Σελίδες:
  • #26 από Moonchild_ στις 18 Feb 2008
  • Γιατι φιλε μερικα τραγουδια (υμνους) δε μπορεις να τα διασκευασεις! Και ποσο μαλλον με αυτον τον κουλο τροπο.
    θανατος στα tribute bands τοτε,dream theater/lacuna coil και αλλα 12342545 bands οξω..απαγορευονται οι διασκευες..
    ελεος ρε φιλε,πραγματικα ακομα θεωρεις οτι μιλας σοβαρα?
    εσυ δλδ οταν παιξεις με την μπαντα σου,απ την αρχη θα παιζεις μονο δικες σου ιδεες..διασκευη σε τιποτα ετσι?

    Θανατος ναι (οχι σε ολα βεβαια, υπαρχουν και καλα tribute bands που σεβονται τον original καλλιτεχνη) Ζητω λοιπον τα original εξω οι μαιμουδες!
    Τωρα δε καταλαβενω τι πατε να συγκρινετε του Deep Purple με τους μεταφραστες Γιαπωνεζους? Νομιζω ειναι η μερα με τη νυχτα. Οι Deep Purple ειναι η ιστορια της μουσικης. Οι Γιαπωνεζοι τι ειναι? Παλι καλα που δε βγαλαν κανα γουωκ να τηγανισουν και ρυζι στο λαιβ. Αφηστε ρε παιδια. Μη μου λετε οτι καλη διασκευη τωρα ελεος.
  • #27 από Neikos στις 18 Feb 2008
  • φιλε μου σε βρισκω πολυ καθετο στην αποψη σου για τις διασκευες....για το τι εχουν προσφερει οι Ιαπωνες δεν νομιζω πως μας ενδιαφερει....αλλωστε δεν εχουμε σχεδον καμια επαφη με την μουσικη τους παραδοση....
    αλλα εξακολουθω να πιστευω πως η διασκευη και οχι αντιγραφη του κομματιου....διοτι μη ξεχναμε εχουν μεταφρασει τους στιχους και ενορχηστρωσαν  με διαφορετικα απο τα αρχικα οργανα το κομματι...ειναι παρα πολυ καλη και αξια επαινου!
  • #28 από Moonchild_ στις 18 Feb 2008
  • φιλε μου σε βρισκω πολυ καθετο στην αποψη σου για τις διασκευες....για το τι εχουν προσφερει οι Ιαπωνες δεν νομιζω πως μας ενδιαφερει....αλλωστε δεν εχουμε σχεδον καμια επαφη με την μουσικη τους παραδοση....
    αλλα εξακολουθω να πιστευω πως η διασκευη και οχι αντιγραφη του κομματιου....διοτι μη ξεχναμε εχουν μεταφρασει τους στιχους και ενορχηστρωσαν  με διαφορετικα απο τα αρχικα οργανα το κομματι...ειναι παρα πολυ καλη και αξια επαινου!
    Τι να πω? Ο μονος λογος που μπορει να σου αρεσε ειναι οτι εσυ, πιθανως, εισαι καποιου αλλου ειδους κ χαρηκες που ενας υμνος της ροκ ξεφτιλιστικε απο κατι παραδοσιακους γιαπωνεζους που αφησαν την κουζινα με τα ρυζια και τα σουσι, ακουσαν εναν δισκο deep purple, και ειπαν χει, αυτο θα το κανουμε διασκευη. Το θεμα βρισκεται στην ενοτητα διασκεδαση. Το site που ειναι το video λεγεται College Houmor. Εγω λοιπον βλεπω το βιντεο απλα γελαω.....
  • #29 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 18 Feb 2008
  • Οι Deep Purple ειναι η ιστορια της μουσικης. Οι Γιαπωνεζοι τι ειναι? Παλι καλα που δε βγαλαν κανα γουωκ να τηγανισουν και ρυζι στο λαιβ.


    Θα αφήσω επιμέρους τις υπερβολές που γράφεις γιατι είναι πραγματικά για γέλια. Ιστόρια της μουσικής and the balls of Karambela...

    Και θα σε ρωτήσω: Σε πιο σημείο δεν "σεβαστηκαν" τον αρχικό καλλιτέχνη? Τί σεβασμός δλδ ούτε βγήκαν με το κώλο έξω ούτε κάναν καραγκιοζιλίκια. Έπαιξαν ένα κομμάτι,διασκευασμένο στη παράδοσή τους. Αν θέλεις να μιλήσουμε για έλλειψη σεβασμού, κοίτα το πόστ σου που συμπύκνωσες πόσες χιλιάδες χρόνια πολιτισμού σε ένα τηγάνι γουόκ..(Tο οποίο wok είναι κινέζικο, αλλα τί μας νοίαζει, όλοι σχιστομάτιδες είναι,ε?)
  • #30 από Moonchild_ στις 18 Feb 2008
  • Οι Deep Purple ειναι η ιστορια της μουσικης. Οι Γιαπωνεζοι τι ειναι? Παλι καλα που δε βγαλαν κανα γουωκ να τηγανισουν και ρυζι στο λαιβ.


    Θα αφήσω επιμέρους τις υπερβολές που γράφεις γιατι είναι πραγματικά για γέλια. Ιστόρια της μουσικής and the balls of Karambela...

    Και θα σε ρωτήσω: Σε πιο σημείο δεν "σεβαστηκαν" τον αρχικό καλλιτέχνη? Τί σεβασμός δλδ ούτε βγήκαν με το κώλο έξω ούτε κάναν καραγκιοζιλίκια. Έπαιξαν ένα κομμάτι,διασκευασμένο στη παράδοσή τους. Αν θέλεις να μιλήσουμε για έλλειψη σεβασμού, κοίτα το πόστ σου που συμπύκνωσες πόσες χιλιάδες χρόνια πολιτισμού σε ένα τηγάνι γουόκ..(Tο οποίο wok είναι κινέζικο, αλλα τί μας νοίαζει, όλοι σχιστομάτιδες είναι,ε?)

    Wikipedia
    "...Deep Purple are an English hard rock band formed in Hertfordshire in 1968.[4] Along with Led Zeppelin and Black Sabbath, they are considered one of the pioneers of heavy metal and modern hard rock,[5] although the members of the band have always refused to label themselves as heavy metal. The band has also incorporated pop and progressive rock elements [5], was once listed by the Guinness Book of World Records as the world's loudest band,[5][6][7] and has sold over 100 million albums worldwide.[8][9][10][11]..."
    Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
    "...Ιστόρια της μουσικής and the balls of Karambela..."

    No Comment
  • #31 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 18 Feb 2008
  • Wikipedia
    "...Deep Purple are an English hard rock band formed in Hertfordshire in 1968.[4] Along with Led Zeppelin and Black Sabbath, they are considered one of the pioneers of heavy metal and modern hard rock,[5] although the members of the band have always refused to label themselves as heavy metal. The band has also incorporated pop and progressive rock elements [5], was once listed by the Guinness Book of World Records as the world's loudest band,[5][6][7] and has sold over 100 million albums worldwide.[8][9][10][11]..."
    Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood
    "...Ιστόρια της μουσικής and the balls of Karambela..."

    No Comment
    Συγνώμη, αλλα νόμιζα οτι μιλάω με λογικά άτομα. Αυτό που μου λες είναι οτι η ιστορία της μουσικής επειδή :
    Α)It's the worlds loudest band
    Β)Πούλησαν 100.000.000 δίσκους
    Γ)Ηταν πρωτοπόροι του ροκ και μεταλ.

    Εχουμε και λέμε:
    Α)Εκανες το κόπο να κοιτάξεις το λινκ για το world's loudest band? Σε ένταση εννοούμε. Με ενισχυτές το κάνει και η γιαγιά μου, της οποίας η σχέση με τη μουσική είναι ότι αμολάει όταν κοιμάται.
    Β)Ενδιαφέρουσα η προσέγγισή σου να θεωρείς "Ιστορία της μουσικής" όποιον πουλάει πολλούς δίσκους..Αλήθεια, πόσους πρέπει να πουλήσω για να μπώ στο πάνθεων?
    Γ)Του ροκ και του μέταλ.Οχι της μουσικής. Του ροκ και του μέταλ.

    Κοινώς, οι Deep Purple ήταν πολλά πράγματα, δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς αυτό, αλλα για όνομα του θεού, ΟΧΙ η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ....

    Και για να μείνουμε στο θέμα μας, ξέρεις τίποτα απο Ιαπωνικό πολιτισμό? Εγώ προσωπικά δεν ξέρω, αλλα ξέρω οτι δεν θα σύγκρινα ποτέ μια μπάντα  με ένα πολιτισμό χιλιάδων ετών... ;) ;)
  • #32 από Moonchild_ στις 18 Feb 2008
  • Με αυτες σου τις δηλωσεις για του Deep Purple κανονικα θα επρεπε να σε ειχα αφορισει απο το χωρο της ροκ...  ;D
    Για τον Ιαπωνικο πολιτισμο, δε ξερω τιποτα, αλλα και δεν χρειαζεται κιολας να μαθω, γιατι πολυ απλα εδω δε σχολιαζουμε αυτον, αλλα ενα τραγουδι, ενα τραγουδι hard rock που μεταμορφωθηκε σε σουσι opera...
  • #33 από Μάνος Καμπούρης (m.k.) στις 18 Feb 2008
  • Μαμάτο! Έπαθα την πλάκα μου. Μη σου πω και το Θησείο μου! Απίστευτοι οι τύποι! Και όντως, για να είσαι καλλιτέχνης, θα πρέπει να είσαι και κομματάκι ανοιχτόμυαλος...
  • #34 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 18 Feb 2008
  • Με αυτες σου τις δηλωσεις για του Deep Purple κανονικα θα επρεπε να σε ειχα αφορισει απο το χωρο της ροκ...  ;D
    Για τον Ιαπωνικο πολιτισμο, δε ξερω τιποτα, αλλα και δεν χρειαζεται κιολας να μαθω, γιατι πολυ απλα εδω δε σχολιαζουμε αυτον, αλλα ενα τραγουδι, ενα τραγουδι hard rock που μεταμορφωθηκε σε σουσι opera...
    Ευχαριστώ που απαντάς στα επιχειρήματά μου.
    Αφόρησέ με απο όπου θες, αλλα κατάλαβε οτι μουσική δεν είναι μόνο η ροκ. Οι Deep Purple αναμφισβήτητα ήταν μια μεγάλη μπάντα. Στο χώρο της ρόκ όμως. Στην ευρύτερη μουσική του κόσμου είναι μια σταγόνα στον ωκεανό.

    Τον Ιαπωνικό πολιτισμό μόνο σου τον σχολίασες, συμπυκνώνοντάς τον σε ένα μαγειρικό σκεύος, και παρουσιάζοντας μια άρτια εκτελεσμένη και συντεθεμένη διασκευή ενός κομματιού ως μια sushi opera.
  • #35 από Spell@lchemist! στις 18 Feb 2008
  • Με αυτες σου τις δηλωσεις για του Deep Purple κανονικα θα επρεπε να σε ειχα αφορισει απο το χωρο της ροκ...  ;D
    Για τον Ιαπωνικο πολιτισμο, δε ξερω τιποτα, αλλα και δεν χρειαζεται κιολας να μαθω, γιατι πολυ απλα εδω δε σχολιαζουμε αυτον, αλλα ενα τραγουδι, ενα τραγουδι hard rock που μεταμορφωθηκε σε σουσι opera...
    τελικα εισαι πολυ ανοιχτομυαλος..το αποδεικνυεις περιτρανα..good job!!
    συνεχιστε...
  • #36 από Jimi Pap στις 19 Feb 2008
  • Θεικο!! ;D Μου αρεσε το σοβαρο τους υφος και η στοματαρα αυτουνου που εκανε δευτερα φωνητικα!!!LOL!!Επρεπε ομως να βαλουν και αγγλικους υποτιτλους οπως εδω:

  • #37 από Moonchild_ στις 19 Feb 2008
  • Με αυτες σου τις δηλωσεις για του Deep Purple κανονικα θα επρεπε να σε ειχα αφορισει απο το χωρο της ροκ...  ;D
    Για τον Ιαπωνικο πολιτισμο, δε ξερω τιποτα, αλλα και δεν χρειαζεται κιολας να μαθω, γιατι πολυ απλα εδω δε σχολιαζουμε αυτον, αλλα ενα τραγουδι, ενα τραγουδι hard rock που μεταμορφωθηκε σε σουσι opera...
    Ευχαριστώ που απαντάς στα επιχειρήματά μου.
    Αφόρησέ με απο όπου θες, αλλα κατάλαβε οτι μουσική δεν είναι μόνο η ροκ. Οι Deep Purple αναμφισβήτητα ήταν μια μεγάλη μπάντα. Στο χώρο της ρόκ όμως. Στην ευρύτερη μουσική του κόσμου είναι μια σταγόνα στον ωκεανό.

    Τον Ιαπωνικό πολιτισμό μόνο σου τον σχολίασες, συμπυκνώνοντάς τον σε ένα μαγειρικό σκεύος, και παρουσιάζοντας μια άρτια εκτελεσμένη και συντεθεμένη διασκευή ενός κομματιού ως μια sushi opera.
    Η ροκ ειναι μια σταγονα στον ωκεανο ή μηπως ο ωκεανος? Τουλαχιστον τον 20ο αιωνα?
  • #38 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 19 Feb 2008
  • Η ροκ ειναι μια σταγονα στον ωκεανο ή μηπως ο ωκεανος? Τουλαχιστον τον 20ο αιωνα?

    Αυτό που είπα είναι οτι οι Deep Purple είναι μια σταγόνα στον ωκεανό της παγκόσμιας και ανα τους καιρούς μουσική. Δεν περιορίστηκα στον 20ο αιώνα. Αμα εσύ θεωρείς μουσική ότι υπήρχε τον 20ο αιώνα, όφειλες να το προσδιορίσεις καθότι διαβάζω τα λεγόμενα σου, δεν συζητάμε. Αν αδυνατείς να εκφραστείς, δεν με κόφτει μια. Τη παγκόσμια μουσική ιστορία, δεν την αποτελούν πάντως οι Deep Purple.

    Συνοψίζοντας, πιστεύω οτι οι Ιάπωνες που είδαμε "ροκάρουν" πολύ καλύτερα απο πολλές άλλες μπάντες που θέλουν να αποκαλούνται ροκ. Γιατί? Γιατί κατάφεραν και έδωσαν  το δικό τους στίγμα σε ένα απο τα αντιπροσωπευτικότερα κομμάτια της ροκ ιστορίας
  • #39 από Moonchild_ στις 19 Feb 2008
  • Η ροκ ειναι μια σταγονα στον ωκεανο ή μηπως ο ωκεανος? Τουλαχιστον τον 20ο αιωνα?

    Αυτό που είπα είναι οτι οι Deep Purple είναι μια σταγόνα στον ωκεανό της παγκόσμιας και ανα τους καιρούς μουσική. Δεν περιορίστηκα στον 20ο αιώνα. Αμα εσύ θεωρείς μουσική ότι υπήρχε τον 20ο αιώνα, όφειλες να το προσδιορίσεις καθότι διαβάζω τα λεγόμενα σου, δεν συζητάμε. Αν αδυνατείς να εκφραστείς, δεν με κόφτει μια. Τη παγκόσμια μουσική ιστορία, δεν την αποτελούν πάντως οι Deep Purple.

    Συνοψίζοντας, πιστεύω οτι οι Ιάπωνες που είδαμε "ροκάρουν" πολύ καλύτερα απο πολλές άλλες μπάντες που θέλουν να αποκαλούνται ροκ. Γιατί? Γιατί κατάφεραν και έδωσαν  το δικό τους στίγμα σε ένα απο τα αντιπροσωπευτικότερα κομμάτια της ροκ ιστορίας
    Προσπερναω τα σχολια περι εκφρασης. Οι deep purple συμφωνα με το wikipedia ηταν μαζι με τους led zeppelin και τους black sabbath, "the pioneers of heavy metal and rock music". Επισης η ροκ μουσικη κατ εμε και κατα πολλους, ηταν το κυριαρχο μουσικο ειδος τον 20ο αιωνα. Συνεπως οι deep purple ηταν οι πρωτοποροι στο σημαντικοτερο ειδος μουσικης στον 20ο αιωνα. Κι εσυ μου λες οτι ηταν μια σταγονα στον ωκεανο. Ενταξει σεβαστη η αποψη σου. Εγινε κατανοητη.
  • #40 από Neikos στις 19 Feb 2008
  • Φιλε Vampovorator σε βρισκω καπως υπρβολικο...Οκ εγω υιοθετω την αποψη που λεει οτι η ροκ και η μεταλ ειναι απο τα σημαντικοτερα ρευματα του 20ου αιωνα αν και δεν πρεπει να ξεχναμε τις ριζες αυτων(τζαζ ακομα και κλασσικη...Βαγκνερ για παραδειγμα)....αλλα γυριζωντας στην στο θεμα μας ....εδω εχουμε να κανουμε με μια διασκευη, ανεφερα και πιο πανω σε τι διαφερει αυτη η διασκευη...και εσυ μου απαντησες...

    Τι να πω? Ο μονος λογος που μπορει να σου αρεσε ειναι οτι εσυ, πιθανως, εισαι καποιου αλλου ειδους κ χαρηκες που ενας υμνος της ροκ ξεφτιλιστικε απο κατι παραδοσιακους γιαπωνεζους που αφησαν την κουζινα με τα ρυζια και τα σουσι, ακουσαν εναν δισκο deep purple, και ειπαν χει, αυτο θα το κανουμε διασκευη. Το θεμα βρισκεται στην ενοτητα διασκεδαση. Το site που ειναι το video λεγεται College Houmor. Εγω λοιπον βλεπω το βιντεο απλα γελαω.....

    ειναι τωρα αυτο επιχειρημα???ημαρτον...ενταξει μπορει να μην κατεχω καποιες τρελες γνωσεις απο την Ιαπωνικη παραδοση αλλα κατι ξερω, ή μαλλον κατι εχω ακουσει...δεν την βρισκω ασχημη....τεσπα
    οπως η ροκ ηταν αλλα και ειχε ανοιχτομυαλους ακροατες ετσι και εμεις πρεπει να το επιβεβαιωσουμε...
    γιατι ισως και το ατομοπου εκανε αυτη την ενορχηστρωση εκει να πονταρε...οτι θα αποκομιζε θετικα σχολια γιατι πολυ απλα εχουμε μαθει να δεχομαστε και το διαφορετικο....εκτος βεβαια αν ακους Manowar οποτε κανω ντουπεκι ;D ;D ;D
  • #41 από Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood στις 19 Feb 2008
  • Προσπερναω τα σχολια περι εκφρασης.
    Γιατί? Δεν έχεις κάτι να απαντήσεις?
    Οι deep purple συμφωνα με το wikipedia ηταν μαζι με τους led zeppelin και τους black sabbath, "the pioneers of heavy metal and rock music". Επισης η ροκ μουσικη κατ εμε και κατα πολλους, ηταν το κυριαρχο μουσικο ειδος τον 20ο αιωνα. Συνεπως οι deep purple ηταν οι πρωτοποροι στο σημαντικοτερο ειδος μουσικης στον 20ο αιωνα. Κι εσυ μου λες οτι ηταν μια σταγονα στον ωκεανο. Ενταξει σεβαστη η αποψη σου. Εγινε κατανοητη.

    Ωραία.Ανακαλώ.Οι Deep Purple ΔΕΝ ήταν μια σταγόνα στον ωκεανο. Ασχετα αν το είχα ξεκαθαρίσει νωρίτερα.
    Κοινώς, οι Deep Purple ήταν πολλά πράγματα, δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς αυτό, αλλα για όνομα του θεού, ΟΧΙ η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ....


    Θα ήθελα τώρα να μου εξηγήσεις πως
    Οι Deep Purple ειναι η ιστορια της μουσικης.
    Αμα είναι να μου αναμασάς πάλι για το ροκ του 20ου αιώνα, γράψε απλά "αναμασώ"...

    Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας. Είπες χαρακτηριστικά
    υπαρχουν και καλα tribute bands που σεβονται τον original καλλιτεχνη)
    ενας υμνος της ροκ ξεφτιλιστικε απο κατι παραδοσιακους γιαπωνεζους
    Προσπερνόντας τα προσβλητικά σχόλια που έγιναν για τους Ιαπωνέζους, θα ήθελα να μου εξγήσεις το πώς ξεφτιλίστηκε το κομμάτι, και το που δεν σεβάστηκαν το αρχικό καλλιτέχνη.





  • #42 από Neikos στις 19 Feb 2008
  • Φιλε Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood αν και συμφωνω με την αποψη σου....
    θα σε παρακαλουσα να μην οξυνεις την κατασταση....
  • #43 από Moonchild_ στις 19 Feb 2008
  • Προσπερναω τα σχολια περι εκφρασης.
    Γιατί? Δεν έχεις κάτι να απαντήσεις?
    Οι deep purple συμφωνα με το wikipedia ηταν μαζι με τους led zeppelin και τους black sabbath, "the pioneers of heavy metal and rock music". Επισης η ροκ μουσικη κατ εμε και κατα πολλους, ηταν το κυριαρχο μουσικο ειδος τον 20ο αιωνα. Συνεπως οι deep purple ηταν οι πρωτοποροι στο σημαντικοτερο ειδος μουσικης στον 20ο αιωνα. Κι εσυ μου λες οτι ηταν μια σταγονα στον ωκεανο. Ενταξει σεβαστη η αποψη σου. Εγινε κατανοητη.

    Ωραία.Ανακαλώ.Οι Deep Purple ΔΕΝ ήταν μια σταγόνα στον ωκεανο. Ασχετα αν το είχα ξεκαθαρίσει νωρίτερα.
    Κοινώς, οι Deep Purple ήταν πολλά πράγματα, δεν μπορεί να το αρνηθεί κανείς αυτό, αλλα για όνομα του θεού, ΟΧΙ η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΜΟΥΣΙΚΗΣ....


    Θα ήθελα τώρα να μου εξηγήσεις πως
    Οι Deep Purple ειναι η ιστορια της μουσικης.
    Αμα είναι να μου αναμασάς πάλι για το ροκ του 20ου αιώνα, γράψε απλά "αναμασώ"...

    Και για να επιστρέψουμε στο θέμα μας. Είπες χαρακτηριστικά
    υπαρχουν και καλα tribute bands που σεβονται τον original καλλιτεχνη)
    ενας υμνος της ροκ ξεφτιλιστικε απο κατι παραδοσιακους γιαπωνεζους
    Προσπερνόντας τα προσβλητικά σχόλια που έγιναν για τους Ιαπωνέζους, θα ήθελα να μου εξγήσεις το πώς ξεφτιλίστηκε το κομμάτι, και το που δεν σεβάστηκαν το αρχικό καλλιτέχνη.

    Φιλε μου δε προκειται να ασχοληθω αλλο. Ευχαριστω πολυ




  • #44 από Spell@lchemist! στις 19 Feb 2008
  • Οι deep purple συμφωνα με το wikipedia ηταν μαζι με τους led zeppelin και τους black sabbath, "the pioneers of heavy metal and rock music". Επισης η ροκ μουσικη κατ εμε και κατα πολλους, ηταν το κυριαρχο μουσικο ειδος τον 20ο αιωνα. Συνεπως οι deep purple ηταν οι πρωτοποροι στο σημαντικοτερο ειδος μουσικης στον 20ο αιωνα. Κι εσυ μου λες οτι ηταν μια σταγονα στον ωκεανο. Ενταξει σεβαστη η αποψη σου. Εγινε κατανοητη.

    και η Deep Purple συμφωνα με τη μανα μου ηταν πολυ μετριοι....
    στην wikipedia,γραφουν fans,παιδια δλδ σαν εμας...
    δεν γραφει ο θεος(σου) η καποια ανωτερη οντοτητα στη wikipedia,που να μην μπορει να αμφισβητιθει...οποτε σχολια τετοιου τυπου ειναι ακυρα εκ φυσεως...;)
  • #45 από Moonchild_ στις 19 Feb 2008
  • Οι deep purple συμφωνα με το wikipedia ηταν μαζι με τους led zeppelin και τους black sabbath, "the pioneers of heavy metal and rock music". Επισης η ροκ μουσικη κατ εμε και κατα πολλους, ηταν το κυριαρχο μουσικο ειδος τον 20ο αιωνα. Συνεπως οι deep purple ηταν οι πρωτοποροι στο σημαντικοτερο ειδος μουσικης στον 20ο αιωνα. Κι εσυ μου λες οτι ηταν μια σταγονα στον ωκεανο. Ενταξει σεβαστη η αποψη σου. Εγινε κατανοητη.

    και η Deep Purple συμφωνα με τη μανα μου ηταν πολυ μετριοι....
    στην wikipedia,γραφουν fans,παιδια δλδ σαν εμας...
    δεν γραφει ο θεος(σου) η καποια ανωτερη οντοτητα στη wikipedia,που να μην μπορει να αμφισβητιθει...οποτε σχολια τετοιου τυπου ειναι ακυρα εκ φυσεως...;)
    Επειδη το λεει η wikipedia, που γραφεται απο παιδια σαν κι εμας, παει να πει οτι ειναι ακυρο. Οκ i rest my case. Αφηνω τη μουσικη που ακουω απο το 1983 και παω να γινω μαγειρας, κηπουρος, νυχτοφυλακας whatever.
  • #46 από Spell@lchemist! στις 19 Feb 2008
  • Οχι μικρε...
    παει να πει πως ο καθενας εκφραζει την αποψη του..και ξεροντας πως η αποψεις ειναι σαν τις κωλοτυπιδες,ο καθενας μας εχει απο μια,το ιδιο σου εξηγω και γω...
  • #47 από Moonchild_ στις 19 Feb 2008
  • Αποψεις για ολα τα θεματα μπορει να εχουν ολοι.
    Αυτο δεν σημαινει πως ολοι εχουν τις σωστες, και πιστεψε με υπαρχουν σωστες αποψεις,
    και λαθος αποψεις και αποψεις που ειναι εν μερει σωστες.
  • #48 από GreekDudeCovers στις 19 Feb 2008
  • Το ότι θα γινόταν πόλεμος και για μια διασκευή Γιαπωνέζων στο smoke on the water δεν το περίμενα...  :-\
  • #49 από Spell@lchemist! στις 19 Feb 2008
  • Αποψεις για ολα τα θεματα μπορει να εχουν ολοι.
    Αυτο δεν σημαινει πως ολοι εχουν τις σωστες, και πιστεψε με υπαρχουν σωστες αποψεις,
    και λαθος αποψεις και αποψεις που ειναι εν μερει σωστες.
    το αν κρινεις μια αποψη ειτε σωστη ειτε οχι,ειναι υποκειμενικο..
    η λεξη αποψη με το σωστο η λαθος,δεν ταιριαζουν..
  • #50 από Moonchild_ στις 20 Feb 2008
  • το αν κρινεις μια αποψη ειτε σωστη ειτε οχι,ειναι υποκειμενικο..
    η λεξη αποψη με το σωστο η λαθος,δεν ταιριαζουν..

    Τι εννοεις? οτι οταν κανουμε κρισεις ειναι υποκειμενικες, και δεν μπορει να ειναι σωστες ή λαθος?
    Ηταν λαθος η εκφραση μου. Ηθελα να πω οτι ορισμενες αποψεις προσεγγιζουν την αληθεια, και αλλες που δεν την προσεγγιζουν.
    Το πηγαμε, ομως, σε φιλοσοφικο επιπεδο τωρα...
Σελίδες: