα που σε βρήκα!! :D

Δεν μου λες, και εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν κάνεις παραγγελία στο Θωμά και εν τέλει σου στέλνει τα προϊόντα με DHL, σου γράφει και ένα tracking number (12ψηφιο αριθμό) στη closed παραγγελία σου, αλλά δυστυχώς ποτέ δεν έχω καταφέρει να βάλω αυτό τον αριθμό στο site της DHL και να μου κάνει ανίχνευση.. Εσύ το έχεις δοκιμάσει;

ναι...το δοκίμασα στο dhl.de απλά πρέπει να τσεκάρεις και το σημείο που λέει ότι για abroad παραγγελίες δεν απαιτείται zip.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #123 στις: 03/03/08, 12:38 »
Είσαι άρχοντας!!! Ευχαριστώ ;)

Το δοκίμασα πάντως και μου αναφέρει ότι έγινε unsuccesful delivery στις 01.03.2008 (ημέρα Σάββατο!!).. Ότι να'ναι!!

Θα ξαναπροσπαθήσω σε κάνα δίωρο..

Αποσυνδεδεμένος Baphomet (Πέτρος)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1012
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Thomann ( Ερωτησεις-Αγορα-Συμβουλες )
« Απάντηση #124 στις: 03/03/08, 12:44 »
Είσαι άρχοντας!!! Ευχαριστώ ;)

Το δοκίμασα πάντως και μου αναφέρει ότι έγινε unsuccesful delivery στις 01.03.2008 (ημέρα Σάββατο!!).. Ότι να'ναι!!

Θα ξαναπροσπαθήσω σε κάνα δίωρο..

ε,μηπως ήρθαν και δεν ήσουν εκει?? δουλεύουν και σάββατο πρωί.

btw να πω πως ο George Angelopoulos (που όσοι έχετε παραγγείλει τον ξέρετε) γ**άει!! Είναι λόγος για να προτιμήσεις thomann από άλλα μαγαζιά.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
5901 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/12/08, 08:32
από armagedon
0 Απαντήσεις
2933 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/09, 17:36
από georgalasg
1 Απαντήσεις
4445 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/09, 13:13
από MPARMPOUDIS
8 Απαντήσεις
4765 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/12/09, 19:33
από valex_van_halen
7 Απαντήσεις
10001 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/04/10, 12:58
από Μάνος Καμπούρης (m.k.)
8 Απαντήσεις
6698 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/05/10, 21:24
από loukask6
4 Απαντήσεις
3339 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/08/10, 20:05
από zeromancer
10 Απαντήσεις
6745 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/04/11, 14:49
από vagtanplan
27 Απαντήσεις
9726 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/07/11, 22:40
από omega
2 Απαντήσεις
13023 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/11/13, 16:35
από klaus77