Αποστολέας Θέμα: Πσσ....Εχει φύγει κατευθείαν στο "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα"  (Αναγνώστηκε 13425 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Σκέφτηκα όνομα για μαγαζί.
thUnderWorld
Επικάδικο
Δίπλα απο το UnderWorld
Οταν ήμουν μικρός, νόμιζα οτι αν παίξεις Ντο και Μι ταυτόχρονα θα ακουστούν σα Ρε
Κάποτε έπεσα απο το ποδήλατο
Αλλα το αγαπημένο μου action figure απο όλα τα παιχνίδια ήταν το ανθρωπάκι Lego Technics
Είχε τις καλύτερες κλειδώσεις.
Βέβαια αναγκάστηκα να προσθέσω μερικές γιατι αυτές που είχε στα χέρια, δεν ήταν αρκετες
Άραγε είναι σημάδι διαταραχής για ένα παιδάκι να τροποποιεί ανθρώπινα σώματα που απεικονίζονται απο παιχνίδια για να τα φέρει στα μέτρα του?
Πάντα έτρωγα τη κοτόσουπά μου.
Και πάντα σιχαινόμουνα όταν έβρισκα κόκαλα.Ηταν το μόνο πράγμα που με έκανε να μη τρώω τη σούπα μου.
Με θυμάμαι στα πάρτυ της αδερφής μου, που μου έλεγε να είμαι και γω, να προτιμώ να κάθομαι στο δωματιό μυο
Δε μου αρέσει ο πολύς κόσμος.
Ρηχή επικοινωνία σε ποσότητες.Πάντα προτιμούσα τους δεσμούς που αναπτύσονται μεταξύ λίγων ανθρώπων
Είναι αστείο πόσο απρόσωπα ζούμε.
Στοιβαγμένοι σε κάθετα νεκροταφεία στο φέρετρο που λέγεται "ανθρώπινο σώμα"
Θεωρώ ότι όταν πεθαίνεις απλά βάζουν το φέρετρό σου σε ένα ξύλινο
Δε πρόκειται για κανένα λόγο να δώ βίντεο τώρα.
Αν ζούμε σε κάθετα νεκροταφεία, δεν είναι ειρωνεία το οτι αποτελούμε ένα απίστευτα πιο δυναμικό σύστημα απο ότι το συμβατικό νεκροταφείο και παρόλα αυτά, αποσυντεθόμαστε πιο γρήγορα?
πιο αργά ήθελα να πώ
Θα έπρεπε να βουτήξω τη γλώσαα μου στο μυαλό μου πριν μιλήσω.
Αλλα τη τελευταία φορά που το έκανα έπρεπε να ξαναμάθω sweep
Το ξέχασα
Τώρα θέλω αυτά που έγραψα να τα αποθηκεύσω.Το να μου τα στείλω, αποτελεί άραγε μια αιωνιότητα?
Αν τα κρατήσω για πάντα, θα είναι για μένα αιωνιότητα, αλλα για κάποιον άλλο, ένα τίποτα στο χρόνο
Που μας οδηγεί στο συμπέρασμα οτι όσους κρυστάλλους χαλαζία και να συγχρονίσουμε, δε θα κάνουμε ποτε το χρόνο δικό μας.
Απλά θα θεωρήσουμε την ανεξέλεκτη τρίχα απο τη μασχάλη του, ιδιοκτησία μας.
Που όταν αφήσουμε το ψευδοφέρετρο για το συμβατικό, θα τη χάσουμε
Αρα ο χρόνος δε μας άνηκε ποτε
Γιατί νομίζουμε οτι μας ανήκει ?
Αν οι αντίχειρες μας ήταν μια εξέλιξη, η οποιαδήποτε σκέψη ιδιοκτησίας, είναι το αντίθετο
Η ιδέα οτι αν έχουμε κάτι στη κατοχή μας όσο διαρκεί η ζωή μας, αντιστοιχεί στο δικό μας "για πάντα"?
Το οτι τεντώσαμε το "πάντα" στη διαρκεια της δικιάς μας ζωής, είναι απο τις υπέρτατες εκδηλώσεις τις ανθρώπινης υπεροψίας
Πσσ....Εχει φύγει κατευθείαν στο "Δικοί μας στίχοι και ποιήματα"
Πσσ...Ξέχασα οτι δε τα ανεβάζουμε εδώ...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
Νεαρέ, δεν θα πας πουθενά με την αναίδεια που σας διακατέχει. Και να προσέχεις περισσότερο την ορθογραφία σου. Και βούρτσισμα δυο φορές το μήνα.
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
SPAM!!!SPAM!!!

Παρακαλώ να σταματήσετε τα flames...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Kli Klis

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 293
  • Φύλο: Άντρας
  • Σαλιγκάρια και Μπανάνες!!!
    • Προφίλ
    • The Derive-ational Arcade
SPAM!!!SPAM!!!

Παρακαλώ να σταματήσετε τα flames...

Την επόμενη φορά που θα πείς κάτι για την μητέρα μου, θα σε κάνω report και θα βάλω τους αντμιν να σου γαργαλήσουν τις πατούσες. Και τι προσπαθείς να αποδείξεις τέλος πάντων? Οτι είσαι καλύτερος ποιητής? Ξέρεις, η μετριοφροσύνη είναι μεγάλη αρετή αλλά τι να καταλάβεις εσύ απο αυτή? Δεν θέλω να ακούγομαι επιθετικός, αλλά είμαι, ΟΚ? Προβλημά σου και τα κουβαδάκια σου και σε άλλο φορουμ αν δεν γουστάρεις.
« Τελευταία τροποποίηση: 05/11/09, 02:43 από Kli Klis »
I found Wonderland but Alice wasn't there
The Derive-ational Arcade

Is all that we see or seem
But a dream within a dream?
~Edgar Allan Poe, "A Dream Within A Dream

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Νεαρέ, δεν θα πας πουθενά με την αναίδεια που σας διακατέχει. Και να προσέχεις περισσότερο την ορθογραφία σου. Και βούρτσισμα δυο φορές το μήνα.
Kαταρχάς φαίνεται το επίπεδο της δικιάς σου ορθογραφίας όταν η αναφορά στο πρόσωπό μου απο ενικός γίνεται πληθυντικός. Φλούφλη.

Την επόμενη φορά που θα πείς κάτι για την μητέρα μου, θα σε κάνω report και θα βάλω τους αντμιν να σου γαργαλήσουν τις πατούσες. Και τι προσπαθείς να αποδείξεις τέλος πάντων? Οτι είσαι καλύτερος ποιητής? Ξέρεις, η μετριοφροσύνη είναι μεγάλη αρετή αλλά τι να καταλάβεις εσύ απο αυτή? Δεν θέλω να ακούγομαι επιθετικός, αλλά είμαι, ΟΚ? Προβλημά σου και τα κουβαδάκια σου και σε άλλο φορουμ αν δεν γουστάρεις.
Λυπάμαι αλλα έχω μεγαλύτερη μετριοφροσύνη απο σένα. Βασικά δε λυπάμαι καθόλου.Χαρ,χαρ,χαρ. Τί να πεί κανείς άλλωστε για κάποιον που περιμένει μέχρι τις 2 και 3 το βράδυ για να εξαπολύσει το δηλητήριό του σε ένα true ποίημα. Στην αρχή σε είχα συμπαθήσει απο το τρόπο γραφής σου και το πως μπορούσες να αναδείξεις κάποιες εικόνες αλλα τελικά είσαι παλιοχ@ρ@κτήρ@ς. Ο καιρόc γαρ εγγύc για τα άτομα του συναφιού σου.Κακέ, έ κακέ.
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Stergios Kourou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1526
  • Φύλο: Άντρας
  • Άλλο κουτουρού, άλλο του Κουρού
    • Προφίλ
    • Wardrum Official Website
Βλέπω πολλές επιρροές από Κώστα Καρυωλάκη και Κωστή Παλαβά...

Αποσυνδεδεμένος m@ster k@frer

  • and also a tele-k@frer...
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1969
  • Φύλο: Άντρας
  • Το κιθαριζειν εστι φιλοσοφειν......
    • Προφίλ
    • ΧΑΡΤΙΝΑ ΟΝΕΙΡΑ
Απο τα λεγομενα σου φαινεται ξεκαθαρα οτι εχεις προβλημα μαζι μου...με εμενα που εγω...που...που...
Θα σου απαντησω με επιχειρηματα....
Εισαι αισχρος, κακεντρεχης, χαζουλης, μονιμως αξυριστος, αλητης παλιοχασικλης, πρεζακιας και αλκοολικος με σαφεις τασεις προς την ομοφυλλοφιλια και το ρατσισμο απεναντι στην ευαισθητη ψυχη του ποιητη...

Αυτα τα ολιγα
Πάρτα(ν) :P

Αποσυνδεδεμένος Θοδωρής

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1694
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑΓΑΠΩ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥΣΙΚΗ
    • Προφίλ
Δεν κατάλαβα τι θέλει να πει ο ποιητής .....

Μήπως καδο ;;;;

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Ειιιιι!!! Πως τολμάτε όλοι εσείς οι σχολιαστές να ασελγήτε σ' ένα ιερό χώρο? Το καθίκι έγραψε!!!

Αυτό που κατέχουμε το πατάμε, είναι για πέταμα δηλ (μην ξεχνούμε και τις ρίζες των λέξεων - κάτω έχω = κατέχω), αυτό που είμαστε μένει για πάντα...
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
μονιμως αξυριστος,
πως μπορείς να το λες αυτό μετά από εκείνη την συγκλονιστική εμφάνισή του στο Θησείο? :P ;)


Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος Stinky

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1522
  • Φύλο: Άντρας
  • <Secondhand King>
    • Προφίλ
ΘΕΟΣ!
Προτεινω οι μοντς να επιλεγονται μετα απο ψηφοφορια. Δημοκρατικα.
Θελω να εχω τη δυναμη να ριξω την ψηφο μου στο Καθικι.

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θοδωρη γιατι καδο???ο GIGER δλδ δεν ειναι τεχνη?το οτι δεν μπορουν καποιοι να καταλαβουν ενα τετοιο εργο τεχνης δεν το κανει χειροτερο απο ποιηματα του στυλ"η μεθισμενη μου παραζαλη φροντισε......"
ΕΠΟΣ.ευγε καθικι
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Μπορώ άνετα να το φανταστώ να απαγγέλεται σε δίσκο του Μιχάλη Σιγανίδη (δεν ξέρω αν τον γνωρίζετε).
Μπράβο ρε Isnogood.
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Tί, άρεσε αυτό το πράγμα?

Να κάνω μια διευκρίνηση για το σχόλιο του Θοδωρή.Αφορούσε τα σχόλια που ανταλλάξαμε με m@ster k@frer και Κli Klis. Ή αλλιώς Αγάπιου και Ηρακλή, όπως τους ξέρω και μιλάμε εκτός του kithara.(Ορισμένες φορές το "ρε ηλίθιε" και "βλαμμένε" δουλεύουν ΚΑΙ αυτά, αμφίδρομα στη προκειμένη περίπτωση.) Όπως και να χει, τα σχόλια μετά ήταν αυτά που κινήσαν το ενδιαφέρον του Θοδωρή.

Τέσπα, έχω ήδη μιλήσει με το Θοδωρή επί αυτού (μέσω π.μ. και δούλεψε!) οπότε το μόνο που μένει είναι να προσφέρω αυτό, σε όσουν βρήκαν κάτι το ενδιαφέρον στο παραπάνω κείμενο...

Αν  βρείτε 90 και κάτω, όχι δεν είναι 90%, αλλα μη στεναχωριέστε...Λογικό που σας άρεσε...

Μια μικρή διευκρίνηση: Οι σχέσεις μου με τα παραπάνω παιδιά είναι παραπάνω απο γ**άτες και πραγματικά χαίρομαι στη κάθε ευκαιρία που έχω να τους δώ και να καούμε συλλογικά.Αυτό, γιατι σε μια δεύτερη ανάγνωση, έχω την υποψία οτι άφησα την ακριβώς αντίθετη εντύπωση..
« Τελευταία τροποποίηση: 08/11/09, 05:58 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Ανεξάρτητα αν το έγραψες για πλάκα ή σοβαρά, στο πόδι ή όχι, εμένα αλήθεια μου άρεσε.
Γιατί το θεωρείς ανησυχητικό;  ;D
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Τι πίνεις και δεν μας δίνεις, ΑΓΟΡΙΝΑ ΜΟΥ;;;; :D Τα σπάει!!!
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Μην σε ξενίζει καθίκι, αυτό ακριβώς είναι ποίηση, ήθελες να πεις ακριβώς αυτό που είπες, εμείς σ' ακούσαμε και το καταλάβαμε. Μας δίνεις την ατμόσφαιρα στην οποία δημιουργήθηκε, το περιβάλλον δηλ, την λογική - αισθαντική διαδικασία και το συμπέρασμα. Δεν έχει σημασία εάν μας άρεσει ή όχι, δεν έχει σημασία εάν μπορούσε να βελτιωθεί ή όχι, σημασία έχει ότι έγραψες και ήρθες στην παρέα μας θες δεν θες, και είσαι και καλοδεχούμενος!
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
ΧΑΧΑΧΑ

