Αποστολέας Θέμα: Exiled - mp3  (Αναγνώστηκε 3436 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

psomas

  • Επισκέπτης
Exiled - mp3
« στις: 28/04/05, 13:01 »
το πρώτο μηνυμά μου στο kithara μετά από πολύ καιρό!!!......Ένας μήνας έμεινε,ομως...Θα περάσουν οι πανελλήνιες!!!...  :-X
Για το τραγούδι...:το είχα ξανανεβάσει χωρίς φωνητικά...Τώρα προσθεσα και φωνητικά...Σε κάποια σημεία η φωνή δε βγαίνει...  :-\ :-X
Έτσι περίπου θέλω να ακούγονται τα φωνητικά, αν και πρέπει να τα βελτιώσω αρκετά...Ε;...  :-\
Πείτε μαι γνώμη: Exiled
« Τελευταία τροποποίηση: 29/04/05, 14:59 από psomas/bready »

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #1 στις: 29/04/05, 11:36 »
Καιρό είχαμε να σε ακούσουμε psoma...
Το θυμάμαι αυτό το κομμάτι σου..μου άρεσε το εισαγωγικό το riff και κάποιες άλλες ιδέες...
Μετά απο τόσο καιρό όμως γιατί δεν το ξαναηχογραφούσες με καλύτερο παίξιμο πλέον?

Ε για τα φωνητικά....να αρχίσω απο τα ψιλά...τα mic της πλάκας για τα pc δεν βοηθάνε ιδιαίτερα...
Αλλά κλασικό λάθος είναι το να τραγουδάς σιγά...ακούγεται ξεψυχισμένο....άσε που σε κάποιες φάσεις....ξέρω γω...πνίγεσαι? και φυσικά δεν καταλαβαίνω λέξη...

Αλλά συνεχίζω να νομίζω ότι το κομμάτι έχει potential...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #2 στις: 29/04/05, 14:06 »
drakoumel,ευχαριστώ που μπήκες στο κοπο και το κατεβασες...  ;)
τεβασες
Καιρό είχαμε να σε ακούσουμε psoma...
Διάβασμα,πολύ διάβασμα,και το λίγο χρόνο που μου μένει τον αφιερώνω στην κιθάρα...Πού να βρω χρόνο για internet;!!!!  :-X >:(  :'(
Μετά απο τόσο καιρό όμως γιατί δεν το ξαναηχογραφούσες με καλύτερο παίξιμο πλέον?
γιατί έχει χαλάσει η πεταλιέρα(zoom 505II) που χρησιμοποιούσα και τώρα παίζω μόνο με τον ενισχυτή που έχω(της πλακας), οποτε ο ήχος θα ήταν ακόμη χειρότερος  :-X :-\

Ε για τα φωνητικά....να αρχίσω απο τα ψιλά...τα mic της πλάκας για τα pc δεν βοηθάνε ιδιαίτερα...
Αλλά κλασικό λάθος είναι το να τραγουδάς σιγά...ακούγεται ξεψυχισμένο....άσε που σε κάποιες φάσεις....ξέρω γω...πνίγεσαι? και φυσικά δεν καταλαβαίνω λέξη...
απλά κάποιες φορές δεν έβγαινε η φωνή...όμως απ'ολες τις ηχογραφήσεις(για τα φωνητικά) που έκανα,ήταν η "καλύτερη"... Φαντάσου πως ήταν οι άλλες...  :-X
Μετά τις πανελλήνιες,θα το ξαναηχογραφήσω,και θέλω να προσθέσω μερικές ιδέες ακόμα,και να "μεγαλώσω" λίγο το σολο...Ελπίζω μέχρι τότε να έχω βρει drummer, γιατι με τα drums του guitar pro...  :-\ , και να έχω παρει τον vettaII...για να έχω καλύτερο ήχο...  ;)


Αποσυνδεδεμένος Sandman1_1

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 463
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #3 στις: 03/05/05, 10:38 »
Το τραγούδάκι σου φίλε psoma  δεν είναι του στύλ  μου, παρόλο αυτά  σαν μουσική στο συγκεκριιμένο είδος ακούγεται ενδιαφέρον με μειονέκτημα φυσικά τα φωνητικά , τα οποία όπως είπε κ ο drakoumel δεν γίνεται να ηχογραφηθούν με χαμηλή ένταση φωνής κ να βγούν ικανοποιητικά...

Αποσυνδεδεμένος Σιδηρόπουλος

  • Το ζώον
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1767
  • Φύλο: Άντρας
  • Engineers Do It With Models
    • Προφίλ
    • pink floyd
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #4 στις: 03/05/05, 10:49 »
αργκ προειδοποίηση extreme καφρίλας γιατι δεν μπηκε εδω?
Είμαι ο Βασίλης και είμαι καλα...

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #5 στις: 04/05/05, 14:53 »
αργκ προειδοποίηση extreme καφρίλας γιατι δεν μπηκε εδω?
ε, όχι και extreme καφρίλα!!!  :P ;D Σιδ, σε βρίσκω λίγο υπερβολικό!!!  ;D
Sandman1_1,για τα φωνητικά έχεις δίκιο...όμως...μέχαι να βρεθεί τραγουδιστής......  :-\ :-X

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #6 στις: 12/05/05, 15:13 »
Εχω ακουσει καφριλες κ καφριλες αλλα σιγουρα αυτο ηταν απ'τα πιο σκληρα. Τα φωνητικα δεν μου αρεσαν καθολου κ δεν μου αρεσαν κ τα midi οργανα δινουν πολυ ασχημο αποτελεσμα

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #7 στις: 12/05/05, 15:41 »
Τα φωνητικά εμένα μου άρεσαν!
Οι κιθάρες όχι τόσο, και τα θέματα που παίζουν υστερούν σε έμπνευση. Μονότονο κομμάτι, θαμμένο αλλά και αδιάφορο το σόλο στο τέλος.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Devil Driver

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Death to true metal
    • Προφίλ
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #8 στις: 16/10/05, 23:02 »
Δεν υπάρχει το τραγούδι στον server

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #9 στις: 16/10/05, 23:24 »
Και εσυ ρε perfect-tool απο τις 28/04/05 έχει γίνει αυτο το thread...lol...Τώρα το ξέθαψες??
Psoma επειδή θα το δεις τώρα το μήνυμα αυτό...Ανέβαζε τα κομμάτια σου κάπου λιγο πιο σίγουρα...
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #10 στις: 16/10/05, 23:34 »
drakoumel,εγώ έκανα μλκία...είχα διαγράψει το κομμάτι αλλά το ξέχασα και είπα στον A-Perfect-Tool  να το κατεβάσει... :-X
sorry... :) 

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #11 στις: 17/10/05, 00:57 »
Δε πειράζει μικρό στρουμφ...
Φτιάξε όμως ένα account πχ στο soundclick να τα μαζέυεις και να μη χρειάζεται να τα σβήνεις....
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme

psomas

  • Επισκέπτης
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #12 στις: 17/10/05, 13:07 »
μου έδωσαν απ τη σχολή "χώρο" για να ανεβάζω αρχεία,οπότε στο μέλλον(ελπίζω) ότι δεν  θα υπάρξει τετοιο πρόβλημα... :)

Αποσυνδεδεμένος drakoumel

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 508
  • Φύλο: Άντρας
  • Levi Apprentice
    • Προφίλ
Απ: Exiled - mp3
« Απάντηση #13 στις: 17/10/05, 14:32 »
Εγώ πάντως θα προτιμούσα το περιβάλλον του soundclick ας πούμε, με τις περιγραφούλες του κλπ....εκτός αν φτιάξεις και μια σελίδα...
Πού ξέρεις μπορεί και να γίνεις αστέρι στα charts του soundclick...!!
Abruptly awakened from the serenity of dreams to reality where terror reigns supreme