Αποστολέας Θέμα: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...  (Αναγνώστηκε 13377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #25 στις: 21/08/07, 23:30 »
Φυσικά και δεν είναι κανόνας. Το είπα με αφορμή ένα προηγούμενο post

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #26 στις: 22/08/07, 00:17 »
Όσο για το κόλλημα με τα αυτόγραφα: Αυτόγραφα δίνουν οι σταρς, τα ονόματα και όχι οι καλλιτέχνες. Άλλο ''Όνομα'' και άλλο ''Καλλιτέχνης''.

1.Πολλοί καλλιτέχνες δείνουν μια χαρά αυτόγραφα.
2.Ένας καλλιτέχνης μπορεί να είναι ΚΑΙ όνομα.
3.Ένα όνομα μπορεί να είναι ΚΑΙ καλλιτέχνης.

Όταν είσαι όνομα, παραμένεις σταθερός και αναπαράγεις το ίδιο πράγμα, αναπαράγεις τον εαυτό σου για χάρη αυτού του ονόματος, δε δημιουργείς. Αυτό δε νομίζω ότι είναι τέχνη.
Και οι καλλιτέχνες δίνουν αυτόγραφα, όταν χρειαστεί να βγάλουν δίπλωμα οδήγησης ή να βγάλουν διαβατήριο ή να κάνουν μία δήλωση κτλ.
(εξυπνάδες ;D :P)

Αγγέλα

  • Επισκέπτης
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #27 στις: 22/08/07, 15:26 »
Πάντως παιδιά, ανεξάρτητα με το αν κάποιος υπογράφει αυτόγραφα ή όχι, τους καλούς μουσικούς/τραγουδιστές/τραγουδοποιούς/καλλιτέχνες τους ακούμε για το έργο τους. Αλλά πολλές φορές είναι λογικό να μας κινούν το ενδιαφέρον κάποιοι και να θέλουμε να μάθουμε περισσότερα γι΄αυτούς...

Αποσυνδεδεμένος CHIOTOS

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #28 στις: 29/08/07, 13:09 »
Όντως υπάρχει περίπτωση να απογοητευτείς οταν γνωρίσεις κάποιον καλλιτέχνη, αλλα μπορεί να υπάρξει και κάποια ευχάριστη έκλπηξη.Για παράδειγμα, παρότι η γνωριμία μου με τον Allan Holdsworth  δε μου άφησε τις καλύτερες εντυπώσεις καθώς μου φάνηκε πολύ μίζερο άτομο , ο Frank Gambale  με εντυπωσίασε ευχάριστα στο ακουστικό show  που είχε κανει πρίν απο λίγους μήνες.Πέρασε όλο του το διάλειμα συζητώντας με τον κόσμο και σε μια σύντομη συζήτηση που είχαμε μου εξέφρασε το άγχος του καθως ήταν η πρώτη του ακουστική δουλεια σαν album(natural high).Πολύ ευγενικοί ήταν επίσης οι Jason Hook(Alice Cooper guitarist) και Eric singer(Alice cooper/Kiss drummer) που στο live του cooper  ηταν φιλικότατοι και με διάθεση για κουβέντα,σε αντίθεση με τους Blind Guardian  που ήταν απόμακροι και εβγαζαν μια αίσθηση βαρεμαρας αφου με το που βγηκαν απο το μαγαζι υπέγραψαν 2 αυτόγραφα με το ζορι και φύγανε βιαστικοί και τις 2 μέρες..

Αποσυνδεδεμένος Μελίνα

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 16
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λέω παραμύθια να ξορκίσω το κακό...
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #29 στις: 03/09/07, 00:07 »
Εγώ έχω γνωρίσει αρκετούς διάσημους και δεν έχω απογοητευτεί ποτέ...
Ας πούμε γνώρισα μέσω ενός φίλου τον Θανάση Παπακωνσταντίνου μετά από συναυλία. Φοβερός τύπος! Χαμογελούσε, δεν έδειξε ούτε στιγμή να δυσφορεί, ούτε να τον ενοχλούμε κ.λπ.
Επίσης γνώρισα και τον Αλκίνοο Ιωαννίδη μαζί με τον Σωκράτη Μάλαμα... Μια χαρά ήταν κι εκείνοι... Δεν είχαν πρόβλημα να φωτογραφηθούν μαζί μου, ούτε να μιλήσουν.
Α επίσης έχω γνωρίσει και την ρεμπέτισσα τη Μαριώ (δεν το επιδίωξα, έτυχε). Πολύ γούστο είχε... Είναι όμως αθυρόστομη... Το τι έσουρνε σε αυτόν τον έρμο τον Λίβανο...
Αυτά...
Άλλα θέλω κι άλλα κάνω κι έφτασα ως εδώ...
Λάθη στραβά και πάθη, μ' έβγαλαν σωστό...