Να περιμένω τελετουργικό που με σφραγίζετε στο κωλαράκι με πυρωμένο σίδερο? ;D ;D ;D

Αν και να σου πώ τη "πίκρα" μου papous, δε μου αρέσει η ιδέα της ξέχωρης παρέας...
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Παρατηρώντας ότι ανέβηκε κατακόρυφα το επίπεδο της Κατηγορίας, Δίκη μας, Τύχη και Επιρήματα, θα ανέβω και εγώ στο Πόντιουμ, να επαναφέρω παλαιότερη μου σύμμετρη εξομολόγηση, Υποσκιάζοντας την επιτυχία του ΑυτιάΡισκου Καθιστικού. Κάπου εκεί στο Άπειρο, υπάρχει ένα εφαπτόμενο σημείο, πνευματικής αλλυλεγγύης.

Λεξίκρουσιν

Διαστραγλής πατάδρουσα τρεμήνια δογιά
στημνήρ αέσφαο ρουσκλανό αδριάβητο συντάρι
οστρείναο καλκαχάνευτό σικούντρο μπαρασκί
η ρέμπρα πλαχυτά σαστή σασκράει στ' αγκουδάρι

Πους κυνδρικος αφότριος ρυσμένος φουσκρετά
ειρμόνια ζεσκευλίδευστα μαέντρα σινιασμένη
εβαϊκός πανύφερτος κάπεγρος σφιγγλικά
τα ήπιανε οι ποιηταί και είναι μεθυσμένοι ?

Γραντίκος χλάνος μαντρυπής κροπτοτρεβανιστέρας
μόρθος, θερνός, βερδιστιπης ποντρός μα αλισφαίνας.



Αν και τουλάχιστον η πρόταση, τα ήπιανε οι ποιηταί και είναι μεθυσμένοι είναι άκρως απλή και κατανοητή.Οπότε θεωρώ αν όχι τίποτα, κάτι καταλαβαίνεις.
Τώρα όσο για τη κάθε λέξη, δεν έχει κανένα νόημα! Σκοπός είναι να πιάσεις την ουσία. Να σε κάνει να ταξιδέψεις, έστω και αν δεν ταξιδέψεις στο ταξίδι που έκανε ο ίδιος ο ποιητής γράφοντάς το! Έχομεν φτάσει σε επίπεδο, να αντιλαμβανόμεθα την ομιλούσα σιωπήν, πόσο δε, την ομιλούσαν ομιλίαν αλλά και στιχουργικήν.
Χαίρομαι πάντως που κατάλαβες αυτό που κατάλαβες, διότι μοιάζει από εδώ και στο εξής να έχω σύντροφο. Έτσι όπως και εσύ νιώθω, όταν διαβάζω κάποια ποιήματα, ανοίγοντας ακόμη και λεξικό, ακόμη κι ας μην είμαι ξανθός, βεβαίως μπορεί να είμαι χαζός. Ε λεξίκρουσιν, είναι κατά την λέξη παράκρουσιν.
Είναι μερικοί στίχοι αφιερωμενοι σε αυτούς που γράφουνε απλά και ευκολονόητα αλλά και σε αυτούς που γράφουνε πολυσύνθετα και δυσνόητα προσπαθώντας καταιδρωμένοι να ξεπεράσουν τον εαυτό τους φτάνοντας στην απλότητα.
Είναι μερικοί στίχοι αφιερωμένοι σε αυτούς που γράφουνε πέραν από τον εαυτό τους και για τους άλλους έχοντας οι στίχοι τους όχι μόνο εκπαιδευτικό περιεχόμενο αλλά ευκολία κατανόησης.
Είναι μερικοί στίχοι αφιερωμένοι σε αυτούς που αρέσει να γελάνε.
Είναι μερικοί στίχοι αφιερωμένοι στα μεγάλα μυαλά που προσποιήθηκαν τα μικρά με σκοπό την επικοινωνία αλλά και σε όσα μεγάλα μυαλά η επικοινωνία μοιάζει ένα άσχημο αγεφύρωτο χάσμα κάθε φορά που δεν μπορούν να επικοινωνήσουν με ένα μικρότερο μυαλό.
Είναι αφιερωμένοι στα μεγάλα μα και μικρά μυστικά που αντί απλώς να κρύβονται, εμφανίζονται με αλλιγορική αμφίεση με σκοπό να κάνουν λίγη παρεά με τον άνθρωπο αλλά να μην αποκαλυφθούν. Βλέπεις η παρέα είναι αναγκαία, η αποκάλυψης όμως καθόλου.
Αφιερωμενοι στην 9μηνή μου ανηψιά αλλά και τους γονείς της, που πέρα από τα γλυκά κορακίστικα της συνενοούνται για την επιβίωση και εξέλιξή της, προσμένοντας στο μέλλον να μάθει λέξεις, για να μπορούν να συνενοούνται καλύτερα.
Τέλος αφιερωμένο σε όσους με πουν συντηρητικό, αμόρφωτο, χαμηλού επιπέδου, αλλά καταφέρουν με τον προοδευτικό τρόπο τους στο μέλλον, έναν καλύτερο, ευκολότερο και υψηλότερου επιπέδου τρόπο επικοινωνίας και κατανόησης.

