Αποστολέας Θέμα: ORIGINAL FLOYD ROSE  (Αναγνώστηκε 8732 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
ORIGINAL FLOYD ROSE
« στις: 21/12/09, 17:46 »
Γεια σας παιδια.

Λοιπον προσπαθω να βαλλω ενα ORIGINAL Floyd Rose στην Jackson μου,αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν βρισκω.Αναμεσα στα μαγαζια που επισκεφθηκα ηταν και αυτο του Καγμακη στην Μπενακη και μου ειπε να ρωτησω στο καταστημα του στη Σολωνος,στο οποιο δεν εχω παει ακομα.Μηπως μπορειται να μου πειτε που μπορω να βρω εκτως απο ιντερνετ?

Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #1 στις: 22/12/09, 04:03 »
Μια απαντηση ρε παιδια κατι %(.Εστω πειτε μου αν το μαγαζι του καγμακη στην σολωνος εχει Οριτζιναλ Φλουντ Ροουζ ναξερω για να μη τρεχω τζαμπα παλι στο κεντρο.Τωρα αν δεν εχετε ιδεα τοτε προτεινεται μεσω ιντερνετ κατι εκτω απο thomann και dv247 γιατι τα εχω κοιταξει ηδη.

Αποσυνδεδεμένος Αυτάρεσκο Καθίκι Isnogood

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2668
  • Φύλο: Άντρας
  • So much to think, and so little beer....
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #2 στις: 22/12/09, 04:32 »
Πάρε τηλέφωνο στο Καγμάκη και μάθε....


Αλήθεια, τί έχουν τα floyd των Thomann και DV247?
Με τόσα "μπράβο" και τόσα χαϊδέματα στα αυτιά, τη Δευτέρα, δε περιμένω κάτι λιγότερο απο Ρωμαϊκό όργιο...

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #3 στις: 22/12/09, 22:48 »
Πάρε τηλέφωνο στο Καγμάκη και μάθε....


Αλήθεια, τί έχουν τα floyd των Thomann και DV247?



Εκτως απο τον Καγμακη καποιο αλλο μαγαζι εχεις η εχετε υπ'οψην?Βεβαια θα παω μεσα στη βδομαδα να κοιταξω στον Καγμακη αλλα θελω να παω και σε αλλα μαγαζια που δεν τα ξερω για να συγκρινω και τιμες.Οσον αφορα τα floyd απο Thomann και DV247 δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα ισα ισα δλδ.Αλλα δεν ειναι ευκολο να αγορασω μεσω ιντερνετ γι αυτο λεω.

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #4 στις: 24/12/09, 22:49 »
Λοιπον πηγα σημερα στον καγμακη και ναι εχει οριτζιναλ φλουντ.Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι τι διαφορα εχεο το αυθεντικο φλουντ με το οριτζιναλ φλουντ προ γιατι δεν εχω ιδεα,οπως ακομα και ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο.ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ!

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #5 στις: 25/12/09, 00:30 »
Παράθεση
Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι τι διαφορα εχεο το αυθεντικο φλουντ με το οριτζιναλ φλουντ προ γιατι δεν εχω ιδεα


Εδω εξηγουνται οι διαφορες.....
http://www.floydrose.com/pro.html

....''καλυτερο'' δεν υπαρχει...ειναι απλα διαφορετικο.Στην κιθαρα σου μπαινουν και τα δυο.
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #6 στις: 25/12/09, 20:26 »
Παράθεση
Αυτο που θελω να μου πειτε ειναι τι διαφορα εχεο το αυθεντικο φλουντ με το οριτζιναλ φλουντ προ γιατι δεν εχω ιδεα


Εδω εξηγουνται οι διαφορες.....
http://www.floydrose.com/pro.html

....''καλυτερο'' δεν υπαρχει...ειναι απλα διαφορετικο.Στην κιθαρα σου μπαινουν και τα δυο.



Επειδη τα αγγλικα τα εχω αφησει αρκετο καιρο αν καταλαβα καλα απο αυτα που διαβασα,η διαφορα αναμεσα σε οριτζιναλ και οριτζιναλ προ ειναι η αποσταση μεταξυ των χορδων ετσι?

Αποσυνδεδεμένος semper.fi

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #7 στις: 25/12/09, 23:05 »
Το Floyd Rose Pro Tremolo System είναι ένα χαμηλό προφίλ εκδοχή της Original Floyd Rose και έχει μικρότερη απόσταση string. Η Original Floyd Rose Tremolo string spacing είναι .420 ίντσες και το Floyd Rose Pro απόσταση χορδές είναι .400 ίντσες. Δεν μπορεί να αντιγράψετε το αντίγραφο πατενταρισμένη διπλό κλείδωμα σχεδιασμό του Floyd Rose Tremolo σύστημα που σας επιτρέπει να κλειδώσετε κιθάρα σας σε συγχρονισμό με το καρύδι και στη γέφυρα. Το Floyd Rose
Τρέμολο Σύστημα μηχανικής δεν ήθελε άλλο σύστημα τρέμολο.
Οι εξαρτημάτων υψηλής ποιότητας του χάλυβα που κατασκευάζονται σε απαιτητικές
προδιαγραφές. Και είναι διαθέσιμο σε μια ποικιλία των καρπών με κέλυφος
μεγέθη που θα ταιριάζει σχεδόν κάθε ηλεκτρική κιθάρα. ::)
στο μεταφραστη του google αυτο λεει ;D :D :) ;)

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #8 στις: 26/12/09, 01:08 »
Το Floyd Rose Pro Tremolo System είναι ένα χαμηλό προφίλ εκδοχή της Original Floyd Rose και έχει μικρότερη απόσταση string. Η Original Floyd Rose Tremolo string spacing είναι .420 ίντσες και το Floyd Rose Pro απόσταση χορδές είναι .400 ίντσες. Δεν μπορεί να αντιγράψετε το αντίγραφο πατενταρισμένη διπλό κλείδωμα σχεδιασμό του Floyd Rose Tremolo σύστημα που σας επιτρέπει να κλειδώσετε κιθάρα σας σε συγχρονισμό με το καρύδι και στη γέφυρα. Το Floyd Rose
Τρέμολο Σύστημα μηχανικής δεν ήθελε άλλο σύστημα τρέμολο.
Οι εξαρτημάτων υψηλής ποιότητας του χάλυβα που κατασκευάζονται σε απαιτητικές
προδιαγραφές. Και είναι διαθέσιμο σε μια ποικιλία των καρπών με κέλυφος
μεγέθη που θα ταιριάζει σχεδόν κάθε ηλεκτρική κιθάρα. ::)
στο μεταφραστη του google αυτο λεει ;D :D :) ;)


Αν ειναι να εχω μεταφραση απο το google τοτε καλυτερα ν αρωτησω την γιαγια μου!Δεν βγαζες νοημα :P
Παντως ευχαριστω για την προσπαθεια σου.

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 653
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #9 στις: 26/12/09, 01:26 »
Έχω την εντύπωση ότι πέρα απο τη διαφορά τους στις αποστάσεις μεταξύ των χορδών,χρειάζεται διαφορετικό routing για το Pro,αλλά λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα,τσέκαρε το όμως αυτό.

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #10 στις: 26/12/09, 02:14 »
Έχω την εντύπωση ότι πέρα απο τη διαφορά τους στις αποστάσεις μεταξύ των χορδών,χρειάζεται διαφορετικό routing για το Pro,αλλά λογικά δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα,τσέκαρε το όμως αυτό.


Tι ειναι το routing?

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #11 στις: 26/12/09, 13:09 »
Χμμμμμ.... ::) ::) ::) Λοιπον δε την γλιτωνω τη μεταφραση χαχαχαχαα...λοιπον...το PRO οντως ειναι περιπου ιδιο με το ''απλο'' F.R αλλα με χαμηλο προφιλ,δηλαδη πιο ''λεπτο'' αν μπορουμε να το πουμε ετσι.Υποψιαζομαι οτι κυκλοφορησε σαν αντικαταστατης των Edge-like bridges δηλαδη τυπου Ibanez Edge,Edge pro κλπ,τα οποια και ειναι πιο λεπτα σε παχος.To string spacing ειναι η αποσταση μεταξυ των χορδων.Μαλλον εχει λιγο πιο λεπτα ''βαγωνακια'' αλλα δεν νομιζω να σε προβληματισει ιδιαιτερα.Στη θεση σου θα επελεγα την κλασσικη,δοκιμασμενη λυση του F.R. original  ;). Routing ονομαζονται γενικα οι εργασιες ''κοπης'' του ξυλου της κιθαρας με σκοπο την διανηξη διαφορων ''κoιλοτητων''.Πχ σκαψιμο για μαγνητες,για τοποθετηση τρεμολο,για battery socket κλπ κλπ....
« Τελευταία τροποποίηση: 26/12/09, 19:35 από mace »
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #12 στις: 26/12/09, 15:46 »
Χμμμμμ.... ::) ::) ::) Λοιπον δε την γλιτωνω τη μεταφραση χαχαχαχαα...λοιπον...το PRO οντως ειναι περιπου ιδιο με το ''απλο'' F.R αλλα με χαμηλο προφιλ,δηλαδη πιο ''λεπτο'' αν μπορουμε να το πουμε ετσι.Υποψιαζομαι οτι κυκλοφορησε σαν αντικαταστατης των Edge-like bridges δηλαδη τυπου Ibanez Edge,Edge pro κλπ,τα οποια και ειναι πιο λεπτα σε παχος.To string spacing ειναι η αποσταση μεταξυ των χορδων.Μαλλον εχει λιγο πιο λεπτα ''βαγωνακια'' αλλα δεν νομιζω να σε προβληματισει ιδιαιτερα.Στη θεση σου θα επελεγα την κλασσικη,δοκιμασμενη λυση του F.R. original  ;). Routing ονομαζονται γενικα οι εργασιες ''κοπης'' του ξυλου της κιθαρας με σκοπο την διανηξη διαφορων ''κυλοτητων''.Πχ σκαψιμο για μαγνητες,για τοποθετηση τρεμολο,για battery socket κλπ κλπ....


Ωραια ευχαριστω!Παντως και εγω στο απλο κατληγα λογω εμφανισης οχι για τπτ αλλο.

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #13 στις: 29/01/10, 14:29 »
μπουρου μπουρου  ;Dκλικ στο λινκακι που εδωσε ο φιλος ;) κανε και σειβ ας τις φωτο και μελετα τες να μαθεις ολα τα....μυσσστυρια >:D
DrRaTnaBolenaTh

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #14 στις: 29/01/10, 16:00 »
μπουρου μπουρου  ;Dκλικ στο λινκακι που εδωσε ο φιλος ;) κανε και σειβ ας τις φωτο και μελετα τες να μαθεις ολα τα....μυσσστυρια >:D



Το λινκ μια χαρα το διαβασα,αλλα τις φωτο και να θελω δεν ξερω τι ακριβως να μελετησω.

Αποσυνδεδεμένος MiXoLydian

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 56
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #15 στις: 29/01/10, 19:23 »
Το θεμα ειναι και τι ζητας, κοιταξε με υπομονη τις διαφορες μεταξυ των τριων συστηματων που εχει η εταιρια και αποφασισε ποιο σου κανει. Εαν δε βγαζεις ακρη, πες τι θες να εχεις σαν τελικη αποδοση απο το οργανο και θα το ψαξουμε, αλλα οπως ειπε κι ο φιλος  ανωτερω κοιτα και αλλων εταιριων συστηματα μηπως σου δινουν αυτο που θες, ξεκαθαρισε του τι θες κι εδω ειμαστε.
DrRaTnaBolenaTh

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #16 στις: 30/01/10, 03:45 »
Το θεμα ειναι και τι ζητας, κοιταξε με υπομονη τις διαφορες μεταξυ των τριων συστηματων που εχει η εταιρια και αποφασισε ποιο σου κανει. Εαν δε βγαζεις ακρη, πες τι θες να εχεις σαν τελικη αποδοση απο το οργανο και θα το ψαξουμε, αλλα οπως ειπε κι ο φιλος  ανωτερω κοιτα και αλλων εταιριων συστηματα μηπως σου δινουν αυτο που θες, ξεκαθαρισε του τι θες κι εδω ειμαστε.





