Αποστολέας Θέμα: Υπάρχει ακόμα Θρας?  (Αναγνώστηκε 17507 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TSC

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Υπάρχει ακόμα Θρας?
« στις: 28/11/17, 16:43 »
Thrash Metal μπάντα με δικά της κομμάτια ψάχνει μπασίστα.
Ηλικία: 30+
Περιοχή: Αθήνα
Χρήστος, Γιάννης

(Περισσότερα στις αγγελίες)
« Τελευταία τροποποίηση: 29/11/17, 17:59 από hot_sauce (φλουτσ) »

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Μπασίστα
« Απάντηση #1 στις: 28/11/17, 19:06 »
Thrash Metal μπάντα με δικά της κομμάτια ψάχνει μπασίστα.
Ηλικία: 30+
Χρήστος: 6973023975
Γιάννης: 6957503247

υπάρχει ακόμα Θρασ!!! πόσο ρομαντικό !!

σας εύχομαι να βρείτε τον μπασίστα σας.... Εχουμε εδώ ενα καλό παληκάρι απο μακεδονία, saved ακούει?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Μπασίστα
« Απάντηση #2 στις: 28/11/17, 23:05 »
Saved ακουει.
Saved διαβασε μηνυμα πριν απο σενα,αλλα saved εχει εγκαταληψει το θρας (απο το 2012 νομιζω,διαληθικαμε οι efodus) και οτιδιποτε μεταλοτετοιο.
Saved λυπατε,αλλα δεν μπορει να βοηθησει τα παλικαρια
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Αναζήτηση Μπασίστα
« Απάντηση #3 στις: 29/11/17, 13:22 »
Το '93 που πρωτοεπιασα μπαγκετες στην α' γυμνασίου ηταν πιθανότερο να βρεθεί μονοκερος παρα μπασιστας. Απο κιθαριστες βρωμαγε ο τοπος, μπασο πουθενά.  Απο τα μισα του 2000 και υστερα εχω την εντύπωση πως δεν ειναι πλεον τοσο δυσκολο να βρεθει μπασιστας. Καλο κυνηγι παιδες.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #4 στις: 29/11/17, 18:00 »
Το θέμα τροποποιήθηκε μιας και υπήρξε ενδιαφέρουσα αλλαγή κατεύθυνσης. Για αγγελίες στο κατάλληλο τμήμα παιδιά!

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #5 στις: 29/11/17, 18:39 »
Ειμας τους μπασισθε,ολοι μας θελουν,αλλα δεν προλαβαινουμε :yeah :yeah :yeah :roll :roll :roll
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος Uriah

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 693
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι με Κ κεφαλαίο!
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #6 στις: 29/11/17, 20:58 »
Αν υπαρχει λεει; Την περασμένη Πεμπτη πηγα και ειδα death angel με testament και εγινε της πουτν@ν@ς!  Και οι δυο φοβερες μπαντες απο την σκηνη του bay area με δυσανάλογη αναγνωρισιμότητα δυσυυχως για τη μουσικη τους. Στο μπασο (6χορδο αταστο) ο Steve Digiorgio και τυμπανα ο Gene Hoglan.Επεσε ξυλο προς πασα κατεύθυνση!! Αναμεσα επαιξαν και οι anihilator. Πολυ καλη μπαντα, τους ακουσα μεχρι το remains, ωραιο σετλιστ αλλα δεν ταιριαζαν με τις αλλες δυο μπαντες. Γενικα το θρας ζει και βασιλευει και αυτο μαρτυρουν πάμπολλες μπαντες ακομα και στην Ελλαδα που παίζουν εξαιρετικα. Δυστυχώς η μουσικη μας κουλτούρα θα μας οδηγησει σε καποιον χωρο με ζωντανη μουσικη μονο αν παιζει καποια φιρμα. Δεν στηρίζουμε ρην μουσικη. Εδω ο κόσμος παει σε μέταλ συναυλιες οπως οι υπολοιποι πανε σινεμα. Για διασκεδαση, να γουσταρουν. Και αυτος ειναι ο λόγος που καθε χρονο περνανε μεγαλα ονοματα αλλα και μικροτερα απο τους συναυλιακούς χωρους της Γερμανιας.
Do you remember when things seemed so eternal?

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #7 στις: 29/11/17, 21:14 »
Νταξει.Το τεφτονικο θρας ειναι μια κατηγορια μονο του.Και γενικα οι γερμανικες μπαντες στα πλαισια του μεταλ παρα πολλες.Αν κανουμε λιστα με αυτες,θα παρει πολλες σελιδες..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #8 στις: 30/11/17, 21:10 »
 ;D ;D ;D
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος cigaret13

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #9 στις: 30/11/17, 21:58 »
 Thanks God No....!   Καλά τώρα σοβαρά μιλάμε, υπάρχει κάποιος που θεωρεί μουσική αυτό το πράγμα....; :P

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #10 στις: 30/11/17, 22:32 »
Καποτε ετσι ελεγα και εγω.Ακου εκει ονοματα..destruction,bulldozer,demolition hammer,razor,exhorder κτλ,εχουμε τους tankard που τραγουδανε μονο για την μπιρα..
Και ομως,αν ακουσεις μια φορα,δευτερη πιο προσεκτικα,και τριτη ακομα πιο προσεκτικα,εχουν μουσικαρες.Δεν νομιζω πως το black ειναι καλυτερο,ουτε το death (αν και δεν διαφερουν πολυ)ουτε κατι αλλα grind core κτλ εχω φιλους που ακουν κατι εβρι ταιμ ι νται,και ντιλιγκερ εσκαιπ πλαν και αυτους τους τους μασκαραδες τους σλιπκνοτ,ε μην μου πεις οτι παιζουν καλυτερη μουσικη..
τες πα.Απεχω χρονια απο το μεταλ,ομως μην λεμε και οτι να ναι..
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #11 στις: 01/12/17, 09:38 »
Thanks God No....!   Καλά τώρα σοβαρά μιλάμε, υπάρχει κάποιος που θεωρεί μουσική αυτό το πράγμα....; :P

Ετσι έλεγε και ο Πασχαλίδης ο Μίλτος όποτε περνούσε έξω απο το αμφιθέατρο που κάναμε πρόβες οι PANIX το Νο1 και παλιότερο thrash band της Κρήτης, της ανατολικής μεσογείου και μέσης ανατολής, τώρα αυτός είναι ένας περιπλανόμενος τροβαδούρος ενώ εμείς οικογενειάρχαι επιστήμοναι (και thrashers στην σύνταξη!) :)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/12/17, 09:44 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #12 στις: 01/12/17, 09:42 »
Καποτε ετσι ελεγα και εγω.Ακου εκει ονοματα..destruction,bulldozer,demolition hammer,razor,exhorder κτλ,εχουμε τους tankard που τραγουδανε μονο για την μπιρα..
Και ομως,αν ακουσεις μια φορα,δευτερη πιο προσεκτικα,και τριτη ακομα πιο προσεκτικα,εχουν μουσικαρες.Δεν νομιζω πως το black ειναι καλυτερο,ουτε το death (αν και δεν διαφερουν πολυ)ουτε κατι αλλα grind core κτλ εχω φιλους που ακουν κατι εβρι ταιμ ι νται,και ντιλιγκερ εσκαιπ πλαν και αυτους τους τους μασκαραδες τους σλιπκνοτ,ε μην μου πεις οτι παιζουν καλυτερη μουσικη..
τες πα.Απεχω χρονια απο το μεταλ,ομως μην λεμε και οτι να ναι..

φίλε μου άκουγα Medusa απο Anthrax και persistence of time και ΕΚΛΑΙΓΑ, τι να λέμε τώρα....

Και ήταν η όλη φάση, κοινωνία, ειρήνη, ο ένας να φοράει μπλουζάκια της άλλης μπαντας, να είναι όλοι παρεα, να παίζουν μέσα, ασιάτες, μεξικάνοι, ισπανόφωνοι, μαυροι... Αυτά δεν τα έβλεπες ούτε στο μέταλ, ούτε στο πάνκ, παρότι το thrash βασίστηκε στους ρυθμούς του hard-core....

Anthrax, Suicidal Tendencies, Pantera ήταν τα αγαπημένα μου.
Απο τα κανούργια, System of a Down..... και ίσως Linkin Park - που ακούει και ο γιος μου.

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #13 στις: 01/12/17, 09:57 »
Βρε εδω ειχαμε ατακα.
Οταν ρωτουσε καποιος αν ακουμε το ταδε συγκροτημα λεγαμε εγω δεν ακουω μεταλ,ακουω θρας χαχα εβλεπες μετα να σε κοιταζει ο αλλος οπως κοιταζει η αγελαδα το τρενο  :roll :roll
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #14 στις: 01/12/17, 10:07 »
Βρε εδω ειχαμε ατακα.
Οταν ρωτουσε καποιος αν ακουμε το ταδε συγκροτημα λεγαμε εγω δεν ακουω μεταλ,ακουω θρας χαχα εβλεπες μετα να σε κοιταζει ο αλλος οπως κοιταζει η αγελαδα το τρενο  :roll :roll

πριν ακόμα γνωρίσω τον Σάμι Αμίρι (Κατεμέ τον μεγαλύτερο κιθαρίστα στον κόσμο πίσω στο 1991), μισούσα τα βιρτουόζικα σόλο!! Θυμάμαι είχα πάρει ένα δίσκο Testament, νομίζω το souls of black, και τον γύρισα γιατί τα σόλος του δεν μου φαινόταν αρκετά ανατολίτικα και απλά....

Αμ το άλλο, που 9/10 τραγούδια είχαν ανατολίτικες κλίμακες.... + επιροές απο hip-hop + + + + ... τι να λέμε...

εσείς της γερμανικής σχολής - kreator, sodom, κτλ , δεν το πολυ είχατε με το hip hop, εμείς της αμερικάνικης σχολής το είχαμε στο φουλ....



α... και το σημαντικότερο, πριν γίνω Thrasher το 1986 περικαλώ... είχα ήδη διατελέσει παλαιο-ροκάς (οκ στα 12 μου!!!) και μεταλάς για 6 χρόνια....
« Τελευταία τροποποίηση: 01/12/17, 10:09 από panixgr »

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #15 στις: 01/12/17, 10:16 »
Κοιτα.το τευτονικο εχει βαρβατιλα.απο την αλλη μερια του ατλαντικου εχει γκαζι.πολλα σπιντατα συγκροτιματα (anvil,exciter κτλ) ανετα τα ακουει θρασας που ακουει ατοφιο (κατ εμε ) θρας,δηλαδη αυτα τα βραζιλιανοβενεζουελομεξικανοτετοια (DRI,violator κτλ)
The μπασό is the law

Αποσυνδεδεμένος panixgr

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2698
  • Φύλο: Άντρας
  • Συνταξιούχος Thrasher
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #16 στις: 01/12/17, 10:30 »
Κοιτα.το τευτονικο εχει βαρβατιλα.απο την αλλη μερια του ατλαντικου εχει γκαζι.πολλα σπιντατα συγκροτιματα (anvil,exciter κτλ) ανετα τα ακουει θρασας που ακουει ατοφιο (κατ εμε ) θρας,δηλαδη αυτα τα βραζιλιανοβενεζουελομεξικανοτετοια (DRI,violator κτλ)

DRI κλασικό βοριο-αμερικάνικο hard core. Για τα Βραζιλιάνικα που λές, εκει πραγματικά υπήρχε μεγάλη ομοιότητα με τα γερμανικά. Μεγάλη μπάντα οι Sepultura..... Αρε εποχές και χτηπήματα όταν βγήκε το Beneath the remains........

Αποσυνδεδεμένος saved

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3705
  • play bass like a badass
    • Προφίλ
Απ: Υπάρχει ακόμα Θρας?
« Απάντηση #17 στις: 01/12/17, 10:58 »
Ρομπα εγινα.νομιζα ηταν απο βενεζουελα.γενικα ποτε δεν μαθαινα πληροφοριες για μπαντες.δεν ασχολουμουν.ουτε ποιοι ειναι ουτε ποτε βγαλαν τον ταδε δισκο.μονο doenload,burn cd και δωσε κοπανιαμεντο
The μπασό is the law

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
2470 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/04, 22:37
από alex68
22 Απαντήσεις
7732 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/05, 15:42
από Kική
28 Απαντήσεις
8189 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/01/05, 18:00
από twist 1N my Sobriety
9 Απαντήσεις
3459 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/10/05, 14:01
από Desert Rose
17 Απαντήσεις
4161 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/02/06, 23:30
από eleos* (Βάλια πια....)
3 Απαντήσεις
2228 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/02/07, 15:43
από R.H.C.P
37 Απαντήσεις
11377 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/01/09, 23:40
από hot_sauce (φλουτσ)
9 Απαντήσεις
3057 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/11/07, 23:23
από x-versous
0 Απαντήσεις
1580 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/08, 23:23
από varnakiotis stathis
1 Απαντήσεις
2525 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/10, 14:51
από kostas80