Αποστολέας Θέμα: Φυλές Κιθαριστών  (Αναγνώστηκε 11247 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Φυλές Κιθαριστών
« στις: 13/02/14, 11:05 »
Φεντεράκης
 Αν το δεξί του χέρι ακουμπήσει σε ξύλο παθαίνει αμέσως έκζεμα. Ακούει ελάχιστα πάνω από το 1KHz για αυτό του αρέσει να παίζει με τον bridge της τέλε με κοντό καλώδιο για να μη χάνει ψηλές, όλα τα tone ανοιχτά, με μεταλλική πένα και δύο treble booster, αλλά και πάλι του φαίνεται ότι λασπώνει, παρά το ότι όλοι οι σκύλοι σε ακτίνα 5 χ ιλιομέτρων έχουν τρελαθεί.
 Κύρια κιθάρα: Fender American Standard Strat του 1992 που είχε πάρει από μαγαζί στην επαρχία για 500.000, στης οποίας το neck pocket βάζει τα ψιλά για τη συγκοινωνία και την οποία θεωρεί vintage.
 Άμεσα σχέδια: Να κάνει συγκριτικό τεστ για να βρει τη διαφορά στον ήχο μονού και τριπλού pickguard και να κλείσει τα στόματα σε όσους λένε ότι η Fender βγάζει τις ίδιες κιθάρες 60 χρόνια.
 Όνειρό του: Να έχει Fender σε όλα τα χρώματα της ίριδας.
 Μπερδεύει: Το βιμπράτο με το τρέμολο, και αλλάζει τα αυτοκόλλητα στα σχετικά πετάλια.
 
 
Γκιψονίδης

 Το σαλόνι, η κρεβατοκάμαρα και η τραπεζαρία του είναι από μαόνι. Είχε ρωτήσει τον επιπλοποιό αν είναι Ονδούρας, αλλά εκείνος τον κοίταξε περίεργα και δεν έδωσε συνέχεια.
 Κύρια κιθάρα: Les Paul σε "συλλεκτικό" pinkburst χρώμα που πήρε 200 δολάρια από το ebay και υποπτεύεται ότι είναι μαϊμού αλλά φοβάται να ρωτήσει.
 Άμεσα σχέδια: Να βάλει τρέμολο και διακόπτη για σπλιτάρισμα, γιατί στο συγκρότημα ο άλλος κιθαρίστας έχει στρατ και τον θάβει.
 Ονειρεύεται: Να δει πρώτος την αγγελία PWLEITE LES POL '59 700 EVRW LOGO ANAGKHS και να πατήσει "άμεση αγορά".
 Μπερδεύει: Όταν τον ρωτάνε ποιος ήχος Les Paul του αρέσει λέει στο σόλο του Stairway To Heaven. Όταν του λένε ότι είναι τέλε παθαίνει κρίση επιληψίας και λέει κάτι ακατανόητα όπου η μόνη λέξη που ξεχωρίζει είναι "νίτρο".
 
 
Σρεντερόνης

 Όταν δει σε παρτιτούρα αξία μεγαλύτερη από όγδοο τον παίρνει αμέσως ο ύπνος. Το ίδιο συμβαίνει και όταν ακούσει κάτι πιο αργό από 160bpm. Μικρός ήθελε να γίνει μπουζουξής, αλλά του είπαν ότι ο Χιώτης έχει επιρροές από Van Halen οπότε το ριξε στα γρήγορα. Στο συγκρότημα δεν του μιλάει κανένας γιατί παίζει σόλο συνέχεια, ενώ ο τραγουδιστής του ρίχνει λιωμένα ταβόρ στη μπύρα μήπως και σταματήσει να παίζει αρπέζ τριών οκτάβων τη στιγμή που πάει να μπει το ρεφραίν.
 Άμεσα σχέδια: Να μάθει να κρατάει 4 πένες και να παίζει τρέμολο και tapping ταυτόχρονα ενώ θα κάνει και neck bends.
 Ονειρεύεται: 8χορδη neck-thru με 36 τάστα, τρέμολο που σηκώνει - ρίχνει 2 οκτάβες, 3 ακτιβ διπλούς με τροφοδοσία στα 27 βολτ που σπλιτάρουν, μπαίνουν σε σειρά, παραλλήλα, in & out phase μέσω 256θέσιου διακόπτη.
 Μπερδεύει: Νομίζει ότι ο πρώην Γερμανός Καγκελάριος Schrοeder παίζει neo-classical.
 
 
Νυχτοκάματος

 Παίζει καρφί σε κονσόλα με πολυεφφέ Behringer που δεν υπάρχει πια ούτε σε μουσείο. Παλιά έπαιζε με fender twin του '56 αλλά ευτυχώς βρήκε έναν πιτσιρικά κορόιδο και του τον έδωσε για 130 ευρώ, ενώ ο παλιατζής του είχε πει ότι θέλει και 50 για το κουβάλημα. Άσε που ήταν μπεζ και δεν πήγαινε με το κουστούμι. Παίζει πάντα με αναλόγιο, και μπροστά στις παρτιτούρες έχει κινέζικο κινητό που πιάνει τηλεόραση. Τσακώνεται με το μαέστρο που του λέει να κλείσει το έκο, ενώ του τη λένε και όταν παιζει ντιμινουίτες κάθε τρίτο μέτρο που του 'χει μείνει κουσούρι από τα πανηγύρια.
 Άμεσα σχέδια: Να αλλάξει χορδές, αλλά δεν ανοίγει τη θήκη της κιθάρας στο σπίτι γιατί κλαίει το μωρό από την τσιγαρίλα.
 Ονειρεύεται: Να πάρει ένα μίντι κοντρόλερ που να του βάζει αυτόματα αρπέζ και να παίζει με το ένα χέρι, ενώ θα πίνει το ουίσκι με το άλλο, όπως ο πληκτράς.
 Μπερδεύει: Όταν του δίνουν στικάκι με τα τραγούδια ψάχνει να βρει που να το βάλει στην κιθάρα, γιατί έχει δει τον πληκτρά που κάνει το ίδιο. Τελικά στην πρόβα του ψιθυρίζει τα ακόρντα ο μπασίστας.
 
 
Γκατζετόπουλος

 Έχει τρεις πεταλιέρες, 15 ντράιβ, 20 modulation, ενισχυτή με 5 ανεξάρτητα κανάλια και ρακ αξίας 15.000 ευρώ. Τα Χριστούγεννα του στέλνει κάρτα η ΛΕΟΝΤΟΣ γιατί το πρόχειρο pedalboard που έχει για τις πρόβες ζυγίζει 30 κιλά και το ασανσέρ στο στούντιο δεν πάει υπόγειο. Για να κουρδίσει έχει στροβοσκοπικό κουρδιστήρι, buzz feiten nut και lock κλειδιά αλλά και πάλι κάτι τον ενοχλεί. Μελετάει 3 ώρες τη μέρα, αλλά ακόμα έχει μάθει μόνο τα ματζόρε ακόρντα γιατί πρέπει να φτιάξει τον ήχο του πρώτα.
 Άμεσα σχέδια: Να αγοράσει τα 3 πετάλια της μπος που του λείπουν και να στείλει γράμμα στην εταιρεία να ζητήσει δώρο την αφίσα.
 Ονειρεύεται: Έχει εφιάλτες ότι παίζει καρφί.
 Μπερδεύει: Έιναι πολύ οργανωμένος και αρχίζει να πατάει τα πετάλια για το lead ήχο πριν το πρώτο ρεφραίν για να προλάβει, αλλά αγχώνεται και ξεχνάει σε ποιο τάστο να πατήσει.
 
 
Κλασσικούρας

 Πήρε ηλεκτρική όταν δοκίμασε να παίξει με την κλασική του για 20 άτομα και του λέγαν πότε θα ξεκινήσεις ενώ αυτός είχε παίξει ήδη δυο τραγούδια. Πατάει πάντα δυνατά την ταστιέρα και οι νότες είναι φάλτσες, ενώ τα νύχια του είναι τόσο μακριά που ξύνουν τα καλώδια στους μαγνήτες. Βάζει την ηλεκτρική στο αριστερό πόδι και προσπαθεί να κάνει rasgueado.
 Άμεσα σχέδια: Να πάει στο μάστορα γιατί έβαλε νάυλον χορδές στην ηλεκτρική και δεν ακούγεται τίποτα.
 Ονειρεύεται: Μια κλασσική που θα παίζει μια συγχορδία και θα γκρεμίζεται ο απέναντι τοίχος, για να μάθουν οι κάφροι.
 Μπερδεύει: Όταν του ζητάνε πένα λέει ότι γράφει με στυλό γιατί το μελάνι λερώνει.
 
 
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #1 στις: 13/02/14, 11:05 »
Θρασοντέθης
 Παίζει όλες τις μελωδίες downstroke με πέμπτες με αποτέλεσμα όταν δείχνει κάτι με το δείχτη να τεντώνει αντανακλαστικά και ο παράμεσος. Έχει βάλει τόσο hot μαγνήτες που προσέχει να μην ακουμπάει το βύσμα του την ώρα που πάλλεται η χορδή και πάθει ηλεκτροπληξία.
 Άμεσα σχέδια: Να βρει το θάρρος να συνδέσει 3 metal zone στη σειρά στο βρώμικο κανάλι. Παλιά που το δοκίμασε ο ενισχυτής έκανε σαν τον απορροφητήρα της κουζίνας, ενώ μόλις άφησε τις χορδές ούρλιαξε σαν το διάολο και φοβήθηκε.
 Ονειρεύεται: Να μεταφράσει τα brutal φωνητικά του τραγουδιστή στα αγγλικά για να κάνουν διεθνή καριέρα, αλλά δεν καταλαβαίνει τι λέει και ντρέπεται να τον ρωτήσει.
 Μπερδεύει: Όταν κάποιος ανοίγει στο guitarworld θέμα για αγορά σκάφους του στέλνει προσωπικό μήνυμα και του εξηγεί ότι δεν είναι φόρουμ ιστιοπλοΐας.
 
 

Τζάζιος

 Η πένα του είναι τόσο χοντρή που άμα τη βάλεις στη σφεντόνα σκοτώνει κοτσύφι στα 50 μέτρα. Παίζει με 14ρες αλλά θα ήθελε λίγο παραπάνω όγκο στα καντίνια. Αν του πεις για πετάλι σκέφτεται ποδήλατο. Αν του πεις να κρατήσει ένα Μι μινόρε εκνευρίζεται γιατί έχει να το παίξει από την πέμπτη δημοτικού και δυσκολεύεται να το θυμηθεί. Οτιδήποτε βγήκε μετά το '50 το θεωρεί σύγχρονο και οτιδήποτε βγήκε μετά το '60 δεν το ξέρει.
 Κύρια κιθάρα: Ένα σκάφος λίγο πιο μεγάλο απο βιολοντσέλο του οποίου το καπάκι έχει ραγίσει γύρω από το toggle switch όταν το χτυπούσε με το σφυρί για να το ξεκολλήσει από τη θέση rhythm.
 Άμεσα σχέδια: Να βρει συνεργάτες στο post hard bop project του για το οποίο βάζει αγγελίες, οι οποίες έχουν λιγότερη ανταπόκριση από τις αγγελίες ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΡΙΑ ΓΙΑ GRINDCORE.
 Όνειρό του: Να πετύχει η μεταμόσχευση μαλλιών και να γίνει rock star.
 Μπερδεύει: Όταν ακούει ενισχυτή με καλά "βρώμικα" σκέφτεται το ηχοσύστημα της καντίνας στη Μαβίλη.
 
 

Μπασιστασήμουνας

 Αποφάσισε να το γυρίσει στην κιθάρα γιατί η μάνα του του έλεγε "παίξε μας κανα τραγούδι" κι αυτός έπαιζε 2 λεπτά όδγοα ΣΙ κι αυτή δεν καταλάβαινε ότι ήταν το Live Wire των AC/DC. Του είπαν ότι οι 4 πάνω χορδές είναι ίδιες με του μπάσου και τις κούρδισε το ίδιο και κρέμονταν και τρίζαν κάργα. Ευτυχώς ήρθε ο φίλος του ο κιθαρίστας και τις έσφιξε και του είπε κάτι για οκτάδα πάνω που δεν το κατάλαβε.
 Κύρια κιθάρα: ΕΚΟ ηλεκτρική του θείου του που του τη χάρισε ο εγγονός του Ιταλού λοχαγού που του πλέναν τα ρούχα στην κατοχή.
 Άμεσα σχέδια: Να παίζει στη ΣΙ και ΜΙ καντίνι χωρίς να κοκκινίζει γιατί πατάει στην τύχη.
 Όνειρό του: Να παίξει σόλο και να μην τον μουτζώσει ο μπασίστας του.
 Μπερδεύει: Βάζει 100 φορές πιο πολύ δύναμη με το δεξί και σπάει τη Μι μπάσα σε δύο τραγούδια.
 
 

Ακριβούλης
 Δεν μπορεί να κοιμηθεί όταν σκέφτεται ότι όταν γείωνε το tone pot στη Suhr έβαλε απλό καλώδιο από πορτατίφ γιατί του είχε τελειώσει το cloth covered με παλλαδιούχο λευκόχρυσο. Οι πένες του είναι από απολιθωμένο χαυλιόδοντα παρθένου μαμούθ, οι χορδές του επίχρυσες και όταν ακουμπήσει κατά λάθος Squier απολυμαίνεται με Betadine. Τους Fralin τους έχει όταν ράβει για να μαζεύει τις βελόνες και το AAA birdseye maple σανίδα στην κουζίνα για να κόβει ψωμί.
 Κύρια κιθάρα: Anderson Custom Shop από ξύλα του 1700 που βρήκαν σε ξεβρασμένο ναυάγιο στην Παταγωνία.
 Άμεσα σχέδια: Να αλλάξει τα λαστιχένια ποδαράκια του ενισχυτή με αμορτισέρ λαδιού kayaba γιατί κάπου διάβασε ότι θολώνουν τα μπάσα.
 Όνειρό του: Να πουλήσει το διαμέρισμα στο Ψυχικό για να αγοράσει ξύλα και να φτιάξει αντίγραφο κιθάρας Stradivari για να παίζει μπροστά από την τηλεόραση τα βράδια.
 Μπερδεύει: Όταν κάποιος ανοίγει θέμα "Ψάχνω ενισχυτή για μελέτη σε διαμέρισμα" προτείνει Dumble Overdrive Special
« Τελευταία τροποποίηση: 15/02/14, 18:23 από freemind »
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος pan0ss

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 25
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #2 στις: 13/02/14, 11:34 »
ολα τα λεφτα !!!!!  ;D   ;D 

Αποσυνδεδεμένος Thomasp

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 22
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #3 στις: 13/02/14, 12:11 »
Χαχα φοβερό!   :D

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1819
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #4 στις: 13/02/14, 12:29 »
Θάνατος σε Γκατζετόπουλο και Ακριβούλη.-

 Αλληλεγγύη στο σύντροφο Θρασοντέθη  :beer
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #5 στις: 13/02/14, 12:57 »
γ**ώτο, ταυτίστικα με τον Νυχτοκάματο  >:(

Αποσυνδεδεμένος adr1anos

  • Συναλλαγές: (2)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 4478
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάρα πολλές ιδέες, πολύ λίγος χρόνος..
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • My LinkedIN Profile
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #6 στις: 13/02/14, 13:11 »
Απίθανο, πέθανα στα γέλια!!!...
 :roll :roll :roll
Απλά άνοιξε τα φτερά σου!.. Τα υπόλοιπα θα έρθουν μόνα τους.



→ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ DIY Άρθρων μου στο Kithara.gr 

Αποσυνδεδεμένος bozosd

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #7 στις: 13/02/14, 16:08 »
Μπράβο,πολύ σωστές οι συσχετίσεις...!!! ;D
Όσο ζεις,μαθαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #8 στις: 13/02/14, 16:12 »
Φοβερός!
Δεν πιάνω το αστείο εδώ πάντως (ίσως είμαι φεντεράκιας γι'αυτό)
"Αν το δεξί του χέρι ακουμπήσει σε ξύλο παθαίνει αμέσως έκζεμα"

Αποσυνδεδεμένος Καθόδιος (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1574
  • Φύλο: Άντρας
  • άιντε άιντε....!
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Σάτυροι
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #9 στις: 13/02/14, 19:41 »
Ζούν ανάμεσά μας!
 ;D
To πόδι μου το αγαπώ
γι αυτό και το κουνάω
και μου είναι χρήσιμο πολύ
όταν περπατάω...

KEEP WALKING

Αποσυνδεδεμένος ΡιχάρδοςΜαυροπερισσότερος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 833
  • Φύλο: Άντρας
  • Το να υπάρχει μονάχα, πάντα του ήταν λίγο.
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #10 στις: 13/02/14, 21:56 »
Φοβερός!
Δεν πιάνω το αστείο εδώ πάντως (ίσως είμαι φεντεράκιας γι'αυτό)
"Αν το δεξί του χέρι ακουμπήσει σε ξύλο παθαίνει αμέσως έκζεμα"

Φαντάζομαι λόγω ύπαρξης pickguard στις fender...

Εκπληκτικό, όλοι ταυτιζόμαστε λίγο ή πολυ!  ;D

Αποσυνδεδεμένος zeoy

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1345
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #11 στις: 13/02/14, 22:28 »
Φοβερός!
Δεν πιάνω το αστείο εδώ πάντως (ίσως είμαι φεντεράκιας γι'αυτό)
"Αν το δεξί του χέρι ακουμπήσει σε ξύλο παθαίνει αμέσως έκζεμα"

Φαντάζομαι λόγω ύπαρξης pickguard στις fender...



Σωστός. Φαντάστηκα προς στιγμήν ότι το πάει στο θέμα του tapping με το δεξί.

Αποσυνδεδεμένος kyriakos_t

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 246
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #12 στις: 13/02/14, 23:04 »

Κλασσικούρας
Ονειρεύεται: Μια κλασσική που θα παίζει μια συγχορδία και θα γκρεμίζεται ο απέναντι τοίχος, για να μάθουν οι κάφροι.Μπερδεύει: Όταν του ζητάνε πένα λέει ότι γράφει με στυλό γιατί το μελάνι λερώνει.

Χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος jamesio

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 75
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #13 στις: 13/02/14, 23:23 »
γ**ώτο, ταυτίστικα με τον Νυχτοκάματο  >:(


Μήπως θέλεις να ξεφορτωθείς κανέναν Fender Twin Tweed, να τον πάρω για 130 Ευρώ; ;D
Where would rock 'n' roll be without feedback?

Αποσυνδεδεμένος elrich

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 734
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρομπούζουκο ολέ
    • Προφίλ
    • http://laikikithara.forumgreek.com
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #14 στις: 14/02/14, 00:18 »
γ**ώτο, ταυτίστικα με τον Νυχτοκάματο  >:(


Μήπως θέλεις να ξεφορτωθείς κανέναν Fender Twin Tweed, να τον πάρω για 130 Ευρώ; ;D

Το έκανα στο παρελθόν, αντάλλαξα τον twin reverb που έπαιζα στο μπουζουκτσίδικο με τον πρώτο τραντζιστοράτο που έφτασε στο Ρέθυμνο (25 χρόνια πριν) γιατί είχα σιχαθεί να ψάχνω και να παρακαλάω για λάμπες.
Στερνή μου γνώση...

Αποσυνδεδεμένος gas-13

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε δεν ειναι αργα
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #15 στις: 14/02/14, 00:38 »
γεροντο-ρεμπετο-ροκάς
Αποφασισε να μαθει κιθαρα [μονος του] μετα τα 58[χρονων] και 10500[ενσημα]. Απο το ενα ακορντο στο επομενο ξαναβγαζεις γένια. Μπορει να κοιμηθει παιζοντας μια και μονο νοτα, αν δε ειναι απο μπαλαντα μπορει και να παθει ονειρωξη ;D .Οταν πηρε τα μαζεμενα  [του ΙΚΑ] πηρε ηλεκτρικη με ενισχυτη,ακουστικη,ηλεκτρακουστικη και τζουρα.
αμεσα σχεδια
δεν κανει, γιατι ολος ο χρονος δικος του ειναι.
ονειρευεται
οτι τον παρακαλανε να τους παιξει και εκεινος να κανει και τον δυσκολο
μπερδευει
σκαλες, ντιμινουιτες,πεμπτες, εβδομες και ορολογίες ηλεκτρικης [πεταλια,distortion κλπ]
ΥΓ
οπως καταλαβαινετε μαλλον ειμαι μια κατηγορια απο μονος μου
φιλιά σε ολους
Γιωργος -TAYLORακιας
« Τελευταία τροποποίηση: 14/02/14, 00:42 από gas-13 »
Ετσι όπως τα 'φερε η ζωή κι η άτιμη ειμαρμένη
απόχτησα που λές κι εγώ ,κιθάρα γιά ερωμένη.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #16 στις: 14/02/14, 10:38 »
 Χαχααααχχαχχχαα  free έχω λιώσει από χθες που το διάβασα!

