Αποστολέας Θέμα: ΑΕΚ  (Αναγνώστηκε 272643 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faser

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2017
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is too short for bad tone
    • Προφίλ
    • faser
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #750 στις: 02/03/09, 17:45 »
Θυμάμαι ότι εκείνη τη χρονιά λέγανε για τον Τσίριτς ότι είχε ζητήσει το σορτσάκι του να έχει και τσέπες έτσι ώστε να βάζει τα χέρια του κατά τη διάρκεια των παιχνιδιών ;D.. Ο συγκεκριμένος παίχτης μπορεί και να ήτανε η χειρότερη μεταγραφή της ΑΕΚ σε σχέση με το λόγο τιμή/προσφορά..

(σόρρυ για την παρέμβαση)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #751 στις: 02/03/09, 18:23 »
Θυμάμαι ότι εκείνη τη χρονιά λέγανε για τον Τσίριτς ότι είχε ζητήσει το σορτσάκι του να έχει και τσέπες έτσι ώστε να βάζει τα χέρια του κατά τη διάρκεια των παιχνιδιών ;D.. Ο συγκεκριμένος παίχτης μπορεί και να ήτανε η χειρότερη μεταγραφή της ΑΕΚ σε σχέση με το λόγο τιμή/προσφορά..

(σόρρυ για την παρέμβαση)
Μα τι λες βρε faser για να παρεμβαίνετε τα γράφω..., όχι μόνο για να θυμόμαστε ή να μαθαίνουμε... ;) :D
« Τελευταία τροποποίηση: 02/03/09, 18:27 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #752 στις: 02/03/09, 18:54 »
Εκείνη τη χρονιά τη θυμάμαι σα χθες......η χειροτερη ΑΕΚ (που θυμαμαι) μετά την φετινή....απελπισία σκέτη......αν εξαιρεσεις το κύπελλο (τότε δεν ήταν που είχε βάλει το γκολ ο νικολαιδης με το χέρι....και το ειχε παραδεχτει αυτός στον διαιτητή....και ειχε πεταξει και γκολαρα με φαουλ ο πετκοφ...)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #753 στις: 09/03/09, 15:48 »
Το χάρηκα πολύ το χθεσινό.....όχι μονο για την νίκη αλλά για την μπάλα που παίξαμε......δεν ακούω σχόλια του τύπου "με τον πανσερραικο παιξατε και όχι με σοβαρό αντίπαλο" γιατι ο πανσερραικος προέρχονταν απο προκριση κοντρα στον παναθηναικο και επίσης παλευε για την σωτηρία του......ήταν το παιχνιδι της χρονιάς για τα λιοντάρια.....επιτέλους υπήρξε σοβαρή αναπτυξη.....κορυφαίος του γηπέδου για μένα ο πελλετιέρι.....το παλικάρι δεν υπάρχει...απο τα καλύτερα αμυντικα χαφ στην ελλάδα......κόβει, ράβει κτλ κτλ......σούπερ ο μικρος ταχτσίδης (σε δυο χρόνια αν μεινει στην ΑΕΚ θα είναι αρχηγος...να μου το θυμηθειτε), ο σκόκο μας θύμισε ακομα μια φορά πως ξέρει να μιλάει στο τόπι....ο τζιμπούρ συνεχιζει να μην μ'αρεσει....ο γκολεαδορ επαληθευει ότι είναι ο καλύτερος striker στην ελλάδα.....και επίσης να πω πως θέλω στην ενδεκάδα diouf.....με τρελαινει ο μικρος...

Αποσυνδεδεμένος MakisSRV

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 296
  • Φύλο: Άντρας
  • Thor the mighty...Other bands play MANOWAR kill
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #754 στις: 13/03/09, 22:49 »
καλά όλα ρε παιδιά αλλά με blanco ευρώπη δεν πας..στον πανσεραικό οκ,και σε κάτι τετοιες ομάδες βάζει γκόλ,και απο τα 12 ,τα 5 με πεναλτυ είναι..τζιμπούρ μαρέσει και ντιούφ καλα στοιχεία δείχνει, όπως και ο ταχτσίδης..για μενα στην αεκ το πρόβλημα είναι η άμυνα.ούτε ο γεωργέας-πάντος μου κάνει ,ούτε ο ensaliwa.Mακάρι να πάρουμε το κυπελάκι και να χωθεί ο τίγρης για καμια καλή μεταγραφή. Η ΑΕΚ θέλει δεξί κ αριστερό μπακ, ενα αριστερό χαφ και ένα φορ μαζί με τζιμπούρ.
Ηλεκτρικής κιθάρας μαθήματα παραδίδονται. Ανάλυση Rock/Blues/Metal/Funky τεχνοτροπίας, σύμφωνα με σύγχρονες τεχνικές.Ear training,soloing,αυτοσχεδιασμός.Εκμάθηση θεωρίας.Περιοχές:Aιγάλεω,Νίκαια,Κορυδαλλός,Περιστέρι,Χαιδάρι.

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #755 στις: 30/03/09, 01:54 »
Συνεχίζουμε το ταξίδι μας στα "πέτρινα" χρόνια της ΑΕΚ, με την περίοδο 2000-2001...

AEK 2000-01 3η Θέση , 61 βαθμοί, 61-34 τέρματα, 19 νίκες, 4 ισοπαλίες, 7 ήττες .

Προπονητές : 1η-15η αγωνιστική Γιάννης Παθιακάκης, 15η-30 αγωνιστική Τόνι Σαβέβσκι .

Τα διοικητικά προβλήματα συνεχίζονται και η ΑΕΚ βιώνει άλλη μιά μέτρια χρονιά , καταλαμβάνοντας τη 3η θέση με διαφορά 17 ολόκληρους βαθμούς από τον 1ο Ολυμπιακό. Στο κύπελλο ο γενικός της αρχηγός Πέτρος Στάθης γίνεται υπαίτιος για μιά μαύρη σελίδα στην ιστορία της ΑΕΚ με το περίφημο “πέστε κάτω” και η ΑΕΚ στον επαναληπτικό αγώνα με την ομάδα του Πειραιά, χάνει με 6-1 , ήττα για την οποία φέρει πολύ μεγάλη ευθύνη ο συγχωρεμένος ο Γιάννης ο Παθιακάκης, που έβαλε βασικό έναν πιτσιρικά τον Πίτο και όχι μόνο η ομάδα έχασε με τέτοιο βαρύ σκορ, αλλά ουσιαστικά “κάηκε” και η καριέρα του εν λόγω ποδοσφαιριστή. Το μόνο που μπορεί κάποιος να θυμάται από αυτή τη χρονιά είναι η πρόκριση επί  της Μπάγερν Λεβερκούζεν για το κύπελλο ΟΥΕΦΑ, στο οποίο η ΑΕΚ έφτασε μέχρι τους “16” όπου αποκλείστηκε τελικά  από την Μπαρτσελόνα. Η ομάδα εκείνης της χρονιάς είχε έναν καταπληκτικό κορμό Ελλήνων παικτών. Νικολαίδης,Τσάρτας (επέστρεψε από την Ισπανία και την Σεβίλλη ), Ζαγοράκης (από την Λέστερ ), Ζήκος, Μαλαδένης, Δέλλας, Καψής και Λάκης. Όμως απέτυχε στην επιλογή των ξένων και έτσι δεν υπήρχε έξτρα βοήθεια. Οι ξένοι της ήταν από ανύπαρκτοι (Μεντίνα, Ντόντσεφ, Κάλβο) , έως μέτριοι (Ρουίζ, Φερούζεμ,Πέτκοφ) , μέχρι και άμυαλοι άσχετα από ικανότητα (Νάβας). Ο Νάβας μάλιστα ήταν από τους καλύτερους στα ευρωπαικά παιχνίδια, αλλά στο πρωτάθλημα, έκανε τσαμπουκάδες κι έπαιρνε κάρτες, με μέτρια έως κακή απόδοση. Όλα αυτά σε συνδυασμό και με κάποια κάμψη του Ατματσίδη αλλά και της παλιοσειράς (Κασάπης, Κωστένογλου,Κοπιτσής, Σαβέβσκι) έφεραν την μετριότητα. Ο Σαβέβσκι μάλιστα αυτή τη χρονιά σταμάτησε και έγινε ο προπονητής της ΑΕΚ στον δεύτερο γύρο και μάλλον τα πήγε καλύτερα από τον προκάτοχό του.
Στα αξιοσημείωτα επίσης η καλύτερη χρονιά του Σωτήρη Κωνσταντινίδη με την ΑΕΚ , ενός ταλέντου που έμεινε ταλέντο και η επιστροφή του πολύπαθου Χρήστου Κωστή για 7 παιχνίδια , στα οποία μάλιστα σκόραρε και το τελευταίο γκολ της καριέρας του στην Α’Εθνική στις 12/3/2001 με αντίπαλο την Καλαμάτα. Ο Κωστής ήταν τόσο άτυχος που ενώ στη 30η αγωνιστική μπήκε βασικός στο ματς με την Ξάνθη , έγινε αλλαγή στο 45’ γιατί έσπασε το χέρι του!!!.Φυσικά έχασε τη καλοκαιρινή προετοιμασία και τέλειωσε από την ΑΕΚ αλλά και γενικά από το ποδόσφαιρο. Τέλος ο ερχομός από την Καλαμάτα του αγαπημένου παιδιού των οπαδών της ΑΕΚ τα τελευταία χρόνια του Νίκου Γεωργέα , ενός παίκτη που άδικα κατά τη γνώμη μου θεωρείτε “άτεχνος” και “μέτριος”. Αν δει κάποιος το παιχνίδι του , μπορεί να μην κάνει “Βραζιλιάνικα” αλλά οι ενέργειές του είναι κατά το μεγαλύτερο ποσοστό θετικές και η απόδοσή του είναι πάντοτε σταθερά καλή, πράγμα πολύ σημαντικό για οποιαδήποτε ομάδα.

Υ.Γ Μία αηδιαστικότατη χρονιά και από πλευράς “παράγκας” , χωρίς αυτό να αποτελεί άλλοθι για την ΑΕΚ η οποία ήτανε όντως μέτρια, με λίγες καλές στιγμές.

Η ΟΜΑΔΑ 2000-2001                         ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ-ΓΚΟΛ             
Ηλίας Ατματσίδης                                          25-0                               
Ράμος Ροντρίγκο Φερούζεμ                             22-0                               
Θοδωρής Ζαγοράκης                                     23-1                               
Βασίλης Τσάρτας                                           28-14                               
Ντέμης Νικολαίδης                                        25-15                               
Άκης Ζήκος                                                  23-2                               
Μιχάλης Κασάπης                                          24-1                               
Μίλεν Πέτκοφ                                               22-4                               
Εμμάνουελ Ρουίζ                                           23-5         
Μιχάλης Καψής                                             25-1                               
Φερνάντο Νάβας                                           10-2                               
Βασίλης Λάκης                                              28-2                               
Τραιανός Δέλλας                                           19-1                             
Χάρης Κοπιτσής                                              6-0                               
Χρήστος Μαλαδένης                                       26-2                               
Ντάριο Κάλβο                                                 1-0                               
Νίκος Κωστένογλου                                       19-1                               
Χρυσόστομος Μιχαηλίδης                                  3-0                                 
Χρήστος Κωστής                                             7-1                               
Σωτήρης Κωνσταντινίδης                                 22-8                               
Τόνι Σαβέβσκι                                                 3-0                               
Βάιος Καραγιάννης                                          7-0                               
Μπλένταρ Κόλα                                               9-0                               
Ντιγιάν Ντόντσεφ                                            1-0                               
Χρήστος Πίτος                                                 1-0                               
Διονύσης Χιώτης                                             3-0                               
Νίκος Γεωργέας                                              9-0                               
Ερνάρ Μεντίνα                                                2-0                               


ΤΑ ΝΤΕΡΜΠΥ:
AEK-ΟΣΦΠ 1-2, ΟΣΦΠ-ΑΕΚ 4-1
ΑΕΚ-ΠΑΟ 1-1, ΠΑΟ-ΑΕΚ 0-1
ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 3-2,ΠΑΟΚ-ΑΕΚ 2-1
ΑΕΚ-ΗΡΑΚΛΗΣ 2-0, ΗΡΑΚΛΗΣ-ΑΕΚ 1-2
ΑΕΚ-ΑΡΗΣ 3-1, ΑΡΗΣ-ΑΕΚ 0-3

Σύνολο ντέρμπυ , 6 νίκες , 1 ισοπαλία, 3 ήττες , 18-13 τέρματα , 19 βαθμοί.

« Τελευταία τροποποίηση: 30/03/09, 03:56 από MACMISIAS »
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #756 στις: 08/04/09, 19:10 »
Ντρέπομαι πραγματικα για την εμφανιση της ομάδας....δεν χάρηκα καθόλου με την πρόκριση....επρεπε να χαμε φαει ενα γκολ και μετα να μας πάει λίγο γ**ιώντας το παιχνιδι μπας και ιδρώσουμε την φανέλα.......ο μπαγεβιτς δεν ξέρω σε ποιο γήπεδο ήταν......οπως και όλοι οι πάιχτες....μπλανκο, τζεμπούρ, σκόκο, ενσαλιβα, ταχτσίδης ήταν ανύπαρκτοι....ο πελλετιερι μαλλον νομιζε πως επαιζε φιλικο προετοιμασιας όπως και ο χουανφραν......οι μονοι που ηταν αξιοι συγχαρητηρίων ήταν ο Σάχα και ο Γεωργέας.....ντροπή πραγματικα....

Για να μην ξεχνιόμαστε ντροπή ήταν και οι φιλάθλοι του πανσερραικού......μεγάλη ντροπή.....έχω δει οπαδους και οπαδούς αλλα αυτό το πράγμα ήταν απαράδεκτο.....σε καθε σφήριγμα...οτιδήποτε ήταν αυτό...ακόμα και πλάγιο..εφερναν τον πανικό.....δεν έχουν να διαμαρτήρονται για καμια απολύτως φάση.....καμια απολύτως......το πεναλτυ που ζήτησαν ήταν ανύπαρκτο.....η 2η κιτρινη στο τέλος πεντακάθαρη (και δικαίως κίτρινη στον μαντούκα)....κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρια δεν ειδα να βγαίνει στους αμπουμπακαρι και μπαικαρα που καθε φορα που τους εδειχνε η κάμερα γκρινιαζαν ανελεητα.....βρήκα την διαιτησία ακρως επαγγελματική σε σημείο που ξαφνιάστηκα....οι επόπτες αρκετά σωστοί.......ποιος ο λογος αυτης της καταστασης δεν ξέρω.......επίσης τα μπουκαλακια στο τέλος του αγώνα περασαν στο ντούκου απο όλους.....τεσπα....

Τέλος ντροπή ήταν η συμπεριφορά του Μπρος και του βοηθού του....επαγγελματιας προπονητής δεν κανει σαν παιδί δημοτικου....αλλά άμα έχεις τον πολλατιάν 4ο που να επιβληθεί η τάξη....


Και για να μην αποπροσανατολιζόμαστε....η ΑΕΚ με εμφανισεις σαν την σημερινή θα φάει πάλι 3 απο τον ολυμπιακο στον τελικο....και πάλι 4άρες στα play off......ο μπάγεβιτς (που είμαι υπερ του...να το ξεκαθαρισω) πρεπει να καταλαβει πως κάποιοι παίχτες δεν του βγαίνουν.....

αυτά τα ολίγα.....

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #757 στις: 03/05/09, 13:31 »
Ax ρε ΑΕΚαρα....πάλι φαρμακι μας πότισες.....πάλι φαρμάκι....... :( :-\

Στα play off δεν βλέπω πολλά πράγματα.....η δευτερη θέση απομακρύνεται όλο και περισσότερο...πρέπει να ανασυγκρωτηθούμε και να παλέψουμε......έρχονται δύσκολες μέρες....αλλά πρέπει να το παλέψουμε....

Να μιλήσω γενικά και να κανω εναν απολογισμο της χρονιας......κανενας στόχος δεν επιτευχθηκε....το πρωταθλημα χάθηκε πριν καν ξεκινήσει...ο δώνης μίκρυνε την ομάδα όσο μπορούσε...χωρις να το θέλει...αλλα δεν μπορούσε να σηκωσει στους ώμους του την ΑΕΚ...οι μεταγραφες....βγήκαν και δεν βγήκαν..scoco, κυριακος οι πιο πετυχημένες...ηρθε ξανα ο γάμος με τον αγαπημένο μου προπονητή...όσο και να τον μίσησα...με την πάροδοτων χρόνων καταλαβα πως μονο αυτός μπορει να φτιαξει την ΑΕΚ....αρκει να μεινει...πρέπει να μεινει....μετα τη χθεσινη ήττα ο λαος πιστεύω πως κουράστηκε....7 χρόνια χωρις τίτλο....και 15 χωρις πρωτάθλημα....με τα βιας θυμαμαι το 94 την ΑΕΚ να σηκωνει το πρωταθλημα και να χανει το κυπελλο απο τον βαζελο στα πένταλτυ(είχα ριξει ένα κλάμα)...οι τάσεις μεσσιανισμού στο πρόσωπο του μελισσανίδη δεν θα οδηγήσουν πουθενά....ο τίγρης δυστυχώς δεν θα την πάρει την ομάδα...δεν πιστεύω πως θα την πάρει την ομάδα....και ενας νοττιάς δεν φέρνει την άνοιξη..χρειάζεται βοηθεια η ΑΕΚ και πλέον έτσι όπως έχουν έρθει τα πράγματα πιστεύω πως μόνο εμεις μπορούμε να την δώσουμε....όπως την πρώτη χρονιά του ντέμη...που παίζαμε με χαλκηδόνα και είχαμε 30000 κόσμο και βάλε...εμεις πρέπει να κάνουμε το καθηκον μας και να δείξουμε πως η ΑΕΚ ειναι μεγάλη ομαδα... γιατι ειναι μεγάλη ομάδα....για τον μεταγραφικο σχεδιασμο....ούτε που με ενδιαφέρει...θέλω να μείνει ο βασικος κορμος (οι αργεντινοι, ο κυργιακος, ο edinho) και βλέπουμε....όλοι ξέρουμε σε ποιες θέσεις υστερεί εδώ και χρόνια η ομάδα...χρόνια ολόκληρα όμως...μετα τον κασάπη αριστερο μπακ η ΑΕΚ δεν ειχε ποτέ...χρειαζομαστε ένα δεξι μπακ (καλος ο Γεωργεας....αλλα κουράστηκε...και με το δικιο του...αποτους λίγους που παίζουν για την που**να την φανέλα)....ακραια χαφ..αμυντικο χαφ....αλλα όλα αυτά με την προυπόθεση να κρατηθεί ο βασικος κορμος (πράγμα δύσκολο...)...τέλος για το γηπεδικο....δεν ήμουν απο τους ανθρώπους που πιστευαν ότι πρέπει να γινει οπωσδήποτε το γήπεδο στη Ν. Φιλαδέλφεια.....τώρα το πιστεύω....μου χει λέιψει η σκεπαστή (την οποια δυστυχώς προλαβα να επισκεφτώ μονο 5 φορές)..μου χει λείψει να έχω μια έδρα αντάξια της ομάδας μου...μου χει λείψει η ΑΕΚ......




Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #758 στις: 03/05/09, 18:59 »
Η ομάδα δεν έχει ταυτότητα, εδώ και καιρό. Λογικό όταν έχει αλλάξει 80+ παίκτες σε 4 χρόνια, δεν έχει δικό της γήπεδο...Και αυτό φαίνεται σε κάθε μεγάλο παιχνίδι...

Στον τελικό στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα έπαιξε έξυπνα και δυνατά.Στο δεύτερο, μετά το πρώτο γκολ...αλλού πατούσε κι αλλού βρισκόταν, λες και περίμενε να φάει και το 2ο.

Και το χειρότερο είναι ότι κάνανε ήρωες τον Ντομί & τον Derbyshire...

Η κερκίδα ήταν για κλάμματα...

Το πρώτο πράγμα που χρειάζεται η ομάδα είναι προσωπικότητα.

Όσο για μετεγγραφές, ας τις αφήσουν σε Ντούσαν-Μανωλά που είναι και οι υπεύθυνοι. Πάντως θεωρώ ότι κάποιοι παίκτες πρέπει ή να αλλάξουν μυαλά ή να αλλάξουν ομάδα.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος schizm

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1277
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #759 στις: 04/05/09, 01:17 »
Και το χειρότερο είναι ότι κάνανε ήρωες τον Ντομί & τον Derbyshire...

Θα συμφωνήσω για τον Ντομί, μια και τον θεωρώ ό,τι πιο άχρηστο υπάρχει στη θέση που παίζει...ο ορισμός του blooper man.

...αλλά το Αγγλάκι το αδικείς. Όχι πως πρόκειται για καμιά παιχτούρα που όμοιά της δεν υπάρχει και φυσικά η τεχνική του κατάρτιση είναι καθαρόαιμη αγγλική (ό,τι σημαίνει αυτό), όμως έχει επαφή με το τέρμα κι αυτό δεν το έδειξε στον τελικό. Το κυριότερο όμως είναι πως έχει πάθος στο παιχνίδι του.

Edit: Και κάτι ακόμα...το μεγάλο πρόβλημα της ΑΕΚ τη δεδομένη στιγμή είναι η έλλειψη ρευστού. Όπου φτωχός κι η μοίρα του κι ό,τι πληρώνεις παίρνεις σε αρκετές περιπτώσεις. Για να σηκώσει πραγματικά κεφάλι και να καταστεί ουσιαστικά ανταγωνιστική, θα πρέπει να υπάρχει και μια διοικητική σταθερότητα. Μετά την εξυγίανση που επήλθες όπως όπως και με τα χίλια ζόρια, έχει κατορθώσει να χρεωθεί και πάλι για τα καλά. Τέτοιες συνθήκες προκαλούν πρόβλημα και στην ίδια την ατμόσφαιρα της ομάδας.
« Τελευταία τροποποίηση: 04/05/09, 01:34 από schizm »

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #760 στις: 04/05/09, 10:12 »
@schizm

Έχεις απόλυτο δίκιο για το πρόβλημα ρευστού και την επίδρασή του στο κλίμα στην ομάδα...Η διοίκηση είναι το θεμέλιο μιας ομάδας και μια ισχυρή διοίκηση αποτελεί τη βάση για να χτιστεί πάνω ένα σύνολο.

Στην ΑΕΚ η ανυπαρξία παράγοντα οδηγεί σε όλα αυτά τα περιστατικά ανυπακοής και απειθαρχίας των παικτών και σε πολλά άλλα προβλήματα, καθώς δεν υπάρχει άνθρωπος που θα βάλει τον καθένα στη θέση του (ο Μπάγεβιτς τί να πρωτοσυμμαζέψει, και ο ίδιος δε ξέρει τι ξημερώνει).

Όσο για τον Άγγλο, το έθεσες σωστά, ίσως να τον αδικώ λίγο ή πολύ αλλά η ΑΕΚ έχει χάσει πάρα πολλά τα τελευταία χρόνια από μέτριους παίκτες (πρώτα απ'όλα από τους δικούς της) οπότε...καταλαβαίνεις.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #761 στις: 13/05/09, 21:04 »
Λοιποοοοον...καλούτσικη εμφάνιση σήμερα με τους λαγ...εεεεε...με τον παναθηναικό.... ;D :P κατα διαστήματα κρατούσαμε μπάλα......σε καθαρά παθητικό ρόλο..εκτος απο ένα δεκάλεπτο-τέταρτο στο δεύτερο μέρος (α ρε τζιμπούρ....)..πρόβληματα στη αναπτυξη στα οποια έχουμε συνηθισει......ΓΚΟΛΑΡΑ του καλύτερου παίχτη της φετινής ΑΕΚ....πιστεύω πως αν ειχαμε αποφύγει καποιες μαλακιες στην άμυνα και δεν ειχαμε κανει και το 2ο πέναλτυ θα το πέρναμε χαλαρα το διπλό......

P.S.1 ο κουτρουμάνος μπορει να ειναι φιλότιμος.....αλλα είναι ταγάρι.....ούτε για την δόξα δρυμού δεν είναι......

P.S.2 καλός χρυσός ο μπαγεβιτς....αλλα δεν θα καταλαβει ποτέ ότι ο nsaliwa είναι λίγος....κοιτούσα τα μούτρα του σε καποιες φάσεις......λες και ειχε κανει 40 κιλά χόρτο.....χαλλλλλλλλλαααααραααα.....κουβαλάει μπάλα άσκοπα....δεν μοιράζει παιχνιδι...κανει λάθος μεταβιβάσεις....

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #762 στις: 13/05/09, 21:15 »
Κλασσική ψυχοβγαλτική εμφάνιση της φετινής ΑΕΚ.

Είναι τελείως ρουλέτα το ματς, δίνει όλο το χώρο στον αντίπαλο και είναι που θα κάτσει η μπίλια:θα το φάει, δε θα το φάει; Ως ένα σημείο το καταλαβαίνω, και η αντεπίθεση βγαίνει ορισμένες φορές, αλλά είμαστε στην τσίτα 90 λεπτά.

Να δούμε πόσο θ'αντέξουμε... :faint
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #763 στις: 13/05/09, 21:31 »


Να δούμε πόσο θ'αντέξουμε... :faint

Δεν νομιζω ότι ήταν τόσο τραγικά τα πραγματα σήμερα......απειληθηκαμε ελαχιστες φορες αν εξαιρεσεις τα πεναλτυ.....συγκεκριμενα θυμαμαι μονο του φαση του σαλπιγγιδη μετα το πεναλτυ (που ο saja εκανε εξοδο στους πέντε ανέμους) και το δοκάρι του καραγκούνη....αλλη ευκαιρια του λαγ...εεε..ΠΑΟ...δεν θυμαμαι....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #764 στις: 13/05/09, 22:17 »
Έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι, μάλλον είμαστε ευχαριστημένοι με το χ...Βέβαια όποιος ξέρει λίγο από μπάλλα, θα κατάλαβε σήμερα ότι ο Σπάθας έσπρωξε κανονικά τον ΠΑΟ...Όχι για τις φάσεις των 2 πέναλτυ , που ήταν, αλλά για τα φάουλ που σφύριζε ή δεν σφύριζε , με αποκορύφωμα τη τελευταία που σταμάτησε τον Τζιμπούρ και εκείνη πάλι στο τέλος που έδωσε φάουλ εναντίον του Γεωργέα...
Ο Αλεξόπουλος επικίνδυνος, ο Κουτρουμάνος μέτριος ( με τον Σπυρόπουλο να τον κάνει ότι θέλει) και κάποιοι παίκτες δείχνουν επίσης ότι έχουν τελειώσει από δυνάμεις...(Μαντούκα παρ'όλο που έπαιξε μόνο 45' λεπτά, Ενσαλίβα,κ.α).
Δύσκολα τα play-off παρ'όλο που θεωρείτε και θετικό αποτέλεσμα το σημερινό, γιατί δεν πιστεύω ότι θα περάσουμε από τη Τούμπα,ή από τη Λάρισα...
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #765 στις: 13/05/09, 23:21 »


Να δούμε πόσο θ'αντέξουμε... :faint

Δεν νομιζω ότι ήταν τόσο τραγικά τα πραγματα σήμερα......απειληθηκαμε ελαχιστες φορες αν εξαιρεσεις τα πεναλτυ.....συγκεκριμενα θυμαμαι μονο του φαση του σαλπιγγιδη μετα το πεναλτυ (που ο saja εκανε εξοδο στους πέντε ανέμους) και το δοκάρι του καραγκούνη....αλλη ευκαιρια του λαγ...εεε..ΠΑΟ...δεν θυμαμαι....

master δεν αναφέρομαι απαραίτητα σε καθαρές φάσεις, αλλά γενικότερα στην εικόνα που σου δείχνει το παιχνίδι όταν λέω "πόσο θ'αντέξουμε". Εκ του αποτελέσματος, ναι, δεν ήταν τόσο τραγικά τα πράγματα, αλλά αν σε ρωτούσα στο 80' όπως πάει το ματς τι σκέφτεσαι, θα μου έλεγες ότι θα έρθει Χ;

Γενικώς η ΑΕΚ, και αυτό φάνηκε και απο τον τελικό κυπέλλου, παίζει ως ένα σημείο έξυπνα (κατ'εμέ) στην κόντρα αλλά από εκεί και πέρα είναι σα να περιμένει να το τσιμπήσει το μπαλάκι.

@MACMISIAS +1
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #766 στις: 13/05/09, 23:27 »
Και θα ξαναπω....η ομάδα ΔΕΝ ειναι δουλεμένη......δεν έχει φυσική κατασταση.....δεν έχει αυτοματισμούς.....δεν έχει καθαρό μυαλό.....ότι κανει το κάνει χάρη στην εξυπνάδα δυο τριων παιχτών....δεν ξερω τι στα περιττώματα έκανε ο δώνης στην προετοιμασία....συνεπως λογικο να παίζει μονο στην κόντρα.....

Αν μου λεγες στο 80 θα σου λεγα και τώρα να λήξει δεν θα χάσουμε τπτ σημαντικο....και με βάση την συνολική εικόνα του παιχνιδιού...ναι..πιστεύω ότι το χ το είχαμε ανετα....

Ξανατονιζω....δεν πρέπει να γίνει το αισχρό έγκλημα και να φύγουν παίχτες-κλειδιά......με το ξεπούλημα ομάδα δεν κανεις....(άκυρο...απλα ήθελα να το ξαναπώ...... :P)

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #767 στις: 17/05/09, 23:15 »
με περίσσια χαρά ανακοινώνω ότι η ομάδα έκπληξη του πρωταθλήματος δεν θα δει ΠΟΤΕ σεντόνι εκτός απο αυτό στο κρεβάτι της........ ;D

και μέχρι μεθαύριο να παίζαμε.....και με τρεις παίχτες......ο πάοκ γκολ δεν θα βαζε......η ΑΕΚ κατα διαστήματα για πρώτη φορά φέτος έβγαλε αυτοματισμους....(πχ φάση με χετεμαι, τζιμπουρ, χετεμαι, μπλάνκο, τζιμπούρ) εγώ προσωπικά την χάρηκα πολύ αυτή την νίκη.....

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #768 στις: 17/05/09, 23:41 »
Τρομερά σπουδαία νίκη η σημερινή. Νίκη στην οποία παραδέχομαι ότι δεν πίστευα.Τώρα είναι πραγματικά όλα ανοιχτά για τη 2η θέση.
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #769 στις: 17/05/09, 23:48 »
Κι εγώ τη χάρηκα, πρώτον λόγω επιπέδου δυσκολίας αφού ο φετινός ΠΑΟΚ είναι πολύ σοβαρή ομάδα, πέραν του ότι η Τούμπα είναι μόνιμα δύσκολη έδρα.

Κυρίως όμως ευχαριστήθηκα γιατί ενώ έμεινε μέχρι και με 9 παίκτες η ομάδα, δεν λύγισε. Εντάξει, έκανε φάσεις ο ΠΑΟΚ αλλά αυτό αναμενόμενο ήταν.

Συμφωνώ για τους αυτοματισμούς, αν και δεν είδα όλο το ματς, στα στιγμιότυπα φάνηκε ότι κάτι πήγε κάπως καλά αυτή τη φορά. Το πρέσινγκ πρέπει να απέδωσε.
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος gers

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2533
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #770 στις: 18/05/09, 00:05 »
Τι χαίρεστε ρε, αφού και στο τέλος από κάτω μας θα είστε!! 8)

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #771 στις: 18/05/09, 01:12 »
Τι χαίρεστε ρε, αφού και στο τέλος από κάτω μας θα είστε!! 8)
Μπα εγώ δεν έχω πρόβλημα με τις...στάσεις.... ;D
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/

Αποσυνδεδεμένος parantox

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #772 στις: 18/05/09, 10:11 »
Τι χαίρεστε ρε, αφού και στο τέλος από κάτω μας θα είστε!! 8)

Κάτι μου λέει ότι ο Μπλάνκο έχει άλλη άποψη...  ;)
They asked a guitar player to play with some dynamics and he said "What are you talking about, I'm playing as loud as I can!"...Heh, I tell that joke a lot.

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #773 στις: 26/05/09, 11:35 »
να ρωτήσω....θα ειναι κανεις της κυριακή στο γήπεδο? ειπα μιας και που κατεβαίνω αθήνα να πάω να δω και την ΑΕΚ με τα λαγουδάκια...... ;D

Αποσυνδεδεμένος MACMISIAS

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΚΑΤΑ...
    • Προφίλ
    • www.myspace.com/meresmakis
Απ: ΑΕΚ
« Απάντηση #774 στις: 26/05/09, 13:15 »
να ρωτήσω....θα ειναι κανεις της κυριακή στο γήπεδο? ειπα μιας και που κατεβαίνω αθήνα να πάω να δω και την ΑΕΚ με τα λαγουδάκια...... ;D
Εμένα δεν μ'αφήνει η ...γυναίκα μου ;D ;D ;D Εντάξει μωρέ, είναι έγκυος και φοβάται, οπότε δεν θέλω να την ταράξω... ::)
"Θέλω ν' αλλάξω το κόσμο Μάνα- Παιδί μου δεν υπάρχει τόσο μεγάλη πάνα..."
www.myspace.com/meresmakis
www.myspace.com/meresmeres
http://mikriellinikiistoria.blogspot.com/