Ψηφοφορία

Από πού προτιμάτε να παίρνετε την παραμόρφωσή σας? (για ηλ. Κιθαρα)

Από τον Combo/Head ενισχυτή μου (Solid State)
0 (0%)
Από τον Combo/Head ενισχυτή μου (λαμπάτο)
19 (34.5%)
Από τον Combo ενισχυτή μου (modeling)
3 (5.5%)
Από το/τα πεταλάκι/κια μου
7 (12.7%)
Από την πεταλιέρα/πολυεφέ μου
5 (9.1%)
Από τον προενισχυτή μου (rack)
4 (7.3%)
Από συνδυασμό κάποιων από τα παραπάνω
8 (14.5%)
Από ότι βρω στο προβάδικο
1 (1.8%)
Άλλο?!? (Περιγράψτε...)
3 (5.5%)
Παραμόρφωση? Τι είναι αυτό?
2 (3.6%)
Από το PC μου (μέσω modeling s/w)
3 (5.5%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 55

Αποστολέας Θέμα: Από πού προτιμάτε να παίρνετε την παραμόρφωσή σας? (για ηλ. Κιθαρα)  (Αναγνώστηκε 13002 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Σε μια συζητηση με φίλους γεννήθηκε η παραπάνω απορία (από πού προτιμούν να παίρνουν οι περισσότεροι κιθαρίστες την παραμόρφωσή τους) και είπα να το θέσω σε ψηφοφορία για να δω τι ισχυει στην πραγματικότητα. Όποιος θέλει ψηφιζει από τι προτιμα να παίρνει (συνήθως) την <βρώμα>, <γκάζια> ή όπως αλλιώς θέλετε πείτε το  ;D
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος kostas80

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 690
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
χμμμ περίεργο να απαντηθεί το ερώτημα αυτό  :-\  καθώς από που προτιμώ και απο που παίρνω τελικά την παραμόρφωση είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα  ;) .


παράδειγμα : παίρνω τα γκάζια μου απο πεταλάκια γιατί παίζω με hot rod και το drive του είναι κακό ... ως πολύ κακό  :P
                     θα προτιμούσα να τα παίρνω απο μια mesa boogie λαμπάτη κεφαλή αλλά .......




www.alfacor.gr  ....  http://www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Αποσυνδεδεμένος Rosstrobon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 660
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Οντας δευτερος στην ψηφοφορια μετα τον φιλτατο Κωστα.Ψηφισα οτι τα παιρνω απο το λαμπατο Head/Combo μου γιατι αυτο κανω.Παιρνω οποιοδηποτε Drive στο σπιτι μεσω του Engl Screamer μου.Δυστυχως αυτο γινεται και στο στουντιο.Δυστυχως γιατι χωρις να εχω πεταλια λιγες φορες πετυχαινω ηχο που να μου αρεσει.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
χμμμ περίεργο να απαντηθεί το ερώτημα αυτό  :-\  καθώς από που προτιμώ και απο που παίρνω τελικά την παραμόρφωση είναι δυο εντελώς διαφορετικά πράγματα  ;) .


παράδειγμα : παίρνω τα γκάζια μου απο πεταλάκια γιατί παίζω με hot rod και το drive του είναι κακό ... ως πολύ κακό  :P
                     θα προτιμούσα να τα παίρνω απο μια mesa boogie λαμπάτη κεφαλή αλλά .......

Καταλαβα τι εννοεις... Βασικα δεν ψηφιζουμε για το απο που θα προτιμούσαμε να παιρνουμε την παραμορφωση (υποθετικα) - ετσι οι πιο πολλοι θα ψηφιζαν ενα πχ Triaxis ή ενα AxeFX ... - αλλα απο πού προτιμουμε να παίρνουμε συνηθως την παραμορφωση μας (εαν εχουμε πανω απο 1 διαθεσιμες εναλλακτικες πηγες παραμορφωσης). Ελπιζω να το εκανα πιο ξεκαθαρο τωρα  ;)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Εχω πετυχει καλα αποτελεσματα τοσο με solid state, οσο και με λαμπες, οσο και με τα απιστευτα νεα modelling στο PC. Οποτε απο ολα. Ωστοσο δεν χωνευω ουτε για αστειο, εναν πεντακαθαρο ενισχυτη με πεταλι που δινει ολη την παραμορφωση μονο του!!!

Παρολα αυτα πεταλι το οποιο βρωμιζει/παραμορφωνει ελαφρως/boostαρει επανω σε ενισχυτη με τερματισμενο καθαρο/ετοιμο να βρωμισει τοτε κατι γινεται...

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Καρφί στον 6505+ combo.

Έχω βρεί πλέον τα αγαπημένα μου settings of doom ( ;D ) και μια καλή ένταση, κατά την οποία δεν ενοχλώ και παίρνω έναν ήχο που έχω λατρέψει. Ίσως κάποια στιγμή καταφύγω σε attenuator, αλλά για λόγους περιέργειας και μόνο πλέον.

Διάβασα και τα γραφόμενα του Jonnie Darko σε ένα θέμα περί gain και είναι αλήθεια πως με αυτό στο 6.5 παίρνω πολύ καλύτερο "chugachuga" από πριν. Το treble κάνει τη διαφορά στην περίπτωσή μου, καθώς και το reverb τελείως κομμένο.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Wise_One

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 489
  • Φύλο: Άντρας
  • I have the power of HyBrit!!!
    • Προφίλ
    • WisePlace
Εδώ στο σπίτι παίζω κιθάρα μέσω υπολογιστή οπότε τα πάντα έρχονται από vst. Αλλά στο πατρικό μου είναι ο Roland Cube 20X οπότε από αυτόν γκρεμίζω σπίτια :Ρ


mits@kos κι εγώ ρε φίλε έχω κατεβάσει ΠΟΛΥ και παραμόρφωση και μπάσα κι ο ήχος είναι πολύ καλύτερος απ' ότι πριν με τέρμα τα πάντα...
How to program a metalhead?

Αποσυνδεδεμένος kronus

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 386
  • Φύλο: Άντρας
  • peace sells, but who's buying it???
    • Προφίλ
Εγώ βασικά, έχω έναν γκαζωμένο λαμπάτο ενισχυτή και τον "σπρώχνω" με ένα overdrive πεταλάκι τονίζοντας περισσότερο το volume παρά το gain/drive. Έτσι, διάλεξα τον συνδυασμό των παραπάνω..
Let the sun beat down upon my face, stars will fill my dream, I'm the traveller of both time& space to be where I have been-Kashmir, Led Zeppelin

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Με αλλα λογια, κατα βαση, σπρωχνεις περισσοτερο τις συχνοτητες σου στη μεσαια περιοχη. Και ειναι αυτες τις οποιες μπορει να παραμορφωσει με μεγαλυτερη ευκολια ο ενισχυτης!!! Well done.

Παντως το να λες, παιζω με το gain μονο στο 5/10 ειναι ουτοπικο...εξαρταται απο τον ενισχυτη, την κιθαρα και τις συνθηκες...

Δυναμωνοντας ενταση σε live με την epiphone μου εχω τον ενισχυτη συνηθως στα 3/10 η 4/10 το πολυ...Με κιθαρα με αδυναμους μαγνητες ομως και σε χαμηλη ενταση και 10/10 δε βρωμιζει απιστευτα...

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μέσα απο πετάλια σε καθαρό κανάλι, παίζοντας και με το Eq του ενισχυτή.[αν και συνήθως το έχω σε neutral(12 o'clock ) θέση,βέβαια δεν ξέρω αν κάνω καλά για αυτό].Τώρα σκέφτομαι να τονίσω κάποιες συχνότητες με ενα 6 band Eq αλλά φοβάμαι μήπως τα κάνω χειρότερα!!!
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Ξερεις, μπορει να σου ακουστει περιεργο αλλα η θεση που περιγραφεις δεν ειναι η neutral. Αυτη η θεση σχεδον σε ολους τους ενισχυτες σου βγαζει μια καμπυλη με τονισμενα μπασσα πριμα. Η θεση neutral (που κατα βαση θελεις να αφησει ανεπαφο τον ηχο απο το πεταλι σου) εξαρταται απο το ειδος του ενισχυτη σου. Στους fender ειναι συνηθως η θεση μπασσα 0, πριμα 0, μεσαια τερματισμενα. Και ομως δινει μια απολυτα επιπεδη αποκριση (το κατα δυναμην) οσον αφορα το πως επηρεαζει τον ηχο στον ενισχυτη.


Η κιθαρα ειναι μεσαιο οργανο, υπερβολικα. Οταν παραμορφωνεται, τα ιδια. Απο εκει και επειτα για να μη χασουμε τον μπουσουλα καποιοι κυριοι fender marshall κτλ φτιαξαν τα eq στους ενισχυτες τους ετσι ωστε σε ουδετερες ρυθμισεις (ολα στη μεση οπως κανεις εσυ) να ακουγεται καλα...Ακριβως λοιπον επειδη εχει πολλα μεσαια, στην ουδετερη θεση φροντισαν να εχει mid-scoop! Ωστοσο αν εσυ εχεις ηδη φαει καποια μεσαια απο το πεταλακι σου, η τονισει αλλες μπαντες, τοτε το "κολπο" δε λειτουργει σωστα.

Μη φοβασαι να πειραματιστεις παντως, μονο καλο και γνωση βγαζει!!!

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Εξαρτάται από το τι θέλω να παίξω... Όταν τζαμάρω σε BB King, Howling Wolf ή το πολύ SRV το drive του Fender Blues Deluxe είναι ιδανικό. Από κει και πέρα για πιο βαρείς ήχους βάζω ανάμεσα την GT-8 και έχω συνδυασμό θανάτου. ;)

Σε προβάδικα πάντως η GT-8 είναι default, αφού βαριέμαι να πειραματιστώ με τους ήχους ενισχυτών που δεν ξέρω. :P
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Ibanezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγω στο σπιτι βγαζω το βρωμικο απο τον ενισχυτη μου που ειναι ο Marshall JVM410 combo.Εχω το OD2 που εχει λιγο σκουπαρισμενα μεσαια και με βγαλμενο βαθος για rhythm και το OD1 για lead!Επισης εχω φτιαξει το crunch καναλι να φερνει λιγο σε ηπιων τονων JCM800 το οποιο μπουσταρω απο μπροστα με το drive του wylde.

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ


Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απο τα πεταλια του GK :P ;D ;D ;D

Σοβαρα, για την ωρα, απο τον JCM800 και τον DC-30 (του Amplitube 3) ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απο τα πεταλια του GK :P ;D ;D ;D


Εχεις σκοπο να μου τα βουτηξεις ρε?


Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 828
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απο τα πεταλια του GK :P ;D ;D ;D


Εχεις σκοπο να μου τα βουτηξεις ρε?

εγώ άνετα θα βούταγα μερικά  :P ;D ;D

πάντως για μένα το overdrive μιας καλής λάμπας δεν παίζεται...

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
πάντως για μένα το overdrive μιας καλής λάμπας δεν παίζεται...


Ειναι καθαρα θεμα γουστου. Αλλοι προτιμουν τον ενισχυτη και αλλοι ενα καλο καθαρο ηχο με overdrive πεταλι... Ως εκ τουτου το ερωτημα του παροντος thread μονο στατιστικη χρησιμοτητα μπορει να εχει...


Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Σε high gain ενισχυτη πχ σε Engl π εχω παιξει προτιμω το Lead καναλι του ενισχυτη...σε ενισχυτες πιο vintage πχ φεντερ ενα Overdrive στο καθαρο...αν κ επειδη γενικα το υφος των ενισχυτων που μαρεσει ειναι high gain προτιμω να εχω τον ενισχυτη στο OD και να παιζω με τα knobs της κιθαρας για πιο ηπια παραμορφωση πχ Pink Floyd, SRV κλπ
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
πάντως για μένα το overdrive μιας καλής λάμπας δεν παίζεται...


Ειναι καθαρα θεμα γουστου. Αλλοι προτιμουν τον ενισχυτη και αλλοι ενα καλο καθαρο ηχο με overdrive πεταλι... Ως εκ τουτου το ερωτημα του παροντος thread μονο στατιστικη χρησιμοτητα μπορει να εχει...

Πανω κατω ετσι ειναι αλλα για να παραφρασω/τροποποιησω εναν marshallακια με μεγαλη εμπειρια ...τα πεταλια? Χα! Σε εναν plexi ολα υπεροδηγουνται. Και chorus να βαλω μπροστα να σπρωχνει σα marshall θα ακουγεται!!! Προσοχη λοιπον που το βαζεις (επ! πονηρα μυαλα...)


Απο την αλλη εναν ultra linear -era fender super reverb, πανω κατω μονο με πεταλι θα τον δουλεψεις, εχει φτιαχτει για να ειναι...καθαρος...

Απλα πραγματικα, πραγματικα! Δεχομαι 100% την εννοια του γουστου και της προσωπικης προτιμησης, σε ολα τα κιθαριστικα δρωμενα, ωστοσο αν θεωρουσα παντα οτι υπαρχει ενα αξιωμα, ενα! ε αυτο θα ηταν οτι οποιος εχει βιωσει καλο ενισχυτη σε συνθηκες μαχης (σαν παραμορφωση) δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναγυρισει στα πεταλια. Τα οποια βεβαια,για να παρεις ηχο στο σπιτι, στο στουντιο, σε χαμηλη ενταση, για να ηχογραφησεις μια χαρα ειναι ετσι, για να μην παρεξηγουμαστε κιολας! Απλα αν ζητας κατι συγκινητικο...τσου!

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι ρε συ tech21man αλλά πόσα πεταλάκια στα 200 ευρώ και πάνω δε δίνουν καλύτερο ήχο από το distortion ενισχυτών κάτω από τα 1000 ευρώ? Μην κολλήσετε στις τιμές, στη γενικότητα αναφέρομαι...

Πόσων ενισχυτών το βρώμικο κανάλι δίνει τη χροιά που προσφέρει ένα Suhr Riot? Και τι τιμή έχουν αυτοί οι ενισχυτές?

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Εγώ προσωπικά επειδή θέλω δύο ειδη παραμόρφωσης χρησιμοποιώ και τον ενισχυτή (traynor ycv-40) και πετάλι (plexitone)....


όταν θέλω ήχο πιο "metal" παίζω με ενισχυτή, ενώ όταν θελω να παίξω ροκάκια, poser, blues παίζω με το plexitone......


ο συνδυασμός και των δυο περιπτέσεων πιστεύω ότι είναι ο ιδανικός.....

Αποσυνδεδεμένος Ibanezos

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 228
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Ναι ρε συ tech21man αλλά πόσα πεταλάκια στα 200 ευρώ και πάνω δε δίνουν καλύτερο ήχο από το distortion ενισχυτών κάτω από τα 1000 ευρώ? Μην κολλήσετε στις τιμές, στη γενικότητα αναφέρομαι...

Πόσων ενισχυτών το βρώμικο κανάλι δίνει τη χροιά που προσφέρει ένα Suhr Riot? Και τι τιμή έχουν αυτοί οι ενισχυτές?

Εγω πιστευω οτι με ενα καλο πεταλι μπορεις να βγαλεις πολυ καλο ηχο!Αν φυσικα υπαρχουν και καλα μεγαφωνα και καλο καθαρο.Το θεμα ομως ειναι οτι δεν μπορεις να πετυχεις τις δυναμικες και το feeling ενος ενισχυτη φουλ λαμπας.Με τον παλιο μου μαρσαλ και την ME-50 της Boss στο fx loop,(μονο στο send) πετυχαινα ενα ηχο,φτυστος george lynch!Καργα soldano,με καργα delay και chorus!Αλλα οπως και να επαιζα ηταν λες και ακουγες υπολογιστη.Ενω τωρα με τον jvm,και να βηξω ακομα μπορει να αλλαξει ο ηχος,λεμε τωρα ;)

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Το θεμα ομως ειναι οτι δεν μπορεις να πετυχεις τις δυναμικες και το feeling ενος ενισχυτη φουλ λαμπας.


Και εγω σου λεω εχοντας παιξει με ΠΟΛΛΑ πεταλια και αρκετους ενισχυτες πως δε συμβαινει κατι τετοιο σε ποιοτικα πεταλια. Για μεταλ ζωον και Ντεθ μεταλ να το καταλαβω...


Αλλα για δοκιμασε πχ Plexitone (που αναφερθηκε), Lovepedal Kanji 9 (να τιμησουμε και το σπιτι μας), Fulltone OCD, Barber LTD κτλ κτλ... ;)


Τελος κατι για τις δυναμικες... Δεν ειναι κατι σαν το reverb ή το distortion που το βρισκεις ΜΕΣΑ στον ενισχυτη. Οι δυναμικες κατα ΚΥΡΙΟ λογο ερχονται απο τα χερακια μας... Για αυτο και οι πραγματικα ΚΑΛΟΙ παικτες βγαζουν τον παικτικο τους χαρακτηρα ΟΠΟΥ κι αν παιζουν.
« Τελευταία τροποποίηση: 08/09/10, 02:41 από G.K. »


Αποσυνδεδεμένος tech21man

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Ναι ρε συ tech21man αλλά πόσα πεταλάκια στα 200 ευρώ και πάνω δε δίνουν καλύτερο ήχο από το distortion ενισχυτών κάτω από τα 1000 ευρώ? Μην κολλήσετε στις τιμές, στη γενικότητα αναφέρομαι...

Πόσων ενισχυτών το βρώμικο κανάλι δίνει τη χροιά που προσφέρει ένα Suhr Riot? Και τι τιμή έχουν αυτοί οι ενισχυτές?

Πραγματικα? Σε συνθηκες μαχης? Κανενα...για μενα τουλαχιστο...! Τι να κανω...αφου μου ακουγονται (εδω μπαινει η ευγενεια...). Ασε που οταν αρχιζεις και τσιγκλας τον ενισχυτη σε ολα τα σταδια του μπαινοβγαινει gain παντου, αλλαζουν οι δυναμικες, αλλαζει το compression effect απο τον μετασχηματιστη...που να τα προβλεψει ολα αυτα ενα πεταλι?

Και να σου πω την αληθεια>? Με την κινα τωρα να δινει ΤΡΕΛΟΥΣ ενισχυτες σε αντιγραφα, πολυ κατω απο τα 1000 ευρω τι να τα κανω τα πεταλια? Δεν εννοω καν τους bugera.

Οι μισοι bugero behringer μεγαλο στελεχοι φτιαξαν την Jet City...και δινουν αντιγραφα soldano astroverb και HR50+ σε ξεφτιλα τιμη, το πρωτο οσο ενα καλο πεταλι το δευτερο γυρω στα 700-800 καινουριο.

Η peavey εδωσε το 6505+ 112 combo. Κανενας παλιος κατοχος 5150 δεν παραπονεθηκε για αυτο.

Τα vox (γιατι παραμορφωση δεν ειναι μονο η high gain) ειναι πλεον φτηνα!!!

Η blackstar τα εσπασε με τα νεα μοντελα στο εξωτερικο...λιστες αναμονης.

Η orange αντι να κοροιδευει με κινεζικα που συναρμολογουνται στην αγγλια το μετεφερε το πραγμα κατευθειαν εκει...Παρε orange thunder 30 στα 650 ευρω. Προσωπικα επαθα πλακα...

Να μη ποιασουμε bugera!...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
43 Απαντήσεις
26297 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/07/09, 20:00
από Panos the Greek
11 Απαντήσεις
5976 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/02/08, 13:35
από HeavyHead
18 Απαντήσεις
7486 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/02/08, 23:24
από Σκίρων
27 Απαντήσεις
10848 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/08/08, 17:25
από petros1992
3 Απαντήσεις
1803 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/01/09, 14:40
από kuiper
11 Απαντήσεις
5405 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/05/09, 23:54
από SirBlackBass
5 Απαντήσεις
3334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/06/09, 13:16
από adr1anos
6 Απαντήσεις
4071 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/09, 00:50
από filthy_dwarf
29 Απαντήσεις
8410 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/10, 17:27
από JACKSONMAN
5 Απαντήσεις
2497 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/22, 16:40
από panixgr