Αποστολέας Θέμα: Univibe clone.Ποιο απ'όλα?ποια η διαφορά ενός univibe με ένα vintage tremolo?  (Αναγνώστηκε 11162 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος Freedom (modeerf)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Sssouoouounnnd....
    • Προφίλ
    • Freedom of Music<=>Music of Freedom
Ποια βοήθεια???   ;)

ΜΕ ΓΕΙΑ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!  ;)
Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβούμαι τίποτα, λυτρώθηκα από το νου κι από την καρδιά, ανέβηκα πιο πάνω, είμαι λεύτερος.

Αποσυνδεδεμένος if_it_is?

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 211
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Μπα ρε συ αυτά ειναΙ φτηνά δεν εχεις κάτι πιο ακριβό?? ;D :P :P

 ;)

Εσυ ποια έχεις δοκιμάσει από vibes?

Περισσοτερη σημασια ισως εχει τι εχω δοκιμασει απλα με το δικο μου gear, οποτε here goes...για μεγαλο διαστημα ειχα ενα Fulltone Mini Dejavibe και τωρα ενα KR Megavibe...μεχρι να πουληθει το Deja τα εκανα Α/Β με το δικο μου gear αρκετες φορες αν και απο την πρωτη φορα ειχα βγαλει τα δικα μου -υποκειμενικα- συμπερασματα...

επειδή την ψάχνω για vibe αυτές τις μέρες τι καλύτερο είχε το megavibe απ το deja-vibe??

δεν ξέρω που να τ ακούσω στον ίδιο ενισχυτή όλα μαζί και έτσι η σύγκριση που κάνω είναι της πλάκας.. :( :-\

Αποσυνδεδεμένος Freedom (modeerf)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 140
  • Φύλο: Άντρας
  • Sssouoouounnnd....
    • Προφίλ
    • Freedom of Music<=>Music of Freedom
επειδή την ψάχνω για vibe αυτές τις μέρες τι καλύτερο είχε το megavibe απ το deja-vibe??

δεν ξέρω που να τ ακούσω στον ίδιο ενισχυτή όλα μαζί και έτσι η σύγκριση που κάνω είναι της πλάκας.. :( :-\

Χρονια καλα, σορυ για την καθυστερηση...

Το τι "καλυτερο" ειχε το megavibe απο το deja και οτιδήποτε αλλο εχω δοκιμασει δεν θεωρώ σκοπιμο να το αναφέρω γιατι οπως εγραψα σε προηγουμενο ποστ ειναι εως εναν βαθμό υποκειμενικό, ουσιαστικα θα σου ελεγα τι δεν μου αρεσε στο deja (και ολα τα υπολοιπα) με το δικο μου gear (plexi, κιθαρες με low output μονοπηνιακους, φαζ κοκ) και τα δικα μου αυτιά το οποιο κανονικά δεν θα επρεπε να σου πει τιποτα ουτως ή άλλως...κανενα vibe απο αυτα που εχω δοκιμασει εγω τουλαχιστον δεν ακουγεται ιδιο με το αλλο το θεμα ειναι ποιο σου κανει και εχει μεγαλη σημασία το gear σου και το τι περιμενεις εσυ απο ενα vibe...ειναι πολυ ενδιαφερον το γεγονος οτι παιδια που τα ακουσαν και τα 2 στον ιδιο ενισχυτή ειχαν διαφορετικές προτιμήσεις οι περισσοτερες απο τις οποιες btw ηταν υπερτου Deja vibe... ;)

Ξερω οτι δεν βοηθησα...αν οντως ενδιαφερεσαι σοβαρα, εισαι Αθήνα και το gear σου ειναι σχετικά φορητο (=οχι κεφαλη και 4χ12, 5 διαφορετικες κιθαρες κοκ) ισως να μπορουσαμε να κανονισουμε κανενα shoot out με 4 διαφορετικά vibes... ;)
Δεν ελπίζω τίποτα, δε φοβούμαι τίποτα, λυτρώθηκα από το νου κι από την καρδιά, ανέβηκα πιο πάνω, είμαι λεύτερος.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
5 Απαντήσεις
5508 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/08/04, 21:53
από Johnie Darko
154 Απαντήσεις
75131 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 03/10/07, 12:54
από Vaiking
79 Απαντήσεις
59020 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/12/07, 13:40
από Jezus
6 Απαντήσεις
4598 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 07/05/08, 17:02
από fenderiarhs
5 Απαντήσεις
3205 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/05/08, 09:40
από Evangelos 123
21 Απαντήσεις
7473 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/07/08, 10:56
από teo_gp
0 Απαντήσεις
2092 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/08, 16:43
από Lightstringer
11 Απαντήσεις
23661 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/01/10, 00:29
από Αλκιβιαδης
21 Απαντήσεις
6814 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/02/09, 01:51
από ed_hunter
2 Απαντήσεις
4429 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/02/15, 15:01
από Μelexdy