Αποστολέας Θέμα: ΑΝΟΝΥΜΟUS hacking group εναντίον ACTA κι ελληνικής κυβέρνησης!  (Αναγνώστηκε 28495 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Δεν βάζω παραθέσεις γιατί θα γίνει κόλαση στο μνμ και τα πάω με τη σειρά.

Κάνεις λάθος. Και εσύ χαρακτηρίζεις την πράξη "φασιστική από όπου και αν προέρχεται" έχοντας τα ιδεολογικά σου γυαλιά πάνω. Μια πράξη δεν μπορεις να την δεις τελείως μεμονωμένα και να την ξεκόψεις από τις συνθήκες και τα κίνητρα. Μπορείς δηλαδή να το κάνεις αλλά δεν βγάζεις τίποτα πέρα από μια στείρα περιγραφή ενός γεγονότος και δεν μπορείς να βασίσεις την άποψη σου εκεί. Τα δικά σου ιδεολογικά γυαλιά λοιπόν, που υπερασπίζονται την παρούσα δημοκρατία και δεν έχουν πρόβλημα με μνημόνια, μη εκλεγμένες κυβερνήσεις κτλ σου λένε ότι οτιδήποτε κινείται εναντίον σου είναι φασιστικό και συνεπώς η πράξη είναι εξίσου φασιστική. Εγώ δεν είπα ότι αν το κάνανε φασίστες σε κρατικές ιστοσελίδες θα ήταν φασιστική πράξη. Θα ήταν όμως πράξη που προέρχεται από ανθρώπους με φασιστική βάση και οι σκοποί τους, που προφανώς και με ενδιαφέρουν, είναι φασιστικοί. Δεν θα είχα πρόβλημα με αυτό καθευατό το χακάρισμα, το πρόβλημα μου θα ήταν το ξεσπάθωμα των φασιστών. Εσένα το πρόβλημα σου είναι τα δικαιώματα όσων ως τώρα μας ληστεύουν, εντάξει πάσο.

Δεν θα ξαναγράψω για το από όπου και αν προέρχεται διότι έχεις μόνο άγνοια όταν το λες και καμία αντικειμενικότητα όσο και αν προσπαθείς να το δείξεις έτσι.

Προφανώς δεν είμαστε όλοι ίδιοι, δεν εξαναγκάζεται κανένας να αγωνιστεί για τη ζωή του. Αν θέλει να δει την εκτέλεση από μακριά δίκο του θέμα.

Προφανώς δεν έχεις ιδέα περί τίνος πρόκεινται τα νομοσχέδια SOPA/ACTA/PIPA και τι επιπλοκές θα έχουν στο διαδίκτυο. Αν θες μπορώ να στα εξηγήσω για να κάνουμε μια λογική κουβέντα. Το ποιός μου έδωσε το ίντερνετ και τι πολεμάω είναι άλλο θέμα. Και το σύστημα έδωσε το 8ωρο και τον βασικό μισθό (μετά από αγώνες) αλλά επειδή μου το έδωσε δεν σημαίνει ότι το αφήνω να κάνει και ότι θέλει ούτε ότι δεν προσπαθώ σαν κοινωνία να το κάνω δικό μου κτήμα και όχι των εξουσιαστών.

Αν είναι να ακολουθήσουμε μεθόδους 50 χρόνων τότε να πάρουμε τα τουφέκια και να βγούμε στα βουνά για αντάρτικό. Αν και τότε θα λες πάλι για τη βία από όπου και αν προέρχεται κτλ κτλ. Και δεν νομίζω ότι χρειάζομαι τις υποδείξεις σου για το τι να κάνω.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
@YmiRLinG

Χμμμ... ναι... εντάξει!! Δεν έχω καμία διάθεση να σου δείξω πόσο λάθος είσαι στις εκτιμήσεις σου για εμένα γιατί... ήδη ξέρεις! Γιάυτό και δεν έβαλες καμία παράθεση, κάτι που σου επέτρεψε μια χαρά να βγάλεις τα όποια αυθαίρετα συμπεράσματα (συνήθης πρακτική) χωρίς να έχει κάποιος τη δυνατότητα να διακρίνει εύκολα πάνω σε "τι" απαντάς με αυτό τον τρόπο. Πέφτεις πολύ στα μάτια μου έτσι, αλλα δεν πειράζει. Επιλογή σου είναι και αυτή. Και προφανώς δε θα σου υποδείξω εγώ το τι θα κάνεις και τι όχι.

Φιλικά,

Ο "γυαλάκιας" φίλος του "συστήματος" που του αρέσει να βλέπει την εκτέλεσή του απο μακρυά και δεν αγωνίζεται για τίποτα και για κανέναν μιας και είναι και παντελώς άσχετος και προφανώς "βολεμένος"!!
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απόρω πως τώρα έπεσα στα μάτια σου αφού οι "πρακτιές μου είναι συνήθης". Να στο κάνω το ποστ και με παραθέσεις αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη σειρά με την οποία απάντησα.

Φιλικά,

ο αναρχικός που κανονικά είναι φασίστας γιατί διαφωνεί με το σύστημα και οι πράξεις του "θα μπορούσαν να γίνουν και από φασίστες". Και προφανώς επαναστάτης με τα λεφτά του μπαμπα.

Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Vaiking

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 881
  • Φύλο: Άντρας
  • Why should I sit and sigh...
    • Προφίλ
Απόρω πως τώρα έπεσα στα μάτια σου αφού οι "πρακτιές μου είναι συνήθης". Να στο κάνω το ποστ και με παραθέσεις αν δεν μπορείς να καταλάβεις τη σειρά με την οποία απάντησα.

Φιλικά,

ο αναρχικός που κανονικά είναι φασίστας γιατί διαφωνεί με το σύστημα και οι πράξεις του "θα μπορούσαν να γίνουν και από φασίστες". Και προφανώς επαναστάτης με τα λεφτά του μπαμπα.
1) Πίστευα πως κάποια στιγμή θα ξεφύγεις απο αυτές τις πρακτικές (ειδικά αυτή των αυθαίρετων προσβλητικών συμπερασμάτων) αλλα απο τη στιγμή που κατάλαβα πως αυτό δε πρόκειται να συμβεί, έπεσες στα μάτια μου. Κρίμα γιατί πίστευα πως θα μπορούσαν να γίνουν καλύτερες συζητήσεις μεταξύ μας μιας και γενικά είσαι μορφωμένο παιδί..

2) Εγώ έχω καταλάβει μια χαρά τι απάντησες.. αλλα ξέρω πως εδώ δε γράφεις για εμένα αλλα για τους υπόλοιπους και σε αυτούς θες να προπαγανδίσεις τις ιδέες σου μέσα απο μια μάχη εντυπωσεων με έναν "άντε να μην πω" σαν κι εμένα...  ;)

3) Όταν θες να αντιγράψεις το ύφος της απάντησής μου (αρκετά έξυπνο), φρόντισε να αναφέρεις πράγματα που ΕΧΩ πει για εσένα (όπως εγώ ανέφερα πράγματα που ΕΧΕΙΣ πει για εμένα σε αυτό εδώ το θέμα). Αλλιώς, παίρνεις μια καλή σου ιδέα και την πετάς στον κάδο...  :)

Α! Επίσης, ο αναρχικός ΔΕΝ είναι απαραίτητα φασίστας. Όταν όμως προσπαθεί ως συντριπτική μειοψηφία μέσα απο κάθε είδους βίαιες, ανελεύθερες και συχνά τρομοκρατικές πρακτικές (απο χακάρισμα κρατικών ιστοσελίδων μέχρι μολότωφ σε μαγαζιά κλπ.) να επιβάλλει τη δική του θέληση στη συντριπτική πλειοψηφία, τότε μετατρέπεται σε φασίστα πρώτης τάξεως και παύει να διαφέρει απο τους "άλλους" φασίστες. Σόρρυ, αλλα δε μπορώ να το κάνω πιο απλό...
The most important second of our lives is the last one...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Ναι, διότι δεν βρήκα καλύτερο χώρο για να προπαγανδίσω τις απόψεις μου από τον κάδο στο kithara.gr. Χαίρομαι που με κατάλαβες τι είμαι. Αν εσύ κατάλαβες σε τι απάντησα τότε γιατί εσύ να δημιουργήσεις την εντύπωση ότι πάω να προπαγανδίσω? Αφού σε σένα απαντάω, νομίζω είναι ξεκάθαρο. Εγώ βγάζω αυθαίρετα συμπεράσματα μετα?

Και γι ανα σκεφτώ, ναι αρκετά από αυτά που έγραψες δεν έχω πει για σένα. Όπως και δεν είπα ότι αυτά έχεις πει για μένα. Αναφέρθηκα προφανώς, όπως και εσύ γενικότερα στα λεγόμενα σου. Και δεν την πετάω στον κάδο, είναι ήδη εκεί δεν ξέρω αν το πρόσεξες :)

Και με το να βάζεις χαμογελαστές φατσούλες σε κάθε τέλος πρότασεις δεν δείχνει την φιλικιή σου διάθεση :) ;)

Ξερεις τώρα ;)

 :)
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry