Αποστολέας Θέμα: Ποιο συγκρότημα θα θέλατε να σταματήσει να υπάρχει...?  (Αναγνώστηκε 58313 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Ένα θέμα για πολλάαααα flames....μου ήρθε διαβάζωντας το "σε ποιο συγκρότημα θα θελατε να ήσασταν μέλος" ή κάπως έτσι τέλος πάντων....αρχίζω εγώ πρκαλώντας ταραχή......candlemass...δεν την μπορώ αυτήν την μπάντα με τπτ όμως.....(και προκαλω και δημοσίως παρέμβαση...ξέρεις εσύ.... :P)

Αποσυνδεδεμένος Σταυροφόρος

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 483
  • Φύλο: Άντρας
  • Fox-2 kill...
    • Προφίλ
    • Ο προσωπικός μου χώρος :p
Tokio Hotel!
Με χίλια όμως! Όχι άλλο κάρβουνο!  :D

Αποσυνδεδεμένος Joevaicci

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1302
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα Riff...
    • Προφίλ
Rolling Stones. Πραγματικά κάποιος θα πεθάνει επί σκηνής :P
''My advice to aspiring guitarists? -Always wear sunblock and use a condom!'' - Steve Vai

Αποσυνδεδεμένος Crossroad

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 573
  • Φύλο: Άντρας
  • I went down to the crossroads,fell down on my knee
    • Προφίλ
    • ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΜΟΥ
Oλα τα μεταλ γκρουπ των 80ς & λιγο 90ς που επιμενουν να ηχογραφουν ακομα το παλιο στυλ της εποχης τους.
Ninjammer | Guide | Blog

Αποσυνδεδεμένος Zeppelin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 749
  • Φύλο: Άντρας
  • Κοχλιωτός κριθαρένιος λαμπτήρας...
    • Προφίλ
Παράθεση
αρχίζω εγώ πρκαλώντας ταραχή......candlemass...δεν την μπορώ αυτήν την μπάντα με τπτ όμως.....
Άντε ρε, δεν σου αρέσουν οι Candlemass!
Προσωπικά, όντας έξω από το χώρο, είναι από τις λίγες μπάντες που μου αρέσουν, κ μάλιστα έχω κ δίσκο τους αυθεντικό.

Συνεχίζω το ΤΕΛΕΙΟ αυτό θέμα, με τους Black Label Society, δεν μπορώ πραγματικά να ακούσω ούτε ένα τραγούδι, από ένα συγκρότημα όπου η μουσική είναι σαν ένα ατελείωτο πριόνισμα κορμών δέντρων, οι στίχοι όταν δεν εμπεριέχουν ρατσισμό, μιλάνε για ατελείωτα μεθύσια, κ η φωνή, απλά χωρίς σχόλιο, τόσοι τραγουδιστές εκεί έξω, ΕΝΑΣ δεν βρέθηκε; (όχι ότι θα είχε σημασία)

Επίσης, (μου ήρθε έμπνευση βραδιάτικα) είναι ΤΟΣΟ μεγάλος κιθαρίστας αυτός ο Zakk Wylde που του χουν βγάλει signature κιθάρα, signature Wah, signature distortion box, Marshall amp κτλ?
Για μένα απλά κατέστρεψε ότι vintage είχε απομείνει στην Les Paul χώνονας επάνω τους EMG, παρασέρνοντας πόσα πιτσιρίκια στον κόσμο του ανελέητου shredding, στον κόσμο χωρίς μελωδία...

Για τη συγγραφή του παραπάνω κειμένου χρησιμοποιήθηκε μοντιφαρισμένο φτυάρι με ενεργούς Seymour Duncans επάνω, από αντίδραση στο μονοπώλιο των EMG...

(Συγχωρέστε το humour μου λόγω ώρας, απλά είχα "όρεξη")
« Τελευταία τροποποίηση: 29/03/08, 02:12 από Zeppelin »
The world is full of kings and queens,
who will blind your eyes and steal your dreams,
IT'S HEAVEN AND HELL!

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ωραιο θεμα!Επιτελους!
Εγω θα ελεγα οι Guns 'n' roses για δυο λογους.
1)Ειναι ένα φάντασμα του παλιού τους εαυτού
2)Τους αντιπαθούσα πάντα αν και φυσικά εχουν κομμάτια που μ αρεσουν(και φυσικα δεν εννοώ το don't cry >:()
3*** Με την λεγομενη επικειμενη διαλυση των Velvet Revolver ελπιζω να μην γινει reunion gnr


Επισης οι slipknot...Και μερικες δεκαδες απο τις metalcore μπαντες!Ο Δημητρης Κοργιαλας :P και αρκετες ερασιτεχνικες μπαντες με emo μελη(χωρις να εχω προβλημα μαζι τους)..


Ολα γραφτηκαν με περισια κακια οποτε μην αρχισετε ;D
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος freemind

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6514
  • Φύλο: Άντρας
  • Dreamcatcher
    • Προφίλ
    • DreamCatcher
Ο Elvis Prisley.. Μαλλον πιο σωστα..οι οπαδοι του που επιμενουν πως ακομα ζει :D
Μη κοιτάς το δάχτυλο. Στην άκρη του υπάρχει ένα Φεγγάρι
DreamCatcher

Αποσυνδεδεμένος om

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • [...]
    • Προφίλ
    • Myspace
Παράθεση
αρχίζω εγώ πρκαλώντας ταραχή......candlemass...δεν την μπορώ αυτήν την μπάντα με τπτ όμως.....
Άντε ρε, δεν σου αρέσουν οι Candlemass!
Προσωπικά, όντας έξω από το χώρο, είναι από τις λίγες μπάντες που μου αρέσουν, κ μάλιστα έχω κ δίσκο τους αυθεντικό.

Συνεχίζω το ΤΕΛΕΙΟ αυτό θέμα, με τους Black Label Society, δεν μπορώ πραγματικά να ακούσω ούτε ένα τραγούδι, από ένα συγκρότημα όπου η μουσική είναι σαν ένα ατελείωτο πριόνισμα κορμών δέντρων, οι στίχοι όταν δεν εμπεριέχουν ρατσισμό, μιλάνε για ατελείωτα μεθύσια, κ η φωνή, απλά χωρίς σχόλιο, τόσοι τραγουδιστές εκεί έξω, ΕΝΑΣ δεν βρέθηκε; (όχι ότι θα είχε σημασία)

Επίσης, (μου ήρθε έμπνευση βραδιάτικα) είναι ΤΟΣΟ μεγάλος κιθαρίστας αυτός ο Zakk Wylde που του χουν βγάλει signature κιθάρα, signature Wah, signature distortion box, Marshall amp κτλ?
Για μένα απλά κατέστρεψε ότι vintage είχε απομείνει στην Les Paul χώνονας επάνω τους EMG, παρασέρνοντας πόσα πιτσιρίκια στον κόσμο του ανελέητου shredding, στον κόσμο χωρίς μελωδία...

Για τη συγγραφή του παραπάνω κειμένου χρησιμοποιήθηκε μοντιφαρισμένο φτυάρι με ενεργούς Seymour Duncans επάνω, από αντίδραση στο μονοπώλιο των EMG...

(Συγχωρέστε το humour μου λόγω ώρας, απλά είχα "όρεξη")

Ακουω λιγο Black label και μπορω να πω οτι ελιωσα στο γελιο!!! χαχα Θεος

Αποσυνδεδεμένος Υπνοβάτης...

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1369
  • Φύλο: Άντρας
  • I love it when it rains potatoes
    • Προφίλ
    • Ypnovatis
Χμμμ....!
Μέσα για GnR με τα χίλια όμως, όλα τα σκατοτρεντάκια τύπου Tokyo Hotel κλπ κλπ κλπ
Zak Wylde επίσης συμφωνώ δεν τον αντέχω με τίποτα,
κ θα συμφωνήσω με τη μπηχτή για τους Maiden.

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Mε τη διαφορα οτι μπηχτη για τους μειντεν δεν εκανε κανενας..Εκτος αν εννοεις αυτο..
Oλα τα μεταλ γκρουπ των 80ς & λιγο 90ς που επιμενουν να ηχογραφουν ακομα το παλιο στυλ της εποχης τους.
Το οποιο δεν παει για μειντεν γιατι δεν παιζουν οπως παιζαν στα 80s...
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Δεν τρελαινομαι για BLS ωστοσο δε νομιζω οτι θα ηθελα να σταματησουν να υπαρχουν...οσο για Candlemass, τους θεωρω μπαντα με @@...μαυρο στους Ελληνες γερο-ροκαδες...

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
maiden δαγκωτο....ποοοσο ακομα θα μας μαδισουν???

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Οι Ονιράμα...Στον Καιάδα :P :P :P
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος Moonchild_

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 984
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Kaiser Chiefs  :-X

Αποσυνδεδεμένος blackie

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1050
  • Φύλο: Άντρας
  • Take me down, I'm coming home, arena of pleasures
    • Προφίλ
Korn,HIM,U2...(ειδικα οι τελευταιοι...που ακουστηκε ιρλανδος να κανει παρεα με το μπακινχαμ)

Αποσυνδεδεμένος Ax_Wield

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 343
  • Φύλο: Άντρας
  • Nothing is real!
    • Προφίλ
Βασικά θα έλεγα Guns 'n' Roses κι εγώ γιατί μας τα έχουν πρήξει τόσα χρόνια με το πότε θα βγει αυτο το ρημάδι το Chinese Democracy και ουσιαστικά δε κάνουν απολύτως τίποτα...ήμουνα νιος και γέρασα (κυριολεκτικά και μεταφορικά)...ΕΛΕΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος Fteo

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1423
  • Φύλο: Άντρας
  • If it's too loud, you are too old!
    • Προφίλ
    • The Thermoshredders
Επιτέλους ένα θέμα της προκοπής. Ένα θέμα anti-stress. Ένα θέμα που θα έπρεπε να βγει και σε παιχνίδι που το ζουπάς και βγαίνουν έξω τα μάτια του λέγοντας: "Don't die uncle Ben!"

Λοιπόν, δε θα ασχοληθώ καθόλου με αυτό που ειπώθηκε για τους U2, για τους οποίους πάντα αμφιταλαντευόμουνα για το αν μου αρέσουν ή όχι μέχρι που πήρα το πρόσφατο remaster του Joshua tree και τους παραδέχτηκα. Το έχουν παρατραβήξει όμως... ΜΕ αφορμή αυτούς που το έχουν παρατραβήξει αρχίζω: BLACK SABBATH, METALLICA, IRON MAIDEN, DEEP PURPLE, Βασίλης Παπακωνσταντίνου...
Αυτοί που δεν έπρεπε να ξεκινήσουν καν: Tokio Hotel, My Chemical Romance, Apoptygma Berzerk και γενικά αυτό το ηλίθιο νεο-εμο-gothic-industrial ρεύμα, O Κοργιαλάς ναι ναι ΝΑΙ!, ο Νίκος Μίχας επίσης! Α! Βεβαίως και ο Χατζιγιάννης... Ξέχασα και τον Μαρτάκη.
Και μιας και ποιάσαμε τα ελληνικά: Δάντης, Γονίδης, Καρράς και η Βανδή!
Όλοι αυτοί οι μεγαλοφυείς συνθέτες του τύπου: Φοίβος, Καρβέλας...
Υ.Γ. Μόλις είδα ότι το θέμα αναφέρεται σε συγκροτήματα μόνο. Παρόλα αυτά εγώ δεν τα σβήνω  :P
Υ.Γ. 2 Ψωνίζω από εδώ:

Αποσυνδεδεμένος teo_gp

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Άντρας
  • Whatever happened to my rock'n'roll?
    • Προφίλ
Rolling Stones. Πραγματικά κάποιος θα πεθάνει επί σκηνής :P

