Αποστολέας Θέμα: POSER!!  (Αναγνώστηκε 4415 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
POSER!!
« στις: 19/01/09, 15:45 »
Ποιά η γνώμη σας για το poser/hair/glam metal; Εγώ το γουστάρω παρόλο που το image ήταν επειικώς άθλιο. Ξέρω ότι πολλοί θα θάψετε. Feel free to do so!!!



Θεϊκές εποχές (αν και ήμουν πολύ πιτσιρικάς τότε και δεν τις πρόλαβα)

Αποσυνδεδεμένος indie-anos laternative

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 579
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν μου έρχεται τίποτε να γράψω τώρα
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #1 στις: 19/01/09, 17:08 »
Ωραίο κλιπ και τραγούδι. Ταιριάζει και με αυτό:

 ;D  ;D  ;D
Και στα δύο παρακολουθούμε την εσωτερική αναζήτηση των καλλιτεχνών καθώς διασχίζουν τα βροχερά μονοπάτια των γκρεμισμένων ψυχών τους και την αγωνία τους να βγάλουν στην επιφάνεια τα κλειδωμένα συναισθήματά τους.
Ειδικά η Sabrina βγάζει και τα ... της στην επιφάνεια.  8)

Ελπίζω φίλε buckethead RULES!! να μη με παρεξηγήσεις. Πλάκα κάνω και συγνώμη για το offtopic. :)
Don’t sell the dreams you should be keeping pure and simple every time.

Αποσυνδεδεμένος Alex Flouros

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 783
  • Φύλο: Άντρας
  • Seduce The Heaven
    • Προφίλ
    • Seduce The Heaven Official Webpage
Απ: POSER!!
« Απάντηση #2 στις: 19/01/09, 18:17 »
Εχω cover μπαντα που παιζει σχεδον μονο τετοια..Δεν νομιζω οτι χρειαζεται να σχολιασω το αν μου αρεσει η οχι το ειδος.. ;D
Ναι..Το look ειναι αστειο,ειδικα σημερα,αλλα η μουσικη γ***ει! :) Ειχε και πολυ παρακμη βεβαια το θεμα..Αλλα σε ολα τα ειδη της μουσικης υπαρχουν τα διαμαντια και τα (αντε να μην το πω)...
Παλι θεμα γουστου..Δεν χρειαζεται νομιζω να δικαιολογησουμε γιατι μας αρεσε η οχι..Προσωπικα παντως γουσταρα και γουσταρω ακομα το ειδος..

Αποσυνδεδεμένος Garvin

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Άντρας
  • There's no business like show business!
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #3 στις: 19/01/09, 20:22 »
αν και ακουω καποιες μπαντες του ειδους,δε νομιζω οτι ηταν παρα ενα κινημα με αρκετη δοση cult!

Αποσυνδεδεμένος norway

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 502
  • Φύλο: Άντρας
  • 0001 0011 0100 1001
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #4 στις: 19/01/09, 21:24 »
απαπαπαπα μακρια  ;D
"Without evil there could be no good so it must be good to be evil sometimes" Satan

Αποσυνδεδεμένος zeromancer

  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 1907
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #5 στις: 19/01/09, 22:04 »
ωραιο ρε φιλε το ποσερ αλλα πολυδαπανο...εχεισ δειποσο κανει η λακ σημερα?
GARFIELD FOR PRESIDENT

εκατομμυρια μυγες δεν μπορει να κανουν λαθος...φαε κ εσυ σκατα!!!

People should not be afraid of their governments,governments should be afraid of their people

Αποσυνδεδεμένος buckethead RULES!!

