Αποστολέας Θέμα: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???  (Αναγνώστηκε 11327 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« στις: 23/07/12, 14:10 »
Χαιρετώ!


Είμαι υπερήφανος κάτοχος μιας Schecter C-1 Classic Diamond Series της οποίας η κυκλοφορία πλέον έχει παύσει.


Είναι μια κιθάρα πολύ "ευέλικτη" και μπορεί κανείς να παίξει από Blues/Jazz μέχρι Heavy Metal (και λίγο πιο "πέρα" ίσως) σε απόλυτα ικανοποιητικό βαθμό!


Τα χαρακτηριστικά του σώματός της είναι:

Mahogany, Quilt Maple Body, Maple Neck, Rosewood Fingerboard, Grover Tuners, 24 Jumbo Frets

Και η ευελιξία της προέρχεται από τον παλιό καλό κλασσικό συνδυασμό μαγνητών Seymour Duncan JB (Bridge) & Seymour Duncan Jazz (Neck)

Το θέμα είναι ότι πλέον αποζητώ και λίγο πιο επιθετικό ήχο (βλ. Machine Head, Trivium, Megadeth κλπ.), χωρίς όμως να θέλω να χάσω τη γλυκήτητα του απίστευτου Jazz (τον έχω ερωτευτεί!).

Οπότε λοιπόν βρήκα μια ευκαιρία για έναν Dimebucker (Seymour Duncan) σε πολύ καλή τιμή και σκέφτομαι τι πιθανό συνδυασμό θα μου αποφέρει ένα τέτοιο πάντρεμα (Dimebucker/Bridge & Jazz/Neck) και αν θα με καλύπτει.

Είμαι στα πρόθυρα αγοράς Hi-Gain Λαμπάτου ενισχυτή για Μetal, με επικρατέστερους μέχρι στιγμής:

Laney Ironheart
EVH 5150
Koch Multitone
Krank Rev Jr
Krank Krankenstein
Bugera Tri-Rec (αν αποφασίσουν να τον κυκλοφορήσουν ποτέ...!)

Αυτό το ανέφερα για να έχετε υπόψη σας και το συνοδευτικό μελλοντικό ενισχυτή καθώς παίζει μεγάλο ρόλο στον ήχο και το ύφος του.

θα χαρώ να ακουσω πολλές γνώμες και προτάσεις!

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #1 στις: 23/07/12, 18:14 »
η μιθαρα ειναι πραγματικα φοβερη και ηχητικα εμενα προσωπικα δεν θα μου ελειπε κατι σε συνδιασμο με τους ενισχυτες που αναφερεις...προφανως ομως το ψηνεις για πολυ γκαζι οποτε παω πασο....θα σου προτεινα παντως να επερνες τον ενισχυτη και αν δε σε καλυπτε ο JB τοτε να δοκιμαζες κανενα πιο hi output....

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #2 στις: 24/07/12, 12:18 »
η μιθαρα ειναι πραγματικα φοβερη και ηχητικα εμενα προσωπικα δεν θα μου ελειπε κατι σε συνδιασμο με τους ενισχυτες που αναφερεις...προφανως ομως το ψηνεις για πολυ γκαζι οποτε παω πασο....θα σου προτεινα παντως να επερνες τον ενισχυτη και αν δε σε καλυπτε ο JB τοτε να δοκιμαζες κανενα πιο hi output....


Φίλε kkmspm αν δεν απατώμαι κι ο JB Hi output είναι. Εσύ τι είδη μουσικής παίζεις? Ίσως και να μην έχεις άδικο ως προς την αγορά του ενισχυτή πρώτα αλλά ξέρεις μωρε...Dimebucker<100 euros.... ενισχυτής+καμπίνα>1000euros... αλλά σίγουρα θα αγοραστεί!  ;)

Αποσυνδεδεμένος kkmspm (φλουτσ)

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1322
    • Προφίλ
    • Black Body Radiation
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #3 στις: 24/07/12, 16:32 »
παιζω τα παντα...απο jazz μεχρι hard rock και ελαφρο μεταλ...ενταξη δεν παιζω και γ**ωσταυροσατανιστ μεταλ, αλλα κλασικους ηχους (metallica, dream theater, blind guardian) βγαζει αρκετα καλα...


ο Jazz ειναι απιστευτος σπλιταρισεμνος. Εχω κανει το jimmy Page wiring και ειναι πραγματικα ευελικτο το σετ.

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #4 στις: 24/07/12, 17:59 »
Κλαίω με το γ*&ωσταυροσατανιστ μεταλ....
 ;D ;D ;D
Συμφωνώ κι εμένα με ικανοποιεί σε ήχους προαναφερθέντων συγκροτημάτων απλά όπως ανέφερα ο bridge θα ήθελα να μου βγάζει κάτι σε Machine Head κλπ.


Τώρα όπως είπες κι εσύ πρώτα ο ενισχυτής και μετά.... αλλά ας μη γελιόμαστε μεταξύ μας. Οι περισσότεροι εδώ μέσα κιθαρίστες είμαστε. Ποιός δε θέλει να ψάχνεται μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια με το αγαπημένο του όργανο (εεεε μουσικό πάντα!!!). Εκείνη που θα του δώσει εκείνο το ελάχιστο κάτι έξτρα?


 ;)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #5 στις: 24/07/12, 20:56 »
Toν Distortion τσέκαρε, ο πιο ωραίος passive με μεγάλο output που έχω ακούσει. Ο Dimebucker μου είχε φανεί πολύ τρεμπλαριστό μαραφέτι (σε Dean ML μαόνι σκέψου).
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #6 στις: 24/07/12, 23:59 »
Φίλε mitsako, ξέρεις ποιος είναι ο ενδοιασμός μου? Στο ότι πλέον οι περισσότεροι καινούριοι hi gain ενισχυτές ποντάρουν πολύ σε mid συχνότητες και φοβάμαι μη βγει κανένα djent αποτέλεσμα αντί για Machine Head-ικό ήχο! Χαχαχαχαχα!


Από την άλλη μπορεί να λέω και βλακείες, οπότε κάθε διόρθωση σε  υτά που λέω δεκτότατη (γι αυτό άλλωστε άνοιξα και το θέμα, για να διορθωθώ και να ακούσω γνώμες).


Γενικά πάντως πιστεύεις πως θα δώσει το ζητούμενο αποτέλεσμα ένας τέτοιος συνδυασμός μαγνητών?

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #7 στις: 25/07/12, 02:50 »
Machine Head = EMG 81 + Peavey 6505+

Δεν υπάρχει passive στην εξίσωση  ;D

Tώρα, με τα ταπεινά μου αυτάκια, θα έλεγα ότι ο Dimebucker σε απομακρύνει από ΜΗ παρά σε φέρνει στον ήχο τους. Ίσως κι όλα να διορθώνονται με EQ στον ενισχυτή, τι να πω. Εμένα δε μου άρεσε πάντως με ότι EQ κι αν τον άκουσα, ενώ ο Distortion με κέρδισε αμέσως.

Σε αμερικάνα RR1 φίλου, συνυπάρχουν Distortion και '59 με εξαιρετικά αποτελέσματα μέσα από μια Line6 Pod HD 500.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #8 στις: 25/07/12, 10:45 »
Machine Head = EMG 81 + Peavey 6505+

Δεν υπάρχει passive στην εξίσωση  ;D

Tώρα, με τα ταπεινά μου αυτάκια, θα έλεγα ότι ο Dimebucker σε απομακρύνει από ΜΗ παρά σε φέρνει στον ήχο τους. Ίσως κι όλα να διορθώνονται με EQ στον ενισχυτή, τι να πω. Εμένα δε μου άρεσε πάντως με ότι EQ κι αν τον άκουσα, ενώ ο Distortion με κέρδισε αμέσως.

Σε αμερικάνα RR1 φίλου, συνυπάρχουν Distortion και '59 με εξαιρετικά αποτελέσματα μέσα από μια Line6 Pod HD 500.


Για Active δεν υπάρχει σενάριο. Είναι αμαρτία να πειράξω τα ξύλα για να δημιουργηθεί θέση για μπαταρίες. Οι MH απ'όσο γνωρίζω παίζουν με EVH 5150. Κάνω λάθος? Έτσι έχω πληροφορηθεί πάντως.


Όσον αφορά την HD POD 500 ακούγεται delicious, αλλά για την ώρα παίζω straight plug-in στον ενισχυτή. Απ' την άλλη τι τον παίρνεις τον ενισχυτή άμα είναι να χρησιμοποιείς μόνο το καθαρό του κανάλι και να παίρνεις τη βρωμιά από αλλού?

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #9 στις: 25/07/12, 11:41 »
Με Peavey 5150/5150Mk.II ή 6505/6505+ (ίδιοι ενισχυτές κατ' αντιστοιχία) παίζουν. Ο EVH είναι καινούριο σχέδιο και δεν ξέρω πόσο κοντά είναι στους προαναφερθέντες, αλλά δεν παίζει να απέχουν πολύ, και οι 2 για τα γούστα του Van Halen σχεδιάστηκαν.

Όσον αφορά τη μπαταρία, τίποτα δε θα χρειαστεί να πειράξεις στο σώμα, χωράει μια χαρά με τα ηλεκτρικά.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #10 στις: 25/07/12, 13:16 »
Με Peavey 5150/5150Mk.II ή 6505/6505+ (ίδιοι ενισχυτές κατ' αντιστοιχία) παίζουν. Ο EVH είναι καινούριο σχέδιο και δεν ξέρω πόσο κοντά είναι στους προαναφερθέντες, αλλά δεν παίζει να απέχουν πολύ, και οι 2 για τα γούστα του Van Halen σχεδιάστηκαν.

Όσον αφορά τη μπαταρία, τίποτα δε θα χρειαστεί να πειράξεις στο σώμα, χωράει μια χαρά με τα ηλεκτρικά.


Λες ε? Οι active έχουν τη δυνατότητα περισσότερης βρωμιάς? δεν ξέρω είμαι διστακτικός ως προς τους active... Έχω ακούσει και ότι μετά από λίγο καιρό αρχίζει και πέφτει η απόδοση κλπ. Βέβαια αν δεν έχεις δοκιμάσει ο ίδιος δεν μπορείς να ξέρεις αλλά και ο Dimebucker και ο Distortion που μου πρότεινες μου φάνηκαν πολύ καλοί!


Άσχετο: επειδή η κιθάρα μου έχει Gold Plated τους ήδη υπάρχοντες μαγνήτες, για να μην αλλάξει οπτικά πρέπει να παραγγείλω τον οποιονδήποτε καινούριο επίσης Gold Plated, ή μπορεί να μπει πάνω του το καπάκι του JB που φοράει η κιθάρα τώρα, ή μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά ένα Gold καπάκι και να μπεί?

Αποσυνδεδεμένος metalmike

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 815
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #11 στις: 25/07/12, 14:23 »
Λες ε? Οι active έχουν τη δυνατότητα περισσότερης βρωμιάς? δεν ξέρω είμαι διστακτικός ως προς τους active... Έχω ακούσει και ότι μετά από λίγο καιρό αρχίζει και πέφτει η απόδοση κλπ. Βέβαια αν δεν έχεις δοκιμάσει ο ίδιος δεν μπορείς να ξέρεις αλλά και ο Dimebucker και ο Distortion που μου πρότεινες μου φάνηκαν πολύ καλοί!

Μην είσαι διστακτικός, είναι η καλύτερη λύση για αυτό που θες. Δεν πέφτει καμιά απόδοση απλά μετά από κάποιο διάστημα (μεγάλο...ανάλογα και πόσο παίζεις) αν δεις πως ο ήχος βγαίνει ξεψυχισμένος σημαίνει πως άδειασε η 9v μπαταρία και πρέπει να βάλεις άλλη. Επίσης άμα βάλεις active καλό θα είναι όταν δεν παίζεις (για πολύ ώρα, όχι για να κάνεις 5-10 λεπτά διάλλειμα) να μην έχεις συνδεδεμένο το καλώδιο πάνω στην κιθάρα γιατί έτσι θα αδειάζει λίγο πιο γρήγορα.


Άσχετο: επειδή η κιθάρα μου έχει Gold Plated τους ήδη υπάρχοντες μαγνήτες, για να μην αλλάξει οπτικά πρέπει να παραγγείλω τον οποιονδήποτε καινούριο επίσης Gold Plated, ή μπορεί να μπει πάνω του το καπάκι του JB που φοράει η κιθάρα τώρα, ή μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά ένα Gold καπάκι και να μπεί?

http://www.thomann.de/gr/emg_81g_gold.htm για bridge
http://www.thomann.de/gr/emg_85g_gold.htm ή http://www.thomann.de/gr/emg_60g.htm για neck

;D
« Τελευταία τροποποίηση: 25/07/12, 14:25 από metalmike »

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #12 στις: 25/07/12, 14:55 »
Thanx m8! Θα το κοιτάξω και αυτό το ενδεχόμενο τότε! παράλληλα, όποιος άλλος έχει κάποια άποψη θα χαρώ να τη διαβάσω!

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #13 στις: 25/07/12, 19:22 »
Λες ε? Οι active έχουν τη δυνατότητα περισσότερης βρωμιάς? δεν ξέρω είμαι διστακτικός ως προς τους active... Έχω ακούσει και ότι μετά από λίγο καιρό αρχίζει και πέφτει η απόδοση κλπ. Βέβαια αν δεν έχεις δοκιμάσει ο ίδιος δεν μπορείς να ξέρεις αλλά και ο Dimebucker και ο Distortion που μου πρότεινες μου φάνηκαν πολύ καλοί!

Μην είσαι διστακτικός, είναι η καλύτερη λύση για αυτό που θες. Δεν πέφτει καμιά απόδοση απλά μετά από κάποιο διάστημα (μεγάλο...ανάλογα και πόσο παίζεις) αν δεις πως ο ήχος βγαίνει ξεψυχισμένος σημαίνει πως άδειασε η 9v μπαταρία και πρέπει να βάλεις άλλη. Επίσης άμα βάλεις active καλό θα είναι όταν δεν παίζεις (για πολύ ώρα, όχι για να κάνεις 5-10 λεπτά διάλλειμα) να μην έχεις συνδεδεμένο το καλώδιο πάνω στην κιθάρα γιατί έτσι θα αδειάζει λίγο πιο γρήγορα.


Άσχετο: επειδή η κιθάρα μου έχει Gold Plated τους ήδη υπάρχοντες μαγνήτες, για να μην αλλάξει οπτικά πρέπει να παραγγείλω τον οποιονδήποτε καινούριο επίσης Gold Plated, ή μπορεί να μπει πάνω του το καπάκι του JB που φοράει η κιθάρα τώρα, ή μπορώ να αγοράσω ξεχωριστά ένα Gold καπάκι και να μπεί?

http://www.thomann.de/gr/emg_81g_gold.htm για bridge
http://www.thomann.de/gr/emg_85g_gold.htm ή http://www.thomann.de/gr/emg_60g.htm για neck

 ;D



Φίλε metalmike, μόλις γύρισα σπίτι αφού πρώτα πήγα να δοκιμάσω τους active μαγνήτες που μου συνέστησες και δυστυχώς είμαι πολύ απογοητευμένος (προς Θεού! όχι ότι μου φταις εσυ! Ίσα ίσα ευχαριστώ για την πρόταση!). Μου φάνηκαν πολύ μουντοί και ανιαροί σαν να μην είχαν δικό τους χαρακτήρα... Δεν ξέρω. Και σίγουρα δε μου φάνηκαν τόσο επιθετικοί όσο οι Dimebucker (τους οποίου επίσης συμπτωματικά μόλις δοκίμασα!). Αλλά αυτά είναι γούστα βεβαίως βεβαίως...!


Thanx again όμως...! ;D

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #14 στις: 26/07/12, 03:33 »
Ο JB ειναι μια χαρα μαγνητης,ειδικα σε κιθαρα απο μαονι.
Αν σου αρεσει ο ηχος του 5150,τοτε πηγαινε καρφι για το bugera 6262 ενισχυταρα,παντα ομως με καλη καμπινα!
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #15 στις: 26/07/12, 10:59 »
Μάγκες τελικά παρήγγειλα τον Dimebucker. Μόλις έρθει και εγκατασταθεί θα σας πω εντυπώσεις από το συνδυασμό!


Σας ευχαριστώ για τα σχόλια και τις απόψεις.


Φίλε Vaig3 αναφέρεσαι στον EVH 5150, ή στον Peavey 5150?

Αποσυνδεδεμένος vaig3

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 327
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #16 στις: 30/07/12, 02:10 »
Στον Peavey. Ο EVH 5150 III ειναι αρκετα διαφορετικος και κατασκευαστικα και στην χροια!
Av δεν το εχεις δει τσεκαρετο.
Bugera 6262 vs. Peavey 5150 II - Metal shootout
« Τελευταία τροποποίηση: 30/07/12, 02:13 από vaig3 »
Suhr Modern
Ibanez k7 2001
Fender stratocaster USA 2009
Epiphone Les Paul custom 2000
Aria Pro II explorer 1993
AxeFX ultra/Bugera G5/EVH 5150 LBXii

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #17 στις: 30/07/12, 19:41 »
........ ο Bugera μου άρεσε πιο πολύ από τον Peavey... κάψτε με! :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #18 στις: 25/08/12, 20:53 »
Λοιπόοοοοον!!!! Ο Dimebucker έφτασε (εδώ και καιρό αλλά έλειπα σε διακοπές  ;D !!!), εγκαταστάθηκε και παίχτηκε.
Οι εντυπώσεις: Νομίζω ότι δύσκολα θα αλλάξω το υπάρχον set σε αυτή την κιθάρα (αν και η αναζήτηση του χαμένου θρυλικού τόνου είναι μία καθαρά προσωπική αναζήτηση).
Έχει απίστευτο, κοφτό attack/bite, φοβερό κράτημα νότας σε διάρκεια και προσφέρει ποοοοολύ όγκο (ιδίως σε συγχορδίες)!


Το αρνητικό του είναι στα καθαρά όπου μου φαίνεται πολύ "κούφιος" (ας μου επιτραπεί ο όρος, δεν ξέρω πώς αλλιώς να τον περιγράψω) ήχος, και σε πολύ χαμηλές εντάσεις. Βέβαια, μη γελιόμαστε. Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να τον αγοράζει για τα καθαρά του! Απ'την άλλη, όταν ο διακόπτης είναι στη μέση (έχω 5-way switch), και γίνεται πάντρεμα τον δύο, το αποτέλεσμα με συναρπάζει... Μπορώ να πω ίσως και καλύτερα απ'ότι ο Jazz μόνος του (βέβαια ανάλογα και με το τι θέλει να βγάλει ο καθένας)!


Οποιαδήποτε άλλη απορία, θα χαρώ να απαντήσω!  ;)

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #19 στις: 25/08/12, 21:49 »
Με γειες. Αν έχεις το χρόνο και τη δυνατότητα, ηχογράφησε κανένα μικρό distorted κλιπάκι, μου κέντρισες την περιέργεια :Ρ.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος DaniTheDawg

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
  • WHATAAAAAA!!!!
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #20 στις: 25/08/12, 22:32 »
Με γειες. Αν έχεις το χρόνο και τη δυνατότητα, ηχογράφησε κανένα μικρό distorted κλιπάκι, μου κέντρισες την περιέργεια :Ρ.


Ευχαρίστως, αλλά θα αργήσει λίγο γιατί ε΄μαι σε περίοδο μετακόμισης μόνιμα για εξωτερικό οπότε όπως καταλαβαίνεις...


Ο εξοπλισμός μου είναι ο εξής: η κιθάρα, ένας Fender Frontman 15R (solid state), κάρτα ήχου Fast Track και το Amplitube στο iPhone (ακούω πολλά γέλια!!!)!
 Πες μου με τι θέλεις να το ηχογραφήσω ( εννοώ με τη χρήση του Amplitube ή οχι)! ;D

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Schecter C-1 Classic & Dimebucker???
« Απάντηση #21 στις: 25/08/12, 22:43 »
Στο VST της επιλογής σου πάει η ψήφος μου... ;D
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
0 Απαντήσεις
2271 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/10/07, 18:24
από mpamps
0 Απαντήσεις
2000 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 13/11/08, 02:19
από Giorgos K.
11 Απαντήσεις
4918 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/08/09, 20:00
από ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΠΕΛΛΟΣ
8 Απαντήσεις
4521 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/12/09, 10:07
από edgar_jp ♫
12 Απαντήσεις
6212 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 21/12/09, 14:25
από red hot
38 Απαντήσεις
11891 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 31/01/11, 21:33
από Kiratzoharris
1 Απαντήσεις
2261 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 29/03/12, 00:34
από Μπιφτέκι
17 Απαντήσεις
6099 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/04/12, 17:19
από Μπιφτέκι
46 Απαντήσεις
17950 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/02/16, 17:19
από AnimaPura
2 Απαντήσεις
5016 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/01/20, 20:28
από Uriah