Αποστολέας Θέμα: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!  (Αναγνώστηκε 21516 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #50 στις: 06/09/09, 13:19 »
Η πραγματικα κριση θα πρεπει να γινει οταν ο Κωστας θα συμμετεχει σε καποια δουλεια του Ozzy και θα επιμεληθει την μουσικη!Τοτε θα μπορεσεις να πεις αν θα προσφερει η οχι!!
Το αυτό

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #51 στις: 09/09/09, 15:39 »
Παντως οπως διαβασα σε συνεντευξη του την les paul την απαιτησε το managment του Ozzy μιας και οι προηγουμενοι κιθαριστες παιζαν με τετοια.Εγω ευχομαι να παει καλα και να βγαλουν εναν καλο δισκο οοοταν αυτο γινει.Οι Firewind δεν μου λενε πολλα και ωρες ωρες εκνευριζομαι που δεχεται τετοια προβολη σε μεγλαο βαθμο επειδη ειναι συντοπιτης μας αλλα καταφερνει κατι σπουδαιο πραγμα που αποδικνυει οτι μονο κακος κιθαριστας δεν ειναι.
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος Stel Andre

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • Stel Andre
    • Facebook profile
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #52 στις: 10/09/09, 17:07 »
   Περα απο οσα λετε.... δεν ειναι φοβερο να σκεφτεσαι οτι ενα παιδι ξεκινησε καπου στη Θεσσαλονικη, κανοντας μαθηματακια στο Νακα εκει πανω... και εφτασε τη σημερον ημερα να παιζει πλαι στον Οζζυ?
   Και οκ πολλοι λενε οτι κ στους Firewind παιζει κοινοτυπα και συνηθισμενα και οτι απλα ειναι ενας ακομα καλος μεταλ κιθαριστας κ τπτ αλλο... Κι ομως οσο "συνηθισμενα" και να παιζει - που δε διαφωνω κ πολυ με αυτο, οχι απο αποψη κιθαριστικων ικανοτητων αλλα απο θεμα συνθεσεων σε μπαντα-  δειτε ποσο παθος εχει αυτο το παιδι και ποσο προσπαθει να προμοταρει την μπαντα του οπου μπορει! Δε καθεται καθολου και δε το παιζει ιστορια.. Κ ειναι αρκετα χαμηλων τονων απο οσο δειχνει! Και σαφως ολο αυτο εχει απορροια την μεγιστη εκτιμηση του ανα τον κοσμο και κυριως στην ανατολη.. Ιαπωνια κλπ. Τον παω μονο κ μονο που καταφερε να ξεφυγει απο την ελληνικη μιζερια και το κατεστημενο που κραταει 9/10 ελληνικες μπαντες εντος συνορων κοβοντας τους καθε ονειρο!
S t e l   A n d r e  -  Δείτε με εδώ --->  http://www.youtube.com/c/stelandre

Αποσυνδεδεμένος tomas1993

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #53 στις: 11/09/09, 13:33 »
ο gus g σε σχέση με τη zakk στερεί στην τεχνική!αυτό είναι σαφές!όμως ο ένας είναι 20 κάτι χρονια στον ozzy και ο άλλος είναι μόλις 29 χρονων!άμα το δείτε έτσι θα καταλάβετε ότι ο gus είναι ταλέντο χωρίς βεβαια να έχω ακούσει και πολύ firewind!όσο για τις m*l*κίες που λένε κάποιοι ότι δν είναι το σημαντικότερο πράμα το να παίξει στον ozzy ο gus g, είναι απλά άσχετοι και ζηλεύουν αφάνταστα!άμα ο gus βελτιώσει τη τεχνική του άλλο λίγο, θα είναι άνετα μέσα στους καλύτερους κιθαριστες!επίσης επειδή είμαστε ελληνάρες και αντί να στηρίξουμε το παλικάρι τον υποτιμάμε,ας είχαμε έστω και μια τρίχα από τα @@ του gus g και ας παίζαμε σε μια μπάντα της γειτονιάς μας!καλή επιτυχία στον κώστα και ας ελπίσουμε να περάσουν και από δω μεριά ο ozzy και το crew του

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #54 στις: 11/09/09, 18:41 »
ο gus g σε σχέση με τη zakk στερεί στην τεχνική!αυτό είναι σαφές!όμως ο ένας είναι 20 κάτι χρονια στον ozzy και ο άλλος είναι μόλις 29 χρονων!άμα το δείτε έτσι θα καταλάβετε ότι ο gus είναι ταλέντο χωρίς βεβαια να έχω ακούσει και πολύ firewind!όσο για τις m*l*κίες που λένε κάποιοι ότι δν είναι το σημαντικότερο πράμα το να παίξει στον ozzy ο gus g, είναι απλά άσχετοι και ζηλεύουν αφάνταστα!άμα ο gus βελτιώσει τη τεχνική του άλλο λίγο, θα είναι άνετα μέσα στους καλύτερους κιθαριστες!επίσης επειδή είμαστε ελληνάρες και αντί να στηρίξουμε το παλικάρι τον υποτιμάμε,ας είχαμε έστω και μια τρίχα από τα @@ του gus g και ας παίζαμε σε μια μπάντα της γειτονιάς μας!καλή επιτυχία στον κώστα και ας ελπίσουμε να περάσουν και από δω μεριά ο ozzy και το crew του

Γνωμη μου ειναι πως η κιθαρα δεν ειναι ποδοσφαιρο να λεμε οτι ο ενας ειναι καλυτερος στο κοντρολ και στο σουτ απο τον αλλο...Οι επαγγελματιες κιθαριστες ειδικα σε αυτο το επιπεδο τεχνικης δε συγκρινονται. Μπορει καποιος με σιγουρια να πει οτι αυτα που παιζει ο Wylde δεν τα μπορει ο Gus και το αντιθετο? Μα εδω το παληκαρι εβγαλε Randy Rhoads και μαλιστα με την κιθαρα στα γονατα...
Εκει που μπορουν να συγκριθουν ειναι στη σκηνικη τους παρουσια, στις συνθεσεις τους και στη διαρκεια τους.


Αποσυνδεδεμένος missionary

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #55 στις: 11/09/09, 23:22 »
ο οζυ δεν θελει ο κιθαριστας του να ειναι μεγαλυτερο ονομα απαυτον
δεν μπορεις να κρινεις τους 2 κιθαριστες απο κομματια γραμμενα απο αλλον
φυσικα θα τα παιζουν καλα αφου ταχουν λιωσει

αληθεια δεν βαρεθηκατε τις πεντατονικες του γουαιλντ
και τα ολα ιδια σολο του?
και την σκηνικη παρουσια του στυλ
α φτυνω
β παιζω κοντρα στον ενισχυτη με φιντβαψκ και
γ ριχνω τους ενισχυτες

μου φαινεται πολυ στημενο και χωρις φιιλινγκ καθε του ανασα

μολις το παιδι λυθει και του δυναμωσουν την κιθαρα αντι ναχουν τα πληκτρα σαν σκυλαδικο
και γραψει και κανενα μελωδικο σολακι αλλα και μπλουζαδικο σολακι θα κρινετε

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #56 στις: 12/09/09, 02:36 »
Πολυ σωστα τα παραπανω.
Αν και ειμαι απο τους υποστηρικτες του παιξιματος του Wylde.

Ειδικα την απιστευτα υψηλη ενταση των πληκτρων σε σχεση με την ανυπαρξια της κιθαρας την παρατηρησα κι εγω...
Μου θυμισε τον πρωτο δισκο του Newsted με τους Metallica οπου στην τελικη μιξη ειλικρινα ψαχνεις να βρεις μπασο αλλα ματαια (...And Justice For All).

Υ.Γ. Αν και τα σολο του Wylde τεινουν τα τελευταια χρονια οντως να επαναλαμβανονται πιστευω πως αυτος ο δυναμικος τροπος παιξιματος, τα εντονα bends + vibrato και η ωμοτητα με την οποια χτυπαει τις χορδες ειναι πραγματικα δυσκολα να αντιγραφουν...Το παιξιμο του Zakk θα το χαρακτηριζα με λιγα λογια παιξιμο με @@..!
Ακουγοντας το και μονο (και χωρις να τον εχεις δει) λες δε θα θελα να φαω μπουνια απο αυτο το χερι...


Αποσυνδεδεμένος King Lui

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 866
  • Φύλο: Άντρας
  • "Have two bananas!!"
    • Προφίλ
    • King Lui
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #57 στις: 12/09/09, 03:03 »
Μου θυμισε τον πρωτο δισκο του Newsted με τους Metallica οπου στην τελικη μιξη ειλικρινα ψαχνεις να βρεις μπασο αλλα ματαια (...And Justice For All).

**  off topic **

Urban legend για αυτό. Κατά τη διάρκεια της μίξης, πηγαίνει ο Lars στον ηχολήπτη και του λέει "Βάλε το μπάσο εκεί που ίσα ίσα να ακούγεται... και μετά κατέβασέ το και δύο γραμμές".
"Experience is the name someone gives to his mistakes" - Oscar Wilde

Αποσυνδεδεμένος Dr Bluz (G.K.)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1572
  • Φύλο: Άντρας
  • Στράααατα Stratούλαα
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #58 στις: 13/09/09, 04:46 »
Εχουν ενδιαφερον κατι τετοια..! >:D


Αποσυνδεδεμένος s.s.

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1026
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #59 στις: 18/09/09, 03:01 »
Παιδιά δεν θα το πιστέψετε,τσεκάρετε το νέο εξώφυλλο του hammer


Αποσυνδεδεμένος paranoid_gr

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #60 στις: 18/09/09, 09:23 »
Προσωπικα δεν εκπλησομαι καθολου!!!!Κ ειναι και σιγουρα μια φορα που πρεπει να μπει εξωφυλλο ο Κωστας!!!
Το ξερεις μ'αρεσεις(strat),μα μη με πιστεψεις(LP).Σ'αυτο τον κοσμο που ζω δεν υπαρχουν κανονες μα μονο εξαιρεσεις(δεν θα ελεγα οχι σε μερικες ακομα...)

Αποσυνδεδεμένος edgar_jp ♫

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #61 στις: 18/09/09, 10:36 »
Παιδιά δεν θα το πιστέψετε,τσεκάρετε το νέο εξώφυλλο του hammer



χαχαχα... είδα το εξώφυλλο πριν μερικές μέρες και σε θυμήθηκα s.s.
Η ζωή είναι ένα αγγούρι...

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #62 στις: 18/09/09, 10:38 »
Παιδιά δεν θα το πιστέψετε,τσεκάρετε το νέο εξώφυλλο του hammer

Η αληθεια ειναι οτι δεν το πιστευ :P :P :P :P Ε νταξει λογικο ρε παιδια τι περιμενατε? δεν εινια μικρο γεγονος, οποιος και να τανε ο καινουριος κιθαριστας του ozzy εξωφυλλο θα του κανανε. Παντως εχει πολυ καλη συνεντευξη του gus μεσα
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Neikos

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1500
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
    • Deserted Sea
Απ: O Gus G κιθαρίστας του Ozzy!
« Απάντηση #63 στις: 18/09/09, 10:39 »
χαχαχαχαχαχα ελεος... φωτογραφιση λες και ειναι "θαυμαστης"... το μονο που αξιζει στο συγκεκριμενο τευχος ειναι η συνεντευξη απο poem...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
4 Απαντήσεις
3017 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 23/05/08, 01:11
από Κιθαρόβιος
25 Απαντήσεις
8172 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/06/09, 16:18
από Spell@lchemist!
2 Απαντήσεις
2283 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/08/09, 01:51
από xTitan
0 Απαντήσεις
1406 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/01/10, 12:17
από Mike Moss
1 Απαντήσεις
1941 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/03/10, 22:52
από Mike Moss
79 Απαντήσεις
23456 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/09/10, 18:18
από Neikos
8 Απαντήσεις
3293 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/07/10, 14:55
από children of bodom
0 Απαντήσεις
3332 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 17/05/11, 23:58
από freemind
1 Απαντήσεις
3551 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 10/06/11, 09:48
από Dr Wolf
3 Απαντήσεις
2505 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/03/13, 19:04
από jackson