Αποσυνδεδεμένος jaymz21

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 74
  • Φύλο: Άντρας
  • HERO OF THE DAY
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #30 στις: 11/09/07, 16:05 »
Δεν ήξερα σε ποια κατηγορία να κατατάξω αυτό το θέμα, δεν ξέρω αν είναι σωστό που το τοποθέτησα εδώ, αλλά ήθελα οπωσδήποτε να ρωτήσω τη γνώμη σας για το παρακάτα ζήτημα:

Αφορά αγαπημένους καλλιτέχνες (που για τον καθένα μας είναι διαφορετικοί). Άραγε είναι καλύτερα να ακούς τα τραγούδια τους και να ταξιδεύεις; Να σχηματίζεις μια δική σου εικόνα γι' αυτούς όπως και διαβάζοντας ένα βιβλίο; Γιατί μπορεί πολλές φορές να απογοητευτείς από το άτομο αυτό γνωρίζοντας το από κοντά και η ιδανικη εικόνα που έχεις σχηματίσει στο μυαλό σου γι αυτόν να μην ισχύει. Και να τον απομυθοποιήσεις αμέσως. Άρα είναι καλύτερο απλώς να τον ξέρεις μέσα από τα τραγούδια του; Και που ξέρεις, ίσως κάποτε να τον γνωρίσεις στο άσχετο...
σου εχει συμβει ποτε?
JAYMZ21

Αποσυνδεδεμένος Cuenca_60R

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 410
  • Φύλο: Άντρας
  • Gainta lover!!!Ο εραστής του άσκ**λου.
    • Προφίλ
    • Cuenca's web-place!!!
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #31 στις: 11/09/07, 19:20 »
Παιδιά κι εγώ έχω γνωρίσει αρκετούς καλλιτέχνες και άλλοι με απογοήτευσαν ενώ άλλοι μου έμειναν στην καρδιά. Άποψη μου είναι ότι έναν καλλιτέχνη πρέπει να τον αξιολογούμε και σαν άνθρωπο.Για τον απλούστατο και τον εξής λόγο. Εάν αυτά που γράφει υποτίθεται ότι ειναι το απαύγασμα των μακροχρόνιων κοινονικοθρησκευτικών τους αναζητήσεων και εάν γράφει τα σωψυχα του στα τραγούδια, και γράφει αυτά που αισθάνεται κλπ κλπ κλπ. Τότε πιστεύω ότι είναι τουλάχιστον υποκριτικό να μην αντικατοπτρίζεται η διάθεση αυτή και στην προσωπικότητά του.
Για να εξασφαλίσουμε το μέλλον μας πρέπει να διαφυλάξουμε το παρελθόν μας.

Αποσυνδεδεμένος Arg0

  • The Downstroker
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3257
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι συναυλιάς... τι να κάνουμε?
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #32 στις: 11/09/07, 21:23 »
Προσωπικά, λόγω δουλείας, έχω γνωρίσει πλειάδα καλλιτεχνών, μουσικών κυρίως. Αν και κάποια από τα είδωλα που είχα από μικρός, όταν τα γνώρισα από κοντά με απογοητεύσανε τελικά διαπίστωσα οτι η συμπεριφορά προς τους fans έχει πολλές παραμέτρους.

Κατ' αρχάς μην ξεχνάτε οτι μιλάμε για ανθρώπους οι οποίοι έχουν ταλαιπωρηθεί πολύ στο ταξίδι τους προς την χώρα μας, ειδικά αν έρχονται από εκτός Ευρώπης. Επίσης είναι και συχνά μήνες "στον δρόμο", μακριά από οικογένιες, φίλους και σε κατάσταση μόνιμου jet lag αφού αλλάζουν κάθε μέρα πολή και συχνά χώρα.

Μία περιοδεία είναι μια περίεργη ρουτίνα, όπου όλα αλλάζουν αλλά και όλα μένουν σταθερά. Και κουράζει απίστευτα...

Επίσης, σε περιπτώσεις ανθρώπων μεγάλης ηλικίας και με πολλά χρόνια περιοδιών στην πλάτη τους, έχουν δει πολλά τα μάτια τους και μερικές φορές έχει κινδυνεύσει και η σωματική τους ακεραιότητα. Αυτό τους κάνει επιφυλακτικούς.

Προσωπικά, δεν θέλω να σταθώ στους καλλιτέχνες που δεν ήταν φιλικοί. Δεν το θεωρώ σωστο, γιατί μπορεί να τους πέτυχα σε off μέρα...

Επειδή όμως credit where credit is due, θα 'θελα να αναφέρω ένα - δύο ονόματα που ήταν πολύ φιλικοί και σωστοί επαγγελματίες. Πρώτον, ο Dave Ellefson, ο οποίος μέχρι τώρα έχει μείνει ως ο πιό φιλικός μουσικός που έχω γνωρίσει και έναν από τους λίγους με τους οποίους έκανα ωραίες συζητήσεις. Δεύτερον, οι Supergrass τους οποίους περίμενα πολύ φλώρους και τελικα βγήκαν παλιοροκάδες. Τρίτον, οι Epica oι οποίοι, ισως και λόγω του νεαρού της ηλικίας τους, έχουν μια πολύ ωραία στάση απέναντι στους οπαδούς και τα live.



If we are here not to do
What you and I wanna do
And go forever crazy with it
Why the hell are we even here?

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #33 στις: 13/09/07, 17:02 »
Παραλίγο να γνώριζα τον Olbrich των Blind Guardian, αλλά δεν έκατσε. Είχα φίλο που είναι συγγενής του και θα πηγαίναμεστα παρασκήνια. Βασικά μια πένα ήθελα, δεν ήμουν ποτέ μεγάλος θαυμαστής του...
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Transformer

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 302
  • Φύλο: Γυναίκα
  • just let her crash and burn, she'll learn.
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #34 στις: 15/09/07, 13:05 »
Δεν νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερει και τοσο πολυ να γνωρισουμε εναν καλλιτεχνη απο κοντα,για διαφορους λογους.
1. γιατι δε θα καταλαβει κανεις την προσωπικοτητα ενος ανθρωπου απο μια τετοια συναντηση
2. Αν επρεπε να μας ενδιαφερει καθε φορα ο χαρακτηρας ενος μουσικου πχ, θα επρεπε να μην ακουμε τιποτα μεχρι να τον γνωρισουμε και να αποφασισουμε αν τον εγκρινουμε ως ατομο η οχι ωστε να ακουμε και την μουσικη του. Φυσικα ακουμε μουσικη απο παρα πολλους ανθρωπους και αποκλειεται να τους γνωρισουμε ολους.
3. Μπορει να σχηματισουμε λαθος αποψη αν τον πετυχουμε σε κακη μερα οπως αναφερθηκε και πιο πανω.
4. Κι αυτοι ανθρωποι ειναι, ας μην τα μυθοποιουμε ολα. Μπορουμε να ακουμε αυτα που μας αρεσουν ανεξαρτητα απο την προσωπικοτητα του δημιουργου.
there i go again pretending to be you
make-believing that i have a soul
beneath the surface, trying to convince you
it was accidentally on purpose

Αποσυνδεδεμένος GermanRock

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 464
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πλεον Μεταπτυχιακοοοοοοοοο!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #35 στις: 18/09/07, 10:21 »
Προσωπικα δεν επιδιωκω να γνωρισω καλλιτεχνες, αν τυχει ομως δεν με χαλαει κιολας!

Ειχα τις καλυτερες εντυπωσεις απο τον Βασιλη Παπακωνσταντινου κ τουε μουσικους του (πλην των 1550 :( )

Κ τωρα στην κατηγορια "Το παιζουμε φιρμες κ ας μην ειμαστε καλιτεχνες":

Εχω γνωρισει (δυστυχως) τον Πετρελη κ το Γιαννια γιατι με τραβολογησαν φιλες μου στα παρασκηνια κ το μονο που εχω να πω ειναι πως εκτος απο αταλαντοι εινα κ καραψωναρες (ειδικα ο Γιανιας).

