Σελίδες:
  • #1 από Light_Without_Heat στις 30 Apr 2006
  • Άλλη μια διασκευή μου σε άλλο ένα κομμάτι του Satriani.Οι κιθάρες είναι όλες δικές μου Lead και rhythm. Προσπάθησα για άλλη μια φορά να φέρω το κομμάτι στα μέτρα μου και μου βγήκε αρκετά πιο metal και πολύ πιο βαρύ.Ελπίζω να απολαύσετε,κάθε κριτική ευπρόσδεκτη.

    http://rapidshare.de/files/19301202/DEVIL_S_SLIDE2.mp3.html
  • #2 από Boogieman (του Kithara.gr!!!) στις 30 Apr 2006
  • Πόρωση...τα ρυθμικά είναι πολύ δυνατά...αν και δεν είναι το είδος που ακούω πολύ συχνά, μ΄άρεσε.

    Επίσης η ηχογράφιση είναι άψογη.
  • #3 από Light_Without_Heat στις 30 Apr 2006
  • Σ'ευχαριστώ φίλε Boogieman για τα καλά σου λόγια.Αυτή τη φορά πράγματι έδωσα περισσότερη σημασία στη μείξη.Να'σαι καλά.
  • #4 από kostas vretos στις 30 Apr 2006
  • Παρα πολυ ομορφο.Καλογραμμενο και καλοπαιγμενο.
    Μονο μια παρατηρηση, αν μου επιτρεπεις....Δουλεψε λιγο παραπανω τα legato, τα οποια ειναι ελαφρως πισω ρυθμικα :).
    Πραγματικα πολυ ομορφη διασκευη παντως.Μπραβο John...
  • #5 από Light_Without_Heat στις 30 Apr 2006
  • Να'σαι καλά φίλε Κώστα.Θα το λάβω υπ'οψην μου για τα legato που είπες.Θα ήθελα επίσης και την γνώμη σας για τον ήχο γενικά στις κιθάρες (ρυθμικές και lead) επειδή ακόμα πειραματίζομαι με τον εξοπλισμό μου και δεν έχω βρεί κάποιον ήχο να μου ταιριάζει απόλυτα.Ευχαριστώ για τον χρόνο σας παντως :P:P:P
  • #6 από Jose στις 17 May 2006
  • Μπράβο φίλε John_Goulos. Μου άρεσε ο βρώμικος ήχος που έδωσες στα ρυθμικά, ο ήχος της lead κιθάρας με προβλημάτισε λίγο, τον βρήκα λίγο μουντό. Δε ξέρω, ίσως είναι γιατί έχω συνηθίσει την original εκτέλεση του Joe. Όμως αυτά είναι λεπτομέρειες.  Πιστεύω ότι με τον πειραματισμό θα βρεις τον ήχο που ψάχνεις.  ;) ;)Για την τεχνική σου τα σχόλια περιττεύουν!
  • #7 από Light_Without_Heat στις 17 May 2006
  • Σ'ευχαριστώ φίλε Jose για τα καλά σου λόγια.Ο ήχος της lead πράγματι είναι κομματάκι μουντός.Κατέληξα εκεί όμως γιατί γενικά έψαχνα έναν ήχο με πολύ mid-bass και λιγότερο treble.Ίσως το παράκανα λιγάκι όμως,γούστα είναι αυτά :).Anyway ευχαριστώ για το χρόνο σου και να'σαι καλά  8).
Σελίδες: