Αποστολέας Θέμα: Γνώμη σας, για τιμή Gallan Les Paul-Αγγελίες, λόγω διαφωνίας..  (Αναγνώστηκε 4807 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Βασίκα, έχω βάλει αυτή τη κιθάρα προς πώληση στις αγγελίες του Kithara.gr
 
http://forum.kithara.gr/index.php?action=classifieds;sa=view;id=18166
 
Διαφωνούμε όμως με ένα παλικάρι, ως προς την τιμή. Εκείνος μου λέει αξίζει για 70ευρά, εγώ λέω το λιγότερο αξίζει για 100ευρά.
 
Για μένα λοιπόν τα 100 ευρά, είναι μία ήδη πολύ χαμηλή τιμή, που παρακάτω δεν παίρνει!
Μήπως όμως είμαι τόσο λάθος και το όργανο που φαίνεται στις φότο παρέα με τις φθορές του αξίζει πολύ παρακάτω ?
Όμως 70 ευρώ, δεν είναι μία εντελώς εξεφτελιστική τιμή γι αυτό το όργανο ?
 
 
Όσοι πιστοί, από τις φότος του site -->  ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΣΤΟ SITE : http://pioupiou.110mb.com/
Πείτε την γνώμη σας και μια τιμή που κοστολογούσατε εσείς την κιθάρα.
Όσο πιο αναλυτικά, τόσο πιο καλά, ακόμη και αν πείτε για το κάθε part ξεχωριστά.
Περικαλώ με σοβαρότητα! Thnks!
 
Πέρα από βίτσια, γούστα, ανωμαλίες, καπρίτσια και τα λοιπά! Θα επενδύατε άλλα 100 ευρώ σε αυτό το όργανο να το σουλουπώσετε ή θα παίρνατε ένα καινούριο να τελειώνει η υπόθεση!?
Όλα αυτά, αν το έχετε δει μόνο από φότος και δεν έχετε ακούσει τον ήχο του.
Σα να το αγοράζατε ας πούμε από το Βόρειο Πόλο μέσω Ebay επειδή κάποιος το πουλούσε 100 ευρά.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος s0uL R3b3L

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
  • Φύλο: Άντρας
  • Το Κιθαρίζειν Εστί Φιλοσοφείν!!!
    • Προφίλ
Οφ-τοπικ: η 3η φωτογραφία από το τέλος με το Άζαξ στο μπακ-γκράουντ είναι όλα τα λεφτά!!  ;D ;D
They say that lifes a carousel
Spinning fast, youve got to ride it well
The world is full of kings and queens
Who blind your eyes and steal your dreams
Its heaven and hell, oh well


Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Δύσκολο να πει κανείς πόσο περίπου αξίζει μια κιθάρα χωρίς να την έχει δει από κοντά, ειδικά όταν μιλάμε για μια άγνωστη μάρκα. Δεδομένου ότι πρόκειται για Γιαπωνέζικη κιθάρα, εγώ μάλλον θα έδινα τα 100 Ευρώ για να την αγοράσω (αν είχα σκοπό να βρω μια κιθάρα τύπου Les Paul για project). Καταλαβαίνω όμως και τον υποψήφιο αγοραστή, ο οποίος δεν έχει κάποιο μέτρο σύγκρισης και μπορεί να σκέφτεται άλλες εναλλακτικές λύσεις σε μια δύσκολη οικονομικά περίοδο. Π.χ. ότι με περίπου 200 Ευρώ παίρνει μια Vintage V100, η οποία φυσικά δεν θα έχει το mojo ενός παλιού made in Japan οργάνου, αλλά θα είναι καινούργια, με set neck, με κάποια εγγύηση και κυρίως ετοιμοπόλεμη.

Πάντως δεν μιλάμε για καμιά τρομερή διαφορά στα χρήματα. Γιατί δεν τα βρίσκετε κάπου στη μέση...;
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Απόλλων, ο υποψήφιος αγοραστής που έχουμε διαφωνία, θα διαθέσει αρκετά φράγκα για να φτιάξει την εν λόγω κιθάρα, γιατί θέλει να τα βάλει όλα επάνω καινούρια. Δηλαδή, πέρα από τα ξύλα της, θα αλλάξει όλα τα υπόλοιπα και μάλιστα σε μάστορα. Μιλάμε δηλαδή, το λιγότερο για μία 100αρα ευρώ μαζί με το ρεφρετ. Αναρωτιέμαι λοιπόν, για ποιο λόγο, όπως και ο ίδιος το γνωρίζει πολύ καλά, δεν διαθέτει τα χρήματά του σε ένα καινούριο κιτ ή σε μια καινούρια κιθάρα, παρά ενδιαφέρεται να αγοράσει την gallan 70ευρώ που την έχει δει από φότο.
Τώρα βέβαια, αν όλη αυτή η διαφωνία, δεν γίνεται για να επιτευχθεί η αγορά της κιθάρας σε χαμηλότερη τιμή, αλλά για να ανταλλάξουμε τις απόψεις μας, ώστε να συνετίσει ο ένας τον άλλο, με βάση αυτά που έχει στο μυαλό του, καλά κάνει και γίνεται.
 
Διότι ήδη έχουν ενδιαφερθεί άλλοι αγοραστές, που θεωρήσανε λογικό το ποσό των 100 ευρώ και αν ήθελα να ρίξω την τιμή της κατά 20-30 ευρώ θα ακολουθούσα τη γνωστή τακτική, την βάζω 120 και την κατεβάζω στα 100. Όπως και έχει γίνει στη συγκεκριμένη κιθάρα. Θεωρώ όμως ότι παρακάτω δεν πάει. Αντίθετα, μπορώ να κάνω εγώ μερικές μετατροπές και να ανέβει η τιμή της.
 
Άσχετα όμως με το αν όλο αυτό κάνει ας πούμε "κακό" ή καλό στην αγγελία μου, θεώρησα πως σωστό είναι να βάλω ένα άρθρο, μιας και στο Kithara, υπάρχουν αρκετοί που ασχολούνται με την κιθάρα, όχι μόνο παικτικά αλλά και με service-setup-κατασκευαστικά, για να πούνε την γνώμη τους. Να καταλάβω και εγώ, πως γίνεται αυτή η κιθάρα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ να κοστίζει 70 ευρώ.
 
Θεωρώ πως όποιος θέλει ένα ετοιμοπόλεμο όργανο για να παίξει και όχι ένα όργανο σε πρώτη φάση για να κάνει το μεράκι του και μετά να παίξει κιόλας, να αγοράζει κάτι ολοκληρωτικά καινούριο, γιατί ιδιαίτερα μία κιθάρα σαν την Gallan, σχεδόν αγνώστου πατρός και κατασκευής, τουλάχιστον 12 χρονων κιθάρα είναι ένα μεγάλο ρίσκο για όποιον θέλει να επενδύσει φράγκα επάνω της, δημιουργώντας ένα ετοιμοπόλεμο όργανο. Αυτό δεν σημαίνει όμως, ότι δεν μπορεί να συμβεί και αυτό. Όχι όμως να ρίξουμε την αξία ενός οργάνου στα 70 ευρώ, επειδή θέλουμε να το συγκρίνουμε με ένα καινούριο σημερινό ή επειδή θέλουμε να δώσουμε κάμποσα extra φράγκα στον μάστορα, διότι δεν ξέρουμε κάποιες δουλειές να τις κάνουμε μόνοι μας.Με 30 ευρώ λοιπόν που είναι η διαφορά μας, μπορώ να τις κάνω αλλαγές, δίχως να πάω σε μάστορα και να την πουλήσω όχι 130 ευρώ, αλλά πολύ ακριβότερα, βάζοντας και τα μαστορικά.
 
