Σελίδες:
  • #26 από studio54 στις 09 May 2008


  • Αν θέλεις ήχο 80s ΔΕΝ γίνεται να μην έχεις όργανα και εργαλεία 80s

    Yamaha
    OCTAVER
    DISTORTION
    CHORUS
    AUTO WAH

    Ibanez
    Tubescreamer
    Echo/Delay
    Fuzz
    SmashBox

    Morley
    Classic True By Pass Wah

    Τα άλλα είναι του Μπάσσου (Berriger) φτηνιάρικα....
  • #27 από Diagrapste me epitelous στις 09 May 2008
  • 2 full-stack Orange σε καθε συναυλια (και παιζουν συχνα)


    Ας τα είχα κ θα τα κουβαλούσα στην πλάτη μου  ;D ;D ;D Η χαρά του να είσαι κιθαρίστας  ;D ;D ;D


    Εγω κουβαλαω λιγοτερα και δεν την παλευω παντως...  :P θελω ροαντι  ;D
    Και για του λογου το αληθες, αυτα

    τα ειχαν κουβαλησει τα παιδια για ενα μικρο λαιβ σε μια καφετερια στη Κορινθο@#$%
    Παντως οσοι γουσταρετε desert/stoner rock, ψαξτε για 1000mods, τα παιδια αξιζουν.
    Πισω στο θεμα μας, το πενταλμπορντ ειναι σε κατασταση ξηλωματος για να βγουν πραγματα που δεν χρησιμοποιω ποτε (π.χ. V-amp, loooper κτλ) και να μπουνε πανω τα νεα πεταλακια. Και νεα καλωδια απο αυτα που εχουν περισεψει απο το στουντιο που ξηλωνουμε σιγα-σιγα... μολις τελειωσω θα ποσταρω φοτο...


    Βλέπω παντού orange...θέλω να κλάψω !!  :P   (Τι λέγαμε για stoner ?? Θα το δω εγώ πάντως  ;D ;D ;D)
  • #28 από MakisSRV στις 10 May 2008
  • το κόκκινο,ναι είναι ιδιοκατασκευή :P..Είναι για να στέλνεις πετάλια είτε στο Input είτε στα loops...το chorus στη λούπα το έχω μαζί με το delay...στη σειρά με τα άλλα μου ακουγόντουσαν χάλια!

    Argo αυτό με τη μόντα του ds1 με έφτιαξε...!θα σου ζητησω λεπτομέρειες καμια μέρα!Για τι λεφτά μιλάμε γενικά??

    Τι μόντα για το ds-1 την έχει κάνει ένας φίλος στο δικό του πετάλι και μπορώ να πω 'έδωσε πνοή' στο ds-1.H μόντα έγινε στον JAM.
  • #29 από Σκίρων στις 11 May 2008
  • #30 από teo_gp στις 11 May 2008
  • teo.gp πολύ λιτή και απλή η πεταλιέρα σου! :P :P ;D
    Πως τα φέρνεις βόλτα με τόσα πετάλια?!?



     :) :) :) 8) 8) 8)
  • #31 από taxfreesax στις 11 May 2008
  • περιμενω νεες παραλαβες.. 8) στηνω κι επανερχομαι δρυμιστρερος!!  ;)
  • #32 από MakisSRV στις 12 May 2008
  • περιμενω νεες παραλαβες.. 8) στηνω κι επανερχομαι δρυμιστρερος!!  ;)

    'Ελα ρε tax!τρέλανε μας με τις νέες παραλαβές! ;D
    sehaliah και teo χαρά στο κουράγιο σας να ψάχνεται παραμέτρους ανάμεσα σε τόσα πεταλάκια!
    sehaliah η ρώσικη 'μούφα' τι διαφορά έχει με το little?
  • #33 από Jezus στις 12 May 2008
  • sehaliah, to MOOG ποιο ειναι? θελω και εγω ενα ρινγκ  :P
    Και γιατι εχεις δυο Π (ρωσικο και αμερικανικο), τοσο μεγαλη διαφορα και χρηση της κανεις?  :)

    Βλέπω παντού orange...θέλω να κλάψω !!  :P   (Τι λέγαμε για stoner ?? Θα το δω εγώ πάντως  ;D ;D ;D)


    Ναι, μονο που τα ειπα λαθος, πλεων εχουν και φουλ-στακ στο μπασο, και εκει οραντζ οπως βλεπεις  :D

    Εχω θελω τα σαν-ο παντως, και τον 200αρη σαουντ-σιτυ, γιατι ο δικος μου εχει μονο 6 ΕΛ34 και ειναι πιο λιγα βατ  :P
    Καποια απο αυτα τα ειχα ξετρυπωσει σε Αγγλια και Ελλαδα, και μετα τα παιδια με ξεπερασαν, βρηκαν απιστευτα μηχανηματα απο ΗΠΑ και Ελλαδα, εχουν πληρες σετ για κατεδαφιση κτιριου πλεων  ;D
  • #34 από Σκίρων στις 12 May 2008
  • @ MakisSRV
    Υπαρχουν βασικες διαφορες στα little, big(pa) @ Russian..
    Στα δικα μου αφτια, το αμερικανικο big muff (pa) ξυνει τρελα.
    εχει περισσοτερα πριμα και αυτή τη muffιλα που χωρις μια γενναια δοση γλυκου μπασσου και όγκου .. δε τρωγεται με τπτ!
    το Ρωσικο, εχει μια "αγριλα" απιστευτη. Μιλαμε για απιστευτο όγκο, θορυβο, και τρελα sustain.
    Παιζω με το tone μεχρι και το 3 περιπου (προς τα μπασσα) γιατι μετα γινεται της κολάσεως!!!(Χειροτερο απο το αμερικανικο)
    Το little big muff ειναι κατι αναμεσα απο τα δυο. Σωστες αναλογιες μπασσα πριμα ετσι ωστε να μπορεις να παιζεις σε ενα ευρυτερο φασμα ηχων.. με το little παιζω συνηθων πλατες - ακορντα και με το russian σολα.
    πριν παρω το little ειχα ενα rat στη θεση του.. Ελειπε ομως όγκος!
    το russian μπορεις να το ακουσεις στο σολο της  "ζωης" και στην  "ομιχλη" (στην αρχη τα sustains) στο www.myspace.com/selastheband

    @ tax free sax -  !!!! Ωχ .. σε πηρανε χαμπαρι κα σε δουλευουνε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;D ;D ;D
    χαχαχαχαχααααα .. Πανο πρεπει να απαντησεις!
  • #35 από Σκίρων στις 12 May 2008
  • @ Jesus
    Οι Μods ειναι αδελφια μας και ειναι παντα ενημερωμενοι και ανησυχοι οσο αφορα τον ηχο τους ..
    Για τα Muff οταν απαντουσα στον μακη με προλαβες και δε σε ειδα..
    απαντησα παντως!
    Το Μοοg ειναι αυτό αριστερα επανω
  • #36 από Σκίρων στις 12 May 2008
  • ουτε εμενα μου αρεσουν οι orange.
    ειχα παιξει στο artichoke με του Γιωργου ..
    Αλλο πραγμα .. Όχι κακό, αλλα όχι για 'μενα!
     - ναι .. τα παιδια παιζουν πολυ καλα!
  • #37 από Σκίρων στις 12 May 2008
  • περιμενω νεες παραλαβες.. 8) στηνω κι επανερχομαι δρυμιστρερος!!  ;)

    'Ελα ρε tax!τρέλανε μας με τις νέες παραλαβές! ;D
    sehaliah και teo χαρά στο κουράγιο σας να ψάχνεται παραμέτρους ανάμεσα σε τόσα πεταλάκια!
    sehaliah η ρώσικη 'μούφα' τι διαφορά έχει με το little?

    Δε ξερω για τον Τεο, αλλα εγω απορω με εσας που δεν σας τρωει ο .... να παιξετε με ηχους.
    γιατι αν το δεις οτι  να βαλετε ηχους πανω στα παιχτικα σας .. ναι! ειναι φρικη!!!
    αλλα αν δοκιμασεις να παιξεις .. ηχους ειναι άλλο πραγμα!!

    που'σαι βρε Τεο??????
  • #38 από teo_gp στις 12 May 2008
  • Πες τα χρυσόστομε!!!!!! ;D ;D ;D ;D

    Ωραία συλλογή by the way :o :o :o
  • #39 από cyclo στις 13 May 2008
  • απο αύριο θα ρίξω και εγώ το pedalboard μου.. έβγαλα σήμερα τις φωτογραφίες αλλα δεν μπορώ να τις περάσω!:)
  • #40 από if_it_is? στις 13 May 2008
  • Να και τα δικά μου!!!

    MI-Audio_Tube Zone Overdrive


    Zvex_Fuzz Factory


    MI-Audio_G.I. Fuzz


    Electro-Harmonix_Stereo Memory Man With Hazarai


    Ernie-Ball_VP-JR


    Dunlop_Original Cry Baby GCB95


    Ibanez_TU-20 Digital Tuner


    All The Babies Together!
  • #41 από taxfreesax στις 13 May 2008
  • Να και τα δικά μου!!!


    πολυ καλο σε βρισκω! λιτο κι απεριτττο  ;)
  • #42 από mace στις 13 May 2008
  • ...κι εμενα μ'αρεσε ιδιαιτερα το memory man...παλιοτερα το χρησιμοποιουσα αρκετα  ;)
  • #43 από 7 στις 13 May 2008
  • Παιδια επειδη ειμαι και σχετικα νεος στο φορουμ δεν θελω να γινω προκλητικος ποσταροντας την φωτο με το petalboard το οποιο χρησιμοποιω.
    Δεν ειναι στο χαρακτηρα μου να κανω επιδειξη...ελπιζω να καταλαβαινετε.Πρεπει να φωναξω επαγγελματια φωτογραφο να τραβηξει μια πανοραμικη ετσι ωστε να αποτυπωθει η τελειοτητα σε ολο της το μεγαλειο.
    Ενα πραγμα θα πω μονο με ολη την μετριοφροσυνη που με χαρακτηριζει ως καλλιτεχνη και ως ανθρωπο...ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ.
    Οταν στηνω τον εξοπλισμο μου,οι αλλοι κιθαριστες με κοιτουν απορημενοι-αν βαλω τη σχετικη φωτο θα καταλαβετε γιατι!
  • #44 από mace στις 13 May 2008
  • ...ε αιντε λοιπον  :)...ποσταρε μια φωτο με το board εστω και μη πανοραμικη.Δε θα το θεωρισουμε επιδειξη στο υποσχομαι  :)
  • #45 από cyclo στις 13 May 2008
  • #46 από if_it_is? στις 13 May 2008
  • χώσε MI audio!! να σου πω.. το boost 'n' buff κάνει για buffer ολόκληρης πεταλιέρας με πολλά μέτρα καλώδιο ή έχει απλά ένα bufferάκι σαν όλα τα άλλα πετάλια που δεν είναι true bypass?
  • #47 από YmiRLinG στις 14 May 2008
  • Με εστειλε το memory man. Πρεπει να ανεβασω και την δικια μου να παρετε γευση απο μπασσοπεταλια γιατι εχουμε γεμισει κιθαριστες εδω περα( :P) αλλα αυτη τη στιγμη δεν βρισκετε στο σπιτι μου.
  • #48 από Σκίρων στις 14 May 2008
  • Παιδια επειδη ειμαι και σχετικα νεος στο φορουμ δεν θελω να γινω προκλητικος ποσταροντας την φωτο με το petalboard το οποιο χρησιμοποιω.
    Δεν ειναι στο χαρακτηρα μου να κανω επιδειξη...ελπιζω να καταλαβαινετε.Πρεπει να φωναξω επαγγελματια φωτογραφο να τραβηξει μια πανοραμικη ετσι ωστε να αποτυπωθει η τελειοτητα σε ολο της το μεγαλειο.
    Ενα πραγμα θα πω μονο με ολη την μετριοφροσυνη που με χαρακτηριζει ως καλλιτεχνη και ως ανθρωπο...ΘΑ ΠΑΘΕΤΕ ΠΛΑΚΑ.
    Οταν στηνω τον εξοπλισμο μου,οι αλλοι κιθαριστες με κοιτουν απορημενοι-αν βαλω τη σχετικη φωτο θα καταλαβετε γιατι!

    O λαός απαιτει φωτο αμεσα να μπει!!  ;D
  • #49 από Σκίρων στις 14 May 2008
  • Να και τα δικά μου!!!


    πολυ καλο σε βρισκω! λιτο κι απεριτττο  ;)

    +1000
  • #50 από 7 στις 14 May 2008
  • Μετα απο ωριμη σκεψη και την κατα γενικη ομολογια θετικη λαικη εντολη(απο τα 20000 μελη του φορουμ 2 ποσταραν οτι θελουν σαν τρελοι να δουν την πεταλιερα μου και 19998 ντροπαλοι μου εστειλαν pm ωστε να με πεισουν),δεν μπορω παρα να υποκυψω.
    Παιδια ηρεμα,ψυχραιμα,σας μιλαω ειλικρινα με αυτη την πεταλιερα παιζω μονο στα λαιβ,απλα σας προειδοποιω γιατι απ'οτι εχω δει κυκλοφορουν και μεγαλοι ανθρωποι στο φορουμ-μην εχουμε τιποτα εμφραγματα κλπ.Οριστε αγαπητοι μου...δειτε και κλαψτε απο συγκινηση.Δεν ειναι απιστευτη;

Σελίδες: