Αποστολέας Θέμα: Αποτελέσματα - Βραβεία 1ου Διαγωνισμού Στίχου kithara.gr  (Αναγνώστηκε 36831 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fenderiarhs

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 583
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
ηταν και οι 7 υπεροχοι

Αποσυνδεδεμένος tinios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
    • ΤΑ  ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΑ
Εγώ πάλι με τη σειρά μου, αφού συγχαρώ τον 1ο νικητή, γιατί πραγματικά οι στίχοι του ήταν υπέροχοι και άξια βραβεύτηκε, θα ήθελα να μάθω γιατί απαξιεί το forum, που του έδωσε αυτήν την ευκαιρία.
Αν δεν κάνω λάθος, δεν έχει δημοσιεύσει τίποτα άλλο εδώ, εκτός από το συγκεκριμένο και μία απαντηση ευχαριστήρια!

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Αυτή  είναι μία πολύ εύλογη απορία ,tinios, που την έχω και εγώ.

Αποσυνδεδεμένος Gregori

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 301
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και εγώ....!
είμαι ένας κάτοικος της γής'
έτσι απλά, περαστικός'
ένας διαβάτης της ζωής !

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com

Η ανθρώπινη ‘’περιέργεια’’ δεν θεωρείται μειονέκτημα…
Ρωτήσατε τον ίδιο και δεν σας απάντησε;
Αν ναι, τότε ναι μπορείτε να μιλήσετε και συμφωνήσετε στην απαξίωση του φόρουμ.. .
Αν όχι… σφάλλετε…

Αποσυνδεδεμένος AtticanSky

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 276
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους και όλες, διοργανωτές και ποιητές(συμμετέχοντες) για τον διαγωνισμό!
γιατι απουσία αυτών δε θα υπήρχε διαγωνισμός. ;)

Και φυσικά extra συγχαρητήρια στους νικητές!!!
Καλή αρχή!!! (εφόσον είναι ο πρώτος θα ακολουθήσει και ο δευτερος φαντάζομαι)  :)

Επίσης καλή μελοποίηση!!! (Σύντομα να τ ακούσουμε)
« Τελευταία τροποποίηση: 01/04/09, 15:19 από AtticanSky »
Στη ζωή, όπως και στο χορό, η χάρη γλιστράει πάνω σε πόδια με φουσκάλες...

Αποσυνδεδεμένος kakoulis

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Καλημερα και καλο μηνα
Κατ'αρχην τις ευχαριστιες και τα συγχαρητηρια μου ξανα σ'ολους(Διοργανωτες,συμμετεχοντες,μελη του ΚΙΘΑΡΑ,ΚΕ,Γ.Μεραντζα,
Ι.Ν.Σ και φυσικα στους νικητες του δευτερου και τριτου βραβειου.
Δεν στελνω αυτο το κειμενο επειδη νιωθω οτι πρεπει να απολογηθω ουτε ακολουθω το ρητο "Αν μιλησεις(γραψεις) πεθαινεις, αν σιωπησεις
πεθαινεις,επομενως μιλα και πεθανε"
Το κανω μονο και μονο για να λυσω ορισμενες "ευλογες" αποριες και σε καμια περιπτωση δεν απαξιω να απαντησω η να ασχοληθω με τα
του ΚΙΘΑΡΑ.Σαν 'μαγος' παντα βρισκω τον τροπο να εμφανιζομαι η να εξαφανιζομαι την καταλληλη στιγμη αλλα σαν 'αλχημιστης'το μονο
που καταφερα ειναι το ελιξηριο ( η συνταγη) της σχεδον τελειας ψαροσουπας.
Ιδου μερικοι βασικοι λογοι της'απουσιας'μου.
-Δεν εχω ιδεα απο υπολογιστες.Για να γραψω η να στειλω ενα μηνυμα μου παιρνει αρκετο χρονο και πρεπει να ειναι ενα απο τα παιδια
μου παρων.Ειλικρινα ομως δεν ντρεπομαι γι'αυτο.
-Η ζωη εχει(οχι μονο απο μενα) απαιτησεις.Μερικες φορες για μερες η εβδομαδες δεν σου αφηνει καθολου χρονο για διασκεδαση η
σερφαρισμα στο Διαδικτυο.
-Το πρωτο βραβειο παρολο που μου εδωσε μεγαλη χαρα μου εκανε "χαλαστρα".Αν ειχα για παραδειγμα κι αλλους
στιχους για να στειλω  μετα απ'αυτο που εγινε το σκεφτομαι Οχι μια αλλα εκατο φορες για ευνοητους λογους.
Παρολα αυτα θα το τολμησω.Οχι ομως τωρα γιατι θα ηταν μεγαλο ατοπημα εκ μερους μου.Ελπιζω αυτο να γινει τα αμεσως
επομενα χρονια(αστειευομαι)
καλημερα σ'ολους

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Τα τρία πρώτα τραγούδια, του διαγωνισμού θα έχουμε την ευκαιρία να ακούσουμε για πρώτη φορά, παράλληλα με την απονομή των ειδικών επάθλων, στους 3 πρώτους νικητές, στο πρώτο μέρος της εκδήλωσης ‘’Μουσική Άμιλλα’’ την ερχόμενη Δευτέρα 29- Ιουνίου στον Ιανό. (Σταδίου 24)

Περισσότερες πληροφορίες στο σχετικό θέμα…
Εκδήλωση Μουσική Άμιλλα στον Ιανό 29-06-09

Η προσπάθεια χρειάζεται και την δική σου στήριξη.
Θα αξίζει τον κόπο να είσαι εκεί!


Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Λιγους μονο μηνες πριν..ήταν καλη πρόθεση.
Με τους UT DES  στον Ιανο, εγιναν τραγούδια...
Τα ακούσαμε για πρωτη φορά... η συγκίνηση μεγάλη και  τα ευχαριστώ ηχούν λίγα εμπρός στην μεγαλη προσπάθεια του συγκροτήματος. Παιδια θα εχουμε την ευκαιρία (ή την υποχρέωση για μενα) να σας αούσουμε πολλές φορές ακόμη...
Εχουμε πολύ δρόμο ακόμη και για την ολοκλήρωση της προσπάθειας του cd του διαγωνισμού και για να σας ευχαριστήσουμε για ολη αυτην την προσπάθεια...

Να ειστε καλά και σας ευχαριστούμε.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis P.

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 109
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Get a life
Θερμα συγχαρητήρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους, στους διοργανωτές στους παρευρισκόμενους. Μια υπέροχη. εκδήλωση που κράτησε μέχρι αργά το ενδιαφέρον όλων μας. Καλή συνέχεια και καλή τύχη στο βιβλίο!

Αποσυνδεδεμένος Aganippi

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 665
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ποιος ζωντανός προικισμένος μ' αισθήσεις δεν ποθει
    • Προφίλ
    • http://aganipi.blogspot.com
Λιγους μονο μηνες πριν..ήταν καλη πρόθεση.
Με τους UT DES  στον Ιανο, εγιναν τραγούδια...
Τα ακούσαμε για πρωτη φορά... η συγκίνηση μεγάλη και  τα ευχαριστώ ηχούν λίγα εμπρός στην μεγαλη προσπάθεια του συγκροτήματος. Παιδια θα εχουμε την ευκαιρία (ή την υποχρέωση για μενα) να σας αούσουμε πολλές φορές ακόμη...
Εχουμε πολύ δρόμο ακόμη και για την ολοκλήρωση της προσπάθειας του cd του διαγωνισμού και για να σας ευχαριστήσουμε για ολη αυτην την προσπάθεια...
Να ειστε καλά και σας ευχαριστούμε.

Λάμπρο μου, ως εκπρόσωπος των UT DES, (τιμή μου) μετέφερα την ανάρτηση σου όπως ακριβώς την έχεις γράψει και έχεις τις ευχαριστίες απ' όλούς τους μουσικούς και απ' τους ερμηνευτές.
Γνωρίζοντας όλα αυτά τα χρόνια, το ξεκίνημα τους, το πρώτο δάκρυ τους, τα πρώτα μηχανήματα τους, την λατρεία στην μουσική, συγκεκριμένα στην ποιότητα της μουσικής, την πρώτη συναυλία τους, την αγάπη του κόσμου που όλο μεγάλωνε, αυτά που ήρθανε μετά... τα Live με πάνω απο 1000 άτομα κόσμο και την αγωνία τους, όχι να τους λατρέψει ο κόσμος αλλά να τους κάνουν να περάσουν όμορφα. Γνωρίζοντας τις ψυχές που έχουν μέσα τους ... εγώ προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένη που σε ικανοποίησαν και για τα δυο λόγια τα καλά σου. Αυτή είναι η ανταμοιβή μας, να δουλεύουμε σκληρά... για μια ταπεινή λέξη που θα είναι αληθινή, θα βγαίνει απ' την ψυχή... Τόσο αληθινή όσο η δουλειά μας, το πάθος για την μουσική... Σ' ευχαριστώ Λάμπρο, σ' ευχαριστούνε και τα παιδιά.

Καλή αντάμωση... 17 Ιουλίου οι ut des δίνουν φτερά στο σύλλογο ΦΛΟΓΑ... Με μόνη ελπίδα να πετάξει σαν αετός!

Τρελά νερά αντιμέτωπα με ερμηνευτες της λογικής. Είναι να μην τρελαίνεσαι;
(Maybe dear, oh maybe, maybe, maybe,
Let me help you show me how.
Honey, maybe, maybe, maybe, maybe)

Αποσυνδεδεμένος tinios

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 103
    • Προφίλ
    • ΤΑ  ΚΑΛΥΤΕΡΟΤΕΡΑ
Να ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου τους UT DES, για την κασταπληκτική δουλειά που έκαναν με τους στίχους μας!
Επ' ευκαιρία να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που πίστεψαν και μόχθησαν για την επιτυχία της εκδήλωσης!
Συγχαρητήρια σε όλους!!

Αποσυνδεδεμένος lampros.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • lamprosl.blogspot.com
Σ' ευχαριστώ Λάμπρο, σ' ευχαριστούνε και τα παιδιά.

Φωτεινή δεν ικανοποίησαν εμένα μόνο… Δεν τους χειροκρότησα θερμά μόνον εγώ…
Δεν θα ταν σωστό να κρίνω μουσικά εγώ, την δουλειά τους.
Εγώ μπορώ να κρίνω μόνον, την παρουσία τους στον Ιανό, τον τρόπο της συνεργασίας
και το κεφάλαιο άνθρωποι…
Ζητήθηκε να μελοποιήσουν τα τρία βραβευμένα θέματα του 1ου Διαγωνισμού Στίχου και το έκαναν,
με τρόπο που ικανοποίησε απόλυτα τους ίδιους τους δημιουργούς τους, πρώτα απ όλα, τους ανθρώπους στον Ιανό που τα άκουσαν για πρώτη φορά και πίστεψε το, ένα σωρό επίσημα αυτιά που ήταν εκεί.
Μην ξαναπείς σε εμένα ευχαριστώ… Έκανα ότι θα κανε ο κάθε ένας στην θέση μου και ίσως λιγότερα.

Έχουμε μακρύ δρόμο ακόμη, που θα χει μόνον απλές κι αληθινές κουβέντες. Τιμή μου η συμμετοχή τους, όπως και όλων όσων όχι μόνον δούλεψαν αφιλοκερδώς, αλλά επιβαρύνθηκαν και ένα σωρό έξοδα για να καταφέρει το kithara να παρουσιάσει αξιοπρεπώς, το έργο των μελών του.

Για μια ακόμη φορά ΜΠΡΑΒΟ στους UT DES…

Κρατήστε μόνο τα λόγια της Καλλιόπης Βέττα… παραμείνετε άνθρωποι, κρατήστε το πάθος σας για την μουσική και  θα μαστε όλοι υπερήφανοι για σας.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
134 Απαντήσεις
58007 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/02/09, 13:37
από kakoulis
0 Απαντήσεις
6322 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/11/08, 19:22
από Βραζίλης
49 Απαντήσεις
14223 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/11/08, 09:47
από P.D.L.
76 Απαντήσεις
27638 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/02/09, 17:43
από lampros.
20 Απαντήσεις
6971 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/02/09, 19:14
από Βραζίλης
4 Απαντήσεις
4660 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/08/09, 11:52
από Dio4Ever♕
0 Απαντήσεις
2823 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 09:58
από Ο Νέος Κιθαρωδός
0 Απαντήσεις
2911 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/12/09, 10:02
από Ο Νέος Κιθαρωδός
1 Απαντήσεις
3861 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/07/11, 14:45
από diji grampsas
0 Απαντήσεις
1782 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/09/21, 12:57
από Yiannis Papadopoulos