Αποστολέας Θέμα: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition  (Αναγνώστηκε 5289 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« στις: 20/11/10, 22:45 »
Καλησπεριζω το αγαπητο φορουμ με την τελευταια συμμετοχη μου στους τρεχοντες διαγωνισμους κιθαρας!

Πειτε μου τη γνωμη σας!






ΜΙΚΕ

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #1 στις: 22/11/10, 17:29 »
Νομιζω δεν εχει πιθανοτητες σε σοβαρο διαγωνισμο  :(

Ηχος, μουσικες και εκτελεστικες ιδεες, "σκηνικα", δεν ειναι ψηλων προδιαγραφων.
Ξερω οτι μπορεις πολυ καλυτερα
 
« Τελευταία τροποποίηση: 22/11/10, 17:31 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #2 στις: 22/11/10, 18:56 »
Νομιζω δεν εχει πιθανοτητες σε σοβαρο διαγωνισμο  :(

Ηχος, μουσικες και εκτελεστικες ιδεες, "σκηνικα", δεν ειναι ψηλων προδιαγραφων.
Ξερω οτι μπορεις πολυ καλυτερα

Αν το βλεπεις ετσι ειναι δικαιωμα σου και σε ευχαριστω που το μοιραζεσαι μαζι μου...θα προτιμουσα βεβαια μια πιο τεκμηριωμενη αποψη.

Απο την πλευρα μου σου λεω πως παντα οτι ανεβαζω δεν ξερω αν ειναι "υψηλων" ή οχι προδιαγραφων, ειναι όμως το καλυτερο που μπορω να κανω γιατι παιρνω στα σοβαρα την κιθαρα, παντα ομως με τα λιγοστα μεσα που διαθετω. Και για μενα τετοιου ειδους διαγωνισμοι, "σοβαροι" ή οχι δεν πρεπει να εστιαζονται στον ηχο, στα σκηνικα, στο ντυσιμο, στον πανακριβο εξοπλισμο και γενικως στις λεπτομερειες που χωριζουν τους χομπιστες από τους επαγγελματιες (επειδη οπως εχω ξαναπει οταν υπαρχουν φραγκα ολα γινονται υψηλων προδιαγραφων) αλλα στην μουσικη, στο παιξιμο, στην αισθηση και στις "προοπτικες". Γιατι ο παικτης με προοπτικες δεν χρειαζεται γυαλισμενο background.....φαινεται απο χιλιομετρα ακομα και με σκουπα με πετονια να παιξει.

Οσο για το μουσικο/παικτικο σκελος του βιντεο, εχω να επισημανω πως δεν ειμαι και δεν σκοπευω να υπαρξω fusion παικτης. Ειμαι ροκ/μεταλ/μπλουζ παικτης και ετσι σκοπευω να παραμεινω αλλιως θα ειχα αφιερωσει τις ατελειωτες ωρες/χρονια μελετης σε fusion μονοπατια. Παρ ολα αυτα επειδη εχω καποια fusion ακουσματα και επειδη μου αρεσε το backin track θελησα να συμμετασχω με ενα πιο blues approach, κατι το οποιο ταιριαζει στα backing αυτο ισως πιο πολυ απο καθαρο fusion παιξιμο αφου δεν περιεχει ουτε εξεζητημενες/μπερδεμενες συγχορδιες ουτε πολυπλοκους ρυθμους. Ξερω πως θα υπαρξουν πολυ πιο εμπειροι απο μενα στο fusion αλλα και παλι δεν χανω κατι να δοκιμασω.

Οποτε εχω να σου πω πως ΔΕΝ μπορω πολυ καλυτερα γιατι παντα κανω το καλυτερο που μπορω την δεδομενη στιγμη σε σχεση με τα μεσα που μου διατιθενται. Γιατι εκτος απο εναν ανεκτο ενισχυτη και κανα δυο αξιοπρεπεις κιθαρες δεν εχω τιποτα αλλο να επιδειξω αφου παντα τον χρονο και τα χρηματα μου τα ξοδευα στην μελετη - μελετη -μελετη και οχι σε πεταλακια, ενισχυτες,καλωδια,πενες,ξυλα,μαρκες,τυπους κτλ κτλ κτλ μαρκετινιστικα κολπακια των εταιριων που ξερουν πολυ καλα πως αν δεν το χεις στα χερια, τα δακτυλα και το μυαλο οσο ακριβα και "προδιαγραφων" να ειναι τα μηχανηματα σου παλι μπουρδες θα παιζεις.... Η προτεραιοτητα τετοιων διαγωνισμων πρεπει να ειναι η αναδειξη νεων ταλεντων και οχι εμπειρων επαγγελματιων με πανακριβο εξοπλισμο, σκηνικα, ρουχα, τελειες βιντεοκαμερες και σκηνοθετες και ολων των αλλων που δημιουργουν τις "προδιαγραφες" για εναν "σοβαρο" διαγωνισμο...

Αυτα..
με εκτιμηση
ΜΙΚΕ

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #3 στις: 22/11/10, 19:46 »
Καλα κανεις και συμμετεχεις κι ας μην το "εχεις" το fusion, ομως για τα υπολοιπα που ανεφερα δεν χρειαζονται λεφτα.
« Τελευταία τροποποίηση: 22/11/10, 23:04 από Spyros Delta »

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #4 στις: 22/11/10, 19:58 »
Ωραίος Mike! Πολύ ωραίος!
Βασικά είμαι πλέον αντίθετος σε κάθε διαγωνισμό ταλέντων μουσικού οργάνου καθώς για μένα είναι όλοι εν μέρει άδικοι κι επίσης για να καταφέρεις πλέον να ξεχωρίσεις (σε τι? σε κάτι τόσο αντικειμενικό όπως η μουσική??), θα πρέπει να παίξεις κοινώς αποδεκτά κέρατα, την ώρα όμως που θα κατεβαίνεις από ένα διαστημόπλοιο στην επιφάνεια του Άρη.

Καλή τύχη πάντως φίλε!!!

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #5 στις: 22/11/10, 21:18 »
Καλή τύχη στον διαγωνισμό.
Θα τολμήσω να πω κι εγώ την γνώμη μου: Φαίνεται σαν να μην έχεις μελετήσει καλά το τι θέλεις να παίξεις (δεν ξέρω κατά πόσο το έχεις κάνει), κι αυτό γιατί σε κάποιες στιγμές παίζεις κάποιες φράσεις και κλίμακες που ακούγονται πολύ ξένες στα αυτιά μου. Εννοώ ότι δεν "κολλάνε" με τα ακόρντα από πίσω. Εντάξει να βάλεις μερικές "περαστικές" νότες στην βασική κλίμακα του backing track, αλλά όχι να επιμένεις για πολύ χρόνο σε μια ξένη κλίμακα (πχ στο 0:59 και μετα).
(Αν κάνω λάθος, διορθωσ(τ)ε με, δεν ειμαι κανας μαστερ  :P . Απλά λέω τι μου έμεινε στα αυτιά)
Γενικά, θα'πρεπε να δώσεις περισσότερο "groove", στο συγκεκριμένο backing track.

Αποσυνδεδεμένος GEOLOU

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #6 στις: 22/11/10, 21:24 »
συμφωνω με τον gourou απολυτα.
Mike πολυ ωραιος οπως παντα.
Πιστευω ομως οτι δεν χρειαζεται σε καθε αρνητικο σχολιο να αναλυεις τοσο πολυ τα πραγματα.
Ειναι μια αποψη και το αρνητικο σχολιο.(Μπορει να εχει και δικιο καπου ) Εξαλου πες μου εναν κιθαριστα που αρεσει σε ολους μας εδω μεσα.Δεν νομιζω να βρεις.
Εσυ αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να συνεχισεις να ανεβαζεις βιντεακια και να τα βλεπουμε.
Οπως λες και εσυ (οτι μπορω κανω).
 :D ;) 8) ;D

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #7 στις: 22/11/10, 22:32 »
Ωραίος Mike! Πολύ ωραίος!
Βασικά είμαι πλέον αντίθετος σε κάθε διαγωνισμό ταλέντων μουσικού οργάνου καθώς για μένα είναι όλοι εν μέρει άδικοι κι επίσης για να καταφέρεις πλέον να ξεχωρίσεις (σε τι? σε κάτι τόσο αντικειμενικό όπως η μουσική??), θα πρέπει να παίξεις κοινώς αποδεκτά κέρατα, την ώρα όμως που θα κατεβαίνεις από ένα διαστημόπλοιο στην επιφάνεια του Άρη.

Καλή τύχη πάντως φίλε!!!

Ευχαριστώ πολύ Στέργιο, το εκτιμώ! :)

Αν και συμφωνω μαζι σου οτι οι διαγωνισμοι ειναι αδικοι γιατι οντος η μουσικη ειναι κατι το υποκειμενικο και καθενας την αντιλαμβανεται διαφορετικα παρ ολα αυτα ειναι ενα καλο μεσο προβολης και αμα κερδισεις και κανα πεταλακι τσαμπα δε σε χαλαει...ε? χαχα

Ευχαριστω και παλι :)

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #8 στις: 22/11/10, 22:34 »
Καλή τύχη στον διαγωνισμό.
Θα τολμήσω να πω κι εγώ την γνώμη μου: Φαίνεται σαν να μην έχεις μελετήσει καλά το τι θέλεις να παίξεις (δεν ξέρω κατά πόσο το έχεις κάνει), κι αυτό γιατί σε κάποιες στιγμές παίζεις κάποιες φράσεις και κλίμακες που ακούγονται πολύ ξένες στα αυτιά μου. Εννοώ ότι δεν "κολλάνε" με τα ακόρντα από πίσω. Εντάξει να βάλεις μερικές "περαστικές" νότες στην βασική κλίμακα του backing track, αλλά όχι να επιμένεις για πολύ χρόνο σε μια ξένη κλίμακα (πχ στο 0:59 και μετα).
(Αν κάνω λάθος, διορθωσ(τ)ε με, δεν ειμαι κανας μαστερ  :P . Απλά λέω τι μου έμεινε στα αυτιά)
Γενικά, θα'πρεπε να δώσεις περισσότερο "groove", στο συγκεκριμένο backing track.

Που να ακουσεις τις υπολοιπες συμμετοχες να δεις εκει ξεκαρφωτιλες...

Welcome to the world of fusion Κοινως...χαχα

Ευχαριστω για τον χρονο σου :)

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #9 στις: 22/11/10, 22:39 »
συμφωνω με τον gourou απολυτα.
Mike πολυ ωραιος οπως παντα.
Πιστευω ομως οτι δεν χρειαζεται σε καθε αρνητικο σχολιο να αναλυεις τοσο πολυ τα πραγματα.
Ειναι μια αποψη και το αρνητικο σχολιο.(Μπορει να εχει και δικιο καπου ) Εξαλου πες μου εναν κιθαριστα που αρεσει σε ολους μας εδω μεσα.Δεν νομιζω να βρεις.
Εσυ αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να συνεχισεις να ανεβαζεις βιντεακια και να τα βλεπουμε.
Οπως λες και εσυ (οτι μπορω κανω).
 :D ;) 8) ;D

Δεν διεφωνησα με τον spyro delta...απο την απαντηση μου βγαινει οτι ισως συμφωνω μαζι του...και εννοειται οτι οταν η αρνητικη κριτικη δεν εχει υπογεια κινητρα αλλλα ειναι ειλικρινης, τοτε σε κανει καλυτερο και δυνατοτερο...!

Απλα διατυπωσα λιγο την αντιθεση με μου με την προσοχη στην λεπτομερεια και την απωλεια της ουσιας....

Εμενα ο καθε μουσικος ειτε εδω μεσα ειτε οχι μου δινει τα δικα του καλα και αυτα επιλεγω να κραταω...ο καθενας παιζει οπως γουσταρει και δεν θα του πω εγω τι να κανει ουτε κανεις...απλα γνωμες διατυπωνουμε...

Ευχαριστω φιλε μου παντως
ΜΙΚΕ

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #10 στις: 22/11/10, 22:59 »
ακούω note choices που θυμίζουν LTE? :-)
δεν ξέρω αν έτυχε να άκουγες ποτέ,αλλά κάποιο σημείο ( κάτσε γιατί το είδα το μεσημέρι το βίντεο και θα το ξαναδω αργότερα να σου πω που ακριβως λέω )
καλή φάση..

ξέρεις την άποψή μου, απο προηγούμενο topic, η οποία τυχαίνει να είναι η ίδια και εδώ.. ( περί μη-δεμένων parts στην όλη εκτέλεση + απλά εδώ έχω να προσθέσω για κάποια σημεία τα οποία δεν είναι "καθαρά" σε αντίθεση με πιο γρήγορα passages που φαίνεται οτι τα έχεις down..weird enough..)

το καλύτερο νομίζω είναι το 2ο σε σειρά βίντεο που έβαλες ( το προηγούμενο δλδ )

anyway, Mike για μενα,ακου τι σου λένε όλοι και διάλεξε εσύ ποιες κριτικές θα ακούσεις.
εσυ κάνεις αυτό που γουστάρεις, ανεβάζεις τα βιντεάκια σου,περνάς καλά, και τέλος.Αμα του άλλου του αρεσει η όχι δικό του πρόβλημα.  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 22/11/10, 23:01 από Spell@lchemist! »
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Spyros Delta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1117
  • Φύλο: Άντρας
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • SpyrosDeltaVideos
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #11 στις: 22/11/10, 23:18 »
Μαλλον δεν εγινε κατανοητο το πνευμα της αποψης μου.
Το κανω λιανα.
α) Μεχρι τωρα εχω παρακολουθησει θεματα του Mike και εχω γραψει θετικα σχολια
β) Τον εκτιμω σαν μουσικο και αυτο φαινεται απο τα σχολια μου μεχρι τωρα
γ) Ο ηχος, οι μουσικες ιδεες και η εκτελεση δεν ειναι "λεπτομερειες".
δ) το "σκηνικο" ειναι λεπτομερεια αλλα δεν ειναι δυσκολο να φτιαχτει το φοντο λιγο καλυτερο και ο φωτισμος πιο ατμοσφαιρικος. Ο Mike εχει παρουσιασει βιντεο που δεν πηγαιναν καν σε διαγωνισμο και μου φανηκαν πιο ποιοτικα.
ε) Σχολιασα στο παρον θεμα σαν "κριτης διαγωνισμου", οχι για να του την "πω", αλλα για να βελτιωσει (αν γινεται ακομα απο θεμα προθεσμιας χρονου) τη συμμετοχη του.

ΥΓ Και εγω δεν ειμαι υπερ των διαγωνισμων, αλλα αφου το αποφασισε, ξερω (και ξερετε)  οτι ΜΠΟΡΕΙ να το κανει καλυτερα.
Αυτο ειπα και οχι οτι δεν ειναι σε θεση να παρει μερος σε ενα διαγωνισμο.
Αλλιμονο.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #12 στις: 23/11/10, 00:25 »
No hard feelings παιδια... δεν γινεται θεμα...ειπαμε καθε αποψη ειναι σεβαστη...

Τοσο για το παιξιμο οσο και για τις λεπτομερειες δεν εχω ουτε τον χρονο ουτε το κινητρο να κανω κατι καλυτερο...σε fusion διαγωνισμο δεν εχω απαιτησεις...

Τωρα αν στις επομενες μερες κατσει να γραψω καποιο αλλο take (χλωμο) θα το ανεβαω αν ειναι καλο...αλλιως και πολλα εκανα...μην ξεχνατε οτι αυτα γινονται για την διαφημιση τους κυριως οποτε μην τους κανουμε και πολυ την χαρη...;)

Αποσυνδεδεμένος P.D.L.

  • unbelievable infaticide
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 546
  • Φύλο: Άντρας
  • The root of all evil....!!!
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/pdlrockallover
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #13 στις: 23/11/10, 07:32 »
Το μόνο σχόλιο που έχω να κάνω είναι ουσιαστικά μία ερώτηση: μήπως το επίπεδο της παραμόρφωσης είναι λίγο too much για fusion? Έχω αυτήν την αίσθηση...

Σε γενικές γραμμές...παπάδες!! Τεχνικά δεν νομίζω ότι μπορούμε να βρούμε κάτι αρνητικό. Μπορεί να μην ταιριάζει 100% με το όλο fusion feeling, αλλά νομίζω ότι δεν είναι και υποχρεωτικό.
www.myspace.com/asxoliastoi
www.activeradio.gr κάθε Σάββατο 15:00 - 18:00!!! More News From Nowhere
http://morenowherereviews.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #14 στις: 24/11/10, 20:34 »
Λοιπον...τωρα πρωτοακουσα το βιντεακι γιατι τις τελευταιες μερες πνιγομαι στα μαθηματα...νταξει απο θεμα τεχνικης ησουν οπως παντα ΒΑΡΕΤΑ ΑΨΟΓΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!! Σου ευχομαι πραγματικα καλη επιτυχια...μονη παραφωνια ηταν οτι η κιθαρα ακουγοταν πολυ ψηλα σε σχεση με το backing track....βεβαια εχω και για τον π****ο ηχεια οποτε τι να σου πω...μπορει να φταινε αυτα...θα προτιμουσα ο ηχος σου να μοιαζει με αυτον στο
βιντεο
για τον διαγωνισμο του Milan Polak...αλλα δν πειραζει...εχεις δειξει οτι μπορεις και πολυ καλυτερα στον ηχο σου (γιατι παικτικα στο εχω πει οτι εισαι τρομερος)... ;)

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΤΥΧΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ
« Τελευταία τροποποίηση: 03/12/10, 16:23 από Panos_Stargazer »
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #15 στις: 25/11/10, 01:57 »
Ευχαριστώ πολυ!

Αποσυνδεδεμένος dio21

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 358
  • Φύλο: Άντρας
  • ENA RIFF ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ!
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #16 στις: 25/11/10, 11:38 »
καλη επιτυχια mike!!!

εγω δεν μπορω να εκφερω γνωμη παρα μονο να σου ευχηθω καλη τυχη.....δεν ειμαι του fusion μα καθολου ομως... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/10, 14:54 από dio21 »

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #17 στις: 03/12/10, 15:55 »
Μike ενώ γενικά μας έχει συνηθίσει σε άλλα κιθαριστικά μονοπάτια, τώρα φαίνεσαι να επεκτείνεσαι και πολύ καλά κάνεις.
Τα περί ήχου και εικόνας που ειπώθηκαν νομίζω είναι το περιτύλιγμα (ικανό μεν να μειώσει την εικόνα ενός παίκτη αλλά όχι δα και τρελλά σημαντικό)
ΑΠό το παίξιμό σου, αυτό που μου λείπει είναι ο "ειρμός". Δηλαδή αρχή-μέση-τέλος. Ένα παίξιμο σαν το δικό σου έχει μεγάλη τεχνική αξία αλλά εάν καταφέρεις να περιορίσεις την ανάγκη σου  για shred τότε πραγματικά θα δεις τεράστια διαφορά σε όλα.

Προς Αλλάχ, δε σε κρίνω. Σου προτείνω μουσικά, τι κολλάει περισσότερο στο δικό μου αυτί και τι νιώθω ότι λείπει από το παίξιμο σου αν και τεχνικά άρτιος παίκτης.

Καλή επιτυχία!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 738
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: MIKE MOSS - Entry for Guitar Fusion Competition
« Απάντηση #18 στις: 03/12/10, 17:03 »
Μike ενώ γενικά μας έχει συνηθίσει σε άλλα κιθαριστικά μονοπάτια, τώρα φαίνεσαι να επεκτείνεσαι και πολύ καλά κάνεις.
Τα περί ήχου και εικόνας που ειπώθηκαν νομίζω είναι το περιτύλιγμα (ικανό μεν να μειώσει την εικόνα ενός παίκτη αλλά όχι δα και τρελλά σημαντικό)
ΑΠό το παίξιμό σου, αυτό που μου λείπει είναι ο "ειρμός". Δηλαδή αρχή-μέση-τέλος. Ένα παίξιμο σαν το δικό σου έχει μεγάλη τεχνική αξία αλλά εάν καταφέρεις να περιορίσεις την ανάγκη σου  για shred τότε πραγματικά θα δεις τεράστια διαφορά σε όλα.

Προς Αλλάχ, δε σε κρίνω. Σου προτείνω μουσικά, τι κολλάει περισσότερο στο δικό μου αυτί και τι νιώθω ότι λείπει από το παίξιμο σου αν και τεχνικά άρτιος παίκτης.

Καλή επιτυχία!

Ευχαριστω κι εσενα φιλε μου για τα καλα λογια αλλα και την εποικοδομητικη κρητικη...εγω απ την αλλη ενω εσεις μου δινετε καποιες συμβουλες και πολυ καλα κανετε, λεω να μην ξαναασχοληθω με το συγκεκριμενο ειδος...γιατι καποια πραματα ή τα χεις ή κοπιαζεις να τα αποκτησεις αλλα για την δευτερη περιπτωση το θεμα ειναι να αξιζει τον κοπο και σε αποστειρωμενες μουσικες οπως το fusion πιστευω πως δεννν...:)


 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
7 Απαντήσεις
3636 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/09, 01:05
από Panos the Greek
11 Απαντήσεις
3758 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/10, 22:23
από Mike Moss
2 Απαντήσεις
2069 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/10, 01:56
από Mike Moss
1 Απαντήσεις
3472 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/11, 19:15
από studio54
5 Απαντήσεις
2349 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/05/11, 22:23
από Mike Moss
18 Απαντήσεις
6295 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/05/13, 09:44
από Mike Moss
7 Απαντήσεις
3238 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/08/13, 19:33
από Sifis85
0 Απαντήσεις
2148 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/09/13, 15:43
από christoforost98
2 Απαντήσεις
3886 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/14, 01:11
από Stel Andre
11 Απαντήσεις
5585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/09/14, 23:48
από Βραζίλης