;D ;D ;D ;D ;D

RHCP >:( >:( >:(
I was lookin' back to see if you were lookin' back at me
to see me lookin' back at you

http://www.myspace.com/grandzero

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αντικειμενικά τώρα (όσο αντικειμενικά μπορεί να μιλήσει κάποιος σε ένα τέτοιο θέμα), οι Maiden συνεχίζουν και παίζουν πολύ καλή μουσική - σε διαφορετικό στυλ από τους 1ους δίσκους, κάτι που είναι λόγος που πολλοί δεν τους συμπαθούν - και είμαι απόλυτα σίγουρος πως όσοι αναφέρθηκαν σε αυτούς δεν έχoυν ακούσει το AMOLAD ή άλλους νέους δίσκους του συγκροτήματος...

Σχετικά με άλλα συγκροτήματα που αναφέρθηκαν:
Διαφωνώ για Kaiser Chiefs αν και δεν είναι του στυλ μου και για τους peppers που αν και έκαναν μια τεράστια κοιλιά με το τελευταίο τους άλμπουμ, θέλω να πιστεύω πως θα ξαναρχίσουν την καλή μουσική...

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Αχ έλεος!! Άλλο και τούτο πάλι!;... Ποιο συγκρότημα θα θέλατε να σταματήσει να υπάρχει;
Και γιατί κάποιο συγκρότημα θα πρέπει να σταματήσει να υπάρχει; Επειδή δεν αρέσει σε εσένα; Αρέσει σε άλλους και αυτό πρέπει να το σεβαστείς! Δεν σε ανάγκασε στο κάτω κάτω κανείς να ακούσεις κάτι που δεν σ αρέσει... Ήμαρτον...

Α ρε κάτι πακέτα που τρώμε σήμερα...  :-\
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
δεν εχεις την αισθηση οτι καποια συγκροτηματα πλεον παιζουν μονο για τα λεφτα?

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Ε ας παίζουν μόνο για τα λεφτά! Αφού υπάρχει κόσμος που τους ακούει τι να κάνουμε τώρα; Εσύ άκου αυτούς που θεωρείς ότι αξίζουν και για τους άλλους απλά αδιαφόρησε...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Ειναι θεμα που εμπεριεχει μια δοση χιουμορ.Για οσους δεν το εχουν ας αφησουν τις εξυπναδες και τα δικαιωματα των συγκροτηματων ''να υπαρχουν'' και ας παρουν το φτυαρακι τους να κανουμε λιγο συζητηση/τσακωμο/χαβαλε!
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Mrs Brightside

  • Illusion User
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1171
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ...as we kiss goodbye the sun sets...
    • Προφίλ
Ναι η αλήθεια είναι ότι κάποια θέματα περιέχουν κάποια δόση χιούμορ. Αλλά και πάλι δεν νομίζω ότι έχει λόγο ύπαρξης αυτό το θέμα...
...when the hardest part is over we'll be here and our dreams will break the boundaries of our fear...

http://www.facebook.com/TheKillersGreekFanClub
https://www.facebook.com/killersnerdia

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Βασικα θα ηθελα να παψουν να υπαρχουν ολα αυτα τα αγγλο/αμερικανικα συγκροτηματακια που βγαζουν ποπ μελωδιες βαζουν 2 κιθαρες μια δοση μπασσο μια πρεζα μποτα με λιγο χαι χατ και ταμπουρο και το βαφτιζουν "ροκ" της εποχης και λενε οτι παιζουν ροκ. Δεν με νοιαζουν αν λενε οτι ακουνε ροκ πραγματα, ας ακουνε οτι γουσταρουν αλλα αυτο που παιζουν δεν ειναι ροκ και οι ροκ επιρροες τους δεν φαινονται πουθενα. Αναφερομαι για συγκροτηματακια που κατα κορων προωθει το mad, μπαντες της μιας επιτυχιας-μπαλαντας για τα κοριτσακια που δεν εχουν τι να κανουν οταν δεν γινονται πιτα στα κλαμπ και στα μπουζουκια και θελουν να το παιξουν λγο ψαγμενες και για τα alternative "αντρακια" που κατα βαθος σερνονται και αυτα στα μπουζουκια.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry