Αποστολέας Θέμα: ESP LTD AX-414  (Αναγνώστηκε 1937 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jimmy v

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
ESP LTD AX-414
« στις: 28/02/10, 22:24 »
Καλησπέρα στους θαμώνες του forum! Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ποία η γνώμη σας για το συγκεκριμένο ESP http://www.thomann.de/gr/esp_ltd_ax414_bk.htm και αν πιστέυετε οτι αξίζει τα λέφτα του. Γενικότερα εαν τα ESP μπάσα αξίζουν την ακριβή (ομολογουμένως) τιμή τους. Και επίσης θα ήθελα να μάθω για την ποιότητα του ήχου (για metal μουσική κυρίως) με δεδομένο οτι στις κιθάρες η ESP θεωρείται κορυφαία μάρκα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων... :)
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/10, 00:22 από jimmy v »

Αποσυνδεδεμένος gordianknot

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: esp ltd AX-414
« Απάντηση #1 στις: 02/03/10, 00:26 »
Εγώ έχω το B-104 και μου βγήκε πολύ εντάξει για πρώτο μπασσάκι , αλλά σε αυτά τα χρήματα το επόμενο μπάσσο μου θα ήταν σίγουρα Warwick!

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: ESP LTD AX-414
« Απάντηση #2 στις: 13/03/10, 22:17 »
Αν και δν εχω τρελη εμπειρια με τα μπασα της εταιριας, αν κρινω απο τις κιθαρες, τοτε ειναι τουλαχιστον αξιοπρεπη σε θεμα ηχου...τωρα, αν ρωτας εμενα, σε αυτα τα λεφτα θα αγοραζα μαλλον κατι αλλο...

Αποσυνδεδεμένος Nikoubis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 339
  • Φύλο: Άντρας
  • Annoying the neighbors since 2002.
    • Προφίλ
Απ: ESP LTD AX-414
« Απάντηση #3 στις: 13/03/10, 22:55 »
Warwick κανονικο (=γερμανικο) δεν παιρνεις καινουργιο κατω απο χιλιαρικο. Τωρα το συγκεκριμενο δε φαινεται κακο στα χαρτια (δεν εχει τυχει να παιξω με αυτο, νομιζω ειναι καινουργιο μοντελο). Η LTD εχει καλα οργανα σε αυτα τα φραγκα και ειδικα αυτο και αυτο ειναι ΠΑΡΑ πολυ καλα μπασα (το Surveyor προσωπικα δε θα δισταζα στιγμη να το παρω). Δε γουσταρω ιδαιτερα τα "μεταλ" σχηματα, αλλα αυτο δεν επηρεαζει την αποδοση του μπασου.
Questionable Content, LFG, Darths & Droids και Erfworld. Η εικονα ειναι απο το τελευταιο.