Αποστολέας Θέμα: Οι Μεταλλικα στο studio!!!  (Αναγνώστηκε 28976 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« στις: 03/02/11, 15:06 »
Απλα το αναφερω σαν ειδηση - οπως το διαβασα στα ακολουθα sites: Ο Ουλριχ ειπε σε συνεντευξη του οτι θα μπουν στο στουντιο τον Μαρτιο - Απριλιο.

Μια ευχη μονο απο εμενα: Μακαρι να δημιουργησουν (και παλι) εμπνευσμενη μουσικη οπως τα masterpiece albums Ride the Lightning/ Master.../ and justice for all...

http://www.gibson.com/en-us/Lifestyle/News/metallica-0202-2011/
http://www.nme.com/news/metallica/54793
« Τελευταία τροποποίηση: 03/02/11, 15:07 από Kosthrash »
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #1 στις: 03/02/11, 16:10 »
...Μακαρι να δημιουργησουν (και παλι) εμπνευσμενη μουσικη οπως τα masterpiece albums Ride the Lightning/ Master.../ and justice for all...


Και η Newcastle να παρει το πρωταθλημα Αγγλιας... ;D ;D :P

Αποσυνδεδεμένος RevonFyll

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 46
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #2 στις: 03/02/11, 16:49 »
Οταν διαβασα το 'Μακαρι' συμπληρωσα απο μεσα μου 'να βγαλουν εναν πολυ καλο δισκο,οχι σαν τα χαλια των τελευταιων χρονων'.

Οποιος περιμενει οι Metallica(και οχι μονο.Maiden π.χ.) να βγαλουν δισκους ισαξιους με το παρελθον τους,το μονο που θα καταφερνει ειναι να απογοητευται διαρκως.

Αποσυνδεδεμένος Μητσάκος

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1818
  • Φύλο: Άντρας
  • Κιθαρίστας της κακιάς ώρας...
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #3 στις: 03/02/11, 19:22 »
Γνώμη σας.

To Death Magnetic σπέρνει κι έχει μέσα riffάρες. Judas Kiss, Broken, Beat And Scarred, Suicide And Redemption, Cyanide, All Nightmare Long. Ειδικά τα 2 πρώτα.
If music be the food of love, play on,
Give me excess of it; that surfeiting,
The appetite may sicken, and so die...

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #4 στις: 03/02/11, 19:40 »
Και μενα μ αρεσε γενικα αν και λιγο κουραζε..Θα προτιμουσα να μην προσπαθησουν τοσο την and justice λογικη και να κρατησουν τις διαρκειες(και γενικα τα τοσα πολλα απανωτα ριφς)..Αντε αναμενουμε..Σε κανα διχρονο? :P
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #5 στις: 03/02/11, 19:44 »
Το death magnetic για μένα ήταν αρκετά καλό comeback με αποκορύφωμα τα: judas kiss και suicide and redemption....

να πω την αλήθεια δεν περιμένω κάτι τρελό απο metallica για τον νέο δίσκο....αλλα καλό θα ήταν να αποφύγουμε να ξανασυζητήσουμε για χιλιοστή φορά το αν θα πρέπει να συνεχίσουν οι metallica να βγάζουν δισκους ή όχι....πάλι σε αδιέξοδο θα βγούμε με ακραίες απόψεις....

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #6 στις: 03/02/11, 23:04 »
περιμένω με ανυπομονησία έναν δίσκο αντάξιο του death maggnetic :clap
 (δεν θέλω ενα ακόμα ride ή master, το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω και μισώ τους καλλιτέχνες που κλέβουν-αντιγράφουν συνεχώς τα δικά τους τραγούδια. Αρκεί απο την άλλη να μην αρχίσουν τα πειράματα σαν το Ager που ήθελε ο lars να βαράει τον τενεκέ και την γλάστρα, όλα με μέτρο)

o trujillo δηλώνει ότι έχουν κέφια, άντε να δούμε
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #7 στις: 04/02/11, 01:04 »
...μισώ τους καλλιτέχνες που κλέβουν-αντιγράφουν συνεχώς τα δικά τους τραγούδια...

Αυτο ακριβως νομιζω οτι εκαναν οι Metallica με το Death Magnetic...κοψε/ραψε ριφακια να βγαλουμε κατι περιπου σαν αυτα που παιζαμε παλια...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #8 στις: 04/02/11, 02:15 »
τα έχω δει στο ytube αυτά που λες, που υποτίθεται κάθε ριφακι είναι κάτι απο τα παλιά και τα βάζουν σύγκριση, αλλα διαφωνώ προσωπικά με λίγες εξαιρέσεις. Αλλο στιλ, άλλο επηρεάζομαι απο κάπου (ακόμα και απ τον εαυτό μου αν λέγομαι metallica)  και άλλο κλέβω. Απ την άλλη υπάρχουν καλλιτέχνες που νομίζεις οτι 20 χρονια ξαναγράφουν το ίδιο ριφ που τους έχει κολλήσει στο μυαλό απ την μερα που γεννήθηκαν  με διάφορες παραλλαγές και διασκευές. Όπως και να έχει περί ορέξεως...........
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #9 στις: 04/02/11, 02:22 »
Εγω, παλι, δεν εχω δει κατι σχετικο στο youtube και δεν ειπα οτι ειναι copy/paste, απλα εχω την αισθηση οτι οι Metallica βγαλανε τετοιο δισκο επειδη υπηρχε η πιεση για κατι "metal", αλλα η εμπνευση τους δεν εφτανε για κατι πιο original...

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #10 στις: 04/02/11, 02:42 »
εγω εχω καταλήξει οτι έμπνευση τους ήταν ο μεξικανος trujillo με την κλασική κιθάρα του και τα νύχια του!!!!  Αν δεις πως γράφτηκε το "flamigo" όπως το έλεγαν τοτε, θα καταλάβεις οτι ο δίσκος ¨βρομάει" ισπανική κλίμακα (ή αλλιώς χιτζαζ αν δεν κάνω λάθος ?), καμιά σχέση δηλαδή με το παρελθόν...




« Τελευταία τροποποίηση: 04/02/11, 02:46 από jim.ni »
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #11 στις: 04/02/11, 13:03 »
Γνώμη σας.

To Death Magnetic σπέρνει κι έχει μέσα riffάρες. Judas Kiss, Broken, Beat And Scarred, Suicide And Redemption, Cyanide, All Nightmare Long. Ειδικά τα 2 πρώτα.

Εχεις απολυτο δικιο. Απλα επειδη ειναι μοδα τα τελευταια χρονια να λενε οτι δεν βγαζουν καλους δισκους οι Metallica, γι αυτο παιρνει η μπαλα ολα τα αλμπουμ τους. Μεσα στο Death Magnetic υπαρχουν εξοχα riffs και γενικοτερα κομματαρες.
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #12 στις: 05/02/11, 12:31 »
ετσι για να δωσουμε μια νοτα χαρας στην συζητηση δειτε
αυτο
το βιντεο ολο ομως! :D

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #13 στις: 05/02/11, 13:39 »
ετσι για να δωσουμε μια νοτα χαρας στην συζητηση δειτε αυτο το βιντεο ολο ομως! :D


Κορυφαιο!
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #14 στις: 05/02/11, 13:46 »
ετσι για να δωσουμε μια νοτα χαρας στην συζητηση δειτε αυτο το βιντεο ολο ομως! :D


O Τασος Γεωργιου ηταν συμμαθητης μου στο δημοτικο και χαιρομαι ιδιαιτερα με το video αυτο, διοτι απο τοτε ασχολουταν με το Θεατρο Σκιων...

Αποσυνδεδεμένος blackmorefan

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 587
  • Φύλο: Άντρας
  • Will you take a ride on the wild side?
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #15 στις: 05/02/11, 15:04 »
ετσι για να δωσουμε μια νοτα χαρας στην συζητηση δειτε αυτο το βιντεο ολο ομως! :D


Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςς τρομερο "Μπαμπακο ολο χορευουμε τα ιδια και τα ιδια...δεν εχεις δει αυτους τους "Χρυσάφικα" εεεεε "Σιδέρικα" - Σιγα ρε μην ειναι και οι "Πλατίνικα"" χαχαααααααααααααα τρελο γελιο

Οσο για το νεο δισκο των Metallica, μιας και το "Death Magnetic" ηταν ενα πολυ καλο comeback μετα απο το επιεικως αθλιο "St. Anger", περιμενω να κανουν αλλο ενα βημα παραπερα και να γραψουν εναν ακομα καλυτερο δισκο...ετσι κι αλλιως δεν τους πηραν και τοσο πολυ τα χρονια
Let the darkness surround you, release all the madness within...the game that we play is the Black Masquerade

Αποσυνδεδεμένος let me know 796

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 814
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #16 στις: 05/02/11, 18:29 »

O Τασος Γεωργιου ηταν συμμαθητης μου στο δημοτικο και χαιρομαι ιδιαιτερα με το video αυτο, διοτι απο τοτε ασχολουταν με το Θεατρο Σκιων...

χαιρομαι πολυ για αυτο γιατι πραγματικα γελασα παρα πολυ.

οσον αφορα τον νεο δισκο των Metallica τον περιμενω πως και πως.
απλα επειδη ειμαι δηλωμενος φαν δεν εχω τρελες απαιτησεις.
το "Death Magnetic" για εμενα ηταν παρα πολυ καλο για την εποχη που βγηκε.
το "St. Anger" πιστευω ακομα οτι δεν βγηκε τυχαια τοσο χαλια :-\ αντε να δεχθω οτι ειχαν ενα θεμα με τα τραγουδια.
μα και η παραγωγη τοσο χαλια? κατι θελαν να κανουν αλλα αντε να μπεις στο μυαλο τους.
τεσπα απλα παιδια οτι και να λεμε σε ενα live ακομα και απο το "St. Anger" να παιζαν τραγουδια θα τα εχωναν κανονικα.

παιζει και σημαντικο ρολο το πως-που-ποτε ακουμε μουσικη σημερα .
πανε οι εποχες που για να αγορασουμε ενα δισκο καναμε το σκ..το παξιμαδι.
ε! μετα τον λιωναμε στα ακουσματα,πιναμε,λεγαμε τις αποψεις μας και οσο περνουσε ο καιρος εκτιμουσαμε και τραγουδια
του δισκου που δεν τα ειχαμε προσεξει οσο επρεπε.
σημερα με αυτο το κολλημα των cd's που κατεβαινουν σε ενα λεπτο και τα ακουμε 10,20 λεπτα και μετα παμε σε αλλο ε! παει η ακροαση.
για να μην πω για τα mp3 με ολη την δισκογραφια :-\ αντε να εχεις αποψη για μια μπαντα μετα ακουγοντας τα παντα σε ενα απογευμα.
θα μου πεις με ολη αυτη την φορολογια που μας εχουν πρηξει ,δεν λες που υπαρχουν και αυτα και ακουμε φτηνα μουσικη!

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #17 στις: 05/02/11, 20:13 »
Βασικά αν βγάλουν δίσκο σαν το Death Magnetic εγώ θα είμαι υπέρευχαριστημένος.



Εχεις απολυτο δικιο. Απλα επειδη ειναι μοδα τα τελευταια χρονια να λενε οτι δεν βγαζουν καλους δισκους οι Metallica, γι αυτο παιρνει η μπαλα ολα τα αλμπουμ τους. Μεσα στο Death Magnetic υπαρχουν εξοχα riffs και γενικοτερα κομματαρες.
Δεν βλέπω μόδα να λένε ότι οι Metallica βγάζουν κακό δίσκο. Απλά το St. Anger ήταν πατάτα αυτό είναι αντικειμενικό. Αλλά για το Death Magnetic δεν είδα ποτέ να γράφεται κακός λόγος.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος Kosthrash

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1589
  • Φύλο: Άντρας
  • Guitarholic
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #18 στις: 05/02/11, 20:42 »
Και μενα μου αρεσε το Death magnetic Καθως και μερικα τραγουδια απο το Black album , απλα ποτε δεν τα βρηκα τοσο ολοκληρωμενα (σαν αλμπουμ) ʹη τοσο πρωτοτυπα οσο τα 4 πρωτα αλμπουμ τους. Τεσπα γουστα ειναι αυτα, το καλο ειναι οτι στα Live Τους τα δινουν ολα και ειμαι αισιοδοξος για το νεο αλμπουμ γιατι θεματολογια εχουν αφθονη αν θελουν (παγκοσμια κριση, εξεγερσεις, οικολογικη καταστροφη στο Μεξικο κτλ...) Εχουν και την προτιμηση απο το κοινο απο την προσφατη περιοδεια τους (πως αντιδρουσαν και σε ποια τραγουδια κτλ)
Life is too short for bad tone

Αποσυνδεδεμένος jim.ni

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 817
  • Φύλο: Άντρας
  • The Day That Never Comes
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #19 στις: 06/02/11, 01:09 »
εντάξει και το st.Anger δεν ήταν και τοοοοοοσο χάλια  ::) . ΟΚ για metallica δεν ήταν καλό γιατί μας έχουν μάθει σε καλύτερα αλλα αν ήταν ο ίδιος δίσκος απο άλλο συγκρότημα θα τρέχαμε να τον ακούσουμε. Εδω σου λεει έγραψαν 50-60 τραγούδια και απο αυτά διάλεξαν τα καλύτερα για να μπουν στο δίσκο  ::) . Οσο για τα live οτι και να πουν metallica είναι, θα το πουν καλά
 
Εχω λαμπατο LePou.......  :run

Αποσυνδεδεμένος Eagle Of Kamelot

  • Sworn Killer of Trolls
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2505
  • Φύλο: Άντρας
  • Set the flag and carry on, carry on into unknown
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #20 στις: 06/02/11, 03:25 »
...σου λεει έγραψαν 50-60 τραγούδια και απο αυτά διάλεξαν τα καλύτερα για να μπουν στο δίσκο  ::) .

Φαντασου πως ηταν αυτα που απορριφθηκαν... ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #21 στις: 06/02/11, 14:55 »
Και μενα μου αρεσε το Death magnetic Καθως και μερικα τραγουδια απο το Black album , απλα ποτε δεν τα βρηκα τοσο ολοκληρωμενα (σαν αλμπουμ) ʹη τοσο πρωτοτυπα οσο τα 4 πρωτα αλμπουμ τους.
Δεν ειναι το black album ολοκληρωμένος δίσκος????????????????? :o
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος sporosvogas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #22 στις: 06/02/11, 22:34 »
Αντε μακαρι να βγαλουν κανενα δισκο που να μεινουμε ολοι με το στομα ανοιχτο και τα ηχεια στο τερμα \m/
Προσωπικα η γνωμη μου για το Death Magnetic ειναι πολυ καλη και οπως ειπατε τα riffακια τα σπανε..Αν και ολος δισκος μου φενετε καπως...compressed να τo πω κατι τετοιο...μου φανηκε οτι δεν ειχε αυθορμητισμο.καπως ετσι... ;)   ;)
H κιθάρα είναι η πιο πιστή γκόμενα...

Αποσυνδεδεμένος kirk (IBANEZ RG370) hammet

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 323
  • Φύλο: Άντρας
  • Obey your master
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #23 στις: 07/02/11, 10:40 »
Βασικά αν βγάλουν δίσκο σαν το Death Magnetic εγώ θα είμαι υπέρευχαριστημένος.



Εχεις απολυτο δικιο. Απλα επειδη ειναι μοδα τα τελευταια χρονια να λενε οτι δεν βγαζουν καλους δισκους οι Metallica, γι αυτο παιρνει η μπαλα ολα τα αλμπουμ τους. Μεσα στο Death Magnetic υπαρχουν εξοχα riffs και γενικοτερα κομματαρες.
Δεν βλέπω μόδα να λένε ότι οι Metallica βγάζουν κακό δίσκο. Απλά το St. Anger ήταν πατάτα αυτό είναι αντικειμενικό. Αλλά για το Death Magnetic δεν είδα ποτέ να γράφεται κακός λόγος.

Εγω εχω συναντησει ανθρωπους που χωρις να εχουν ακουσει το St. Anger να μιλανε για αποτυχημενο αλμπουμ. Εμενα μου αρεσαν καποια (ειμαι και φαν βεβαια). Frantic, St. Anger, Some kind of monster ηταν ασχημα? Και οσον αφορα για τον ηχο του δισκου που ειχε κανει αισθηση (π.χ. τα drums ακουγονται σαν κατσαρολες), πιστευω οτι δεν ηταν τυχαιο και οτι ποτε δεν θα αφηνανε στην τυχη κατι τετοιο (μιλαμε για τους METALLICA αλλωστε). Εγω πιστευω οτι φτιαξαν ενα αλμπουμ με concept οτι παιζουν σε γκαραζ. Οσο για το Death Magnetic αν ηταν 25 αρηδες θα βλεπαμε τι θα γινονταν...

Υ.Γ. Στιγμη που με εχει σημαδεψει: Take a look to the sky just before you die, it's the last time you will, να κοιταμε τον ουρανο και να βρεχει
Metallica σας ευχαριστω που υπαρχετε
See our Mother put to death, see our Mother die...

Αποσυνδεδεμένος sporosvogas

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 78
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Οι Μεταλλικα στο studio!!!
« Απάντηση #24 στις: 07/02/11, 22:59 »
Βασικά αν βγάλουν δίσκο σαν το Death Magnetic εγώ θα είμαι υπέρευχαριστημένος.



Εχεις απολυτο δικιο. Απλα επειδη ειναι μοδα τα τελευταια χρονια να λενε οτι δεν βγαζουν καλους δισκους οι Metallica, γι αυτο παιρνει η μπαλα ολα τα αλμπουμ τους. Μεσα στο Death Magnetic υπαρχουν εξοχα riffs και γενικοτερα κομματαρες.
Δεν βλέπω μόδα να λένε ότι οι Metallica βγάζουν κακό δίσκο. Απλά το St. Anger ήταν πατάτα αυτό είναι αντικειμενικό. Αλλά για το Death Magnetic δεν είδα ποτέ να γράφεται κακός λόγος.

Εγω εχω συναντησει ανθρωπους που χωρις να εχουν ακουσει το St. Anger να μιλανε για αποτυχημενο αλμπουμ. Εμενα μου αρεσαν καποια (ειμαι και φαν βεβαια). Frantic, St. Anger, Some kind of monster ηταν ασχημα? Και οσον αφορα για τον ηχο του δισκου που ειχε κανει αισθηση (π.χ. τα drums ακουγονται σαν κατσαρολες), πιστευω οτι δεν ηταν τυχαιο και οτι ποτε δεν θα αφηνανε στην τυχη κατι τετοιο (μιλαμε για τους METALLICA αλλωστε). Εγω πιστευω οτι φτιαξαν ενα αλμπουμ με concept οτι παιζουν σε γκαραζ. Οσο για το Death Magnetic αν ηταν 25 αρηδες θα βλεπαμε τι θα γινονταν...

Υ.Γ. Στιγμη που με εχει σημαδεψει: Take a look to the sky just before you die, it's the last time you will, να κοιταμε τον ουρανο και να βρεχει
Metallica σας ευχαριστω που υπαρχετε
Nα και ενας που με καταλαβενει :P St.Anger FTW! LOL
H κιθάρα είναι η πιο πιστή γκόμενα...

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
1 Απαντήσεις
4217 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 02/04/08, 07:42
από GreekDudeCovers
1 Απαντήσεις
2712 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/11/08, 00:07
από Moonchild_
5 Απαντήσεις
3566 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/01/09, 12:15
από groovymood
4 Απαντήσεις
4955 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 22/03/09, 21:28
από metalmike
0 Απαντήσεις
2005 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 28/05/09, 12:51
από FABRICAUDIO
9 Απαντήσεις
3755 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 15/12/09, 19:58
από Eagle Of Kamelot
13 Απαντήσεις
4963 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 12/02/10, 19:48
από dimitriendri
2 Απαντήσεις
4044 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 11/06/10, 14:38
από Kosthrash
28 Απαντήσεις
10030 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 25/07/10, 15:49
από hardim21
5 Απαντήσεις
2561 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 26/10/10, 19:21
από gers