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Άντρας
  • Slaughterhouse on the Prairie
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #6 στις: 19/01/09, 22:21 »
Ωραίο κλιπ και τραγούδι. Ταιριάζει και με αυτό:
http://www.youtube.com/watch?v=eiuHdUkuRi0
 ;D  ;D  ;D
Και στα δύο παρακολουθούμε την εσωτερική αναζήτηση των καλλιτεχνών καθώς διασχίζουν τα βροχερά μονοπάτια των γκρεμισμένων ψυχών τους και την αγωνία τους να βγάλουν στην επιφάνεια τα κλειδωμένα συναισθήματά τους.
Ειδικά η Sabrina βγάζει και τα ... της στην επιφάνεια.  8)

Ελπίζω φίλε buckethead RULES!! να μη με παρεξηγήσεις. Πλάκα κάνω και συγνώμη για το offtopic. :)


Θεός!!!
 ;D ;D ;D


Κορυφαία στιγμή πάντως η "ανάκριση" του Dee Snider στο κογκρέσο:



ωραιο ρε φιλε το ποσερ αλλα πολυδαπανο...εχεισ δειποσο κανει η λακ σημερα?

 ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Kiratzoharris

  • Ο παραγωγός
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2987
  • Φύλο: Άντρας
  • Να, ένας τέντυμπόης!
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #7 στις: 19/01/09, 22:56 »
Πω απο τοτε που αρχισα να ακουω το απεχθανομουν...Και συνεχιζω αντιθετα με αλλα που εβριζα και τωρα ακουω ανετα(πχ soad)..Αυτοι που μ αρεσαν ηταν οι europe των 2 πρωτων αλμπουμς(πριν γινουν πολυ ποζερ :P)..Α και οι skid row λιγο..Αλλα ολο αυτο το attitude των ποζεραδων εκτος απο το γελιο της υποθεσης δεν μπορω να το ανεχτω ουτε τωρα..Ασε που πιστευω οτι ηταν και αρκετα ψευτικοι..Παιζουμε για τα ναρκωτικα και να πηδαμε γκομενες στη sunset boulevard. :-\...Χμμ... ;D
Οι crimson glory επισης ειχαν ποζεραδικα μαλλια αλλα τα σπαγαν(ασχετο αλλα νταξει)
I am capitalism and you will tremble and cry when your boss tells you that they are downsizing, you will promise to work twice as hard.
TOMATOSE MOVIE

Αποσυνδεδεμένος YmiRLinG

  • Μπασίστας
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 3331
  • Φύλο: Άντρας
  • A.C.A.B.=Always Carry A Banana
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #8 στις: 19/01/09, 23:11 »
Δεν ξερω ποτε δεν μου αρεσε το poser. Προσπαθησα να παιξω καποτε με μια μπαντα και βαρεθηκα την ζωη μου πραγματικα. Δεν μου λεει κατι σαν μουσικη, την βαριεμαι. Υπαρχουν αξιολογες μπαντες που εχει χαβαλε να ακους μια στο τοσο αλλα για μενα δεν ηταν ποτε κατι το ιδιαιτερο.

Βλεπω κατι γνωστους μου που την εχουν δει 80s και ντυνονται 80s και τετοια και μου φαινεται τελειως απαισιο.

Τελος παντων, προσωπικα ξαναλεω ποτε δεν με τραβηξε το ειδος. Ακουω ολα τα ειδη μεταλ, αυτο με τιποτα. Οχι γιατι το βρισκω αποκρουστικο η γιατι δεν το αντεχω. Απλα δεν μου κανει καμια μα καμια αισθηση.
Over large parts of the continent other people prefered to make money without working at all, and since the Disc had yet to develop a music recording industry they were forced to fall back on older, more traditional forms of banditry

Αποσυνδεδεμένος master of puppets

  • Ονειροπαρμένος
  • Εδώ είναι το σπίτι μου
  • *****
  • Μηνύματα: 2872
  • Φύλο: Άντρας
  • γνωστός και ως....master of ΜΠΑΜΠΗΣ....
    • Προφίλ
    • Χάρτινα Όνειρα
Απ: POSER!!
« Απάντηση #9 στις: 20/01/09, 01:28 »
Δεν ξερω ποτε δεν μου αρεσε το poser. Προσπαθησα να παιξω καποτε με μια μπαντα και βαρεθηκα την ζωη μου πραγματικα. Δεν μου λεει κατι σαν μουσικη, την βαριεμαι. Υπαρχουν αξιολογες μπαντες που εχει χαβαλε να ακους μια στο τοσο αλλα για μενα δεν ηταν ποτε κατι το ιδιαιτερο.

Βλεπω κατι γνωστους μου που την εχουν δει 80s και ντυνονται 80s και τετοια και μου φαινεται τελειως απαισιο.

Τελος παντων, προσωπικα ξαναλεω ποτε δεν με τραβηξε το ειδος. Ακουω ολα τα ειδη μεταλ, αυτο με τιποτα. Οχι γιατι το βρισκω αποκρουστικο η γιατι δεν το αντεχω. Απλα δεν μου κανει καμια μα καμια αισθηση.


άσε ρε τις μαμακίες...είμαι σίγουρος ότι φοράς πέτσινο κόκκινο παντελόνι, φουσκώνεις τα μαλλιά...φοράς ενα ροζ στρινγ στο μπασσο...και κοιτιέσαι στο καθρέφτη....και βάζεις κρυφα στο cd player, motley crue.... ;D ;D ;D ;D ;D

παρόλα αυτά....συμφωνώ απόλυτα με τον φιλτατο roufus...ποτέ δεν με τράβηξε το είδος....

Αποσυνδεδεμένος BluesMe

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 433
  • Φύλο: Άντρας
  • Music is the universal language of mankind..
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #10 στις: 20/01/09, 01:47 »
Εγώ την λατρεύω αυτή τη μουσική. Οι λόγοι πολλοί...

Το look επίσης μου αρέσει, αλλά δεν είναι για την εποχή μας προφανώς...

Favorite Band...FIREHOUSE !!!! :metal

Αποσυνδεδεμένος kurdt kobain :-)

  • Θαμώνας
  • ***
  • Μηνύματα: 224
  • Φύλο: Άντρας
  • If you read, you will judge...
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #11 στις: 20/01/09, 08:36 »
απλα poser...nothing less,nothing more...
''When I Meet You There...''

Αποσυνδεδεμένος eddie13

  • Επισκέπτης
  • **
  • Μηνύματα: 39
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #12 στις: 07/02/09, 18:24 »
Το Glam Metal είναι απίστευτο.Και απο θέμα εμφάνισης υπάρχουν πολλά άλλα είδη για κράξιμο.
Run to the  Hills , Run for your lives!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Ammon Jerro

  • Παλιός
  • ****
  • Μηνύματα: 413
  • Φύλο: Άντρας
  • Chaotic Good
    • Προφίλ
Απ: POSER!!
« Απάντηση #13 στις: 07/02/09, 18:43 »
Εμενα ποτε δεν μ αρεζε κ πολυ ασε που εχω την εντυπωση
πως ηταν κ λιγο μοδα κατα το '80 που εμφανιστικαν πολλες τετοιου ειδους μπαντες.
εκτος απο την εμφανιση των καλλιτεχνων που ειναι οπως ακριβως την χαρακτηρισες.
μου δημιουργηθηκε η εντυπωση απο οσα κομματια εχω ακουσει πως γραφονται κ χωρις πολυ σκεψη.
πιο πολυ για τον χαβαλε νιωθω οτι ακουγεται με την εννοια του οτι σαν συνθεσεις κ στιχο
δεν αποτελει κατι το ιδιαιτερο.....δλδ δεν εχει κατι να σου δωσει....να σε τρελανει, να σε κολλησει ston toixo
να εχει βαθυτερα νοηματα (girls girls....χαχαχα ;D) (οπως nevermore, behemoth, death για μενα μιλαω παντα ετσι?)
Τωρα αν κανω λαθος συγχωρεστε με γιατι δεν εχω ακουσει κ πολλες μπαντες poser αλλα απο οσο εχω ακουσει κατι τετοιο πιστευω.
Παντως δινω respect σε motley crue για εκεινη την κομματαρα το doctor feelgood. Απλα heavy as fuck ! Hair(αντι για horns) up !
Boys believe nothing can hurt them. Grown men know better.

 

Σχετικά θέματα

  Τίτλος / Ξεκίνησε από Απαντήσεις Τελευταίο μήνυμα
32 Απαντήσεις
12688 Εμφανίσεις
Τελευταίο μήνυμα 19/09/04, 02:03
από Panos1984