Αυτο παντως που δν περιμενα με τιποτα ηταν η γνωριμια με τη Γωγω Μαστροκωστα(δουλευει μια φιλη μου στο Hyatt,κ ετσι ετυχε)... Την βρηκα καταδεκτικοτατη κ με αρκετο χιουμορ μπορω να πω... Εξεπλαγην, γιατι δεν ειχα καθολου καλη γνωμη για το εν λογω ατομο  :o (Παρολα αυτα συνεχιζω να την θεωρω αταλαντη ;D)
« Τελευταία τροποποίηση: 18/09/07, 10:25 από GermanRock »
I can't sleep alone anymore Need someone here with me,All I ever wanted and more My dreams are fighting for ...Never Ending Nightmare,Always there instead of you...MSG

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #36 στις: 21/09/07, 02:13 »
Πωωπω παιδιά, στεκόταν μετά από συναυλία μπροστά μου ο Κλέωνας Αντωνίου τύφλα στο μεθύσι και μου μίλαγε και δεν ήξερα τότε ότι ήταν ο κιθαρίστας των Mode Plagal. Γκαντεμιά! Αν το ξερα, είχα να του κάνω ένα σωρό ερωτήσεις! Κρίμα πάντως που πίνει τόόόσο πολύ >:(
Και η Κανά, κρίμα που δεν πρόκειται να την ακούσω Live και να είναι Νηφάλια. Και καλά ο Αντωνίου παίζει ένταστο όργανο, όμως η Κανά φαλτσάρει αρκετά >:( Πίκρα η γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες!

Αποσυνδεδεμένος Spell@lchemist!

  • Ο Γιόκας του Σατανούλη
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1224
  • Φύλο: Άντρας
  • ουτε καν..
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #37 στις: 21/09/07, 02:47 »
με τον Πανουση εχω μιλησει..
ειναι παλικαρι απ τα λιγα!αλλα και σοβαρος οταν πρεπει!

εμ..χμ με ποιον αλλο ειχα τετ α τετ....
τον Gus G(αν τον λεμε διασημο)
τον Flouro τον Αλεξ  ;D ;D
ειναι δικοι μου αυτοι αφηστε τους! :)

με την Μπεζαντακου εχω μιλησει..ειναι κορμαρα απο κοντα..ομως οταν ειναι σε ακτινα 1 χιλιομετρου κοντα σου,η ηλιθιοτητα σε πιανει..:P
θυμαμαι επειδη λεγαμε με ενα φιλο μου βλακειες,με ειχε πιασει νευρικο γελιο και λοξιγκας(:P) και ξαφνικα βλεπω μπροστα μου την μπεζαντακου..2 λεπτα να καταφερω απ τον λοξιγκα να της πω μια προταση.. ;D
Το Πέπλο του Χθες, Σου Φέρνει Το Σήμερα, Μέσα Απ'τις Στάχτες του Πουθενά...Μήπως Σου Περισσεύει λίγο Ψωμί??

Αποσυνδεδεμένος Anaximandros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 595
  • Τα καλύτερα έρχονται!
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #38 στις: 21/09/07, 12:13 »
Έχω ακούσει για τη Μπεζαντάκου από ένα φίλο ηλεκτρολόγο που χε πάει σπίτι της να της φτιάξει κάτι ηλεκτρολογικά του σπιτιού της, ότι δεν το συνηθίζει να πλένεται η Μπεζαντάκου.

Από αγαπημένους καλλιτέχνες, έχω γνωρίσει και το Γεωργιάδη το Γιώργο, το μπασίστα του Τάκη Μπαρμπέρη κι επειδή του μιλούσα στον πληθυντικό, μ' έβγαλε μεθυσμένο και καλά επειδή του μιλούσα σα να τον έβλεπα διπλό. Φοβερό παιδί, του λεγα για το μπάσο μου (Fender Squier Precision Bass Standard) και μου λεγε ότι του αρέσει και ότι θέλει να αγοράσει κι εκείνος ένα τέτοιο (κρίμα που δε μου κοψε να του πω να ανταλλάξουμε με ένα άταστο πεντάχορδο που είχε :P).
Επίσης, πολύ πολύ παλιά, μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωρίσω το Λάντσια (είχε έρθει σε μία πρόβα μας και την είχε παρακολουθήσει) αλλά εγώ τότε δεν τον ήξερα και δεν πήγα να του μιλήσω :(.

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #39 στις: 21/09/07, 14:25 »
Πωωπω παιδιά, στεκόταν μετά από συναυλία μπροστά μου ο Κλέωνας Αντωνίου τύφλα στο μεθύσι και μου μίλαγε και δεν ήξερα τότε ότι ήταν ο κιθαρίστας των Mode Plagal. Γκαντεμιά! Αν το ξερα, είχα να του κάνω ένα σωρό ερωτήσεις! Κρίμα πάντως που πίνει τόόόσο πολύ >:(
Και η Κανά, κρίμα που δεν πρόκειται να την ακούσω Live και να είναι Νηφάλια. Και καλά ο Αντωνίου παίζει ένταστο όργανο, όμως η Κανά φαλτσάρει αρκετά >:( Πίκρα η γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες!

Εγώ με την κολλητή μου είχαμε γίνει ψιλο-ρόμπες μπροστά στον Αντωνίου. Είχαμε πάει σε μια συναυλία τον Mode Plagal και μετά ήθελε η παρέα μου (που αποτελείται από μουσικούς) να τους μιλήσει. Εν τω μεταξύ, κατά τη διάρκεια της συναυλίας ήταν δίπλα μας ένας τύπος που έλεγε κάθε 2 λεπτά "Γεια σου Κλέων!", συστηματικά και κάθε φορά μας πιάναν τα γέλια. Όταν πήγαμε να τους μιλήσουμε μας πλησίασε ο Κλέων, που ήταν λιάρδα να μας μιλήσει και επειδή ήταν κάπως αστείος, σε συνδυασμό με τον τύπο που έλεγε "Γεια σου Κλέων" συνέχεια και τον θυμηθήκαμε, μας πιάσανε τα γέλια... Καλά, σιγά μην το θυμάται, αλλά λέμε τώρα...


Υ.Γ.: Είναι όμως καταπληκτικός κιθαρίστας!!!
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #40 στις: 21/09/07, 14:35 »
Δεν νομιζω οτι πρεπει να μας ενδιαφερει και τοσο πολυ να γνωρισουμε εναν καλλιτεχνη απο κοντα,για διαφορους λογους.
1. γιατι δε θα καταλαβει κανεις την προσωπικοτητα ενος ανθρωπου απο μια τετοια συναντηση
2. Αν επρεπε να μας ενδιαφερει καθε φορα ο χαρακτηρας ενος μουσικου πχ, θα επρεπε να μην ακουμε τιποτα μεχρι να τον γνωρισουμε και να αποφασισουμε αν τον εγκρινουμε ως ατομο η οχι ωστε να ακουμε και την μουσικη του. Φυσικα ακουμε μουσικη απο παρα πολλους ανθρωπους και αποκλειεται να τους γνωρισουμε ολους.
3. Μπορει να σχηματισουμε λαθος αποψη αν τον πετυχουμε σε κακη μερα οπως αναφερθηκε και πιο πανω.
4. Κι αυτοι ανθρωποι ειναι, ας μην τα μυθοποιουμε ολα. Μπορουμε να ακουμε αυτα που μας αρεσουν ανεξαρτητα απο την προσωπικοτητα του δημιουργου.
Συμφωνώ απόλυτα. Δεν παίζει ρόλο ο χαρακτήρας ενός καλλιτέχνη, όσο ο χαρακτήρας που δείχνει στους δίσκους τους. Δηλαδή τι σχέση έχει η μουσική αξία κάποιου, και το ήθος του ως ανθρώπου? Πχ. ο Ιωαννίδης μπορεί να είναι μαλ**ας στη προσωπική του ζωή, αυτό ακυρώνει το μουσικό ταλέντο του?