Υποκλίνομαι θερμά, στην ανύπαρκτη γεννεσιουργός προτροπή σου να συμμετάσχω στο άρθρο σου.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος papous

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2467
  • Φύλο: Άντρας
  • Έτσι να συμβιώνουμε, σαν τον σκύλο με τη γάτα...
    • Προφίλ
Αβαβάου παπαπάου...
Το οποίον λεξίζοντας σημαίνει ότι είναι πανεύκολο για όποιον έχει ταξιδέψει να καταλάβει εάν ο άλλος είναι ταξιδιώτης ή εάν καμώνεται τον ταξιδιώτη. Και ως γνωστόν το ταξίδι μπορεί να γίνει με αυτοκίνητο, με πύραυλο, με γαϊδούρι, με τα πόδια, αλλά και πάλι ταξίδι είναι. Τουτέστιν δεν έχει σημασία το μέσον. Αλλά και η χρησιμοποίηση του μέσου μπορεί να γίνει για διάφορους άλλους σκοπούς εκτός απ' το ταξίδι. Πχ το ότι εισέρχεσαι στ' αεροπλάνο δεν σημαίνει και ότι οπωσδήποτε ταξιδεύεις! Μπορεί και να καθαρίζεις τα σκουπίδια των ταξιδιωτών...

Καθίκι, σ' αρέσει δεν σ' αρέσει ισχύει. Διαφορετικές παρέες, διαφορετικά κόμματα, διαφορετική προσέγγιση των συμφερόντων μέσα στην ίδια κοινωνία υπάρχουν και πρέπει να υπάρχουν. Αυτό όμως δεν σημαίνει την ύπαρξη εχθρότητας της μιας με τις υπόλοιπες παρέες. Απλά εμείς οι πλουτοκράτες καταλαβαινόμαστε καλύτερα μεταξύ μας. Τόσο απλά.
Δεν στενοχωριέμαι για ότι έχασα αλλά για ότι θα μπορούσα να είχα κερδίσει. Αυτό που είχαμε το κουβαλάμε πάντα, αυτό που δεν κερδίσαμε το ονειρευόμαστε.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Άλλο ένα θέμα που πάει κάδο χωρίς λόγο κατά τη γνώμη μου.. Προφανώς ο ποιητής είχε χιουμοριστική διάθεση αλλά τόσες μλκίες γράφουν κάποιοι στον πίνακα των ποιημάτων (και το παίζουν και κουλτούρα 8)), αυτό πείραξε? ::)

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Χωρις να έχω κάποια ιδιαίτερη κάψα με το παρόν θέμα, θα ήθελα και γώ να μάθω τους λόγους μεταφοράς.
Επίσης δεν έχω κάποια κάψα για δημόσια απάντηση. Και π.μ. εξυπηρετεί...

Άλλο ένα θέμα που πάει κάδο χωρίς λόγο κατά τη γνώμη μου.. Προφανώς ο ποιητής είχε χιουμοριστική διάθεση αλλά τόσες μλκίες γράφουν κάποιοι στον πίνακα των ποιημάτων (και το παίζουν και κουλτούρα 8)), αυτό πείραξε? ::)
Φίλε Gers, οι τακτικοί και μη,του παραπάνω πίνακα έχουν "δικό τους χώρο"*, όπως όλοι γνωρίζουμε. Όσον αφορά το παρόν κείμενο, ενω έχω ξεκαθαρίσει ήδη σε συντονιστή οτι δεν γνωρίζω ο ίδιος αν το αντιμετωπίζω σοβαρά ή με χιούμορ, οφείλω να παραδεχτώ οτι το δημοσίευσα εδώ με χιουμορίστική (και κάτι παραπέρα ;)) διάθεση. Το αν το χιούμορ μου, και ο τρόπος  μου ΔΕΝ συμβαδίζουν με το χώρο αυτό, ούτε θα με πληγώσει, ούτε θα με οργίσει. Ακόμα και ύστερα απο 5 χρόνια σε αυτο το forum, βλέπω κλειδώματα και μεταφορές που ενω φαντάζουν ανεξήγητα, έχουν μια λογική. Το μόνο που ζητάω, σε π.μ. ή μή δε μου κάνει διαφορά, είναι μια "εξήγηση", μια μικρή αλήθεια που θα μου επιτρέπει να κοιμάμαι δίχως εφιάλτες τα βράδια(Παραέκατσα εδώ μου φαίνεται...)

Σαφώς και με τη φράση "δικό τους χώρο" δεν εννοώ ιδιοκτησία ή κάτι παρεμφερές. Αλλα όπως όλοι μας έχουμε κάποιους πίνακες που για τον α ή β λόγο παρακολουθούμε προσεκτικότερα όπως εγώ το "Εκμάθηση και Τεχνικές", αντιστοίχως κάποια μέλη έχουν μια ιδιαίτερη αντιμετώπιση το Blog με τους στίχους και ποιήματα.Ε, για συντομία, απλά είπα "δικός τους"...
« Τελευταία τροποποίηση: 11/11/09, 01:01 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood »
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος themos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1005
  • Φύλο: Άντρας
  • Αγιάτρευτος ροκαμπιλάς
    • Προφίλ
    • Picos Apicos & The Pina Coladas
Κάδο; Γιατί;  ??? Θα προτιμούσα η εξήγηση να δοθεί δημόσια, αν γίνεται...
Picos Apicos & the Pina Coladas on the Web:

www.picosapicos.gr
MySpace
Facebook

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χωρις να έχω κάποια ιδιαίτερη κάψα με το παρόν θέμα, θα ήθελα και γώ να μάθω τους λόγους μεταφοράς.
Επίσης δεν έχω κάποια κάψα για δημόσια απάντηση. Και π.μ. εξυπηρετεί...


Το μόνο που ζητάω, σε π.μ. ή μή δε μου κάνει διαφορά, είναι μια "εξήγηση", μια μικρή αλήθεια που θα μου επιτρέπει να κοιμάμαι δίχως εφιάλτες τα βράδια(Παραέκατσα εδώ μου φαίνεται...)
[/quote]
Εγώ από την άλλη δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την λογική των pm.Όταν έχουμε σβησίματα μηνυμάτων και θεμάτων o διαχειριστής που προέβη σε αυτή την κίνηση οφείλει να να εξηγήσει δημοσίως τους λόγους αλλιώς η συμπεριφορά του είναι ξεκάθαρα φασιστική.Γενικά οι mods πρέπει να καταλάβουν ότι το forum δεν είναι τσιφλίκι τους να κάνουν ότι γουστάρουν. Εξάλλου θεωρώ ότι το moderating του κιθάρα είναι ένας από τους βασικούς λόγους για τους οποίους το forum έχει νεκρώσει τον τελευταίο χρόνο σε σχέση με τον χαμό που γινότανε παλιά σε όλα τα θέματα.
Θα μου πει βέβαια κάποιος εδώ ο freemind κλείδωσε με το έτσι θέλω thread για την δολοφονία 15χρονου τον Δεκέμβρη,στο χιούμορ του ισνογκούντ θα κολλήσουμε...