Όμως φίλε μου παρέλειψες άλλη μια σημαντική φυλή (στην οποία ανήκω φυσικά): τον κρεβατοκαμαρίδη (ή ελληνιστί bedroomplayerας). Γενικά μιλάμε για την καλύτερη φυλή, μιας και συνδυάζει τις προαναφερθείσες  και επιπλέον έχει τα ακόλουθα χαρακτηριστικά: Παίζει συνήθως στο 0,0001/10 του volume τον 100ρη λαμπάτο και παραπονιέται ότι δεν ακούει την παραμόρφωση των τελικών του. (εδώ συμπληρώστε ότι άλλο θέλετε εσείς...)

Άμεσα σχέδια: Να δοκιμάσει αυτά τα ψιψιψινια τα μοντελινγκ στο πισι αλλά δεν έχει καλή κάρτα ήχου και τα 5.1 ηχειάκια του τρίζουν πάνω από το 5.

Ονειρεύεται: να ανοίξει τον λαμπάτο που λέγαμε στο 2 με τις 2 στέρεο  4Χ12 καμπίνες που έχει στο διαμέρισμά του  για να το ευχαριστηθεί και αυτός μια φορά, όμως σκεφτεταί τα εξώδικα που θα μαζευτούν από τις γύρω συνοικίες για θραύση κρυστάλλων και διατάραξη κοινης ησυχίας στους γύρω δήμους (χώρια την πρόωρη μετανάστευση παντός είδους πτηνών).

Με πολλή αγάπη (ΚΑΙ λόγω της ημέρας  ;) )
Kosthrash

 
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος atav (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 557
  • Φύλο: Άντρας
  • Κουλάδι ολκής!
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #17 στις: 14/02/14, 18:32 »
Όμως φίλε μου παρέλειψες άλλη μια σημαντική φυλή (στην οποία ανήκω φυσικά): τον κρεβατοκαμαρίδη (ή ελληνιστί bedroomplayerας).
Χαχαχαχαχαχαχα! Άκου κρεβατοκαμαρίδης!
Οὔτε τάματα οὔτε οἱ ἅγιοι ὠφελοῦν στὴν ἀρρώστια μου. Ἐγὼ εἶμαι παιδὶ τῆς θάλασσας. Μὲ κράζει καὶ θὰ πάω.
http://www.andor-sailing.gr

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #18 στις: 14/02/14, 19:44 »
Πρεπει να κανω ενα disclaimer πως το αντεγραψα απο τα social media ;).

Ωραια κατηγορια!!! :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #19 στις: 15/02/14, 00:13 »
Eξαιρετικό και με μια μεγάλη δόση αλήθειας.

Εγώ πάντως έψαχνα μια φυλή που να με προσεγγίζει έστω και λίγο, χωρίς αποτέλεσμα. Ευτυχώς με έσωσε η παρέμβαση του Kosthrash... :)
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Dr Wolf

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • PUMPKIN.GR
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #20 στις: 16/02/14, 11:49 »
Χαχαχα πολύ καλό και τόσο αλήθεια για τα περισσότερα!!
"If You Can't Have What You Want,
It's Time To Start Wanting What You Have ..."
-------------------------------------------------
http://www.myspace.com/rain-on-fire

Αποσυνδεδεμένος AlbertHall1990

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Skype - Albert, Hall  .Silas
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: Φυλές Κιθαριστών
« Απάντηση #21 στις: 22/02/21, 03:37 »

I imagine due to the existence of a pickguard in fender ...:l

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2490 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/07/04, 12:05
από Arg0
18 Απαντήσεις
7316 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/06/06, 01:43
από Boogieman (του Kithara.gr!!!)
8 Απαντήσεις
6315 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/08, 11:22
από Johnie Darko
1 Απαντήσεις
1634 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/10/13, 17:16
από Lo.Lee.Ta
10 Απαντήσεις
10560 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/16, 15:50
από saved
2 Απαντήσεις
5441 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/17, 22:15
από mouz
0 Απαντήσεις
828 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/11/22, 19:43
από Ioannis Anastassakis