Βασικα θελω το καινουριο τρεμολο να μην με δυσκολευει στο κουρδισμα οπως παθαινω τωρα με το licensed Floyd Rose που εχω,καθω καθε 5 λεπτα η κιθαρα θελει κουρδισμα αλλα και να με βολευει στο στην σταση του δεξιου μου χεριου δλδ τα βαγονακια (ετσι νομιζω λεγονται αυτα που κουρδιζεισ την κιθαρα απο το τρεμολο) να ειναι πιο κατω και οχι τοσο υπερυψωμενα.Α και να μπορω να κανω καμια dive bomb και να μην χρειαζομαι κουρδισμα αμεσως.Στον Jimmy που ειχα παει να τον ρωτησω μου ειπε οτι original floyd rose low profile ειναι οτι καλυτερο υπαρχει.Στον Καγμακη που επισης ρωτησα μου ειπε οτι το original floyd rose το κλασικο δλδ ειναι οτι καλυτερο.Παντως και οι 2 μου ειπαν οτι σαν το original δεν ειναι κανενα γι αυτο και κοιταω μονο αυτα τα 2.



Υ.Γ.ρε παιδια οταν κουρδιζεις με ηλεκτρικο κουρδιστηρι στα 440 hz δεν το βαζεις?

Αποσυνδεδεμένος mace

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • I STILL LOVE MY PARKER...but I love my rack better
    • Προφίλ
    • Telos Epoxis
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #17 στις: 30/01/10, 10:50 »
Παράθεση
ρε παιδια οταν κουρδιζεις με ηλεκτρικο κουρδιστηρι στα 440 hz δεν το βαζεις?

...ναι... ;)

Τι κιθαρα ειπαμε οτι εχεις;Αν ειναι ενα σχετικα φτηνο οργανο,δεν ειμαι και σιγουρος αν ειναι οικονομικα συμφερουσα κινηση να αλλαξεις ΜΟΝΟ το τρεμολο.Ισως να κραταγες τα χρηματα σου για αγορα ενος ΣΥΝΟΛΙΚΑ καλυτερου οργανου... :-\
From childhood's hour I have not been...As others were; I have not seen...As others saw; I could not bring...My passions from a common spring...From the same source I have not taken...My sorrow; I could not awaken .....E.A.POE

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #18 στις: 30/01/10, 11:33 »
Ουσιαστικα θες το floyd rose pro, που ειναι η low profile εκδοση του original. Καλο τρεμολο, το χα σε μια κιθαρα παλιοτερα, απλα να σου πω οτι σε περιπτωση που θες να βαλεις κανα d-tuna, τα low profile δεν θα κανουν, μονο το original.
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #19 στις: 30/01/10, 11:40 »
@mace Εχω μια jackson ps 4 performer του 97 αλλα εχει πλεον μαγνητες duncan και οχι τους εργοστασιακους της jackson και μαζι με το αλλαγμα εκανα και γενικοτερο σεταρισμα και σερβις ταυτοχροναβοποτε ειναι κα παλι σαν καινουρια


@johnie darko τι ειναι το d-tuna?

Αποσυνδεδεμένος Johnie Darko

  • Συναλλαγές: (1)
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2769
  • Φύλο: Άντρας
  • Up in smoke...
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #20 στις: 30/01/10, 12:05 »
Eνας μικρομηχανισμος που μπαινει στην θεση του 1ου (μι μπασσα) saddle στο τρεμολο που σου επιτρεπει ενω εισαι κουρδισμενος κανονικα, με ενα ελαφρυ πατημα και τραβηγμα, χωρις να "ξεκλειδωσεις" τπτ, να ριξεις το κουρδισμα της πρωτης χορδης κατα 1 τονο (πχ απο μι σε ρε). Ειναι χρησιμο για ορισμενα κομματια (ειδικα αν παιζεις van Halen, πχ στο κλασσικο unchained το κουρδισμα ειναι ετσι, οπως και στο dance the night away κτλ), οταν εχεις lock τρεμολο γιατι δεν χρειαζεται να ξεσφιγγεις τα lock και να κουρδιζεις εναν τονο κατω και μετα να ξανασφιγγεις κοκ. Απλα οπως εισαι το τραβας και εχεις αμεσως κουρδισμα σε d. Το θεμα ειναι ομως οτι αν βαλεις αυτη την πατεντα, το τρεμολο θα πρεπει να μην ειναι fully floating, γιατι οπως καταλαβαινεις η πτωση ενος τονου θα επιρρεαζει και το κουρδισμα των αλλων χορδων λογω της τασης των ελατηριων που εστω και ελαφρως θα αλλαζει οταν θα πεφτεις εναν τονο. Εκει η λυση ειναι ειτε να εχεις dive μονο (οπως ο Van halen που δεν εχει fully floated γεφυρα), ή αλλιως να βαλεις μια ακομα πατεντα στο πισω μερος που βρισκονται τα ελατηρια, το tremo-no (καπως ετσι λεγεται δεν θυμαμαι γιατι δεν το χω ψαξει), το οποιο σου επιτρεπει χειροκινητα (νομιζω αναλογα με το σε ποια θεση ειναι το tremolo arm) να κανεις την γεφυρα σου full floating, dive only ή να την κανεις σταθερη (ουτε dives ουτε pull ups). Κανε κι ενα search google και θα το βρεις...
People say that tone is in the fingers...
and people also say that Les Pauls have more tone...
Les Pauls must therefore have more fingers...

Αποσυνδεδεμένος JACKSONMAN

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 176
    • Προφίλ
Απ: ORIGINAL FLOYD ROSE
« Απάντηση #21 στις: 30/01/10, 12:12 »
Eνας μικρομηχανισμος που μπαινει στην θεση του 1ου (μι μπασσα) saddle στο τρεμολο που σου επιτρεπει ενω εισαι κουρδισμενος κανονικα, με ενα ελαφρυ πατημα και τραβηγμα, χωρις να "ξεκλειδωσεις" τπτ, να ριξεις το κουρδισμα της πρωτης χορδης κατα 1 τονο (πχ απο μι σε ρε). Ειναι χρησιμο για ορισμενα κομματια (ειδικα αν παιζεις van Halen, πχ στο κλασσικο unchained το κουρδισμα ειναι ετσι, οπως και στο dance the night away κτλ), οταν εχεις lock τρεμολο γιατι δεν χρειαζεται να ξεσφιγγεις τα lock και να κουρδιζεις εναν τονο κατω και μετα να ξανασφιγγεις κοκ. Απλα οπως εισαι το τραβας και εχεις αμεσως κουρδισμα σε d. Το θεμα ειναι ομως οτι αν βαλεις αυτη την πατεντα, το τρεμολο θα πρεπει να μην ειναι fully floating, γιατι οπως καταλαβαινεις η πτωση ενος τονου θα επιρρεαζει και το κουρδισμα των αλλων χορδων λογω της τασης των ελατηριων που εστω και ελαφρως θα αλλαζει οταν θα πεφτεις εναν τονο. Εκει η λυση ειναι ειτε να εχεις dive μονο (οπως ο Van halen που δεν εχει fully floated γεφυρα), ή αλλιως να βαλεις μια ακομα πατεντα στο πισω μερος που βρισκονται τα ελατηρια, το tremo-no (καπως ετσι λεγεται δεν θυμαμαι γιατι δεν το χω ψαξει), το οποιο σου επιτρεπει χειροκινητα (νομιζω αναλογα με το σε ποια θεση ειναι το tremolo arm) να κανεις την γεφυρα σου full floating, dive only ή να την κανεις σταθερη (ουτε dives ουτε pull ups). Κανε κι ενα search google και θα το βρεις...


Δεν νομιζω να μου χρειαζεται το συγκεκριμενο.Ετσι κι αλλιως δεν παιζω Van Halen ουτε μου αρεσουν ,αλλα τπ.Ευχαριστω γι α την ενημερωση παντως..

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
9 Απαντήσεις
12755 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 16/10/11, 22:27
από elrich
26 Απαντήσεις
14013 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 04/12/07, 18:44
από morrigoth
11 Απαντήσεις
7482 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/07/08, 18:11
από Panagiotisrx7
5 Απαντήσεις
3668 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/12/08, 13:21
από rista
5 Απαντήσεις
4750 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 24/04/12, 12:07
από geovo
12 Απαντήσεις
6097 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 05/05/12, 00:59
από Υπνοβάτης...
1 Απαντήσεις
2859 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/03/09, 11:28
από DarkHorse
1 Απαντήσεις
2835 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 01/07/09, 23:08
από faser
10 Απαντήσεις
4068 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/11/10, 18:57
από JACKSONMAN
3 Απαντήσεις
3979 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 18/12/13, 19:27
από vegos