 
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος Απόλλων

  • Κιθαροσυντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 5861
  • Φύλο: Άντρας
  • Μονίμως προβληματικός...
    • Προφίλ
Απόλλων, ο υποψήφιος αγοραστής που έχουμε διαφωνία, θα διαθέσει αρκετά φράγκα για να φτιάξει την εν λόγω κιθάρα, γιατί θέλει να τα βάλει όλα επάνω καινούρια. Δηλαδή, πέρα από τα ξύλα της, θα αλλάξει όλα τα υπόλοιπα και μάλιστα σε μάστορα. Μιλάμε δηλαδή, το λιγότερο για μία 100αρα ευρώ μαζί με το ρεφρετ. Αναρωτιέμαι λοιπόν, για ποιο λόγο, όπως και ο ίδιος το γνωρίζει πολύ καλά, δεν διαθέτει τα χρήματά του σε ένα καινούριο κιτ ή σε μια καινούρια κιθάρα, παρά ενδιαφέρεται να αγοράσει την gallan 70ευρώ που την έχει δει από φότο.

Κατ' αρχήν αν κάνει τόσο σημαντικές μετατροπές, μάλλον θα χρειαστεί να ξοδέψει πολύ περισσότερα από 100 Ευρώ. Τόσο ή και περισσότερο μπορεί να κοστίσει από μόνο του ένα ζευγάρι καλών μαγνητών ή μια αλλαγή τάστων. Εν πάση περιπτώσει, πολλές φορές αυτές οι μετατροπές είναι το ζητούμενο, γι αυτό και διευκρίνισα στο post μου ότι η κιθάρα σου ίσως θα ήταν καλή επιλογή για κάποιον που ψάχνει για ένα project, όπως το συγκεκριμένο άτομο που σκοπεύει να την αναβαθμίσει ριζικά.

Παράθεση
Τώρα βέβαια, αν όλη αυτή η διαφωνία, δεν γίνεται για να επιτευχθεί η αγορά της κιθάρας σε χαμηλότερη τιμή, αλλά για να ανταλλάξουμε τις απόψεις μας, ώστε να συνετίσει ο ένας τον άλλο, με βάση αυτά που έχει στο μυαλό του, καλά κάνει και γίνεται. Διότι ήδη έχουν ενδιαφερθεί άλλοι αγοραστές, που θεωρήσανε λογικό το ποσό των 100 ευρώ και αν ήθελα να ρίξω την τιμή της κατά 20-30 ευρώ θα ακολουθούσα τη γνωστή τακτική, την βάζω 120 και την κατεβάζω στα 100. Όπως και έχει γίνει στη συγκεκριμένη κιθάρα. Θεωρώ όμως ότι παρακάτω δεν πάει. Αντίθετα, μπορώ να κάνω εγώ μερικές μετατροπές και να ανέβει η τιμή της.

Άσχετα όμως με το αν όλο αυτό κάνει ας πούμε "κακό" ή καλό στην αγγελία μου, θεώρησα πως σωστό είναι να βάλω ένα άρθρο, μιας και στο Kithara, υπάρχουν αρκετοί που ασχολούνται με την κιθάρα, όχι μόνο παικτικά αλλά και με service-setup-κατασκευαστικά, για να πούνε την γνώμη τους. Να καταλάβω και εγώ, πως γίνεται αυτή η κιθάρα ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ να κοστίζει 70 ευρώ.

Αν έτσι έχουν τα πράγματα, θα μού επιτρέψεις να πώ ότι δεν καταλαβαίνω το σκοπό αυτής της συζήτησης. Πούλα την κιθάρα σε όποιον δίνει τα χρήματα που ζητάς. Πραγματικά αντικειμενικές εκτιμήσεις εκ των πραγμάτων δεν μπορούν να γίνουν σε ένα όργανο τόσο παλιό (έχω την εντύπωση ότι μιλάμε για πολύ περισσότερα από 12 χρόνια) που δεν κυκλοφορεί πλέον, και μάλιστα μόνο από φωτογραφίες. Η αξία του είναι όσο προτίθεται να δώσει ο επίδοξος αγοραστής τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή. Η προσφορά των 70 Ευρώ είναι εξίσου υποκειμενική και αυθαίρετη με την δική σου εκτίμηση των 100 Ευρώ ή με μία άλλη των 150, ακριβώς γιατί δεν βασίζεται σε τίποτα χειροπιαστό. Αφού λοιπόν βρήκες κάποιον να σού δώσει αυτά που θέλεις, δεν νομίζω ότι υπάρχει ζήτημα.
Διψάς και δεν το ξέρεις...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Συμφωνώ σε όσα λες Απολλώνιε. Άλλωστε ο μόνος τρόπος για να την δώσω 70 ευρώ, με λίγα λόγια να πειστώ, ότι ο υποψήφιος αγοραστής θα τα αλλάξει όλα επάνω και θα κρατήσει μόνο το μπράτσο και σώμα, είναι να τα ξηλώσω εγώ ο ίδιος όλα τα υπόλοιπα και να πουλήσω μόνο αυτά τα 2 parts.Χωρίς βέβαια να χρεώσω μαστορικά ξυλώματος, ιδιαίτερα των τάστων!χαχαχα!
Σε ευχαριστώ και για την άποψή σου.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος hot_sauce (φλουτσ)

  • Συντονιστής
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 6357
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
αφού έχεις κι άλλες προτάσεις για την κιθάρα και μάλιστα στην τιμή που θέλεις πούλα τη σε αυτούς...
γιατί ασχολείσαι τόσο με πρόταση που δεν σε ενδιαφέρει?

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Γιατί με ενδιαφέρει να μάθω, τον τρόπο με τον οποίο σκέφτονται κάποια πράγματα. Δεν μου αρέσει το ενδεχόμενο να έχω κάποιο λάθος, επειδή σε κάποιο θέμα είμαι αγύριστο κεφάλι. Γι΄αυτό και ζήτησα και τη γνώμη των υπολοίπων εδώ και όχι μόνο την γνώμη του συγκεκριμένου αγοραστή. Έαν λοιπόν κάποια σοβαρά άτομα από εδώ μέσα, που δεν τα ξέρω από κοντά ούτε για αστείο, αλλά θεωρώ σημαντική την άποψη τους, αφού πολλές φορές τους έχω δει εδώ μέσα να προσφέρουν καλές και σωστές πληροφορίες, μου έλεγαν, κοίτα χολιδόχε, όντως η κιθάρα που δίνεις, άσχετα με το αν τις κατέβασες την τιμή, στοιχίζει ακόμη πιο χαμηλά και είναι σωστή εκτίμηση τα 70 ευρώ, θα την έδινα 70 ευρώ!! Δεν μου αρέσει, λόγω ξεροκεφαλιάς, να υπέρχρεώνω τους άλλους, στις αγγελίες μου. Αυτό γιατί πολύ απλά δεν θέλω ούτε οι άλλοι να το κάνουν σε εμένα. Θέλω ας πούμε να είμαι συντονισμένος με κάποιους ανθρώπους που θεωρώ σωστούς και σοβαρούς.
Adios Muchachos!

Αποσυνδεδεμένος BOULIS13

  • Περαστικός
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Δες αυτο χολιδοχε  http://www.music-trade.co.jp/80021257carte.html λεει κατι ωραία για plywood ecc αν και μάλλον ειναι πολύ πιο αρχαία απο την δική σου

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Xoli, δεν την ξερω την μαρκα κτλ, αλλα εγω πχ, εδωσα 150€ για μια κιθαρα Japan σχεδον 15ετιας (και βαλε), χωρις μαγνητες, με μισοχαλασμενο τρεμολο και σε κατασταση που η κιθαρα ηταν μονο για project.
Αυτο ομως που θελω να επισημανω, ειναι οτι αν καποιος σκεφτεται σοβαρα να παρει μια τετοια κιθαρα (ειτε σαν την δικια σου, ειτε σαν αυτη που πηρα εγω), προφανως το κανει ειτε γιατι του αρεσει πολυ η συγκεκριμενη κιθαρα (σχημα, καποια χαρακτηριστικα τεχνικα κτλ) και προτιμαει να τα σκασει σε αναβαθμισεις και μαστορεματα προκειμενου να την κανει να "κελαηδαει", ή απλα τα οικονομικα του ειναι σε μια Α κατασταση που του επιτασσουν την αγορα ενος οργανου σε τετοια τιμη και μονο.
Αφου ο υποψηφιος αγοραστης λεει οτι την θελει σαν project κιθαρα, δηλαδη εν ολιγοις να της αλλαξει τα φωτα στα μαστορεματα και στα aftermarket προϊοντα, ενας σοβαρος μαστορας + τα πραγματα που θα βελει πανω, θα κοστισουν τοσο οσο μια σχετικα καλη κιθαρα στα 300-400€, κι αυτο εφοσων τα πραγματα που θα βαλει πανω ο επιδοξος αγοραστης δεν ειναι τπτ ακριβα, αλλα μεσαιου προς φθηνου κοστους.
Και εξηγουμαι: Για να λεει καποιος οτι θελει την κιθαρα για project που μετα θα παιζει κι ολας (οχι πχ νβα την κρεμασει στον τοιχο), θα πρεπει να γινει αλλαγη ταστων (λογικα) ή τουλαχιστον ftret dress, αλλαγη ηλεκτρικων, μαγνητων, κλειδιων, nut, πολυ πιθανων γεφυρας και βεβαια χορδων. Για να αγοραστουν ολα αυτα, ακομα και απο σχετικα φτηνα aftermarket προϊοντα, θες κανα 200αρι τουλαχιστον σαν ανταλλακτικα και μονο.
Ο μαστορας δεν θα παρει το κατι τις του; Θα παρει λεω εγω (εκτος αν ο επιδοξος αγοραστης ειναι και ο ιδιος μαστορας) και μαλιστα τουλαχιστον ενα 100αρι για ολες αυτες τις δουλειες + καθαρισμα, σεταρισμα κτλ.
Αρα, συνολικο κοστος της "μετατροπης" ή πες το οπως αλλιως θες, φτανει τα 300€ μεσα στο νερο. Αν μαλιστα καποιος γουσταρει τρελα την κιθαρα και θελει να την φερει ακριβως στα μετρα του, με πολυ καλα προϊοντα aftermarket κτλ, τοτε το κοστος μπορει να φτασει σε επιπεδα 600€ ΜΟΝΟ για το hardware, ηλεκτρικα κτλ.
Στα λεω αυτα γιατι κι εγω προσφατα εχω μπει σε τετοιο τριπακι με την κιθαρα που προανεφερα οτι αγορασα για project, για την οποια το συνολικο κοστος μετατροπης + υλικα, θα φτασει το 1500 τουλαχιστον.
Οποτε ερχομαι εγω και λεω: Αν ο αγοραστης λεει αληθεια οτι θελει την κιθαρα για project και οχι απλα για να την κρεμασει στον τοιχο κτλ, τοτε σημαινει οτι ειναι ετοιμος να τα σκασει για οσα θελει να κανει, οποτε για μενα τουλαχιστον, ειναι αστειο να συζητα μειωση τιμης 30€ σε κατι που αγοραζοντας το θα του σπρωξει σχεδον το δεκαπλασιο της αξιας αγορας σε aftermarket προϊοντα και μαστορεματα.
Απο την αλλη, με 30€ που πιθανως να βγαλει απο την τιμη αγορας, τι μπορει να παρει; Αντε εναν μαγνητη σχετικα φθηνο μεταχειρισμενο ή καινουριο αλλα ακομα πιο φθηνο. Ή πχ, ενα σετακι φθηνα κλειδια (που δεν εχουν και πολυ νοημα σε κιθαρα χωρις Lock tremolo, εκει αν θες να γλυτωσεις πρεπει να πας για καλα κλειδια, κατα προτιμηση lock)...
Θελω να πω, τα χρηματα που ζηταει να του κοψεις, ειναι τοσο αστεια σε σχεση με ολα αυτα που θα πρεπει να κανει (αν λεει αληθεια οτι θελει να την αναβαθμισει σοβαρα), που δεν πιστευω οτι δικαιολογει ουτε καν την σκεψη...
Οκ κι εγω οταν πηρα την κιθαρα που προανεφερα, εκανα ενα παζαρι, το παιδι την εδινε 200€ με μαγνητες και του ειπα να κρατησει τους μαγνητες και την πηρα 150, αλλα αυτο το εκανα γιατι εγω τους μαγνητες δεν τους χρειαζομουν και δεν ειχα ορεξη να τους βγαζω και να τους πουλαω σε αγγελιες κτλ. Αλλα κατα τα αλλα, οταν μιλαμε για τετοια μικροποσα (30€ θες να παραγγειλεις πιτσα και μπυρες για μια βραδια champions league με κανα 2 φιλους), τα παζαρια τα θεωρω περιττα, ειδικα οταν ο αγοραστης σου λεει φατσα καρτα οτι θελει την κιθαρα για να της σπρωξει κι αλλα επιπλεον χρηματα...
Να πω δηλαδη οτι ειναι κανενας φουκαρας που εχει λυσσαξει να μαθει κιθαρα και εχει μονο 70€ στο χερι και πραγματικα "λιωνει" στην θεα του Les Paul σχηματος, να πω οκ, το παιδι δεν μπορει να δωσει παραπανω και απλα εχει κ**λωσει με την κιθαρα, οποτε ας την παρει να γινει ευτυχισμενος κι ολας...
Αλλα αυτο οπως καταλαβαινεις ειναι αλλο πραγμα απο αυτο που θελει να κανει ο επιδοξος αγοραστης.
Προσωπικη μου αποψη βεβαια και ως γνωστον, οι αποψεις ειναι σαν τις...   Ολοι εχουν απο μια...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος Lo.Lee.Ta

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2145
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Venceremos
    • Προφίλ
Σε ευχαριστώ πολύ Johnie, για τον κόπο σου και το χρόνο σου να γράψεις όλο αυτό το αναλυτικό κατεβατό. Συμφωνούμε απόλυτα, εξού και εγώ στράβωσα με την τιμή που μου προτάθηκε. Μεγαλύτερο δε ήταν το στράβωμα, επειδή ο άνθρωπος αυτός γνώριζε καλά...δεν ήτανε κάποιος τυχαίος που απλά ήθελε να ρίξει την τιμή, ούτε κάποιος που δεν γνώριζε και μιλούσε με σενάρια επιστημονικής φαντασίας.
 
Τhnx και σε σένα Boulis, το ψάχνω αρκετά στο διαδίκτυο εδώ και χρόνια και έχω περάσει από την σελίδα που μου πρότεινες. Να 'σαι καλά για το ενδιαφέρον και το ψάξιμο.
Adios Muchachos!

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
Φύσημα λόγω EQ pedal

Ξεκίνησε από themos Εφέ

6 Απαντήσεις
3652 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 08/05/08, 02:13
από gpolic
71 Απαντήσεις
34648 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/09, 11:47
από onou12345
23 Απαντήσεις
7940 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/03/09, 21:18
από ogyon21
2 Απαντήσεις
2689 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/03/09, 19:04
από Player
18 Απαντήσεις
7939 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/10, 11:44
από Wise_One
46 Απαντήσεις
12879 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/07/11, 23:25
από denisgiann
0 Απαντήσεις
1808 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 14/06/11, 02:53
από Eagle Of Kamelot
1 Απαντήσεις
2018 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 20/07/11, 19:22
από armagedon
49 Απαντήσεις
12348 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/04/12, 16:48
από metalmike
4 Απαντήσεις
3775 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 27/07/20, 14:10
από GVen