Αποστολέας Θέμα: ΠΥΞ ΛΑΞ  (Αναγνώστηκε 23045 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Tini

  • Επισκέπτης
ΠΥΞ ΛΑΞ
« στις: 31/07/04, 23:56 »
Την επόμενη Κυριακή 08/08 οι ΠΥΞ ΛΑΞ θα εμφανιστούν στο ΤΥΧΕΡΟ ΕΒΡΟΥ για μία και μοναδική συναυλία στα πλαίσια του φεστιβάλ Τυχερού.Ενημερώθηκα απλά από μια αφίσα στην Αλεξανδρούπολη.Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερες λεπτομέρειες ας μας ενημερώσει καθώς επίσης και εμένα προσωπικά με "προσωπικό μήνυμα" σχετικά με την ώρα που θα εμφανιστούν, το χώρο καθώς και την τιμή του εισιτηρίου.Έντονες είναι οι φήμες για διάλυση του συγκροτήματος αλλά δεν γνωρίζω περισσότερα.Ας με βοηθήσει κάποιος ενημερωμένος!!!
Ό,τι κι αν κάνετε, καλά να περάσετε και να γεμίσετε τις μπαταρίες σας για το Χειμώνα.Προβλέπεται μακρύς...
Φιλιά απο Αλεξανδρούπολη
« Τελευταία τροποποίηση: 01/08/04, 00:03 από Tini »

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #1 στις: 01/08/04, 02:36 »
Κατ' αρχην οι Πυξ Λαξ μαζι με τους Μπλε, τους ΤσοπαναRave και τους Nightfall θα εμφανιστουν στο φετινο φεστιβαλ Τυχερου. Σε ξεχωριστες μερες οι δυο πρωτοι...

Οσο αφορα τις φημες περι διαλυσης δεν ειναι φημες... Η καλοκαιρινη περιοδεια τους αποτελει την τελευταια σειρα απο εμφανισεις, η οποια θα περατωθει τον Οκτωβριο με 3 συναυλιες στο θεατρο Λυκαβηττου.
If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #2 στις: 01/08/04, 10:07 »
Έχουν πιάσει το νόημα ;)

Αποσυνδεδεμένος KIRATZOS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • I LOVE TOYS IRON
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #3 στις: 01/08/04, 12:49 »
Dhladh h rock sthn Ellada katareei siga siga >:(.Oi PY :X LAX apo pote einai?
KLANIAS

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #4 στις: 01/08/04, 15:28 »
Ωστε δεν διελυθηκαν? :'( Τσαμπα τοσο κλαμα??Επιτελους, μπορω να χαρω...Οι μονοι μουσικοι που τη "φα-σολ-λα...δα" την εχουν σε ολα τα κομματια ( μη ξεχασω και το Dm που βαζουν για να αλλαζουν λιγο και το χερι στη ταστιερα )..Μπραβο παιδια..δωστε λεφτα για παπουδες ;D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

psomas

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #5 στις: 01/08/04, 15:58 »
Dhladh h rock sthn Ellada katareei siga siga >:(.Oi PY :X LAX apo pote einai?
Διαλύεται η ροκ μουσική στην ελλάδα επειδή μπορεί να διαλυθούν οι Πυξ-Λαξ;;  ???
Δεν θα το λεγα!  ;)

anastasioujim

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #6 στις: 02/08/04, 10:34 »
Θεσσαλονίκη πότε θα έρθουν?????

Αποσυνδεδεμένος KIRATZOS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • I LOVE TOYS IRON
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #7 στις: 02/08/04, 19:55 »
Koita Bready den einai mono oi PYX LAX prin ligo oi Trypes kai ta alla gnosta syggrotimata vgazoun ena disko kai exei deka palia kai ena neo tragoudi pare paradeigma ta Endelexeia.H ta Ksilina exoun na vgaloun cd tria xronia. :)
KLANIAS

psomas

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #8 στις: 02/08/04, 20:01 »
αυτό που θέλω να πω είναι ότι οι Πυξ-λαξ επηρέασαν ελάχιστα ή και καθόλου την ελληνική ροκ σκηνή.  ;)

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #9 στις: 04/08/04, 17:48 »
Οσο αφορα τις φημες περι διαλυσης δεν ειναι φημες... Η καλοκαιρινη περιοδεια τους αποτελει την τελευταια σειρα απο εμφανισεις, η οποια θα περατωθει τον Οκτωβριο με 3 συναυλιες στο θεατρο Λυκαβηττου.
Δωξα τω θεω!!!! :) ;D ;D ;D 8) ;) :P :P ;D
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος kostis88

  • Ο γραντζουνιστής
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 298
  • Φύλο: Άντρας
  • τι αλλο να πω πια??
    • Προφίλ
    • rigorous_rifle
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #10 στις: 04/08/04, 18:25 »
επιτελους οι πυξε βλαξ διαλυονται!!!!ολε,ολε,ολε,ολε! ;D ;D ;D ;D
Ειμαι ενας φασιστοκουμουνοσοσιαλιστικοκαπιταλιστης οικολογος

