Αποστολέας Θέμα: Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?  (Αναγνώστηκε 38577 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Dark_Angel

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #75 στις: 27/07/03, 13:13 »
oi dutikes sinikoies den mou aresou ka8olou...

Αποσυνδεδεμένος vangelis

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1240
  • Φύλο: Άντρας
  • ..pera apo ton orizonta...
    • Προφίλ
    • Music
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #76 στις: 27/07/03, 13:47 »
tsoukou
Vangelis
― Παλιέ μου φίλε τί γυρεύεις;
χρόνια ξενιτεμένος ήρθες
με εικόνες που έχεις αναθρέψει
κάτω από ξένους ουρανούς
μακριά απ' τον τόπο το δικό σου.
Seferis

Αποσυνδεδεμένος Holy Diver

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 519
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • Το Όνειρο Ενός Περιέργου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #77 στις: 28/07/03, 13:27 »
Ego re paidia pistevo pos aftoi ehoun mellon. P.x. to apomonosi i to pes mou giati einai tromera tragoudia. Ena kako paratirisa. Ta tragoudia hameni agapi kai tha valo ta dinata mou arhizoun kai ta dio me ton idio tropo. Pantos emena mou aresei poli i foni tou tragoudisti  tous.
reveduncurieux.blogspot.com

Αποσυνδεδεμένος Rock

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ζωή είναι μικρή, για να είναι θλιβερή
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #78 στις: 31/07/03, 23:10 »
Eleos pia me ta kwlosygkrothmata ayta... Eixa akousei to "ta dynata mou" ston Maxhth fm (o peiratikos atlantis) kai m arese para poly... Exw apogohteytei pantelws mazi toys... An 8eloun na lene oti paizoun rok kai pane ston 8emo kai sto prwinadiko ths Roylas magkia toys... Gyrisane ki ena binteo klip sthn pisina oi gelioi... As toys xerontai sta klamp ta koritsakia pou akoune to liwmeno pagoto kai dhlwnoun rokoudes... 8a eprepe na 3eroun omws oti osoi akoume pragmatika rok toys exoume sto ftysimo... As eixan a3ioprepeia... Alla ta panta gia to xrhma... na to xairontai...
Take me down to the Paradise city...

anastasioujim

  • Επισκέπτης
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #79 στις: 02/08/03, 13:04 »
oraioi einai alla pote tha vgaloun kainourio cd :P :P :P :P :P :P

Αποσυνδεδεμένος leondios

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Άντρας
  • ''For those about to rock We salute you''
    • Προφίλ
    • My rock page
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #80 στις: 02/08/03, 19:27 »
Eleos pia me ta kwlosygkrothmata ayta... Eixa akousei to "ta dynata mou" ston Maxhth fm (o peiratikos atlantis) kai m arese para poly... Exw apogohteytei pantelws mazi toys... An 8eloun na lene oti paizoun rok kai pane ston 8emo kai sto prwinadiko ths Roylas magkia toys... Gyrisane ki ena binteo klip sthn pisina oi gelioi... As toys xerontai sta klamp ta koritsakia pou akoune to liwmeno pagoto kai dhlwnoun rokoudes... 8a eprepe na 3eroun omws oti osoi akoume pragmatika rok toys exoume sto ftysimo... As eixan a3ioprepeia... Alla ta panta gia to xrhma... na to xairontai...

Πεστα ρε μεγάλε ;)
........Κι είναι λέω ο παράδεισος για μας, αγάπη μου μικρή, να μοίραζόμαστε τουτη την κόλαση μαζί......

Αποσυνδεδεμένος Zoso

  • Heartbreaker
  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 362
  • Φύλο: Άντρας
  • Our shadows taller than our soul...
    • Προφίλ
    • Zeppelin
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #81 στις: 02/08/03, 20:24 »
oraioi einai alla pote tha vgaloun kainourio cd :P :P :P :P :P :P
Ποιοί να βγάλουν καινούριο cd; Αυτοί που τους στέρεψε η έμπνευση από το πρώτο; Έχουμε και λέμε: δυό στίχοι, μετά: ''καλοκαιρινά...'' όσες φορές θέλουν, ακόμη δύο στίχοι, και μετά πάλι: ''καλοκαιρινά...'' ώστε να βαρεθούν...

Δεν έχουν μέλλον... Μετά την ξαφνική ''επιτυχία'' τους, (επιτυχία εννοώ αυτήν που εννούνε τα πρωινάδικα) μάλλον θα χαθούνε, αφού δεν θα βρουν κι άλλο hit που να ηλεκτρίζει τα κοριτσάκια...
Πολλή σημασία τους δώσαμε...
''...Πριν αρχίσουν όλα
Είχαν κιόλας αρχίσει
Πριν φτάσω ήμουν ήδη εκεί
Τα ίχνη μου και ο δρόμος προϋπήρχαν
Τ’ ακολούθησα
Βρήκα ένα σπίτι στις φλόγες
Μπήκα μέσα και του 'βαλα φωτιά...''

Αποσυνδεδεμένος Thanocaster

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Was it love or was it the idea of being in love?
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #82 στις: 02/08/03, 21:59 »
  ...συγνωμη για να καταλαβω! Συγκρινεις αυτους τους κουραμπιεδες με τους ΘΕΟΥΣ ΚΙSS?? ??? ??? Αν ειναι δυνατον να μπορεσει κανεις να αντιλειφθει τον ογκο του εργου των κιςς και να το συγκρινει ή εστω να το παραλληλισει με αυτο των ΔΣ που ειναι απλα Ανυπαρκτο!!!!!!
    Οι κιςς οπου και να παιξουν εχουν εκατομ κοσμο και το πιο γνωστο παραδειγμα στην ΝΥ που απο κατω ειχαν 10.000.000 κοσμο!!!!!!!!!! ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ? Πληθυσμος ολακερος!!!!!!!!

File sot... Fysika kai oi Kiss itan 2375 klaseis anwteroi twn DS, den yfistatai thema sigkrisis ws pros tin mousiki. Oi DS oute pou fantazontai pws einai na paizeis kommatia opws to Detroit Rock City, to Forever, to C'Mon And Love Me, to Deuce, to Strutter, to Hotter Than Hell klp klp klp. Oute ki8ara san ton "SpacaAce" - Ace Frehley exoun, oute fwni san tou Paul Stanley. poso mallon ntrammer san ton Peter Chris i ton Eric Carr (alithia afto to Car Jam einai apistefto solo drums).

I sigkrisi itan ws pros to poso pozeria itan. Min mou peis oti DEN itan pozeria. Oi fimes gia tin glwssa tou Gene Simmons, i katastasi me ta make-up. ta rouxa pou foragan kai oles oi atakes apo tis sinentefkseis tous pou anaferontan ston arithmo twn gynaikwn pou exoun (sorry!) pidiksei mono pozeria mporei na xaraktiristoun. Ksanalew oti itan para poli kali mpanta, alla terastia emporila kai polli pozeria...
The Floydian

Αποσυνδεδεμένος kitharistas_poihths

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 33
  • Φύλο: Άντρας
  • Αισθάνομαι την πραγματικότητα με σωματικό πονο....
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #83 στις: 10/08/03, 05:12 »
oraioi einai alla pote tha vgaloun kainourio cd :P :P :P :P :P :P
Ποιοί να βγάλουν καινούριο cd; Αυτοί που τους στέρεψε η έμπνευση από το πρώτο; Έχουμε και λέμε: δυό στίχοι, μετά: ''καλοκαιρινά...'' όσες φορές θέλουν, ακόμη δύο στίχοι, και μετά πάλι: ''καλοκαιρινά...'' ώστε να βαρεθούν...

Δεν έχουν μέλλον... Μετά την ξαφνική ''επιτυχία'' τους, (επιτυχία εννοώ αυτήν που εννούνε τα πρωινάδικα) μάλλον θα χαθούνε, αφού δεν θα βρουν κι άλλο hit που να ηλεκτρίζει τα κοριτσάκια...
Πολλή σημασία τους δώσαμε...


poly sosta ta les kai tha shnfoniso kai me kapion poy eipe pos sta video clip toy fenonte floroi
Ανοίγω το παράθυρο στην απεραντοσύνη της αυγής να φωτιστή απ' την ποίηση κάθε πτυχή του νου μου.Μα οι λέξεις βγάζουνε στην ράχη τους φτερά και κυνηγούν στ' άπλετο φως την Ελευθέρια τους.

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #84 στις: 10/08/03, 18:24 »
Παιδια ελεος....παω να ακουσω ενα σκυλαδικο σαν ανθρωπος...και τσακ και καλοκαιρινα ραντεβου....ελεος....φτανει πια...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Avgi

  • Επισκέπτης
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #85 στις: 11/08/03, 11:06 »
Παιδια ελεος....παω να ακουσω ενα σκυλαδικο σαν ανθρωπος...και τσακ και καλοκαιρινα ραντεβου....ελεος....φτανει πια...

Koυμπαρουλη μαζι σου ;D....Και εγω αυτο λεω καθε φορα που τους ακουω καπου....γιατι παντα θα τους ''βαλουνε''...
''Ελεος'' λεω και εγω..Οχι αλλα καλοκαιρινα ραντεβου.
Μονο τα παιδια μου εκστασιαζονται με αυτο το τραγουδι...ηλικιας 10,7,5....  ::)Το εχουν μαθει απ'εξω μεχρι και τον τελευταιο στιχο..και πεφτει ξυλο (πολυ ξυλο ομως ;D) για το ποιος θα το πρωτοτραγουδησει solo.. :D
Για αυτες τις ηλικιες καλο ειναι.
« Τελευταία τροποποίηση: 11/08/03, 11:09 από CHCOME »

delfinaki

  • Επισκέπτης
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #86 στις: 11/08/03, 11:14 »
Εδώ και ενάμισυ χρόνο (και παραπάνω να σου πω) δεν ακούω τίποτα άλλο από το "καλοκαιρινά ραντεβού". Έλεος πια, έχει αρχίσει να χάνει αυτό που είχχε όταν το πρωτοακούσαμε...
Καλοκαιρινά, σε μισώ στην αμουδιάάάάάά

Αποσυνδεδεμένος parlats

  • Μουσικοπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3353
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν Μασάω τίποτα εκτός από φαγητό!!!
    • Προφίλ
    • Myspace
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #87 στις: 11/08/03, 16:04 »
Θα συμφωνήσω απόλυτα με Dave και CHCOME. Αυτή η μπάντα έχει γίνει μαιντανός στις τηλεοράσεις, στα ράδια κλπ. Το "καλοκαιρινά ραντεβού" παίζεται συνέχεια σε κάθε είδους εκπομπή, είτε ροκ είναι είτε ποπ είτε λαική... Οντως φαίνονται ψωνάρες αλλά δικαιολογούνται ρε παιδιά. Εκεί που δεν τους ήξερε κανείς τώρα οι φάτσες τους είναι παντού και τους ξέρει το πανελλήνιο. Οσον αφορά τη μουσική τους δεν είμαι και πολύ ειδικός να την κρίνω αλλά δεν βλέπω πουθενά σύγκριση ή επηρεασμό από ροκ 80's. Τα riffs τους είναι ανούσια και χωρίς φαντασία. Η φωνή του τραγουδιστή σε κάποια τραγούδια είναι καλή, αλλά γενικά εμένα μου φαίνεται λίγο παράφωνος. Οταν πάει να "ανέβει" κάπου πνίγεται η φωνή του ή χάνει τον τόνο. Για να μπορέσει ένα συγκρότημα στην ελληνική ροκ σκηνή να πατήσει καλά και να ανέβει, πρέπει να προσφέρει κάτι περισσότερο από κάποια άλλα. Δυστυχώς οι Δ.Σ όσο συμπαθείς και αν είναι σε πολλούς δεν πιστεύω ότι θα ανέβουνε. Βέβαια θα δείξει όταν θα βγάλουν άλλο cd.

Αποσυνδεδεμένος ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1654
  • Φύλο: Άντρας
  • To Φαινόμενο Γνωστό έως τα Πέρατα του Κόσμου...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #88 στις: 24/08/03, 16:17 »
Παιδια ελεος....παω να ακουσω ενα σκυλαδικο σαν ανθρωπος...και τσακ και καλοκαιρινα ραντεβου....ελεος....φτανει πια...


   ...kai στο "καπακι" ελλη κοκκινου και σορρυ! ΕΛΕΟΣ!
Ο.Ξ.Ο.Κ.Δ.Τ.Ξ.Ο.Κ.Ο. 
θα τινάξω τα μυαλά μου στον αέρα
να γεμίσει ο κόσμος εξυπνάδα

Αποσυνδεδεμένος Rock

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 40
  • Φύλο: Άντρας
  • Η ζωή είναι μικρή, για να είναι θλιβερή
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #89 στις: 24/08/03, 22:17 »
OXI ALLO KARBOYNO... ELEOS...
Take me down to the Paradise city...

Αποσυνδεδεμένος John5

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Άντρας
  • o Slash einai kai poly murh
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #90 στις: 25/08/03, 10:46 »
Re paidia eleos epitelus, kaneis den eipe oti einai sigkrotimatara oi Dytikes Synoikies giati pesate oloi epanw tus na tus fate? :).....apla paiksan to rolo tus kai vgalane ena sympathitiko "piasariko" kalokairino tragudi(kalokairina rantevu) tipota parapera, ystera pithanotata tha ksexastun giati etsi einai afta ta sygkrothmata.Egw pantws tus akuw efxarista me thn ennoia oti ama tus petyxw sto radiofwno den allazw stathmo....kai akusa kai to allo poserades...siga re paidia dhladh ti eprepe na einai akunitoi panw sth skhnh kai na lene "kyrie elehson"?Nea paidia einai. :D
Μην δοκιμάσεις να ρίξεις την γκόμενα με την κιθάρα......βρές άλλο αντικείμενο

Αποσυνδεδεμένος dead_angel

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 27
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα δίπλα σου θα υπάρχει ένας άγγελος...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #91 στις: 03/03/04, 03:22 »
To θεμα ειναι παλιο...αλλα εγω τωρα το ειδα... οποτε τωρα θα τοποθετηθω...
Μπορει να γινομαι κακος...αλλα παω στοιχημα οτι οι περισσοτεροι που κατεκριναν τις Δυτικες Συνοικιες εχουν ακουσει μονο το "Καλοκαιρινα ραντεβου" αντε και το "Πες μου γιατι" και κατακρινουν το συγκροτημα επειδη εγινε γνωστο, επαιξε σε club κλπ.
Ρε παιδια, τι μιζερια ειν' αυτη; Μην δουμε ανθρωπο να παει μπροστα, να πεσουμε να τον κατασπαραξουμε! Εχετε αληθεια ακουσει την "Απομονωση"; Το "Θα βαλω τα δυνατα μου"; Το "Τελευταιο μου ταξιδι"; Το "Παρτυ μασκε"; Πως μπορειτε να τους κρινετε; Ναι, δεν προσφερουν κατι καινουριο. Εχουν ομως ενα χαρισμα να γραφουν ωραια, ροκ τραγουδια. Ροκ δεν ειναι μονο οι Τρυπες. Ας το βαλουμε καλα αυτο στο μυαλο μας. Και μπραβο τους για την επιτυχια που κανανε. Πιθανοτατα να μην μπορεσουν να την επαναλαβουνε ποτε. Αλλα δεν εχει σημασια. Τους αξιζε, γιατι παλεψαν χρονια γι' αυτο. Και σιγουρα κατι προσφεραν. Κι αυτο θα φανει στο μελλον...

Αποσυνδεδεμένος bluewind

  • Γαργαντούας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 763
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μασάς...χαλάει τα δόντια!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #92 στις: 03/03/04, 04:09 »
Μπορει να γινομαι κακος...αλλα παω στοιχημα οτι οι περισσοτεροι που κατεκριναν τις Δυτικες Συνοικιες εχουν ακουσει μονο το "Καλοκαιρινα ραντεβου" αντε και το "Πες μου γιατι" και κατακρινουν το συγκροτημα επειδη εγινε γνωστο, επαιξε σε club κλπ.

Μην το πας το στοίχημα...θα το χάσεις (αν όχι από όλους, τουλάχιστον από αρκετούς). ;)

Παράθεση
Ρε παιδια, τι μιζερια ειν' αυτη; Μην δουμε ανθρωπο να παει μπροστα, να πεσουμε να τον κατασπαραξουμε!

Χιλιοειπωμένη θέση φίλε dead angel που μάλιστα συζητήθηκε κι εξηγήθηκε...γιατί το έδεσες σκοινί κορδόνι πως όποιοι ασκούν κριτική στους ΔΣ είναι ζηλόφθονοι τύποι που γίνονται πικρόχολοι επειδή θα ήθελαν να είναι στη θέση τους? Δε λειτουργούν όλοι έτσι...προσωπικά τα βρίσκω πολύ φτηνά κίνητρα. Κι άλλωστε αν φθονούσα τους ΔΣ τι θα έπρεπε να κάνω με τόσα άλλα συγκροτήματα που βγάζω το καπέλο κι υποκλίνομαι στο ταλέντο και τη συνθετική τους μαεστρία...να τους πυροβολήσω στο επόμενο live? Και να είχα και συγκρότημα, κομμάτια να γίνει...

Παράθεση
Πως μπορειτε να τους κρινετε;

Αυτό είναι αναφαίρετο κι αναπαλλοτρίωτο δικαίωμα όλων μας. Πόσο μάλλον όταν επιλέγουν να τύχουν κριτικής κι οι ίδιοι εκθέτοντας δημόσια τη δουλειά τους. Αν θες να εξετάσουμε την ποιότητα της κριτικής, μαζί σου, αλλά την ικανότητα/δυνατότητα να κρίνουμε τη διαθέτουμε όλοι χωρίς εξαίρεση. Και για να κρίνεις κάποιον, δε χρειάζεται να είσαι απαραίτητα καλύτερος από αυτόν...

Παράθεση
Ναι, δεν προσφερουν κατι καινουριο. Εχουν ομως ενα χαρισμα να γραφουν ωραια, ροκ τραγουδια.

Είναι άλλη μια άποψη...δεν την συμμερίζομαι προσωπικά (το δεύτερο σκέλος της), αλλά την κατανοώ και φυσικά αποδέχομαι τη διαφορετικότητά της.

Παράθεση
Και μπραβο τους για την επιτυχια που κανανε. Τους αξιζε, γιατι παλεψαν χρονια γι' αυτο. Και σιγουρα κατι προσφεραν. Κι αυτο θα φανει στο μελλον...

Άντε και να τους αποδώσω τα εύσημα και να τους συγχαρώ κι όλας για την επιμονή και τον "αγώνα" τους. Περισσότερο σημασία όμως από την επιτυχία, έχει η αναγνώριση σου από ένα κοινό που επιζητά κάτι παραπάνω από ένα εφήμερο σουξέ...το πρώτο είναι εύκολο, το δεύτερο όχι και τόσο. Επιτυχία κάνει κι ο Τριαντάφυλλος...σε εκτίμηση όμως έχεις τον Θανάση Παπακωνσταντίνου. Η απήχηση δεν αντανακλά πάντα την αξία κάποιου (συνήθως μάλιστα δεν το κάνει).

Όσο για το τι πρόσφεραν οι ΔΣ, θα μου επιτρέψεις να πιστεύω πως τίποτα περισσότερο από μια παρουσία που σε λίγα χρόνια ουδείς θα θυμάται κι ουδείς θα μνημονεύει...και μεταξύ μας, θεωρώ τη μελλοντική τους αντιμετώπιση αποτέλεσμα της αξιοκρατίας του χρόνου που είναι αμείλικτη.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #93 στις: 03/03/04, 08:29 »
Ποιοί να βγάλουν καινούριο cd; Αυτοί που τους στέρεψε η έμπνευση από το πρώτο; Έχουμε και λέμε: δυό στίχοι, μετά: ''καλοκαιρινά...'' όσες φορές θέλουν, ακόμη δύο στίχοι, και μετά πάλι: ''καλοκαιρινά...'' ώστε να βαρεθούν...

Τους έχεις ακούσεις Live? Θα σε κουράσουν ακόμη περισσότερο... Μπορεί να το παίξουν μέχρι και 4 φορές σε μια βραδυά.... Έλεος και το One από Metallica να ήταν θα το βαριόμουνα 4 φορές....
Κρίμα, πάντως πριν πάρουν τα μυαλά τους αέρα ήταν μια καλή μπάντα, τους είχα δει 2 φορές πριν βγάλουν δίσκο, συμπαθητικοί.
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος nicktgr15

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 145
  • Φύλο: Άντρας
  • Green can only hold you in the garden...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #94 στις: 03/03/04, 23:22 »
Παιδια οι Δυτικες Συνοικιες σπέρνουν...τίποτα παραπάνω,τίποτα παρακάτω. Κι όποιος λέει το αντίθετο είναι άσχετος.(βλέπε bluewind)
Επίσης, πολύ μου άρεσε που άκουσα το 2ο σόλο απο το καλοκαιρινά ραντεβού το καλοκαίρι στο Venue μαζί με τα κοριτσάκια.

Αποσυνδεδεμένος Καρχαρίας

  • Ψωνάρα!
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2322
  • Φύλο: Άντρας
  • γ**ώ τα παιδιά είμαι!
    • Προφίλ
    • Ζωτικό Ψεύδος
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #95 στις: 03/03/04, 23:33 »
Παιδια οι Δυτικες Συνοικιες σπέρνουν...τίποτα παραπάνω,τίποτα παρακάτω. Κι όποιος λέει το αντίθετο είναι άσχετος.(βλέπε bluewind)
Επίσης, πολύ μου άρεσε που άκουσα το 2ο σόλο απο το καλοκαιρινά ραντεβού το καλοκαίρι στο Venue μαζί με τα κοριτσάκια.


xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
xaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxax
axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
.....................
xaxaaxxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa


Είσαι απίστευτος!! Έχεις σπουδάσει δραματική σχολή???
Hey Bobby Marley, sing something good to me
this world go crazy, it's an emergency

Αποσυνδεδεμένος Faidwnas

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 120
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι βλαμμένος και χαίρομαι γι'αυτό!
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #96 στις: 07/03/04, 23:56 »
Live είναι επιεικώς τρισάθλιοι.Πιο πολλή ένταση έχει το cd

Αποσυνδεδεμένος D@ve Murray

  • Χορδοβασανιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2118
  • Φύλο: Άντρας
  • Once a wolf.... always a wolf...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #97 στις: 08/03/04, 01:38 »
To kalokairina ραντεβου το ακουσαμε τοσες πολλες φορες που καταντησε χειροτερο απο την επανηληψη 69 φορων του ρεφρεν στα σκυλαδικα των φοιβοκαρβελεων...ακουσα και τον υπολοιπο δισκο τους τελευταια και θα ελεγα οτι ειναι πολυ Σταρ Τσαννελ...πολυ θεοτοκατος-ντεφακτο και αλλες τετοιες συκγροτηματαρες...
Φάτε οτι προλάβετε...Ο Χονδροc γaρ Τaχυc...

Αποσυνδεδεμένος Μπάμπης

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Σπίτι μας τα τάστα της κιθάρας
    • Προφίλ
    • Η προσωπική ιστοσελίδα μου
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #98 στις: 15/03/04, 05:19 »
Nομίζω οτι η κριτική σε ένα γκρουπ πρέπει να περιορίζεται στο περιεχόμενο του cd - μουσική και στίχοι - και όχι στο αν το videoclip ήταν χαζό...(που ήταν).Επίσσης, και εμένα με χάλασε που παίζουν με το βαλάντη, αλλά δεν είναι δουλειά μου να το κρίνω, μπορεί να είχαν ανάγκη τα λεφτά π.χ. Όσον αφορά στην πολυδιαφήμιση μήπως μας ενοχλεί γιατί όταν ένα γκρουπ γίνει πολύ γνωστό παύει να είναι τόσο "δικό" μας ; και δεν είναι πια προνόμιο μας να ανήκουμε στους λίγους και "ψαγμένους" ; Επίσσης τα μέλη ενός γκρουπ που απότομα δέχονται δημοσιότητα είναι πολύ πιθανό να μην έχουν την ωριμότητα να τη χειριστούν και να καταντάνε μαιντανοί.Δεκτό και αυτό...πόση σχέση έχει όμως με τη μουσική ; όλα αυτά είναι παρατράγουδα της δημοσιότητας και του συστήματος που επιβάλει τα videoclips.Κι εμένα με ενοχλούν όλα αυτά γι αυτό και τα αγνοώ και προσπαθώ να κρίνω με βάση αν μου αρέσει ό,τι ακούω στο cd.Φταίει το γκρουπ αν το hitακι καλοκαιρινά ραντεβού ακούγεται συνεχώς ; και είναι σημείο κριτικής αυτό; ουσιαστική κριτική είναι οτι θα έπρεπε να έχει λιγότερες επαναλήψεις του ρεφραίν και να έχει μια ακόμα στροφή ας πούμε.Απο κει και πέρα δεν μπορεί κανείς να απαγορέψει στα μαγαζιά να το παίζουν συνέχεια επειδή του γκρουπ καλύτερο είναι να μείνει πιο low profile... ας μη μπούμε στη λογική " να το έκαναν λιγότερο εμπορικό" γιατί τότε καλύτερα να μαζευτούμε να φτιάξουμε το δικό μας γκρουπ που θα είναι όπως ακριβώς το θέλουμε...  ;D

Αποσυνδεδεμένος anastasiak

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι ένας διαρκής αγώνας...
    • Προφίλ
Re:Σας αρέσουν οι "Δυτικές Συνοικίες" ?
« Απάντηση #99 στις: 15/03/04, 13:16 »
Εγώ πραγματικά περίμενα κάτι άλλο απο αυτά τα παιδιά..
Ικανότητες νομίζω πως έχουν. Αλλά ο ήχος τους είναι πολύ αναλώσιμος..  Πιστεύω πως  είναι ένα σχήμα  το οποίο δεν θα αντέξει στο χρόνο..
Μακάρι να κάνω λάθος.
Κράτησέ με σφιχτά η γη γυρνάει γρήγορα, δώσε μου ένα φιλί αυτή η εποχή με τρομάζει..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
11723 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/06/02, 18:45
από Ο Νέος Κιθαρωδός
42 Απαντήσεις
15492 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/07/03, 17:32
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
9275 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/12/02, 09:42
από Πέτροc
18 Απαντήσεις
11744 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/04/03, 23:58
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
12 Απαντήσεις
5891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/05/03, 10:07
από Βραζίλης
32 Απαντήσεις
13004 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/05/03, 10:59
από bartatilas
30 Απαντήσεις
17517 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/09/06, 04:49
από ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟΣ - EOSFORUM - SOTRIANI -
17 Απαντήσεις
12296 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/09/11, 12:56
από Alex_Under
1 Απαντήσεις
4309 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/02/05, 13:10
από Ο Νέος Κιθαρωδός
20 Απαντήσεις
6797 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/05/05, 01:07
από The JeSTeR