Αποσυνδεδεμένος ship_me_out!!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 465
  • Φύλο: Άντρας
  • ayeah ;-)
    • Προφίλ
    • www.in.gr
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #41 στις: 25/09/07, 20:20 »
Εγω γνωρισα τον Αγγελακα!!!! μετα απο μια συναυλια του στις Σερρες. Περιμενα μεχρι να αδειασει ολο το θεατρο και υστερα απο καποια ωρα βγηκε αυτος και μιλουσε με καποιους τεχνικους εκει περα... Τοτε πηγα με τον bro μου και εκτος του οτι μιλησαμε βγηκαμε και φωτογραφια!!!


ΦΟΒΕΡΟ!!!!! 8) 8) 8) 8)
Μα εγω με εναν αγριο περηφανο χορό! σαν αετος πανω απ' τις λυπες θα πεταξω!
σιγα μην κλαψω! σιγα μην φοβηθω!
ΜΕΓΑΛΕ ΓΙΑΝΝΗ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος MUSIC GARDEN

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 15
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #42 στις: 02/10/07, 14:32 »
Επειδη έχω πάει σε παρα πολλές συναυλίες,έχω βρεθεί σε studio,ώρα ηχογράφησης, έχω μιλήσει με αρκετούς καλλιτέχνες-με κάποιους απο αυτους μιλάμε και εκτός live-θα πω ότι,αρκετοί,αν όχι όλοι,δεν θεωρούν τους εαυτους τους κάτι εξαιρετικό,για αυτό δεν δίνουν αυτόγραφα,δεν ''πουλάνε'' τον εαυτό τους, αλλά προσπαθούν να περάσουν τα μηνύματα τους μέσω της μουσικής τους.Αλλωστε για αυτην πρέπει να τους κρίνουμε και όχι για τα πιστευω τους.Επίσης είναι φυσικό και ανθρώπινο να είναι κουρασμένοι μετά τις συναυλίες,αφού  βρίσκονται στους συναυλιακούς χώρους μερικές φορές και από το μεσημέρι,δοκιμάζοντας και ρυθμίζοντας ήχους,όργανα,φώτα κ.λ.π για να έρθει ο κόσμος το βράδυ και να διασκεδάσει με μια μπάντα που θα μπορεί να σταθεί σωστά πάνω στη σκηνη.Ιδιαίτερα το καλοκαίρι είναι συχνό το φαινόμενο να τραγουδάνε το βράδυ  και το πρωί να φεύγουν για επαρχία.Κι αυτοί κάνουν μια δουλειά,αρκετά διασκεδαστική ίσως,για όσους είμαστε απ'εξω,αλλά κουραστική για αυτούς που το ζούν,γιατί απαιτεί όλες τις δυνάμεις τους.

Αποσυνδεδεμένος HeavyHead

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 175
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #43 στις: 04/11/07, 14:31 »
σιγουρα με τον να γνωρισεις απο κοντα τον αγαπημενο σου καλλιτεχνη ισως πραγματοποιεις ενα μεγαλο σου ονειρο.ομως προσωπικα θα προτιμουσα να μην τον γνωριζα γιατι αν χαλαγε η εικονα του στο μυαλο μου θα απογοητευομουν πΡα πολυ
anathema-amehtana

Αποσυνδεδεμένος Aggelo

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γνωριμία με αγαπημένους καλλιτέχνες...
« Απάντηση #44 στις: 04/11/07, 15:13 »
Bob Katsionis. Θεός ! Πολύ ευγενικός και πρόθυμος να ακούσει το οτιδήποτε ! Και πάρα πολύ χιούμορ !

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
51 Απαντήσεις
31794 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 09/03/10, 16:47
από blackmorefan
5 Απαντήσεις
8728 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/06/08, 12:27
από MACMISIAS
16 Απαντήσεις
6793 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/11/08, 17:15
από teo_gp
11 Απαντήσεις
5353 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 30/01/12, 10:22
από adr1anos
3 Απαντήσεις
37764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/12/12, 10:38
από arvanitidisx
0 Απαντήσεις
36973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/12, 13:27
από freemind
4 Απαντήσεις
5663 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/07/14, 15:08
από Vaggelis_Revolted
2 Απαντήσεις
21614 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/08/15, 14:57
από guitarfreak4
0 Απαντήσεις
4830 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/02/16, 12:33
από Βραζίλης
2 Απαντήσεις
2058 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/03/20, 18:48
από ΠΟΙΟΣ