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #11 στις: 20/08/04, 16:25 »
H ta Ksilina exoun na vgaloun cd tria xronia. :)

Λογικο μιας και επισης διαλυθηκαν.... :-\
Twitter @mcrosog

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #12 στις: 23/08/04, 18:36 »
Οσοι θεωρειται τους πυξ λαξ τοσο χαλια,και τους προσβαλλετε(πυξε βλαξ) αναλογιστειτε τι εχουν προσφερει και τι θα προσφερετε εσεις στην μουσικη σκηνη της ελλαδας......Να ειστε πιο επιεικης και προσεκτικοι σε αυτα που λετε(αυτοι που δεν σκεφτεστε πρωτα....)

psomas

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #13 στις: 23/08/04, 21:20 »
Οσοι θεωρειται τους πυξ λαξ τοσο χαλια,και τους προσβαλλετε(πυξε βλαξ) αναλογιστειτε τι εχουν προσφερει και τι θα προσφερετε εσεις στην μουσικη σκηνη της ελλαδας......Να ειστε πιο επιεικης και προσεκτικοι σε αυτα που λετε(αυτοι που δεν σκεφτεστε πρωτα....)
στη μουσική σκηνή που με ενδιαφέρει(ελληνικό Metal-ροκ) δεν νομίζω να χουν προσφέρει τίποτα.
Και για να λέμε την αλήθεια που έχουν προσφέρει;;; ???
Μετά τους πυξ-λαξ βγήκαν 2-3 συγκροτήματα που παίζουν ακριβώς την ίδια μουσική με τους πυξ-λαξ(βλ. Οναρ,Σύννεφα με παντελόνια, Domenica...)

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #14 στις: 23/08/04, 23:43 »
Σε αυτο που θεωρεις χωρο σου....ισως και να μην εχουν προσφερει πολλα..Αλλα οποια και αν ειναι η προσωπικη σου αποψη,δεν πρεπει να εκμηδενιζεις το εργο τους..Ουτε εγω τους θεωρω κατι το μοναδικο αλλα και παλι τους σεβομαι γιατι (μουσικα)ειναι ανωτεροι απο εμενα,γι'αυτο μην κρινεις για να μη κριθεις!!!!!!! >:( :( :)

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #15 στις: 24/08/04, 02:35 »
Χμ...να και ενα θεμα που εχει συζητηθει ποτε... κακο σκυλι ψοφο δεν εχει...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

psomas

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #16 στις: 24/08/04, 10:49 »
Σε αυτο που θεωρεις χωρο σου....ισως και να μην εχουν προσφερει πολλα..Αλλα οποια και αν ειναι η προσωπικη σου αποψη,δεν πρεπει να εκμηδενιζεις το εργο τους..>:( :( :)
δεν εκμηδενίζω το εργο τους, απλά δεν μου αρέσουνε
Ουτε εγω τους θεωρω κατι το μοναδικο αλλα και παλι τους σεβομαι γιατι (μουσικα)ειναι ανωτεροι απο εμενα,γι'αυτο μην κρινεις για να μη κριθεις!!!!!!!
Μα εγώ θέλω να κριθώ, να ακούσω τις απόψεις των άλλων.  ;)


Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #17 στις: 24/08/04, 10:55 »
Κατ' αρχην οι Πυξ Λαξ μαζι με τους Μπλε, τους ΤσοπαναRave και τους Nightfall θα εμφανιστουν στο φετινο φεστιβαλ Τυχερου. Σε ξεχωριστες μερες οι δυο πρωτοι...

Οσο αφορα τις φημες περι διαλυσης δεν ειναι φημες... Η καλοκαιρινη περιοδεια τους αποτελει την τελευταια σειρα απο εμφανισεις, η οποια θα περατωθει τον Οκτωβριο με 3 συναυλιες στο θεατρο Λυκαβηττου.
Τελευταία περιοδία για το καλοκαίρι του 2004, εννοείς?

Το φεστιβάλ αυτό ονομάζετε Τυχεροκ.. έχω πάει 2-3 φορές, γίνετε αρκετά χρόνια τώρα. Αλήθεια οι Nightfall με ποιους θα παίξουν μαζί, με Tsopana Rave??? ??? :o
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος sourwtiri

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 897
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Trobet.gr
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #18 στις: 24/08/04, 11:51 »
Στη συναυλια του τυχερου δεν πηγα αλλα ετυχε το ιδιο βραδυ γυρω στις 3 να πινω τα ποτα μου σε μπαρ της αλεξανδρουπολης οπου κατεφθασε και ο χοντροειδεστατος μπαμπης στοκας! σε καποια στιγμη λοιπον καταφθανει και η εντυπωσιακη σερβιτορα και ακολουθει ο εξης διαλογος
χοντρος: Πως σε λενε?
Σερβ:Αννα
Χοντρος: Αννα εισαι πολυ ομορφη!Για κατσε λιγο(απαιτητικα)
(καθεται η αννα) Ποιο τραγουδι μου σου αρεσει περισσοτερο??
Αννα:εεεεε....το επαψες αγαπη να θυμιζεις....
Χοντρος:(εκνευρισμενος) Αννα αυτο δεν το λεω εγω!Το λεει ο φιλιπος!Να παραγγειλουμε τωρα???

Μπραβο χοντρομπαμπη!!την εριξες την γκομενα
Με μια τρατα ολοχρυση, με  sourwtiri  πατο
στο σκοτος πλεει αβυθιστη με πληρωμα φευγατο

Αποσυνδεδεμένος Γιώτα Μή

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 225
  • Φύλο: Γυναίκα
  • - -
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #19 στις: 26/08/04, 00:00 »
Οσο αφορα τις φημες περι διαλυσης δεν ειναι φημες... Η καλοκαιρινη περιοδεια τους αποτελει την τελευταια σειρα απο εμφανισεις, η οποια θα περατωθει τον Οκτωβριο με 3 συναυλιες στο θεατρο Λυκαβηττου.

χμμμ....εγω κατι ακουσα σημερα στον ρεντ εφ εμ
για τις 18 Σεπτεμβρη....τελευταια συναυλια ..μαζι τους Αλεξιου,Νταλαρας ,Καρράς( ??? :o )  )  
Οναρ,Μαχαιριτσας......
...La vita e una continua lotta...

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #20 στις: 26/08/04, 01:18 »
ΟΚ bready!Τοτε ελπιζω να σε ακουσω συντομα! ;D

Αποσυνδεδεμένος mleo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Εδώ δεν είναι το σπίτι μου
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #21 στις: 30/08/04, 15:46 »
Τελικα διαλύονται? οχι ρε γ...το

Αποσυνδεδεμένος George_JimMorrison

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 521
  • Φύλο: Άντρας
  • Η εκδικηση μας θα ειναι το γελιο των παιδιων μας..
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #22 στις: 30/08/04, 16:02 »
Σε αυτο που θεωρεις χωρο σου....ισως και να μην εχουν προσφερει πολλα..Αλλα οποια και αν ειναι η προσωπικη σου αποψη,δεν πρεπει να εκμηδενιζεις το εργο τους..Ουτε εγω τους θεωρω κατι το μοναδικο αλλα και παλι τους σεβομαι γιατι (μουσικα)ειναι ανωτεροι απο εμενα,γι'αυτο μην κρινεις για να μη κριθεις!!!!!!! >:( :( :)
Κατσε ρε φιλε.....και τι λεει αυτο????Και ο Euronymous των Mayhem ειναι καλυτερος απο εμενα, αυτο τι λεει, οτι πρεπει να τον σεβομαι????Αφου η "μουσικη" του δεν ακουγεται, (για μενα παντα).
Και εγω αντιπαθω τους Πυξ Λαξ αλλα αυτο με την φασολαδα δεν με πειραζει.....Καλα κανουν.Αντε, για να μην αρχισω να αναφερω "τεραστια" τραγουδια που ειναι φα-σολ-λα-δες......
...Lend me your ears and i will sing you a song and i 'll try not to sing out of key...
..oh i get by with a little help from my friends...

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #23 στις: 30/08/04, 17:49 »
Κατα την ταπεινη μου γνωμη οι πυξ ειναι κατι σαν καρκινος για το ελληνικο τραγουδι.... ανιατη ασθενεια...επισης θα ελεγα οτι ειναι χειροτεροι απο τον καρκινο γιατι μεταδιδονται... εχουμε τωρα ενα σωρο μπαντες κλωνους ,δημηουργηματα του μεγαλου αριστοτεχνη παραγωγου μανου, που θα συνεχιζουν το θεαρεστο εργο του(ς)  ες αει....ελεος... ενα εμβολιο και γρηγορα...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

jazzer_n_rocker

  • Επισκέπτης
Re:ΠΥΞ ΛΑΞ
« Απάντηση #24 στις: 30/08/04, 18:51 »
Γιατι αισθανομαι οτι ειμαι με τους ελαχιστους που δεν μισουν τους πυξ λαξ? >:(
Ρε παιδια δεν καταλαβαινω,θα πρεπει ολα τα group να εχουν εξειδυκευμενη μουσικη για να τα ακουμε?η μουσικη των κατσιμιχαιων για παραδειγμα δεν ειναι πιο δυσκολη απο των πυξ λαξ,αλλα εχει ακουστει τιποτα εναντιον τους..τα ξυλινα σπαθια?ειναι τοσο χαλια?τα ξερω τα παιδια και ξερω πως εχουν ασχοληθει τρελες ωρες,με μουσικη.Dave εχεις γραψει καλυτερη μουσικη απο των παραπανω?Αν ναι θελω να σε γνωρισω για αυτογραφο ;D