Αποστολέας Θέμα: ΒΛΑΣΣΗΣ ΜΠΟΝΑΤΣΟΣ FOR EVER: 1951 - 2004  (Αναγνώστηκε 26323 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος atzolina

  • Η εκδίκηση της ξανθιάς !!!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 532
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Είμαι ζωντανή,επειδή σε αγάπησα......
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #50 στις: 19/10/04, 15:48 »
'Οτι και να είναι...δε δικαιολογεί την ασέβεια και την ειρωνεία !!!

Το πρώτο σχόλιο, ούτε ειρωνικό ήταν, ούτε ασεβές...τα υπόλοιπα ήταν προϊόν αντίδρασης σε υστερίες και δασκαλίστικες υποδείξεις περί άγνοιας.

Και συνεχίζεις.....
Κοιτάζω την ταυτότητα,
ετών τριάντα...θα μείνω πάντα.

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #51 στις: 19/10/04, 15:51 »
Chcome:

Εντελώς ανθρώπινα το πρώτο πράγμα που εξέφρασα είναι η λύπη μου για την απώλεια ενός ανθρώπου που με τον ένα ή τον άλλο τρόπο συντρόφευσε μερικές από τις στιγμές της ζωής μου, κυρίως μέσα από τη μουσική. Ούτε τα χίλια μύρια του έσυρα του ανθρώπου, ούτε τον έβρισα, ούτε και είχα τη διάθεση να μπω σε συζητήσεις επί συζητήσεων. Το μόνο που έθιξα και φαίνεται πως κι άλλοι συμμερίζονται είναι πως θα μπορούσε να είναι πολλά περισσότερα από αυτά που τελικώς επέλεξε. Δυσκολεύομαι να δω πόσο αλήθεια μεμπτό ήταν το πρώτο μου σχόλιο για να ξεσηκώσει τέτοια θύελλα αντιδράσεων περί ύβρεων, αμαρτίας, ασέβειας στη μνήμη του νεκρού και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο.

Aντί απαντήσεως σου παραθέτω παλι τα οσα σου είχα πει στο προηγουμενο μηνυμά μου.Αυτη τη φορά τα υπογραμμίζω γιατι δυσκολευομαι να καταλάβω πως ακριβώς ερμηνευσες τα οσα εγραψα:

Μα δε χρειάζεται ουτε να δεις καποιον απο την κακή του πλευρά,ουτε απο την καλή του πλευρά τη στιγμή που ο θανατός του ειναι τοσο προσφατος..Ανθρωπινα και μονο να το παρεις το θεμα αγαπητε kiseichukan δε θα πεις τιποτα τουλάχιστον προς το παρον..Το ειπα και αλλου..Ας κατσει λιγο το χωμα που τον σκέπασε και μετά μπορουμε να πουμε τη γνωμη μας..Ουτε εμενα μου αρέσουν οι αγιοποιησεις που γινονται σε κάποιον οταν πεθάνει,αλλά δε μου αρεσει και το να επισημαινονται με καυστικο τροπο τα κακά καποιου(και προσεξε εγω δεν αμφισβητω οτι ειχε κακά,οπως ολοι εχουμε)τη στιγμη που οταν καν εχει προλάβει να μπει στο χωμα..


Aναφερόμουν μονο στη χρονική στιγμή...Τιποτα παραπάνω.

Πέρα από το ότι δεν βρίσκω κάτι μεμπτό στο πρώτο σχόλιο του kiseichukan, αν υποθέσουμε πως το θέμα για τις 2lips το είχε ανοίξει η Barbi (για να εκφράσει τον θαυμασμό της) και μετά είχαμε τα ίδια σχόλια που υπάρχουν σε εκείνο το θέμα, θα θεωρούνταν αδόκιμα γιατί το θέμα ανοίχτηκε για να εκφράσουν τα μέλη τον θαυμασμό τους στις 2lips?
Mεσα στο μυαλό μου είσαι;;
« Τελευταία τροποποίηση: 19/10/04, 15:54 από Chcome »

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #52 στις: 19/10/04, 16:43 »
Πολύ κακό για το τίποτα μου φαίνεται!

eleni23

Μα για ποιο δικαστήριο μιλάμε?! Ούτε η Ιερά Εξέταση να ήμουν! :P

Επειδή υπάρχει ένα κοριτσάκι που αυτή τη στιγμή είναι περήφανο για τον μπαμπά του, πρέπει εγώ να παύσω να θεωρώ πως ο τελευταίος αναλώθηκε ως showman, αναφέροντάς το μάλιστα σε ένα απλό forum στο Kithara.Gr? Ε, δεν της έστειλα και τη γνώμη μου πια πεσκέσι στο σπίτι για να εκφράζεις και τόση υπερ-ευαισθησία αγαπητή Ελένη. Κι αυτό πάλι περί αρνητικής κριτικής στους νεκρούς τι είναι?! Με αυτή τη λογική θα έπρεπε να περνάνε στο απυρόβλητο. Δυσκολεύομαι να σε καταλάβω.


nomizw pws sto dikastirio evala eisagwgika,gia na apofigw tetiou eidous sxolia...

ohi na min papseis na thewreis oti o antrwpos aytos analothike,dikaiwma sou einai,alla otan to les dimosia (giati kai sto forum dimosia to les) aytomata apoktw kai gw kai o kathenas to dikaiwma na thewrw pws kaneis kati ithika asximo...

episis mi kaneis pws de katalaveneis, (giati katalaveneis poli kala ti ennow mias kai sto eipan kialloi pio prin) otan milaw gia kritiki stous nekrous milaw gia anthrwpoys pou molis xathikan kai pou iparxei akoma ponos...an o anthrwpos eixe xathei prin kairo kai sizitousame gia to ergo tou,ekei pleon kathe sxolio exei ena noima na lexthei,thetiko kai arnitiko.paradigmatizontai kapoioi toulaxiston.

omws de mou apadises,ayto pou kaneis esi twra,kai sinexizeis,pou ofelei??exeis kapoio epixeirima gia ton LOGO pou to kaneis,i etsi apla les kathe fora dinata oti skeftesai?de mporeis na kratitheis ligo kai na peis oles tis arnitikes sou kritikes otan tha iparxei noima?
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #53 στις: 20/10/04, 02:11 »
CHCOME

Οι πρώτες αντιδράσεις που έλαβε το σχόλιό μου δεν ήταν για το timing, αλλά για αυτό ακριβώς το περιεχόμενό του. Δέχομαι πάντως την οπτική σου που θέλει την κριτική σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Ας δεχτούμε όμως πως μερικοί δεν έχουν τον ίδιο βαθμό ευαισθησίας (χωρίς να είναι αναίσθητοι), ούτε είναι το ίδιο δεμένοι συναισθηματικά με ορισμένα πρόσωπα για να τα συνεπάρει τόσο ο χαμός τους. Είναι μάλλον υποκειμενικό το πως βλέπει την ηθική πλευρά του θέματος ο καθένας κι άλλο αν η διατυπωθείσα άποψη εμπεριέχει ή όχι έστω και ψήγματα αλήθειας. Και γι'αυτό το τελευταίο βασικά κατηγορήθηκα πρωτίστως.

eleni23

Το πρόβλημά μου δεν είναι πως οι απόψεις μου μπαίνουν στη διαδικασία της κριτικής. Αυτό δα έλειπε να απαιτώ να μένουν ασχολίαστες, από τη στιγμή που εκούσια επιλέγω να τις δημοσιοποιώ. Το πρόβλημα είναι πως και μόνο το nick kiseichukan μοιάζει να προκαλεί αντανακλαστικές αντιδράσεις σε ορισμένους που δε χάνουν ευκαιρία να μου τα χώσουν, ενώ κι άλλοι εκφράζουν ανάλογες (έστω κι εκ των υστέρων) απόψεις με τις δικές μου και περιέργως περνάνε απαρατήρητες. Τους χαλάει η δήθεν ειρωνία μου, ενώ δεν τρέχει και τίποτα για τα βρισίδια που εξακοντίζουν άλλοι.

Όσο γι 'αυτό που τάχα μου δεν καταλαβαίνω, την απάντηση την δίνω και στην CHCOME. Εκτός από την ευθεία τοποθέτησή μου στις επιλογές Μπονάτσου, εξέφρασα πρώτα τα θερμά μου συλλυπητήρια και δε νοιώθω ούτε υβριστής, ούτε αμαρτωλός, ούτε δωσίλογος που επέλεξα ταυτόχρονα να εκφέρω γνώμη και κρίση τόσο σύντομα στο θάνατό του.

Και για να απαντήσω και στο τελευταίο σου ερώτημα, δεν υπάρχει πάντα λόγος, σκοπιμότητα και δόλος πίσω από κάθε μου κίνηση ή/και άποψη. Με την ίδια φυσικότητα που κάποιος είπε τα καλύτερα για τον Μπονάτσο, ανέφερα με τη σειρά μου στοιχεία που θεωρώ μεμπτά στην προσωπικότητα και τις επιλογές του. Ούτε καμία διάθεση είχα να λογομαχούμε ατέρμονα, ούτε ηδονίζομαι που συνεχίζουμε να εξετάζουμε αν είχα το ηθικό δικαίωμα να εκφραστώ την τάδε στιγμή ή όφειλα να περιμένω, και να γράφουμε κείμενα επί κειμένων. Όταν κάποιος θίγεται, ίσως να φταίει κάποιες φορές κι ο ίδιος.
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος bluechild

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 618
  • Φύλο: Άντρας
  • Peace
    • Προφίλ
    • bluechild
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #54 στις: 20/10/04, 11:01 »
Ρε ο άνθρωπος μια παρατήρηση έκανε κι αμέσως να τον φάτε ! Αμάν με αυτό το πολιτικά ορθό :P

CHCOME

  • Επισκέπτης
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #55 στις: 20/10/04, 11:18 »
CHCOME

Οι πρώτες αντιδράσεις που έλαβε το σχόλιό μου δεν ήταν για το timing, αλλά για αυτό ακριβώς το περιεχόμενό του. Δέχομαι πάντως την οπτική σου που θέλει την κριτική σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Ας δεχτούμε όμως πως μερικοί δεν έχουν τον ίδιο βαθμό ευαισθησίας (χωρίς να είναι αναίσθητοι), ούτε είναι το ίδιο δεμένοι συναισθηματικά με ορισμένα πρόσωπα για να τα συνεπάρει τόσο ο χαμός τους. Είναι μάλλον υποκειμενικό το πως βλέπει την ηθική πλευρά του θέματος ο καθένας κι άλλο αν η διατυπωθείσα άποψη εμπεριέχει ή όχι έστω και ψήγματα αλήθειας. Και γι'αυτό το τελευταίο βασικά κατηγορήθηκα πρωτίστως.
Εγω μπορεί να μη διαφωνώ μαζί σου ουσιαστικά αλλά εσυ εξακολουθεις να υποστηρίζεις οτι η χρονική στιγμή που εκδηλωνουμε κατι(οσο δικαιο και αν ειναι αυτο)δεν εχει κάποια σημασία και δη οταν μιλάμε για νεκρό;Ουτε και εκει οφείλουμε να ειμαστε πιο υπομονετικοί;

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #56 στις: 20/10/04, 12:50 »
parpen

Δε γνωρίζω ποια ήταν η πρόθεση του αρχικού poster, αλλά σε ένα thread με το συγκεκριμένο θέμα, νομίζω πως έχεις το δικαίωμα να γράψεις και πολύ περισσότερα από όσα εγώ κατέθεσα με το πρώτο μου πάντα σχόλιο. Για τα υπόλοιπα προκλήθηκα ή απλώς απάντησα. Ό,τι δηλαδή θα έκανε ο οποιοσδήποτε που του απευθύνουν το λόγο ή του αποδίδουν προθέσεις που δεν έχει. Αν το νόημα του thread δεν ήταν να μιλήσουμε για το Μπονάτσο, αλλά απλώς να καταθέσουμε την πικρία μας και μόνο, καλό ήταν να είχε υπάρξει συγκεκριμένη αναφορά, για να μην μπαίνουμε και στον κόπο της συμμετοχής.


Όταν μπαίνει ένα θέμα έπειτα από την είδηση του θανάτου ενός ανθρώπου δεν πιστεύω ότι στόχος του ήταν η  συνολική κριτική απέναντι στα πεπραγμένα του αποθανόντα . Άλλωστε δεν θα μπορούσε να υπάρξει πιο ατυχής στιγμή από το να συμβεί αυτό....

Προφανέστατα  καταφανέστατα και αυτονόητα το θέμα προκάλεσε η συναισθηματική φόρτιση η προερχόμενη από την απώλεια , και ως έτσι κατά την ταπεινή μου άποψη θα έπρεπε να εκληφθεί...

Η δική σου κρίση και συνείδηση σου υπαγόρεψε να το χειριστείς διαφορετικά . Η δική μου κρίση , λέει , ότι αυτό ήταν αδόκιμο....
« Τελευταία τροποποίηση: 20/10/04, 12:52 από parpen »
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Off topic - Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #57 στις: 20/10/04, 13:00 »
Πέρα από το ότι δεν βρίσκω κάτι μεμπτό στο πρώτο σχόλιο του kiseichukan, αν υποθέσουμε πως το θέμα για τις 2lips το είχε ανοίξει η Barbi (για να εκφράσει τον θαυμασμό της) και μετά είχαμε τα ίδια σχόλια που υπάρχουν σε εκείνο το θέμα, θα θεωρούνταν αδόκιμα γιατί το θέμα ανοίχτηκε για να εκφράσουν τα μέλη τον θαυμασμό τους στις 2lips?

Η εκδήλωση του θαυμασμού ως προς κάτι δεν εμπεριέχει κάποιο αυτονόητο τεκμήριο όπως σχεδόν αυτονόητα εμπεριέχει η θλίψη για τον θάνατο.
Ως εκ τούτου είναι εντελώς διαφορετικά και άρα και διαφορετικά θα χειριστούν. Η θλίψη εξ αφορμής του θανάτου γιατί θα πρέπει και υπό ποιά λογική να εμπεριέχει κριτική για τα πεπραγμένα του?
Μην ισοπεδώνουμε τα ανόμοια.....
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος kanellop

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 68
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Off topic - Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #58 στις: 20/10/04, 15:42 »
Η εκδήλωση του θαυμασμού ως προς κάτι δεν εμπεριέχει κάποιο αυτονόητο τεκμήριο όπως σχεδόν αυτονόητα εμπεριέχει η θλίψη για τον θάνατο.
Ως εκ τούτου είναι εντελώς διαφορετικά και άρα και διαφορετικά θα χειριστούν. Η θλίψη εξ αφορμής του θανάτου γιατί θα πρέπει και υπό ποιά λογική να εμπεριέχει κριτική για τα πεπραγμένα του?
Μην ισοπεδώνουμε τα ανόμοια.....

Συμφωνούμε νομίζω πως η θλίψη για τον θάνατο κάποιου δεν είναι αυτονόητη (έτσι ερμηνεύω το "σχεδόν"). Σε αρκετές περιπτώσεις ένα τέτοιο άκουσμα συναντά την αδιαφορία (υποθέτω πως λίγοι διαβάζουν τα Κοινωνικά σε μια εφημερίδα και συγκινούνται), σε ορισμένες ακόμα και την χαρά. Ας κάνω και άλλη μια υπόθεση, ότι αρκετοί που πικράθηκαν με τον θάνατο του Μπονάτσου, δεν δίνουν δεκάρα για το τι γίνεται στο διπλανό τους σπίτι.
Επιπλέον, στο περιβόητο σχόλιο περιγράφεται και η θλίψη του αποστολέα για το γεγονός.
Τέλος, η θλίψη εξ αφορμής του θανάτου γιατί θα πρέπει, και υπό ποιά λογική, να μην εμπεριέχει κριτική για τα πεπραγμένα του? Τελευταίο τέτοιο παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό είναι ο Καζάν.

Αποσυνδεδεμένος *Ελένη*

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 272
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #59 στις: 20/10/04, 16:21 »
Το πρόβλημα είναι πως και μόνο το nick kiseichukan μοιάζει να προκαλεί αντανακλαστικές αντιδράσεις σε ορισμένους που δε χάνουν ευκαιρία να μου τα χώσουν, ενώ κι άλλοι εκφράζουν ανάλογες (έστω κι εκ των υστέρων) απόψεις με τις δικές μου και περιέργως περνάνε απαρατήρητες. Τους χαλάει η δήθεν ειρωνία μου, ενώ δεν τρέχει και τίποτα για τα βρισίδια που εξακοντίζουν άλλοι.


mipws loipon i "sinithia" pou exeis na krineis tous allous aystira kai arnitika prokalei ayti tin adidrasi pou les?den exw parakolouthisei tin poria sou sto forum alla oses fores epesa se minima sou pada eixes kati asximo na peis.den exw dei na les kalo logo gia kanena,apo tous dikous mas stihous mexri tis diskokritikes...isws exei iparksei thetiko minima sou alla den etihe na to dw egw an kai poli amfivalw...
 kai kala,sta alla themata an thes nasai arnitikos den trexei kai tipota,leme tis apopseis mas,diafwnoume kai teliwnei to thema..an oloi einai toso "ligoi", "ataladoi" ,"ftinoi" gia sena mirasou to afou to thes,alla an prokeitai gia anthrwpo pou molis xathike tha sinexisw na pistevw pws den itan swsto na kritikareis toso nwris.apla to episimenw opws ekanan kai alloi.sinexise to an to thes ma mi perimeneis pws i pliopsifia tha dei ws fisiko epakoloutho enos thanatou tin arnitiki kritiki...
oi xenoi einai filoi pou den exeis gnwrisei akoma...

Αποσυνδεδεμένος kiseichukan

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 247
  • Φύλο: Άντρας
  • Vanitas Vanitatum Et Omnias Vanitas
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #60 στις: 20/10/04, 20:31 »
Πρώτα απ'όλα ποτέ δεν ασκώ κριτική, είτε αρνητική, είτε θετική, βασισμένη σε κακή προαίρεση, επειδή ακριβώς δεν έχω προηγούμενα και προσωπικά με κανέναν. Τη στηρίζω με συγκεκριμένα επιχειρήματα, που καθόλου τυχαία, κι απορώ γιατί το παραβλέπεις, σε ορισμένες περιπτώσεις έχουν βρει κι υποστηρικτές. Ενώ λοιπόν δεν είμαι ο μόνος με αυτές τις θέσεις, είμαι αυτός που δέχεται εξολοκλήρου τα πυρά και τις αντιδράσεις. Αν λοιπόν αυτές τις βασίζεις στην προϋπάρχουσα συμμετοχή μου στο forum, τότε μιλάμε για εμπάθεια και προκατάληψη.

Και για να εξηγούμαστε. Δεν υπάρχει κανένας κανόνας που να λέει "οφείλετε να γράφετε και θετικά σχόλια", οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο ντόρος κι ενδιαφέρον για τα θέματα που επιλέγω να κριτικάρω. Όπως και να έχει, αν ανατρέξεις στο θέμα των Radiohead και Red Hot Chili Peppers θα δεις πως έχω γράψει τα καλύτερα για τους πρώτους.

Όσο για την πλειοψηφία, συνήθως δε βασίζομαι στη μέση αντίληψή της για να εκφράσω μια γνώμη. Ούτε φυσικά επιδιώκω να γίνομαι αρεστός με τις ευλογίες της. Όπως τόσο εύστοχα επεσήμανε κι ο kanellop, η είδηση ενός θανάτου δεν είναι από μόνη της αρκετή για να επιβάλλει το σεβασμό στο πρόσωπο του νεκρού. Κι αυτό αφορά όχι μόνο το συγχωρεμένο Μπονάτσο, αλλά τους πάντες. Στο θάνατο του Χίτλερ, τα 3/4 της ανθρωπότητας το πιθανότερο είναι να έφτυναν στον τάφο του (μέσα στην ακρότητα του παραδείγματος).

Αλλά τόσος θόρυβος ρε παιδιά για ένα αρχικό σχόλιο που μόνο τραγικό δεν είναι? Δεν αναλώθηκα δα και σε διατριβή πάνω στο πρόσωπο Μπονάτσος για να ανησυχούμε τόσο πια για το περιεχόμενο και το timing της κριτικής. Μήπως να προχωρήσουμε και λίγο μπροστά?
Woman was God's second mistake

Αποσυνδεδεμένος Βραζίλης

  • Δεν με λένε Bill!
  • Administrator
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 10369
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλης + Βραζιλία = Βραζίλης
    • Skype - fronimitis
    • Facebook profile
    • Προφίλ
    • Κιθάρα
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #61 στις: 21/10/04, 08:36 »
πωπω, έχετε ξεφύγει... (πάλι... :P)

Τεσπα, κι εμένα δεν μου άρεσαν οι επαγγελματικές επιλογές του Μπονάτσου, θα πέσετε να με φάτε κι εμένα;  :-[  

Μετά το θάνατο κάποιου οφείλουμε να τον εκθειάζουμε, και μετά από λίγο καιρό (για να περάσει η θλίψη, όπως λέτε) μπορούμε να αρχίσουμε να λέμε τα αρνητικά του; (μετά από πόσο καιρό;). Τεσπα, χαλαρώστε, δεν χρειάζεται να τσακωνόμαστε. Αν είναι, συνεχίζουμε τη κριτική μας (θετική ή αρνητική) αργότερα. (Αν και προσωπικά δεν έχω να πω τίποτε άλλο)



Αποσυνδεδεμένος Witchking

  • Μαθουσαλίξ
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1854
  • Φύλο: Άντρας
  • Με τους αγγέλους άγγελος...σκυλί με τα σκυλιά
    • Προφίλ
    • Activeradio
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #62 στις: 21/10/04, 09:29 »
Κύριοι δεν πείθωμαι...
Όταν υπάρχουν άπειρες στιγμές πριν αλλά και μετά από το γεγονός του θανάτου κάποιου , η μοναδική αδόκιμη για κριτική , είναι αυτή που προέρχεται από την είδηση του θανάτου του...Στοιχειώδεις ανθρωπιστικοί κανόνες το επιβάλουν.
Φυσικά και ο καθένας έχει την δική του αντίληψη..

 Φίλε kiseichukan ουδένα μέτρο σύγκρισης μπορεί να υπάρξει μεταξύ ενός ανθρώπου που κατακρεούργησε τον κόσμο όλο και ενός ανθρώπου με του οποίου τις επαγγελματικές επιλογές δεν συμφωνούμε...Ακραία παραδείγματα ως μέτρο σύγκρισης προσωπικά για μένα δεν αποτελούν επιχειρήματα...

Φίλε Kanellop την λογική μου την παρέθεσα προηγούμενα.Εαν εσύ θεωρείς ως λογικό να γίνεται κριτική πάνω από το άψυχο σώμα ενός νεκρού ( διότι στην ουσία αυτό γίνεται ) , τότε άλλο τόσο λογικό μου φαίνεται το μοίρασμα των ιματίων του που θα μπορούσε από κάποιους άλλους να συμβαίνει την ίδια στιγμή.
Δεν είναι όλες οι στιγμές ίδιες.......
...κι΄όποιος θάνατο φοβάται , θα τον κουβαλάει στους ώμους....

Αποσυνδεδεμένος ερεβος

  • Shadowking
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2354
  • Φύλο: Άντρας
  • ars longa vita brevis
    • Προφίλ
    • http://myspace.com/gorthaour
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #63 στις: 24/10/04, 14:16 »
Κριμα το παιδι.....

και κριμα επισης που καταφερνουμε να κανουμε μπουρδελο καθε θεμα με ανουσιες κοντρες και αντιπαραθεσεις.....Αφηστε τις κοντρες ρε για το αν ηταν η οχι κοσμικος....Λες και αν δε λυσετε το θεμα δε θα μπορειτε να κοιμηθειτε το βραδυ.... ::)
Twitter @mcrosog

Αποσυνδεδεμένος bono u2

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν ειμαι punk,ουτε ροκας μα ουτε και Ζαγοραιος
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #64 στις: 29/10/04, 18:44 »
Απλα,Βλαση καλο ταξιδι............
..θα σου φέρω πλανκτον,αστρικων πετρωματων τα θραυσματα,μουσικές πλανητων και λουλουδια που βγαινουν στα χασματα..

Αποσυνδεδεμένος Georgia24

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #65 στις: 25/11/04, 16:10 »
Γειά σου Βλάσση!!! Καλό ταξίδι...θα μας λείψεις πολύ.Ωπου και αν βρίσκεσαι συνέχισε να τραγουδάς και να μην κολλάς σε τίποτα και σε κανένα(όπως έκανες πάντα).


ΕΙΣΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟΣ!!!

Αποσυνδεδεμένος Boogieman (του Kithara.gr!!!)

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 434
  • Φύλο: Άντρας
  • Αυτός στο Noiz.gr είναι άλλος!!!
    • Προφίλ
Re:Βλάσης Μπονάτσος FOR EVER
« Απάντηση #66 στις: 25/11/04, 23:28 »
Κοιτα, ο Μπονατσος ηταν ένα ατομο που θα ηθελες να εχεις στην παρεα.

Δεν υπαρχει περιπτωση, Θα εκανε χαβαλε σιγουρα.


Υπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν όσα βλέπουν και άνθρωποι που βλέπουν όσα καταλαβαίνουν.

Αποσυνδεδεμένος ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΡΗΤΗ

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: ΒΛΑΣΣΗΣ ΜΠΟΝΑΤΣΟΣ FOR EVER: 1951 - 2004
« Απάντηση #67 στις: 03/02/07, 13:39 »
ΤΗΕΛς ΝΑ ΜΑΤΗς ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟΥ ΒΛΑΣΣΗ.ΠΟΙΟΣ ΤΗΑ ΜΑ ΒΟΗΤΗΙΣΕΙ?

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: ΒΛΑΣΣΗΣ ΜΠΟΝΑΤΣΟΣ FOR EVER: 1951 - 2004
« Απάντηση #68 στις: 04/02/07, 13:59 »
'Ελεος ομως...πανε στην κατηγορια "αναζητηση τραγουδιων". Αν δεν ηξερες οτι υπαρχει ας ανοιγες εστω ενα ασχετο θεμα...γιατι αυτο το συγκεκριμενο δημιουργηθηκε με αφορμη τον θανατο του,σε περιπτωση που σου διεφυγε.
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
70 Απαντήσεις
21398 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/04, 10:13
από Arg0
12 Απαντήσεις
5222 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/03/04, 18:00
από Veron
Euro 2004-Ελλαδάρα

Ξεκίνησε από Pontifikas « 1 2 ... 8 9 » Αθλητισμός

221 Απαντήσεις
62585 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/06/05, 22:13
από Necromayhem
3 Απαντήσεις
2650 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/04, 22:42
από geni
39 Απαντήσεις
12449 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/04, 11:13
από Symeon
31 Απαντήσεις
10577 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/11/04, 12:26
από nefelh
7 Απαντήσεις
5334 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/09/07, 17:35
από mauros-pit
86 Απαντήσεις
24218 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/02/05, 14:15
από pascal.