Αποστολέας Θέμα: October 2008 - Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM  (Αναγνώστηκε 4848 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Χαιρετω το φορουμ για μια ακομα φορα και η αφορμη ειναι ενα καινουριο κομματι που ανεβασα στο προφιλ μου!

Ο τιτλος του: EASY ROOM


www.myspace.com/mikemossproject

Θα ειναι και το τελευταιο κομματι που ανεβαζω πρωτου μια ολοκληρωμενη δουλεια ειναι ετοιμη.
Βεβαιως οπως εχω ηδη πει, η εκπληρωση των στρατιωτικων υποχρεωσεων προεχει αλλα πιστευω να στριμωξω καποιες ηχογραφησεις και να προχωρησει το πραγμα.

Εν τω μεταξυ θα συνομιλουμε απο το αγαπητο μας φορουμ οποτε αυτο καθισταται δυνατο.


Θα ακουσω με χαρα τα σχολια σας!

ΜΙΚΕ

« Τελευταία τροποποίηση: 25/10/08, 10:26 από mikemoss »

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #1 στις: 23/10/08, 18:58 »
Μπραβο Mike..Ωραιο το κομματι..
Prog βαση και ωραιες μελωδιες και χωσιματα απο πανω..
Αναμενω την δουλεια ολοκληρωμενη στο μελλον..
Καλη επιτυχια.. ;)
Alex

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #2 στις: 23/10/08, 19:38 »
Δυνατό!!! Πολύ όμορφο και έξυπνα γραμμένο κομμάτι.. Μπράβο!!

Να σου πω την αλήθεια μου κάνει περισσότερο για opening track ενός concept album παρά instrumental.. Η εισαγωγή εμπνέει ένα μυστήριο που σπάνια βρίσκεις.. Το κομμάτι κύλισε όμορφα στα αυτιά μου με εξαίρεση την μετάβαση στο 2:10 η οποία μου φάνηκε κάπως απότομη.. Μου φαίνεται ότι ήθελε λίγο ακόμα προετοιμασία η μετατροπία αλλά ίσως είναι λόγω του γεγονότος ότι το άκουγα για πρώτη φορά.. Φαντάζομαι στις επόμενες ακροάσεις να τρέξει πιο smoothly το συγκεκριμένο σημείο.. Γενικά όμως η σύνθεση βρίσκεται σε πολύ υψηλό επίπεδο και για το παίξιμο σου και τη φρασεολογία σου στα έχω πει σε άλλο post ;)..

Keep it up!!!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #3 στις: 24/10/08, 01:07 »
Μπραβο Mike..Ωραιο το κομματι..
Prog βαση και ωραιες μελωδιες και χωσιματα απο πανω..
Αναμενω την δουλεια ολοκληρωμενη στο μελλον..
Καλη επιτυχια.. ;)
Alex

Ευχαριστω πολυ Αλεξ!

Τα λογια σου οπως και ολων εδω μεσα με τιμουν!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #4 στις: 24/10/08, 01:09 »
Δυνατό!!! Πολύ όμορφο και έξυπνα γραμμένο κομμάτι.. Μπράβο!!

Να σου πω την αλήθεια μου κάνει περισσότερο για opening track ενός concept album παρά instrumental.. Η εισαγωγή εμπνέει ένα μυστήριο που σπάνια βρίσκεις.. Το κομμάτι κύλισε όμορφα στα αυτιά μου με εξαίρεση την μετάβαση στο 2:10 η οποία μου φάνηκε κάπως απότομη.. Μου φαίνεται ότι ήθελε λίγο ακόμα προετοιμασία η μετατροπία αλλά ίσως είναι λόγω του γεγονότος ότι το άκουγα για πρώτη φορά.. Φαντάζομαι στις επόμενες ακροάσεις να τρέξει πιο smoothly το συγκεκριμένο σημείο.. Γενικά όμως η σύνθεση βρίσκεται σε πολύ υψηλό επίπεδο και για το παίξιμο σου και τη φρασεολογία σου στα έχω πει σε άλλο post ;)..

Keep it up!!!


1000 ευχαριστω και σε σενα faser!

Να σου πω αρχικα κι εμενα λιγο αποτομο μου φανηκε αλλα αποφασισα να το αφησω αφου τελικα μου αρεσε. Λογικα θα αρεσει και σε σενα  ;)

Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Όπως θα δεις σε άλλο σημείο το παίξιμό σου μου αρέσει πολύ, το ίδιο και οι μελωδίες σου. Σε αυτό το κομμάτι πήγαινες σκόπιμα για τον black metal ήχο στις ρυθμικές? Γιατί αν όχι, σου χαντακώνει ένα πάρα πολύ καλό κομμάτι (για το γούστο μου). Και το wah στη ρυθμική στη γέφυρα είναι...κάπως. Και λέω κρίμα γιατί μπαίνει στο καπάκι ένα γ@μάτο σόλο και δημιουργείται περίεργη αίσθηση.

Συνολικά μου άρεσε πάντως!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Όπως θα δεις σε άλλο σημείο το παίξιμό σου μου αρέσει πολύ, το ίδιο και οι μελωδίες σου. Σε αυτό το κομμάτι πήγαινες σκόπιμα για τον black metal ήχο στις ρυθμικές? Γιατί αν όχι, σου χαντακώνει ένα πάρα πολύ καλό κομμάτι (για το γούστο μου). Και το wah στη ρυθμική στη γέφυρα είναι...κάπως. Και λέω κρίμα γιατί μπαίνει στο καπάκι ένα γ@μάτο σόλο και δημιουργείται περίεργη αίσθηση.

Συνολικά μου άρεσε πάντως!

Καλησπερα και ευχαριστω για τα καλα λογια!

Να σου πω την αληθεια οχι δεν σκοπευα σε black metal ηχο...χεχε..και ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω που ειδες το μπλακ μεταλ στοιχειο... ??? Εν πασει περιπτωσει, αν σου ακουγεται ετσι δικαιωμα σου, αλλα δεν θεωρω οτι χαντακωνει το κομματι ενα πολυ βασικο μερος του.

Για το wah αν καταλαβα καλα εννοεις την καθαρη στην αρχη με Phaser. Το συγκεκριμενο εφε βρισκεται εκει για να δημιουργησει συγκεκριμενη ατμοσφαιρα. Αν γινεις πιο σαφης ως προς αυτο το "καπως" με χαρα να σου απαντησω.




Αποσυνδεδεμένος Guitarero 240bpm

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 439
  • Μοιάζει η ταστιέρα με δρόμο ταχείας κυκλοφορίας...
    • Προφίλ
Σαν να φαλτσάρει...
Όσο για το Black metal, είναι που... ξύνει αρκετά. Το λέω γιατί μου ξένισε μια και γενικα έχεις πολύ καθαρούς ήχους!

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Σαν να φαλτσάρει...
Όσο για το Black metal, είναι που... ξύνει αρκετά. Το λέω γιατί μου ξένισε μια και γενικα έχεις πολύ καθαρούς ήχους!

Μου κανει εντυπωση...

Ε κοιτα το φειζερ ετσι κι αλλιως συνδυαζει δυο κυματομορφες που ταλαντωνονται εκτος φασης οποτε το "φαλτσαρισμα" ειναι επιθυμητο.

Οπως εχω πει και σε αλλο ποστ, οταν δεν εχει γινει μαστερινγκ ειναι λογικο απο ηχοσυστημα σε ηχοσυστημα να αλλαζει ο ηχος.

Ευχαριστω για το χρονο σου,
ΜΙΚΕ

Αποσυνδεδεμένος gkou

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1978
  • Φύλο: Γυναίκα
  • https://myspace.com/gkou
    • Προφίλ
    • my songs and my covers
Δεν είμαι ειδική στο είδος, παρόλα αυτά το κομμάτι μου θύμισε πολλά άλλα και μου άρεσαν πολύ τα γυρίσματά σου!

Αποσυνδεδεμένος armagedon

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 921
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: October 2008 - Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #10 στις: 08/11/08, 09:43 »
Απο τοτε που μπηκα στο forum,εχω μεινει εκθαμβος απο την αποδοση,τηντεχνικη,την δημιουργικοτητα καποιων παιδιων.το παιξιμο σου ειναι ξεχωριστο,ΑΨΟΓΟ.. Τι να πω αλλο, εισαι ενας απο τους κιθαριστες που ζηλευω,θα ηθελα να παιζω ετσι..BRAVO. ??? ;)
sweet music of my soul...
http://www.myspace.com/449782115

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: October 2008 - Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #11 στις: 10/11/08, 01:26 »
Δεν είμαι ειδική στο είδος, παρόλα αυτά το κομμάτι μου θύμισε πολλά άλλα και μου άρεσαν πολύ τα γυρίσματά σου!

Ευχαριστω για τα σχολια σου!
Δεν  χρειαζεται να εισαι ειδικη για να εκφερεις αποψη απλα σαρεσει ή δεν σαρεσει και η αντικειμενικη αποψη ειναι πολυ πιο χρησιμη απο αυτη των "ειδικων" που καποιες φορες ειναι αποστειρωμενες...

Και παλι thanks  :) :)

Αποσυνδεδεμένος Mike Moss

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 727
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: October 2008 - Νεο τραγουδι στο προφιλ μου: EASY ROOM
« Απάντηση #12 στις: 10/11/08, 01:37 »
Απο τοτε που μπηκα στο forum,εχω μεινει εκθαμβος απο την αποδοση,τηντεχνικη,την δημιουργικοτητα καποιων παιδιων.το παιξιμο σου ειναι ξεχωριστο,ΑΨΟΓΟ.. Τι να πω αλλο, εισαι ενας απο τους κιθαριστες που ζηλευω,θα ηθελα να παιζω ετσι..BRAVO. ??? ;)

Εγω τι να πω, το σχολιο σου με αποστομωσε! Τιμη μου και χαρα μου :)

Ναι οντως, το να ακουμε και να μοιραζομαστε μουσικη με πολλους τρομερους κιθαριστες και μουσικους εδω μεσα, και να συνειδητοποιουμε ποσος κοσμος γουσταρει την κιθαρα ειναι πολυ ωραια φαση!

Και παλι να σαι καλα!
Μιχαλης

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
2 Απαντήσεις
3040 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/03, 22:49
από cavallino
16 Απαντήσεις
9904 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/04, 14:35
από Βραζίλης
1 Απαντήσεις
2685 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/10/07, 18:29
από parlats
6 Απαντήσεις
4973 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/06/09, 14:46
από Night.Crawler
0 Απαντήσεις
1606 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/11/10, 01:42
από Garvin
5 Απαντήσεις
7575 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 06/10/17, 12:43
από cigaret13
17 Απαντήσεις
4568 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/18, 00:01
από vegos
2 Απαντήσεις
2764 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/03/18, 16:50
από Uriah
0 Απαντήσεις
1039 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/20, 00:47
από vegos
5 Απαντήσεις
2346 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/06/21, 22:24
από BitCollector