Αποστολέας Θέμα: "Θέλω να σε ξαναδώ" διασκευή στο τραγούδι του Σφακιανάκ  (Αναγνώστηκε 5005 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος paokz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Θέλω να σε ξαναδώ - Νότης Σφακιανάκης (Accoustic Version Δήμος Ζαγάρης)


Κιθάρα : Αντώνης Χονδρογιάννης
Φωνητικά : Δήμος Ζαγάρης


Ελπίζω να σας αρέσει η καινουργια μας διασκευή..

Γνωρίζω οτι θα υπάρχουν ισως ατομα που θα τους αρέσει η διασκευή μας ενω σε καποιους αλλους δεν θα τους αρέσει ο τρόπος ερμηνίας σε κάποια σημεία..Απλα θεώρησα καλο να βάλω τον προσωπικό μου χαρακτήρα στο κομματι
Απευθυνομαι σε μουσικούς : Λόγω οτι είμαι αυτοδίδακτος θα ήθελα να μου πείτε οτιδήτποτε ακουστικό λάθος εντπίσετε στην ερμηνεία μου..Ευχαριστώ πολύ!
« Τελευταία τροποποίηση: 05/03/14, 13:48 από paokz »

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Άκουσα 2-3 ακόμη, για να καταλάβω τι ρόλο βαράει η φωνή σου. Πιστεύω ότι ένας μη απαιτητικός ακροατής, θα σε άκουγε άνετα, το πολύ πολύ να χαλιόταν με τον τρόπο που έχεις διασκευάσει τα τραγούδια ή μάλλον με τον τρόπο με τον οποίο τα τραγουδάς. Αλλά ένας απαιτητικός ακροατής, ιδιαίτερα μουσικός, πρώτα από όλα θα έψαχνε καλή φωνή, να έχει ροή και να βγαίνει αβίαστα, μετά το πως τη χειρίζεσαι και σε αυτά έχεις αρκετά μειονεκτήματα. Για ερασιτέχνης που κάνει το κομμάτι του, μια χαρά είσαι. Δεν είμαι μουσικός.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος paokz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Ναι αλλα γιατι να χαλιόταν?..Επειδη δίνω λιγακι περισσότερο συναίσθημα στα κομμάτια που διασκευάζω?..Επειδη πισεύω οτι το παν σε ένα τραγούδι είναι το πάθος και το συναισθημα που μεταφέρεις στον ακροατη?..Τι ενοοεις πως την χειρίζομαι?..Οτι είμαι εκτος τόνου η ρυθμού?..

Αποσυνδεδεμένος paokz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Καμια αλλη γνώμη?..Είναι τόσο λάθος να δίνεις τον προσωπικό σου χαρακτήρα σε ένα κομμάτι?

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10361
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Δεν ξέρω το αυθεντικό τραγούδι (ή μπορεί να το έχω ακούσει τυχαία αλλά να μη το θυμάμαι), οπότε θα πω την γνώμη μου σαν να ακούω ένα νέο τραγούδι.

Μου άρεσε, είναι ωραία μπαλάντα και βρίσκω ενδιαφέρουσα την ρομαντική και αισθησιακή φωνή σου στο συγκεκριμένο τραγούδι. Κι εγώ μιλάω ως μη επαγγελματίας μουσικός, δεν μπορώ να κρίνω τεχνική κλπ., είναι μόνο θέμα γούστου.

Αποσυνδεδεμένος paokz

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 98
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ!..Ειναι γνωστο κομμάτι του Σφακιανάκη αλλα σχεδον ολοι οσοι το έχουν κάνει cover τό έχουν κάνει παρομοιο με το original οποτε σκεφτηκαμε να το δώσουμε αλλη τροπή

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
7 Απαντήσεις
4117 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/10/08, 11:26
από Mike Moss
25 Απαντήσεις
7875 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/02/09, 20:21
από spiros969
0 Απαντήσεις
1824 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/06/09, 13:45
από Δημήτρης (Gear)
17 Απαντήσεις
6058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/10, 17:38
από gkou
10 Απαντήσεις
3857 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/06/11, 14:37
από gkou
0 Απαντήσεις
3612 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/06/11, 11:48
από gkou
0 Απαντήσεις
2804 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/15, 17:16
από bakaliaros
0 Απαντήσεις
2880 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/01/15, 17:24
από bakaliaros
6 Απαντήσεις
8055 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/19, 20:06
από Uriah