Ψηφοφορία

Πως κρίνεται τη κυβέρνηση συνεργασίας υπό τον Λουκά Παπαδήμο;

Θετικά
3 (12%)
Αρνητικά
16 (64%)
Μάλλον θετικά
3 (12%)
Μάλλον αρνητικά
1 (4%)
Αδιαφορώ
2 (8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 25

Αποστολέας Θέμα: Πως κρίνετε τη κυβέρνηση συνεργασίας Παπαδήμου  (Αναγνώστηκε 5042 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Για να δούμε εδώ θα βγάλουμε 80% υπέρ;
« Τελευταία τροποποίηση: 16/11/11, 00:08 από Απόλλων »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Aν και απο τωρα ειναι νωρις για να κρινουμε, χωρις να εχουμε δει εργα, ειμαι απολυτα σιγουρος οτι θα συνεχισει το εργο των περασμενων ασχετων και ανικανων πολιτικων. Οποτε τη βλεπω απολυτα αρνητικα...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Εγώ νομίζω ότι θα συνεχίσει το έργο των προηγούμενων άσχετων αλλά αυτός δεν είναι καθόλου άσχετος. Ξέρει πολύ καλά πως να ξεζουμίσει τους ανθρώπους μιας εταιρίας και έτσι θα πράξει. Θα αντιμετωπίσει την χώρα σαν μια εταιρία και θα αρχίσει να ρουφάει λεφτά από παντού. Ότι κάνανε οι προηγούμενοι δηλαδή αλλά αποτελεσματικά. Οπότε για εμάς απλώς θα είναι χειρότερα. Πολύ χειρότερα. Δεν είδαμε τίποτα ακόμα.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Kαι η διαφορα ειναι οτι τωρα-τουλαχιστον στην αρχη- δεν θα εχει ουτε αντιδρασεις απο τα ΜΜΜ ουτε απο τον εξαπατημενο(μη χεσω) λαο μιας και η κυβερνηση ειναι..εθνικης σωτηριας..Εγω το λεω,προμηθευτειτε βαζελινες*.


Οσοι δεν ειστε μεγαλοκεφαλαιουχοι,μεγαλοδημοσιογραφοι,μεγαλογενικα.Αν και ολα αυτα μπορουν να εφαπτονται.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Συνεργάστηκαν τα λαμόγια ολα μαζί να κουνήσουν τον Γιώργη μας...Τίποτα δε θα αλλάξει, ίσως χειροτερέψουν κιόλας τα πράγματα...Η ''ομάδα'' που έχουν κάνει ΠΑΣΟΚ ΝΔ και ΛΑΟΣ καλείται μόνο να υπογράφει και τίποτα παραπάνω. Ίσως βλέπαμε θετικά μια κυβέρνηση για την οποία θα είχαν αντιρρήσεις οι Ευρωπαίοι.

Διάβασα κάπου σήμερα ότι η αρ@@δάτη επιστολή του Σαμαρά σήμερα αντιμετωπίστηκε ''Θετικά'' από την Τρόικα...Δηλαδή τη διάβασαν ας πούμε και λένε ''Ναι ρε παιδιά, το χουμε γα**σει λίγο με την Ελλάδα, μη βάλουμε άλλους φόρους...''
Για πόσο χαζούς μας περνάνε; Να δείτε που ο Σαμαράς ξαφνικά θα γίνει η ελπίδα για την έξοδο από την κρίση σύμφωνα με τα περισσότερα ΜΜΕ.

Αποσυνδεδεμένος onfire

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Πως να δουμε μια κυβερνηση που σχηματιστηκε για να σπρωξει το υπολοιπο αγγουρι που δεν μπορεσαν να σπρωξουν οι αλλοι...Σα να βαζεις το λυκο να φυλαει τα προβατα.
Περαστικα μας.
   
They tell you black is really white, and moon is just the sun at night and when you walk in golden halls you get to keep the gold that falls...It's heaven and hell

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Δεν είναι ακριβώς ζήτημα του αν βλέπεις αυτή την κυβέρνηση θετικά ή αρνητικά. Άλλο είναι το ερώτημα: Θέλουμε να παραμείνουμε στην ΕΕ και το ευρώ ή όχι; Αν ναι, τότε Παπαδημος is the man! Αν όχι, τότε Παπαδήμος is the enemy! Διαλέγουμε και παίρνουμε...

« Τελευταία τροποποίηση: 24/11/11, 14:40 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος TheVrachnoprofiter

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 991
  • Φύλο: Άντρας
  • ex TheTr00p3r
    • Προφίλ
Συμβαίνει το εξής παράδοξο: Υποτίθεται ότι στόχος της κυβέρνησης είναι η παραμονή στην Ευρωζώνη. Από την άλλη, έχουμε στην κυβέρνηση τους ορθόδοξους Μουτζαχεντίν του ΛΑΟΣ που μόνο Ευρωπαϊκό χαρακτήρα δε δείχνουν: http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathpolitics_1_24/11/2011_1296902


Ο απολογισμός θα γίνει στο τέλος. Ναι, αν έτσι αποφεύχθηκε η φυγή από την Ευρώπη ήταν σωστός ο σχηματισμός της κυβέρνησης (άλλωστε οι προηγούμενες εκλεγμένες κυβερνήσεις μας έφεραν σε αυτό το χάλι), αρκεί να μην πάμε κοινωνικά στη δεκαετία του 60...
Really don't mind if you sit this one out...

http://vromikopsomi.wordpress.com/
http://www.passa-tempo.gr/

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Δεν είναι ακριβώς ζήτημα του αν βλέπεις αυτή την κυβέρνηση θετικά ή αρνητικά. Άλλο είναι το ερώτημα: Θέλουμε να παραμείνουμε στην ΕΕ και το ευρώ ή όχι; Αν ναι, τότε Παπαδημος is the man! Αν όχι, τότε Παπαδήμος is the enemy! Διαλέγουμε και παίρνουμε...
Οπα οπα τα διλλημματα πιασαν τοπο τελικα.Ενσωματωθηκαν.

Τελικα ο Καρατζος ειχε δικιο ειμαστε Ευρωπαιστες VS Κομμουνιστες ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Δεν είναι ακριβώς ζήτημα του αν βλέπεις αυτή την κυβέρνηση θετικά ή αρνητικά. Άλλο είναι το ερώτημα: Θέλουμε να παραμείνουμε στην ΕΕ και το ευρώ ή όχι; Αν ναι, τότε Παπαδημος is the man! Αν όχι, τότε Παπαδήμος is the enemy! Διαλέγουμε και παίρνουμε...
Οπα οπα τα διλλημματα πιασαν τοπο τελικα.Ενσωματωθηκαν.

Τελικα ο Καρατζος ειχε δικιο ειμαστε Ευρωπαιστες VS Κομμουνιστες ;D
Μάλλον Ευρωπαιστές VS Αντιευρωπαιστές. Το οτι οι Κομμουνιστές είναι παραδοσιακά εναντίων της ΕΕ είναι σωστό (αν και στην πρόταση για δημοψήφισμα  στάθηκαν απέναντι αν δεν κάνω λάθος), αλλα δε νομίζω πως είναι και οι μόνοι. Εδώ και αρκετό καιρό, ο τόπος βρίθει απο ανθρώπους, ειδικούς και μη, που υποστηρίζουν πως η Ελλάδα θα πρέπει να βγεί απο την ΕΕ και το ευρώ. Υπάρχει λάθος σε αυτή την άποψη (όποιος και να την είπε);
« Τελευταία τροποποίηση: 25/11/11, 14:35 από Vaiking »
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
1000% υπερ. Παρατηρώ ότι οι νεότεροι θεωρούν ότι η παρούσα κυβέρνηση αποτελεί κάτι το πρωτοποριακό. Και όμως είναι απλά μια αντιγραφή της κυβερνήσεως Ζολώτα το 1989. Γενικά όταν φοβόμαστε τους κυνόδοντες, τοποθετούμε τους τραπεζίτες σε θέσεις εξουσίας ως περισσότερο στιβαρούς και δυναμικούς. Οι φρονημίτες ποτέ δεν εισέρχονται στα πολιτικά δρώμενα καθότι οι περισσότεροι εξ' αυτών είναι έγκλειστοι.

Θα ήθελα να επισημάνω κάποια παρατήρηση την οποία κανείς δεν έχει δώσει την δέουσα προσοχή: Μεταπολεμικά στην Ελλάδα ισχύει ο κανόνας του 22! Δηλ το κάθε μπάχαλο απέχει από το επόμενο 22 χρόνια. Προσέξτε: μεταξύ του 1945 έως του 1967 μεσολαβούν 22 χρόνια. Μεταξύ του 1967 έως του 1989 μεσολαβούν 22 χρόνια. Μεταξύ του 1989 έως του 2011 μεσολαβούν 22 χρόνια! Άρα το επόμενο μπάχαλο είναι πολύ πιθανόν να έρθει το 2033....
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Μelexdy

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 168
  • www.youtube.com/user/rurounisld?feature=mhee
    • Προφίλ
ζωη να χουμε δλδ να αντεξουμε μεχρι τοτε
Sterling sub Ax3
yamaha fg 730

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Δεν είναι ακριβώς ζήτημα του αν βλέπεις αυτή την κυβέρνηση θετικά ή αρνητικά. Άλλο είναι το ερώτημα: Θέλουμε να παραμείνουμε στην ΕΕ και το ευρώ ή όχι; Αν ναι, τότε Παπαδημος is the man! Αν όχι, τότε Παπαδήμος is the enemy! Διαλέγουμε και παίρνουμε...
Ηδονίζομαι με την ηρωοποίηση του Παπαδήμου που βλέπω τελευταία και με την άποψη ότι η κυβέρνηση αυτή αποτελεί πρωτοπορία.

Αν και όντως, είναι αλήθεια ότι η κυβέρνηση αυτή αποτελεί πρωτοπορία. Μια πρωτοπορία όμως που δεν θέλουμε να την ζήσουμε γιατί δεν αφορά εμάς. Αυτές οι αλλαγές αφορούν τα παιχνίδια εξουσιας και το πως μέσα στην ιστορία αλλάζει χέρια η εξουσία. Όπως κάποτε η αστική τάξη επαναστάτησε εναντίον των φεουδαρχών και των βασιλιάδων γιατί ήθελε κομμάτι από την πίτα και έτσι είχαμε την γαλλική επανάσταση, όπωςεδραιώθηκαν οι κεφαλαιοκράτες τον 19ο αιώνα, έτσι και τώρα βρισκόμαστε μπροστά από μια τελείως νέα κατάσταση που απροκάληπτα πλέον την εξουσία θα πάρουν από τους κεφαλαιοκράτες όλες αυτές οι οικονομικές δυνάμεις που δεν παράγουν τίποτα άλλο πέρα από χρημα.

Αυτές οι αλλαγές μπορεί στα μάτια μας να μοιάζουν ευρώ/όχιευρώ αλλά αυτό είναι το λιγότερο. Εν πάση περιπτώση εγώ θα μείνω στην άποψη ότι δεν είδαμε τίποτα ακόμα, τα χειρότερα τώρα έρχονται. Τα λεγε ο Orwell και τον λέγανε καταθληπτικό ::)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
75 Απαντήσεις
89714 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/07/14, 09:31
από Μelexdy
23 Απαντήσεις
6542 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/11/08, 21:55
από gkou
10 Απαντήσεις
9489 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/01/11, 17:05
από Guitarholic_punk
37 Απαντήσεις
10555 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/10, 16:21
από Kiratzoharris